Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Prof. William

Azért jólesett Aizent megdöbbent fejekkel látni a mindig fölényes arca helyett. :) De legalább már tudjuk hogy fog nézni amikor Ichi megszorongatja. :)

Valószínűleg amolyan Aizen Begins - lesz ez a minisaga és talán az ő ténykedésének lessz köszönhető hogy Uraharának mennie kell majd...

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Junchi on 2008-03-28, 20:39:20
Ichigo apja NAGYON kapitány gyanús, szal legalábbis Én simán el tudom képzelni róla, hogy anno taichouként tevékenykedett SS-ben ^^
nahátde, idézet nem szó szerint: "you know why our zanpaktou is this small? this way, the captain-class shinigami don't need to fight with a sword that has a size of a skyscraper." ez azért nekem anno elég egyértelmű utalásnak tűnt... :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2008-03-28, 15:45:35
Szerintem nyugodtam lehet Byakuya a 6os kapitány. Végülis nem mondták, hogy nem ő az :D
Nope, kontinuitás miatt kilőve. Byakuya és Gin egyidőben lettek kapitányok és Gig még sehol nincs, a 3rd cap most Rose, ráadásul Gin előbb még Aizen lieutenantja volt, és még Aizen is csak csicska. Byakuya még odébb van időben. Suifong szintén kilőve mert ő azután lett cap hogy a Youruichi-Urahara páros lelépett. Plussz kontinuitás miatt Zaraki is kilőve, ez egy másik "kenpachi", Tousen kommentelte Zarakit hogy mit érzett mikor megölte az előző 11es kollégát és még Tousen sincs sehol mint kapitány, mert ő is Aizen után lett cap.

Amúgy senkit sem zavar, hogy 100 évvel ezelőtt még nem volt Jazz?
Geez...average IQ these days... pitful really.

LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2008-03-29, 00:34:11
Quote from: LuckyDingo on 2008-03-28, 15:45:35
Szerintem nyugodtam lehet Byakuya a 6os kapitány. Végülis nem mondták, hogy nem ő az :D
Nope, kontinuitás miatt kilőve. Byakuya és Gin egyidőben lettek kapitányok és Gig még sehol nincs, a 3rd cap most Rose, ráadásul Gin előbb még Aizen lieutenantja volt, és még Aizen is csak csicska. Byakuya még odébb van időben. Suifong szintén kilőve mert ő azután lett cap hogy a Youruichi-Urahara páros lelépett. Plussz kontinuitás miatt Zaraki is kilőve, ez egy másik "kenpachi", Tousen kommentelte Zarakit hogy mit érzett mikor megölte az előző 11es kollégát és még Tousen sincs sehol mint kapitány, mert ő is Aizen után lett cap.

Amúgy senkit sem zavar, hogy 100 évvel ezelőtt még nem volt Jazz?
Geez...average IQ these days... pitful really.

A jazz dolgot már megbeszélték máshol,hogy lehetett valami kezdemény.. hiszen, már az 1900as években létezett.. szóval akár lehetett is jazz /edit: csak még nenm annak hívták :muhahah:/
Tousen fehér köpenye egy glitch, elvileg amikor kiadták azt a volume-t, már ki lett javítva a ruhája. A maradékkal egyetértek, mert logikus :D
Az viszont érdekel.. az összes kenpachi úgy lesz Kenpachi, hogy legyőzi az előző Kenpachit?

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2008-03-29, 00:49:27
A jazz dolgot már megbeszélték máshol,hogy lehetett valami kezdemény.. hiszen, már az 1900as években létezett.. szóval akár lehetett is jazz
Tousen fehér köpenye egy glitch, elvileg amikor kiadták azt a volume-t, már ki lett javítva a ruhája. A maradékkal egyetértek, mert logikus :D
Az viszont érdekel.. az összes kenpachi úgy lesz Kenpachi, hogy legyőzi az előző Kenpachit?
Kezdetlegesen a zene maga talán. A jazz kifejezés maga viszont az 1914-1920as évek előtt nem is létezett. 1914 után volt az első használata bejegyezve. Yet Shinji keeps calling it "Jazz". FAIL.

Tousen köpenye alatt mit értesz? Összezavartál.

edit.: na látom wikiztél mielőtt téveset írsz. ügyes. *pat-pat* a jazz mint szó igyis-ugyis fail : P

LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2008-03-29, 00:54:32

Kezdetlegesen a zene maga talán. A jazz kifejezés maga viszont az 1914-1920as évek előtt nem is létezett. 1914 után volt az első használata bejegyezve. Yet Shinji keeps calling it "Jazz". FAIL.

Tousen köpenye alatt mit értesz? Összezavartál.
Oké.. végső megoldás, hogy senkinek se legyen rossz.. SHINJI TALÁLTA KI A JAZZ NEVET O.O Aztán mikor már unta, hogy nem így hívják, az 1914-20as években lement és isteni sugallatként valami nagyokos tudtára adta, hogy így helyes XD

Tousen amikor látta, hogy zaraki kinyírta az előző kapitányt Akkor a chapterben Fehér captainrobe-ot viselt. Később ezt átrajzolta Kubo elvileg.

LuckyDingo

#1596
Érdekes Spoiler/ek/ jött/ek/ ki :D
[spoiler]Az egyik fake volt, de az tetszett, hogy minden Vaizard ott volt maszkkal :D lol ezaz http://img215.imageshack.us/img215/6184/1207069918218tz1.jpg

A másikon, meg Yoruichi van, mint 2nd division kapitány :D Nekem ez is elég hihetetlen :/[/spoiler]

Prof. William

Mindenki mondja hogy Ichi apja tuti Kapitány volt. 

Na de mi van akkor ha Royal Guard volt? Az keményebb meglepetés lenne.


Vajon a RG-nak van valami Bankai feletti trükkje? Mert ha pl Ichinek azt megtanítaná az apja akkor már nagyjából készen állna a WW-re.

Chronus

[spoiler=képek]




[/spoiler]
[spoiler=summary]Posted by spacecat on BA:

バレ

夜一2番隊隊長
あと省略

うむ。
隠密なんちゃらの総司令官と
刑軍統括軍団長もやってらっしゃる

The text just says that she was 2nd division captain (of the day) and commander of the special/secret forces and co ops etc.


Readable stuffs from the pics:

Urahara: Oh, good morning Hiyori san.

Unknown person: how long do you plan on looking over there.

Second pic:

Pic with Aizen: Sousuke

Yoruichi: I'm already a captain.

Urahara to Hiyori on bottom panel: Please accompany me to the "maggots nest".

Posted by spacecat on BA:

ひよりに嫌われる浦原。
Hiyori really dislikes Urahara.
ひよりは曳舟桐生を母親のように慕っていたらしい。
She misses Hikifune who she loved like a mother.
浦原と平子が話しているところを藍染覗き見。
Urahara speaks with Hirako while Aizen eaves drops on them.
でも平子にはバレバレ
Hirako makes a fuss. (TN: he most likely catches Aizen spying)
浦原が隊首室を改造してることにひよりが怒る。
Urahara starts to remodel the captains room at 12th division and it makes Hiyori mad.
そこで突然浦原がひよりに、一緒に「蛆虫の巣」に行って欲しいと頼むところまで。
Urahara asks Hiyori to accompany him to the "maggots nest."

Posted by spacecat on BA:

曳舟の下の名前は桐生(きりお)
ひよりが母ちゃんのように慕っていたらしい

けんせいはいるだけ
雰囲気は割と真剣...?
べた褒めではないな

Hikifune's given name is Kirio
Hiyori looked up to her as though she was her mother.
Kensei is by himself,
the atmosphere is very serious.
There are no rave reviews.
[/spoiler]

Junchi

Yeeeeeey, [spoiler]Yorucica is kapitány volt xDD (Ehh, taichou hacukában... MOEEEEE >_____< *dies)[/spoiler]

blackronin

Egy újabb remek fejezet!
Mondjuk Yoruichi elég egyértelmű volt...

Chronus

Bleach -107: Turn Back the Pendullum 2:
[spoiler=Chapter Summary]Bleach -107: Turn Back the Pendulum 2

Continues from the last chapter, after Urahara arrived, the captains seemed to have mix reaction about him. But the obvious one was Hiyori, she made it clear that she didn't like him.
Those captains' reactions made Urahara smiled nervously and hesitated to enter the hall until someone yelled at him to act better because he's a captain now. She was Shihoin Yoruichi who was also the second division captain. But before Urahara could really reply to her, Yamamoto arrived and hit him on the side to hurry him.
The ceremony began; Yamamoto talked about HIkikune Kirio, the former 12th Division Captain who was appointed to the new title seven days ago. The next day, Yoruichi suggested Urahara, the third seat from her division to get a test from three captains in order to become a captain himself. Urahara passed the test and they all agreed he deserved to become 12th Division captain.

So Yamamoto announced, "Third seat of 2nd Division, Urahara Kisuke, is now 12th Division Captain."

The scene cut to 12th Division Headquater. Urahara was struggling to get an approval from his own division. Especially, Hiyori who accused Urahara for came from 2nd Division which was a secret division and included assassination in their tasks. All Urahara did was scratching his head and laughed which angered Hiyori more. She asked why he wasn't angry at her.

"Because now I am a 12th Division Captain. Since this morning, I am a captain that 12th Division people hated most." So Hiyori kicked him in his 'middle part' and ran away. But she has to sit down because Urahara wore something to protect himself.

That night, Urahara talked to Hirako about his problems. He said he really wanted to be friend with HIyori but she wouldn't accept him. Hirako explained that Hiyori loved Hikifune as her own mother. So Urahara said no matter what he did, he couldn't replace the previous captain.

Hirako told Urahara, "A person who stands above people, if you care about their feelings then it wouldn't work. Just do what you want to do. If no one agrees with it, then it means you're not good enough. That's all."

"Beside, I don't see you as a type who's concern about people's reactions." Then he told Urahara to forget about what he said. He just saw how Urahara was similar to him.

Then Hirako asked how long Aizen would stand there. Aizen asked since when did he notice and Hirako said Aizen was born. Hirako asked Aizen to get back together and Aizen suddenly said, "Taichou.."

"Huh?"

"You're incredibly scary."

Hirako went silent then said he was the one who should say that.

Urahara was left thinking about HIrako's words. The he thought, "Just like what Yoruichi san said. This seems fun, being a captain."

The next day, HIyori was so mad to see that her office (the captain's and vice-captain's room) was changed into a weird experimental room. They bickered until Urahara asked Hiyori to go with him somewhere. When she asked where she was shocked when he replied, "To the maggot nest."

Note: It's not in the spoiler but a guy said it's very likely Kensie was the 9th Division Captain.[/spoiler]


blackronin

#1602
Egyébként végre megvan a majdnem teljes Gotei 13 lista...
[spoiler]
1. Yamamoto
2. Yoruichi
3. Rose
4. Unohana
5. Hirako
6. Kuchiki ... (szerintem ez ugyanaz az öreg, akit már egyszer mutattak Byakuya mellett, amikor Renji meglátja Rukiát a Kuchiki családban, tehát valószínűleg ő Byakuya apja vagy esetleg nagyapja lehet, tehát egy nagyon régi kapitány... Lehet hogy nem is volt előtte senki? Egyébként pedig a sál egy családi ereklye lehet, mert mindenki viseli...  :D) Pár kép róla: http://www.onemanga.com/Bleach/179/15/
http://img371.imageshack.us/my.php?image=mangarainbleachch09812cr6.png
Egyébként a mostani fejezetben ott van Byakuya is mögötte!
7. Love
8. Shunsui
9. Kensei (ez már 100%-ban biztos, elég megnézni, ahogyan felállnak a fejezetben)
10. ??? (tartom, hogy Isshin volt)
11. Kenpachi (de vajon melyik?)
12. Urahara (remek voltál ebben a fejezetben! végre történik veled valami!)
13. Ukitake [/spoiler]

KeLa

Figyeltétek h azon a színes képen h nézett ki Hachi? Beb@szna ha ő volt az akkori Kenpachi :lul:

SaiyaGin

Yama-tata már akkor is olyan kedves volt, mint most. :ejj: Komolyan, annak az alaknak van más módja valakinek a lecsendesítésére, mint az illető bántalmazása? (Mint pl. Hinamorinál.) Bár ha belegondolok, ki is végeztethette volna Uraharát, lassan azon se lepődnék meg...
Egyébként ha  a múlt heti fejezet a -108 volt, a mostani pedig a -107, akkor még elöttünk áll még 106 hétnyi flashback?  :angyali:

LuckyDingo

Paff nemtörtént semmi :/ De a Vaizardos régen és most kép tetszett :D És Urahara golyói acélből vannak /Duke Nukem/

Venom

Nem volt túl eseménydús, bár néhány érdekes dolgot lehetett látni. Mondjuk nekem Urahara az egyik kedvenc karakterem, kimondottan örülök, hogy végre kap egy kis fényt és nem csak a boltja körül ténfereg. (Az is tetszett, amikor a parkban Yamival harcolt.)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Prof. William

Quote from: LuckyDingo on 2008-04-04, 18:32:09
Paff nemtörtént semmi :/ De a Vaizardos régen és most kép tetszett :D És Urahara golyói acélből vannak /Duke Nukem/

Urahara dédapját Chuck Norrisnak hívják. :) Ő a GOD :)

smash++

Nekem különösen tetszett, hogy Aizen sama-t ilyen egyszerűen "lenyomták"
Végre láttam, hogy nem mindenki dől be ennek a hipnózis technek vagy mi a szösznek...
Egyébként nekem kicsit fura, hogy Aizen most a fő gonosz és a másik oldalon elméletileg erősebb elenfelek vannak (Vaizardokra gondolok) és az öregre+"a két régi tanítványa" és Urahara

LuckyDingo

Quote from: smash++ on 2008-04-10, 10:24:40
Nekem különösen tetszett, hogy Aizen sama-t ilyen egyszerűen "lenyomták"
Végre láttam, hogy nem mindenki dől be ennek a hipnózis technek vagy mi a szösznek...
Az elvileg nem Aizen shikaia volt, hanem valami más tech :)

Venom

Szerintem valami másik dimenzióban volt Aizen. Az effekt legalábbis úgy nézett ki, mint amikor utaznak az Arrancarok.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

smash++

Quote from: LuckyDingo on 2008-04-10, 11:21:59
Quote from: smash++ on 2008-04-10, 10:24:40
Nekem különösen tetszett, hogy Aizen sama-t ilyen egyszerűen "lenyomták"
Végre láttam, hogy nem mindenki dől be ennek a hipnózis technek vagy mi a szösznek...
Az elvileg nem Aizen shikaia volt, hanem valami más tech :)

:falba: ezt akkor benéztem. Pedig már kezdtem örülni.
Mert ugyebár pl Aizen shikai-ja elhiteti veled azt is, hogy nincs ott, én pedig úgy vettem le mintha Shinji átlátott volna ezen a shikai-on és meglátta a valóságot.

Lt. Simoan Blarke

Ne félj. Aizent nyilván csak egyetlen valaki lesz képes megállítani (a teljes Vaizard + SS gárda magában kevés), és az nem Shinji lesz :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

smash++

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-10, 13:16:20
Ne félj. Aizent nyilván csak egyetlen valaki lesz képes megállítani (a teljes Vaizard + SS gárda magában kevés), és az nem Shinji lesz :D
Jah de az i-betű jó a névben :)
Pedig szerintem nem lenne rossz, ha Aizent lenyomnák és jönne vki más... ha már ennyi érdekes info derült ki, hogy van magasabb szint is

SaiyaGin

Kijöttek a spoilerek az új fejezetből.

[spoiler]  Soi Fon appears

* Urahara was a prison guard while at 2nd division.

* The Maggots nest is where the Gotei 13 keeps all dangerous specimens.

* Urahara: That place is a single jail specifically for dangerous specimens.

* " Urahara Kisuke what are you doing in a place like this?"

* Urahara: I came here cos I have business with you Kurotsuchi Mayuri san, could you please come with me?


The people there are not "criminals" as such but rather people who seem dangerous to Soul Society in some way. They are locked up even though they haven't really done anything yet and Mayuri is in that cell all by himself. 
[/spoiler]

LuckyDingo

Quote from: SaiyaGin on 2008-04-10, 18:21:49
Kijöttek a spoilerek az új fejezetből.

[spoiler]  Soi Fon appears

* Urahara was a prison guard while at 2nd division.

* The Maggots nest is where the Gotei 13 keeps all dangerous specimens.

* Urahara: That place is a single jail specifically for dangerous specimens.

* " Urahara Kisuke what are you doing in a place like this?"

* Urahara: I came here cos I have business with you Kurotsuchi Mayuri san, could you please come with me?


The people there are not "criminals" as such but rather people who seem dangerous to Soul Society in some way. They are locked up even though they haven't really done anything yet and Mayuri is in that cell all by himself. 
[/spoiler]
Már summary is van, de megint uncsi lesz.. kivéve azt, amikor Urahara [spoiler]egy őrült rabot pusztakézzel helyretesz [/spoiler]:D

Vejiita

Quote from: Prof. William on 2008-04-04, 23:56:09
Quote from: LuckyDingo on 2008-04-04, 18:32:09
Paff nemtörtént semmi :/ De a Vaizardos régen és most kép tetszett :D És Urahara golyói acélből vannak /Duke Nukem/

Urahara dédapját Chuck Norrisnak hívják. :) Ő a GOD :)

Azért túlzásokba ne essünk...

Mindenesetre a mostani chapter szerintem nagyon kúl volt.

[spoiler]Vajon mit művelhetett az a beteg Mayuri? Már el sem tudom képzelni... :eek:
Azért várom a folytatást, biztos lesznek még itt érdekes dolgok. :D[/spoiler]

blackronin

Na itt a folytatás:
http://mangashare.com/dl/Bleach_-105/988/
[spoiler]Urahara nagyon komoly volt ebben a fejezetben! Végre egy kicsit többet mutatott magából...
És az az arc amikor mondta, hogy: "Ha esetleg meghalnék..." az félelmetes!  :eek:
Byakuya és Yoruichi felejthetetlen élmény. No comment.
Gin miatt egy kicsit aggódtam (mondjuk hasonló a helyzet Byakuya-val is)... Ugyanis ha ő 100 év alatt felnőtt akkor mi van Hiyori-val? Megállt a fejlődésben? Nem egészen értem...
[/spoiler]

SaiyaGin

Na, szerintem innentől vált tutivá, visszafordíthatatlanná, hogy Ichimaru [spoiler]semmi és senki kedvéért nem fog átállni a Világos Oldalra. Még Matsumoto két szép... szeméért se.[/spoiler]

Chronus

Quote from: blackronin on 2008-04-18, 11:27:12
Gin miatt egy kicsit aggódtam (mondjuk hasonló a helyzet Byakuya-val is)... Ugyanis ha ő 100 év alatt felnőtt akkor mi van Hiyori-val? Megállt a fejlődésben? Nem egészen értem...
NC-n felvetettem ugyanezt a kérdést. Egy szemfüles anon kidobott egy teóriát ami amúgy nem is hülyeség. Elvileg a shinigamik ugyanúgy reishiből (spirit practicle) állnak mint egész SS meg a zuampakutok meg minden ami spirituális cucc. Szóval ha a testüknbek fejlődnie-változnia kell akkor ehhez is ugyanúgy reiashire van szükségük a környezetből. SS-ben ebből van egy rakás, RWben már kevésbbé, vagy alig, főleg ha gigai-ban mozogsz.

Szóval a teória ezen alapulva az volt, hogy pont emiatt a Real World-ben élő shinigamik nem öregszenek testileg(láthatólag) olyan mértékben mint SS-es társaik.
Tulajdonképpen teljesen logikus. Ha azt vesszük Kisuke se változott szinte semmit, és ő plussz a vaizardok valószínűleg elég hamar leléptek SS-vől a vaizardizálás után... szóval ha minden áll, akkor tűnhetnek testileg kevésbbé öregnek, mivel nem elég nagy a reishi sűrűség odalent hogy a test újra tudjon formálódni vagy változni.

Igazából belemagyarázás, mert valszeg ez plothole, de attól még logikuan levezethető, tehát ha nem is így van akkor se egy hülye megközelítés.