Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

chilip

hát ha kenpachi rugdossa át mivel az ő heréit meg yama tata tiporja lehet megoldható a dolog :D

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2011-08-04, 16:56:02
hát ha kenpachi rugdossa át mivel az ő heréit meg yama tata tiporja lehet megoldható a dolog :D

De ők elvileg nem tudnak Ikkaku titkáról.

Member

Ikkaku titkát csak az egyik fillerben ismerték meg, ahogyan Renji-é sem volt publikus, csak Byakuya és a haverok ismerik. Talán Yoruichi lehet ismét kapitány, vagy valamelyik vaizard.

kada

Quote from: Member on 2011-08-04, 17:25:00
Ikkaku titkát csak az egyik fillerben ismerték meg, ahogyan Renji-é sem volt publikus, csak Byakuya és a haverok ismerik. Talán Yoruichi lehet ismét kapitány, vagy valamelyik vaizard.
Hajjaj, ott nagy hirig lenne a rangokkal.
Pesszimista vagyok, nem várom hogy sokminden jól alakuljon.  :ejj:
De ha a manga rácáfol, sebaj :P

Junchi

Quote from: Member on 2011-08-04, 17:25:00Talán Yoruichi lehet ismét kapitány, vagy valamelyik vaizard.

Yoruichire én is gondoltam egyébként, szal feltűnően ignorálva volt ebben az arc-ban.

Ikkakuból meg nem hiszem, hogy kapitány lett, szal előbb halna meg, minthogy megmutassa a bankai-át, az ilyenek meg ne is legyenek kapitányok.

kada

Quote from: Junchi on 2011-08-04, 19:08:10az ilyenek meg ne is legyenek kapitányok.
Belőlem először több kapitány ezt hozta ki első bemutatkozáskor spec.

Member

Sokszor tűnik nekem úgy, hogy a kapitány rang kb. névleges, egy Hisagi vagy Yumichika Shikai ütősebb, mint mondjuk Komamura bankai-ja.

NLZ

[reserved]

Chronus

Nos, általában mind a 13 poszt foglalt, szóval gondolom a kapitányi szint elérése még nem jelenti azt, hogy az illető posztot is kap. Elvégre nincs poszt. Urahara 3. tiszt volt, mielőtt kinevezték. Ikkaku 3, a másik két jelölt meg hadnagy, szerintem ezt természetes. Mikor Chad a kapitány meg hadnagy közti erőkülönbségekről beszélt, a példázata Kyouraku meg Nanao volt; egy elég szélsőséges példa. Renji pl mindig Byakuya seggében volt.

Csak szóltam.

Ha jól emlékszem Kubo 1-2 éve mondta, hogy a kapitány-közeli hadnagyi szintü karaktereknek még érniük kell a posztra. Nem erő téren. Lehet az az 1-2 év timeskip megtette. :)

NLZ

Azért anno arról volt a hadoválás, hogy száz év kell a bankájhoz, meg ilyenek. Szal hülyén venné ki magát, ha így hirtelen mindenki megtáposodna, meg szupererősök tünnének elő a semmiből. Persze ez nem zárja ki azt, hogy Kubo segget csináljon a szájából.
[reserved]

kada

Speciel szerintem valamikor volt hogy mi kell a kapitánysághoz, valami három vagy-vagy feltétel volt, ennél több nem kell azt leszámítva hogy legyen is alkalmas üres poszt (11-es bagázsnál még ez se gond).
Persze nem árt ha tényleg alkalmas a posztra a jelölt, elöbb írtam hogy első benyomások alapján pl Captain Lazy nem épp az, akit egy ilyen posztra jelölnék, az más kérdés hogy ha valaki lányokat terrorizál a közelébe a ruhájukat NEM bántva bezzeg az övét igen, akkor nagyon gyorsan lecsap bárkit.

Lényegében egyetértek, a rang az rang, és nem powerlevel.
Renji próbált felzárkózni folyamatosan a kapitányához, és Ichigó volt számára a megfelelő Training From Hell ami segített neki majdnem arra a szintre kerülni.
Innen kezdve meg lehet hogy mindenféle ilyen-olyansok idő kell normális körülmények közt értendő, nem amikor mindenhol hirtelen szuperhollow/szuperplotenemy/traitormarinescaptains ellen kell menni, ami lehet számukra ugyanolyan shounen instant powerup mint a főhősnek  :hehe:

Chronus

Quote from: NLZ on 2011-08-04, 22:29:25
Azért anno arról volt a hadoválás, hogy száz év kell a bankájhoz, meg ilyenek. Szal hülyén venné ki magát, ha így hirtelen mindenki megtáposodna, meg szupererősök tünnének elő a semmiből. Persze ez nem zárja ki azt, hogy Kubo segget csináljon a szájából.

Az a száz év az Shinigami élettartam szempontjából amúgy mennyi is? Mert ezek ezer éveket élnek, és Renji eddigi élettartama (ami amúgy kb közel arányos Rukiáéval) úgy tűnik hogy elég volt a bankai-hoz. Nem csak Ichigo szemszögéből volt sok az a 100 év?

NLZ

Quote from: kada on 2011-08-05, 01:49:14
Speciel szerintem valamikor volt hogy mi kell a kapitánysághoz, valami három vagy-vagy feltétel volt, ennél több nem kell azt leszámítva hogy legyen is alkalmas üres poszt (11-es bagázsnál még ez se gond).
Persze nem árt ha tényleg alkalmas a posztra a jelölt, elöbb írtam hogy első benyomások alapján pl Captain Lazy nem épp az, akit egy ilyen posztra jelölnék, az más kérdés hogy ha valaki lányokat terrorizál a közelébe a ruhájukat NEM bántva bezzeg az övét igen, akkor nagyon gyorsan lecsap bárkit.

Lényegében egyetértek, a rang az rang, és nem powerlevel.
Renji próbált felzárkózni folyamatosan a kapitányához, és Ichigó volt számára a megfelelő Training From Hell ami segített neki majdnem arra a szintre kerülni.
Innen kezdve meg lehet hogy mindenféle ilyen-olyansok idő kell normális körülmények közt értendő, nem amikor mindenhol hirtelen szuperhollow/szuperplotenemy/traitormarinescaptains ellen kell menni, ami lehet számukra ugyanolyan shounen instant powerup mint a főhősnek  :hehe:
Az volt, hogy legyen bankája és jelölje 3 tájcsó és 4 hagyja jóvá, vagy 6 jelölje és 3 hagyja jóvá (valahogy így, a számok nem pontosak). Vagy az, hogy leveri a jelenlegi tájcsót. :)
[reserved]

Junchi

Quote from: Chronus on 2011-08-05, 09:45:48
Az a száz év az Shinigami élettartam szempontjából amúgy mennyi is?

10. Az elején IIRC mondja is Rukia, hogy 150 éves, ami tehát 15 and this absolutely makes sense.

NLZ

De olyasmiről is volt szó, hogy a shinigamik nem öregednek.
[reserved]

Kassh

Quote from: NLZ on 2011-08-05, 12:09:11
De olyasmiről is volt szó, hogy a shinigamik nem öregednek.
[spoiler][/spoiler]
Sőt, sok minden másról is "volt szó" :D

NLZ

Jah igen. Yachiru meg nem öregszik. Vagy ő is olyan skillt nyom, mint Tenjou Tengében az a csaj? :D
[reserved]

Member

Quote from: NLZ on 2011-08-04, 22:29:25
Azért anno arról volt a hadoválás, hogy száz év kell a bankájhoz, meg ilyenek. Szal hülyén venné ki magát, ha így hirtelen mindenki megtáposodna, meg szupererősök tünnének elő a semmiből. Persze ez nem zárja ki azt, hogy Kubo segget csináljon a szájából.
A Dragon Ballban is idővel mindenki SSJ lett.

Quote from: Kassh on 2011-08-05, 12:34:04
Quote from: NLZ on 2011-08-05, 12:09:11
De olyasmiről is volt szó, hogy a shinigamik nem öregednek.
[spoiler][/spoiler]
Sőt, sok minden másról is "volt szó" :D
Vicces, amikor a saját világának szabályait írja felül. :)

Quote from: NLZ on 2011-08-05, 12:41:39
Jah igen. Yachiru meg nem öregszik. Vagy ő is olyan skillt nyom, mint Tenjou Tengében az a csaj? :D
Miért öregedne?? Akkor nem volna ilyen kawaii!!

chilip

sokkal lassabban öregednek? yama tata is párezer éves már

NLZ

"Csak az öregszik, akinek öregedését a sztori megkívánja"
[reserved]

chilip


Chronus

Azt mondjuk érdekes említeni, hogy a TBTP-ben látottak közül csak a Vaizardok nem öregedtek.

Yachiru amúgy hogy nem öregedett? Csak 1 flashback volt róla nem? Ott meg kb 3 évesnek nézett ki, és nem tudjuk, hogy milyen régen volt. TBTP-ben (100 éve) nem láttuk.

Dirk

Ichigo legyen kapitány! Remélem a végén nem megint kis semmi halandó akar lenni ha most ennyire rage-el az erő miatt :D
A kapitányoknál meg sztem rohadt nagy erőkülönbségek vannak. A 3 kapitány aki pont hm-be volt az fkt harcok alatt lazán bedarálta volna az első 3 espada-t.
Am még kira meg hisagi lehetne kapitány de másfél év alatt nekik rohadt nagyot kéne ugrani erőileg.
Az örregedés meg ha hitsugaya megjelenik 2 méter magasan akkor fogok nagyon jót nevetni!!! :D

NLZ

[reserved]

Junchi

Quote from: Chronus on 2011-08-05, 15:14:34
Azt mondjuk érdekes említeni, hogy a TBTP-ben látottak közül csak a Vaizardok nem öregedtek.

Nem lehetséges, hogy ez azért van, mert más környezetbe kerültek? Szal mi van, ha a való világból hiányzó reishi (vagy hogy a rákba hívják a lélek-részecskéket) miatt nem hatott rájuk az idő vagy dunno, szal Urahara, Tessai és Yoruichi is ugyanúgy néznek ki, mint anno, max az egyiknek hosszabb a haja, a másik meg kicsit szőrösebb, de úgy kábé ennyi.

Dirk

Quote from: Junchi on 2011-08-07, 19:38:51
Quote from: Chronus on 2011-08-05, 15:14:34
Azt mondjuk érdekes említeni, hogy a TBTP-ben látottak közül csak a Vaizardok nem öregedtek.

Nem lehetséges, hogy ez azért van, mert más környezetbe kerültek? Szal mi van, ha a való világból hiányzó reishi (vagy hogy a rákba hívják a lélek-részecskéket) miatt nem hatott rájuk az idő vagy dunno, szal Urahara, Tessai és Yoruichi is ugyanúgy néznek ki, mint anno, max az egyiknek hosszabb a haja, a másik meg kicsit szőrösebb, de úgy kábé ennyi.

Az egy dolog hogy nem öregedtek de 100 év alatt nem is fejlődtek szart se :D
De Ukitake meg sunsui is ugyan úgy néz ki. Itt tényleg csak design elem az öregedés.



Member

Lesz a héten Bleach amúgy? Mert még mindig a múlt heti threadben megy a társalgás BA-n.

Chronus