Nem lol, de érdemes megnézni

Started by Selmo, 2006-07-05, 23:38:08

Previous topic - Next topic

Én

Zippo tricks
Egyes embereknek egyszerűen túl sok szabadideje van. :D

Kuroi Tenshi

[spoiler=Warning: racist content (aka Teh Truth)]
Ennyit a PC fasságról; szóval:
Európában most ismerik meg, hogy milyenek a román romák
http://www.fn.hu/kulfold/0711/europat_elozonlottek_roman_bevandorlok_175986.php
(van még ott pár kapcsolódó cikk...)
[/spoiler]

Próféta

Volt már Daft Punk kezekkel. Most egy slightly NSFW verzió, nem csak kezekkel.
Ez meg csak egy jó fénykép.

Kuroi Tenshi

Na ne...
http://www.fn.hu/belfold/0711/leepul_fovarosi_tomegkozlekedes_176228.php
Kocsival parkolás, dugók, stb miatt nem lehet rendesen közlekedni még annak
is, akinek van; bicikliút nevetségesen kevés van, az utak pedig életveszélyesek;
tömegközlekedés már eddig is nevetséges volt; szóval akkor járkálhatunk gyalog?
Sirály. ::)

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-11-16, 00:13:49
Na ne...
http://www.fn.hu/belfold/0711/leepul_fovarosi_tomegkozlekedes_176228.php
Kocsival parkolás, dugók, stb miatt nem lehet rendesen közlekedni még annak
is, akinek van; bicikliút nevetségesen kevés van, az utak pedig életveszélyesek;
tömegközlekedés már eddig is nevetséges volt; szóval akkor járkálhatunk gyalog?
Sirály. ::)
ez már tényleg nonszensz... rohadjon el a lobby, ami ezen döntés mögött áll, vagy egyszerűen rakják már zártosztályra azokat a fajankókat, akik komolyan úgy gondolják, hogy ez a megoldás...

szerk: http://index.hu/politika/belfold/budapest/telapo5460/

30 napos/ havi bérlet nem érdekel. vmennyire érthető is a változtatás. bliccelők kiskapujának bezárása korrekt, várható volt.
de hogy ezt az éjszakai járatok drágábbak legyenek baromságot honnan az istenből szedték, arra rohadtul kíváncsi vagyok  :fuk-u:
kéthavonta ha egyszer használok éjszakai buszt, szóval nem érint, de akkor is eszement baromságnak tartom

Zsiga

Az a kiskapubezárás akkor lenne korrekt ha minden járaton lenne jegyautomata. Ha lejár pénteken a bérletem akkor hétfő reggel veszem meg a következőt (persze ha nem megyek BKV-val sehova a hétvégén), viszont itthonról amíg beérek a Keletibe addig nem tudok sehol jegyet venni (hozzáteszem, nem is akarok, mért vegyek jegyet ha arra a napra is érvényes a bérlet amit venni fogok amint leszálltam két megálló utazás után a buszról?).
Mondjuk általában ebből nem szokott probléma lenni, az ellenőrök jórészét azért meg szokta hatni amikor megmutatom neki hogy 4 évre visszamenőleg folyamatosan volt bérletem. Amelyik meg nagyon szívózni akar annak meg megemlítem hogy ugyan az igazolványaimat nem vagyok köteles bemutatni neki, a rendőrt meg nem kell megvárnom, de egész nyugodtan elkísérhet a bérletpénztárig ahol az orra előtt fogom megvenni a bérletem.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-11-16, 22:09:47
Az a kiskapubezárás akkor lenne korrekt ha minden járaton lenne jegyautomata. Ha lejár pénteken a bérletem akkor hétfő reggel veszem meg a következőt (persze ha nem megyek BKV-val sehova a hétvégén), viszont itthonról amíg beérek a Keletibe addig nem tudok sehol jegyet venni (hozzáteszem, nem is akarok, mért vegyek jegyet ha arra a napra is érvényes a bérlet amit venni fogok amint leszálltam két megálló utazás után a buszról?).
lehet hogy hülyeséget mondok, de tudtommal nem csak aznapra állítják ki a bérletet, amikor veszed, hanem akárhány nappal későbbre is, ha te úgy kívánod. de ezt nem tudom megerősíteni, mert ilyet nem próbáltam, de nem látok rá semmi kizáró okot. szóval ha tudod, hogy mikor jár le a bérleted, nem olyan nehéz előtte pár nappal venni egyet a lejárati dátum utáni napi kezdettel sztem :)

.Attila

30 napos bérletet akkortól kérheted, amettől akarod (a józan ész határain belül természetesen).

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-11-16, 22:23:45
lehet hogy hülyeséget mondok, de tudtommal nem csak aznapra állítják ki a bérletet, amikor veszed, hanem akárhány nappal későbbre is, ha te úgy kívánod. de ezt nem tudom megerősíteni, mert ilyet nem próbáltam, de nem látok rá semmi kizáró okot. szóval ha tudod, hogy mikor jár le a bérleted, nem olyan nehéz előtte pár nappal venni egyet a lejárati dátum utáni napi kezdettel sztem :)
Ez így igaz, de mért én hitelezzek 3k-t három napra a BKV-nak? Vagy intézzék el hogy akár otthonról vagy mondjuk ATM-ből elektronikusan tudjak bérletet venni magamnak (pl. chipkártyás bérletigazolvány amit úgy lehet feltölteni mint egy prepaid mobilt), vagy áruljanak minimum jegyet de inkább bérletet minden buszon.

.Attila

Quote from: Zsiga on 2007-11-16, 23:01:40
Quote from: Fazék on 2007-11-16, 22:23:45
lehet hogy hülyeséget mondok, de tudtommal nem csak aznapra állítják ki a bérletet, amikor veszed, hanem akárhány nappal későbbre is, ha te úgy kívánod. de ezt nem tudom megerősíteni, mert ilyet nem próbáltam, de nem látok rá semmi kizáró okot. szóval ha tudod, hogy mikor jár le a bérleted, nem olyan nehéz előtte pár nappal venni egyet a lejárati dátum utáni napi kezdettel sztem :)
Ez így igaz, de mért én hitelezzek 3k-t három napra a BKV-nak?

Sajnálod az elbukott kamatot?

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-11-16, 23:01:40
Quote from: Fazék on 2007-11-16, 22:23:45
lehet hogy hülyeséget mondok, de tudtommal nem csak aznapra állítják ki a bérletet, amikor veszed, hanem akárhány nappal későbbre is, ha te úgy kívánod. de ezt nem tudom megerősíteni, mert ilyet nem próbáltam, de nem látok rá semmi kizáró okot. szóval ha tudod, hogy mikor jár le a bérleted, nem olyan nehéz előtte pár nappal venni egyet a lejárati dátum utáni napi kezdettel sztem :)
Ez így igaz, de mért én hitelezzek 3k-t három napra a BKV-nak? Vagy intézzék el hogy akár otthonról vagy mondjuk ATM-ből elektronikusan tudjak bérletet venni magamnak (pl. chipkártyás bérletigazolvány amit úgy lehet feltölteni mint egy prepaid mobilt), vagy áruljanak minimum jegyet de inkább bérletet minden buszon.
mondjuk tény, hogy valahányszor közelítek az utolsó jegyemhez a tömbben, nem vagyok hajlandó azért leszállni valahol + 1 jegyet elpocsékolni, (ha szabályosan akarok közlekedni,) csak azért hogy vehessek egy tömböt, hogy legközelebbi induláskor ne kelljen a blicceléstől rettegve eljutnom a köv jegyárusig.
bérletvásárlásnál is úgy voltam mindig, hogy igyekszem pár napot is nyerni a két bérlet között, általában nem kellett minden nap BKV-znom.
de ezen érvek/szempontok sztem teljesen függetlenek mind a havi megszűntetés és a bliccelés nehezítése kérdésektől is. :)

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2007-11-16, 23:01:40
Ez így igaz, de mért én hitelezzek 3k-t három napra a BKV-nak? Vagy intézzék el hogy akár otthonról vagy mondjuk ATM-ből elektronikusan tudjak bérletet venni magamnak (pl. chipkártyás bérletigazolvány amit úgy lehet feltölteni mint egy prepaid mobilt), vagy áruljanak minimum jegyet de inkább bérletet minden buszon.

Jobb helyeken rég megoldották, hogy ne kelljen szaros papírfecnikkel szenvedni, lásd pl. Londonban az Oyster cardot.
Sokkal korrektebb és rugalmasabb az egész rendszer.

Állítólag nálunk is terveznek hasonlót, de miért nem hiszem el, hogy jól meg fogják tudni csinálni?
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-16, 23:08:36
Quote from: Zsiga on 2007-11-16, 23:01:40
Ez így igaz, de mért én hitelezzek 3k-t három napra a BKV-nak? Vagy intézzék el hogy akár otthonról vagy mondjuk ATM-ből elektronikusan tudjak bérletet venni magamnak (pl. chipkártyás bérletigazolvány amit úgy lehet feltölteni mint egy prepaid mobilt), vagy áruljanak minimum jegyet de inkább bérletet minden buszon.

Jobb helyeken rég megoldották, hogy ne kelljen szaros papírfecnikkel szenvedni, lásd pl. Londonban az Oyster cardot.
Sokkal korrektebb és rugalmasabb az egész rendszer.

Állítólag nálunk is terveznek hasonlót, de miért nem hiszem el, hogy jól meg fogják tudni csinálni?
túl praktikus lenne. vszleg "megpróbálkoznak" vele olyan igazi "yes minister" módon és csinálnak egy félmegoldást, totál barátságtalan rendszerrel, nulla támogatással, majd sajnálattal jelentik be, hogy a magyar nép még nincs fölkészülve ilyen komoly újításra, nincs igényünk rá, vagyis marad minden a régiben, de közben bezsebelhetettek páran egy rakás pénzt kivitelezőként :)

Kvikveg

#1153
Gyengeb idegzetuek kedveert oncenzuraztam.

Amilyen korrupcio itthon van, nem, nem fogjak tudni megcsinalni. Vagy kulfoldi vallalkozastol, milliardokert. Amit persze megint velunk fognak kifizettetni.
Quoteaki nem hó elején akarta megvenni a bérletet, az eddig is megvehette hó közben bármikor
[censored]! Noverem pont most akart kb masfel hetre elore venni, es kozoltek, hogy hat mit siet ennyire, meg nincs.
Europai trend a jo [censored] anyjukat. Az oyster az lenne europai trend, meg az, hogy nem kell sorban allni.
Meg a kulturalt utaskezeles, pl ertheto hangszoro vagy legalabb tajekozott munkatars. Moszkva teren begugyogtek valamit, a berletpenztaros nem tudta mit, a metro fele nezo utasfelugyelet vagy mi szinten nem es fel akartak kuldeni a mittudomenhova. A telefont felemelni meg snassz lett volna. Menjenek az anyjuk [censored] :Eztneked: :Eztneked: :Eztneked:

edit: ja es az 56os busz egy lepratelep. Mocskos es lerobbant.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


Darkstar

Ugyan nem BKV, hanem Volán, de az se rossz:
Most hétfőn akartam reggel bemenni egyetemre. A busz persze nem jött. Kicsit túl gyakran esik meg, hogy simán kimarad egy járat, ami igen kellemes, tekintve, hogy abban az időben 50 percenként van 1... A vége az lett, hogy kocsival vittek be.
Aznap este jönnek haza a 19:20as busszal. 19:05-kor megveszem a jegyet az automatából (pénztár már zárva van). 19:45kor megeresztek egy telefont, hogy hogy tudnék máshogy hazajutni. A forgalmis szerint a váci út be van állva, és a busz "nemsokára" érkezik. Erre mondom, hogy mivel autval fogok hazamenni, visszakérném a 300Ftos jegyem árát.
Forgalmis: Azt nem lehet, a jegyet csak a pénztárak váltják vissza
DS: A pénztárak zárva vannak. Holnap vissza tudom váltani?
F: Nem, a jegyeket csak a kiállítás napján váltják vissza.
Ds: ****** ******* ** ******* *** ****

Szerencséjük, hogy péntekig nem kellett bemennem a városba, mert ebből szép kis panaszkönyves, asztalborogatós reklamáció lett volna. Az meg bónus, hogy kocsival 20:00 körül úgy mentünk végig a Váci jó részén, hogy alig volt rajta forgalom.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nakedape

esti jegy drágább?, ez gonoszság lenne, K_T: amúgy biciklizni nem csak bicikliúton lehet.., nem muszáj rögtön gyalogolni, én járdán sokszor jobban félek mint utakon :redface:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Gregory

#1157
Quote from: Nakedape on 2007-11-17, 17:29:20
amúgy biciklizni nem csak bicikliúton lehet..,
A járdán a gyalogosok, az úton pedig az autósok szidják az anyánkat, az úttesten biciklizés pedig lassan felér egy extrém sporttal. Legalábbis Debrecenben ehhez hasonló negatív tapasztalataim vannak, és itt elvileg még nem is akkora a forgalom.

Ha már írtam ide, legyek egy kicsit on is: Buakaw Por Pramuk(thai box/k1 highlight) - eszméletlen milyen rúgásai vannak

Én

Pesten a bicikliúton se nagyon lehet, elég sokszor sétálnak rajta és szidják az anyámat ha biciklizni merészelek rajta. De sebaj, bicajon én vagyok az erősebb. :D Úton öngyilkosság városban.

Nakedape

úgy néz ki nincs e lég veszélyérzetem, mert pesten van pár út ahol teljesen jól elvagyok.. :D :D
a kedvencem nekem is az amikor a kerékpárúton szól rám a gyalogos :)

ha lenne pénzem innen vennék , most, csak h on legyek
http://www.strike-bike.de/1/index.php?&hl=en_US

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Ízlések és pofonok (mindkettő rámférne?)
ronda/maradi dizájn, bazi nehéz (25kg acélváz?!?), ami felesleges is,
hiszen ha olyasmi történik veled, amihez egy gyengébb váz már sérül,
azt te sem úszod meg ép bőrrel; és úgyis ellopják, tehát nem érdemes
drágát venni.
(Na most már ugye nem érzed olyan rossznak a pénzhiányt? :) )

Strike-bike címszó alatt valami modern, durva, szögekkel kivert,
marhaterelővel ellátott (kell ám az a pesti közlekedésbe) kétkerekűre
számítottam, nem ilyen századeleji vacakra  :3x3:

.Attila

Az a 25 kiló nekem is feltűnt.
Egyébként:

Quote
-Order form (inactive)-

Thank you! We got 1800 orders!

Ha lenne pénzed, sem vehetnél most.

Nakedape

#1162
na ja én is másmilyen dizájnnal járok..:) amúgy a váz a hajlott már meg alattam, de túl azért túléltem (mondjuk szar volt az is tény)

azért tetszik csak a strike bike, mert németországban bezárt egy bicikligyár, a munkások viszont önhatalmúlag betörtek és elfoglalták, és először megrendelést gyűjtöttek, , hogy ha van elég akkor gyártanak, és most gyártanak, .. :)
ez  tipikus stramm városi rövidtávosnak néz ki.::) vagy csak simán nehéz persze.. nekem 30 éves puchom van az  nem tudom mennyi kiló de nem sok sztem.. érd-bp viszonylatban az thiszem azért a puchom tényleg alkalmasabb
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

minuszmiki

Quote from: Gregory on 2007-11-17, 18:59:27
Ha már írtam ide, legyek egy kicsit on is: Buakaw Por Pramuk(thai box/k1 highlight) - eszméletlen milyen rúgásai vannak
Zseni a faszi, az egyik kedvenc k1-esem.  :jee:

Próféta


kikuchiyo

Az utolsó érdekes, de a címéből egész másra asszociáltam...

Az első meg hogy is van? Nem teljesen értettem a leírást. Egyszerre sugározza ki az összes fénynyalábot, ami a képen látszik, vagy egy nyaláb forog körbe, és azt örökítette meg többször a fickó egy hosszú expozíciós képen?
Failure is the default option

Draconire

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-20, 21:45:52
Az első meg hogy is van? Nem teljesen értettem a leírást. Egyszerre sugározza ki az összes fénynyalábot, ami a képen látszik, vagy egy nyaláb forog körbe, és azt örökítette meg többször a fickó egy hosszú expozíciós képen?
A linkelt képet hosszú expozícióval csinálták, de hasonlóan néz ki anélkül is:
http://www.flickr.com/photos/ccilker/299084789/in/set-72157594295596414/

Quote...the lens itself actually rotates...
...but for the first 5 minutes they leave it static to indulge all of the photographers...


szerk: Megnézném élőben. :smile:

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-20, 21:45:52Egyszerre sugározza ki az összes fénynyalábot
Egyszerre bizony, 24 nyalábbal.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pigeon_Point_Light_Station_State_Historic_Park
QuoteTo produce Pigeon Point's assigned characteristic of 1 white flash of light every 10 seconds, the four ton lens rotated one time every four minutes. When observed from a distance, this resulted in the appearance of one white flash of light every 10 seconds.

Zsiga

A világítótorony egyszerre egy irányba világít, és forog, szép lassan (Point's assigned characteristic of 1 white flash of light every 10 seconds, the four ton lens rotated one time every four minutes. - idézet Próféta wiki-linkjéről, amit ő úgy látom csúnyán félrefordított :)), a tehetséges kolléga meg egy jó hosszú expóval csinálta (ami után mégegyszer ugyanannyit kell várni a zajszűrésre), ahelyett hogy egy sima akármilyen filmes gépvázzal csinált volna mondjuk egy húszszoros multiexpozíciót (fényt mér, leosztja a kapott záridőt hússzal, majd azzal az értékkel lő 20 képet úgy hogy közben nem tekeri tovább a filmet a gépben). Smart americans... :smile: (Ja, hogy filmes vázon nem tud próbaképet lőni előtte, egy korrekt zónafénymérés meg nemtriviális? ::))

Viszont tény hogy jól néz ki. :)

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2007-11-20, 22:21:54
A világítótorony egyszerre egy irányba világít,

Alaposabban átolvasva a wikipédiás linket, úgy vélem, hogy a tehetséges kolléga csúnyán félreértett valamit. :D
Középen van egy lámpa, és annak a fényét gyakorlatilag 24 lencse (Fresnel-lencse, de az most mindegy) vetíti egyszerre 24 irányba.
Ha 4 percenként egyet fordul az egész apparátus, akkor ki is jön, hogy 10 másodpercenként fordul feléd egy-egy nyaláb.
Failure is the default option