Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

NLZ

[reserved]

Chronus

Bankai volt a legjobb döntés szvsz, ha azt nézzük, hogy a cél az volt, hogy a lehető leggyorsabban leverje Po-t, mielőtt még az véletlenül kárt tesz az Iba által lebszott új mini-pillarokban.

Ez háború, nem a vadnyugat. Ez nem "pride"-ra megy, hanem ezrek életére. Nem kell tökörészni. Fast kill, fast win.

NLZ

Érdekes, akkor icsigó miért nem nyomja el sose a bankájt rögtön, hogy aztán egy szempillantás alatt lecsapja az ellenfél fejét? :P
[reserved]

Prof. William

Mert eddig mindig olyan csávókkal harcolt akik legjobb esetben már egyenlő ellenfelek voltak a Bankai Ichigóval. Van amikor meg erősebbek...

Egy hadnagy szintű ellent valszeg bankaiban úgy kivégzett volna mint a pinty. Lásd Yammit is 1 perc alatt nyírta volna ki csak valami terve lehetett vele Kubonak ezért életben hagyta...

Chronus

Quote from: NLZ on 2008-09-27, 13:38:39
Érdekes, akkor icsigó miért nem nyomja el sose a bankájt rögtön, hogy aztán egy szempillantás alatt lecsapja az ellenfél fejét? :P

1: A háború most kezdődött, jobban mondva, a tét most lett ekkora. Eddig a kapitányok se így viselkedtek, lásd pl Byakuyát, aki még HM-ben is visszafogottat játszott. Természetesen más eset, ha egy egész város forog kockán, logikus módon értelmes ember(róka) nem itt kezd el nagymenőzni, hogy "én shikai-al is győzni tudok". Tudott volna, de elég lett volna, ha Po ellövi azt a Cero-t, és a mini pillaroknak tuti annyi. A szituáció nem éppen volt az, ahol egy hosszasabb harcolgatás megengedhető lett volna.

2: Ichigo is all-out ment neki Ulq-nak, mikor az rabolta a drága idejét. Az más kérdés, hogy az ő ellenfelei nem fracciónok, hanem espadák, akikre magasabb szinteken már az egyszerű kis bankai nem elég. (bár Nnoi-it egész jól bírta vele, ráadásul harc után, és előzetes heal nélkül). És azt se felejtsük el, hogy Ichigo bankai-ja gyengébb, mint a többi kapitányé, mert lényegében a speedboost-on és a bankai ütőerején túl semmi extrát nem ad. Ha lenne valami elementális sebzése, vagy űber tech-je, akkor esetleg jobban bírná, de ugyanolyan melee-style mint Ikkakué. Kb csak kiegészítő a vaizard módhoz, ennyi.

Két zampakuto hatékonysága közt is van külömbség, még akkoris, ha erőben elvileg ugyanolyanok. Lásd pl Aizen shikai-ját, ami pusztán support, de kb halhatatlanná teszi a mi kis főbossunkat, és nem a reiatsuja vagy az ereje, inkább a funkciója miatt. Ugyanaz a szitu Tousen esete. Ha azt a vadállat Kenpachit elfelejtjük, azért Shinjiéket jól leverte vele Pendellum arcban, és ők se voltak akárkik (2-4 félhollow kapitány? lol).


NLZ

Neem, a válasz az az, hogy Rókakoma harca (legalábbis kubo szerint) senkit sem érdekel, ezért nem húzta. :D
[reserved]

Chronus

Quote from: NLZ on 2008-09-27, 14:25:52
Neem, a válasz az az, hogy Rókakoma harca (legalábbis kubo szerint) senkit sem érdekel, ezért nem húzta. :D

Ha Kubo így gondolkozna akkor az előbbi 3 fracción fight se történt volna meg soha, és egyből azt hozta volna ami mindenkit "érdekel", ergo, Ichi-vs-Ulq, és a kapitányok.  :P

Dreamcleaver

Remélem ennyivel nem lőtték ki Komamura-t...
Amúgy engem nem zavarnak ezek a fracción csaták. Egyedül a "buzik" párbaja idegesített az elején, de a többi imho jó volt. Nem bánnám, ha Halibel fracciónjai-nak meg Stark csajszijának is lenne csatájuk.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Chronus

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-27, 14:33:10
Remélem ennyivel nem lőtték ki Komamura-t...
Amúgy engem nem zavarnak ezek a fracción csaták. Egyedül a "buzik" párbaja idegesített az elején, de a többi imho jó volt. Nem bánnám, ha Halibel fracciónjai-nak meg Stark csajszijának is lenne csatájuk.

Volt egyáltalán Bleachben valaha is catfight Yoruichi-vs-Soifong esetén kívül? (aminek meg ruhaletépés helyett bőgés lett a vége)

NLZ

Quote from: Chronus on 2008-09-27, 14:28:53
Quote from: NLZ on 2008-09-27, 14:25:52
Neem, a válasz az az, hogy Rókakoma harca (legalábbis kubo szerint) senkit sem érdekel, ezért nem húzta. :D

Ha Kubo így gondolkozna akkor az előbbi 3 fracción fight se történt volna meg soha, és egyből azt hozta volna ami mindenkit "érdekel", ergo, Ichi-vs-Ulq, és a kapitányok.  :P
Jó, de kellett Hisagi és Ayasegawa shikai. :D  Azért a fanok már nem tudtak enélkül meglenni.
[reserved]

Junchi

Quote from: NLZ on 2008-09-27, 14:25:52
Neem, a válasz az az, hogy Rókakoma harca (legalábbis kubo szerint) senkit sem érdekel, ezért nem húzta. :D

Fél true, de a válasz igazából az, hogy Kubo képtelen a rókapofit kétszer ugyanúgy lepingálni ^_^ (btw, nem hinném, hogy ezzel Komát a kispadra rúgdosták volna, szal Tousen orrát neki kell majd bevernie).

Maa, lehet kövezni, de nekem tetszett ez a csapi. Azt a nagydarab túrót meg nagyonis jó ötlet volt előhívni, hisz hamar szétverte vele Po képét, így legalább végre vége ezeknek a fájtoknak. Amúgy mély hümmögések közepette tudnám értékelni ezt a mini arc-ot. Sza'al Yumichika fájtján végig röhögtem, Kiráén aludtam, Hisagiét élveztem, Komáé meg so-so.

Halibel csicskásai + Lilinette meg biztos harcolnak, ha már itt vannak, csak kérdés az, hogy kikkel... o_O; Szal, a dagadék, meg a statiszta csajokkal harcoljanak? Kizárt! Matsumoto még oké, majd megkapja Mila Rose-t, vagy hogy hívják azt a másik légzsákot, de a többi fracc? Apachének remélem valami jó ellenfelet választ majd Kubo papa... :D

-Eta-

De most tényleg, Oomaeda(?) meg "hogyishíjják" fuku-tájcsó mi a szarért vannak itt? :D Anno eperke egyetlen ütéssel hazavágta őket, erre ideküldik mindkettőt a war-ba... *headdesk*

balu01

328.
[spoiler]"Yama-Ji: So then, I guess it's time for the real battle."[/spoiler]

LuckyDingo

Quote from: balu01 on 2008-10-01, 18:43:04
328.
[spoiler]"Yama-Ji: So then, I guess it's time for the real battle."[/spoiler]
Ugye tudod hol a baki? Hogy ezt a végén mondja.. hát lol.  :morci:

Junchi

Aww, pedig már kezdtem örülni, hogy a tájcsók és/vagy eperke belelendül a fájtokba a heti ch-ban...

balu01

Quote from: LuckyDingo on 2008-10-01, 19:17:02
Quote from: balu01 on 2008-10-01, 18:43:04
328.
[spoiler]"Yama-Ji: So then, I guess it's time for the real battle."[/spoiler]
Ugye tudod hol a baki? Hogy ezt a végén mondja.. hát lol.  :morci:
Hát igen, de végülis ez lenne a lényege a heti ch-nak, a többi szóra se érdemes  :frown:

Chronus

a B l e a c h m a n g a k e z d o l y a n g y o r s m e n e t ű l e n n i m i n t a N a r u t o a n i m e . . . . .

Bicskei

Quote from: Chronus on 2008-10-01, 21:26:47
a B l e a c h m a n g a k e z d o l y a n g y o r s m e n e t ű l e n n i m i n t a N a r u t o a n i m e . . . . .

emiatt is olvasoom havonta egyszer egy kellemes vasárnap délután...felesleges hetente már sztem....ha felpörögne akkor természetesen alig várnám a csütörtököt.
Ultras liberi

Junchi

Quote from: Chronus on 2008-10-01, 21:26:47
a B l e a c h m a n g a k e z d o l y a n g y o r s m e n e t ű l e n n i m i n t a N a r u t o a n i m e . . . . .

Az úgy megvolt, hogy ezek a fejezetek arra voltak mindössze jók, hogy húzhassa Kubo papa az időt? ^^ (biztos közben kitalálgatta, hogy kinek mi legyen a bankai-a xDD). Ja, és, hogy mutogassa kicsit Kiráékat eksön közben...

LuckyDingo

Nah a summary végre elárulta, hogy nem csak annyi lesz, amit a spoilerben írnak :D Mindenki párt választ és kezdődhet a tánc :D [spoiler]Barragan 2 maradék Fraccionja érdekel :D Mégse volt baki Sabertooth? :D[/spoiler]

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2008-10-02, 18:52:24
Nah a summary végre elárulta, hogy nem csak annyi lesz, amit a spoilerben írnak :D Mindenki párt választ és kezdődhet a tánc :D [spoiler]Barragan 2 maradék Fraccionja érdekel :D Mégse volt baki Sabertooth? :D[/spoiler]

YEEEEEEEYY!!!!!!!444 (gyak a pendulum arc vége óta csak erre várok ^^)

Btw, ami Barragan fraccait illeti... Ööö... van ám még Hinamori is, meg Nanao, meg Kotsubaki, meg Kiyone :D Gyanítom, ők is átjönnek majd supportnak és így mindenki kap majd ellenfelet.

blackronin

#2210
Uraim, ezzel eldőlt, hogy ki a Primera Espada...   :lazza:
Shunsui és Ukitake tudja, hogy ki a veszélyes és a legerősebb!
Stark!  :whoah: Stark!  :whoah: Stark!  :whoah:

Edit: kijött a SleepyFans változata is...
És az igazság az, hogy az utóbbi idők egyik legjobb fejezete volt!
Ikkaku ás Iba beszéde, Komamura füle  :D és a többiek reakciója.
És szerencsére kiderült, hogy a Sabertooth csaj mégsem tűnt el, sőt Soifon ellen küzd majd!

Junchi

Ch 328

Csak Én nem térek teljesen magamhoz? *Erk*

A csapi jó volt, Koma bankai design-os így színesben és végre megpusztult Po is. Ikkaku meg Iba eszmecseréje csak húzás volt, viszont a végén mindenki választott magának párt. Éééés itt jön a képbe egy gigaWTF a részemről... Shunsui + Ukitake okéé, hogy Stark ellen nyomják, de az nem tudom, hogy jött ki, hogy Soi Fong vs Barragan és Hitsugaya vs Halibel (okéé, még csak a fraccaik ellen nyomják, de gondolom utána megcélozzák a két espádát is) o__O;

Btw, van egy olyan érzésem, hogy most visszatérünk HM-be eperkéhez...

Christian

Hm..lehet én siklottam el valami felett, de hol derült ki,hogy Baragan csak a 2. ? :) Szerintem sehol...továbbra is valszeg ő az első számú.

Btw az új chapter: Bemelegítésnek türhető.

blackronin

Nem siklottál el semmi felett, de azért nekem ne mondja senki, hogy Shunsui és Ukitake (az SS két legerősebb kapitánya, Yamamoto és Unohana után) csak úgy "véletlenül" válaszottta Stark-ot... Meglepő módon ő fogja vissza Liliette-et, hogy ne essen neki a két kapitánynak!  :D
(ahogy pedig Barragan elnézem ő éppen most próbálja összeszedni a méltóságának utolsó morzsáit!  :D)
Szerintem az a legérdekesebb, hogy Soifon csak egy fraccion-t kapott.

Christian

Shunsui és Ukitake a két legerősebb kapitány? Ukitake aki állandóan beteg és Shunsui akit hazavágott egy shikai is? XD Azért ez túlzás sztem :)

shiro-tan

#2215
azért ikkaku és iba beszélgetését kihagyhatták volna, mikor megnéztem hogy mennyi van még utánuk a chapter-ből majdnem elhaltam, hogy csak ezzel az ömlengéssel fog eltelni.... -_-
remélem a köv ch. jobb lesz.. sokkal jobb... ezt valamivel kompenzálni kell...

edit: meglepő módon fordult a kocka, és a naruto sokkal jobban halad most mint a bleach :p
"I'm not perverted! I'm just immensely fascinated!"

...do you really need to know?

Junchi

Ami az Espada póvert illeti, tartom magam a korábbi elméletemhez: #1 Stark; #2 Halibel; #3 Barragan. Sz'al valószínű, hogy a vén muksó csak játsza a főnököt és a nagymenőt...

Ami Shunusit meg Ukitakét illeti... Háát, Cpt. grab-ass még oké, mert benne szerintem bőven van kurázsi, de Ukitákét én sem érzem épp egy harcra termett fenoménnek. Csap kettőt és jó eséllyel megfullad >:]

Quote from: blackronin on 2008-10-03, 13:40:10
Szerintem az a legérdekesebb, hogy Soifon csak egy fraccion-t kapott.

Hát remélem, azért valami normálisabb ellenfelet is kap...

chilip

mert mikor yama ellen nyomta ukitake és shunsui csakúgy megfulladt a betegségtől ::) kicsit sokáig bírták az öreg ellen és a végén semmi komolyabb sérülésük sem volt.

blackronin

Erről van szó.
Meg egyébként a movie 2-ben látott jelenet alapján ne vonjatok le következtetéseket Shunsui erejéről! Meg egyébként szerintem Ukitake csak "megjátssza" magát.
Igaz, hogy beteg de azért nem annyira hogy ne tudjon harcolni.
Meg egyébként minek van a 4. osztag? Biztos kapott valami szíverősítőt a harcra...  :D

LuckyDingo

Nah új chapter félis sux :D Értem úgy most komolyan megérte egy oldalt a lábakra elpocsékolni? :XD Valahogy nem tudott lenyűgözni a chapter :) Úgy érzem, hogy nem érdekel a captain-espada harc mostmár. Olyan, mint egy körökre osztott stratégia.. várunk amíg az egyik lép és aztán mi is.. nem lehetne dinamikusabban megoldani a harcokat? Jó mondjuk az egész felállás el lett cseszve, remélem kicsit szétszóródnak majd. Mindenesetre jó húzás lenne most bedobni Berry-tant meg emo-boyt.. mert a karakura fight kezd lapos lenni :D