Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Prof. William

CSak nehogy az legyen a vége ennek nagy powerkedésnek mint a Ulq harcnál... - amúgy szinte biztos vagyok benne hogy ez lesz...

Háháhá erős vagyok, sőt most egy még erősebb formába váltok ahol már hozzám sem tudsz érni! Höhö mekkora gyík vagy egy újjal kinyírlak! De ez nem elég mert van még egy alakom is! Na háháh most már elég ráderesztenem pówerem  és fel sem tudsz állni!  De várj most megmutatom, neked a végső alakom!

Aztán Ichi hirtelen poweruppot kap és fél perc alatt kinyírja mint ahogy a 3 alakos hitperesős Ulkot is.

Más részről már kezd egy kicsit Gantz-ra emlékeztetni manga hol 20 chap alatt történik kb fél órányi esemény.

fema

Valaki tudna kicsit segíteni, pls? ^^
Tudom, hogy hülye vagyok, meg minden, hogy nem értem, de tényleg nem tudom most összerakni, hogy mi is van most, meg hogy mit is kellene látnom a képeken.

Szóval, szerintem:
[spoiler]Gin a "jó" oldalon állt és egész eddig csak arra várt, hogy megölhesse Aizent, aki bántotta Rangikut? Mert:
(A visszaemlékezős rész nem tiszta, lehet, hogy már volt régen, de nem emlékszek és nem találom.) Amit látok ott, az az, hogy Aizen ott áll 3 emberrel, ad az egyiknek valamit (talán Hogyoku, mindegy), kövi képen Gin figyeli őket, amint ott áll 1 ember az árnyékban (ezért feltételezem, hogy a másik 3 is ott van, csak nem látni), meg Rangiku ott fekszik a földön, csúnya állapotban, aztán Gin nézi Aizent és mondja, hogy ő a főnök, őt kell ...

Most akkor tényleg az van, hogy Aizenék bántották Rangikut és Gin ezért bosszút akart állni és várt, hogy mikor tudja megölni vagy teljesen félreértettem?[/spoiler]

Member


Chronus

Quote from: Member on 2010-08-06, 01:13:14
Kubo?

Igen, dialógus nélkül kicsit nehéz megérteni, hogy Aizenék mit is csináltak Rangikuval.

Prof. William

Csak egy baj van ezzel...

Gin várt várt és várt...

A bankai meg a tudás birtokában lazán megölhette volna Aizent még az SS-arcban vagy akár akkor is amikor kiderült az SS-arc végén hogy ő a rossz fiú, ezért még lehet kapott is volna fejsimogatást...
megölhette volna amikor HM-ben szervezkedett tucatnyi alkalommal...
Megölhette volna a SS-elleni Karakurai csatában...

De neeem ő megvárta amíg felfejleszti magát istencsászár szintre, amikor már godlike és kapitányokat öl tucatjával, aztán meg átalakul szuper alakba és most próbálkozik be...
Ez nem agyafúrtság hanem színtiszta hülyeség...

Dirk

Quote from: Prof. William on 2010-08-06, 21:33:09
Csak egy baj van ezzel...

Gin várt várt és várt...

A bankai meg a tudás birtokában lazán megölhette volna Aizent még az SS-arcban vagy akár akkor is amikor kiderült az SS-arc végén hogy ő a rossz fiú, ezért még lehet kapott is volna fejsimogatást...
megölhette volna amikor HM-ben szervezkedett tucatnyi alkalommal...
Megölhette volna a SS-elleni Karakurai csatában...

De neeem ő megvárta amíg felfejleszti magát istencsászár szintre, amikor már godlike és kapitányokat öl tucatjával, aztán meg átalakul szuper alakba és most próbálkozik be...
Ez nem agyafúrtság hanem színtiszta hülyeség...

Én is ezt nem értettem. Ezernyi jobb alkalom lehetett volna megölni Aizen-t.
Gondolom tudta hogy nem gyengülni fog miután a hógolyót magába rakta és előtte kísérletezett vele. 100 éve lett volna rá ha Rangiku miatt csinálja (de kétlem hogy miatta lenne)
Mondjuk azt nyílván nem tudhatta hogy Aizen megint átalakul, de mikor már elhagyták SS-t már akkor jóval kapitányi szint felett állt Aizen és hogy azzal a kis trükkel akarta megölni nagyon magabiztos lehetett. Pedig ha valakinek ismerni kéne Aizen képességeit és tervét az csak ő lehet. 

NLZ

Jó, nyilván ezt csak most találta ki Kubo. :)
[reserved]

Devian

nekem úgy jött le, hogy Gin azért várt mert nemrég tudta meg mi aizen kardjának "gyengéje"
ergó biztosra akart menni és nem egy halucinációt leverni

fema

Quote from: Prof. William on 2010-08-06, 21:33:09
Csak egy baj van ezzel...

Gin várt várt és várt...

A bankai meg a tudás birtokában lazán megölhette volna Aizent még az SS-arcban vagy akár akkor is amikor kiderült az SS-arc végén hogy ő a rossz fiú, ezért még lehet kapott is volna fejsimogatást...
megölhette volna amikor HM-ben szervezkedett tucatnyi alkalommal...
Megölhette volna a SS-elleni Karakurai csatában...

De neeem ő megvárta amíg felfejleszti magát istencsászár szintre, amikor már godlike és kapitányokat öl tucatjával, aztán meg átalakul szuper alakba és most próbálkozik be...
Ez nem agyafúrtság hanem színtiszta hülyeség...

Lehet, belekevertem, de nem Gneryusay vagy mi a captain-commander neve tudta, hogy ha megfogják a kardját, akkor nem megy a illúziója? Azt hittem, erre várt Gin. o.O

Prof. William

De ezt biztos nem 5 perce tudta meg szóval bőven volt ideje...

fema

Quote from: Prof. William on 2010-08-06, 23:49:35
De ezt biztos nem 5 perce tudta meg szóval bőven volt ideje...

Ha Shinjiék se tudták, nem hiszem, hogy nagyon hangoztatta volna Aizen... Meg mondta, hogy tudta, hogy mit akar Gin és készült, szóval neki se mondta el valszeg.

Chronus

Nekem meg úgy jött le, hogy Gin egy pszichopata állat volt, aki élvezte, hogy bármikor megölhetné Aizen-t, és az eredeti terve szerint se itt akarta megölni, hanem majd a trón előtt, vagy valamikor a vége felé, pont a célja elérése előtt, hogy még nagyobb kínzás legyen neki, és csak azért döntött úgy, hogy most végez vele, mert a vonatpusztítós eset után kezdett olyan érzése lenne, hogy Aizen mát egy kicsit túl táp lett, és jobb lenne most elvégezni a piszkos munkát, mielőtt még ez a kis szórakozgatás komoly veszélyeket kezd majd hordozni magában (ergo, végül megölhetetlen lesz). Csak hát elkésett.


Ez mind tiszta, de a Rangiku-s esetet még mindig nem értem. És mit keresett Aizennél a Hogyouku a TBTP alatt?

Dirk

Quote from: Chronus on 2010-08-07, 01:10:44
Nekem meg úgy jött le, hogy Gin egy pszichopata állat volt, aki élvezte, hogy bármikor megölhetné Aizen-t, és az eredeti terve szerint se itt akarta megölni, hanem majd a trón előtt, vagy valamikor a vége felé, pont a célja elérése előtt, hogy még nagyobb kínzás legyen neki, és csak azért döntött úgy, hogy most végez vele, mert a vonatpusztítós eset után kezdett olyan érzése lenne, hogy Aizen mát egy kicsit túl táp lett, és jobb lenne most elvégezni a piszkos munkát, mielőtt még ez a kis szórakozgatás komoly veszélyeket kezd majd hordozni magában (ergo, végül megölhetetlen lesz). Csak hát elkésett.

Ez mind tiszta, de a Rangiku-s esetet még mindig nem értem. És mit keresett Aizennél a Hogyouku a TBTP alatt?

Ebben lehet valami hogy egy pszichopata állat volt. De TBTP 2. felvonás is lehet még :D
De ezzel a dologgal vagy nagyon mellé lőtt Kubo vagy pont bele a közepébe. Mert Aizen-nek  csak 1 igazi szövetségese volt akiben még bízott is ,látszott is hogy meglepődött mikor rátámadt. Én bevallom totál azt hittem hogy Gin tökéletesen el van mellette de ezek szerint nem :D


Dreamcleaver

Bírnám, ha a kövi fejezet egy Gin-Rangiku flashback -kel kezdődne, ami elmagyarázza, hogy mi a rák is történt valójában.

Aztán a végén jump a jelenbe, ahol Gin térdel a diadalmas Aizen előtt, és fejét lehajtva elnyom egy kaján vigyort majd:

"Guess it's time for plan B, huh?" END.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Mit szeretnél ebből, Mayuri vs. Szayel csatát? :D

Dreamcleaver

#6675
Quote from: Member on 2010-08-08, 09:21:42
Mit szeretnél ebből, Mayuri vs. Szayel csatát? :D

Kiderül, hogy a hógolyók párban jönnek, és Gin-ben is már régóta lapul egy.   :D

Amúgy meg jah. Egy Aizen vs Gin összecsapás nálam legalább 3-4 fejezetet kiérdemelne. Ami még logikus is lenne időhúzás szempontjából.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Chronus

AHAHAHAHAHA!! :lol:

[spoiler=kubo_twitter]"Sometimes there are people who don't get this so I'll explain. Readers do not have the right to change the work. They only have the right to choose whether or not to read it. If you don't like it, then don't read it."

"If you can make a better manga than BLEACH why don't you become a mangaka? If it will be indeed better than BLEACH, I welcome that. If you say you can't draw, then can still become an editor and promote good manga. Nevetheless, if you have talent, you will be welcomed everywhere."[/spoiler]

Arany.

Junchi


Chronus


Member

Ha csak Japánt nézzük, teljesen igaza van, adott a lehetőség, véresre rajzolhatod a kezed éhbérért és talán meg is becsül pár rajongó.
Ellenben ha a külföldet (ahol nincsen képregénykultúra), vagy esetleg az olyan országokat, ahol működő szubkultúrák alig vannak, mint nálunk, akkor viszont bekaphatja.

Chronus

Ugyanakkor nekünk, akik ingyér ér bérmentve olvassuk, még annyi jogunk sincs nyavalyogni.

Bishop

Szerintem akkor is szar a manga  :muhahah: De ettől még olvasom, meg szoktam már hogy nem fog változni, már csak nézem hova degradálja még le :D

Member

Egyik oldalról igen, mert van, aki csak olvasni szeret. De aki rajzolni meg írni is, az más megint tészta. :p

Bishop

Én inkább a szerkesztőjét szidnám hogy nem szól bele. Hattori meg mondaná neki a frankót  :D

Acchan

Quote from: Chronus on 2010-08-16, 13:09:04
If you don't like it, then don't read it."
Ha minden ember így működne a világon, akkor az összes ilyen topik egymás vállának veregetéséről szólna, nem készülnének paródiák, fikavidik, poénos képek, stb - vagy legalább is, lényegesen kevesebb ilyen lenne. Bele se merek gondolni.  :D

Egyébként nem szeretem ezt az "érvet", mert kb olyan, mint az "én vagyok az idősebb, én vagyok a bölcsebb, nekem van igazam." Mit lehet lépni erre?

NLZ

Semmit. Épp ez a lényege, ezért szeretik egyek tenyészetek használni.
[reserved]

Member

Körülbelül a Texnolyze felszíni világa valósulna meg, ha ilyen ingerszegényen fognánk fel a létet. :)
Kicsit tényleg azt sugallja ezzel a gondolatával, hogy "nem fogok a kedvetekért változni (fejlődni?)", mondjuk amíg anyagilag ez meg is éri, vitathatatlan. :haha:

Chronus

Ennyire azért nem kell túlreagálni.

Szokott reagálni kulturáltan egyes fanok benyögéseire a twitterjén. Volt olyan, hogy egy fan értetlenségét látva mondta, hogy sajnálja, hogy nem sikerült kellően átadni amit akart, és hogy sokszor látja, hogy van még hova fejlődnie.

Ez itt egy másik szituáció volt. A fazon aki felkúrta az agyát gyk belinkelt neki egy anti-Orihime threaded 2chanról, ami tele volt agyatlan hörgéssel és gyűlölettel. Nem kifejezetten illik kostruktív kritika kategóriába.

LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2010-08-17, 02:24:50
Ennyire azért nem kell túlreagálni.

Szokott reagálni kulturáltan egyes fanok benyögéseire a twitterjén. Volt olyan, hogy egy fan értetlenségét látva mondta, hogy sajnálja, hogy nem sikerült kellően átadni amit akart, és hogy sokszor látja, hogy van még hova fejlődnie.

Ez itt egy másik szituáció volt. A fazon aki felkúrta az agyát gyk belinkelt neki egy anti-Orihime threaded 2chanról, ami tele volt agyatlan hörgéssel és gyűlölettel. Nem kifejezetten illik kostruktív kritika kategóriába.
Mindenből le lehet szűrni valami olyan információt, amivel javíthatunk a kreálmányunkon. Az anti-Orihime thread lényege az, hogy "Kubo, ideje kiírni a csajt a storyból, ha már nem használod semmire" :D

"If you don't like it, then don't read it.""
Má hogy a fenébe ne? Akkor mi lesz, amit lehet gyűlölni.
Mondhatta volna Kubo: If you don't like it, hate it.. just STFU! O.o

blackronin

Egy haveromnak köszönhetően halottam erről az esetről.
A lényeg:
"If you don't like it, then don't read it."

Ennél jobbat valóban nem lehet írni, én is csak ajánlani tudom.
Azért viszont ne veregessük meg Kubo vállát, hogy ezt leírta...  ^^"
Nehogy már lemenjünk ilyen óvodás szintre már...