Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Draconire

Quote from: zedin on 2007-02-28, 15:38:15
Meg nem szeretem, ha rosszat írnak vmiről! Én csak jókat írok fórumba, hogy ne bánsak meg mást. Ha vmi nem tetszik, azt megtartom magamnak!
[spoiler][/spoiler]

De most komolyan, ha valami nem tetszik, akkor miért is kéne azt megtartanom magamnak?
ha válaszolsz azt itt tedd, mert ez off

Solid Snake

Quote from: KeLa on 2007-02-28, 12:04:27
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-02-28, 10:54:54
btw: 19.-es C1 részt a népnek!  :hehe:
Könyörgésed meghallgatásra talált :D
YAY! Superb! ^^

Quote from: zedin on 2007-02-28, 14:52:04
Hát ide se fogok járni fórumot olvasni, ha ilyeneket írtok a Death Note-ról!
Méghogy gyerekes, meg unalmas rész!  A Death Note-ban olyan nincs! Amúgy meg itt senki sem olvasta mangát!  :mad: Akkor másként vélekednétek ezekről a részekről!

De igen, van gyerekes rész (a 17. második fele, valamint a 18., illetve a manga 5. fejezetének első pár chapter-e hemzseg tőlük). Én az animével párhuzamosan olvasom a mangát, s bizony aláírhatom az adaptálás minőségi munkáját mind pozitív, mind negatív pillanataival együtt.

Quote from: zedin on 2007-02-28, 15:38:15
Bocsi, nem szoktam fórumon leordítani embereket, de ma ilyen napom van!
Meg nem szeretem, ha rosszat írnak vmiről! Én csak jókat írok fórumba, hogy ne bánsak meg mást. Ha vmi nem tetszik, azt megtartom magamnak!

Én úgy tudtam, hogy a fórum arra való, hogy mindenféle észrevételeket, véleményeket lehessen kipostolni a nagyérdemű elvtársaknak. Boldogot, szomorút, pozitívat, negatívat, természetesen az etikai és viselkedési szabályok betartásával. Javítsatok ki, ha esetleg rosszul definiálok. Megeshet.  :lazza:

Quote from: Gmer on 2007-02-28, 16:25:58
[spoiler][/spoiler]

Te meg még mindig eszméletlenül hatalmas mértékű fekete humorral rendelkezel, kolléga.  :jee: :__devil:


DN témánál maradva: végre alkalmam nyílt megtekinteni az új OP/ED-et az itthoni gépemen. Vegyes érzelmeim vannak.

Jó dolgok:
- a vágások valóban fenomenálisak
- OP-ban Aizawa-san shotgunnal! YAY!  :hopp:
- OP-ban RYUK! MEGAYAY!  :__devil:
- ED a végére képileg különösen tetszik (írás a DN-be, óravisszapörgetés, egyebek)
- az ED zenéjének refrén előtti része (Light lifttel megy felfelé valahová). Az valóban jó.
- halottnak tűnő Light az ED végén. Hmhm.  :lazza:

Rissz-rossz dolgok:
- az OP zenéje teljesen. Nekem nem tetszik ez a hörgés, akármennyire ütemes is.
- az ED refrénje. Az is átmegy néhol sivításba.
- néhány gyerekes momentum OP-ban (Ryuk kergeti a zsineggel megkötött almát. Oké, hogy vicces Ryuk azon tulajdonsága, hogy betegesen rajong az almáért, de ezt azért mégsem kellett volna így kifigurázni  :ejnye:)

Shali

#512
Új op:
A zene jó lenne, ha az elejéről és a végéről az ordítós darálást lehagynák, vagy legalábbis kicsit finomabbra vennék. Amúgy vannak iszonyat jól elkapott részek, ahol a zene és a képek jó egységet alkotnak. Pl amikor Ryuk a lámpák elött ugrál, vagy a "lépdesős" jelenet baromira hangulatos, viszont vannak olyan részei is, ahol a zene és a bevágások ritmusa nagyon elüt. Pl Misát kétszer mutatják, és mindkétszer a lány is mozdulatlan majdnem és a kamera is lassan megy, viszont gyors zene van alatta, ami nem frankó.
A vizuális élmény viszont lehengerlő, baromi jó lett, tényleg.
Bizony előfordul néha, hogy két dolog külön-külön teljesen zsír, viszont együtt nem hatványozzák, hanem visszafogják az élményt. Itt is ez van, amúgy nincs bajom az ordítós daráldával, viszont itt olyan izé, hogy precízen fogalmazzak (=

Új ed:
Itt már visszafogottabb a zene, a képek maradtak jók, szóval ez már zsír (=

Azt hiszem, a kép és zene össze-nem-hangoltságának ellenére ez lesz az első anime, ahol az op-ot és az ed-et is mindig meg fogom nézni ezentúl. ^^

szerk.: nem vagyok épp a felfogásom csúcspontján, a zenét csináló banda neve Maximum the Hormon?
Honnan lehet ilyet szerezni? (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Solid Snake

#513
19. rész

[spoiler]A cím becsapott, kollégák. Matsuda -- ennek megfelelően ökörködésre számítottam, azonban a címszereplő egyén meglehetősen pozitív irányba mozdult ebben a részben. Oké, hogy gyakorlatilag öngyilkos akciót indított a Yotsuba ellen, de akkor is, legalább lehetett valami hasznát venni a kávéhozáson kívül.  :D

L-ék mentőakciója volt a rész csúcspontja (mentős L  :lol:), a kör pedig kezd egyre jobban bezáródni (8-ból már 1 kipotyogott, én még mindig a hosszú fekete hajú fickóra gyanakszom, tuti, hogy ő a third Kira).

A rész elején Light töprengése különösen tetszett (vajon ha Kira hatalmával rendelkeznék, akkor arra használnám, hogy megöljem vele a bűnös embereket? Nem, én ilyesmire sohasem vetemednék. :ejnye:).

Lényeg: első olyan "Shinigamiatlan" DN rész volt, ami tetszett. Innentől már csak jobb részeket kérünk, tisztelt készítők!  :jee:[/spoiler]

Xzone

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-01, 08:08:42
19. rész

[spoiler]A cím becsapott, kollégák. Matsuda -- ennek megfelelően ökörködésre számítottam, azonban a címszereplő egyén meglehetősen pozitív irányba mozdult ebben a részben. Oké, hogy gyakorlatilag öngyilkos akciót indított a Yotsuba ellen, de akkor is, legalább lehetett valami hasznát venni a kávéhozáson kívül.  :D

L-ék mentőakciója volt a rész csúcspontja (mentős L  :lol:), a kör pedig kezd egyre jobban bezáródni (8-ból már 1 kipotyogott, én még mindig a hosszú fekete hajú fickóra gyanakszom, tuti, hogy ő a third Kira).

A rész elején Light töprengése különösen tetszett (vajon ha Kira hatalmával rendelkeznék, akkor arra használnám, hogy megöljem vele a bűnös embereket? Nem, én ilyesmire sohasem vetemednék. :ejnye:).

Lényeg: első olyan "Shinigamiatlan" DN rész volt, ami tetszett. Innentől már csak jobb részeket kérünk, tisztelt készítők!  :jee:[/spoiler]

Nekem nagyon tetszett L hangja a telefonban. Jól eltalálta azt a tipikus "japán tizenéves" hanglejtést :smile:

Shali

No, egy fokkal összeszedettebbet írtam a blogomra az új op-ról, ha valakit érdekel (=

Amúgy mikor lesz már fordítás a 20. részhez? :nyüssz:
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

kikuchiyo

Failure is the default option


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver

"Are you annoyed that only I'm eating cake?"

L néha azért le tud menni dedós szintre.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Shali

20. rész

[spoiler]Hm, hm, hm...
Az op-ról már kifejtettem a véleményem, annyival kiegészítem, hogy teljes képernyőn, jó minőségben azért egész más a hatása, mint youtubon, viszont a vége-zúzda nagyon nem kellene \= Amúgy meg furcsa volt, hogy ezzel indul a DN, de majd hozzászokom.
Az epizód érdekes volt, nem feltétlen a szó pozitív értelmében. Az első fele baromi jóra sikeredett, izgultam, meglepődtem, zsír. Viszont a második felében már megint dedóztak. Bármennyire is szeretem a cuki gót lánykákat, Misa jelenetei nagyon elütnek a sorozat többi részétől, és kiráz a hideg ha megszólal. L-t meg egyre jobban bírom, nagyon genya (=
Az endingen pedig meglepődtem. Annyira lefoglalt a kezdés, hogy youtubon is csak egyszer néztem meg, de akkor sem azon járt az agyam. Zeneileg jobban el van találva, mint a kezdés. Azt hiszem ez lesz az első anime, amit minden egyes alkalommal a legelejétől a legvégéig fogok nézni (=[/spoiler]

when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!


chilip

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-03, 13:35:11
Quote from: Gmer on 2007-03-01, 23:22:21
Quote from: kikuchiyo on 2007-03-01, 22:57:35
=^.^=
Cute! :haha:

http://i58.photobucket.com/albums/g279/Gmer/1169725195333.jpg
http://i58.photobucket.com/albums/g279/Gmer/1172665202070.jpg
http://i58.photobucket.com/albums/g279/Gmer/lol-yuki.jpg

Ismét okoztatok pár boldog percet.  :lol: :lol:

az összes jó, de az első viszi a pálmát :D a második "picit" spoileres, ha jobban odafigyeltek mi történik  :eek: pheu még jó, hogy én mangás vagyok, de csak animés NE NÉZZE MEG!!!!

Solid Snake

Quote from: chilip on 2007-03-03, 13:48:32
az összes jó, de az első viszi a pálmát :D a második "picit" spoileres, ha jobban odafigyeltek mi történik  :eek: pheu még jó, hogy én mangás vagyok, de csak animés NE NÉZZE MEG!!!!

Sajnos megnéztem.  :frown:
Megpróbálom minél előbb elfelejteni, ugyanakkor az a momentum majd bizonyára ütni fog, ha elér oda animében.

Gregory

Quote from: Shali on 2007-02-28, 21:50:33
szerk.: nem vagyok épp a felfogásom csúcspontján, a zenét csináló banda neve Maximum the Hormon?
Honnan lehet ilyet szerezni? (=

Maximum The Harmon az együttes, a Gendou-n fenn van az op meg az ed
Véleményem:
sorozatról: 1xűen fenomenális, főleg azt a részét szerettem, mikor még nem voltak 1etemen, és azóta, h Ryuk nincs a képernyőn kevésbé tetszik, de azért még fajah, ha ennél nem romlik tovább, akkor még mindig bőven az átlag fölött lesz.
új op: hát ez sztem nem nagyon illik a sorozathoz. Egy hentelős animéhez még el is menne, de ide.... A zene pedig bántja a fülem, pedig nem vetem meg az igényes, hörgős metált sem.
új ed: 1 fokkal jobb mint az op, nekem jobban tetszett mind a szám, mind a grafikus részletek.

Liquid Snake

Megnéztem én is a 20. részt. A történet halad szépen tovább, én is arra gyanakszom h még egy két ilyen rész aztán olyan fordulatok jönnek h az állunk is leesik. Az új op/ed nekem nagyon bejön.  :whoah: Az tény h  nem éppen illik az anime-hez de úgy az opening meg ending videó magában nagyon tetszik :) Pedig nem szeretem én se az ilyen AAARARRRGGGG ARGH ARRRGHHH BRRRRRRRRRRRHHHHHH számokat :)

Bishop

új op
nekem meg nemtetszik az előző az egyik kedvenc op-om volt,endel nem foglalkozom
de a mostani rosz,mondjuk ezt be lehet tudni annak hogy ez a műfaj távol áll tőlem,de ettől függetlenül szerintem még csak nem is passzol hozzá,igazán ha pörgőset akartak jobban is megcsinálhatták volna,vagy ha zúzósat akkor is

Rage

Ep21, minden egyeb komment nelkul: OMG WTF BBQ. :eek:
Egyelore otletem sincs, mi lesz ennek a folytatasa, de majd meglassuk. :lazza:
痛みを感じる方向に、出口がある!

Soul

Az új opening és ending mind 2 nagyon jó, igen teljes képernyőn/tiszta képpel és jó hangzással nagyon üt :smile:.Én szeretem az ilyen zúzdát  :smile:. De az ending lett a legjobb.Kedvenc részem mikor Light ugrik le a mélybe, a hangal eggyüt nagyon jó  :smile:, korábban is volt egy hasonló jelenet.
A sorozatba is észre vehető valami javulás, és lesz is erről árulkodik az opening és az ending is.

Theon

VÉGRE! Megint kezd jó lenni!! Már éppen ideje volt, hogy történjen valami érdekes. Újra érzem, hogy a "Mikor jön már a következő rész?" kérdés itt motoszkál bennem.  :haha: Kíváncsi vagyok, mi lesz L reakciója Misa felfedezésére (a rész vége)!

Az openinghez csak annyit fűznék, hogy szerintem nem illlik a sorozathoz ez az agyatlan metálos ordibálás, elvégre itt az intellektusok harcáról, két elme izgalmas párbajáról van szó. Egyébként meg nem rajongok a metálért túlzottan, úgyhogy inkább mostantól átugrom az introt.
"Chaos is the score upon which reality is written."
"I don't need a scabbard to sheath my mind."
"One foot in the grave and the other in hell."

Shali

Quote from: Rage on 2007-03-06, 23:55:20
Ep21, minden egyeb komment nelkul: OMG WTF BBQ. :eek:
Háttőő, igen, én is csak annyit tudok mondani, hogy omgwtf o.@
Alig várom, hogy mi lesz jövő héten (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

KeLa

Quote from: Shali on 2007-03-08, 12:05:27
Háttőő, igen, én is csak annyit tudok mondani, hogy omgwtf o.@
Alig várom, hogy mi lesz jövő héten (=
Egyetértek, kezd visszatérni a régi DN :smile:

chilip


Relunx

#533
Hali! Régen írtam ide!
Nos tegnap meglestem a 12-20.dik részig. (nem volt sok időm meg van most kb 4-5 anime amit egyhuzamban nézek).
Nagyon tetszettek! Nem is hittem volna hogy idáig fajulnak a dolgok. Észrevételeim:
1.
L-t már már leírtam, amikor Misa-Misa meglátta a valódi nevét, amikor a suli udvarán megrohamozták a "rajongók". Mindenesetre kiderült hogy L-t nem Ryuzaki-nak, sem a híres énekesnek a neve sem az övé. Tehát a nevét még most is titokban tartja, nemcsoda hisz elmélete alapján ez a legbiztossabb neki. Örülök hogy megúszta, ráadásul nagyon gyorsan reagált és időben indított egy ellentámadást, vagyis elfogta a second-kira-t. Ezzel Light eséllye hogy megtudja L valódi nevét kis időre "várakozó" pályára került. Kérdésem az hogy hogy fogja Light visszaszerezni a death note-ot. Elöször gondolom a 24-órás bilincstől kéne megszabadulni. Másik az hogy L továbbra is Light-ot tartja Kira-nak, és Light "elmélete" alapján is amikor megmagyarázta L gondolatmenetét miszerint L tudja/sejti hogy Light és Misa-Misa elvesztette a "Shinigami" képességet átadva másnak hogy így kikerüljön a gyanúsítottak listájáról gondolván hogy az idő múlásával tisztázza magát, és akkor majd visszaszerzik az erejüket, s végeznek L-el.

2.
Ha megölik a 3.dik kira-t akkor gondolom a napló visszakerül Misa-Misa-hoz, vagy Lighthoz. Ha Misa-Misa szerzi meg akkor egyből lesznek emlékei és ez is bonyodalmat okozhat, hisz light most anti-kira lévén hogy nincs emlékezete, s gondolom nehéz lenne az igazság ha Misa-Misa megmondaná neki...és ha Misa-Misa megszerzi az ó naplóát neki is újra megjelenik Rem?

3.
Tényleg kiváncsi vagyok hogy szerzi vissza a naplót Light, gondolom vmi jeleket hagyott hátra hogy újra megtalálja. A másik, ha megszerzi újra a földbeásott naplót, akkor Ryuk újra megjelenik neki?

4.
Hogy fogják L-t megölni? Kérdése hogy meddig húzza még, és ki/kik ^^ lesznek az útódai, hogy gondolom ha L-t sikerül megölni akkor az egész csoport is vele fog halni, tehát az L útód/útódoknak is lesz sok dolguk feltéve ha L hagy nekik üzeneteket melyekben az összes gondolatát észrevételeit, megérzéseit leírja amivel kiiktathatja Light-ot, ezzel elérve a végső célját (én szurkolok neki, bár ezt már csak a halála után érheti el, de nembaj L győz :) Ehhez kapcsolódva az első openingben amikor felhőkarcoló tetjén van L is és Kira is, gondolom ez a kettőjük közti párharc "állomásit" mutatja be, jelnleg L van fölényben az ellentámadás miatt, és Kira épp zuhan lefele, de féluton megáll...ami L-t is meglepi hisz már biztos volt a győzelmében de Kira méltó ellenfél.

5.
Új opening. Számomra nem meggyőző. Sőt nekem nem jön be. Jobban szerettem a régit, az tükrözte a hangulatot, de ez olyan mint vmi fel heavy-metálozott valami ami sehogy sem paszol ebbe a környezetbe. Tény hogy a grafikai-effektusok jók benne, (bárcsak lenne több Misa-Misa :p), de a sok képvillanás gyorsan egy komoly hangvételű animéhez sztem nem passzol (Ez olyan mintha az Azumanga intrójában a Higurashi no naku koro ni op-jának zenéjét nyomnák le). Az endinget még nem láttam majd megnézem és mondok arról is véleményt.

6.
Tetszenek a poénos részek benne, mert ezek kis színt is visznek bele. Pl amikor Misa-Misa megkérdezi hogy randizni hogy fognak, mire L megszólal: 3-asban :) Meg a bunyók is tetszenek! De tényleg, ez is szimbolizálja hogy harcolnak egymással. Bár sztem L Misa-Misa-ra is hajt, amikor pl beszervezte a buliba (amiokr azt mondta hogy Light Kira-t akarja elkapni ezzel is ellentétet állítva közéjük, pechére azonban Misa-Misa érzelmei Light iránt Kira miatt adóttak, ezt be is vallotta amikor megtalálta Kira-t, szal ha visszatérnek az elmékezetei Misa-Misa-nak akkor Light-ot már Istenként fogja tisztelni), Light meg erősen tiltakozott, hisz védeni próbálta a Misa-Misa-t. Szal L nagy nőcsábász, ezzel a bilincsel szinte mindig láthatja Misa-Misa-t, ráadásul pervez is hisz fogdosta is a seggét és még a telóját is elszedte...az a kéjenc vigyori kép az marhára bejött:
http://img266.imageshack.us/img266/1928/bscap1455my9.jpg
http://img266.imageshack.us/img266/8489/bscap1462gl2.jpg

7.
Viszont nem értettem L ilyedt reakcióját (egy hidegfejű csavaros eszű nagy intelligenciájú széles látókörű ember) a 12-dik részben amikor Misa-Misa üzenetet küldött a TV-n keresztül Kira-nak, és megelmítette hogy megmutatjuk egymásnak Shinigamikat...

Egynelőre enni az észrevételeim, ha vki tud esetleg válaszolni a kérdéseimre (lehetőleg ne az hogy: OLVASD el a mangát s megtudod, hanem pl pár pici jelet adjon nekem már az is jó)

Relunx

chilip

nézd meg a 21-es részt, az pár kérdésedre választ fog adni (bár nem a többségre, csak a jövőt illetően...)

Relunx

Nah láttam a 21.dik részt is! Nagyon tetszett! Tehát megindult az újraéledés! :)
Pár kérdésere választ kaptam ugyan de jólenne ha pár fontosabb kérdésre is kapnák választ :)

Relunx

zonbi

Sziasztok!

Elore szolok, ne haragudjatok, nem olvastam vegig a forumot. Rendszeres nezoje vagyok en is a sorozatnak es kezdek addict lenni :D Nem tudom volt-e mar szo a Death Note mozifilmrol. Nos sikerult leszenvednem torrentrol az elso reszt, es nagy nehezen sikerult hozza jo feliratot is kesziteni. A video eppen reencode alatt van, mivel az mkv csak egy hang es egy video savot tartalmazott igy nem veszitunk semmit az xvides avival, raadasba meg az asztali lejatszo is fel fogja ismerni. Szoval ha igenyt tart ra a kozosseg akkor feltoltom valahova, ahonnan ha az adminbacsik is ugy gondoljak felmehet az ftpre.

Masodik resz, Death Note: The Last Name cimmel ebben a honapban kerul dvd-re, remelhetoleg lesz belole majd rip :)

KeLa

Quote from: zonbi on 2007-03-09, 13:35:14
Szoval ha igenyt tart ra a kozosseg akkor feltoltom valahova, ahonnan ha az adminbacsik is ugy gondoljak felmehet az ftpre.
Mivel nem anime, nem fog felkerülni :smile:

chilip

Quote from: zonbi on 2007-03-09, 13:35:14
Sziasztok!

Elore szolok, ne haragudjatok, nem olvastam vegig a forumot. Rendszeres nezoje vagyok en is a sorozatnak es kezdek addict lenni :D Nem tudom volt-e mar szo a Death Note mozifilmrol. Nos sikerult leszenvednem torrentrol az elso reszt, es nagy nehezen sikerult hozza jo feliratot is kesziteni. A video eppen reencode alatt van, mivel az mkv csak egy hang es egy video savot tartalmazott igy nem veszitunk semmit az xvides avival, raadasba meg az asztali lejatszo is fel fogja ismerni. Szoval ha igenyt tart ra a kozosseg akkor feltoltom valahova, ahonnan ha az adminbacsik is ugy gondoljak felmehet az ftpre.

Masodik resz, Death Note: The Last Name cimmel ebben a honapban kerul dvd-re, remelhetoleg lesz belole majd rip :)

üdv a fórumon  :tezsvir:

zonbi

Quote from: KeLa on 2007-03-09, 14:01:01
Quote from: zonbi on 2007-03-09, 13:35:14
Szoval ha igenyt tart ra a kozosseg akkor feltoltom valahova, ahonnan ha az adminbacsik is ugy gondoljak felmehet az ftpre.
Mivel nem anime, nem fog felkerülni :smile:

Hat, nem az en vesztesegem :)

Egyeb uton is meg tudom osztani, ha valaki igenyt tart ra.