Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: ultimecia on 2007-10-19, 17:45:14

Ingyenes és jó íróprogram pl. az ImgBurn.
A DVD-íróval kapcsolatban meg nem értem mi a gond, az OEM kivitelű cuccok ilyenek, pl. OEM procihoz még zacskót se kapsz, úgy ahogy van a kezedbenyomják (vagy jobb esetben a vele egyidőben vett alaplapba). Ha kell a szoftver, csavar, kábel, kézikönyv, stb. akkor vegyél dobozos írót.

Fubenalvo

Quote from: ultimecia on 2007-10-19, 17:45:14
Vagy valaki ajánlana egy megbízható (lehetőleg ingyenes) íróprogramot?
51 Megás mini kiadás, ha a méret a lényeg. ^^ http://www.mininova.org/tor/653467

Darkstar

Quote from: Fubenalvo on 2007-10-19, 17:34:37
Kerestem néhány összehasonlító tesztet:

[spoiler=teszt1]
Testbed Configuration:

Core 2 Extreme QX6850 (3GHz)

Asus Striker Extreme
nForce 680i SLI chipset

GeForce 8800 GTX (2)

2048MB Corsair PC2-6400C3
2 X 1GB

Integrated on board

Western Digital "Raptor"
150GB - 10,000RPM - SATA

Windows XP Pro (DX9)
Windows Vista Ultimate (DX9 / DX10)
NVIDIA Forceware versions 162.22 and 163.69



[/spoiler]


[spoiler=teszt2]

AMD ATHLON 64 3700+ KACAE BPAW @ 3000MHz (10 x 300) @ v1.568
Asrock 939Dual-SATA2 Mobo
PCB Rev. 1.04 BIOS 2.20ADV (ULi chipset) socket/wire mod for v1.55 vcore
2GB Corsair XMS PC4400 (DDR550, 4 x 512MB) Samsung TCCD
RAM 2:3, 200MHz @ 2-2-2-5, 2T, @ 2.7v
BFG 7800GS OC (400/1250 Default) @ 469/1380
Western Digital 250GB PATA HDD (8MB, 7200 RPM)
Western Digital 80GB PATA HDD (8MB, 7200 RPM)
Scythe Ninja Heatpipe (SCNJ-1000)
Thermaltake Toughpower 750W


Windows XP SP2 32-bit

3dmark05 = 6765

3dmark06 = 3307

Vista Build 5600 RC1 64-bit

3dmark05 = 6332

3dmark06 = 3107

[/spoiler]


[spoiler=teszt3]

Megjegyzés: Konfigról és driverről nincs infóm

[/spoiler]


[spoiler=teszt4]

COMPONENT   AMD Socket 939 System
Motherboard    ASUS A8R32-MVP Deluxe
Processor    Athlon 64 FX-60 (2.6GHz)
Chipset    ATI Radeon Xpress 3200
Memory    2GB Corsair DDR400
Hard drive    Western Digital WD1500ADFD
Optical storage    16x ATAPI DVD +/- RW
Sound card    Sound Blaster Audigy 2
Display    Sony 19" Trinitron CRT
Operating system    Windows Vista Ultimate, Windows XP SP2



3D mark


[/spoiler]

[spoiler=teszt4 - második rész]


[/spoiler]

[spoiler=teszt4 - harmadik rész]


[/spoiler]

Következtetést mindenki vonja le maga.



Akkor én is hozzáfűzöm a véleményemet: magasról teszek a tesztekre/benchmark-okra, amíg nálam a rendszer gyorsabb, szebb, stabilabb és alapvetően jobban tetszik. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

#1443
Quote from: Fubenalvo on 2007-10-19, 17:34:37
Mondjuk hozzáteszem 98nál is többet eszik az XP, de XP-re is csak azért váltottam mert muszály volt, teljesen abbahagyták a fejlesztését. Ergo egyszer biztos én is felteszem a Vista-t megint, de az nem holnap lesz. :)
Régebbi gépekre WFLP. Nem kell lemondanod az XP rendszerről ugyanakkor jóval kevesebb erőforrást igényel. Az egyetlen hátránya, hogy nem lesz belőle magyar verzió és nem könnyen beszerezhető.

Ja és: http://www.001122.atw.hu/

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Quote from: Selmo on 2007-10-19, 21:09:08
Ja és: http://www.001122.atw.hu/

Mér nem adnak ennek egy könnyebben megjegyezhető címet, pl. www.kibaszottmuszajpontosjevelbazmeg.hu...

BTW nem akar valaki nekem ajándékozni egy C2D 6xxx szintű gépet és egy 30" monitort? ^^
Jók ezek az 1920×1080 ripek, kár, hogy jelenleg nem igazán tudom őket szaggatásmentesen megnézni.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: ultimecia on 2007-10-19, 17:45:14
Kellően halk, viszont sok a nekem felesleges vezeték amit a dvd alá sikerült betuszkolnom.
Viszont miután beszereltem azóta egyszer titokzatos módon újjraindúlt a gépem :wtf:
Szerintem cpu szar hűtője nem hűt ahogy kéne, így túlmelegedett. Holnap veszek valami rendesebb hűtőt.

Az is baj, ha van, az is, ha nincs :)

Pedig nem kéne neki újraindulnia csak úgy.
Hőmérsékletek? Alaplapi driver cd-n biztos van valami program erre. Nézd meg
terhelés alatt a hőmérsékletet (prgramot elindítani ablakban, vagy WinPrime,
SuperPi).



WFLP helyett még ott van a win2k is. Kevésbé erőforrás-igényes, és sok olyan
újdonságot tettek bele a win98-hoz képest, ami az xpbe is belekerült.

Kiku, a találsz valakit, aki ad, szólj nekem is :D

Fubenalvo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-19, 21:26:19
WFLP helyett még ott van a win2k is. Kevésbé erőforrás-igényes, és sok olyan
újdonságot tettek bele a win98-hoz képest, ami az xpbe is belekerült.
Ha még komolyan is veszem amit írtál akkor egy olyan kérdés. Pl PS9CS2 igényli az XP SP2-t. Ugyanez elfut a 2000 legfrissebb szervízcsomival? Mennyire aktuális még az a rendszer!?

ultimecia

Sajna a pi csak 50-60%ban használja ki a procit, de ha elindítok mellette egy gamet + a sudo féle darker than blac-ot máris megvan a 100%os terheltség minden magra:)
Van ilyen kis program, easy tune5. ahogy elnézem 25 mhz-ként tudom húzni, és a gép autómatán átállítja amit kell (remélem a legbiztonságosabb módot választja) :smile:
A cpu hőmérséklete 50 fölé nemigen ment, 2600 ig felhúzva 1-2C vel volt melegebb a proci.
Viszont a system 40C fölött van. nyitott háznál ezt kicsit soknak tartom.

Kuroi Tenshi

#1448
Quote from: Fubenalvo on 2007-10-19, 22:29:28
Ha még komolyan is veszem amit írtál
::)
Tudodmit, kabbe :hehe:

Talán nézz utána, és rájössz, hogy az xp csak egy kicsit felturbózott és
felhasználóbarátabbá tett meg rakás dologgal teletömött 2k. A 2k pedig
inkább az nt-n alapul mint a 98-on. Ha még nem tűnt volna fel, akkor nézd
meg, külön driver van 95 és 98-hoz, 2k és xp drivere viszont közös.
Az pedig, hogy az a ps9sc2, akármi is az, fut-e 2k-n, ugyan már vedd a
fáradtságot és nézz saját magad utána.

Ulti: 2x winprime -> mindkét mag ;)
de mindegy, ha úgy is tudod tehrelni, az is jó.
40c rendszer belefér. Nyitott ház pedig annak a helyzetén nem javít,
talán inkább ront is.

Fazék

#1449
Ismét köszönet K_T a gép összerakásáért :hail:
a ház-alaplapi csatlakozóknál persze néhányon fordítani kellett itthon 2-3 be-/kikapcs árán, de ez vmi nevetségesen logikátlan végeredménnyel lett csak jó, szóval csoda lett volna, ha elsőre eltalálod...
amúgy minden pöpec.
hülye kérdés: ugye az normális ha a cpu ventije nem megy folyamatosan, amennyiben nincsen terhelés alatt a gép?

egy kicsit fura ez az 1024x768 a 22"-os DELL monitoron, de 1 hétig talán el tudom majd viselni.

milyen teszteket érdemes futtatni a gépen, hogy még most kiderüljön, ha valamelyik alkatrész esetleg nem minőségi?

Próféta

Quote from: Fazék on 2007-10-20, 00:46:00hülye kérdés: ugye az normális ha a cpu ventije nem megy folyamatosan, amennyiben nincsen terhelés alatt a gép?
Ha a BIOSban így van beállítva, akkor normális.

Zsiga

#1451
Quote from: Fazék on 2007-10-20, 00:46:00
hülye kérdés: ugye az normális ha a cpu ventije nem megy folyamatosan, amennyiben nincsen terhelés alatt a gép?

milyen teszteket érdemes futtatni a gépen, hogy még most kiderüljön, ha valamelyik alkatrész esetleg nem minőségi?
Igen, teljesen normális. :)

Memtest, Orthos, 3DMark (majd ha lesz videokártyád), minél hosszabb ideig futnak annál jobb. Memtest és Orthos szól ha hibázik (memória vagy proci-problémára utal), 3DMark meg vagy nekiáll artifactolni (képhibák, felismered ha látod) vagy simán lefagy ha a vga-val van gond.
3DMark helyett AtiTool is jó, az talán szól is magától ha hibát talál.

Kuroi Tenshi

Igen - ezért 4pines pwm-es az a venti rajta.
Csak nem elmentél már ma azért az s3 kártyáért? 3dmark? :D

Orthos/winprime mellett nézd meg a hőmérsékleteket is.

Fazék

#1453
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-20, 00:49:28Csak nem elmentél már ma azért az s3 kártyáért? 3dmark? :D
há má hogyne mentem vóna el! Moszkva tér az seperc volt így esti forgalomban :D
egyedüli gondom az új géppel, hogy a notebook-om zúgása mellett esélyem sincs megállapítani mennyire zúg magában (egyelőre nagyon gyanús, hogy semennyire :Kiraly:) :haha: (most nincs kedvem csak ezért lelőni a notebook-ot :))

egy ilyen s3trio64 2MB-os kártyának melyik 3dmark-kal van esélye még szóba állni? :D

Kuroi Tenshi

Csak poénnak mondtam, sztem nem éri meg arra fecsérelni
az időt. De 3dm01 még talán elindul rajta. 05 és 06 biztos
nem.
A helyedben inkább összehasonlítanám a notid és a géped
SuperPi idejét, vagy egy CineBench rendert ;)
lesz kis különbség :D

kikuchiyo

Failure is the default option

Fazék

sajnos a várható szöveg fogadott :)

dxdiag aszondja "Direct3D gyorsítás - nem lehet elérni" és nem is lehet rajta változtatni :)

kikuchiyo

Kár - de azért egy screenshotot csinálj a gép tulajdonságairól az örökkévalóságnak :)
Failure is the default option

Fazék

#1458
na akkor most pár újabb lame kérdés:
orthos-t mennyi ideig érdemes futtatni? (blend módot választottam, priority 1, már megy 35 perce és fut mellette 2 böngésző 5-5 folyamatosan frissülő ablakkal) vhol olyat olvastam hogy 2 magos procihoz 2 orthos-t futtassak. ennek van értelme, vagy csak számomra sántít a gondolat?
amúgy ezt szedtem le és megy éppen: orthos_exe_20060420.cab
hőmérsékleteket milyen programmal figyeljem közben?
szerk: procit és a rendszert jelenleg ennyi futás után 50 celsius fokosnak mondja
CPU hűtő ~1928 rpm-en megy. PWR1 és sytem fan ugyebár 0. de mindhárom mellett villog vmilyen felkiáltójeles háromszög az EasyTune5-ben, de ezt tegnap este is csinálta folyamatosan. miért reklamál?
szerk: áhá! megvan. azért mert settings-nél cpu 2000 system 1000 és pwr 1000 rpm-ek vannak megadva low értékekként, és reklamál, hogy biztos nem hűt rendesen :)

Fubenalvo

#1459
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-19, 22:47:59
::)
Tudodmit, kabbe :hehe:
Nem hagyhattam ki. :D Egyébként elsőre téll nem tudtam eldönteni, hogy csak ironikus poén, avagy komolyan ajánlod-e. :)
Quote
Talán nézz utána, és rájössz, hogy az xp csak egy kicsit felturbózott és
felhasználóbarátabbá tett meg rakás dologgal teletömött 2k. A 2k pedig
inkább az nt-n alapul mint a 98-on. Ha még nem tűnt volna fel, akkor nézd
meg, külön driver van 95 és 98-hoz, 2k és xp drivere viszont közös.
Az pedig, hogy az a ps9sc2, akármi is az, fut-e 2k-n, ugyan már vedd a
fáradtságot és nézz saját magad utána.
Ps9Cs2 - Photoshop9 CS2 :)
Egyébként úgy néz ki, hogy megy 2000 SP4-el is. Simán lehet hogy még ki is próbálom. Csak le kell tö... izé venni kell egy 2000-et. :D
Lesz még SP a 2000hez vagy SP4 volt az utsó? Gondolom egyszerre 3 oprendszert nem fog életben tartani microsoft bácsi.

Izé olyan oldalt tud mondani valaki, ahol össze vannak gyűjtve felhasználói szoftverek, op rendszerek árai? Tudom licenszenként változik, de egyedire gondoltam. Olyan csak van, valsz csak én nem találom.

Fazék

1 óra orthos blend priority 1 futás, cpu/system 50-51C°, cpu fan ~2045rpm és még nincs hiba :)
(vszleg a 8 órányi futást sem fogom most megvárni, de legalább nem jön elő azonnal hibával :))

szerk: 4 és fél óra és még mindig hiba nélkül fut. most megebédelek, aztán lelövöm :)

más: Maxthon-ban van lehetőség rá, hogy több ablakban fusson? ??? csak mert nem igazán akar összejönni nékem az opció föllelése...

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-10-20, 14:39:00
más: Maxthon-ban van lehetőség rá, hogy több ablakban fusson? ??? csak mert nem igazán akar összejönni nékem az opció föllelése...
max:config/General/'Allow only one Maxthon window' ne legyen kipipálva, akkor elvileg futhat több Maxthon egyszerre.

Fazék

#1462
Quote from: Zsiga on 2007-10-20, 15:35:49
Quote from: Fazék on 2007-10-20, 14:39:00
más: Maxthon-ban van lehetőség rá, hogy több ablakban fusson? ??? csak mert nem igazán akar összejönni nékem az opció föllelése...
max:config/General/'Allow only one Maxthon window' ne legyen kipipálva, akkor elvileg futhat több Maxthon egyszerre.
gondoltam hogy ez lesz, de nálam nincs kipipálva és nem is választható az az opció, szürke... ezt hogy értem el vajon?

sajnos annyira más a működése az IE-n alapuló Maxthon-nak a Firefox-hoz képest, hogy nem hiszem hogy át fogok tudni rá szokni... pl arra van mód, hogy egy fület ráhúzok a kedvencek sorra és berakja a könyvjelzők közé?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-10-20, 15:42:48
gondoltam hogy ez lesz, de nálam nincs kipipálva és nem is választható az az opció, szürke... ezt hogy értem el vajon?

sajnos annyira más a működése az IE-n alapuló Maxthon-nak a Firefox-hoz képest, hogy nem hiszem hogy át fogok tudni rá szokni... pl arra van mód, hogy egy fület ráhúzok a kedvencek sorra és berakja a könyvjelzők közé?
Most épp nálam is így van, és nem is enged többet egyszerre. :confused: Viszont jobbklikk a tabon és Detach kirakja új ablakba. :) (Még mielőtt megkérdezed, nem tudom hogy lehet utána visszarakni. :D)
Nem, így nem lehet hozzáadni a kedvencekhez, én legalábbis nem tudok róla, marad a Ctrl-D módszer. Firefox-ról valóban nehezebb lehet az átállás mint IE-ről, abból kiindulva hogy én is a hajamat tépem ha a suliban Firefox elé kell ülnöm. :)

Nakedape

#1464
HELP PLS (urgent):D

ha egy tft monitor fényereje gyenge, akkor jól gondolom, hogy az a háttérvilágítás hibája, és nem az lcd panel-é?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

#1465
WOW, na ezt nem tippeltem volna meg :eek: szóval a lejátszók faq topic-ban link-elt Selmo-féle config-gal hibátlanul lejátssza a 350MB-os TV-rip-eket ez a 2MB-os S3Trio64 kártya :D

mplayer-nek elég az erős processzor? ???

Fubenalvo

Nah kész a gép. Minden faján műx Dirt 1280x1024 kb közepesre állítva 16x AA és 27-29 FPS-t produkál. Viszont van egy aprócska gondom. A Windows nem hajlandó felismerni egyik Pendrive-om se. Ilyennel még nem találkoztam soha. Nem is tudja telepíteni, nem is jelenik meg. Valami ötlet, hogy mi lehet a baj?
"A hardvare telepítése során hiba lépett fel bla bla bla"

Zsiga

#1467
Quote from: Fazék on 2007-10-20, 18:41:07
WOW, na ezt nem tippeltem volna meg :eek: szóval a lejátszók faq topic-ban link-elt Selmo-féle config-gal hibátlanul lejátssza a 350MB-os TV-rip-eket ez a 2MB-os S3Trio64 kártya :D

mplayer-nek elég az erős processzor? ???
Én mondtam hogy videolejátszás szempontjából (jelenleg) nem számít a VGA-kártya, semmit nem számol ugyanis. :)

Szerk.: Vagy K_T-nek mondtam? Nem emlékszem. :confused:

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-10-20, 18:53:20
Quote from: Fazék on 2007-10-20, 18:41:07
WOW, na ezt nem tippeltem volna meg :eek: szóval a lejátszók faq topic-ban link-elt Selmo-féle config-gal hibátlanul lejátssza a 350MB-os TV-rip-eket ez a 2MB-os S3Trio64 kártya :D

mplayer-nek elég az erős processzor? ???
Én mondtam hogy videolejátszás szempontjából (jelenleg) nem számít a VGA-kártya, semmit nem számol ugyanis. :)
ok, én hiányoztam erről az óráról, de most már legalább ezt is tudom :D

Zsiga

Quote from: Nakedape on 2007-10-20, 18:11:39
HELP PLS (urgent):D

ha egy tft monitor fényereje gyenge, akkor jól gondolom, hogy az a háttérvilágítás hibája, és nem az lcd panel-é?
Jól gondolod. :)

Fazék : :)