Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

NLZ

Inkább csak nem tudta, hogy nem volt az elmúlt hetekben. :P
[reserved]

Junchi

Manga spoilerz, finally!

[spoiler]Sokat mondjuk nem említ meg egyelőre, annyi van csak, hogy Eperke nekiront Aizennek + előkerül ismét az ungája és a ch végére felsorakoznak azok a karakterek, akik még egyben vannak, tehát jövő héten 10v1. Részemről jöhet. :D (Bár érdekes, Yamát nem említik... Most már engem is érdekelne, hogy mégis mi az ördögöt csinál...)[/spoiler]

Chronus

Quote from: Junchi on 2010-01-13, 11:46:23előkerül ismét az ungája

Ezt hol olvastad? Ohana csak azt írta, hogy hollow form, aka. vizard maszk et cetera.

chilip

next chapter :
Soifon :"Oomaeda, gtfo you shit vice captain fucker let the powerful people work"
Oomaeda : "Who said I was vice captain of the 2nd division? Ban-Kai!"
*the 2 of his bracer burns into a 0*

Kassh

Quote from: chilip on 2010-01-13, 12:36:10
next chapter :
Soifon :"Oomaeda, gtfo you shit vice captain fucker let the powerful people work"
Oomaeda : "Who said I was vice captain of the 2nd division? Ban-Kai!"
*the 2 of his bracer burns into a 0*
:lul: :lul:

Junchi


SaiyaGin

Quote from: chilip on 2010-01-13, 12:36:10
next chapter :
Soifon :"Oomaeda, gtfo you shit vice captain fucker let the powerful people work"
Oomaeda : "Who said I was vice captain of the 2nd division? Ban-Kai!"
*the 2 of his bracer burns into a 0*

:lazza:

Member

Szóval megint láthatjuk, hogy Ichi semmit sem ér (vhogy mindig félholtra kell verni előtte), és hogy a többiek továbbra is levitálva várják, hogy majd vki más elintézi a mókust. Annyira szeretem ezt a munkamorált.


LuckyDingo

Hát így fordítás nélkül egy nagy rakás FAIL az új chapter :D Mondjuk nem tudom mit vártunk Ichigotól..

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2010-01-13, 21:37:53
Hát így fordítás nélkül egy nagy rakás FAIL az új chapter :D Mondjuk nem tudom mit vártunk Ichigotól..

Én is a fordítást várom, addig nem nyilatkozok.

LuckyDingo

Fordítás után is azt mondom, hogy trágya fejezet volt... hát, ez van.

Member

Az elején mennyi paper-wasting volt már, aztarohadt. Aizen meg gyak. végigdumálta az egészet, míg Ichi a szokásos harcban nem működő abijai tolta, a végén meg feláll a nagy banda, és VÉGRE LEESIK NEKIK, hogy jobb nem csak ücsörögni, hanem együtt kibelezni ezt a majmot? Nekem is elég fail lett.

LuckyDingo

Quote from: Member on 2010-01-14, 10:34:04
Az elején mennyi paper-wasting volt már, aztarohadt. Aizen meg gyak. végigdumálta az egészet, míg Ichi a szokásos harcban nem működő abijai tolta, a végén meg feláll a nagy banda, és VÉGRE LEESIK NEKIK, hogy jobb nem csak ücsörögni, hanem együtt kibelezni ezt a majmot? Nekem is elég fail lett.

De ahogy elmagyarázta Aizen Ichigonak, hogy milyen n00b és még gyenge is.. mellesleg fail tachnikákat nyomat ellene, aztán jön Komamura, hogy ez provokáció meg stb. Hát.. én inkább Aizennek hittem Ichigo teljesítménye alapján. Most vagy már genjutsuban van Ichi /ami ugye elvileg nem lehet, mert csak Ő nem látta a shikait :D/ vagy Aizen még így is kiba**ott erős és Ichigot megint félbevágja... hollowmaszkkal együtt.

A vége télleg jó: majd mi megvédünk.. szerintem inkább magukat védjék meg.. XD Amúgy Gin, meg Yama bá' elment teázni?

Prof. William

#5744
Quote from: LuckyDingo on 2010-01-14, 11:00:13
Quote from: Member on 2010-01-14, 10:34:04
Az elején mennyi paper-wasting volt már, aztarohadt. Aizen meg gyak. végigdumálta az egészet, míg Ichi a szokásos harcban nem működő abijai tolta, a végén meg feláll a nagy banda, és VÉGRE LEESIK NEKIK, hogy jobb nem csak ücsörögni, hanem együtt kibelezni ezt a majmot? Nekem is elég fail lett.

De ahogy elmagyarázta Aizen Ichigonak, hogy milyen n00b és még gyenge is.. mellesleg fail tachnikákat nyomat ellene, aztán jön Komamura, hogy ez provokáció meg stb. Hát.. én inkább Aizennek hittem Ichigo teljesítménye alapján. Most vagy már genjutsuban van Ichi /ami ugye elvileg nem lehet, mert csak Ő nem látta a shikait :D/ vagy Aizen még így is kiba**ott erős és Ichigot megint félbevágja... hollowmaszkkal együtt.

A vége télleg jó: majd mi megvédünk.. szerintem inkább magukat védjék meg.. XD Amúgy Gin, meg Yama bá' elment teázni?


És amúgy a kapitányokban hirtelen mitől támadt fel ekkora nagy közösségi érzés miután 300 fejezeten át le se sz**ták Ichit meg amúgy egymást és mindenki mást se?

Yama közben agyembóliát kapott csak ezt még nem vették észre vagy esetleg az Alzheimer kór miatt már nem emlékezett arra, hogy miért jöttek ide és elment haza.

Chronus

Nem tudom Ohana mit bullshitelt összevissza, de nekem bejött a heti fejezet. Körül-belül ugyanezt csináltam volna én is. Ti pontosan hogy képzeltétek el, minek kellett volna történni?



Quote from: Prof. William on 2010-01-14, 12:01:32És amúgy a kapitányokban hirtelen mitől támadt fel ekkora nagy közösségi érzés miután 300 fejezeten át le se sz**ták Ichit meg amúgy egymást és mindenki mást se?

A testi épségüket nézve, szerintem leszálltak a magas lóról, hogy könnyű lesz majd megnyerni ezt az egészet. Az egyetlen ürge aki nincs illúzió alatt igen fontos elem lehet ehhez.

chilip

sztetek nem lehet hogy aizennek terve van még ichigo-val? már 100x megölhette volna, helyette csak beszélt hozzá, meg érdeklődött. vagy az EGO-ja ekkora lenne?

Chronus

Hát ezek után én már azt mondom, hogy szerintem perverz örömét leli abban, hogy van 1 ember az egész világon, akiben megvan a potencia, hogy legyőzze.

Ezért nem vonta illúzió alá se. Ezért oktatgatta, terelgette most is. Valahol mélyen akarja, hogy Ichi olyan erős legyen, hogy veszélyt jelentsen, egyébiránt egyedül üldögélni a mennyek trónján, kihívás és kaland nélkül elég unalmas lenne. Akar magának egy "sátánt", egy isteni ellentétet, aki egyensúlyba hozza a rendszert.

Amolyan "kedves ellenségem". Joker-Batman szindróma.
Ichi sose tudja majd megölni, mert túl erős, Aizen meg sose akarja majd megölni, mert poén.
[spoiler]
[/spoiler]

Christian


LuckyDingo

Hát én alapvetően azt szerettem volna, ha Ichi meg sem érkezik.. ez a chapter felesleges volt így. Ichinek semmi esélye nincs Karakurát megmentenie. Aizen hülyesége, hogy miért akarsz megölni, ha igazából semmi bajod velem. Ichigo mondhatná, hogy bammeg, csak el akarod pusztítani a városomat, a családomat, a barátaimat.. de amúgy tényleg.. nem iszunk meg egy sört? Unohana hol van? Máshol dobta ki a Garganta? Hiyorit épít? :D Gin hol van? Yama hol van? Hitsugayának hogy van képe bejönni az első sorba? Ukitake hol van? :D Wonder + Kensei?

Szóval ezek után még jön majd 2-3 vagy több Aizen iszonyaterős, még együtt sem bírjuk lecsapni fejezet, talán még Ichigo átmegy megint szuperhollowba, és még úgy is gyenge lesz Aizen ellen... és aztán? Mi lesz? Teljes megsemmisülés? Aizen ha akarja, akkor simán beállítja az Ichigot védőket egymás ellen, mintha mindenki Aizen lenne.. na akkor mi van? :D
AZ a baj, hogy olyan imba az ipse képessége, hogy egyszerűen, ha Ichigo egyedül nincs olyan erős, mint Aizen, akkor b*szhatja az egész csapat, és most ez a helyzet áll fent.

Dub-zero

Aizen vs Ichigo és a gotei 10? szerintem az első, akit lecsapnak, az a komamura. ő olyan, mint kenny
"a selfie szó az élőbeszéd XD-je"

Junchi

Quote from: Chronus on 2010-01-14, 12:44:09
Nem tudom Ohana mit bullshitelt összevissza, de nekem bejött a heti fejezet.

I'm with you. :3

Btw nekem csak egyetlen dolog nem tetszett ebben a ch-ban: az art. Mmint jah, az elején idétlen feketeségen és kivehetetlen képeken kívül nem sok mindent tudtam értékelnini, viszont az utolsó (két) oldal pure win, bár az engem is érdekelne, hogy Yama mégis merre van.

Dreamcleaver

Chapter átlagos, sztem kb mindenki erre számított. Kiszámítható és enyhén uncsi.

Viszont valami már múltkor is felkeltette a figyelmemet és Kubo most rátett egy lapáttal:

http://mangastream.com/read/bleach/387-21/21 -előző chapter vége
http://mangastream.com/read/bleach/388-27/5 - mostani eleje.

Szal könyörgöm. Ki az a fasz, aki egy ilyen felkészületlen pózban indul csatába? Ichi elvileg azt tervezte, hogy 1 vágással elintézi Aizen-t (lol). Na most ehhez képest olyan testhelyzetbe érkezik, hogy a kardja lent van, egy vágás ív végén. Ha jobbról-balra akart volna vágni, akkor a kezének még fent kéne lennie a jobb oldalon vágásra készen. Ha meg balról alulról-felfelé, akkor meg fordítva kéne tartani a zanpakutou-t, hogy az élével vágjon lol.

Koreográfia failage.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Quote from: Chronus on 2010-01-14, 12:44:09
Ti pontosan hogy képzeltétek el, minek kellett volna történni?
Ichigo vagdalkozik egy kicsit a szokásos "körbetáncollak" módszerével, aztán Shinji észhez tér és elkezdik ketten aprítani? Aizen ellen a meglepetés ereje kellene, nem tátott szájjal állni és nézni az 1v1-et.

Bishop

Értjük Kubo Aizen is STRONG, de bazd meddig kell még azt olvasni meg látni hogy milyen kemény Aizen. Szerintem a chaptert kb 2 nap alatt összedobta, az utolsó WE ARE ONE képen meg dolgozott a maradék időben. /sigh

Hogy mit vártam volna? Hogy Aizen kb még mindig Shinji képessége alatt van, és Kb alig látja hogy merről is jön a támadás mikor Ichi támad(de neeeem Kubo szarik elolvasni hogy mi volt az előző chapterbe), ok hogy Ichi besül, mi mást várhatunk volna, de legalább EGYSZER az életben lepődne meg Aizen. Kb így lehetett volna jó chapter.
Ichi megérkezik Maszk egyből semmi tökölés, bazd Ichinek minden harc után el kell magyarázni hogy "ember legyél már tökös és ne szarakodjál" aztán Grimm Ulq round 4-be már vágja azt egyből badass, és ahogy legyőz valakit vissza töketlenbe.
Ichi lecsap Aizenre, AKI egyszer az életben nem számolná ki a szuperszámítógép agyával hogy kb tuti most építi meg Mayuri a visszautat és jön Ichi-a poén az lett volna ha Aizen elő vett volna egy órát megnézve rajta hogy "5 óra, na akkor lépek egyet balra, és akkor pont 2 másodperc múlva halántékon csap eperke"-hanem meglepődik és Shinji képességének köszönhetően nem tud egyszerre 2 embert kivédeni és még Ichi besül Shinji legalább vállon szúrná, vagy tök mind1 hol amig atomjaira nem esik úgyse hal meg ebbe a mangába senki, de legalább kezdenénk úgy az új évet hogy Aizenben is vér folyik nem pedig x vegyszer. És onnan még lazán ki lehet hozni hogy Aizen kemény, de legalább kapunk valamit hogy azért még sem az, aztán ahelyett hogy 1 képre rá copy pastazz pár tagot, mutathatta volna pár kisebb kép erejéig hogy ezt látva a többiek, mindenki felveszi a fighting pózt, és végén mindenki beáll valami gar pózba. NA akkor elégedett lettem volna.

LuckyDingo

Quote from: Dreamcleaver on 2010-01-14, 17:25:14
Chapter átlagos, sztem kb mindenki erre számított. Kiszámítható és enyhén uncsi.

Viszont valami már múltkor is felkeltette a figyelmemet és Kubo most rátett egy lapáttal:
...
Koreográfia failage.

Szerintem ezzel azt akarta szemléltetni Kubo, hogy Ichigo milyen erővel törte át a karddal az eget /garganta falát/ XD

Amúgy poén, hogy Ichi fél attól, hogy megint átmegy megahollowba... múltkor sem jött olyan könnyen, kellett hozzá egy Orihime cry. :D

Titkos

Quote from: chilip on 2010-01-13, 12:36:10
next chapter :
Soifon :"Oomaeda, gtfo you shit vice captain fucker let the powerful people work"
Oomaeda : "Who said I was vice captain of the 2nd division? Ban-Kai!"
*the 2 of his bracer burns into a 0*

Quote from: Prof. William on 2010-01-14, 12:01:32
Yama közben agyembóliát kapott csak ezt még nem vették észre vagy esetleg az Alzheimer kór miatt már nem emlékezett arra, hogy miért jöttek ide és elment haza.

Quote from: LuckyDingo on 2010-01-14, 15:34:28Ichigo mondhatná, hogy bammeg, csak el akarod pusztítani a városomat, a családomat, a barátaimat.. de amúgy tényleg.. nem iszunk meg egy sört?

A topic ismét jobb lett, mint a heti fejezet. XD

Quote from: LuckyDingo on 2010-01-14, 15:34:28Hitsugayának hogy van képe bejönni az első sorba?

A fangirlök ismét biztosították számára az oda szóló VIP jegyet. ;)

Quote from: LuckyDingo on 2010-01-14, 15:34:28Aizen ha akarja, akkor simán beállítja az Ichigot védőket egymás ellen, mintha mindenki Aizen lenne.. na akkor mi van? :D

Akkor kezdenék el nagyon röhögni. XD Főleg, ha először csak az illúziót látnánk, aztán hirtelen az Aizen-perspektívát, aki popcornt zabálva röhög azon, hogy pl. Hitsu és Komamura egymást vagdossák, vagy akárkik... XD

Amúgy ez a chapter most nekem sem jött be annyira:

1. Rengeteg szöveg. OK, hogy szeretnek harc közben magyarázni, de itt harc szinte most nem is volt, csak csapkodó Ichigo, meg jobbra-balra teleportáló Aizen, aki mesét mond. Azért az ember nem ezt várta két hét szünet, és egy olyan félbehagyás után, hogy épp mintha már vágná Aizent. (Vagyis nem, mert az a vágás tényleg úgy volt megrajzolva, hogy azzal ugyan semmit el nem vág...)

2. Aizen nem Shinji kardjának a hatása alatt áll? Ahhoz képest láthatóan baromi jól kivéd minden csapást, mintha semmi sem gátolná. OK, hogy übertáp, de azért ennyire ne már...

3. Jelenleg láthatóan mindenki tökgyenge Aizenhez képest, még a nagy "illúziómentes" Ichigo sem ér semmit. Ez csak annyiban zavar, hogy az ilyen gonoszoknak szokott általában hihetetlen gagyi és elcsépelt haláluk lenni. Egyszerűen olyan szinten túltápolják őket a mangakák, hogy vagy valami hihetetlenül egyszerű módon verik le, amin az ember csak facepalmozik (mert, hogy "pont erre nem gondolt senki, a főgonosz sem.." ::) ), vagy hirtelen a főhős kap egy akkora asspullozott tápot, hogy hirtelen 10 szintet ugrik felfelé, és játszi könnyedséggel veri le az addig elérhetetlen gonoszt. Persze még messze van a vége, korai ezen agyalni, de nem örülnék, ha ez lenne, pedig sanszos, tekintve, hogy pl. Tousen is hogyan végezte, illetve hogy ha Aizen ismét meglép, legközelebb még 20x erősebben tér majd vissza.

Az utolsó oldallal kapcsolatban viszont egyetértek Chronussal: a kapitányok láthatják, hogy eddig mire mentek a nagy arcukkal, eleinte ha a vaizardok nem jöttek volna meg, már végük lenne, most pedig már ők sem érnek semmit, szóval Ichigo Skywalker a "new hope", nyilván nem fogják leköpdösni. (Mondhatjuk úgy is, hogy most sem Ichit védik annyira, inkább közvetve a saját életüket. Kivéve persze a vaizardok, ők már az elején mondták, hogy egyik oldalon sem állnak, csak Ichién. :))

Ja, és csodálom, hogy senki nem fűzött még ehhez megjegyzést: THE HEART!!!!44 :D

Ichi ungahollowjáról meg annyit, hogy szerintem még mindig könnyebben levernék a kapitányok, mint Aizent, szóval engedje csak el magát egész nyugodtan. XD (Apropó, az kiderült már, hogy Yammi ellen miért volt olyan "furcsa" release-e, hogy "leesett" a maszk, és csődöt mondott a Hollow-erő?)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Junchi

Quote from: Titkos on 2010-01-14, 20:54:27
Ja, és csodálom, hogy senki nem fűzött még ehhez megjegyzést: THE HEART!!!!44 :D

Ó, ha tudnád, hogy hány fangirl kapott rá erre a lehetőségre... :D "IchiAizen is now canon. Hear mah words!" - STFU. Szal jó lenne, ha az ilyesmit kerülné Kubo a jövőben, mert nem szeretnék itt is random BL-hinteket látni, mint a Narutóban... >___>

Titkos

Quote from: Junchi on 2010-01-14, 21:06:21
Ó, ha tudnád, hogy hány fangirl kapott rá erre a lehetőségre... :D "IchiAizen is now canon. Hear mah words!" - STFU. Szal jó lenne, ha az ilyesmit kerülné Kubo a jövőben, mert nem szeretnék itt is random BL-hinteket látni, mint a Narutóban... >___>

LOL, nem csodálom. XD Az egyik ami eszembe jutott, nekem is ez volt (hogy ez már kb. Naruto színvonal, csak nem akartam írni :angyali:), a másik meg, hogy újabb heart-os mondat, Kubo ezt már használta ugye Rukiánál, Ulqinál stb., védjegy. XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Junchi

Quote from: Titkos on 2010-01-14, 21:15:45
Quote from: Junchi on 2010-01-14, 21:06:21
Ó, ha tudnád, hogy hány fangirl kapott rá erre a lehetőségre... :D "IchiAizen is now canon. Hear mah words!" - STFU. Szal jó lenne, ha az ilyesmit kerülné Kubo a jövőben, mert nem szeretnék itt is random BL-hinteket látni, mint a Narutóban... >___>

(hogy ez már kb. Naruto színvonal, csak nem akartam írni :angyali:)

Nah, ezt szívd vissza, mert megsértődök. :3 Szerény véleményem szerint ég és föld a két manga; a Blícset még mindig nagyon szívesen olvasom (pedig hát volt már nem is egy ordas marhaság, but still), míg a Naruto számomra egy kellemetlen létezés a mangák piacán.

(Nah, de fegyvereket eltenni, agyarakat visszahúzni, nem flame-war szító szándékkal írtam, amit... ^^)