Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: NLZ on 2012-06-29, 17:28:30
Sztem Ichi anyja az az apjának a zanpaktója volt, az megmagyarázna mindent.
:D
Kizárt, már láttuk Isshin zanpáját. Vélhetően common person volt, bár az nem lepne meg, ha valamilyen formában előkerülne később.

Anno szó volt róla, hogy Urahara bankai-ja nem harcra való, ahogyan Shunsui és Ukitake esetében is hozhatnak még színt a történetbe. Remélem őket nem oneshottolják, mint Kirá-t.

kada

Quote from: Member on 2012-06-29, 18:47:42
Vélhetően common person volt, bár az nem lepne meg, ha valamilyen formában előkerülne később.
Az első magában túl nagy kihagyott lehetőség lenne.
Bár lehet hogy pont ezért nem várom.
A második... hááát, kinézem Isshinből hogy "ja, az az [insert race here] az anyád, ha nem gond megyek és ÉN náspángolom el..."

fema

Amúgy engem még az érdekel, hogy ha van egy király, akinek vannak még erős testőrei is, akkor ők ilyenkor hol vannak? SS-t gyakorlatilag lemészárolják a quincyk, ők meg csak úgy malmoznak?

NLZ

Hát hol lennének? Őrzik a királyt. :D  Gondolj bele, ha kimozdulnának, akkor védtelen lenne.
[reserved]

fema

Quote from: NLZ on 2012-06-30, 00:46:06
Hát hol lennének? Őrzik a királyt. :D  Gondolj bele, ha kimozdulnának, akkor védtelen lenne.

Na jó, de a király csak nem egy cukorbábu... :D
Vagy a japánoknál nem szokott a király/uralkodó/valami harcolni?

NLZ

Azt se tudjuk, hogy egyáltalán ki vagy mi az a király. Lehet, hogy valami öregember, aki azt se tudja, hogy van-e valami az ajtaján kívül, vagy egy 50 oldalú dobókocka, amit papok dobálnak.
[reserved]

kada

Quote from: fema on 2012-06-29, 23:46:36
Amúgy engem még az érdekel, hogy ha van egy király, akinek vannak még erős testőrei is, akkor ők ilyenkor hol vannak? SS-t gyakorlatilag lemészárolják a quincyk, ők meg csak úgy malmoznak?

[spoiler]Valójában Yama-papa és az összes shinigami 1000 éve fellázadt a király ellen, aki a testőrségével erre visszavonult egy csak általuk nyitható zseb-dimenzióba.
Urahara eddig egyszer sült fel nagyon, nem tudott oda betörni, pedig az egész kapitánnyá kinevezésének ez lett volna a lényege.
Persze Mayuri mégannyira se. De vígasztalja hogy az ugyanaz, legalább itt utolérte, sőt valójában túl is tett mesterén azon a szalmaagyú léhűtőn.

A Quincy sereg?
Valójában felszabadítók, akiket a törvényes király hivott be, mert a katonai puccs után a generális és hű követői tettek nagyban a szegények érdekeire, és csak egymásnak gizdultak.
Ha nyernek? Megszűnnek a különböző (ghetto)kerületek, lesz egyen-teherviselése a népnek, és a szomszéd se fog menőzni a nagyobb plazmatévéjével.[/spoiler]

fema

Quote from: kada on 2012-06-30, 01:52:46
Quote from: fema on 2012-06-29, 23:46:36
Amúgy engem még az érdekel, hogy ha van egy király, akinek vannak még erős testőrei is, akkor ők ilyenkor hol vannak? SS-t gyakorlatilag lemészárolják a quincyk, ők meg csak úgy malmoznak?

[spoiler]Valójában Yama-papa és az összes shinigami 1000 éve fellázadt a király ellen, aki a testőrségével erre visszavonult egy csak általuk nyitható zseb-dimenzióba.
Urahara eddig egyszer sült fel nagyon, nem tudott oda betörni, pedig az egész kapitánnyá kinevezésének ez lett volna a lényege.
Persze Mayuri mégannyira se. De vígasztalja hogy az ugyanaz, legalább itt utolérte, sőt valójában túl is tett mesterén azon a szalmaagyú léhűtőn.

A Quincy sereg?
Valójában felszabadítók, akiket a törvényes király hivott be, mert a katonai puccs után a generális és hű követői tettek nagyban a szegények érdekeire, és csak egymásnak gizdultak.
Ha nyernek? Megszűnnek a különböző (ghetto)kerületek, lesz egyen-teherviselése a népnek, és a szomszéd se fog menőzni a nagyobb plazmatévéjével.[/spoiler]

Ha ez a mangában volt, nagyon suta vagyok, mert egyáltalán nem rémlik... :D
Meg tudod mondani, hogy hol van ez?

Member

Csak írt egy lehetőséget, egész jót. Én inkább azt nem vágom, hol van a belebegtetett 0. Squadron, akik nem tudom, mit tehetnek majd ezen őrültek ellen, ha a bankai-t csak úgy ellopják.

De ennyi erővel azt a kérdést is feltehetted volna, hol voltak a Quincy-k, amikor Ichigo-ék rohamozták SS-t, vagy amikor éppen Aizen-nel tököltek? Ott volna a nagy lehetőség, hogy lerohanják a legyengült SS-t. :)

kada szociális elmélete nálam azért bukta, mert egy ilyen totális hierarchizált, autoriter katonai állam a legritkábban küzd a szegényekért, általában az utolsó adóforintokat is a hadiiparba szokták fektetni. Azt viszont nem vetem el, hogy lehet, a Quincy főnök a King, vagy annak a testőre.

kada

Quote from: Member on 2012-06-30, 08:29:02Csak írt egy lehetőséget, egész jót.
Vagy csak viccelt, lehet még ő se tudja.
Lehet, hogy az egyiket akarta, aztán átment a másikba.
Bonuszpont ha több billenés volt alkotás és szerkesztés alatt.

Quote from: Member on 2012-06-30, 08:29:02kada szociális elmélete nálam azért bukta, mert egy ilyen totális hierarchizált, autoriter katonai állam a legritkábban küzd a szegényekért, általában az utolsó adóforintokat is a hadiiparba szokták fektetni. Azt viszont nem vetem el, hogy lehet, a Quincy főnök a King, vagy annak a testőre.
Jelentettem ki, hogy a szegényeknek bármelyik verzió is jó lenne? ... :__devil:
[spoiler]nem vagyok biztos melyikre írtad
Shinigamik: saját magukat is mentik a kiegyensúlyozással, egyébként meg inkább csak valami egyensúlyt tartanak fent maguknak, mint igazán védenek (lassan reagálnak, és nem egy a saját kis egójának vagy élvezetből csinálja)
"egyen-teherviselése a népnek" : a népnek, nem neki. Amikor mindenki rabszolga, az is egyenlő teherviselés ebben a definicióban  :angyali:
(igen, ott sikerült teljesen a vicc kategóriába átbillenni)
[/spoiler]

Member

Én végig a te ötletedre írtam. :) Engem SS jellemzően egy fasiszta, túlcentralizált autokráciára emlékeztet, amiben az egyetlen fék/ellensúly a bölcsek vagy kiknek tanácsa, de a valódi szerepükről vajmi keveset tudni. HM ezzel szemben egy szociáldarwinista/anarchista kultúrkört vitt, amit Aizen megjelenése egy intézményesülésében gyatra autokráciába fordított, ezzel szemben a Quincy-k minden kétséget kizáróan nemzetszoci úton fognak haladni, ezt nem tudom megítélni pontosan, mert a mögöttes ideológiára nem derült fény. Ezek a rendszerek természetesen a legritkább esetben támogatják a hierarchia alján lévőket, egy paternalista, atyáskodó képpel elhitetik, hogy a védelmükért vannak, miközben a kizsákmányolóik.

Valaki nem akar a Bleach-ből disszertációt írni? :D

fema

Quote from: Member on 2012-06-30, 12:21:03
...

És én még azt hittem, hogy a Bleach miyen "egyszerű" kis manga/anime... :D

kada

Quote from: Member on 2012-06-30, 12:21:03
Én végig a te ötletedre írtam. :)
Az addig oké, csak a két felsorolt részletből nem tudtam melyik irányra, ezért mindkettőre írtam.

Quote from: fema on 2012-06-30, 13:19:54
Quote from: Member on 2012-06-30, 12:21:03...
És én még azt hittem, hogy a Bleach miyen "egyszerű" kis manga/anime... :D
Dehiszen az, van ennél sokkal bonyolultabb  :angyali:

Viccen kívül, hogy mennyi van szándékosan benne és kimondva, szándékosan benne nem kimondva, mennyi van csak utalva, és mennyi az amit műértő őrültek magyaráznak bele...
Végülis verselemzésbe is van hogy az most egy szék, vagy a parasztok hányattatott sorsának szimbóluma ahogy a nemesek elégedetten kényelmesen rajtuk tespednek.  ::)
És hogy az író miután kiadta a kezéből, már nem az övé.

Betegen postolás mindíg +10 megvilágosodással megy   :Kiraly:

Member

Így van, az írónak vannak bizonyos ismeretei a világról, történelemről és rendszerekből, ezeknek nagy részét tudatalatt beleépíti a sztorijába, aztán ezt tovább lehet gondolni két nagy pöfékelés között a pipából.

Dirk

A 0th squad és a király tuti nem olyan dolog lesz mint amire mi számítanánk! :D
Lehet csak 1 nagy Kő ami körül áll 4 tag és azt védik. nagyon el van határolódva SS-től és am akár ott is lehetne mert nem csak egy testőr osztagja lenne hanem egy egész shinigami hadsegere is de még sincs ott, sőt nincs is velük. Yama papa a főnök( elején azt hittem ő a isten :D

Elméletileg ha van a bleach-ben logika már aizen ellen jönni kellett volna a 0th squad-nak.
ezért gondolom azt hogy az vhogy máshogy működik!

LuckyDingo

Most komolyan? [spoiler]Seal? Urahara nem elég óvatos? Naneee... -_-[/spoiler]

Member

Nem döglik ez a szarházi meg már soha? Rohadtul unom a pofáját. Egy jó Urahara fight és bankai persze megbocsátással jár

kada

Én akkor is megbocsátom, ha cserébe kapunk egy "oh @#$%, mik ezek a maszkos arcok, nem csak Ichigo volt ilyen!?" felderítés FAIL-t.  :angyali:

Dirk

Ichi-t sztem nem is látták maszkkal. Bár attól még tudhatnak róla főleg hogy már van vaizard kapitány. Amibe még bele se mentunk hogy hogy lehetnek ők az SS azaz a shinigamik front emberei ha félig hollowok :D  És az még érdekesebb beszélgetés is lenne mint ez a ch mert kb 2 ch eseményit foglalták össze egy fél részben :D És Member jól mondja mi a rákért nem döglik már meg az a szerencsétlen!?! 

fema

Quote from: LuckyDingo on 2012-07-04, 13:18:19
Most komolyan? [spoiler]Seal? Urahara nem elég óvatos? Naneee... -_-[/spoiler]

De ezek quincyk. Nem tudnak róluk semmit, lehet, hogy titokban varázsolt. :D

Így viszont vagy az lesz, hogy Inouékat elteszi láb alól, majd ekkor jön Isshin vagy Urahara bankait használ. Én mindenkettőnek eléggé örülnék.
Nagyon tetszik ez az arc.

Junchi

500

Dobok rá egy OPIC-ot vagy BLEPIC-et vagy mi az ördögöt használunk mi itt.

Kíváncsi vagyok, kié a kard a végén. (Remélem, nem Grimmjow-é, mert az érdekes baromság lenne...)

Btw megtudtuk legalább azt is, hogy a betűk nem power-levelt jelentenek, hanem angol szavak kezdőbetűit, reflektálva ezzel a tulajdonos skill-jeire. Mint Claymore-ban.

kada

Quote from: Junchi on 2012-07-10, 14:45:32
500
Dobok rá egy OPIC-ot vagy BLEPIC-et vagy mi az ördögöt használunk mi itt.
Kíváncsi vagyok, kié a kard a végén. (Remélem, nem Grimmjow-é, mert az érdekes baromság lenne...)
Btw megtudtuk legalább azt is, hogy a betűk nem power-levelt jelentenek, hanem angol szavak kezdőbetűit, reflektálva ezzel a tulajdonos skill-jeire. Mint Claymore-ban.
Most már biztos Grimmjow.  ::)

Mhm, angol szavak kezdőbetűit használják a náci németek, a mindenféle cifra és többé-kevésbé értelmes cifra német nevek után.

Kassh

Quote from: Junchi on 2012-07-10, 14:45:32
500

Dobok rá egy OPIC-ot vagy BLEPIC-et vagy mi az ördögöt használunk mi itt.

Kíváncsi vagyok, kié a kard a végén. (Remélem, nem Grimmjow-é, mert az érdekes baromság lenne...)

Btw megtudtuk legalább azt is, hogy a betűk nem power-levelt jelentenek, hanem angol szavak kezdőbetűit, reflektálva ezzel a tulajdonos skill-jeire. Mint Claymore-ban.
Pedig másé nem nagyon lehet szerintem :D

LuckyDingo

Grimmjow, vagy Nel (ki tudja lehet megint emócionális sokkot kapott attól, hogy Ichigót bezárták XD)

Chronus


fema


Chronus

Aizen és Isshin az egyetlen tippem akitől Urahara így összeszarná magát, vagy max a Royal Guard.

fema

Quote from: Chronus on 2012-07-10, 18:06:01
Aizen és Isshin az egyetlen tippem akitől Urahara így összeszarná magát, vagy max a Royal Guard.

http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20101207170644/bleach/en/images/8/86/Isshin_Battles_Aizen.png

Ez alapján én az utóbbira tippelek, ha a kard formáját nézzük. (Persze, Aizen cserélhetett kardot, de na...)

Edit: Utóbbi a két név közül.  ^^"

Dirk

Quote from: LuckyDingo on 2012-07-10, 17:03:51
Grimmjow, vagy Nel (ki tudja lehet megint emócionális sokkot kapott attól, hogy Ichigót bezárták XD)

Nel és isshin nem fogná a kardot Urahara-ra! és nem is ijedne meg tőlük!
Aizen mit keresne Hm-ben?
Grimmjow nem hiszem mert rohadt nagy powerup kellene neki hogy érjen vmit. De akárki az túl nagy a cliffhanger!!! :D





Junchi

Nekem is Aizen és Isshin fordult meg a fejemben.

Szal egy az, amit Chronus is írt, ergo, ha GJ lenne, akkor Urahara max megrántaná a vállát és annyi, másrészt meg Grimm közelében nincs annak, hogy egy Opie-level karaktert csak így félbevágjon, még úgy se, hogy hátulról jött a támadás.