Nem lol, de érdemes megnézni

Started by Selmo, 2006-07-05, 23:38:08

Previous topic - Next topic

Ramiz

Nem tud valaki véletlenül nem túl rugalmas (nem könnyen megnyúló), vékony, vágható műanyagból (ponyva és vékony lap közti átmenet) pár négyzetmétert szerezni?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xzone

Quote from: Nakedape on 2010-05-07, 00:35:29
http://www.youtube.com/watch?v=VrDnCLczYA4
2 év munka 60 mpért

David Attenborough hangja valami hihetetlenül nosztalgikus, és azonnal jó kedvre tud deríteni.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Lady Gaga - Paparazzi egy 12 éves srác előadásában
:he: Hibázik néhányszor a kölyök, de beszarás, amit kiénekel, nem tudok napirendre térni felette  :he:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


.Attila

Quote from: Solid Snake on 2010-05-13, 18:44:58
Egyetemista-teszt I.: ELTE vs BME

Az egyetlen, aki mindkét kérdésre jó választ adott, az műmenedzser volt :)
Amúgy a holdas kérdés még oké, mert el tudom képzelni, hogy valakinek ott helyben nem esik le (no pun intended), de azt nem tudni, hogy mikor volt a 2. vh... :wtf:
És szégyellem magam, de Eötvös Lóránddal kapcsolatban én sem tudom a választ :oops:

Xzone

#2588
Quote from: .Attila on 2010-05-13, 19:10:23
Quote from: Solid Snake on 2010-05-13, 18:44:58
Egyetemista-teszt I.: ELTE vs BME

Az egyetlen, aki mindkét kérdésre jó választ adott, az műmenedzser volt :)
Amúgy a holdas kérdés még oké, mert el tudom képzelni, hogy valakinek ott helyben nem esik le (no pun intended), de azt nem tudni, hogy mikor volt a 2. vh... :wtf:
És szégyellem magam, de Eötvös Lóránddal kapcsolatban én sem tudom a választ :oops:

Én pont fordítva gondolom: az a probléma, hogy a holdas kérdést nem tudják az emberek. Ki nem szarja le, hogy mikor volt a II. világháború...

De persze ez is olyan, mint a "minden amerikai hülye" videó. Egész biztosan adtak sokan jó választ, csak abból nem lehet jó videót összevágni.

Edit: Az egyetlen igazán kétségbeejtő figura a videón az a csíkos pólós, cigiző/söröző srác. Ekkora műmájer faszt, te jó ég...

Zen

Én spec sokkal gyakrabban hallottam azt h A Holdon nincs gravitáció minthogy A Holdon kisebb a gravitáció. Nem csodálom ha másban rosszul ragad meg.
A Nincs levegőn mondjuk behaltam. :D

Különben is, ki nem szarja le mi lesz egy tollal a Holdon. :ejnye:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

.Attila

Quote from: Xzone on 2010-05-13, 20:05:50
Quote from: .Attila on 2010-05-13, 19:10:23
Quote from: Solid Snake on 2010-05-13, 18:44:58
Egyetemista-teszt I.: ELTE vs BME

Az egyetlen, aki mindkét kérdésre jó választ adott, az műmenedzser volt :)
Amúgy a holdas kérdés még oké, mert el tudom képzelni, hogy valakinek ott helyben nem esik le (no pun intended), de azt nem tudni, hogy mikor volt a 2. vh... :wtf:
És szégyellem magam, de Eötvös Lóránddal kapcsolatban én sem tudom a választ :oops:

Én pont fordítva gondolom: az a probléma, hogy a holdas kérdést nem tudják az emberek. Ki nem szarja le, hogy mikor volt a II. világháború...

Mert az nagyon fontos, hogy tudja, a tolla le fog esni, ha a Holdon jár...

QuoteEdit: Az egyetlen igazán kétségbeejtő figura a videón az a csíkos pólós, cigiző/söröző srác. Ekkora műmájer faszt, te jó ég...

Ezzel viszont egyetértek. Eléggé gáz volt, ahogy megpróbálta kimagyarázni a dolgokat.

Moha

#2591
Én is kíváncsi lennék rá, hogy vajon hányan adtak jó választ, mert azért ennyire talán mégsem hülyék.
A II. Vh-t pedig azért még én is tudom, akit folyton kettessel rúgdostak át történelemből... ::)

Quote from: Zen on 2010-05-13, 20:11:42
A Nincs levegőn mondjuk behaltam. :D
Na ja. Valóban nincs levegő, a Hold atmoszférája igen elenyésző, node ettől még ugyanúgy leesik az a nyamvadt toll, csak persze lassabban, mint itt a Földön. :)

Edit: Mellesleg egyik csaj szakasztott úgy nézett ki, mint egyik általános iskolás osztálytársam.

Próféta

Quote from: Moha on 2010-05-13, 23:01:59
Quote from: Zen on 2010-05-13, 20:11:42
A Nincs levegőn mondjuk behaltam. :D
Na ja. Valóban nincs levegő, a Hold atmoszférája igen elenyésző, node ettől még ugyanúgy leesik az a nyamvadt toll, csak persze lassabban, mint itt a Földön. :)
Csavarintás: a földön meg van légkör, tehát légellenállás is - így bizonyos tárgyak (tollpihe?) minden bizonnyal a holdon esnek le gyorsabban.

kikuchiyo

Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: Solid Snake on 2010-05-13, 18:44:58
Egyetemista-teszt I.: ELTE vs BME

:zomg:
nemnemnemnemnemnemnem
ilyen nincs
bazd meg.
ezeket ha álmukból ébresztenek valakit fel, akkor
is tudni kell mind, az összeset. Ha én kérdeztem
vagy kameráztam volna, nem bírtam volna megállni,
hogy lehülyézzem őket, behúzzak nekik, elküldjem a
vérbe, vagy körberöhögjem őket.

Quote from: Xzone on 2010-05-13, 20:05:50
Ki nem szarja le, hogy mikor volt a II. világháború...

Gratulálok, válassz a fenti lehetőségek közül  :__devil:
Napra pontosan illene tudni...

---

Az ehhez kapcsolódó szerkesztői cikkből
Quoteamikor kezébe nyomják azt a darab keménypapírt, amely igazolja, hogy már eleget szívott ahhoz, hogy a neve elé biggyeszthesse a "dr." szócskát. S hogy értsük: ez nem a droid rövidítése.

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-14, 00:34:24
Napra pontosan illene tudni...
:ejj:
Na azt azért nem. OK, a szeptember 1. megvan, mert a borzalom kitöréséről azóta is az iskolakezdéssel emlékezünk meg.

[rant]
De egyébként közoktatás keretében ennyire pontosan megjegyeztetni hülyeség. Én már szabályosan utáltam a törit, amikor miden rohadt kis sedani ütközetről tudni kellett, hogy 1870. szept. 2., és nekem gyakorlatilag nincs annyi memóriám, amiben elfért volna egy témazárónyi tényanyag. A mi töritanárnőnk különösen hülyén csinálta, gyakorlatilag az egész tárgy a ki-kivel-mikor-hol-mit adatsorok megtanulására redukálódott (norvég uralkodási évszámok, török elleni csatáink, XIX. századi találmányok, stb.), az összefüggések, az érdekességek teljesen kimaradtak.

A könyvekbe csak ritkán érte meg belenézni, bármilyen jók is voltak, mert nem volt bennük annyi évszám, amennyi órán lement és tudni kellett. A helyzet abszurditására remek példa: egyszer egy világtörténelem témazáró előtt puszta kíváncsiságból elkezdtem olvasni a könyv vonatkozó fejezetét. Valahogy úgy kezdődött, hogy a "XVI. század legnagyobb hatalma egyértelműen Spanyolország volt".  :eek: Ez engem teljes meglepetésként ért, holott a század összes spanyol uralkodóját fel tudtam sorolni névvel, évszámmal. Szóval csak a lényeget nem tanultuk órán.

Ezeket a hülye adatbiflázós baromságokat ezért utálom és utáltam. Azóta persze jól elfelejtettem, hogy i. e. i.e. 814-ben alapították Karthágót, és hogy miről is nevezetes ez a város, mert kiszorította őket a gnieznói érsekség Kr. u. 1000-es alapítása.

Ez persze unrelated rant. Az tényleg elég ciki, ha valaki még olyan körülbelüli sarokszámokat se tud belőni, hogy valamikor 1939-ben kezdődött és 45-ig tartott a háború. A holdas-tollas dolog meg egyszerűen no comment, az nagyon-nagyon legalja - bár talán rá lehet kenni valahogy a hirtelen kérdés okozta stresszre. Talán.
[/rant]

Darkstar

Quote from: Xzone on 2010-05-13, 20:05:50
Ki nem szarja le, hogy mikor volt a II. világháború...
Dat.
Kbra azért illik tudni, de hogy napra pontosan...

A holdas dolog tényleg fájdalmas.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2010-05-14, 01:14:36


A minden-eseményt-dátumra szerintem is túlzás,
de a II. vh. kezdete és vége van olyan fontos,
meghatározó esemény, hogy azt azért illene.

Ezek szerint tényleg szörnyű történelem-tanárnőtök
volt, nekünk ennek pont az ellentéte volt a töri-
tanárunk és ofőnk (majd később igazgató): mindig
folyamat, ok-okozati, és hatalmi rendszerek össze-
függésben magyarázott, az események kapcsolata,
mozgatói és sorrendje volt fontos, nem a konkrét
évszámok és dátumok.

Zen

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-14, 02:38:07
Ezek szerint tényleg szörnyű történelem-tanárnőtök
volt, nekünk ennek pont az ellentéte volt a töri-
tanárunk és ofőnk (majd később igazgató): mindig
folyamat, ok-okozati, és hatalmi rendszerek össze-
függésben magyarázott, az események kapcsolata,
mozgatói és sorrendje volt fontos, nem a konkrét
évszámok és dátumok.
This. Mienk sajnos csak 2 évig tanított, de legalább az érettségit is ő követte el.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Nekünk is jó töri tanárunk volt, sose kérte a pontos dátumot ha már tizedes pontossággal tudtuk az is jó volt de sokszor elég volt század is. Na meg Atlaszt már szinte mindenhol engedik használni abba meg minden ott van.
Könyvet ritkán kellet használni mert a tanár olyan jól mesélte a dolgokat simán megfogott minket akit meg nem annak meg úgy beszólt hogy vissza se mert szólalni és nem is mondott semmi trágárt.
Egyik kedvencem amikor úgy tanította meg a kiegyezést hogy az hogy volt hatással Magyarországon a sör elterjedésével  :D

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

én kedveltem a töri tanárunkat, de Próféta-rant-szerű élmény maradt meg belőle nekem is.

minden évben épphogy átbukdácsoltam kettessel, és le volt tudva a töri.
évszámokat kenje mindenki a hajára, tárolásukra valahogy nem alkalmas az agyam. sorry.
egyetlen 5-öst kaptam azt hiszem, az is egy helyettesítő tanárnál volt és pont a II. világháborúval kapcsolatos egy hossú kifejtős kérdéses dolgozat keretében. talán 1 hónapig volt azt hiszem a helyettesítő tanár, sikerült fölkeltenie a témával kapcsolatban az érdeklődésemet, de annyira, hogy még nem tankönyvnek minősülő történelemkönyvet is hajlandó voltam kiolvasni a témában, aminek eredménye lett a jegy, mert végre egyszer láttam folyamatában az eseményeket, érthető, megjegyezhető módon. ha a pontos dátumok nem is rögzültek, akkor is elég jól be tudtam lőni az időpontokat.

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2010-05-14, 00:25:34
...
+1 De en meg ezekre az evszamokra sem emlekszem (gnieznoi ersekseg wtf, nem is remlik semmi), mert egyszeruen keptelen vagyok evszamokra emlekezni. Ha kicsit kevesbe szigoru toritanarnom lett volna, akkor semmire sem emlekeznek, pedig nem tartom magam teljesen hulyenek. A ki-kivel-mikor-hol-mit adatsorok seggelese miatt gyuloltem az egesz targyat. Ezekutan nem volt sok motivaciom barmire emlkezni belole. Az Ivh IIvhra is csak azert emlekszem mert anno rettegtem tole, hogy beugro kerdesnek beteszi es egyes lesz a tamazarom. Jo motivacio, mi? Kulon kib*szasnak tartottam, hogy pont a legfontosabbrol, a kozelmultrol nem tanitottak semmit. Nyilvanvalo okokbol, de ez engem akkor nem vigasztalt.
Egyszer utolag beleneztem az egyik torikonyvunkbe, mert gondoltam, hogy azert illik az adott korrol tudni valamit, es igy sok evvel alt isk utan azt kell mondanom, hogy nem tudom hogy birtuk azt a szoveget hasznalni? Iszonyat tomeny volt es minden csak nem erdeklodest felkelto. Most nem birnam hosszabb ideig olvasni, mert elhanynam tole magam. Nem tudom hogy kepzeltek, hogy akkor majd az atlag kisiskolas lelkesen tanulja? Tuti valami barom egyetemi tanarseged zippelte ossze bagoert.

Amugy vicces, a kommenteket olvastam elsore es azt hittem a toll madartoll lesz. Tomcat viszont egy normal tollat ejtett le.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Fazék:


+1

Én is épp hogy mindig átmentem. :D  Na jó gimi elsőben megvágtak mert köcsög volt tanár. :D

Fazék

Quote from: motifator on 2010-05-12, 19:13:59
Lady Gaga - Paparazzi egy 12 éves srác előadásában
:he: Hibázik néhányszor a kölyök, de beszarás, amit kiénekel, nem tudok napirendre térni felette  :he:
ismét megnéztem. továbbra is nagyon durva amit művel a srác

Ramiz

Szerintem az egyik poén az, hogy (az én szememben) a műszakisok SOKKAL nagyobbat égnek, mint a bölcsészek, akiken mindenki előszeretettel röhög a BME-n... ennyit a BME-ről, lehet verni az asztalt, hogy miért nem vagyunk rajta az egyetemi toplistákon, hát azért, mert amit a gimnáziumban nem tanultál meg a reáltudományok többé-kevésbé alapműveltségnek számító részéből, azt a BME-n sem fogod, mert NINCS RÁ SZÜKSÉGED egy diplomához. Öt-hat évig ölnek a buzernyák mátrixok térbeli ide-oda integrálásával meg minden egyéb hülyeséggel, de senkit nem érdekel, hogy mi értelme az egésznek, és téged sem érdekel a tananyag (a vizsgán túl, de még akkor sem, a felsőbbéves már jól tudja: nem az számít, mit tanultál/csináltál, hanem hogy HOGYAN kell/tudod prezentálni - és ez a céges életben nagy előnyödre is szolgál majd).

De, mindezek mellett, azt is meg kell mondanom, hogy Tomcat most is pont ugyanolyan manipulatív, beképzelt pöcs, mint mindig is volt. Egyrészt biztos, hogy minden jó választ szisztematikusan kivágott (tippem sincs, mennyi volt, aki tudta ezeket, pesszimista becslésem szerint 60-70 százalék, optimista szerint 95 - abból is bőven ki lehet hozni ennyi anyagot egy-kétnapi munkával), másrészt például az Eötvös Lorándos kérdés egyáltalán nem könnyű vagy egyértelmű, de azért berakta a kis vietnámi (vagy akármilyen más kelet-ázsiai országból származó) gyereket, hadd röhögjön a Bombagyár közönsége... Kérdés: ti tudnátok, hogy ki volt az a Sing Ho Manh, akiről elnevezték a vietnámi egyetemet, ahova átköltöztetek családostul és ahova járnotok kell suliba? Titeket érdekelne?...


A Hold egyébként nekem nem azért volt fura, mert a tömegvonzásról nem volt egyértelmű az embereknek, hogy mindig van (na jó, az "ott nincsen tér"-en beszartam), hanem azért, mert egy tök egyszerű logikus feltételezés, hogy ha az űrhajós tud ugrálni (szerintem nincs ember a földön, aki ne látta volna Armstrong "kis lépését") és az űrhajó is ott tud maradni, akkor a toll sem fog elszállni az űrbe.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2010-05-15, 00:36:59
Egyrészt biztos, hogy minden jó választ szisztematikusan kivágott (tippem sincs, mennyi volt, aki tudta ezeket, pesszimista becslésem szerint 60-70 százalék, optimista szerint 95

Ott a link a végefelé, ahol leírja a helyes ill. helytelen válaszok számát.
Quote
(Közkívánatra végignéztem a vágatlan nyersanyagot, és megszámoltam, milyen arányban kaptunk jó és rossz válaszokat. Az ELTE-n a holdas kérdésre 11 helyes és 18 rossz választ kaptunk. Eötvös Lorándot 4 tudta, 6 nem tudta, 2 valamit nyögött, de nem nevezhetjük érdemi válasznak. A BME-n a holdasra 17 jó és 18 rossz választ kaptunk. A második világháborút a BME-n 20 diák tudta, 17 nem. Összesen 75 diákot kérdeztünk a két egyetemen.)
Sajnos bőven alulmúlja a pesszimista becslésed, ezért is ranteltem
akkorát, mert ezt is megnéztem, s láttam ezeket a szép számokat...

Selmo

Ramiz: valószínűleg sokan összekeverték a légkör "hiányával".

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-15, 01:22:32
Quote
(Közkívánatra végignéztem a vágatlan nyersanyagot, és megszámoltam, milyen arányban kaptunk jó és rossz válaszokat. Az ELTE-n a holdas kérdésre 11 helyes és 18 rossz választ kaptunk. Eötvös Lorándot 4 tudta, 6 nem tudta, 2 valamit nyögött, de nem nevezhetjük érdemi válasznak. A BME-n a holdasra 17 jó és 18 rossz választ kaptunk. A második világháborút a BME-n 20 diák tudta, 17 nem. Összesen 75 diákot kérdeztünk a két egyetemen.)
Sajnos bőven alulmúlja a pesszimista becslésed, ezért is ranteltem
akkorát, mert ezt is megnéztem, s láttam ezeket a szép számokat...

Nem akarok árnyékbokszolni, lehet, hogy tényleg ez az eredmény, de Tomcat viszont egész egyszerűen hiteltelen, úgyhogy ezek a számok nekem semmit sem jelentenek.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

A Holdas kérdésre tudtam volna a választ, de nagyon szemét benne, hogy az ember elsőre valami bonyolultabbra fog gondolni és ilyen baromságokat fog kinyögni.
Eötvös Lórántot bebuktam volna, a névmemóriám olyan borzalmas, hogy a most áttanult tételből is alig tudnék említeni.
A második világháborút 38-46-ra tippeltem volna, affene. Valamiért amilyen könnyen megjegyeztem az elsőt, a második kicsit zavaros volt mindigis.

Teljességgel lehetetlen, hogy vki 100% birtokolja az úgymond alapműveltséget, és a majdnem minden kérdésben 50%-os jó válaszarányból egy sem került a vidibe, ami azért röhej és eléggé egyoldalú megközelítés.