Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Bishop

Én örülök hogy végre van Yama, de igazán látnám valamivel erősebb ellenfél ellen  ::)

SaiyaGin

Ibáról van hír, vagy őt elfelejthetjük? És Matsumoto még mindig bírja fél gyomorral?

KeLa

Quote from: SaiyaGin on 2008-12-10, 22:44:32
És Matsumoto még mindig bírja fél gyomorral?
Amíg nem lesz éhes =)
Azt meg én sem gondoltam volna h Yama már most beszáll, még szerencse h ő legalább gyorsan dolgozik.

Prof. William

ja. Szerintem kb olyan szintű lessz a csata mintha Byakuya támadna Hantaroura. :)

blackronin

#2524
Be kell vallanom, hogy a mostani chapter nem valami izgalmas (Yamamoto szétvágdossa Allon-t, aki nem akar megdögleni, de végül Yama elégeti az új shikai képességével), de nem akarom fikázni Kubo-t, mert rájöttem valamire.

Ugyanis sokat gondolkoztam, hogy meddig megy ez a "parádé"...
Mindenki unja már, blabla... Ismerős szöveg.

De Kubo védelmében mondom, hogy remekül végzi a dolgát! Minden elismerésem és ez most komoly! 
Most biztos, hogy azt hiszitek hogy hülyéskedek vagy megőrültem.
Gondojuk végig Kubo szemszögéből a dolgot:
[spoiler]Ugyebár imádja a shinigamikat (ezt rengeteg interjúban leszögezte, ő nem akarja őszintén hogy akár az egyik is meghaljon), de a rajongók már nem annyira.
Mit teher erre ő?
Valahogy foglalkozni kéne az eddig hanyagolt szereplőkkel, de haladni kéne a történetben is és nem lehet mindenkit belezsúfolni egy fejezetbe...
Ezért hát döntött:
A Fraccion harcok: mindenre ez a megoldás!
Mert arra mindenki rájött már, hogy bizonyos shingamik egész egyszerűen nem erőltethetők bele a mostani cselekményekbe. (ilyenek pl. Nanao, 13 osztag két "hadnagya", stb.) Akkor meg mi legyen?
Kubo kiválasztotta a "kedvenceit", akik keveset szerepeltek és több ötlet volt bennük.
Ezek ugyebár Kira, Hisagi, Iba, Ikkaku, Yumichika, Komamura, Maeda és Soifon.
Persze őket nem lehetett csak úgy odarakni, hogy küzdjenek az Espada-kal vagy azok Fraccionjaival (itt Halibel három csajára és Liliette-re gondolok, hiszen Baragan Fraccionjait nem mutatta be). Mert őket másoknak szánták.
Ezért "megszülettek" a Hatok.
Ezek mind olyan karakterek, akik viszonylag egyediek, van egy-két vicces dolguk, de összeségében nem sok vizet zavarnak. Ezeket gyepálhatják majd a shinigamik.
Persze rakjunk bele egy kis csavart! A harcok alatt csöpögtessünk néhány infot az adott szereplőről. Derüljön ki rőla valami vagy az osztagáról + lássuk harcolni is, hiszen milyen cool az. Persze kell egy kis dráma, hogy bajban van, de a végén majd nyer.
Momo és Matsumoto szerepének is hasonló funkciója van, de ők a "régebbi" Fraccionokat kapták, és azok ellen nem nyerhettek. (lehet, hogy történik valami csoda vagy ilyesmi, de nem hiszem)[/spoiler]

És miért írtam le mindezt akkor? Mert szerintem ezeket a szereplőket most láttuk utoljára komolyan szerepelni. Így bizony, ez volt/lesz az utolsó komolyabb akciójuk a Bleach sorozatban.
Egész egyszerűen azért, mert nincs idő többre.
Most éppen a 338-ik fejezetben tartunk és még SEMMIT nem láttunk a TOP 4 Espadak harcából (a háttértörténetükről nem is beszélve), szinte semmit nem tudunk a Vizardokról (Turn Back The Pendulum jó ötlet volt, de lehetett volna SOKKAL hosszabb), ne is beszéljünk Urahara, Yoruichi, Isshin, Tessai és Ryuken csapatról + a Vastolordok + a Pokol szerepéről + Royal Guard.
Ezeket végigolvasva Kubo és a rajongók sem gondolhatják komolyan, hogy lesz ezekre idő, hogyha továbbra is erőltetnénk a többi trash szereplőt.
Kubo döntött, hogy ezek a karakterek még szerepeljenek egyet, de ez a kis "parádé" hamarosan lezárul, én ezt január elejére, közepére tippelném, de Kubonak végül nem lesz majd más választása. Mert ő sem akarja 700-800 fejezetesre tervezni a Bleach-t (az eddigi egyik leghosszabb sorozat a One Piece már az 525-nél jár és messze még a vége, de ez egyedi eset), hiszen szerintem az már mindenkinek sok lenne.

Tehát nem kell aggódni annyit, nem lehet örökké húzni a dolgokat. Így is nyert majdnem 4 hónapot ezekkel a harcokkal.


NLZ

Pedig ilyen ütemben simán lehetne ez 800 fejezetes. :)

És szerintem elég sokat sejttető az, hogy a Pendulum a -100 chapter számozást kapta. Vagyis oda még bátran férhet flashback.
[reserved]

Dreamcleaver

#2526
A Bleach lazán lehet 600+ fejezetes manga.

1. Kubo szereti rajzolni.
2. Végtelenségig húzható a sztori. Max Aizenéket le kell cserélni egy bizonyos ponton. (esetleg jöhet Urahara, mint azt sokan tippelitek)
3. Sok a mellékszereplő, akiknek el lent indítva a háttértörténete, és ezért kaptak fanbázist, de még nincs befejezve.

Arról már nem is beszélve, hogy Kubo még maga sem tudja mi lesz a vége imho.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Meg aztán annyi flashback lehet, hogy még Icsi dédnagypapájának is jut sztori. Sőt, Yama kisgyerekként. :D
[reserved]

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Junchi

>Blackronin

Oi, menten kilépek a hajóablakon... :); Egyrészt

Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-11, 23:34:22
A Bleach lazán lehet 600+ fejezetes manga.

1. Kubo szereti rajzolni.
2. Végtelenségig húzható a sztori. Max Aizenéket le kell cserélni egy bizonyos ponton. (esetleg jöhet Urahara, mint azt sokan tippelitek)
3. Sok a mellékszereplő, akiknek el lent indítva a háttértörténete, és ezért kaptak fanbázist, de még nincs befejezve.

Másrészt Kubo akkor von be mellékszereplőket főszereplői állásba, amikor csak akar (lásd.: Arrancar arc; Matsumoto, Hitsugaya, Ikkaku, Yumichika). Az meg, hogy "nincs" idő, totál WTF. A Jumpban addíg, míg tejelő mangák futnak, bentartják őket. Ha már nem fogy a cucc, jön a főszerekesztőúr és kihajítja Kubo-t és vázlatait az utcára. Így megy ez. Ja, és az sem fog összejönni, hogy Kubo papa gondol egyet és befejezi, ugyanis a Jumpnál ez sem leheséges.

Btw, Ch 338

Vééégre! Kinyúvadt Allon! Jövőhéten Franciék is dögöljenek végre meg, mert mostmár tényleg az lesz, hogy feláldozok egy kecskét...

blackronin

#2530
Egy kis korrekció:

1. Az hogy Kubo szereti rajzolni az nem lényeg, mert egyébként miért csinálná az egészet?  :confused:
2. Végtelenségig nem lehet húzni a storit, mert ugyebár be van ígérve a Zombie Powder folytatása...
3. A sok szereplő nem jelent semmit, Kubo szeret kitalálni szereplőket és kész. Őt marhára nem érdekli, hogy van-e rajongói bázisuk. És csak azért nem öli meg őket, mert imádja mindet. Pont.

Miért gondoljátok, hogy Kubo a végtelenségig akarja csinálni a Bleach-t?
Meg egyébként a magazinoknál azért kérnek egy körülbelüli hosszúságot, hiszen úgy tudnak előre tervezni. A főszerkesztő nem dobja csak úgy ki az utcára a sorozatot ha nem fogy eléggé, hiszen tudnia kell, hogy milyen sorozatot rakhat a helyére. (nem rakhat be a Bleach helyére egy havi sorozatot!)
Ha nincs helyette más amivel ki lehetne tölteni a helyet, akkor bent kell tartania...
Persze jelzi a mangakának, hogy be kéne fejezni a sorozatot, ilyenkor jön ugyebár az eszeveszett kapkodás...

Dreamcleaver

Yama-fényezős új chap:

Igazából nem sok minden történt; Yama lenyomta Allont meg közben dumált. Viszont nekem Allon "awakened" formája tetszett. Alapból elég gagyi feje volt, de így jól nézett ki imho.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Quote from: blackronin on 2008-12-12, 11:15:57
2. Végtelenségig nem lehet húzni a storit, mert ugyebár be van ígérve a Zombie Powder folytatása...
Asszondod, hogy ha Blícst befejezik, akkor folytatják a Zombie Powdert? :zomg:
Mikor lesz már vége ennek a szarnak? :D
[reserved]

blackronin

#2533
A következő nem a mostani fejezethez kapcsolódik, hanem a most megjelent kötethez. (a 36-os, a Turn Back The Pendulum-ot feldolgozó)
Az átvezető képekből (amelyeket Kubo mellékel a fejezetek után) kiderült egy-két érdekes info... Nem nagy szám, de jó azért tudni ezeket:
1. A TBTP idején a 4. osztag hadnagya Seinosuke Yamada volt... Igen, Hanataro Yamada rokona!  :eek: Itt a kép róla: http://images1.wikia.nocookie.net/bleach/en/images//2/22/YamadaSeinosuke.jpg
Hogy apja vagy testvére-e azt nem tudom, de akkor is érdekes...
2. A Kensei alatt szolgáló shinigamik (akiket Tousen kinyírt) teljes neve és rangja is kiderült... Az alábbiak: (itt egy kép: http://images1.wikia.nocookie.net/bleach/en/images//4/4f/9th_division.jpg)
3rd seat: Heizō Kasaki (a kopasz, bajuszos)
4th seat: Shinobu Eishima (aki hajaz Ukitake kapitányra, csak barna haja van)
5th seat: Tousen Kaname (a maszkos formájában)
6th seat: Todo (fejpántos, olyan a haja mint Renjinek)
Tudom, hogy az utolsó megtudtuk a mangából, de Tousen rangját nem.


Liquid Snake

Régen annyira vártam h Yama-jiii harcoljon... De sztem kurva unalmas ch volt, bejött szétkaszálta és ennyi. Mostanában nem köt le a bleach...

smash++

Quote from: Liquid Snake on 2008-12-12, 14:17:33
Régen annyira vártam h Yama-jiii harcoljon... De sztem kurva unalmas ch volt, bejött szétkaszálta és ennyi. Mostanában nem köt le a bleach...

Én is nagyon vártam és még várom is. Őszintén megvallva nem Allon ellen kellett volna harcolnia. Ez nem méltó ellenfél neki és ő sem mutatott sokat...
Szal bízok benne, hogy még vmi normális ellenfelet is kap.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2008-12-12, 11:15:57

Miért gondoljátok, hogy Kubo a végtelenségig akarja csinálni a Bleach-t?
Meg egyébként a magazinoknál azért kérnek egy körülbelüli hosszúságot, hiszen úgy tudnak előre tervezni.

Mondd ezt azután, ahogy elképzeled az editort, mikor Oda-sensei bejelenti, hogy "10+évre tervezném a One Piece mangát...." XD

Chronus

Quote from: blackronin on 2008-12-12, 11:15:57
2. Végtelenségig nem lehet húzni a storit, mert ugyebár be van ígérve a Zombie Powder folytatása...
Source?

Nincs beígérve semmi ilyen. ZP lement a süllyesztőben. Túl sok gore, túl sok kényes téma a Jumpnak, verhetetlen főhős (és ez nem Hellsing). Fasza kis manga volt, de 20 fejezet alatt a plot nem haladt semmit és az egyetlen hot csajt bedobták génkísérleti alanynak.

Ilyen helyzetből nem szoktak mangák "újáéledni". Plusz Kubo a saját állítása szerint divattervezői munkában szeretne próbát tenni, ha befejezte Bleach-t (amit szintén saját nyilatkozata szerint még egyáltalán nem tervez)

Amiket eddig interjúban mondott, még lesz Isshin gaiden, Aizen nem döglik sehova, és még a 3 defektált kapitány se lesz helyettesítve jóideig. 600ch simán meglesz, sztem még több is....

LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2008-12-13, 01:46:07
Plusz Kubo a saját állítása szerint divattervezői munkában szeretne próbát tenni, ha befejezte Bleach-t (amit szintén saját nyilatkozata szerint még egyáltalán nem tervez)

Szerencsétlennek nem sok esélye lenne abban a szakmában..

Ez a ZP-s dolog meg számomra se világos. Én is úgy tudtam, hogy kampec, vége.. :/

Junchi

Akkor a tisztánlátás végett -> A ZP-t anno azért cancelelték a Jump hasábjairól, mert nem volt népszerűsége. A Jump-ban pedig csak olyan művek maradhatnak életképesek, amik súrolnak egy bizonyos (magas) határt. Ha egyszer kihajítják az akt mangát az antológiából, utána köbö 0,00% az esély, hogy megér bármilyen nemű folytatást. Kubo-nak is csak nagy szerencséje volt a Blíccsel, ugyanis, ha a Jump-ban lebőg egyszer egy mangaka, akkor vége a dalnak és még csak meg sem próbálja újra. Kubo-nak az volt az egyetlen szerencséje, hogy nem adta fel és Toriyama papa beajánlotta a Blícst, hogy majd ítélkezzen a sorsa felől a nagyközönség (yeey, közönség). Gondolom innen mindneki számára egyértelmű, hogy miért tart a manga ma ott, ahol. Maah, 600+ fejezet meg nagyonis elképzelhető. Amúgy egy kisebb regényt tudnék írni arról, hogy hogyan is mennek a Jump háza táján a dolgok, szal aki azt hinné netán, hogy olyan nagy öröm nekik melózni, hát nagyon téved. Aki jóban van a szerkesztőkkel (lásd: Togashi, Hunter × Hunter apuka), az gyak tejhatalmú úr, aki meg csak "van", az rabszolga sorsra ítéltetett...

LuckyDingo

Quote from: Junchi on 2008-12-13, 12:28:20
Amúgy egy kisebb regényt tudnék írni arról, hogy hogyan is mennek a Jump háza táján a dolgok, szal aki azt hinné netán, hogy olyan nagy öröm nekik melózni, hát nagyon téved. Aki jóban van a szerkesztőkkel (lásd: Togashi, Hunter × Hunter apuka), az gyak tejhatalmú úr, aki meg csak "van", az rabszolga sorsra ítéltetett...
Reklám
Aki nem akar regényt olvasni, annak itt a Bakuman, ami erről szól, egy romantikus-vicces történetbe ágyazva. :)
Reklám vége

Amúgy meg lesz ahogy lesz. ZP szerintem nem lesz. AZ volt karakterek szintjén a Blícs anyukája és legyen elég ennyi. Ne is gondolkozzon Kubo ZP-n.. inkább csináljon izgalmas és pörgős mangát a Bleachnből :P

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2008-12-13, 12:40:16
Ne is gondolkozzon Kubo ZP-n.. inkább csináljon izgalmas és pörgős mangát a Bleachnből :P

/Agree. Amúgy is hülyén nézne ki, hogy a ZP karakterek fele nagyjából kinézetre egyezik Blícsesekével. Nazna Gemini = SoiFon példa a legkézenfekvőbb, ott kb csak a ruhában van eltérés, még a haja is ugyanaz.

blackronin

Én ezt a Zombie Powderes dolgot egy Kubo interjúban olvastam valahol BA-n...
Lehet, hogy tévedek... Ha igen, akkor sincs semmi baj, mert nem olvastam a ZP-t, nem is fogom és inkább Bleach-et akarom, hogy folytassák.  :D

Member


KeLa

LOL, ez a BA-s spoiler tényleg igaz? xD

[spoiler]
1. Stark > a bal tenyerén van az 1-es
2. Barragan
3. Halibel > a jobb mellén van a hármas :D

És persze Yama gyorsan megsütötte a három fracciont :D[/spoiler]

Chronus

Jah, igaz. Köv héten meg Ulq-Ichigo. Én is csak néztem, hogy WTF, mindezt egy chapter alatt? Kubo elkényeztet minket karácsonyra.

LuckyDingo

#2546
Quote from: KeLa on 2008-12-17, 13:33:28
LOL, ez a BA-s spoiler tényleg igaz? xD

[spoiler]
1. Stark > a bal tenyerén van az 1-es
2. Barragan
3. Halibel > a jobb mellén van a hármas :D

És persze Yama gyorsan megsütötte a három fracciont :D[/spoiler]

Persze lehet sőt valszeg téved ez az emberke :D Mindenesetre örülök, hogy[spoiler] nem az öreg az első >> Viszont Halibell maskjára már télleg kíváncsi vagyok... I mean WTF? Remélem hogy csak hülyén magyarázták, mert így elég gáznak tűnik XD[/spoiler]

Én másik 2ch-s spoilert láttam ami hasonló volt, csak ott:
[spoiler]1.Barragan
2.Stark
3.Halibell

KÖvi héten Ulquiorra és a főhős, akinek a spoileríró elfelejtette a nevét XD[/spoiler]

chilip

[spoiler]
[/spoiler]
sub-zero vs scorpion :D

chilip


balu01

Bocs, de még nem láttam hogy írtál  :D
[spoiler]Halibel :eek:  :lazza: [/spoiler]
Már meg se merem kérdezni hogy ez hogyan lesz animében...  :frown: