Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

kada

Egy duplalink, egy nemlink, egy
Quote from: Member on 2012-04-04, 12:46:03
U NO BURN TO ASHES???
és egy adag facepalm.

LuckyDingo


Dirk

De miért pont ezek? annyi arrancar közülpont őket kellett a másik 2 csicska mellé még betenni.

Kezdek pesszimista lenni, Nel még mindig kisgyökér, és ilyen arrancarok jönnek vissza...

De Urahara velük ment WTF? :D

A német csókának meg mintha quincy cucc lett volna az oldalán. 

Chronus

Quote from: Member on 2012-04-04, 12:46:03
http://imageshack.us/photo/my-images/3/48707.jpg/
U NO BURN TO ASHES???

Y U NO READ 'Nestle To Night'?

Bepótolni. Most.
http://pastebin.com/fyQXN1qD

QuoteDe Urahara velük ment WTF?

Legjobb pozitív csalódás eddig az egész arc-ban! :D

Amúgy nekem egyre jobban tetszik. Totalitariánus náci német Quincy sereg? Bármikor jöhet. Volt egy kis elgondolkoztató szöveg is, Ichigo-val kapcsolatban. Nel meg Urahara viccesek. Quincy Captain is szimpatikus karakter. Egyre jobb ez az egész. :)

Member

Quote from: Dirk on 2012-04-04, 17:49:39
De miért pont ezek? annyi arrancar közülpont őket kellett a másik 2 csicska mellé még betenni.
Hogy legyen kiket fájdalmasan megölni az elején. Úgy látszik, a női arrancar-ok szívósabbak.

Most úgy látom, tényleg be akarja bizonyítani Kubo, hogy tud gonoszakat is csinálni. De mi az, hogy "Aizen's death"? Nem inkább "fail"?


kada

Quote from: Member on 2012-04-04, 20:49:45Most úgy látom, tényleg be akarja bizonyítani Kubo, hogy tud gonoszakat is csinálni.
Csak nehogy valami "egyszerű" szociopata legyen egy jó kis pragmatikus gonosz helyett.

NLZ

Quote from: kada on 2012-04-04, 21:55:03
Quote from: Member on 2012-04-04, 20:49:45Most úgy látom, tényleg be akarja bizonyítani Kubo, hogy tud gonoszakat is csinálni.
Csak nehogy valami "egyszerű" szociopata legyen egy jó kis pragmatikus gonosz helyett.
define gonosz
[reserved]

Chronus

Quote from: NLZ on 2012-04-04, 22:11:41
define gonosz

Leszarja, hogy elérheti-e a céljait más úton is mint a legkönnyebb úton: Mások eltaposásán keresztül.
Az aki szándékosan árt az csak beteg. Az igazi gonosz a "tudatosan érdektelen". Továbbra is beteg, de megtagadja a "gyógyulást", mivel nem betegségként, hanem erényként ismeri fel az erkölcs és a lelkiismeret teljes hiányát.

Pl Mayuri. Álljon bármelyik oldalon is, mindig is egy öntörvényű, önös, alávaló féreg lesz. :)

Az ellenpélda pl Grimmjow, aki csak egy szomorú kiscica, akinek kell egy ölelés, meg pár haver. Vagy Renji, aki csak ragelt a saját erőtlensége miatt. Vagy Byakuya, aki két ellentétes ígéret közé szorította magát.

Aizen határvonal, mivel nem tudjuk, hogy a King megölésével a világnak akart szolgálatot tenni, és csak "a cél szentesíti az eszközt" alapon tette amit tett, vagy a saját megalomániáját kívánta csak etetni. Ez majd valószínűleg kiderül, ha többet tudunk az említett uralkodóról.


Jelenleg a Quincyik a Mayuri kategóriába mennek. Na nem mintha nem oda mentek volna mindig is, már csak az egész "fuck the balance of the world" miatt is.

NLZ

Quote from: Chronus on 2012-04-04, 22:46:01
Quote from: NLZ on 2012-04-04, 22:11:41
define gonosz

Leszarja, hogy elérheti-e a céljait más úton is mint a legkönnyebb úton: Mások eltaposásán keresztül.
Az aki szándékosan árt az csak beteg. Az igazi gonosz a "tudatosan érdektelen". Továbbra is beteg, de megtagadja a "gyógyulást", mivel nem betegségként, hanem erényként ismeri fel az erkölcs és a lelkiismeret teljes hiányát.
Ez nekem inkább hangzik szopciopatának, noha nem igazán értek hozzá. Vagy azt mondod, hogy normális ember nem lehet "gonosz", csak valami zakkant?
[reserved]

Chronus

Gonosz a szó szerinti, mesebeli formájában nincs. Önző emberek vannak, ami a tudatlanság egy adott szintje. Doboz gondolkozású, nincs tudatában a környezetével, ezért átgyalogol rajta. Erre sok ok lehet, többnyire szociális, de hosszan tartó problémás élethelyzet, vagy betegség, szegénység is képes beszűkíteni az embert. Csak az áldozat éli meg gonoszságnak, ami megint a tudatlanság egy formája. A definíció valójában "olyasmi, ami árt nekünk, de nincs rá racionális magyarázatunk, hogy miért", ezért az emberek kitalálnak egy magyarázatot, ami az esetek többségében az, hogy "Some people just want to watch the world burn", de ez is valójában csak a Batmen c. fantasztikus filmben létezik. Ilyen a valóságban, egészséges emberben nem létezik.

Minden embernek oka van arra, hogy miért olyan, amilyen. A legtöbb okért még csak mélyre se kell túrni, elég összesen 1 beszélgetés. Emberek milliói nem kapják meg azt az egyetlen egy beszélgetést, mert nem olyan közegben élnek, és a közegükből nem mozdulnak ki; köröket járnak egész életükben. Ez sokszor, bármilyen brutálisnak is tűnik, ilyen egyszerű. Ez a normális emberekre vonatkozó része a dolognak persze, az elmebeteg az egy teljesen más kategória, arról feleslegesen beszélni, mert lexikonokat lehet megtölteni arról, hogy melyik deficit hogyan alakul ki, és milyen viselkedésmintát produkál az emberben, meg miért.

Általában minél távolabb van egy közeg az élethelyzetünktől, annál könnyebben cimkézzük meg. Egyik ismerősömhöz, kollégához, ha mondhatom, járnak nagy vezetőink is, politikusok, azzal, hogy nem bírnak tükörbe nézni, meg ilyenek. Azt hinné az ember, hogy legalább őket le lehet írni, mint az egyszeregyet, de még ott se mindig könnyen leírható egy élethelyzet meg egy viselkedésminta mibenléte. Az emberek baszottösszetett lények tudnak ám lenni, de általában ezt csak saját magukról ismerik el, más embereket nem tisztelnek meg azzal, hogy róluk is feltételezik ezt az emberi képességet.

Minden esetre, a mesékben, filmekben látható gonosz többnyire csak leegyszerűsítése egy viselkedésmintának, a magyarázat kihagyásával, mert arra se igény, se idő nincs. Összeesküvés elméletesek biztos mondtak már olyan magyarázatot is, hogy jobb szereti a világrend, ha utáljuk egymást. Abban is lehet igazság; kevesebb összefogás, kevesebb ész. Az oktatási rendszer se véletlenül szar, meg a Való Világ se véletlenül meg a TV-be. :)

Minden esetre, nem, gonosz az színtiszta formában nem létezik. Akármennyie is hihetetlen, a shonenekben fellelhető "misunderstood evil", és "defeat means friendship" teszi ki a valós esetek 99%-át. :) Ez pszichológiai, szociolóiai tény. Leszarjuk egymást és címkéket dobálunk mindenkire. Ez a dolog gyökere.



Csak tudnám miért beszélek munkáról egy Bleach topicban.

Isley

A szociopata nem gonosz. Egyszerűen nem érez semmit, kiváltképp empátiát. Mivel úgy tartják, hogy enélkül az ember lelkileg nem kifejlett, és nem egészséges.

Amit Chronus mond, nagyjából a morális relativizmus.

A gonosz ezzel szemben egy olyan valaki, aki szereti az erkölcsi szabályokat megszegni. Filozófiai szempontból nézve, a morális relativizmus úgy tartja, hogy a jó és a gonosz csupán helyi kultúrák, szokások és előítéletek terméke. Vagyis messzemenőkig szubjektív hogy mi minek számít.

A morális abszolutizmus (leegyszerűsítve: fekete-fehér világkép) tényleg ritkán érhető tetten hús-vér emberek esetében.

Ezzel kapcsolatban: egy szociopatának elviekben problematikus klasszikus gonosz stratégává válni, hiszen képtelen az empátiára, ami - nem azonos a szimpátiával - nem más, mint a képesség arra, hogy beleéljük magunkat mások helyzetébe. Enélkül nehéz kiismerni másokat, és jó játékossá válni.

Mindez a Bleach-re nézve a következőt jelentheti:

Aizen nyilván nem volt szociopata, Mayuri vagy az, vagy megjátssza.

A jelenlegi Quincy vezér pedig csak annak tűnik, bár inkább felületes még és unalmas. Ha kap valami értelmes célt Kubotól, akkor nyilván változhat a kép.

Chronus

Lényegében pszichológiáról beszéltem, nem filozófiáról, de mindegy. A morál az meg megint egy annyira szubjektív dolog, hogy beszélni se érdemes róla; nem is értem, hogy a filozófusok miért szoktak. Az eredendő emberi gondolkodás sokkal egyszerűbb: Ami segít nekem, az jó, ami árt nekem, az rossz. Intelligenciától függ, hogy ezek mibenlétét ki mennyire analizálja ki, de az emberek többsége semennyire, ezért is létezik a jó meg a gonosz fogalma.

A beérkező ártások nagy százaléka mögött nincs ártó szándék, vagy az ártó azt nem olyan erősséggel éli meg, de sokszor még szándék sincs. Lényegében ez az egész félreértés... lényege.

A társadalomban fellelhető rossz nagy részét félreértések, nemtörődömség, figyelmetlenség okozza, vagy sérelmek egy adott célponton történő kiélése. Az utóbbit is sokszor rossz szocializáció okozza; az említett nem ismer jobb módot ezen feszültségek kiélésére, nem lett a közege által felkészítve erre, ezért hibázik; éretlen.

Ami az egyiknek evidens, az a másiknak nem, és lényegében mind nehezen vonatkoztatunk el saját magunktól. Egyszerűbb feltételezni, hogy a másik ugyanazon tudásanyaggal rendelkezik, mint mi, csak úgy döntött, hogy rosszul használja.

kada

Quote from: NLZ on 2012-04-04, 23:05:14
Quote from: Chronus on 2012-04-04, 22:46:01
Quote from: NLZ on 2012-04-04, 22:11:41
define gonosz

Leszarja, hogy elérheti-e a céljait más úton is mint a legkönnyebb úton: Mások eltaposásán keresztül.
Az aki szándékosan árt az csak beteg. Az igazi gonosz a "tudatosan érdektelen". Továbbra is beteg, de megtagadja a "gyógyulást", mivel nem betegségként, hanem erényként ismeri fel az erkölcs és a lelkiismeret teljes hiányát.
Ez nekem inkább hangzik szopciopatának, noha nem igazán értek hozzá. Vagy azt mondod, hogy normális ember nem lehet "gonosz", csak valami zakkant?
Ejj de jó kis beszélgetés lett itt, amíg nem figyeltem.
Eredetileg szociopatát írtam, de aztán meggondoltam magam.

Amit én értettem (pragmatikus) gonosz alatt, az aki tudja hogy amit tesz morálisan "megkérdőjelezhető", tudja hogy saját célját akarja elérni vele, és meg se próbálja valami "for the greater good"-nak beállítani, viszont a célja nem csak értelmetlen pusztítás - aztán hogy mi értelmes, az megint érdekes téma.

Ezzel szemben van a "démoni gonosz" teszemazt, ami jobb ha nem halandó ember (mert akkor inkább beteg kategóriába sorolják), teszemazt egy démon akinek nincs lelke, és a pusztítást ismeri csak, és nincs az a power of friendship ami után elmegy kertésznek hollandiába tulipánt nevelni.

Persze létezik egy rakat megközelítés és csoportosítás hogy azokat az eseteket amik tényleg félreértések és véletlenek inkább ne is említsem, részemről egy jó kis pragmatikus gonoszt látnék szivesen, nem olyanokat akik játszanak a kiszolgáltatott gyengékkel egy keveset a prédájukkal mert egyébként impotensek és csak erre...

Isley

A tiéd pszichológiai megközelítés. Persze, világos.

A leírtak nagy részével egyetértek.

Egy-két észrevétel:

Egyetértek, azok félreértések. Nincs ártó szándék. Az akció egyszerűen nem rendeltetésszerűen sült el.

Azonban a sérelmek levezetése más embereken tekinthető gonoszságnak. Egyrészt mert árt, másrészt mert megszegi az erkölcsi szabáylokat.

Az érvelés, a rossz szocializációra hivatkozás, bizonyos szempontból elfogadható. De ez elindíthat egy bizonyos láncreakciót, ha a személy, aki a sérelmet elszenvedte, nem nagyvonalú, megértő és magas érzelmi intelligenciával rendelkező egyén.

Én mindenesetre nem hiszem, hogy a túlzott engedékenység, valamint a körülményekre hivatkozás célszerű. Mondhatni, hogy - és most megint egy rövid filozófia - a morális univerzalizmus kísérlete tűnik helyesnek, hogy valamiképp differenciálni kell az embereket. Nem a címkézés miatt nyilvánavóan. Hanem azért, mert könnyen belátható, hogy felelős emberré nem válhat az, aki állandóan mindent a körülményekre fog, áldozatnak tartja önmagát.

Egyetértek abban, hogy az animékben és mangákban látott karakterek sok esetben egyes leegyszerűsített viselkedésminták megszemélyesítései (némi önálló személyiséggel), azonban a különbségek ezért is olyan könnyen tetten érhetők itt.

Éppen ezért könnyen találni példát a tisztán jóra és tisztán gonoszra animékben (Bleachben nem igazán, de máshol pl. Son Goku a jó példa, Naraku (Inuyasha) és Kid Buu (DBZ, és valóban: tisztán a gonosz anyagivá válása).
Ilyen személyek persze nem igazán léteznek valóban, de azért észrevehető, hogy ki milyen inkább.

kada

Quote from: Isley on 2012-04-05, 00:35:39
Son Goku a jó példa
Mire is?
Hogy a világot megmentő "jó" hogyan lehet valójában szörnyű férj, meg hogyan kockáztatja mindenki életét "for teh lulz"?
Amikor nem is tudom ki a Cell elleni harcban amikor már a fián a sor a szemére veti milyen hülye fater, kb a sorozat egyik legjobb része.
Szerintem(tm).

Chronus

Goku nem tudott 10-ig számolni. Nem jó példa ő semmire, azon kívül, hogy minél retardáltabb egy főhős, annál több olvasó tud azonosulni vele, és annál híresebb lesz egy sorozat.

Isley: Lényegében nincs "megoldás" a problémára. Ez nem egy ember alkotta rendszer, egyszerűen csak erre a pontra balanszolódik be a társadalom, más szóval ez a természetes állapota. Az emberek szép lassan fejlődnek, aztán majd lesz belőle valami. Mesterségesen nem lehet maradandóan hatni a folyamatra, se eszmével, se törvénnyel. Az embert, bár szokták, nem lehet általánosítani. Mindenkinek saját magának kell végigmennie a saját egyedfejlődésén. Bármennyire is vannak hasonlóságok emberek között, nem szabad bedőlni annak az illúziónak, hogy ez azt jelenti, hogy vannak tucatmegoldások. Nincsenek. Minimális mennyiségű. A legtöbb amit tehetsz az az, hogy mindent embert egyedként kezelsz, és elkerülőd a futószalag reagálást amennyire csak lehet. Az viheti előre a világot, amolyan pillangó effektus módján; más nem nagyon.

Én sok emberrel találkozok, akik hamar ítélnek, egy-két esetben ahol ott vagyok, tapasztalatból rá tudom vágni, hogy egy-két illetőnek mi lehetett a baja, akiket hamar eltemetnek mint antiszociális egyedeket.

A leggyakoribb amit ma látok, az a félelem. Hihetetlen baromságokra képes tőle az ember.

Kassh


Isley

Számomra Goku így tökéletes. Szóval, erre nem tudok mit mondani.

Igen, Kassh kérdése jogos. Én az első hozzászólásommal még próbáltam visszakanyarodni a Bleachhez, a reakciók ezt azonban már nem engedték. : D Nem baj, szerintem jó beszélgetés volt.

A témáról és az új fejezetről: az egymás után felbukkanó Arrancarok láttán én Grimmjow visszatérését várom. Talán össze is állhatnának Ichigoval a Quincy katonák ellen.

Member

Quote from: Chronus on 2012-04-04, 22:46:01
Pl Mayuri. Álljon bármelyik oldalon is, mindig is egy öntörvényű, önös, alávaló féreg lesz. :)
És a legjobb karakter a sorozatban, btw. :D

QuoteAizen határvonal, mivel nem tudjuk, hogy a King megölésével a világnak akart szolgálatot tenni, és csak "a cél szentesíti az eszközt" alapon tette amit tett, vagy a saját megalomániáját kívánta csak etetni. Ez majd valószínűleg kiderül, ha többet tudunk az említett uralkodóról.
Eléggé béna szervezésről árulkodna, ha az oszt' meg és uralkodj elvét a potenciális szövetségesek között játszotta volna meg.

Quote from: Chronus on 2012-04-05, 01:30:14
Én sok emberrel találkozok, akik hamar ítélnek, egy-két esetben ahol ott vagyok, tapasztalatból rá tudom vágni, hogy egy-két illetőnek mi lehetett a baja, akiket hamar eltemetnek mint antiszociális egyedeket.
Ezt hívják szociális érzékenységnek, ergo szembemenni a szabadsággal és karrierrel, mint legfőbb értékekkel és nem mindent az egyén számlájára írni.

Chronus

Quote from: Member on 2012-04-05, 09:45:05
Én sok emberrel találkozok, akik hamar ítélnek, egy-két esetben ahol ott vagyok, tapasztalatból rá tudom vágni, hogy egy-két illetőnek mi lehetett a baja, akiket hamar eltemetnek mint antiszociális egyedeket.

Nem vagyok még tapasztalt író, de szerintem tudnék legalább három okot írni arra, hogy miért nem lehet SS potenciális szövetséges Aizennek. Csak hogy egyet említsek, tegyük fel, hogy SS igazából egy redundáns hely, amit a King tart fent, és az ott meghaló lelkeket eszi. Ez azt jelenti, hogy a King megölésével SS is elpusztulna, ez viszont az emberiség szempontjából egyáltalán nem lenne gond, lévén, hogy ők csak annak az állomásnak a kihagyásával reinkarnálódnának továbbra is, mint ahogy eddig is. Na de a Shinigamik számára gond lenne, mivel hogy mind megdöglenének, egytől egyig.

Innentől jöhet a morális dilemma, meg SS megoldása a kérdésre, hogy "hát ha már itt vagyunk, akkor legalább csináljunk valami jót", mert az ugye tisztítja a lelkiismeretet, még ha egy zsarnok Cthulhu világában is élnek, ami a valóság meg a valódi túlvilág (vagy annak hiánya) között terpeszkedik.

Kassh

Quote from: Isley on 2012-04-05, 09:41:32
Igen, Kassh kérdése jogos. Én az első hozzászólásommal még próbáltam visszakanyarodni a Bleachhez, a reakciók ezt azonban már nem engedték. : D Nem baj, szerintem jó beszélgetés volt.
Igazából nem zavart, mert nem árt a változatosság csak valahogy nem számitottam itt erre :D

Junchi

Kint a ch.

Jófajta "some huge shit will go down in the near future" érzést keltett.

Member

Most már tudjuk, mifélék, mondjuk eddig is tudni véltük, megvolt a kötelező erődemonstráció is. Ezt úgy szeretem, amikor a két espada ment Hell-be is azt láthattuk, hogy fél pillanat múlva már a földön fekszenek leverve. Nem volt valami túl izgi a három csaj közös release-e anno, de mégis izgalmasabb lett volna, mint Ichigo unalomig ismert technikáit látni.

NLZ

Quote from: Member on 2012-04-11, 16:55:44
Most már tudjuk, mifélék, mondjuk eddig is tudni véltük, megvolt a kötelező erődemonstráció is. Ezt úgy szeretem, amikor a két espada ment Hell-be is azt láthattuk, hogy fél pillanat múlva már a földön fekszenek leverve. Nem volt valami túl izgi a három csaj közös release-e anno, de mégis izgalmasabb lett volna, mint Ichigo unalomig ismert technikáit látni.
Mi, hogy nem tetszik?!
GECUGAAAAA TENSÓÓÓÓÓ!
[reserved]

Member

Én már baromira nem ugyanazt az öt szereplőt akarom látni verekedni és nem ilyen dragon ball erőkülönbségekkel.

NLZ

Majd bevetnek valami ravasz kis cselt a kvincsik, hogy icsigó kicsit visszavegyen a szintből, aki így szép lassan fog csak győzni. :D
[reserved]

kada

Quote from: Member on 2012-04-11, 19:26:27
Én már baromira nem ugyanazt az öt szereplőt akarom látni verekedni és nem ilyen dragon ball erőkülönbségekkel.

Azt mondod a kapitányok közül először Byakuya Zaraki és random pont annyi másik fog harcolni mint ahány ellenfelük lesz? XD

A rész egyébként szerintem se volt rossz.
Nel leírása a trióról valahogy nem az "ez szánalmas" reakciót váltotta ki belőlem (lehet csak azért mert pont elötte ette), Yamajiji szemöldökéről tényleg éreztem hogy morcosabb mint valaha, és ha már trió, a kannibalizmusuk is megvolt, meg a fasiszta japán katona is megmutatta hogy badass ja nem, nem mutatta, és nem jelent semmit.

Dirk

Legalább gyorsan megdöglött a trió, ennyi örömünk legyen! :D

Member, gondolkozz el 1 cancel-en mert én sok esélyt nem látok rá hogy most mások fognak harcolni...

Mondjuk az 5 nap az biztató, hátha pörögni fognak az események, és ichigo-t még nem írnám le teljesen mert a hollowjáról eddig nem tudunk semmit. És ő legalább tényleg Badass!!

Chronus

Valószínűbbnek tartom, hogy mindenki harcolni fog, kivétel nélkül.

Ez az utolsó arc. Itt lehet eldurrantani az összes eddig nem látott Resurrectiont meg Bankai-t. Itt is lesznek eldurrantva. Az összes shonen mangaka arra vágyik, hogy mindent lerajzolhasson ami a fejében van. Vissza vannak fogva, hogy a sorozat minél tovább tartson. Szokás szerint ilyenkor lesznek szabadjára engedve. Ez már azon látszott, hogy Urahara velük ment Hueco Mundoba. Az ilyesmi gyakorlatilag tabu. A mester mindig egy statikus szereplő aki a háttérben mozog. Max áldozat lehet, hogy a hős felkúrja magát és poweruppoljon. Ilyesmi soha nem történik. Az, hogy ez meg lett engedve csak azt jelentheti, hogy a következmények hiányában Kubo szabad kezet kapott.