Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Én

Quote from: balu01 on 2009-05-27, 23:31:51
Csak szerencsétlen elvileg a manga főhőse, aztán a Byakuya fight óta mondhatni nem is fejlődött semmit
:he: :he: :he:

LuckyDingo

Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-27, 23:45:50

Bleachet mindenki a saját kedvenc karakterejei-ből kiindulva ítéli meg, és ezen alapulva rinyál vagy ujjong. Most én is rinyálhattam volna, mikor Rangiku-t szétkapta Allon, mert én kivételesen kedvelem, és szerintem még jellemfejlődési potenciál is van benne (kapcsolata Hitsu-vel és Gin-nel), de nem tettem (asszem, lehet mégis? nem emlékszem.  :D)

Én nem a kedvenc karaktereimből kiindulva ítélem, mert igazából, Urahara és Aizen alig szerepel.. legalább is jól el vannak dugva, Ulquiorra meghalt. /ő is a legidiótább módon/

Az éjszakai pillangó cápa meg már nem érdekes release óta, de ha olyan erős ne így pusztuljon már el, mert ez gagyi :D Százszor jobban örültem volna, ha Hitsut lesebesíti és Yamatata intézi el 2-3 vágással. Ugyanúgy gyengusnak tűnt volna Harri, de legalább méltó halála lett volna, mint a fraccionjainak :D Egyébként ajánlom neki, hogy még a reaitsuszívó jégvirágok se tudják kinyírni :D /mellesleg ez csöppet Ikkaku copy tech ugye/

balu01

Quote from: Én on 2009-05-27, 23:45:56
Quote from: balu01 on 2009-05-27, 23:31:51
Csak szerencsétlen elvileg a manga főhőse, aztán a Byakuya fight óta mondhatni nem is fejlődött semmit
:he: :he: :he:
Hollow-power már ott is jelen volt, csak megtanulta irányítani,(jó, ez jelentős fejlődés lett volna, ha az elején nem csak másodpercekig lett volna képes megtartani a maszkot :D) ami most újra kétséges hogy fog-e sikerülni a jövőben...
A Grimmjaw elleni powerup meg kb olyan volt mint a Kenpachi-féle kendo :D Sablonos a barátaim érdekében megsokszorozódik az erőm féle hülyeség. Kb. mintha Hitsugaya Matsumoto miatt azzal a Luppi-féle jégbörtönnel verte volna le Halibelt. Ha a mostaninál hőbörgés van, akkor ennél mi lett volna :D
Plusz a maszk csak annyit ért el hogy a bankai-a legyen leamortizálva, példa rá Dordoni elleni harca. Tehát végülis csak a bankai szerepét felváltotta a maszk...

Liquid Snake

Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-27, 23:45:50
Bleachet mindenki a saját kedvenc karakterejei-ből kiindulva ítéli meg, és ezen alapulva rinyál vagy ujjong.

Csak én vagyok olyan rosszmájú, hogy nekem senki és semmi nem tetszik már benne? xD

Én

Quote from: balu01 on 2009-05-27, 23:52:15
...
Nem tudom, nekem úgy tűnt sokkal nagyobb erőket nyomot le, mint amiket Byakuya bevetett ellene.

LS: akkor miért kínzod magad? :angyali:

Liquid Snake

Végülis nem utálom, de tényleg már csakis megszokásból olvasom, annyira nem is érdekel most mi történik benne. De ezt sokszor látni lehet a postjaim tartalmi minőségéről is :D

Chronus

Nem kell semmit megmagyarázni. Kubo kihúzott a seggéből egy szaros új techet Hitsugayának amivel leverheti Harribel-t.

Ennyi.

Get real. Bleach már szaros régóta nem logikus és nem élvezhető, csak megszokásból viszi az ember. Kubonak fingja sincs arról, hogy mennyit kezdhetne ennyi jó karakterrel amiket megírt. Csak ahhoz ért, hogy megírja őket, aztán kiírja őket a következő x chapter után, hogy szerepeltek, mert szart se ért a sztoriíráshoz és a karaktervezetéshez.

Nem ért semmihez, csak viszonylag jó karakterek kitalálásához, meg harc koreografáláshoz, de ezek aztán nem fejlődnek sehova, és a sztori szempontjából soha nem történik velük semmi érdekes azon kívül, hogy harcolnak, vagy meghalnak.

Ősidők óta Orihime az egyetlen karakter akinek vannak lelki problémái is.

És az már gáz.

Nem tudom mit vártok.

Én

Amíg nem hetente kellett követnem, hanem akkor olvastam el belőle 30 chaptert, amikor kedvem szottyant, tökre élveztem a Bleacet. :D
Quote from: Chronus on 2009-05-28, 00:31:08
Nem tudom mit vártok.
Én kérek elnézést, amiért szar a manga.

Chronus

Quote from: Én on 2009-05-28, 00:40:51
Én kérek elnézést, amiért szar a manga.

Ugye tudod, hogy ez már soha többé nem lesz jobb, bármit is csinálsz? : P

blackronin

#4179
QuoteNem kell semmit megmagyarázni. Kubo kihúzott a seggéből egy szaros új techet Hitsugayának amivel leverheti Harribel-t.

Ennyi.

Get real. Bleach már szaros régóta nem logikus és nem élvezhető, csak megszokásból viszi az ember. Kubonak fingja sincs arról, hogy mennyit kezdhetne ennyi jó karakterrel amiket megírt. Csak ahhoz ért, hogy megírja őket, aztán kiírja őket a következő x chapter után, hogy szerepeltek, mert szart se ért a sztoriíráshoz és a karaktervezetéshez.

Nem ért semmihez, csak viszonylag jó karakterek kitalálásához, meg harc koreografáláshoz, de ezek aztán nem fejlődnek sehova, és a sztori szempontjából soha nem történik velük semmi érdekes azon kívül, hogy harcolnak, vagy meghalnak.

Ősidők óta Orihime az egyetlen karakter akinek vannak lelki problémái is.

És az már gáz.

Nem tudom mit vártok.

:tezsvir:
Itt a lényeg.

QuoteVegyük pl a Stark imádatodat. Kb megjelenése óta szopod a farkát egy karinak, csak mert szerinted faszán néz ki meg coolos a jelleme. Igazából a karakter egy fehér lap, mert alig szerepelt még, szal semmi sem indokolja, hogy akárkinek is a kedvence legyen. De te mégis szurkolsz neki, és ehhez megvan minden jogod. Gondolom majd jól ki is fogod verni a balhét, mikor X fejezet múlva szépen megfekszik (vagy nem, ki tudja? de ez most mellékes), egy rakat másik ember meg le sem fogja szarni.
Bocs, de ekkora hülyeséget régen olvastam. Rendben, hogy szurkolok neki, de azért a nem Stark rajongókat is érdekli, hogy mi lesz vele. Én nem kedvelem annyira Halibelt, de érdekel, hogy mi lesz vele.
Tényleg birom Stark karakterét és jellemét, de azért azon nem fogok kiakadni, ha tényleg IZGALMAS és KORREKT harcban győzik le.
Én arról beszélek (és akkor "rinyálok" vagy "kiverem a balhét"), ha úgy nyírnák ki, mint Ulqi-t vagy most Halibelt. Hirtelen eltűnne az eddig felépített jelleme és stílusa (mert Stark igaz, hogy keveset szerepelt, de van neki ilyene), s egy olyan győzi le, akinek NORMÁLIS körülmények között esélye sem lenne.
Egy sorozatot elég nehéz élvezni úgy, hogy nincs kedvenc karaktered...

QuoteÉn kérek elnézést, amiért szar a manga.
Erről csak annyit, hogy azért ilyen a manga állapota, mert egy dolog hiányzik:
A tervezés.
Én úgy gondolom, hogy egészen a HM-ba való beérésig (magyarána addig, amikor átlépték a Garganta kapuját) meg volt tervezve a történet. Ez tuti. Kubo eddig biztos felvázolta nagyjából a dolgokat, s utána ütött be a krakk.
Hogyan tovább? És akkor hirtelen eldöntötte (bocs, de én nem hiszem el, hogy nem gondolt ki előre semmit, remek bizonyíték erre a TBTP arc, s a jövőben megjelenő Isshin arc, meg is jegyezte, hogy Isshin-t ALAPBÓL úgy tervezte meg, hogy shinigami legyen, ennyit a véletlen ötletekről.),
hogy akkor most azt rajzolom le, ami éppen az eszembe jut, s meglátjuk, hogy mi sül ki belőle.
Ez a hozzáállás egy ideig működhet, de végül visszaüt. És ez most következett be.
Itt vannak az Espadak, s fogalma sincs, hogy mit kezdjen velük, mert nem tervezte meg a jövőbeli cslekményszálat.
Erre jó bizonyíték a sok "cool" mondat, hogy "Még az ujjamat sem kell megmozdítanunk..." Akkor jól hangzott, de az már nem érdekli, hogy milyen hülyén hangzik MOST, amikor a Top 3 kezd hullani.

Én védtem eleget Kubo-t, voltak jó fejezetek az utóbbi időben, de az ilyen "hát legyen úgy, elvégre ennél rosszabb nem jöhet" hozzáállás miatt romlott le a Bleach színvonala.

Vannak, akik tartják magukat egy színvonalhoz, lásd Berserk.

Junchi

Quote from: blackronin on 2009-05-28, 08:28:02
Hirtelen eltűnne az eddig felépített jelleme és stílusa

És ez az egyik dolog, ami Junchi csőrét böki, de nagyon. Szal Harry ilyen módú kiírása a sztoriból konkrétan lealacsonyította az egész karaktert valami random, Zommari-szintű, 156. statisztává... Ugyan látok még (~0,01%) esélyt arra, hogy életben van és kijön abból a jég-csokorból, de sajna ott imho minden elbukott, mikor kedvenc shotánk megkérdezte a nevét, ő meg készségesen válaszolt... Szal igaz, hogy csak egy fanservice-karakter volt, aki azért kellett, hogy legyen valami "szemtáplálék" a férfinép számára is a sok fujoshi-nedvesítő félpucér eperke után, de azért ennél többet érdemelt volna...

Quote from: blackronin on 2009-05-28, 08:28:02egy olyan győzi le, akinek NORMÁLIS körülmények között esélye sem lenne.

De nem is ez a vicc, hanem az, hogy Hitsu SÉRÜLÉS NÉLKÜL verte le a harmadik legerősebb espádát. Soifon és Kyouraku legalább szereztek sebeket, holott egészen más szinten vannak, mint " mr. fangurls #1 favorite"... >_>

Egyébként meg imo nem az itt a baj, hogy Kubo random ír/rajzol valamit, ami épp eszébe jut, hanem - ahogy írtam is a blogomon, meg asszem itt is - az, hogy "vannak jó ötletei, de úgy tűnik, nem tud velük mit kezdeni".

Btw

Quote from: blackronin on 2009-05-28, 08:28:02Vannak, akik tartják magukat egy színvonalhoz, lásd Berserk.

Ezt azért nem mondanám ^^"; A Berserk egy nagy kalap kaki már a "megyünk trollokat vadászni" ch-k óta, de ez most nagyon nem tartozik ide...

Dreamcleaver

#4181
Quote from: Junchi on 2009-05-28, 09:21:00
Quote from: blackronin on 2009-05-28, 08:28:02
Hirtelen eltűnne az eddig felépített jelleme és stílusa

És ez az egyik dolog, ami Junchi csőrét böki, de nagyon. Szal Harry ilyen módú kiírása a sztoriból konkrétan lealacsonyította az egész karaktert valami random, Zommari-szintű, 156. statisztává... Ugyan látok még (~0,01%) esélyt arra, hogy életben van és kijön abból a jég-csokorból, de sajna ott imho minden elbukott, mikor kedvenc shotánk megkérdezte a nevét, ő meg készségesen válaszolt... Szal igaz, hogy csak egy fanservice-karakter volt, aki azért kellett, hogy legyen valami "szemtáplálék" a férfinép számára is a sok fujoshi-nedvesítő félpucér eperke után, de azért ennél többet érdemelt volna...

Does not compute. Miért érdemelne volna többet Zomarinál?  :P

Amúgy meg x3, imho kicsi az esély, hogy Hali meghalt. Persze ez nem változtat a tényen, hogy meg fog előbb-utóbb.

Meg már rég tudjuk, hogy az egész FKT battle setup úgy gagyi, ahogy van. Gyak Yamának már rég hátba kellett volna támadnia Halit, Ukitake-nek Stark-ot, aztán mindenki Barára.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

balu01

Quote from: Én on 2009-05-28, 00:09:18
Quote from: balu01 on 2009-05-27, 23:52:15
...
Nem tudom, nekem úgy tűnt sokkal nagyobb erőket nyomot le, mint amiket Byakuya bevetett ellene.
Jó, nyílvánvaló hogy erősebb lett, de azért belőle sokkal több dolgot ki lehetne hozni már csak a hollow-power miatt is, de mondjuk kaphatna legalább egy új bankai technikát, ha már Hitsugaya kezdetleges időkorlátos bankai-a óta ennyi új technikát bemutatott ::)

Junchi

Chapter 359

Uhh, EKKKKORA pozőr technikát rég láttam már ebben a mangában... Szal az oké, hogy amihez hozzáér, megfagy, de miért épp virágok? Mindegy, nem volt annyira fail ez a ch, mint azt vártam, viszont jövő héten hell yeah, Soifon bankai! :3

LuckyDingo

Quote from: Junchi on 2009-05-29, 10:43:27
Chapter 359

Uhh, EKKKKORA pozőr technikát rég láttam már ebben a mangában... Szal az oké, hogy amihez hozzáér, megfagy, de miért épp virágok? Mindegy, nem volt annyira fail ez a ch, mint azt vártam, viszont jövő héten hell yeah, Soifon bankai! :3

De fail volt erősen... megind megjelent a plot vortex az égen... ugyanaz ami Ichigo lyukát betömte... összeesküvést érzek...
Ennek ellenére Harri még nem halt meg.. egyben van, szal ha valaki lesz kegyes és kiolvasztja, akkor még harcolhat is akár.

Bicskei

ja-ja én is reménykedem Tia feléled még és jól seggberúgja geégkásás kissrácot mert már unalmas...Soifon bnkai blah komolyan őt is gyóztesen akarjár kihozni...
[spoiler]komolyan fail...[/spoiler]
Ultras liberi

NLZ

De szojfón valamit nagyon ügyeskedik. Tuti valami Landmine lesz belőle. :D
[reserved]

LuckyDingo

Quote from: NLZ on 2009-05-29, 14:14:27
De szojfón valamit nagyon ügyeskedik. Tuti valami Landmine lesz belőle. :D
Nem, hanem olyan gyors lesz Bankai közben, hogy le kellett magát kötözni, hogy ne szálljon el a jó büdös francba :D Fénysebessége lesz, amit még Barragan sem tud követni... időlassítással sem -.-

Junchi

Quote from: NLZ on 2009-05-29, 14:14:27
De szojfón valamit nagyon ügyeskedik. Tuti valami Landmine lesz belőle. :D

"Én vagyok az egyetlen kapitány, aki quincy-erőkkel is rendelkezik. Landmine-t viszont csak a lame quincy-k használnak. Az enyém jobb: Skymine" xD

NLZ

[reserved]

Dreamcleaver

#4190
Aaa-ha-ha-ha-haaa!!!

http://www.onemanga.com/Bleach/359/03/
Hitsu ereje láttán még Stark is összeszarja magát.  :D

Még mindig azt mondom, hogy Hali-nak valami önfeláldozó módon kéne meghalnia, szal sztem is ki fog még mászni abból a jégvirág csokorból (ami amúgy nem nézett ki rosszul, ha túl tudjátok magatokat tenni a kötelező Hitsu utálaton). De legalább most egy időre kivonta Hali-t a forgalomból, szal a kövi pár chapterben nem kell bámulnom azt a végtelenül gagyi resurrección formáját.

Viszont Soifon bankai-ja most komolyan felkelltette az érdeklődésemet. Gőzöm sincs, hogy mi lesz ebből, de jónak tűnik.  :D (mondjuk valami olyasmi lesz, amihez nem kell  két kar, lehet valami erősen misztikus alapú, ami érdekes lesz tekintve, hogy Soifon eléggé harc orientált)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

SaiyaGin

Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-29, 15:38:32
Aaa-ha-ha-ha-haaa!!!

http://www.onemanga.com/Bleach/359/03/
Hitsu ereje láttán még Stark is összeszarja magát.  :D

Még mindig azt mondom, hogy Hali-nak valami önfeláldozó módon kéne meghalnia, szal sztem is ki fog még mászni abból a jégvirág csokorból (ami amúgy nem nézett ki rosszul, ha túl tudjátok magatokat tenni a kötelező Hitsu utálaton). De legalább most egy időre kivonta Hali-t a forgalomból, szal a kövi pár chapterben nem kell bámulnom azt a végtelenül gagyi resurrección formáját.

Viszont Soifon bankai-ja most komolyan felkelltette az érdeklődésemet. Gőzöm sincs, hogy mi lesz ebből, de jónak tűnik.  :D (mondjuk valami olyasmi lesz, amihez nem kell  két kar, lehet valami erősen misztikus alapú, ami érdekes lesz tekintve, hogy Soifon eléggé harc orientált)

De nem tudják.

Higasino Isley

Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-29, 15:38:32
Aaa-ha-ha-ha-haaa!!!

http://www.onemanga.com/Bleach/359/03/
Hitsu ereje láttán még Stark is összeszarja magát.  :D

Szerintem ez Stark-sanra nézve nem jelent különösebben semmi rosszat. Eddigiekből az a benyomásom, hogy ő hajlamosabb arra, hogy egy új, váratlan technika jobban lenyűgözze ellentétben például Barragannal vagy Halibellel, akik visszafogottabbak ilyen téren. És ez a Tensō Jūrin Hyōten Hyakkasō érdekesnek tűnik, mindazonáltal nem hinném, hogy ennyi volt Halibel.

Stark Ceroja viszont elég meggyőző, semmi előkészület nem szükséges számára, ellentétben a többi arrancarral. Azon a képen, amit linkeltél klasszul néz ki a középső panelen.:)

Barragan 'játszadozása' Omaedaval pedig engem egyre jobban emlékeztet egy Tom és Jerry különkiadásra, nem kifejezetten ezt vártam tőle, mikor Soi Fong karját abszolválta. Nem lényeg végülis. :smile:

Dreamcleaver

#4193
Speaking of Barragan:

Az öreg most vagy nagyon hülye, vagy nagyon alábecsüli Soifon-t, és direkt megvárja, míg az előhívja a bankai-ját. Gondolom arra számít, hogy még bainkaijostul is simán leveri Soifon-t, de nagyot fog koppanni.

Különben is ez a repkedő halloween-es jelmez poén volt egy ideig, de most már uncsi.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-29, 16:31:33
Speaking of Barragan:

Az öreg most vagy nagyon hülye, vagy nagyon alábecsüli Soifon-t, és direkt megvárja, míg az előhívja a bankai-ját. Gondolom arra számít, hogy még bainkaijostul is simán leveri Soifon-t, de nagyot fog koppanni.

Különben is ez a repkedő halloween-es jelmez poén volt egy ideig, de most már uncsi.
Eddigi teljesítménye alapján szerintem nem csoda, hogy alábecsüli Soinfont, Mr Death. Úgyis arra várt, hogy legyen valami eksön, ha már kinyírja a csajt, legalább ne unatkozzon közben. Akármi is lesz a bankai, elvileg nem kéne tudni azzal leverni Barragant, gyakorlatilag valami epic blődség lesz, amivel mégis sikerül majd.. szerintem :D

Dreamcleaver

#4195
Quote from: LuckyDingo on 2009-05-29, 16:53:54
Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-29, 16:31:33
Speaking of Barragan:

Az öreg most vagy nagyon hülye, vagy nagyon alábecsüli Soifon-t, és direkt megvárja, míg az előhívja a bankai-ját. Gondolom arra számít, hogy még bainkaijostul is simán leveri Soifon-t, de nagyot fog koppanni.

Különben is ez a repkedő halloween-es jelmez poén volt egy ideig, de most már uncsi.
Eddigi teljesítménye alapján szerintem nem csoda, hogy alábecsüli Soinfont, Mr Death. Úgyis arra várt, hogy legyen valami eksön, ha már kinyírja a csajt, legalább ne unatkozzon közben. Akármi is lesz a bankai, elvileg nem kéne tudni azzal leverni Barragant, gyakorlatilag valami epic blődség lesz, amivel mégis sikerül majd.. szerintem :D

BLEACH: So obvious it's not even funny anymore.  :D

Amúgy azt tudjuk, hogy Yama mindeközben csak a farkát veri, de mit csinál Ukitake? (neki meg verik?  :D)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Liquid Snake

xD Eddig félt használni mert nem tudta irányítani az erejét xD Eddig érzelmek nélkül olvastam a Bleach-et de ezen most beröhögtem xD

SaiyaGin

Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-29, 16:57:08
Amúgy azt tudjuk, hogy Yama mindeközben csak a farkát veri, de mit csinál Ukitake? (neki meg verik?  :D)

Nem mer megmozdulni, mert attól tart, hogy akkor újra előjönne a tbc-je.

NLZ

[reserved]

Dreamcleaver

Igen, már előre látom mi lesz Stark veszte: Felülkerekedik Shunsui-n, és mikor be akarná vinni a végzetes csapást, figyelmes lesz a kis loli sikoltozására. Elfordul és meglátja, hogy Ukitake éppen leteperi és nagy nyáladzást közepette, kifordult szemekkel azt üvöltözi hogy:

RAPE! RAPE! RAPE!

És ebben az óvatlan pillanatban hátbadöfi Shunsui.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS