Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Chronus

Quote from: Dreamcleaver on 2012-12-08, 20:47:40
Ez a magyar fordítás valami félelemetes szar. :D

Ráadásul nem a vicces fajtából, hanem tényleg.

Nem csak szar, de pontatlan is. És még a fejezet címeket is lefordítják (WHY).

És, hogy tetézzük, a fórumjuk tele van a pontatlan fordítások miatt kialakult Bleach elleni gyűlölettel, szóval ha van ennek a fanbase-nek "legalja", akkor az az. :D

Ha esetleg valakinek túl nyugodt napja van akkor be lehet oda kukkantani. Garantált rage a nap hátralévő részére. :comp:

Member

Az Urahara Shop egy olyan métely a fansub testén, ami abból tartja fenn magát, hogy a véget nem érő shonen-eket tolják és minden mást lefoglalnak maguknak jó előre. Róluk ne is beszéljünk.

Chronus

Személyes tapasztalatot érzek a hangodban. Esetleg tetszettél velük dolgozni?

Member

Quote from: Chronus on 2012-12-09, 23:32:08
Személyes tapasztalatot érzek a hangodban. Esetleg tetszettél velük dolgozni?
Nem, személyesen nekem nem volt konfliktusom velük amatőr fansubber koromban, de vannak viszont ismerőseim között, akiknek bizony volt nem kevés, és amíg jártam AA-ra, láttam a khhmmm, lobbitevékenységüket.

Engem egyedül azzal húztak fel anno, hogy a sorozatok felét lestopizták, aztán nem haladtak még a tavalyiakkal sem. Személy szerint örülök neki, hogy otthagytam ezt a "szakmát".

Megmurdel


LuckyDingo

Quote from: Megmurdel on 2012-12-12, 11:13:53
520 Nekem leesett az állam a végén. :D
Bullshit szagot érzek.. :D
De röhögnék egy visszaemlékezésen, ahol [spoiler]Unohana úgy viselkedik, mint most Zaraki, de Yama-jii megtanítja kardozni és olyan lesz, mint most. :D[/spoiler]

Bishop

Kavarodnak itt az események. Healer guy(nem tudom a nevét) eddig is olyan Kenpachisnak tűnt, így kicsit érthetőbb hisz ő volt Unohana felettese. Kenpachit meg örülök hogy nem felejtették el, még csak most kezdek magamhoz térni a sokktól, hogy veszített csúnyán. Kyoraku meg eddig is a kedvencem volt, most még First Division Captain Commander is :D  :whoah: Valahogy annyira érzem hogy itt még lesz trollkodás.  ::) Amúgy most van valami tipp Isshin miért nem Zero Squad tag???  :frown:

chilip

Unohana [spoiler]first kenpachi[/spoiler]
FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

SaiyaGin

Kezd olyan érzésem lenni, hogy Kubo szándékosan próbál meg egyre nagyobb és nagyobb baromságokat kitalálni.

Chronus

Quote from: SaiyaGin on 2012-12-12, 15:45:59
Kezd olyan érzésem lenni, hogy Kubo szándékosan próbál meg egyre nagyobb és nagyobb baromságokat kitalálni.

Ezalatt most mire gondolsz?

SaiyaGin

Quote from: Chronus on 2012-12-12, 15:53:46
Quote from: SaiyaGin on 2012-12-12, 15:45:59
Kezd olyan érzésem lenni, hogy Kubo szándékosan próbál meg egyre nagyobb és nagyobb baromságokat kitalálni.

Ezalatt most mire gondolsz?

Nem olyan rég még azon hörögtünk, hogy Kubo hogyan hozta vissza Ichigo anyját a történetbe, most meg itt van az első Kenpachi.

kada

Quote from: chilip on 2012-12-12, 13:31:02
Unohana [spoiler]first kenpachi[/spoiler]
FUUUUUUUUUU[...]
Makes perfect sense!  :eek:
[spoiler]Mindig is tudtam hogy ő a legfélelmetesebb karakter az egész sorozatban!
Még Zaraki is jobban engedelmeskedett neki, mint Yamapapának[/spoiler]

NLZ

Quote from: SaiyaGin on 2012-12-12, 15:45:59
Kezd olyan érzésem lenni, hogy Kubo szándékosan próbál meg egyre nagyobb és nagyobb baromságokat kitalálni.
Nekem bejön. :D  Bár nem vágom, hogy Renjit minek kell ajnározni.

Tényleg, most jutott eszebe, hogy Jachirut milyen rég nem láttuk, remélem most előkerül megint. :D
[reserved]

kada

Yachiru
...
Csak most esett le mit olvastam azon a képen...

Chronus


SaiyaGin

Quote from: Chronus on 2012-12-12, 16:21:31
Quote from: SaiyaGin on 2012-12-12, 16:04:59
most meg itt van az első Kenpachi.

Mi van vele?

Quote from: chilip on 2012-12-12, 13:31:02
Unohana [spoiler]first kenpachi[/spoiler]
FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Chronus

Quote from: SaiyaGin on 2012-12-12, 16:55:30
Quote from: Chronus on 2012-12-12, 16:21:31
Quote from: SaiyaGin on 2012-12-12, 16:04:59
most meg itt van az első Kenpachi.

Mi van vele?

Quote from: chilip on 2012-12-12, 13:31:02
Unohana [spoiler]first kenpachi[/spoiler]
FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Én nem akarok cinikus lenni, de már évek óta az egész fanbase azon nyáladzza magát, hogy Unohana hogy illik bele a képbe mint "legerősebb kardmester", etc, amiket Kubo eddig mondott róla, illetve amiket a databookokból megtudtunk.

Ez most gyakorlatilag mindent megmagyarázott, a fura viselkedésétől kezdve addig, hogy Kyouraku és Ukitake miért tartanak tőle és hívják "senpai"-nak, vagy hogy Zaraki miért adta a Yachiru nevet a kislánynak, amire azt mondta, hogy ez annak az embernek a neve aki a példaképe volt (annak ellenére, hogy a Yachiru női név).

Szóval akkor még egyszer megkérdezem:

Quote from: SaiyaGin on 2012-12-12, 15:45:59
Kezd olyan érzésem lenni, hogy Kubo szándékosan próbál meg egyre nagyobb és nagyobb baromságokat kitalálni.

Ezalatt most mire gondolsz? :)

Dreamcleaver

Remélem Sunsui is kap valami power up-ot. Mert ha megint csak színkitalálósdit akar játszani az ellenféllel, az rohadtul nem lesz elég.

Hacsak nem öltözik az ellen tök feketébe + 1 rózsaszín napszemcsi vagy nyakkendő.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Majd talán végre előkerül a bankájja, amit nem szabadott használnia eddig.
[reserved]

Member

Üssetek meg, de nekem tetszik. Kenpachi visszatér és végre fejlődik, Unohana valóban bazierős (lehet, hogy nem healer ő valójában?) és Shunsui lett a nagy kapitány, nem valami új random szereplő. Meg vagyok elégedve.

Dirk

Na mindenki kapja a power up-ot :D
Ennyire nem néztek ki tápnak a qunicy-k eddig... Itt még tuti lesz más ellenség is.
Unohana-ból am meg akkor hogy az istenbe lett Healer, ha annyira erős, de még az ütközetben se vehetett részt.. Mind1 legalább beigazolódott hogy ichiék után a legerősebbek mentek Hm-be! :D
Még arra vártam volna hogy kivégzik a tanácsot de azt csak Aizen teheti meg :D

Member

Honnan tudod, hogy csak ennyi Quincy volt, Kubo pár perc alatt sz@rik még párat, Bach marad a főgonosz, de ennyi.
Azért Szayel valami übertáp formában csak visszatérhetne. :D

SaiyaGin

Quote from: Chronus on 2012-12-12, 17:14:16
Én nem akarok cinikus lenni, de már évek óta az egész fanbase azon nyáladzza magát, hogy Unohana hogy illik bele a képbe mint "legerősebb kardmester", etc, amiket Kubo eddig mondott róla, illetve amiket a databookokból megtudtunk.

Hmm, lehet, hogy újra kellene Bleaches fórumokat olvasgatnom?

Chronus

Quote from: SaiyaGin on 2012-12-12, 23:06:50
Quote from: Chronus on 2012-12-12, 17:14:16
Én nem akarok cinikus lenni, de már évek óta az egész fanbase azon nyáladzza magát, hogy Unohana hogy illik bele a képbe mint "legerősebb kardmester", etc, amiket Kubo eddig mondott róla, illetve amiket a databookokból megtudtunk.

Hmm, lehet, hogy újra kellene Bleaches fórumokat olvasgatnom?

Hát.. lehet, hogy nem érnének váratlanul az ilyen dolgok. :)

Dreamcleaver

Gondolom Unohana-nak a healing az ilyen "anchor" féleség. Arra koncentrálva tanulta meg irányítani a vérszomját.

De ha healernek ilyen táp, ami ezek szerint csak másodlagos funkció nála, akkor mekkora lehet a harci ereje?  :eek:  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Chronus

Quote from: Dreamcleaver on 2012-12-12, 23:31:01
Gondolom Unohana-nak a healing az ilyen "anchor" féleség. Arra koncentrálva tanulta meg irányítani a vérszomját.

De ha healernek ilyen táp, ami ezek szerint csak másodlagos funkció nála, akkor mekkora lehet a harci ereje?  :eek:  :D

Annyira nem biztos. Lehet, hogy pont azért volt olyan imba mert valami permanens health regenje van.
Gondolj bele, hogy ugyanannyi idős lehet mint Yama (flashback-ben is ott volt a sziluetten) mégse öregedett szinte semmit se.

És akkor jön a felismerés, hogy Hanatarou hogy írta le anno, hogy mit jelent a "Kenpachi" név:

"No matter how many times you cut him, he will never die"

Kubo.  :zomg:

Unohanán egy szál sebhely sincs.

fema

Nekem tetszett a fejezet nagyon. Kicsit olyan lerágott csont, hogy úgy tűnik, mintha Renji erősebb lenne Ichigonál, hogy ő meg se rezzel az ütéstől, aztán kiderül, hogy Ichigo még vissza is ütött, de azért na.. level up-ot valahogy be kell mutatni. :)

kada

Quote from: SaiyaGin on 2012-12-12, 23:06:50
Quote from: Chronus on 2012-12-12, 17:14:16
Én nem akarok cinikus lenni, de már évek óta az egész fanbase azon nyáladzza magát, hogy Unohana hogy illik bele a képbe mint "legerősebb kardmester", etc, amiket Kubo eddig mondott róla, illetve amiket a databookokból megtudtunk.
Hmm, lehet, hogy újra kellene Bleaches fórumokat olvasgatnom?
Fogalmam sincs mi van forumokon, de évek óta azt mondom hogy Unohana a legbrutálisabb arc, hiszen csak neki nem mert senki ellentmondani eddig.  ::)
És hogy befenyített bármikor bárkit, hogy legyen csendben és szenvedje el kussban a gyógyítást.
Quote from: fema on 2012-12-13, 01:43:47
Nekem tetszett a fejezet nagyon. Kicsit olyan lerágott csont, hogy úgy tűnik, mintha Renji erősebb lenne Ichigonál, hogy ő meg se rezzel az ütéstől, aztán kiderül, hogy Ichigo még vissza is ütött, de azért na.. level up-ot valahogy be kell mutatni. :)
Renji már tudta mi jön, és izmozni akart (nomeg nem veszíteni eperkéhez képest).  ::)

Quote from: Dreamcleaver on 2012-12-12, 23:31:01
Gondolom Unohana-nak a healing az ilyen "anchor" féleség. Arra koncentrálva tanulta meg irányítani a vérszomját.

De ha healernek ilyen táp, ami ezek szerint csak másodlagos funkció nála, akkor mekkora lehet a harci ereje?  :eek:  :D
Én meg azt tudom simán elképzelni, hogy úgy beindult egyszer, hogy csak ő élte túl a csatát, és büntetéstből kapta a 4-esek vezetését.

Kassh

Amúgy nem az a teljes neve hogy Unohana Retsu? Oo

Chronus

Quote from: Kassh on 2012-12-13, 06:52:40
Amúgy nem az a teljes neve hogy Unohana Retsu? Oo

Retsu egy becenév, mint a Genryuusai.