Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Prof. William

És ekkor kiderül hogy Ichi az egésszet csak álmodta. Mert elesett sé beverte a fejét miközben a pizzát szállította ki... - végül is minden megtörténhet... :)

LuckyDingo

Hát vagy még az lehet amit mondogatnak más fórumokon, hogy mivel Mayuri húsa-vére /szó szerint/ a Nemu így Szayel Mostmár szinte mindent tud Mayuriról, amit nemu tudott :S Ami nem egy jó dolog, bár szerintem Nemu lényegesen gyengébbre lett alkotva mint Mayuri :D
Egyszer megnézném már úgy istenigazából harcolni Nemut. :(

Dreamcleaver

Azt hittem gurosabb lesz a dolog, meg ahogy Szayel kimászik Nemu száján, azt több fázisban is megrajzolhatták volna. De azért jó volt.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2007-12-22, 01:32:54
Hát vagy még az lehet amit mondogatnak más fórumokon, hogy mivel Mayuri húsa-vére /szó szerint/ a Nemu így Szayel Mostmár szinte mindent tud Mayuriról, amit nemu tudott :S Ami nem egy jó dolog, bár szerintem Nemu lényegesen gyengébbre lett alkotva mint Mayuri :D
Egyszer megnézném már úgy istenigazából harcolni Nemut. :(
Valószínű. Ugyanakkor Mayuri nem nyűgből hurcolja magával Nemu-t. Mivel harcolni még nem láttuk, valószínűleg hasonló taktikai szerepe van mint Szayel helyben fogyasztható fraccionjainak. Ergo, valami méreg van benne, esetleg még több figyelő szonda, vagy emberi pajzsnak használhatja, esetleg valami más frappáns dolog. Nyilván nem olyan idióta hogy egy kb használhatatlan doll-t hurcolásszn magával ami csak arra képes hogy "Mayuri Sama, please save me"

LuckyDingo

Lehet azért votte magával, mert ha esetleg bármi bajaesett volna Mayurinak,akkor megehette volna Nemut :O És azért nézett ilyen szomorúana végén, mert Szayel megelőzte XD
Amúgy jah :D Bármilehetmég az emuban :D loldegáz lett volna, hogy kiderül Nemu magában hurcolássza a Zanpakutoját és mikor Szayel elkezd nőni, felnyársalja magát XDDD

Dreamcleaver

Már ha Nemunak van egyáltalán Zanpakutoja. Mondjuk azt nem tudom, hohy miért ő a science squad vice-taichoja, ha csak egy báb.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

Quote from: Dreamcleaver on 2007-12-22, 15:09:17
Már ha Nemunak van egyáltalán Zanpakutoja. Mondjuk azt nem tudom, hohy miért ő a science squad vice-taichoja, ha csak egy báb.
Egyetlen egy igen halvány utalás van arra, hogy van neki. VOlt egy colourspread gyűjtemény bleachből és ott az egyik képen ott az össze alkapitány és Nemunál is van kard :D

blackronin

Jó kis fejezet volt, de jön egy érdekes hír:
Kubo nem folytatja HM arc-ot 2 hónapig!
Helyette a Hitsu-s fejezethez hasonló backstory-k lesznek.
Aminek én NAGYON örülök! (hátha megtudunk néhány dolgot Aizen-ről és Gin-ről, de a többi kapitány is jöhet!)

Prof. William

Hát én meg NEM örülnék ha így lenne... Kubo fejezze be gyorsan a HM arcot mielőtt utoléri a mangát aztán a nagy valószínűséggel jövő újabb filler saga latt majd rajzolhat amit akar...

LuckyDingo

#1359
Quote from: blackronin on 2007-12-23, 14:05:13
Jó kis fejezet volt, de jön egy érdekes hír:
Kubo nem folytatja HM arc-ot 2 hónapig!
Helyette a Hitsu-s fejezethez hasonló backstory-k lesznek.
Aminek én NAGYON örülök! (hátha megtudunk néhány dolgot Aizen-ről és Gin-ről, de a többi kapitány is jöhet!)
A mangában tervezi ezt? Mert ha igen akkor elmehet  jó anyukájába.. írjon az animébe ilyeneket és azt még elviselem..Így is vontatott a manga.. nem vagyok kíváncsi több maszlagra.. Max ha valami olyan lenne, hogy Aizen hogy szervezte meg a hadseregét, esetleg, de szerintem befejezhetné a HM arcot.. milyen már, hogy valamit csak úgy a közepénél félbehagynak.
És amúgy honnan az info? :3 Edit utánnalestem.. háát amíg nem jön, inkább nem akarom elhinni..

Mellesleg BA-neza hozzászólás tetszett.. viccXD:
If understood correctly, we will get chapters like:

A day in the life of Hanatarou

Shopping with Nemu

A psicological trip with Ukitake, and etc etc

LuckyDingo

Apropó, múltkor említettem egy color spread képet ahol minden Al-kapitánynak ovolt kardja:

Thx to Ju-Ni

nb23

2 hónap kimaradás az elég rosszul esne mindenkinek :bruhuhu: főleg most mikor érdekes a story  :D

blackronin

#1362
Elolvastam a Bleach Asylum-on a 305-ös fejezet lefordított szövegét és megnéztem a képet...
Hát itt a vége! Szayel újjászületése egyben a halála is lett...
(most már LEHETETLENNEK tartom, hogy új dologgal rukkoljon elő...)
Nincs több trükk, nincs tovább.
(most számoltam össze, hogy Szayellel már 18 fejezet óta küzdöttek! Persze voltak közben megszakítások...)

Ezután jön egy kis szünet.
Így összeségében elmondható, (meg Byakuyát idézve) hogy az Aaroniero, Zommari, Szayel és Grimmjow harcok
csak a kezdetek voltak. Ők voltak a kishalak, ami Yammy szempontjából elég érdekes!

Következő évben jön Yammy, Nnoitora, Ulq, Halibel, az öreg és természetesen a végén a mester, Stark is... :rotfl:


Prof. William

#1363
És akkor kiderül amit a Narutóban is 1500 millió alkalommal megjátszottak. "Háháhá megszívzad Mayuri végig egy árnyék klónnal harcoltál!" :)

Reméllem itt a vége. Még a 6. -tal sem harcolt ennyit Ichigo...

Higasino Isley

A fejezet címe:"The Rising Phoenix"

Szayel-chant és Grimmjow-samát azért nem kell egyből hozzájuk hasonlítani.Szemet gyönyörködtető eltérés,hogy ők nem haltak meg. :smile:

KT nem merte megölni a Princesspadat egy ilyen klisés "rákontrázó" húzással,így hasonlóan Grimmjow-samahoz őt is egy félmegoldással félretette.Bár azért tehete volna elegánsabban is,méltóan egy hercegnőhöz.
A harcnak vége,valóban,de legalább ez nem azonos az Octava Espada halálával. :smile:

SaiyaGin

Máris vége a harcnak? Ha már eddig elhúzta KT, miért nem tudta megoldani, hogy egy teljes évig láthassuk Nyolcaskát?  :confused: Ha jól látom, márciusban, a 265. fejezetben kezdett el harcolni, igazán kihúzhatta volna jövő márciusig! Sőt, jobbat mondok, a 365. fejezetig!  :D

LuckyDingo

Ebből már fix nem jön Vissza Szayel :D De ha igen, akkor nem nagyon tud már újat mutatni. Viszont Mayurinak még renetek "gyógyszere van", szal haVissza is jönne valahogy, akkor is verhető. De Szayelnek vége /hálistennek.. untam már/ És most jöhet valami más.. tegyük fel Kenpachi elintézi Nnoitrát és előkerül Ulqui :D Vagy jön AIzen-sama most és szépen visszarugdossa őket, hogy mieza nagy felfordulásmáá :D

Hmm ha sorre ölik meg az espadákat, akkor el tom képzelni, hogyjobb híjján Yammi mászik felfelé a ranglétrán :D Biztos fájhat,hogy leégetik azelőző számot és kap egy újat :XD Jó oké tudjuk hogynem így megy :D ciki lenne :XD

Prof. William

Ide figyelj Yammi fiam! a helyzet az hogy az 1-4 -kivételével kinyírtak minden espadát. Szóval mostantól te vagy a 5 -ös. Örülsz mi? Na nyomás verd le Ichigót aki épp ott beszéget Baykuával ! :)

blackronin

#1368
Annak ellenére, hogy nem lesz raw a héten a 305-ös fejezetből, mégis lett...
Bleach Asylum-ról lehet szedni, de hamarosan jön a fordítás is.
Szép befejezése az évnek!

(még egy dolog: megnéztem azt a bizonyos "keresztrefeszítéses" képet és nagyon meglepődtem!
Ugyanis Szayel testén nincsen hollow lyuk, sőt még a tetoválás sem látszik!
A régebbi fejezetekben leégették róla a ruhát és a hátán sem lehet...
Elég érdekes a helyzet... Hol lehet a tetoválása?)

KeLa

Quote from: blackronin on 2007-12-28, 20:05:48
(még egy dolog: megnéztem azt a bizonyos "keresztrefeszítéses" képet és nagyon meglepődtem!
Ugyanis Szayel testén nincsen hollow lyuk, sőt még a tetoválás sem látszik!
A régebbi fejezetekben leégették róla a ruhát és a hátán sem lehet...
Elég érdekes a helyzet... Hol lehet a tetoválása?)
A tetoválás talán a talpán, a lyuk meg a lába között? :lul: :lul:
/vagy hátul? :confused: :rotfl:/

Prof. William

Lehet hogy Mayuri most nyomott le egy Vasto-lordot? :) Bár azok nem lennének ennyire gányak...

Chronus

Mayuri se volt gány. Quality over quantity. A csávó másodpercenként 100 évig érzett fájdalmat ahogy Mayuri kardja lassan átment a kezén majd a szívén. Ha ez kb 10mp alatt is zajlott le gyorsan, akkor is 1000 éven át kínozta a fájdalom míg végül meghótt, ha vissza is hozzák valami csodával határos deus ex machina úton akkor is ezer évnyi tehetetlen fájdalom emlékétől tutira úgy bekattant hogy Wonderweis elbújhat mellette. Az octava espadának annyi.

nb23

És most már jöhetne végre egy kis Kenpachi-féle kaszabolás :D

Higasino Isley

Quote from: Chronus on 2007-12-29, 20:13:01
Mayuri se volt gány. Quality over quantity. A csávó másodpercenként 100 évig érzett fájdalmat ahogy Mayuri kardja lassan átment a kezén majd a szívén. Ha ez kb 10mp alatt is zajlott le gyorsan, akkor is 1000 éven át kínozta a fájdalom míg végül meghótt, ha vissza is hozzák valami csodával határos deus ex machina úton akkor is ezer évnyi tehetetlen fájdalom emlékétől tutira úgy bekattant hogy Wonderweis elbújhat mellette. Az octava espadának annyi.

Abszurdum mégcsak az összehasonlítás gondolata is Szayel-chan és egy értelmi-fogyatékos között.
Ahogy Szayel mondta:"Before me, there is no end that called death." Ő olyan mint egy főnix,a halhatatlanságot testesíti meg,egy közönséges tudós mint Mayuri képtelen arra,hogy megölje.Nonszensz.

Egyébiránt még vannak elvarratlan szálak Vele kapcsolatosan:miért Gabriel a neve a technikájának(illetve második keresztneve,Apollo)?Hol van a hollow-lyuka?Hol van az ő Nyolcas száma?
Ezenfelül a jelek,mint a nyolcas,úgy ismert a halhatatlanság szimbóluma,illetve a kép,amelyen keresztrefeszítése látható,nagyon súlyos.Már-már a blaszfémiá határait súrolná,ha KT megölné.

Másfelől,az üzlet oldaláról megközelítve sem tenne jót,ha kivennék Szayel Apollot.A nemzetközi fórumokon is látható,hogy ő az egyik legkedveltebb Espada,ami azonos azzal,hogy az egyik legkedveltebb karakter.Legalább az ő harcistílusa nem merül ki a Cerokban,a pofozkodásokban és a seggbe rúgásokban.Komolytalan.

Chronus

Quote from: Higasino Isley on 2007-12-30, 00:02:28
Másfelől,az üzlet oldaláról megközelítve sem tenne jót,ha kivennék Szayel Apollot.A nemzetközi fórumokon is látható,hogy ő az egyik legkedveltebb Espada,ami azonos azzal,hogy az egyik legkedveltebb karakter.Legalább az ő harcistílusa nem merül ki a Cerokban,a pofozkodásokban és a seggbe rúgásokban.Komolytalan.
Hehe, fura én pont az ellenkezőjét tapasztalom. A legnépszerűbb Espada de koránt sem a kedkedveltebb, kb azért mert mindenki utálja :D Amúgy tény, hogy a harci stílusa nem merül ki ennyiben de egyetlen szerencséje az volt, hogy viszonylag gyenge ellenfeleket kapott ezidáig. 2 hollow egy hülye kis Renji aki bankai nélkül hasztalan, meg Ishida aki a nyilai egyszerű szerkezete miatt hasztalan, egyikük sem egy húde tömegmészáros, Ishida meg inkább dexterityre gyúr mint strenghtre, már ha érded mire akarok kilyukadni :P
Ha Szayel bekapta volna Ichigo-t akkor bankai+mask és instant death, arra se lett volna ideje hogy tojásokat rakjon mindenfelé a nagy rebirthjéhez, csak getsuga jobbról +balról +felülről +alulról +testközelből és kampec. A technikéinak a hátránya pon az volt hogy a felvezetésük túl hosszú és időigényes, egy olyan gyors ellenfél aki levágja mielőtt belekezd vagy kikerüli a copyzós szmötyit (pl Ichi) ellen nem lett volna esélye, Zaraki-t meg a többi vadállatot meg meg se említem.

Ez a taktikus harci technika amit vezet sajnos csak a renjiékhez hasonló weaklingek ellen válik be. :) Amúgy minden espada ki fog hullani, miért pont a jelenleg számban második leggyengébb élné túl (merthogy Aaroniero már hulla)... Ez is egy abszurdum :P Másrészt meg nagy a szája a halhatatlanságról, de jelenleg épp egy kard megy át a kezén keresztül bele a szívébe. Szép madár a főnix de nem halhatatlan, csak örökéletű. A kettő nem ugyanaz, képes végtelen ideig kitágítani az élethosszát... persze ha közben ki nem nyírod.

Prof. William

#1375
Ez igaz. Ha mondjuk Bya-val karül szembe ez szépen a kezével együtt elveszi tőlle a bábút mielőtt még elkezdené piszkálni.

Szóval Szayel csak azért húzta ilyen sokáig mert nem valami ewrős elenekkel került szembe... Egy Ichiko vagy egy Bya ellen esélye sem lett volna.

Ichi: Odasprintel levágja...
Bya : Dettó
Zaraki: Ha el is tudja kapni elősször röhögve levágja a klónjait majd a Vudus fájdalomkra fittyet hányva odasétál és levágja. :) - Ja és kifejezi hogy azért ő többre számított. :)

KeLa

Quote from: Chronus on 2007-12-30, 10:08:46

Ha Szayel bekapta volna Ichigo-t akkor bankai+mask és instant death, arra se lett volna ideje hogy tojásokat rakjon mindenfelé a nagy rebirthjéhez, csak getsuga jobbról +balról +felülről +alulról +testközelből és kampec. A technikéinak a hátránya pon az volt hogy a felvezetésük túl hosszú és időigényes, egy olyan gyors ellenfél aki levágja mielőtt belekezd vagy kikerüli a copyzós szmötyit (pl Ichi) ellen nem lett volna esélye, Zaraki-t meg a többi vadállatot meg meg se említem.
Az viszont lehetséges (bár már sosem tudjuk meg) h Ichigo sem tudta volna használni a bankai-t és a hollow maskot, főleg azután h Szayel kielemezte Dordonii hulláját. Ettől függetlenül lehet h lett volna esélye...

chilip

Quote from: KeLa on 2007-12-30, 12:53:07
Quote from: Chronus on 2007-12-30, 10:08:46

Ha Szayel bekapta volna Ichigo-t akkor bankai+mask és instant death, arra se lett volna ideje hogy tojásokat rakjon mindenfelé a nagy rebirthjéhez, csak getsuga jobbról +balról +felülről +alulról +testközelből és kampec. A technikéinak a hátránya pon az volt hogy a felvezetésük túl hosszú és időigényes, egy olyan gyors ellenfél aki levágja mielőtt belekezd vagy kikerüli a copyzós szmötyit (pl Ichi) ellen nem lett volna esélye, Zaraki-t meg a többi vadállatot meg meg se említem.
Az viszont lehetséges (bár már sosem tudjuk meg) h Ichigo sem tudta volna használni a bankai-t és a hollow maskot, főleg azután h Szayel kielemezte Dordonii hulláját. Ettől függetlenül lehet h lett volna esélye...

viszont akkor sayel se tudta volna azt a beles-bábút :D és amint releasel vége (bankai-hollow mask) addig meg ugye van a shikai lövése ichinek...

KeLa

Quote from: chilip on 2007-12-30, 13:03:24
viszont akkor sayel se tudta volna azt a beles-bábút :D és amint releasel vége (bankai-hollow mask) addig meg ugye van a shikai lövése ichinek...
Végül is Szayel espada, nem hiszem h Ichigo bármit elért volna bankai nélkül. Am meg Szayel nem mondta ki h ő nem tud releaselni (vagy legalábbis nem emlékszem :3x3:), gondolom volt annyira okos h ne érje meglepetés és csak a bankai-t "tiltotta le", és valszeg tényleg csak azért ment el h átöltözzön :D

Alkyra