Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Sancho

Agaz hogy olvastam a mangát, de alig várom mindig az új részeket.  Naon komoly ez az anime!

Liquid Snake

Kíváncsi vok h az Animanda fansubs - csapat mikor fordítja le... Már várom nagyon, ISTEN anime sőt Death God anime ez  :lol:

Soul

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-16, 21:29:25
Quote from: Liquid Snake on 2007-01-16, 21:27:36
Eddig is Death God-ot írtak nem??? Én úgy emlékszem...

TW-éknél nem.

A bleachnél is a lunaranimés verzióba végig death god volt, a db-sbe meg shinigami.Sztem ilyen apróságokon kiakadni tök feles örüljünk hogy lefordítják  :smile:.És még mindíg nem láttam 13.at  :bruhuhu:, sebaj majd este már neki esek.

Christian

Hm...most,hogy megnéztem a 13. részt mást subbal rá kell jöjjek hiányzik a L-E és a TW :P Na mindegy..várok a 14. részre.

KeLa

Quote from: Christian on 2007-01-18, 19:37:16
Hm...most,hogy megnéztem a 13. részt mást subbal rá kell jöjjek hiányzik a L-E és a TW :P Na mindegy..várok a 14. részre.
Már kint van, lejjebb linkeltem...;)

Solid Snake

Quote from: Soul on 2007-01-18, 12:00:02
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-16, 21:29:25
Quote from: Liquid Snake on 2007-01-16, 21:27:36
Eddig is Death God-ot írtak nem??? Én úgy emlékszem...

TW-éknél nem.

A bleachnél is a lunaranimés verzióba végig death god volt, a db-sbe meg shinigami.Sztem ilyen apróságokon kiakadni tök feles örüljünk hogy lefordítják  :smile:.És még mindíg nem láttam 13.at  :bruhuhu:, sebaj majd este már neki esek.

Nem akadtam ki rajta, csak ugye ha egyszer a szemem már hozzászokott a Shinigami-hoz, akkor kicsit furcsa a szinoníma látványa az Animandás verzsönben.  :smile:

Soul

Quote from: Christian on 2007-01-18, 19:37:16
Hm...most,hogy megnéztem a 13. részt mást subbal rá kell jöjjek hiányzik a L-E és a TW :P Na mindegy..várok a 14. részre.

Jaja hiányzik nekem is  :smile:, de ugye örüljünk ennek, pár rész még sztem és megszokjuk az animandás munkákat  :smile:.Végre megtudtam nézni a 13.at, nem hittem volna hogy így bepörögnek az események, teccik teccik egyre jobb a cucc  :smile:, mondjuk ha én csináltam volna már mint a sztorit nagy csók jelenet és lepedő csűrés csavarás  :haha:.Kinek nem borult volna el az agya  :rotfl:?

Christian

Hehe...szegény Misával mit tettél volna?  :rotfl:   Egyébként egyetértek...már csak az öltözködése miatt is ordít a szerep az ilyen jelenetekért , a perverz shinigamik meg végignéznék :D   Egyre inkább kezd bennem előjönni az a ritka érzés,hogy az anime jobb mint a manga. Ez pedig nagy szó :P

Eberinu

Quote from: Christian on 2007-01-19, 14:17:57
Hehe...szegény Misával mit tettél volna?  :rotfl:   Egyébként egyetértek...már csak az öltözködése miatt is ordít a szerep az ilyen jelenetekért , a perverz shinigamik meg végignéznék :D   Egyre inkább kezd bennem előjönni az a ritka érzés,hogy az anime jobb mint a manga. Ez pedig nagy szó :P
*P*E*R*V*E*R*T*  <3

Manitu

Quote from: Christian on 2007-01-19, 14:17:57
Hehe...szegény Misával mit tettél volna?  :rotfl:   Egyébként egyetértek...már csak az öltözködése miatt is ordít a szerep az ilyen jelenetekért , a perverz shinigamik meg végignéznék :D   Egyre inkább kezd bennem előjönni az a ritka érzés,hogy az anime jobb mint a manga. Ez pedig nagy szó :P
Csak azért mondod ezt, mert még nem olvastál Death Note doujint :D :angyali:


Solid Snake

Quote from: Soul on 2007-01-19, 13:23:30
mondjuk ha én csináltam volna már mint a sztorit nagy csók jelenet és lepedő csűrés csavarás  :haha:.Kinek nem borult volna el az agya  :rotfl:?

Azért újratekintés után már úgy gondolom, hogy megfelelő volt a jelenet. A csaj csak úgy beállít, felajánlja minden segítségét, érthető volt Light reakciója. Bár az a sátáni vigyor még mindig eléggé borzongató az ölelés közben...  :morci:

Liquid Snake

QuoteEgyébként egyetértek...már csak az öltözködése miatt is ordít a szerep az ilyen jelenetekért , a perverz shinigamik meg végignéznék :D

Vagy nem csak néznék... khm...kézimunka...khm... (vicc :))

Solid Snake

#312
Quote from: Liquid Snake on 2007-01-19, 20:32:07
QuoteEgyébként egyetértek...már csak az öltözködése miatt is ordít a szerep az ilyen jelenetekért , a perverz shinigamik meg végignéznék :D

Vagy nem csak néznék... khm...kézimunka...khm... (vicc :))

Végül is Rem "női" Shinigami. Ühühü.  :lazza:

Mellesleg Tsugumi Ohba helyében én Misa-chant nem egy szexi gótlányként ábrázoltam volna, hanem inkább egy 6-7 éves creepy, falfehér kislányként, kómás hanggal (gondoljatok Ilya-ra a F/SN-ből, mikor még megvan neki Berserker -- akkor már érthetitek, mire gondolok  :morci:).

Darkstar

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-19, 20:36:40
...gondoljatok Ilya-ra a F/SN-ből...
:drool:  /pedo mode

Egyébként a 14 rész is nagyon jó, megint szemét helyen lett vége... Nem olvasom a mangát (bár Anonymous volt olyan kedves, hogy párszor elspoilerezze mi fog történni...) úgyhogy kíváncsi vagyok a folytatásra - bár ez nem újdonság.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Liquid Snake

Quote from: Darkstar on 2007-01-19, 20:57:29
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-19, 20:36:40
...gondoljatok Ilya-ra a F/SN-ből...
:drool:  /pedo mode

Egyébként a 14 rész is nagyon jó, megint szemét helyen lett vége... Nem olvasom a mangát (bár Anonymous volt olyan kedves, hogy párszor elspoilerezze mi fog történni...) úgyhogy kíváncsi vagyok a folytatásra - bár ez nem újdonság.

Nem is tudtam h már van normális 14. Most jó hamar jött a 2 rész egymás után. Na mind1 inkább megvárom míg felkerül FTP-re :) Az meg nem újdonság h ez a rész is jó volt... Hiszen mind1-ik rész nagyon jó :) Egyetértünk?  :jee:

Bishop

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-19, 19:35:11
Quote from: Soul on 2007-01-19, 13:23:30
mondjuk ha én csináltam volna már mint a sztorit nagy csók jelenet és lepedő csűrés csavarás  :haha:.Kinek nem borult volna el az agya  :rotfl:?

Azért újratekintés után már úgy gondolom, hogy megfelelő volt a jelenet. A csaj csak úgy beállít, felajánlja minden segítségét, érthető volt Light reakciója. Bár az a sátáni vigyor még mindig eléggé borzongató az ölelés közben...  :morci:

igen ez a rész engem is megfogott :cool: ...........lásd ava

a 14 még csak az a -7 minősítésü csapat által van fent,én meg mraadok az igényesebbeknél animada is csak megszokás kérdése,de hogy levágják a következő rész előzezesét :morci:

Soul

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-19, 20:36:40
én Misa-chant nem egy szexi gótlányként ábrázoltam volna, hanem inkább egy 6-7 éves creepy, falfehér kislányként

Jó az ahogy van, jó az ahogy van , nálam tuti befutó így ha anime lányra kéne szavazni  :haha:.

Amúgy melyik csapat által fordított 14et néztétek meg?

KeLa

Quote from: Soul on 2007-01-20, 04:47:25
Amúgy melyik csapat által fordított 14et néztétek meg?
Hát eddig van az Animenoobs (13.-at is csinálták) meg a White-Bunny (nekik a 14. az első)
Én az Animenoobs-ét néztem, annyi a baj vele h sok helyesírási hiba van benne... :smile:

Soul

Összehasonlítottam a DG és az Animanda féle 13. részt és a
következőket tapasztaltam:

1.Úgy vettem észre mintha az animandás kicsit bugos lenne, a bugot
értem az alatt mintha a kép kicsit lasabban váltakozna mint kéne, nagyon
sokszor néztem már meg az openinget és az endinget(^^) és vannak
pontok ahol egyszerre kell a hangnak és a képnek találkoznia, ilyen pl
mikor Kira elkapja az almát, Kira beleharap az almába vagy Ryuk
felszáll, na az animandásba kis csúszást tapasztaltam nem szörnyű
mértékű vagy ilyesmi csak szemet szúrt, ezvan ha valaki rákockulva nézi :).

2.Az animandásból hiányzik a not rent or ebay szöveg, ez nem hinném
hiányzik valakinek is csak megjegyeztem :).

3.A fordítás minősége:Jó ahány ember/csapat nem lehet ugyanaz.Jobban
bíztam e szempontból az animandába mert már jó pár részt fordítottak,
igaz azokat még nem láttam.Ha jól tom a DG meg most lépett
színre(kicsit olyan érzésem van mintha a Live-Evil lenne az titokba :),
persze ha kijelentették leállnak biztos úgyvan).Itt is a DG nyert mint az
első pontomban is, jobban választott feliratot mind az openinghez mind
az anime közben,+ ha shinigami beszél más fajta felirat tárul elénk(az L
fanok meg örülhetnek a spéci L betűnek :), de akkor is Kira powa :]).A
nyelvezete is talán jobb a DG-nek, egyes részeknél könnyebben érthető
módon írja le, azaz talán angolosabban.

4.Kép minőség:A DG-s nekem tisztábbnak jobbnak tűnik.

Összességében kellemesen csalódtam a DG-s verzióba, nálam ők
nyertek.Kíváncsi vagyok ti hogy vélekedtek :).

Soul

Quote from: KeLa on 2007-01-20, 11:34:23
Quote from: Soul on 2007-01-20, 04:47:25
Amúgy melyik csapat által fordított 14et néztétek meg?
Hát eddig van az Animenoobs (13.-at is csinálták) meg a White-Bunny (nekik a 14. az első)
Én az Animenoobs-ét néztem, annyi a baj vele h sok helyesírási hiba van benne... :smile:


Aha értem akkor én várok animandásra vagy dg-sre aszem :).

Manitu

Quote from: Soul on 2007-01-20, 12:27:30Ha jól tom a DG meg most lépett
színre(kicsit olyan érzésem van mintha a Live-Evil lenne az titokba :),
persze ha kijelentették leállnak biztos úgyvan).
Anonymous azt mondja TW. A typesetting alapján elég valószínű...


Solid Snake

Quote from: Manitu on 2007-01-20, 13:20:54
Quote from: Soul on 2007-01-20, 12:27:30Ha jól tom a DG meg most lépett
színre(kicsit olyan érzésem van mintha a Live-Evil lenne az titokba :),
persze ha kijelentették leállnak biztos úgyvan).
Anonymous azt mondja TW. A typesetting alapján elég valószínű...

Hohó, akkor máris átállunk TW-re...azaz DG-re  :jee:

Soul

Gyerünk már DG vagy Animanda már habzik a szám  :smile:.


A White Bunny vagy milyen verziót látta valaki?

Shali

[spoiler]Light még mindig menjen a francba a csaj miatt d=  (nem, nem fogom minden rész után beírni, most írtam be utoljára ((=  )[/spoiler]

A Death Note filmet láttátok már? Jó?
Ha megnézem, az mennyire rontja el az anime élményét?
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Manitu

Quote from: Shali on 2007-01-21, 16:00:37
Ha megnézem, az mennyire rontja el az anime élményét?
Ha arra gondolsz mennyire spoileres az anime szempontjából, akkor semennyire, már rég túlhaladt az anime azon a részen, ameddig a film tart. A második részt mondjuk nem tudom, ahoz még rawt sem láttam, nem hogy subot. De szvsz érdemes megnézni, jól megcsinálták, kicsit jobban eltér a mangától mint az anime, de pont ez a jó benne. A Naomi Misoras rész szvsz jobb lett, mint az eredeti.


Shali

Quote from: Manitu on 2007-01-21, 16:09:19
Quote from: Shali on 2007-01-21, 16:00:37
Ha megnézem, az mennyire rontja el az anime élményét?
Ha arra gondolsz mennyire spoileres az anime szempontjából, akkor semennyire, már rég túlhaladt az anime azon a részen, ameddig a film tart. A második részt mondjuk nem tudom, ahoz még rawt sem láttam, nem hogy subot. De szvsz érdemes megnézni, jól megcsinálták, kicsit jobban eltér a mangától mint az anime, de pont ez a jó benne. A Naomi Misoras rész szvsz jobb lett, mint az eredeti.
Tenksz. Kb 2 óra múlva nyilatkozom, hogy hogy tetszett (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Draconire

Quote from: Manitu on 2007-01-21, 16:09:19
Quote from: Shali on 2007-01-21, 16:00:37
Ha megnézem, az mennyire rontja el az anime élményét?
Ha arra gondolsz mennyire spoileres az anime szempontjából, akkor semennyire, már rég túlhaladt az anime azon a részen, ameddig a film tart. A második részt mondjuk nem tudom, ahoz még rawt sem láttam, nem hogy subot. De szvsz érdemes megnézni, jól megcsinálták, kicsit jobban eltér a mangától mint az anime, de pont ez a jó benne. A Naomi Misoras rész szvsz jobb lett, mint az eredeti.
Hát én csak az elejéből láttam egy kicsit, de a szánalmasan túljátszot szívrohamok, meg az hogy Light amikor már tudják Kira létét, nyugisan előveszi a népes utcán a DN-ot és beleír, a gyors shiftdelete-hez vezetett.

KeLa

Quote from: Gmer on 2007-01-21, 16:12:20
Hát én csak az elejéből láttam egy kicsit, de a szánalmasan túljátszot szívrohamok, meg az hogy Light amikor már tudják Kira létét, nyugisan előveszi a népes utcán a DN-ot és beleír, a gyors shiftdelete-hez vezetett.
Attól mert még látnak nála az utcán egy füzetet az nem jelent semmit... hiszen a DN-ról nem tud senki más.

Manitu

Valamit elnéztél, egyszer írt az utcán a DN-be, amikor tesztelte az elején. (animében a motoros csávó, itt késes huligán). Különben is, ha te meglátsz az utcán egy embert egy füzetbe irkálni, egyből arra gondolsz, hogy ő Kira, és éppen valakit meggyilkol?


Draconire

Arra akartam rávilágítani, hogy míg az animében Light végletegik óvatos, hogy senki se tudjon arról, hogy neki van egy DN-ja és a szobájában tartja elrejtve, addig itt nyugisan hordozgatja magával, és használja is.

Quote from: Manitu on 2007-01-21, 16:20:08
Valamit elnéztél, egyszer írt az utcán a DN-be, amikor tesztelte az elején. (animében a motoros csávó, itt késes huligán). Különben is, ha te meglátsz az utcán egy embert egy füzetbe irkálni, egyből arra gondolsz, hogy ő Kira, és éppen valakit meggyilkol?
Amikor az animében beleírt az utcán, még nem volt az, hogy Kira bűnözőket gyilkol.
Ha tudnám, hogy van ez a Kira aki képes csak úgy gyilkolni  bűnözőket, és (hasonlóan egy kivetítős helyzetben) meglátnák az utcán valakit, aki egy Death Note feliratú könyvecskébe ír, majd kicsit később a kivetítőn mutatott gyanúsított meghal, egy kicsit elgondolkodnék a dolgon.