MKV és OGG konverter to AVI

Started by Nexxuss, 2006-09-08, 01:14:49

Previous topic - Next topic

LumberJacK

Hello.

Én csak azt nem értem, akkor mihez kezdjek, ha szétszedtem az MKVt avira és audiora, de az audio csúszik. Mivel lehet korrigálni? Fura, hogy MKVban szépen passzol, ha meg szétszedem, akkor meg nem. : /
"First we made the Wheel
Then we made the Car
Then we made the Bomb
Now it's all gone wrong..."

Rodion

Lenne egy problémám. Ebből az ogm-ből ( Love Hina-ep01 (axp_dvdrip)[dual_audio].ogm ) próbáltam avit konvertálni úgy, ahogy leírtátok. Csak 27 gb-s fájlként akarja elmenteni. Mit kéne csinálnom ahhoz, hogy normál méretű fájl legyen a végeredmény?

Manitu

Átállítani a kodeket uncompressedről (tömörítetlen) tetszőleges másikra, amiben az eredményt látni kívánod. Tudom ajánlani az XviD-et.


Thelyonna

Sziasztok!
Én még nagyon új vagyok errefelé, remélem, jó helyre írok... (Ha nem, akkor elnézést a modiktól... :redface: )

Szóval a kínom a következő:
Vki segítene abban, hogy hogyan tudnám átkonvertálni azt az mkv-fájlt avi-ba, amihez h264 codec kell? (Remélem érthető a kérdésem nem értek hozzá, így szebben megfogalmazni sem tudom...) A "sima" mkv-fájlokat Virtual Dub Mode-dal minden gond nélkül át tudom rakni avi-ba, de a h264-eseket nem. Esetleg vmi más progi kellene hozzá?

Előre is nagyon köszi a segítséget! ;)

Thelyonna

Zsiga

Quote from: Thelyonna on 2006-12-26, 03:52:44
Sziasztok!
Én még nagyon új vagyok errefelé, remélem, jó helyre írok... (Ha nem, akkor elnézést a modiktól... :redface: )

Szóval a kínom a következő:
Vki segítene abban, hogy hogyan tudnám átkonvertálni azt az mkv-fájlt avi-ba, amihez h264 codec kell? (Remélem érthető a kérdésem nem értek hozzá, így szebben megfogalmazni sem tudom...) A "sima" mkv-fájlokat Virtual Dub Mode-dal minden gond nélkül át tudom rakni avi-ba, de a h264-eseket nem. Esetleg vmi más progi kellene hozzá?

Előre is nagyon köszi a segítséget! ;)

Thelyonna
A .h264-es kódolású videosávot nem lehet .avi formátumú videóba tenni, át kellene tömöríteni pl. Xvid-be. Mindjárt utánanézek hogy milyen program tud ilyet, de emlékeim szerint ha van megfelelő codec a gépeden akkor a VirtualDubMOD is meg tudja ezt tenni.

Thelyonna

Köszönöm a segítséget!

Codec az van a gépemen (legalábbis tettem fel StormCodec6.10-et, és így nézni tudom az animét a gépen minden gond nélkül).
VDM-dal hogyan kell Xvidbe áttömöríteni?

Zsiga

Quote from: Thelyonna on 2006-12-26, 12:56:23
Köszönöm a segítséget!

Codec az van a gépemen (legalábbis tettem fel StormCodec6.10-et, és így nézni tudom az animét a gépen minden gond nélkül).
VDM-dal hogyan kell Xvidbe áttömöríteni?
A VDM másféle codeceket (VFW, a lejátszóknak meg DirectShow codecek kellenek) használ. Áttömöríteni Xvid-be úgy tudod, hogy, ööö, nincs fent a gépemen, mindjárt letöltöm és megnézem... :)
Na szóval a menüben a Video fülön a Compression... (Ctrl+P a billnetyűparancsa egyébként) részben kiválasztod az Xvid -et. Ha nem találod, akkor fel kell tenned azt is külön mert a codec-pack nem biztos hogy tartalmazza.
De ahogy látom, a VDM nem igazán támogatja pl. az újabban gyakori .ass/ssa feliratformátumokat, így inkább érdemes más programot keresni. A matroska.org-on azt írják hogy ezzel érdemes próbálkozni: http://www.alexander-noe.com/video/amg/
Ezt sajnos nem ismerem, és most igazából nincs időm megtanulni a használatát, de ha jól látom van hozzá valami leírás, ha nem megy akkor meg biztos lesz itt más aki segít.

Thelyonna

Köszi szépen! Leszedem, és elszórakozgatok vele. :) Remélem, menni fog... ^^

Manitu

Igazándiból lehet h264-es videót is tenni aviba, csak értelme nincs sok. (Az egyetlen értelmes indok, amiért valaki mkv-ból avit akarhat csinálni, az az asztali lejátszó, de azok aviból ugyanúgy nem tudják dekódolni a h264-es videót, mint mp4-ből vagy mkv-ból.) mkvtoolnix-al vagy AVI-mux GUI-val ki lehet szedni a raw AVC streamet a videóból, amit aztán avc2avi-val szépen aviba lehet pakolni. Az eredmény egy h264-es avi, amit ugyanúgy csak gépen tudsz lejátszeni és ugyanolyan gépigényes, mintha mkv containerben lenne.

Viszont ha megvan a h264-es avi, azt vdubmoddal már át lehet tömöríteni xvid-be, divx-be, vagy akármibe.


gr33n

Hi! Számotokra ez lehet hogy hülye kérdés lesz de még nem teljesen ismertem ki a konvertálos cuccokat. Szóval a VirtualDubMod-hoz beszereztem a VSFilter -t ami lehetségesség teszi hogy be tudjak égetni feliratot filmekbe. Nos ez idáig mind szép és jó, Megnyitom a filmet Video=> Filters=> Add "subtitler". Nos itt csak .ass feliratot tudok beleégetni. Na és itt merül fel a kérdésem. Szépen bele is égetem a feliratot de a felirat színe fehér és az árnyékolása szürke. Ez igencsak gondot okoz egy-két fél megnézésénél. Esetleg nem lehet átszínezni valahogyan vagy tud valaki valami tippet adni? Vagy valaki el tudná nekem küldeni a másik plugint a Subtitler-t?

kikuchiyo

De és igen, vagy nem.

Typesetting guide, a színezéssel kapcsolatos parancsokra figyelj.
Vagy ha nem soronként akarod cseszegetni a színeket, akkor keresd meg az ASS fájl elején a stílusokat definiáló sorokat:
[V4+ Styles]
Format: Name, Fontname, Fontsize, PrimaryColour, SecondaryColour, OutlineColour, BackColour, Bold, Italic, Underline, StrikeOut, ScaleX, ScaleY, Spacing, Angle, BorderStyle, Outline, Shadow, Alignment, MarginL, MarginR, MarginV, Encoding
Style: Default,Chaparral Pro SmBd Capt,28,&H00FFFFFF,&H00000000,&H00511A05,&H96000000,-1,0,0,0,95,100,0,0,1,2,1,2,15,15,15,1


Azok az &H-k a színek kódjai.
Failure is the default option

gr33n

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-29, 20:19:54
De és igen, vagy nem.

Typesetting guide, a színezéssel kapcsolatos parancsokra figyelj.
Vagy ha nem soronként akarod cseszegetni a színeket, akkor keresd meg az ASS fájl elején a stílusokat definiáló sorokat:
[V4+ Styles]
Format: Name, Fontname, Fontsize, PrimaryColour, SecondaryColour, OutlineColour, BackColour, Bold, Italic, Underline, StrikeOut, ScaleX, ScaleY, Spacing, Angle, BorderStyle, Outline, Shadow, Alignment, MarginL, MarginR, MarginV, Encoding
Style: Default,Chaparral Pro SmBd Capt,28,&H00FFFFFF,&H00000000,&H00511A05,&H96000000,-1,0,0,0,95,100,0,0,1,2,1,2,15,15,15,1


Azok az &H-k a színek kódjai.

Köszönöm!  :tezsvir: Kipróbálom és ha valami nem sikerül akkor úgyis kérdezni fogok. Még1x kösz!  :smile:

Lazzaret

Van egy kis gondom a Love Hina Christmas OVA-val. Szinkron problémám van. Avivá akarom alakítani. Ugye mkvban van meg és ha simán végignézed semmi gond nincs hanggal, de ha szétszedem akkor elcsúszik a hang a film végén olyan 2 másodpercel. Nem tudom ez mitől van. Ha tudtok segítsetek.


www.arkangyalok.uw.hu

Selmo

Valószínűleg a hang a hibás. MKV-ben lehet időzíteni a hang és feliratfájlokat. Nem tudom a szerkesztésen kívül mit lehetne vele kezdeni.

A tökéletesség unalmas.

gr33n

#44
Problémám támadt a .hack//Sigh-nél a felirattal. A felirat az a Usteam-es ogm verzióhoz készült ( Készítették: Ken-Shi_Kun, Maniac, Gabe, SysOP XXL ). Nos a probléma az érdekes. A szokásos eljárással akartam beleégetni ismételten a feliratot de valamiért nem akar sehogyse működni. Vagy nincs felirat vagy még a művelet során kifagy a VirtualDubMod.  :bruhuhu:

És ugyan ez a probléma jelentkezett a He is My Master-nél is.  :bruhuhu:

Valaki tudna segíteni?  :comp:

Member

A kedves szobatársaimba szeretnék egy kis romantikát nyomni a Kenshin OVA2 Seishouihen-el, de az a baj, hogy nekem omg-ben van meg (vagy mkv? Nem is tudom, ami az ftp-n fent van). Valaki tudna nekem ajánlani egy folyamatot, amellyel átkonvertálható lenne aviba úgy hogy egy asztali lejátszó felismerje a feliratot is? (Programnevekkel ellátva, he lehet :))

Darkstar

Itt találsz leírástmind ogm mind mkv konvertálásához. A progik is fentvannak.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Köszönöm! :merci:
De majd csak otthon próbálom ki. :)

Member

Egy kérdés: Ha átkonverálom majd a Haibane-t AVIba, hogyan tegyek feliratot a DVDre, hogy egy asztali lejátszó is felismerje? Mert elég hülyén nézne ki, ha mondogatnám jelenetenként, hogy miről is volt szó. :)

btw. nem hiszem, hogy a koli cuccai régiófüggetlenek lennének, ezért az original kiesik... :/

kikuchiyo

Honnan akarod AVI-ba konvertálni, és azt az AVI-t miért asztali lejátszóval akarod lejátszani?

Vagy beszerzel egy olyan asztali játékost, ami tud divx/xvid-et, az ilyenek általában az avi mellé tett srt feliratot is kezelik, vagy nagyon szépen megkérsz engem, hogy küldjem el a feliratosított, régiófüggetlenített DVD-ket.
Egy eredeti DVD-re új feliratsávot tenni nem tízperces meló. Nem egy "rocket science", ahogy a művelt francia mondja, ha nem franciául beszél, de elég macerás, hosszadalmas művelet.
Failure is the default option

Member

Szinte mindent félreértettél. :D
OMG-ben van meg otthon, és a kollégiumba be akarom hozni úgy, hogy átkonvertálom AVIba (hogy az a sz@r felismerje), aztán nem tudom, hogyan kell elneveznem a fájlt/megadni a formátumát, hogy a cucc lássa.

Zsiga

Quote from: Member on 2007-02-21, 14:53:04
Szinte mindent félreértettél. :D
OMG-ben van meg otthon, és a kollégiumba be akarom hozni úgy, hogy átkonvertálom AVIba (hogy az a sz@r felismerje), aztán nem tudom, hogyan kell elneveznem a fájlt/megadni a formátumát, hogy a cucc lássa.
A feliratfile neve legyen ugyanaz mint a hozzá tartozó részé. Viszont annak nézz utána hogy az a konkrét játékos milyen feliratformátumokat támogat, mert lehet hogy még azt is konvertálnod kell. Ha esetleg .ass/.ssa feliratod van, akkor meg egész biztos, azt semmilyen asztali nem eszi meg. :)

Próféta

OK, nézz utána az illet sz@r speckóiban. Ha xvid/divx-et tud, akkor jó eséllyel a vele egy könyvtárba rakott, azonos nevű, .srt (esetleg .sub) kiterjesztésű felitratot is szereti. Ékezetek, kanjik, ilyesmi ügyében semmit nem ígérek.

EDIT: ehh, meg lettem előzve. Nem baj, egy csipetnyi új információt azért adtam :)

Member

Kiku kolléga úgy látom, srt-t használt, max még átkonvertálom sub-ba és felkakom azt is, az már piece of cake. :)
És köszönöm mindenkinek! :merci:

Mr.Macintosh

#54
Sziasztok! Lenne egy problémám:nem tud vki olyan programot mondani amivel OMGből lehet csinálni AVI fálj?Igaz vannak, csak az a bibi, hogy az egyiknél még naon az elején megáll a másiknál meg naon a végén.(EZ a WinAVI 7.7 Converter) progi vot.Ezen kivűl még kirpobáltam az ACP meg OMG TO AVI progikat!Lécci segítsetek!


Legközelebb elég lesz egyszer postolni ugyanazt. ;) - Zsiga

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Member


Mr.Macintosh

Quote from: Member on 2007-03-08, 21:10:38
Vagy innen az AlltoAvi.

Na de ezeket hogy lehet használni?Mert hallotam róluk,csak nem tudom használni AlltoAvit és a Super...

Selmo

Bocs, de ha egy olyan rettenően bonyolult programot, mint a Super nem tudsz használni, akkor vidd el inkáb hozzáértőhöz. Kb. úgy működik, hogy felinstallálod, bedobod rá a fájlt amit kódolni akarsz és beállítod, hogy mire kódolja. ::)

A tökéletesség unalmas.

Mr.Macintosh

Quote from: Selmo on 2007-03-09, 17:10:05
Bocs, de ha egy olyan rettenően bonyolult programot, mint a Super nem tudsz használni, akkor vidd el inkáb hozzáértőhöz. Kb. úgy működik, hogy felinstallálod, bedobod rá a fájlt amit kódolni akarsz és beállítod, hogy mire kódolja. ::)

Az télleg bonyolult és az ALLtoAvi az meg hogy a fenébe működik??