Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

.Attila

Jó sok éve voltam Maxthon.
Most már nem tudom, miért, de átálltam Firefoxra.

.Attila

Van mód a gépet USB-n keresztül (billentyűzettel, egérrel) bekapcsolni?

NLZ

igen, sőt olyan is, hogy egy kódot kell a billentyűn bepötyögni, hogy bekapcsolódjon a gép
[reserved]

.Attila

Oké. És hogyan?
Bekapcsoltam BIOSban, hogy USB-n keresztül engedje, de semmire nem reagált.

NLZ

Hmmm, kicsit utána olvasva ez csak PS2-n megy, szal ahol anno ezt láttam, ott se USBs bill volt valsz.
Amit te a bioszban látsz, az csak a hibernálásra vonatkozik.
[reserved]

.Attila

Hja, arra már rájöttem.
Lehet, nézek Androidra egy alkalmazást, ami lan-on keresztül tud gépet bekapcsolni.

.Attila

Előfordulhat, hogy a szolgáltató miatt van passzív módban a torrent kliens? Minden beállítás a helyén van.

Selmo

Elő, főleg mikrohullámnál, ill. NAT mögötti társasházaknál gyakori. De amúgy nekem utorrent össze-vissza hazudja, hol aktívnak, hol passzívnak magát.

A tökéletesség unalmas.

.Attila


Darkstar

Hogy lehet úgy átméretezni egy transparent anim gifet, hogy az ne legyen pixeles? Mint látható, a mostani verzió az.
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Bármilyen kép pixelszaporítás nélküli átméretezéséhez az kell, hogy egy tisztességesebb képkezelővel (pl. IrfanView) méretezed át őket, ügyelve arra, hogy sima nyújtás helyett resampling legyen (lehetőleg valamelyik erősebb filterrel, ne sajnáld a CPU időt).

Elvileg az Irfanview kezel animgifet, érdemes kipróbálni. Ha mégsem, akkor bármilyen animgif kezelő programmal kicsomagolod az egyes képkockákat egy mappába, utána Irfanview-ban egy lépésben csoportosan átméretezed őket resampling-gal, majd az első programmal újra összerakod őket.

Darkstar

#5081
Ezt probáltam, a para csak az, hogy a gifben valamiért különböző méretűek a képek. És emiatt nemigen tudom újra összerakni.

Ed.: anon megcsinálta, de hogy hogyan, azt még mindig nem tudom.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Mily meglepő, hogy hasonlít egymásra 2 vékony notebook. Ennyi erővel az összes Ultrabook is lehetne Macbook Air koppintás.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Persze nyilván én is fanboy vagyok, de az a laptop tényleg egy az egyben macbook air, legalábbis kinyitva. Kívülről nézve már látszik, hogy sokkal rondább.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kada

Most pont ugyanolyan, vagy sokkal rondább?  ::)

motifator

OK, félreérthető voltam. Itt alul van több kép: http://9to5google.com/2012/10/18/googles-thin-11-6-inch-samsung-chromebook-with-100gb-of-online-space-is-finally-compelling-at-249/
Összecsukva, simán felülről nézve sokkal rondább. Kinyitva, belülről nézve egy az egyben macbook air. A billentyűzet, a touchpad, a touchpad alatt a bemélyedés, a monitor kerete, a webkamera formája totál mac. És itt már nem csak arról van szó, hogy fekete téglalap lekerekített sarkokkal. Például azok a nyílgombok annyira letagadhatatlanul apple design, hogy a samsungról ordít, hogy lopás.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

Nem voltál, csak trollkodott.  ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Észrevettem, az eredeti válaszom egy fokkal szarkasztikusabb is volt, de inkább kitöröltem belőle 1-2 szót, mielőtt elküldtem.  :zen:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kada

Quote from: Darkstar on 2012-10-18, 23:59:43Nem voltál, csak trollkodott.  ;)
Á dehogy, ez velemszületett ösztönös képesség.
Nomeg még a link után is rá kellett keresnem a macbook air képeire hogy tudjam miről is van szó..

edit: szarkasztikusság jöhet, különben nem fair amikor én adom.

Próféta

Hát ja. Teljesen példátlan módon világosszürke színű a laptop, kerek a webkamera, és négyszögletes a touchpad! Meg még a tetejébe a billentyűzet is qwerty. Pofátlanság.

motifator

#5092
Lol te meg se nézted a képeket, vagy te is trollkodsz.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Quote from: motifator on 2012-10-18, 23:51:32
OK, félreérthető voltam. Itt alul van több kép: http://9to5google.com/2012/10/18/googles-thin-11-6-inch-samsung-chromebook-with-100gb-of-online-space-is-finally-compelling-at-249/
Összecsukva, simán felülről nézve sokkal rondább. Kinyitva, belülről nézve egy az egyben macbook air. A billentyűzet, a touchpad, a touchpad alatt a bemélyedés, a monitor kerete, a webkamera formája totál mac. És itt már nem csak arról van szó, hogy fekete téglalap lekerekített sarkokkal. Például azok a nyílgombok annyira letagadhatatlanul apple design, hogy a samsungról ordít, hogy lopás.

Mit kell ezeken nézni? Sima kisméretű laptop.
Lopás? Ugyan már, mi a francot lehet ezen lopni?

motifator

Most rakjak fel képeket? Nekem egy 4 éves fehér műanyag macbookom van, de azon már rajta vannak ugyanazok az elemek, amiket kiemeltem.
Webkamera: http://imgur.com/po8Ju
Touchpad alatti bemélyedés (ok, ez kicsit rövidebb az én régi laptopomon, de a macbook air-en pont ugyanolyan, mint a chromebookon): http://imgur.com/XDrih
Kurzor gombok: http://imgur.com/TPfDU
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

De kit érdekelnek ezek a totál lényegtelen dolgok?

Darkstar

Shitty troll, wouldn't rate
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Nem troll, egyszerűen csak :gyagya:-nak tartom, hogy ilyen kis bizbaszok miatt akadnak ki emberek és sok millió dollárra perlik egymást a cégek, mert nincs jobb dolguk.
First world problems a javából.

Puru²


Darkstar

Quote from: .Attila on 2012-10-19, 18:56:00
Nem troll, egyszerűen csak :gyagya:-nak tartom, hogy ilyen kis bizbaszok miatt akadnak ki emberek és sok millió dollárra perlik egymást a cégek, mert nincs jobb dolguk.
First world problems a javából.

Az egész belső design egy az egyben másolat, a színkombinációtól kezdve a formákig és az elrendezésig.
Ha ezzel te nem látod a problémát, az már nem az én bajom.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん