Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

chilip

új OST? mintha új dallamokat hallottam volna?

Manitu

Quote from: Shali on 2007-04-16, 10:45:48
Kijött a Maximum the Hormone legújabb albuma, rajta a What's up People-el és a Zetsubo Billyvel, katt (;
Még nem tudom, hogy milyen, az első számnál tartok, de az kellemes (=
Meghallgattam... hááát... Az ending teljes verzióban még osszabb, mint a TV verzió. Rövidúton megy majd a kukába. De azért kösz a linket...


LuckyDingo

Hát Mello igazából abban a ruciban tiszta Ryukos volt XDDDD Viccet félretéve télleg elég kötsög figura.. nem tetszenek a gonosz technikái /báár hatásosabbnak bizonyul, mint L összes eddigi törekvése, de ez akkor is illegális/
Nearnek meg inkább egy kisfiús hang jönne jól/az ártatlan fajtából/, mert a megfontolt női hang télleg nem az ő karakteréhez tartozik :D

kelvor

Quote from: chilip on 2007-04-18, 23:40:07
új OST? mintha új dallamokat hallottam volna?

Van rá esély, felcsendült 1-2 új dallam, valóban.

Tetszett a 27-es rész, kezdenek tényleg elfajulni a dolgok. Kiváncsi vagyok Light hogy fog dönteni Sayuval kapcsolatban.   Melo teljesen unszimpatikus, fejbevernén őt is egy varánusszal. N-t meg biztos megszokjuk egy idő után, de azért nem egy L karakter. Holnap azért megnézem még1x, mert elég késő van és a felét nem fogtam fel :hehe: Misa elég dögös volt ebben a részben :angyali:

minuszmiki

A manga topikban is írtam, de egyáltalán nem szeretem, hogy folytatják a sorozatot azután, hogy L és Light harca (amiről gyakorlatilag az anime szól) végetért. Éppen ezért a két újfiú is meglehetősen idegesít. "Fejbeverném varánusszal"  :D, aki kikényszerítette a folytatást. (Ami egyébként a legkevésbé sem rossz)

Member

Miért akartok rávenni, hogy 25 után is folytassam a letöltést? :muhahah:
Light ezek szerint eldobja a neve utolsó 4 betűjét? :eek:

KeLa

#876
Quote from: Member on 2007-04-19, 09:25:52
Light ezek szerint eldobja a neve utolsó 4 betűjét? :eek:
Inkább mondjuk úgy h egy kis időre átveszi a helyét :smile:
mert ugye N lenne az igazi L ;)

Quote from: minuszmiki on 2007-04-19, 05:09:26
L és Light harca (amiről gyakorlatilag az anime szól) végetért.
Az anime sztem inkább magáról death note-ról szól és Light-ról. De ettől függetlenül nem nem lett volna rossz ha végig L-lel csatázott volna...

Member

Miért, a mangában hogyan vannak az L és N arányok?
(Én jobban örültem volna, ha L összeomlasztja végül Light-ot és az öngyilkos lesz... Talán majd N :D)

minuszmiki

Nagyjából fele-fele (L az 58. chapterben szerepel utoljára, a manga 108 chapterből áll)

Quote from: KeLa on 2007-04-19, 12:46:11
Quote from: Member on 2007-04-19, 09:25:52
Light ezek szerint eldobja a neve utolsó 4 betűjét? :eek:
Inkább mondjuk úgy h egy kis időre átveszi a helyét :smile:
mert ugye N lenne az igazi L ;)
L is elmondja valamelyik részben, hogy azt szeretné, ha majd Light venné át a helyét. Persze azért, hogy megtudja, Light-e Kira, de nem derül ki, hogy nem gondolja-e valóban így.  :smile:

Quote from: KeLa on 2007-04-19, 12:46:11
Quote from: minuszmiki on 2007-04-19, 05:09:26
L és Light harca (amiről gyakorlatilag az anime szól) végetért.
Az anime sztem inkább magáról death note-ról szól és Light-ról. De ettől függetlenül nem nem lett volna rossz ha végig L-lel csatázott volna...
Végülis igaz, csak az elejétől fogva azt sugallja a manga meg az anime is, hogy kettejük harca a hangsúlyos. Ezért éreztem furcsának, hogy folytatódik.

Prof. William

Quote from: minuszmiki on 2007-04-19, 05:09:26
A manga topikban is írtam, de egyáltalán nem szeretem, hogy folytatják a sorozatot azután, hogy L és Light harca (amiről gyakorlatilag az anime szól) végetért. Éppen ezért a két újfiú is meglehetősen idegesít. "Fejbeverném varánusszal"  :D, aki kikényszerítette a folytatást. (Ami egyébként a legkevésbé sem rossz)

A rajzoló/író egy nagy sokkra játszott ami leszasztja az olvasó álkapcsát hogy "BAZZ DE DURVA HOGY LEHET EZT MÉG FOLYTATNI????" És mi lehetne ennél nagyobb sok mint hogy L meghal?

Még szerencse hogy L többek között arra is fordított időt hogy hozzá hasonlóan debil zsenipalántákat képezzen így a játszma folytatódik. Talán az újszerű stíluukkal meg hogy Light most megint kezdheti előről a "Hogy a rákba derítsem ki a nevét?" hadműveletet el tudják majd kapni.

Member

Nekem a 24. végén az az érzésem volt, hogy már szándékosan nem akarta tovább húzni a dolgokat, még simán jöhetett volna azzal, hogy Light és Misa nem ártatlan addig, amíg nem látja a másik Death Note szabályait is, kicsit feltűnő volt, hogy az elején meg a végén is van egy How to Use. De így, hogy ilyen valótlan dolgokat, mint a shinigami-k vagy az ölni tudó jegyzetkönyvek (?) kellett meglátnia, melyek az idealizált világától eltérnek, inkább átadta a helyet az új generációnak, szerintem.

REPOST:
Ha a mangában 58:108 az arány, az animében meg 11:26, akkor a második részt az animében összecsapják, vagy hogy?

Prof. William

11 részbe szerintem bőven belelehet sűríteni...

Anno én azt hittem A 37 részben lessZ L halála majd 2. season de úgy tűnik tévedtem.

Liquid Snake

N ki fogja csinálni Lightot és ennek nagyon örülök!!!

Manitu

Quote from: Prof. William on 2007-04-19, 14:44:58Még szerencse hogy L többek között arra is fordított időt hogy hozzá hasonlóan debil zsenipalántákat képezzen így a játszma folytatódik.
Szerencse, szerintem inkább erőltetett. Mikor hirtelen előkerül valami a kalapból, amiről addig egy qrva szó sem esett, és ez hirtelen megoldja a kialakult problémát, az szerintem egy kicsit mindig erőltetett. Olyan rókabőr érzést kelt az emberben, mintha az egészet csak hirtelen összecsapták volna, hogy lehessen folytatni valahogy a történetet. Itt most speciel annyira nem gáz, mert nekem tetszett a folytatás is, és szvsz jó befejezése lett a mangának, de nem szeretem az ilyen hirtelen fordulatokat. A nézőnek/olvasónak nyugodtan elő lehetett volna már vezetni finoman a dolgot.


minuszmiki

Quote from: Manitu on 2007-04-19, 17:00:41
Quote from: Prof. William on 2007-04-19, 14:44:58Még szerencse hogy L többek között arra is fordított időt hogy hozzá hasonlóan debil zsenipalántákat képezzen így a játszma folytatódik.
Szerencse, szerintem inkább erőltetett. Mikor hirtelen előkerül valami a kalapból, amiről addig egy qrva szó sem esett, és ez hirtelen megoldja a kialakult problémát, az szerintem egy kicsit mindig erőltetett. Olyan rókabőr érzést kelt az emberben, mintha az egészet csak hirtelen összecsapták volna, hogy lehessen folytatni valahogy a történetet. Itt most speciel annyira nem gáz, mert nekem tetszett a folytatás is, és szvsz jó befejezése lett a mangának, de nem szeretem az ilyen hirtelen fordulatokat. A nézőnek/olvasónak nyugodtan elő lehetett volna már vezetni finoman a dolgot.
Agreed :tezsvir: Én is valami ilyesmit akartam írni, csak nem jutott eszembe semmi hasonlóan értelmes megfogalmazás.

@Member: Arányaiban a mangában jóval hosszabb volt Yotsubás rész, mégsem volt összecsapott az animében. Biztos vagyok benne, hogy ezt is meg fogják oldani.

Member

Quote from: Liquid Snake on 2007-04-19, 16:53:23
N ki fogja csinálni Lightot és ennek nagyon örülök!!!
Nem utálom Light-ot, de ennek személy szerint én is. :tezsvir:
Tudnék neki pár méltó halálnemet, de akkor guro-említés okán bannolnának. :D

LuckyDingo

Ejnye már, N nem fogja kicsinálni Lightot.. [spoiler=nagyon]azaz nem ő fogja, hanem egy rendes fickó XDDDDD[/spoiler]

Dreamcleaver

Nekem tetszett a 27-es rész. Felvezető epizódnak kítűnő volt. És elég jól megcsavarták a sztorit megint. Melo és N is érdekes arc. Egyelőre Melo-nak drukkolok, hosszútávon meg N-nek.  :D

Amúgy kicsit időzavarban vagyok. Mivel Sayu igen csak meg nőtt, gondolom eltelt pár év. De akkor Melo és N mikor kapták az értesítést L haláláról? Ergo az a sejtelmes transmition a nyomozás anyagával mikor történt? Lehet, hogy L előre csinált egy ilyen késleltetett adattovábbítást?

Misának fel sem tűnt, hogy hovalett Rem. Amúgy sztem Misa még Light-nál is rosszabb. Mindenféle morál és magasabb cél nélkül ölt, és Lighton kívül sz@rik mindenkire. Valami nagyon fájdalmas halált kéne kitalálni neki.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

#888
"Valami nagyon fájdalmas halált kéne kitalálni neki. "

Szado tentacle animal rape guro?


L nagy arc hogy még a halálára is gondolt.  :)


Bishop

Near képében kaptunk egy újabb L-t >_> viszont Melo-t nagyon bírom :Kiraly: . Érdekes lesz hogy most már 3 elme küzd egymás ellen. Remélem azért Light nem hagya magát könnyen legyőzni és legalább Near-t magával viszi a halálba  :muhahah: . (persze gondolom nem így lesz)
Már nem sok rész van hátra remélem jó pörgősek lesznek. Sayu-t meg már előre is R.I.P.  :bruhuhu: még ha nem is volt fontos szerepe.

Gregory

Quote from: carfanatic on 2007-04-19, 19:10:41
Sayu-t meg már előre is R.I.P.  :bruhuhu: még ha nem is volt fontos szerepe.
Ennyire biztosra veszed Sayu halálát? Szerintem elhamarkodott döntés lenne...
Érdekes egyébként az L - N közötti hasonlóság.
A hajuk hasonló stílusú, csak L-nek fekete, N-nek fehér és rövidebb.
L folyton evett valami édességet, N folyton játszik valamit[a fehér puzzle-n mintha lett volna valami felirat is]
Ugyanaz az ülés, mind2 zseni.
Vajon ez a hasonló neveltetés, vagy csak coincidence, vagy wtf?
[Melo-nak mintha nem lenne ennyi fura szokása. ]
Szvsz Melo ténykedését már nem sokáig követhetjük, kérdés az, h ki fogja elkapni...

Member

Ha Sayu meghal, gondolkodás nélkül szerzek eBay-en egy DN-t és beírom Light nevét meg egy "halálraf*sós" kidöglést... Az egyik kedvenc karakterem a hugi... :ejj:

Zelda

Kár, hogy Light ennyire belekavarta a családját (akaratlanul persze).
Sztem is jó újrakezdés volt ez a rész. A Puzzle-n pideg egy fekete L betű volt a bal felső sarokban :D
Az hogy Near milyen fiatal kicsit zavar, de sztem nagyobb koponya mint L volt. A gyufatornyai meg fenomenálisak.  :rotfl:
Melo, *csög, nekem nagyon unszimpi.
És Sayu meg ne haljon meg mert olyan cuki volt eddig is.  :ejj:

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-04-19, 20:44:23
A 26. részt kihagyom, gondolom nem volt benne semmi újdonság, csak nosztalgia.

Van benne újdonság. Az utolsó 5-6 percben.  :hehe:

KeLa

Quote from: Solid Snake on 2007-04-19, 21:35:27
Quote from: Member on 2007-04-19, 20:44:23
A 26. részt kihagyom, gondolom nem volt benne semmi újdonság, csak nosztalgia.

Van benne újdonság. Az utolsó 5-6 percben.  :hehe:
Jaja, Light szépen eltünteti a "felesleges dolgokat"... :smile:

Member

Ennyiért még nem dobok ki 180 megát. :hehe:
Amúgy Misa kicsit sem szívta meg, hogy Rem nincs többé? Vagy nem is törődik ilyesmikkel?

Gregory

Amíg megvan neki Light, addig szerintem nem különösebben érdekli Rem halála. Mondjuk sztem azért feltehette magának a kérdést, h miért is halt meg Rem, de gondolom arra a következtetésre jutott, h Lightnak ehhez semmi köze.

Zelda

Én is ezen a véleményen vagyok.,
Merthát bármilyen dögös is Misa, még így néhány év után is olyan buta szegény mint a tök. De borúűzőnek pont jó ebbe a remekműbe  :ejnye:

Manitu

Misa nem hülye azért. Szerintem pontosan tudja mi történt Remmel. Ő mesélt el Raitonak, hogy lehet megölni egy shinigamit, és tudja, hogy Rem vonzódott hozzá. Rem eltünt, L meghalt, nem nehéz összerakni. Arra is könnyen rájöhet, hogy ezt az egészet Raito tervelte ki. Csak éppen nem érdekli. Amíg ott van neki Raito, addig ő boldog, és bármit megtesz érte. Gyilkolja a bűnözőket, megfelezi a hátralevő életét, ha Raito mondaná, a 20.-ról is kiugrana egy szemrebbenés nélkül. Megszállott. Szerintetek zavarja, hogy Raito egy shinigamit is eltett láb alól a párezer ember mellett?


Member

Szerintem is egy gyökér, tipikusan az a fajta csaj, aki addig jó, amíg képen látom csak.
Majd nagyot fog nézni, ha egyszer nő létére tipikus férfibetegség viszi el és nem dobban többet pici lángoló szívecskéje... :rolleyes: