Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Chronus

[spoiler=4chan]Oh Fuck. Ichigo was under the illusion that he fought the captains back in the SS arch and rescued Rukia... it was all a giant training program that Aizen created with his illusions.

But then how comes everyone in SS remembers Ichigo?

>implying Soul Society isn't Aizen's bankai.[/spoiler]

Zen

Tehát Bleach = Death Note jövője, Aizen pedig a shinigami Light?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

igazából Aizen egyedül van, ő az isten de annyira kurvára unta magát hogy saját magát hipnotizálta és különféle összeesküvéseket gyártott fejben hogy legyen mit tennie :D

Prof. William

Úgy tűnik Yama csak a hősi öngyilkosságban tud gondolkodni. elképzelem hogy ott ül a SS-ban és már évszázadok óta valami jó kis fightra vár hogy végre hősi öngyilkosságot követhessen el de csak vár és vár...

Member


chilip

[spoiler]
[/spoiler]


Chronus


chilip

ebben a pillanatban akartam linkelni én is a képet :D

ed.:

[spoiler]愛染の長い演説後~~~~
『君が(イチゴ)生まれたときから知っている~~~~』
After Aizen's long speech
"I've known since the day you were born~~~" (To Ichigo)


一心パパ登場!!
Isshin papa appears!

全然違うとこに書いちゃった。


背表紙は、銀だよ。
The back cover is Gin.

愛染の演説長い。
Aizen's speech is long.

一心パパ『喋り過ぎだ。愛染。』
Isshin: You talk too much. Aizen.[/spoiler]

Chronus

Quote from: chilip on 2010-03-24, 10:33:09
[spoiler]一心パパ『喋り過ぎだ。愛染。』
Isshin: You talk too much. Aizen.[/spoiler]


:D

Chronus

[spoiler=spoilers from BA]愛染の言葉に動揺する苺
Ichigo is agitated by Aizen's words.
さらに愛染は苺が自分の探求における最高の素材になると確信して成長を手助けしてきたという。
Furthermore, Aizen says he aided in Ichigo's growth because he believed Ichigo would become the greatest raw material for his own personal quest.
ルキアと出会いすぐ虚に襲われたこと、クインシーの撒き餌でメノスが現れたこと、
That the hollow appeared immediately after his meeting with Rukia; that the menos appeared because of the Quincy bait;
ルキアが現世で発見され、SSに都合よく報告されたこと、
That Rukia was discovered in the real world, and that the circumstances were well reported in SS;
SSで戦った死神隊長格がそれぞれ皆、苺の力と拮抗した状態の時に戦っていたこと、
That in SS the captain class shinigami Ichigo fought all had strength comparable to his Ichigo's at the time.
それら全てがおかしいとは思わなかったか?といわれ苺は愛染に斬りかかるが手のひらで止められ る。
"Didn't you think those were all strange? " Ichigo swings his sword at Aizen but Aizen stops it with his palm.
それから愛染がペラペラして、事実を全て知っているか?と苺に問う。
Aizen continues speaking. He asks Ichigo, "How could I know all the facts?
ルキアを現世駐在の任に就かせたのは誰か、
Who do you think had Rukia stationed in the real world?
レンジの装備に霊圧探知装置能力をつけさせたのは誰か、
Who gave Renji's equipment the ability to detect reiatsu?
副隊長達への報告に苺達の進行方向に関する情報を加えたのは誰か、
Who provided the Vice Captains with the information regarding the direction of your moments?
私は本当に萌玉完成から100年以上の間その在り処を突き止められなかったのか?
Was I truly unable to pinpoint the location of the hougyoku for the past 100 years?"
全て言い終えたあと苺が自分が最高の素材になると確信した根拠を聞く。
After he finishes Ichigo asks Aizen for the basis of his conviction that Ichigo would become his greatest raw material.
愛染はそれに最初から、生まれたときから君を知っていると返す。
Aizen responds, "It's because I knew you from the beginning, from the time you were born.
加えて君は生まれた瞬間から特別だった、なぜなら君は死神と━━
In addition you were special from the moment of your birth. Because you are a shingami and..."
といいかけたところで一心がきて次週
Aizen stops mid sentence as Isshin has arrived. Until next week.[/spoiler]

Junchi

Az itt a baj, hogy a Bleach-re nem létezik olyan találó kifejezés, mint a One Piece-re az OPIC. Merthogy ez... Áh, valaki kreatívabb majd gondolkodjon el egy találó, s egyben idevágó kifejezésen, addig maradnék az én verziómnál: EPIC!!!!!!444

LuckyDingo

No tessék.. egy másik mangában is régi arc tűnik fel :D Mondjuk erre számítottam, tehát nem olyan nagy bumm. [spoiler]És akkor a nagy kérdés? Micsoda Ichigo? Shinigami and...
1 a dog
2 a human
3. a GOD
4 a hollow?
5 a protagonist?[/spoiler]

@Junchi.. legyen BLEPIC XDDD

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2010-03-24, 12:39:32
@Junchi.. legyen BLEPIC XDDD

Hmm, nem rossz, sőt, ezzel a kifejezéssel egy esetleges újabb troll-ch neve is könnyen adódik majd: BLEHPIC. xDDD


Member

Na végre. :) Bár nem tudom, Isshin miféle lehet, ha tud vmit tenni Aizen ellen.

chilip

sztem Aizen társa :D amilyen arcot vág Isshin láttán még az is lehet a főnöke :D bár ez csak az én véleményem

LuckyDingo

Nah ezek az oldalkihasználás megint.
Tiszta  Flüshback az egész, de ok ez várható volt.. cover egész aranyos..
duma.. duma..
FÉLOLDALAS Aizen UJJ??? WTF?!
Egyébként ez végig megint arról szólt, hogy Aizen milyen jó Yagami Light, és hogy Ichigonak OMGWTF? fejeit hány szemszögben tudja lerajzolni Kubo.
A végére meg megérkezik a bácsi, akiről remélem most már kiderül, aminek ki kell derülnie.

Chronus

Ezt most találta valaki BA-n. Turn Back The Pendulum-ból van. :zomg:


LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2010-03-24, 15:04:12
Ezt most találta valaki BA-n. Turn Back The Pendulum-ból van. :zomg:

[spoiler][/spoiler]

Hmm.. hasonlít, de igazából, ha csak sima Urahara csicskás volt, akkor nem tom miőtl lehetne imba :S Viszont érthető lenne, miért ismeri Uraharát. :)

Member

Quote from: chilip on 2010-03-24, 13:45:05
sztem Aizen társa :D amilyen arcot vág Isshin láttán még az is lehet a főnöke :D bár ez csak az én véleményem
[spoiler=Akkor vmi ilyesmi lesz a vége?][/spoiler]

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2010-03-24, 15:33:46
Hmm.. hasonlít, de igazából, ha csak sima Urahara csicskás volt, akkor nem tom miőtl lehetne imba :S Viszont érthető lenne, miért ismeri Uraharát. :)

Alapszabály egy shounen-fight mangában, hogy a főhős apja a) legendásan nagy név kell, hogy legyen, b) imbábbnak kell lennie, mint a főhős. :D

(RAW-ra meg rá is lesek.)

Zen

Alap Dragonballban nem tudtuk meg ki Goku apja, Z-ben meg már imbább volt nála.. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

18 oldal blablablabla-t nem nagyon tud kárpótolni 1 oldal Isshin ::) Már látom a következő részben Aizen megszólal, "csak azt hittétek hogy ti magatoktól kezdtétek el a Bleachet olvasni de már születésetek óta el volt tervezve az egész"

Titkos

Quote from: Junchi on 2010-03-24, 17:32:09
Alapszabály egy shounen-fight mangában, hogy a főhős apja a) legendásan nagy név kell, hogy legyen, b) imbábbnak kell lennie, mint a főhős. :D

(RAW-ra meg rá is lesek.)

Tőlem bármelyik verzió jöhet, csak a "fiam....engem kell legyőznöd!" gonosz-papa klisét elő ne kapják... Kubo összes eddigi trollkodásánál jobban fájna ez a fordulat.

Quote from: Zen on 2010-03-24, 17:34:09
Alap Dragonballban nem tudtuk meg ki Goku apja, Z-ben meg már imbább volt nála.. :D

De az shounen fight alapmű, kb. mint fantasy-k közt a Gyűrűk Ura. :)

Quote from: Bishop on 2010-03-25, 11:10:25
18 oldal blablablabla-t nem nagyon tud kárpótolni 1 oldal Isshin ::)

Ja, pont erre gondoltam, hogy "Király, hogy végre jön Isshin, kár, hogy még egy hét, mire érdemben csinál is valamit. XD"
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Junchi

Quote from: Titkos on 2010-03-25, 14:23:24
Quote from: Junchi on 2010-03-24, 17:32:09
Alapszabály egy shounen-fight mangában, hogy a főhős apja a) legendásan nagy név kell, hogy legyen, b) imbábbnak kell lennie, mint a főhős. :D

(RAW-ra meg rá is lesek.)

Tőlem bármelyik verzió jöhet, csak a "fiam....engem kell legyőznöd!" gonosz-papa klisét elő ne kapják... Kubo összes eddigi trollkodásánál jobban fájna ez a fordulat.

Nah! Kubo trollkodni szokott és nem klisé-hegyekkel dobálózni. :)

Amúgy nem hiszem, hogy Isshin most vagy később gonosz karivá válik. Szal 400+ fejezet után kiderül Ichigo részéről, hogy ki is valójában a papa + ha kell még meglepetés-szarkavaró, akkor én inkább Uraharára voksolnék.

Titkos

Remélem igazad lesz. :) Amúgy én pont ezért nem pártolom a "gonosz Isshin" elméletet, mert az "Urahara tuti gonosz!"-tól is a falat tudom kaparni. XD Általában semmi értelmes érvvel nem tudják alátámasztani, azon kívül, hogy "Mekkora flash lenne már, hogy aki eddig végig őket segítette, és rohadt táp, igazából a végső főgonosz!" ::)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


ReLax18

Egész érdekes kis fejezetecske volt. Kubo-nak pedig egy nagyon nagy jó pontot adnék, hogy végre Isshin-t is szerepelteti (bár kicsit félek attól, hogy mit akar vele kezdeni). Már csak egy Urahara kell meg Ishida apja, és egy jó kis csatának nézünk elébe :smile:
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Chronus

Egy kicsit komolyabb véleményt formálva most, mert mostanában amúgy se írtam sokat, ez a fejezet megint emlékeztetett, hogy miért is szeretem és olvasom ezt a mangát még mindig.

Csak egy Aizen idézet a jelen fejezetből.
"Every being in this world lives misrecognizing, CONVENIENT facts as truth. Because they know no other way to live"

Ez az ami seinen szint. Vannak egyszerű ideológiák, mint barátság, szeretet, előítéletek, és et cetera, amikről minden jóra való író tud írni és már mindenkinek a könyökén jön ki a dolog.

Ez egy egész más szint.
Ezek, és még a kismillió további Aizen idézet közül rengeteg, olyan életigazságok amikről az emberek nem gondolkoznak, csak akkor várják rá, hogy "ja, persze, egyértelmű", mikor valaki felhozza nekik. Mint amit egy Ghandi, vagy Dalai Láma könyvben olvasol. Nem bonyolult NGE agybaszás, egyszerű bölcsesség, ami fontos. Az emberek alul értékelik a fontosságát annak, hogy ezt a tudást átadjuk egymásnak, mert egyszerűnek tűnik, de ha egyszerű is, az emberek kurvára de nem gondolkoznak rajta és végképp nem élnek ezek tudatában.

Egy ilyen egyszerű gondolatmenet pl ezer és egy vitát kiegyengethet, ha mindkét fél hajlandó meglátni benne az igazat, és nem egymás kényelmes valóságait próbálják egymásra erőszakolni helyette.

Ha csak a 6.000.000 olvasó közül akik eddig megvették a havi Bleachet volumeket (ez 2009-es adat), ugyanúgy megveszik ezt is, és azok közül a szintén milliók közül akik nem veszik meg de elolvassák neten csak 10,000 emberben megmarad egy ilyen gondolat akár csak egy-két hétig, már jobb hely lett a világ egy kicsit.


Ez az érték, nem a csicsás background.

chilip

Quote from: Chronus on 2010-03-25, 21:48:00
Ez egy érték, nem a csicsás background.

nem akarlak kinevetni vagy valami, mert tényleg jó amit írtál de ezen az 1 mondaton kurva jót röhögtem :D úgy látszik 4chan belémverte már a "bleach = 0 background-ot" :D

mondjuk akárhogy szapulják az emberek még mindig olvassák továbbra is szóval be kell ismerni hogy mégha nem is mindig tetszik az embereknek amit látnak mindig újra előveszik hétről hétre, szóval azért tud írni/rajzolni

Prof. William

Nem tartom kizárt nak hogy Aizen most ezért fog visszavoulni mert esetleg Ishin meglepi. Hiszen ő az egyetlen karakter akitől még SEMMIT se láttunk. + nem hiszem hoyg eddig csak a tökét vakargatta meg azt sem hogy csak mostanra tudott ideérni. Sztem kitalált valamit.


Vagy majd keblére öleli Aizent és kiderül hogy Ichi csak mádoszülött és Aizen a rég elveszett testvére. :)