Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Quote from: Solid Snake on 2007-04-04, 22:32:59
25. részen vagyok túl. El lehet felejteni a 24-et, kérem szépen...
[spoiler]Most jelenleg képtelen vagyok írni. Hiába, L mindvégig a kedvenc karakterem volt, és lesz. Példakép, kész.
Csak remélni merem, hogy Light nagyon kemény halált fog halni. Igazán megérdemli...  :Eztneked:[/spoiler]
[spoiler]KEmény lesz és humoros.. egyszer majd :P[/spoiler]

Shali

[spoiler=25]omgomgomgomgomg te jó ég
Ezzzzz... huh
Ez egy minden szempontból tökéletes rész. Már amennyire egy olyan rész tökéletes lehet, ahol a legkedvencebb anime karakterem meghal o.O
De a végkifejletnek nagyon durva felvezetése volt a zene, a fények, az effektek, a vallásosság, Misa éneke, L és Light jelenete, hűű, csak tátogok, szóhoz nem jutok O.O
Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a maradék ~15 részben, elképzelésem sincs, hogy ezt hova lehet még fokozni[/spoiler]
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

kelvor

#752
Quote from: Shali on 2007-04-05, 03:20:59
[spoiler=25]omgomgomgomgomg te jó ég
Ezzzzz... huh
Ez egy minden szempontból tökéletes rész. Már amennyire egy olyan rész tökéletes lehet, ahol a legkedvencebb anime karakterem meghal o.O
De a végkifejletnek nagyon durva felvezetése volt a zene, a fények, az effektek, a vallásosság, Misa éneke, L és Light jelenete, hűű, csak tátogok, szóhoz nem jutok O.O
Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a maradék ~15 részben, elképzelésem sincs, hogy ezt hova lehet még fokozni[/spoiler]

Csak 12, nem? Egyébként nem kell már spoiler ablak, úgyis látta már mindenki, aki ide jár :smile:

Szerk: Közben megnéztem megint a 24 és a 25-ös részt, valami zavar, de nem tudom mi....a 25ös rész eleje is furcsa volt, ahol Watari és L álltak, a templomnál...vagy talán árvaháznál. Komolyan mondom, mindjárt előreugrok a mangában :__devil:

LuckyDingo

Quote from: kelvor on 2007-04-05, 03:26:12
Szerk: Közben megnéztem megint a 24 és a 25-ös részt, valami zavar, de nem tudom mi....a 25ös rész eleje is furcsa volt, ahol Watari és L álltak, a templomnál...vagy talán árvaháznál. Komolyan mondom, mindjárt előreugrok a mangában :__devil:
Nem kell nagyon előre ugrani. Ha a manga szerint halad /márpedig miért ne haladna/, akkor a 26ban magyarázatot kapsz az árvaházra :D Mondjuk nekem eltünt a nagyon király detektív.. [spoiler]sose szerettem N-t -_-[/spoiler]

Shali

Member pl még nem tart ott, ahol mi, (legalábbis nemrég még csak a 13-nál járt, bár lehet, hogy azóta behozta) meg amúgy is, lehet, hogy valaki azért néz be ide, hogy a torrentre linket találjon, vagy akármi, nekem nem tart semeddig a spoiler tag-eket kiírni, viszont másnak lehet, hogy nagyon durván elrontanám az élményét, úgyhogy inkább ragaszkodom hozzájuk (=

[spoiler] Amúgy a 25. rész a stílusában teljesen eltér a többitől. Lassabb, nyugodtabb, tele van elfolytott érzelmekkel, sok közeli képpel (pl a lépés motívum többször is előkerül). A korábbi részeknél csak úgy repkedtek a levezetések és győztük kapkodni a fejünket, ennél a résznél viszont csak hátradőlünk és lélegzetvisszafojtva bámulunk. Sok jelzőt kerestem rá, de annál jobbat nem találtam, minthogy ez a rész szép.[/spoiler]

Hja, azért írtam ~15-öt, mert hirtelen nem voltam olyan állapotban, hogy kiszámoljam, hogy mennyi is van vissza (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

chilip

Quote from: LuckyDingo on 2007-04-04, 23:36:08
Quote from: Solid Snake on 2007-04-04, 22:32:59
25. részen vagyok túl. El lehet felejteni a 24-et, kérem szépen...
[spoiler]Most jelenleg képtelen vagyok írni. Hiába, L mindvégig a kedvenc karakterem volt, és lesz. Példakép, kész.
Csak remélni merem, hogy Light nagyon kemény halált fog halni. Igazán megérdemli...  :Eztneked:[/spoiler]
[spoiler]KEmény lesz és humoros.. egyszer majd :P[/spoiler]

:lol: meg tudom erősíteni  :D

Bishop

bazz csak nekem nem jön le sehonnan :ejj:
torrent el sem indul direct download-nál meg 86%-on megáll :Eztneked:

Shali

Quote from: carfanatic on 2007-04-05, 12:15:16
bazz csak nekem nem jön le sehonnan :ejj:
torrent el sem indul direct download-nál meg 86%-on megáll :Eztneked:
Én ezt szedtem és teljesen korrekt sebességgel jött.
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Kistarcsa

Eddig azt hittem, hogy a 24. résznél nem lehet jobb :P
Tévedtem....
Bár kicsit szomorú az egész.... de az eddigi legjobb rész amit láttam :P
[spoiler]Ami nagyon tetszett, az az volt, amikor L meg Light bejöttek az esőből.. És L letérdelt Light elé és megtörölte a lábát... Mintha behódolt volna Light előtt... az nagyon szép jelent volt.[/spoiler]

LuckyDingo

Quote from: Kistarcsa on 2007-04-05, 13:08:44
[spoiler]Ami nagyon tetszett, az az volt, amikor L meg Light bejöttek az esőből.. És L letérdelt Light elé és megtörölte a lábát... Mintha behódolt volna Light előtt... az nagyon szép jelent volt.[/spoiler]
Hát egen erre mondták páran, hogy OMG Gay XP
De tényleg jó volt :D Komáltam L arcát.. nagyon jó képeket vágott :D

Gregory

Azon én is elgondolkodtam, h a Light lábát törölgető L-t nem átvitt értelemben kell-e értelmezni...
Vajon L tényleg nem hallotta kinn az esőben, amit Light mondott, vagy csak azt akarta, h Light is menjen ki az esőre, hozzá?

Rage

Direkt tett úgy, mintha nem hallaná. AoiAnime fórumon volt egy jó komment a lábtörölgetős jelenettel kapcsolatban:
[spoiler="Igazából nem is spoiler, lawl"]Nem értem minek kell L-t már-már Jézusi szintre emelni. Aki járt gimibe, az mind tudja, hogy ez lábmosás egy bibliai jelenet, mikor is Jézus megmossa Júdás lábát (is). Ez kb. olyan volt mintha L kiírta volna fényreklámmal, hogy tudom, hogy el fogsz árulni.[/spoiler]
痛みを感じる方向に、出口がある!

kikuchiyo

Na igen... a legtöbb japánnak teljesen idegen dolog a kereszténység, ezért nem is lehet rajtuk számonkérni, hogy egy adott szimbólum minden vonzatával tisztában legyenek.
Failure is the default option

Bishop

Ez volt a legnagyobb rész :whoah: :whoah:
[spoiler]Watari-t sajnáltam,meg Rem-et is de végre L meghalt,következő rész reinkarnáció
nem olvasom a manga-t de remélem nem fog L reainkarnálódni bár ez az egyetlen út hogy visszajöjjön[/spoiler]

Member


Bishop

Én nem tartozom az L fanok közé Light-ot jobban bírom,és végülis tudtam már hogy meg fog mert egy spoiler-be beleakadtam egyszer és ezért írtam hogy végre
no offense


Member

Én sem vagyok nagy L-fan, körülbelül ugyanannyira szimpi mind a "tisztogató", mind a "diszacharid-fanatikus", én csak Ryuk-ot féltettem, hogy a shinigami-legyilkolás mást jelenthet, de azt hiszem, ő nem mentené meg Light-ot soha. :)

Darkstar

Member, keveset jársz a 4chanra. Én már az első rész után tudtam, [spoiler]hogy "L dies". :D Később ebből lett a Ladies (lusta vagyok előkeresni a mentett threadet, majd később) ezért volt tegnapelőtt Ladies night, amihez egy nagy rakat topik és visszaszámlálás tartozott. Szóval nem lepődtem meg. :)[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

LuckyDingo

Quote from: Rage on 2007-04-05, 13:42:27
Direkt tett úgy, mintha nem hallaná. AoiAnime fórumon volt egy jó komment a lábtörölgetős jelenettel kapcsolatban:
[spoiler="Igazából nem is spoiler, lawl"]Nem értem minek kell L-t már-már Jézusi szintre emelni. Aki járt gimibe, az mind tudja, hogy ez lábmosás egy bibliai jelenet, mikor is Jézus megmossa Júdás lábát (is). Ez kb. olyan volt mintha L kiírta volna fényreklámmal, hogy tudom, hogy el fogsz árulni.[/spoiler]
Vagy a te storydat nézzük vagy azt, amit én írtam a tiedben az árulásról van szó, az enyémben az hogy a barátja :D De ha már kereszténység, akkor Jézus majdnem az összes tanítványának megmosta a lábát. /egyébként ez közel sem lábmosás volt, hanem lábtörlés.. azért nem mindegy ám XDDDD/
Hanyagoljuk sztem.. megtörtént, fura volt, mindenki azt hisz, amit akar ^^

kelvor


Kistarcsa

Ööhh... szerintem én tudom ( gondolom ) mi lesz a következő részben. "Reincarnation"
Aki még nem olvasta a mangát az sztem ne nézze meg... bár én sem olvastam, hanem csak gyanítom hogy ez lesz :P
[spoiler]Szóóval... Néztem a szereplők listáját egy két helyen, és láttam, hogy L-nek van két "tanítványa" is.. szerintem a következő részben valamelyik csávó, talán Naer (ha jól tudom) fogja tovább keresni Kira-t... de ez csak egy feltétetelezés. Meg gondolom ez a reinkarnációt sem arra értik, hogy L visszatér, hanem csak arra, hogy újra folytatódik a harc Kira ellen...[/spoiler]

Member

Egy kérdés: Ha valakit nem kereszteltek meg, sőt, eddig mindenki másként szólította és ő maga is mindenkinek másként mutatkozott be, az hogyan ölhető meg a Death Note-al? :confused:
[spoiler]Amúgy az intro-t végignézve a vontatott sétáláskor erősen körvonalazódik, hogy kivel lesz még Light-nak komoly kapcsolata. ;)[/spoiler]

Gregory

Quote from: Member on 2007-04-05, 20:25:24
Egy kérdés: Ha valakit nem kereszteltek meg, sőt, eddig mindenki másként szólította és ő maga is mindenkinek másként mutatkozott be, az hogyan ölhető meg a Death Note-al? :confused:
[spoiler]Amúgy az intro-t végignézve a vontatott sétáláskor erősen körvonalazódik, hogy kivel lesz még Light-nak komoly kapcsolata. ;)[/spoiler]
A névvel kapcsolatos kérdéseket feljebb elemezgettük, de aztán kiegyeztünk abban, h lövésünk sincs, és tovább léptünk ;)

kelvor

Quote from: Member on 2007-04-05, 20:25:24
Egy kérdés: Ha valakit nem kereszteltek meg, sőt, eddig mindenki másként szólította és ő maga is mindenkinek másként mutatkozott be, az hogyan ölhető meg a Death Note-al? :confused:
[spoiler]Amúgy az intro-t végignézve a vontatott sétáláskor erősen körvonalazódik, hogy kivel lesz még Light-nak komoly kapcsolata. ;)[/spoiler]

Ezt már kitárgyaltuk egyszer azt hiszem és arra jutottunk, hogy nincs rá megoldás, ez az egyik legtámadhatóbb "hibája" a  DN-nek. Az Intro meg sokat sejtet, igen.

szerk: váá, Gregory megelőzött :D

Xzone

Megfogadtam, hogy nem fogom, de most muszáj volt a mangát elővennem és előreolvasnom, heh.

Kistarcsa

Én se bírtam magammal, de mégse mertem előre olvasni a mangában... helyette előreolvastam a Death Note szabályaiban :P
Azzal legalább nem tudok meg sokkal többet... viszont elég érdekes :)

Rage

Quote from: Member on 2007-04-05, 20:25:24
Egy kérdés: Ha valakit nem kereszteltek meg, sőt, eddig mindenki másként szólította és ő maga is mindenkinek másként mutatkozott be, az hogyan ölhető meg a Death Note-al? :confused:
Szerintem teljesen mindegy, miként mutatkozik be valaki, a shinigami 100%, hogy meg tudja ölni a Death Note segítségével. Csak tipp, de valószínűleg a szemeivel mindenképp látja a nevét - hogy ez valódi vagy sem, imho innentől kezdve mindegy.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Bishop

amugy ha már ilyen kérdéselnél tartunk nem tudja valaki van vagy lesz e manga databook?
én ugyan nem olvasom de valaki csak kiválogatá a kérdésekre a választ hogy az ne legyen spoiler-es

Manitu

Quote from: carfanatic on 2007-04-06, 02:22:07
amugy ha már ilyen kérdéselnél tartunk nem tudja valaki van vagy lesz e manga databook?
én ugyan nem olvasom de valaki csak kiválogatá a kérdésekre a választ hogy az ne legyen spoiler-es
Lehet hogy csak nekem van későn, vagy korán, de nem igazán sikerül dekódolnom, mit akartál mondani :rolleyes:


Member

Quote from: Rage on 2007-04-06, 02:20:19
Szerintem teljesen mindegy, miként mutatkozik be valaki, a shinigami 100%, hogy meg tudja ölni a Death Note segítségével. Csak tipp, de valószínűleg a szemeivel mindenképp látja a nevét - hogy ez valódi vagy sem, imho innentől kezdve mindegy.
De ha nincsen neve, Rage, ha nincsen neve. Szélsőséges eset, de előferdülhet.

Carfan, egy büdös szót sem értek, gondolom, már fáradt lehettél. :p