Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Relunx

Nah én is megnéztem a 8.dik és 9.dik részt. ÉS NAGOYN TETSZETT! Valóban engem is odaaragaszt a monitor elé! És alig várom a 10.dik részt. Olyannyira leköt hogy a RAW-ot mindig megnézem, és a subbosat is. :)

Észrevételek, vélemények:
L furcsa stílusa/viselkedése a génusz-tehetségéből adódik (furcsán ül, mezitláb járkál, furcsán tartja a telefont stb)?

Nagyot néztem amikor L megszólal: "Watashi wa L desu"...és Light arca...az felejthetetlen volt. Sztem itt volt az a pont ahol most már L nem fogja abbahagyni, ugyanis sztem totál látta a reakcióit, mégha azokat próbálta is elrejteni Light. És mondta is hogy miközben ott ültek a teremben és őket bálumta a közönség vmi furcsa érzés kerítette hatalmába.

És a végén Light: Oké, tőlem lehetünk haverok - a felszínen -, de valójában mind2-en a másik kilétét akarjuk kidetríteni.

Már alig várom azt a TENISZ MECCSET! Lol L végre sportol is és talán vált is ruhát.
Megjegyzés: L mezítláb fog teniszezni?  :confused:

Relunx

Nevl

Nah látom nagyon sokaknak tetszik, én is belenézek, kíváncsi vagyok :)

BTW Relunx a  vertigos aláírásod miből van? Jól néz ki :D
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Solid Snake

Quote from: Relunx on 2006-12-04, 19:35:21
Észrevételek, vélemények:
L furcsa stílusa/viselkedése a génusz-tehetségéből adódik (furcsán ül, mezitláb járkál, furcsán tartja a telefont stb)?

Inkább különc figura, a köszönőbeszéd alatt is meglehetősen...errr..furcsán tartotta a jegyzeteit.  :D

Quote from: Relunx on 2006-12-04, 19:35:21
Már alig várom azt a TENISZ MECCSET! Lol L végre sportol is és talán vált is ruhát.
Megjegyzés: L mezítláb fog teniszezni?  :confused:

Lehetséges. Szinte sosem vesz fel cipőt. Azon gondolkozom, hogy hosszú téli estéken nem fázik fel a mezítláb miatt?  :smile:

Amúgy:
Újra megnéztem a 9. részt, és valóban, nagyon üt. Light kiborulása a rész végén, az is csúcspont. Ryuk megdöbben, hát igen, nem mindennap láthatja "barátját" így viselkedni. Higgadt, megfontolt, precíz Light --- erre: "Shit! He got me!" Igazából ez a momentum ragadott meg benne.

L pedig amolyan jelmeztelen Batmanként is felfogható. Minden megvan hozzá: limuzin, inas, modern technika.  :lazza:

Prof. William

Vagy pont ez a jelmeze. :) Aztán a végén leveszi a gumimaszkot és kidedül hogy egy dögös arcú, lobogó hajú bishi, akinek csillog a foga és megvetően/hidegen néz Lightre.    :lol:

L nek vajon van családja? biztos azok is olyan defektesen néznek ki mint ő. :)

Ryuk meglepődött ez igaz de szerintem kb annyira érdekeli mi lesz Lightal ahogy az ember néz egy legyet, hogy vajon kimászik e a hállóból. Vagy ahoyg egy számítógépező aggódik a játékbeli karaktere miatt. Ő csak unatkozot... Bedoba a játékba a DN-t aztán majd meglátja mit kezdenek vele az emberek.  Szóval ha mondjuk a végén elkapják Lightet vagy megölik akkor max egy "Ez érdekes volt" -al fogja elintézni a dolgot és megy vissza a Sinigami világba neveket írogatni. (Persze visz magával pár zsák almát.) Aztán ha már megint nagyon unja magát akkor majd megint kitalál valami vicceset.   

Bishop

ilyenkor csak azon gondolkozom hogy mivel fogják elhúzni 30+ részig ha már most kiterített lapokkal játszannak

de a sokk azért nekem is megvolt :Kiraly:

Prof. William

De a 37 résszel vége lessz? Halottam olyat hogy csak a közepéig dolgozzák fel...

Bishop

már nem azért hogy panaszkodjak de mit tudnak annyi ideig húzni :eek:
meghalnak és folytatódik a Shinigami világban vagy mi?

Manitu

Olvasd el a mangát. Nem fér bele 37 részbe ;)


Bishop

szivesen megtenném de akkor már nem izgulnék annyira rajta,inkább nézem tovább (a kacsintós smiley-t soha se találom) :angyali:

Prof. William

Épp ezaz. Nem fér bele! Akkor lessz belőlle valami 2. szezon vagy mi? Reméllem. Mondjuk abbahagyják valami cliffhangernél had izguljunk pár hónapot mielőtt látjuk a folytatást.

Manitu

Quote from: carfanatic on 2006-12-05, 13:05:54(a kacsintós smiley-t soha se találom) :angyali:
Mert nincs kirakva :) Nem csak egérrel lehet smájlit tenni a szövegbe ;)
Quote from: Prof. William on 2006-12-05, 13:11:02
Épp ezaz. Nem fér bele! Akkor lessz belőlle valami 2. szezon vagy mi? Reméllem. Mondjuk abbahagyják valami cliffhangernél had izguljunk pár hónapot mielőtt látjuk a folytatást.
Nem feltétlenül. A manga felénél kábé lezárul egy szakasz, és jön pár év szünet. Ha addig megcsinálják már kerek a történet, csak nagyon más a végkicsengése, mint a teljesnek.


Bishop

valaki csak úgy nagyvonalakban pm-be vagy spoiler-be elmondaná mit tudnak addig húzni?

Solid Snake

Quote from: carfanatic on 2006-12-05, 11:10:16
ilyenkor csak azon gondolkozom hogy mivel fogják elhúzni 30+ részig ha már most kiterített lapokkal játszannak

Azért lesznek majd még új szereplők és fordulatok. Ez még csak a kezdet, ahogy Light is megfogalmazta.  :jee:

Darkstar

Nos ma zhra készülés helyett mellett bepótoltam hiányosságaimat eme sorozat terén. Mit ne mondjak, eddig nagyon tetszik. Jó az alapötlet, a feszült hangulat, fordulatos és izgalmas az egész story. Ryuk pedig eszméletlen nagy arc. :D Izgatottam várom a további részeket. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nevl

Jah én is megnéztem az első 9 részt és nagyon  :whoah: :whoah:
Mondjuk nem tudom, hogy ezt lehet e húzni 37 rész erejég, úgy 12-max  20 rész után szerintem az embereknek már kicsit sok lessz, ha végig megpróbálják tartani ezt a feszültséget.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

KeLa

Quote from: Nevl on 2006-12-06, 23:37:48
Mondjuk nem tudom, hogy ezt lehet e húzni 37 rész erejég, úgy 12-max  20 rész után szerintem az embereknek már kicsit sok lessz, ha végig megpróbálják tartani ezt a feszültséget.
Márpedig sztem erre fognak rámenni, végig fenttartják ezt a feszültséget és persze erre rákontráznak újabb váratlan húzásokkal szokás szerint, amiktől még a székről is lefordulunk. :smile:

Devian

ha tudni akarjátok mivel fogják húzni olvassátok el a mangát :P       bár most ahol én tartok kicsit fárasztó :szemuveges:      de ez a sorozat ... :whoah:

Darkstar

10. rész, azt mondják ezek a release-ek is jó minőségűek, és az is ezt mutatja, hogy hányan szedik (ha nem vág át az Azureus: 5424 seeder, 3237 leecher o.O)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

KeLa

Látta már valaki az op eredeti klippjét? hát... h is mondjam elég érdekes :lol:
Az énekes elég b*zisan néz ki, de maga a szám egész jó :muhahah:
http://www.youtube.com/watch?v=vMsVaIP38gg

+ lenne egy kérdésem - a filmet érdemes megnézni? jó lett?

Bishop

#199
valaki a Toriyama-s verziót seed-elhetné nekem, mert ez a  7 kbs meg 4,5 h egyetlen egy részre kicsit sokallom főleg hogy elvileg most mindenki szedi aki nézi :ejj:

ediz:mostmár kicsit emberibb adatokat vett fel,csak így tovább töltse aki tudja

Darkstar

Őő, gondoltam ránézek hányan seedelik.
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

Quote from: carfanatic on 2006-12-08, 17:12:10
valaki a Toriyama-s verziót seed-elhetné nekem, mert ez a  7 kbs meg 4,5 h egyetlen egy részre kicsit sokallom főleg hogy elvileg most mindenki szedi aki nézi :ejj:

ediz:mostmár kicsit emberibb adatokat vett fel,csak így tovább töltse aki tudja

ezt hívják rossz beállításnak.

Manitu

Quote from: KeLa on 2006-12-08, 14:50:25
+ lenne egy kérdésem - a filmet érdemes megnézni? jó lett?
Most a héten néztem meg én is, szerintem korrektül megcsinálták, bár elég döcögősen indul. Nem követi úgy a mangát, mint az anime, de állítom bizonyos részletei még felül is múlja azt. (például a Misora Naomi ügyben... földbedöngölős lett, ahogy azt Raito elintézi :Kiraly:)


Necrid^

Istenem egyre izgalmas ez az anime, alig várom a köv részeket.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Darkstar

11. rész is nagyon komoly. Csak az a baj, hogy ez pont az a sorozat, ahol szinte minden szónak jelentése van ráadásul sok a monológ/eszmefuttatás, szóval ha kijön subbal, valószínűleg még jobban fog tetszeni. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Solid Snake

Quote from: Darkstar on 2006-12-13, 14:19:47
11. rész is nagyon komoly. Csak az a baj, hogy ez pont az a sorozat, ahol szinte minden szónak jelentése van ráadásul sok a monológ/eszmefuttatás, szóval ha kijön subbal, valószínűleg még jobban fog tetszeni. :)

Egyetértek. A Death Note tipikusan "odafigyelős" anime, itt nem lehet lazítani, különben könnyen érthetetlenné válik az egész. Megesett már velem is, hogy egy részt többször is megnéztem, mire 100%-ban felfogtam a történéseket és a konklúziókat (történetesen a 10. részre gondolok, a Light-L dialógus cseppet bonyolult, nagyon oda kellett figyelnem minden egyes szóra).

Lokids

#206
Én elsőre megértettem a 10-es részt. (igaz nem 23 perc alatt néztem meg. :D)
De ez a 11 valami isteni. Valahogy nem bántam meg, hogy elkezdtem ezt a sorozatot. Kegyetlen jó!!!
[spoiler]
Misa belépője sem volt rossz. Meg ahogy L levonta a következtetést pusztán a módszerből. Pedig kis különbségek voltak.
Mivel én nem olvasom a mangát, én még tudok azon izgulni, hogy vajon szövetséges, vagy ellenfél lesz-e belőle. Bár szerintem utóbbi. Meg a 2 shinigamit szeretném együtt látni. :D) [/spoiler]

Necrid^

De jó lenne ha mindennap menne a Death note alig várom a köv részt.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Bishop

#208
Ez a rész szerintem az egyikl legjobb talán eddig (talán a 9-es "i am L" része vetekedhet vele izgalmi szinten)

kiváncsi vagyok hogy valyon összejön e Light-al a lány mármint szakmai szinten :D

mostmár egyre jobban oda kell figyelnie Light-nak hova néz,mert eléggé meg fogják szorongatni ha nem figyel

valaki adna linket az opening zenéjéhez?