Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

kada

Quote from: Chronus on 2011-06-01, 20:33:36Akkoriban Kubonak nem volt akkora influencje. Manapság már úgy táncolnak ahogy fütyül. A szó legszorosabb értelmébe.
ORLY?
Executive meddling vs. trolling és az utóbbit választjuk?  :__devil:

Junchi

 :he:

BA szerint a legújabb databookban szó esik arról, hogy Halibel életben van.

[spoiler]Hirtelen nem tudom, hogy örüljek e vagy sem...[/spoiler]

NLZ

[reserved]

Junchi

^Én kedveltem, de különösebben nem érdekel, hogy él e vagy sem. :D (A plotba valszeg úgy sem piszkál már bele. Visszamegy HM-be, aztán éli a magányos sivatagi cápák életét.)

Mondjuk nekem tökmindegy, melyik espada élte túl, amíg nem Ulquiorra az, szal... jah. :3

kada

Quote from: Junchi on 2011-06-03, 10:22:14Mondjuk nekem tökmindegy, melyik espada élte túl, amíg nem Ulquiorra az, szal... jah. :3
I felt a great disturbance in the Forums, as if millions of fangirls suddenly shrieked out in joy and went suddenly silent with anticipation.

Prof. William

Ulq amúgy miért volt akkora szám?  Nem tudunk meg róla semmit semmi backstory vagy valami csak ált ott és nézett azzal az emo fejével. Minsig nyugodt volt és csak a vége felé sikerült Ichinek megrezegtetnie az arckifejezését. Tulajdonképpen egy Byakuya klón volt (nem kinézetre hanem személyiségre) csak sokkal szegényesebben kitalálva. 

Chronus

Quote from: Prof. William on 2011-06-03, 11:47:05
Ulq amúgy miért volt akkora szám?  Nem tudunk meg róla semmit semmi backstory vagy valami csak ált ott és nézett azzal az emo fejével. Minsig nyugodt volt és csak a vége felé sikerült Ichinek megrezegtetnie az arckifejezését. Tulajdonképpen egy Byakuya klón volt (nem kinézetre hanem személyiségre) csak sokkal szegényesebben kitalálva.

Egy-két ember olvassa is a mangát, nem csak nézi.
Egy-két ember nézi is a mangát, nem csak olvassa.

LuckyDingo

Quote from: Prof. William on 2011-06-03, 11:47:05
Ulq amúgy miért volt akkora szám?  Nem tudunk meg róla semmit semmi backstory vagy valami csak ált ott és nézett azzal az emo fejével. Minsig nyugodt volt és csak a vége felé sikerült Ichinek megrezegtetnie az arckifejezését. Tulajdonképpen egy Byakuya klón volt (nem kinézetre hanem személyiségre) csak sokkal szegényesebben kitalálva.
Voltak olyan személyiségjegyei, amivel az olvasók nagy része képes volt azonosulni. + a fangörlök, akiknek ilyen lelketlen csávó kellene, vagy a fangörlök másik csoportja, aki ezt a lelketlen  csávót akarta pároztatni egy vagy több másik szereplővel. :)

Én szimplán azért komáltam, mert cool volt. /a ressureccionjai ezt nálam elcseszték XD/

Bishop

Espadak közül csak Noitora és Barragan volt akik kicsit is tudtak érdekelni, illetve jóval hátrébb kullogva a harmadik helyen Stark.

Member

Quote from: NLZ on 2011-06-03, 10:06:26
Érdekel valakit is Halibel?
Kiderülne, hogy Szayel release második képessége, ha nem fogy ki a manája, újjászületik a harmadik napon. :D
Amúgy lehet, hogy Aizen lementette az ereje egy részét Haribelbe, és majd mint vámpír szívja azt ki belőle.

Chapterről meg: Riru az a ribanc, akit minden animében utálok. Tele van fájdalommal, mindenkihez közeledik, majd megsértődik és elkullog, persze mindenbe kell egy ilyen. :ejj:

Quote from: Bishop on 2011-06-03, 12:31:30
Espadak közül csak Noitora és Barragan volt akik kicsit is tudtak érdekelni, illetve jóval hátrébb kullogva a harmadik helyen Stark.
Nnoitrá-t elszúrná, ha feltámadna, neki ez a halál volt az életcélja, Stark meg nem élhet a kiscsaj nélkül.

Chronus

Quote from: Member on 2011-06-03, 12:38:37Nnoitrá-t elszúrná, ha feltámadna, neki ez a halál volt az életcélja, Stark meg nem élhet a kiscsaj nélkül.

Nnoitorának csak a segge jájt a hollow lét miatt, azt még egy Neliel-guided character developement helyrehozhatja, de Starrk-al egyetértek. Lilynette nélkül értelmetlen emótenger lenne az a karakter.

Bishop

Én inkább Barragant akarom vissza HM igazi királyát  :bruhuhu:

kada

Barragan egyedi és jó volt, a halála mégjobb.
A többi valahogy nem tudott különösebben érdekelni (na jó, mad scientist vs mad scientisten röhögtem egy sort).

Prof. William

#7423
Quote from: LuckyDingo on 2011-06-03, 12:07:19
Quote from: Prof. William on 2011-06-03, 11:47:05
Ulq amúgy miért volt akkora szám?  Nem tudunk meg róla semmit semmi backstory vagy valami csak ált ott és nézett azzal az emo fejével. Minsig nyugodt volt és csak a vége felé sikerült Ichinek megrezegtetnie az arckifejezését. Tulajdonképpen egy Byakuya klón volt (nem kinézetre hanem személyiségre) csak sokkal szegényesebben kitalálva.
Voltak olyan személyiségjegyei, amivel az olvasók nagy része képes volt azonosulni. + a fangörlök, akiknek ilyen lelketlen csávó kellene, vagy a fangörlök másik csoportja, aki ezt a lelketlen  csávót akarta pároztatni egy vagy több másik szereplővel. :)

Én szimplán azért komáltam, mert cool volt. /a ressureccionjai ezt nálam elcseszték XD/

Nekem különösebb bajom nem volt vele csak nálam azt cseszték el hogy Ichinek egy jó kis színvonalas adok-kapok csatát kelet volna vívnia vele nem pedig ilyen "fél órán át csak engem vernek majd bersenkelek és one-shot kill" az ilyet valahogy mindig nagyon utáltam a fighting animokban. Szenvedjen meg mind2 karakter a harcban ne csak az utolsó 2 percben.  Nem azért de a jó régi Dragon Ball-okban sokkal kiegyensúlyozottabban verték szét egymás fejét.

Chronus

Ichinek elég kevés olyan harca van ahol végigverik és aztán berzerkel. Történetesen ez az egy. Byakuyával egyelőek voltak és a Hollow csak be akarsz szálni a buliba. Grimmjow kétszer szénnéverte, hambadjára Ichi verte szénné.

Dirk

Halbibel csak maradjon ott ahol van mert semmi értelme nem volt a jelenlétének (ezért is csapta le aizen :) ) Ulqi-t szerintem meg direkt hagyta ott aizen ichigonak, a TERV része volt, tőle kapott újabb power up-ot ezért ez már vmi :D és nem mellesleg ő volt a legerősebb espada, a dárdájához hasonlót se tudott egyik espada se ellőni ami olyan erős lett volna, az emo style miatt meg egyértelmű miért vannak oda érte :D

Junchi

Quote from: Dirk on 2011-06-03, 17:32:00
és nem mellesleg ő volt a legerősebb espada

Nem, nem ő volt a legerősebb!

Ennyire nehéz felfognia az embereknek, hogy az 1, a 2, sőt, még a 3 is kisebb számok a négynél... Általános iskola első osztályában tananyag ez.

Dirk

Az csak átbaszás volt! :D 2 az hogyha már belemegyünk ulqinak volt 2. resurectionja amiről elvileg aizen se tudott, lehet csak a erők közti sokféleség miatt nem jött át de akkor se mutattak olyan erőt mint ulqi.
Max barragannak volt olyan képessége ami vetekszik vele de 1-2 olyan lándzsa után sztem az se nagyképűsködött volna.

Junchi

Quote from: Dirk on 2011-06-03, 17:58:44
ulqinak volt 2. resurectionja amiről elvileg aizen se tudott

És? Ez akkor most mit is bizonyít? BA-n is ezzel dobálóznak az emberek egyfolytában, de, hogy ez miért jelenti azt, hogy "OMG, ő a legerősebb espada", azt még mindig nem tudom...

Barragan meg alapból alázza Ulqot. Lassítós haxx unreleased = a közelharcosok már szart sem érnek. Respira = HAXX, csak egy ennél is nagyobb haxxal védhető, távolsági-harcosok is kilőve. Folytassam?

Stark meg lecerózza a fejét...

kada

#define erő?

Az mondjuk jó érv hogy amiről Aisen nem tud, azt nem is tudja beszámítani a powerlevelébe...

Egyébként számít?  :P
Ha meg igazán filózni akarunk hogy ki a legerősebb akkor onnan is neki lehet futni hogy kinek a legyőzéséhez hányan kellettek és hogy.
Ichit szétverő Nnoitorát kb egyedül kente el Zaraki release után is, akit régen Ichi kaszabolt le.
Ulq-ot Ichi darkside verte le, miután a rendes Ichi megint felmosórongy volt.
A többi espada ellen tömegesen mentek kapitányok/maszkosok, Baraggant meg mellesleg a saját képessége ölte meg, Harribelt meg a főnöke és nem a jófiúk.
[...]
Szerintem inkább ne számítson.  :P

Junchi

Quote from: kada on 2011-06-03, 18:22:57
Az mondjuk jó érv hogy amiről Aisen nem tud, azt nem is tudja beszámítani a powerlevelébe...

Egyébként nem úgy volt, hogy Aizen csak nem látta még Ulq második resurrecciónját? (Mondjuk ebbe nem vagyok biztos...)

Quote from: kada on 2011-06-03, 18:22:57Egyébként számít?  :P

Igen! Manga is a srsfcknbsns. Nem tudtad? :D

Quote from: kada on 2011-06-03, 18:22:57Ichit szétverő Nnoitorát kb egyedül kente el Zaraki release után is, akit régen Ichi kaszabolt le.

Ezzel csak óvatosan. Előtte Grimmjow alaposan megdolgozta, aztán meg Tesla is.

Chronus

Egy robbanás méretéhez nem nagyon mérném az erőt. Lehet Ulq lándzsája akkorát robbant, mint Las Noches, de lehet Starrk-on kb akkorát sebzett volna, mint Aizen nukleáris golyója Ichigón.

A sűrűsége számít a reiatsunak, nem a terjedelme.

kada

Quote from: Chronus on 2011-06-03, 19:06:27A sűrűsége számít a reiatsunak, nem a terjedelme.
Meg a hegyessége, meg hogy a plot mit követel meg, és a színe  :hehe:

Sőt! A harcmodoruk és személyiségük is számít!
Baraggan pl ha nem lett volna lusta, sonido egy centire + egy pofon + 1001 év öregítés kombóval mindent lezúzhatna (kivéve Yamamotot akin nem látszana különbség), és a mindenféle haxxorimbalaz0r elől meg elsonidózhatna...ha nem a mindenségatyaúristencsászárkirálya lenne a személyisége.
Starrk meg mondjuk sonido + point blank range barrage, Ulq meg...
Egy szó mint száz, bármennyire is srsfcknbsns, az erősebb akit épp ott és akkor a trollking erősebbnek akar.
És ha gyengébb, de sneakattackol?
Ami csak akkor kellemetlen ha a másiknak plot armorja van, főleg ha még amaz se tudott róla. Ismerős egyébként?  :angyali:

Member

Quote from: Dirk on 2011-06-03, 17:58:44
Az csak átbaszás volt! :D 2 az hogyha már belemegyünk ulqinak volt 2. resurectionja amiről elvileg aizen se tudott, lehet csak a erők közti sokféleség miatt nem jött át de akkor se mutattak olyan erőt mint ulqi.
Emlékeim szerint a 2. ressu annyi volt, hogy két chapterrel tovább bírta, nagy szám. Ha Omoedá-nak két bankai-ja sem lenne is kikapna bárkitől.

kada

Quote from: Member on 2011-06-04, 19:16:01
Quote from: Dirk on 2011-06-03, 17:58:44
Az csak átbaszás volt! :D 2 az hogyha már belemegyünk ulqinak volt 2. resurectionja amiről elvileg aizen se tudott, lehet csak a erők közti sokféleség miatt nem jött át de akkor se mutattak olyan erőt mint ulqi.
Emlékeim szerint a 2. ressu annyi volt, hogy két chapterrel tovább bírta, nagy szám. Ha Omoedá-nak két bankai-ja sem lenne is kikapna bárkitől.
Nekem az rémlik, hogy halvány lilánk sincs milyen erős volt, Ishida mondott mindenfélét hogy a reiatsuja már nem is reiatsu... aztán BerzerkHollowIchi széttépte, de fogalmunk sincs annak a szörnynek milyen az ereje.

Chronus

Ishida meg nem látta a Top3-at, szóval az a megjegyzés is moot.
Kubo rendesen elrendezte, hogy hajszálnyi párhuzam se legyen vonható Ulq resu2 meg a többi Espada között.

Én személy szerint azzal megyek, amit Ulq mondott, "még 3 erősebb Espada van nálam"

Member

Ulq meg eléggé android volt ahhoz, hogy hazudjon.

Dirk

Ulqi elvileg istenként tisztelte aizen-t aki felállította a sorszámokat így nem vitatkozott vele. A lándzsával kapcsolatban meg félig igazatok van, nem rég láttam tv-ben az ichi vs kenpachi harcot és már ott is ment a város zúzás meg hatalmas reatsu, de én még mindig tartom magam amellett hogy aizen direkt hagyta ott ulqi-t ichigónak hogy fejlődjön :) és a 4 espada közül csak ő volt rá méltó mert stark nem is harcolt volna vele :) barragan ellen sok mindent nem tudott volna csinálni és halibel-t meg leszarta mert gyenge volt...
és még azon gondolkoztam hogy nem véletlenül pont azok a kapitányok mentek le hm-be akik lementek :D sztem nem akarta kubo hogy őket leverjék így inkább lementek hm-be keménykedni.
kenpával az első 3 espada se tudott volna mit csinálni , byakuya-ban meg még sokkal több van mint amit eddig mutatott, Mayuri-ról nem is beszélve, kíváncsi vok lesz-e vmi hatása ennek a köv részekre.

Member

Quote from: Dirk on 2011-06-06, 15:13:26
byakuya-ban meg még sokkal több van mint amit eddig mutatott
LOL
Még több szirom??

Dirk

Quote from: Member on 2011-06-06, 16:10:45
Quote from: Dirk on 2011-06-06, 15:13:26
byakuya-ban meg még sokkal több van mint amit eddig mutatott
LOL
Még több szirom??

akár az is :D de azok a trükkök amiket a macskanőtől tanult , 1-et használt is a 7-es espada ellen és mondta is hogy ezeket nem akarta használni de a szükség nagy űr :) de még a varázslásban se gyenge őt még sztem lehet majd használni imbulásra , meg hát kuchiki azok tán mind kemények voltak nemesi család meg hasonlók