Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fazék

#570
úristen de krix-krax számomra a leírt szöveged egy-egy része :haha: nem gondoltam, hogy ennyire le tudok maradni hardware-t illetően :redface:

köszi a tippet, május elejéig akkor mindenképpen várok, még egy havi fizetés talán jót is tesz majd a gépösszeállításnál, mert én is inkább már a 2 GB mem felé hajlok :D

szerk: amúgy sajnos a tuning-hoz mindig is chicken voltam, szóval továbbra sem szempont nálam a húzhatóság :redface:

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-04-17, 00:21:53
szerk: amúgy sajnos a tuning-hoz mindig is chicken voltam, szóval továbbra sem szempont nálam a húzhatóság :redface:
Akkor lefizeted K_T-t két sörrel, Core 2 Duo-t alapjáraton hagyni bűn. :D

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-04-17, 00:26:20
Quote from: Fazék on 2007-04-17, 00:21:53
szerk: amúgy sajnos a tuning-hoz mindig is chicken voltam, szóval továbbra sem szempont nálam a húzhatóság :redface:
Akkor lefizeted K_T-t két sörrel, Core 2 Duo-t alapjáraton hagyni bűn. :D
na jó, talán óvó irányításotok mellett hajlandó vagyok a dologra, ha azt mondjátok, hogy megér 1-2 sört :D (és nem csak nektek :haha:)

Kuroi Tenshi

#573
Ja és mégvalami: az E4x00 és alacsonyabb szériákban nincs
VT (Virtualization Technology, hardveres virtualizáció), csak
az E6xx0 szériában. Emiatt gondolkozom inkább a nemsokára
megjelenő E6420-on (Conroe mag, 266×8, 4MB); de ha erre
nincs szükséged, és ráérsz, akkor az E2xx0 széria az E4x00
széria 2MBja helyett csak 1MB-tal, viszont jóval alacsonyabb
árával talán jobb lenne teljesítmény/ár szempontból. Egyes
tesztek szerint az 1MB vs 2MB cache csak pár százalékot
jelent, viszont $29-el lesz olcsóbb az E2160 az E4300nál
(mindkettő 1.8GHz, 200×8).

A tuning egyáltalán nem nehéz, a mostani inteleket nagyon
lehet húzni. A kétmagos Conroekkal sok 100+%-os OC volt.

Ha a húzhatóság nem szempont, akkor viszont lehet, hogy
egy AM2-es A64 4600+ X2 25k-ért jobb választás. A C2D
ár/teljesítmény előnye főleg OC-nál jelenik meg, az AMD
mostani csökkentéseivel alapsebességen már fordított.
Hozzá mondjuk egy nForce 550 ultrás alaplap 15-20e.

Oh, edit:
Nem szeretem a sört :hehe:
de tényleg marha könnyű húzni. 333hoz szinte csak az
fsb-t kell emelni, semmi mást nem kell csinálni. Ha utána
a gép windowsban benchekben nem stabil, akkor újraindít,
biosban +0.05V Vcore és Vmch, és kész.

Fazék

Ok. Köszönöm a segítséget, fél hónap múlva visszatérünk a témára  :merci:
(pontosabban visszaolvasom ezt a pár hozzászólást, nem hiszem, hogy annyi minden változna addig :p)

Cobra

Én is azt modom várjál még 1-2 hónapot és gyűjts 2Gb ramra, néha már az is kezd kevés lenni :)
Processzorból most én is a C2D-t ajánlom, de alaplapból szerintem mindenképpen 965-ös chipeset vegyél. Videókártya nem olyan egyszerű, nálunk kb ősz elején lesznek valószínűleg a DX10-es videókártyák, de ha sürgős a gépvásárlás, akkor most inkább egy Nvidia 7600GT-t vennék (csak ne rakj fel Vista-t  :hehe: ). X1950pro nem rossz, de sokkal több áramot igényel sajnos, mint a 7600GT.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Cobra on 2007-04-17, 01:06:35akkor most inkább egy Nvidia 7600GT-t vennék (csak ne rakj fel Vista-t  :hehe: ).
Miért is ne? Nekem működik ez a kombó. (Mondjuk az is igaz, hogy igazán komoly játékkal nem nyúztam, amióta Vista van, de azért volt DirectX használat..)
Mondjuk egyéb okokból tényleg ne rakj föl Vistát :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2007-04-17, 01:06:35
Videókártya nem olyan egyszerű, nálunk kb ősz elején lesznek valószínűleg a DX10-es videókártyák, de ha sürgős a gépvásárlás, akkor most inkább egy Nvidia 7600GT-t vennék (csak ne rakj fel Vista-t  :hehe: ). X1950pro nem rossz, de sokkal több áramot igényel sajnos, mint a 7600GT.
Nézz utána az XS-en a kiszivárgott 8600-as kártyák teljesítményének.
Néhol még a 7600GT is veri őket... nagy csalódás volt, még ha a
driverek rosszak is csak. Másrészt, mire csak-Dx10-es játékok lesznek, az
még 1-2 évbe is beletelhet.
Lehet, hogy kevesebb áramot igényel a 7600GT, de a teljesítménye is sokkal
gyengébb, mint az 1950Pro. Az Oblivion pedig külön szempont volt, ott az
X19xx kártyák elég jól teljesítenek.

Rage

#578
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-17, 01:27:43
Nézz utána az XS-en a kiszivárgott 8600-as kártyák teljesítményének.
Néhol még a 7600GT is veri őket...
Link plz.
Amúgy én az ilyen "tényeket" fenntartásokkal kezelem, amióta kb. decemberben nevetséges R600-eredmények láttak napvilágot (úgy átlag 3-4x volt gyorsabb, mint az akkor nemrég megjelent 8800GTX). Az is elképzelhetetlen számomra, hogy hogyan verhet meg bármiben is egy 5500 3dm06-pontos (X1900XTX-szint) kártyát egy iszonyatosan lassú 7600GT. Szerintem várjunk meg egy (például) PH! tesztet a kártyákról, mielőtt messzemenő következtetéseket vonunk le. :smile:

Edit: Megtaláltam. Nos igen, ahogy sejteni lehetett, a GT használhatatlan (48 SP nagyon kevés); a GTS és az Ultra azért szerintem odaver annak a 7600GT-nek. De majd meglátjuk. :Kiraly:
痛みを感じる方向に、出口がある!

Kuroi Tenshi

#579
Quote from: Rage on 2007-04-17, 02:13:29
Link plz.

Edit: Megtaláltam. Nos igen, ahogy sejteni lehetett, a GT használhatatlan (48 SP nagyon kevés); a GTS és az Ultra azért szerintem odaver annak a 7600GT-nek. De majd meglátjuk. :Kiraly:
Akkor jó, mert én meg nem :o
Amelyikre emlékeztem, ott újabb driverrel már más eredmények voltak.

Vr-zone-on Shamino már megkaparintott egy ideje párat, de csak 7900GT szintet
ért el egy eléggé húzott GTS: http://vr-zone.com/?i=4883

Ja meg ezek már kaphatóak, szóval itt már inkább vannak adatok.

Az R600-as adatok vannak, de az kérdéses, hogy ez a széria fog -e
megjelenni, vagy a javított R650. Úgy hírlik, hogy az R600 már nem
is fog, max. kis számban megjelenni melegedési problémák miatt,
helyette a 65nm-es R650 lesz majd a 2900 szériában.

Cobra

Valahol én is láttam egy pillanatra egy 8600-as tesztet, de kb addig olvastam csak el, ahol leírták a tesztkörnyezetet (volt egy ilyen R600-ra is). Valószínűleg előszériás hardvert tesztelhettek olyan driverrel, ami elméletileg nem is támogatja a kártyát. Ezek után sok értelme nincs a teszteknek, majd ha piacra kerülnek a kártyák és a hozájuk adott driverrel tesztelik őket, akkor lehet összehasonlítani őket bármivel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2007-04-17, 10:57:01
majd ha piacra kerülnek a kártyák és a hozájuk adott driverrel tesztelik őket, akkor lehet összehasonlítani őket bármivel.
Mint mondtam, már a piacon vannak (persze nem kishazánkban)

Friss anandtech teszt:
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2970&p=1

Remélem a 2600 széria valamivel jobb lesz, mert ezek 7900GS-1950Pro-7950GT-
szintet épp elérik; bár mivel azt is 128bites membusszal bénították meg, nem
remélek sokat.. Meg persze az áruk is kérdéses...

sirtomi

Quote from: Rage on 2007-04-16, 19:26:34
Nem. Kicsit sok az elvárásod ilyen kevés pénzért - az állítható magasságot és a 20"-t felejtsd el. Egy 19"-es HannsG monitor van 50k környékén, ám ha egy kicsit többet rászánsz, már kaphatsz aránylag jó 19"-es widescreent is (persze ha nem zavar az "olyan, mintha egy résen néznék át" effektus). Mindenesetre én a Samsung termékeit javaslom, 3/3/3 év garanciát adnak valamennyi monitorukra, valamint akár 1 subpixel hibával is azonnal cserélnek.
Sikerült találnom egy megfelelőt, ugyan kicsit drágábban, de csak egy picit :)
Samsung 205BW. Csak pár órája használom és eddig szimpatikus. Állítható a magassága, dönthető előre és hátra is.
Eclipseben fejlesztéshez nagyon jó, minden elfér a széles képernyőn rendesen végre :)
Szóval eddig elégedett vagyok vele :)

Kuroi Tenshi

Depon én is szemeztem vele, bár monitorcserét csak a ~nyári gépcsere
után terveztem, ha még marad valami kp...

Az előző témához kapcsolódva:
megjelentek az első G84 hazai árak...
8600GTS 49-5x eFt, 8600GT ~35eFt... :ejj: 5xeFtért már inkább rádobnám
azt a 1xeFt-ot és 8800GTS-t vennék, ami keresztbe lenyel 2 8600GTS-t is
SLI-ben... Tudom, bevezető árak, de ez akkor is nevetséges.

sirtomi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-19, 00:10:13
Depon én is szemeztem vele, bár monitorcserét csak a ~nyári gépcsere
után terveztem, ha még marad valami kp...
Én sem terveztem a monitor cserét, de mivel az előző itt van az asztla mellett holtan, muszály/j (sose tudom hogy kell írni :D) volt :)

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Cobra

Elég vad árak a 8600-ra, ráadásul a tesztekben se szerepelt valami fényesen, bár szerintem normális driver még nincs hozzá (ugyebár Nvidia bevallotta, hogy kissé alábecsülték a Vista programozási igényét, és gondolom most inkább azzal kínlódnak és XP alá is csak egy úgy-ahogy menjen drivert dobtak össze). Őszig nincs értelme venni szerintem ilyen kártyát, majd ha már kijöttek az Ati kártyái is, akkor kell megint ránézni a teljesítményekre meg az árakra. Ha valakinek sűrgősen kell átmeneti videókártya, az vegyen egy 7600GS-t, azon nem lehet sokat bukni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ignus

Basszus... elfüstölt valami a 2 hónaposalaplapon... visszavittem nagykerbe.. Azt mondták hogy 1 hónap (!!!) a kivizsgálási idő és nem is biztos hogy a végén kicserélik, mert ez fizikai sérülésnek számít és lehet hogy a gyár visszadobja.... Fasza...
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Ekkora ...  :grrr:
Én erre azt mondanám neki, hogy akkor ezt most szépen írja le, írja alá és már
megyek is vele a fogyasztóvédelmi főfelügyelőséghez. Megnézném, hogy erre
a mondatra mit reagálna.

Egyébként melyik volt ez, csak hogy el tudjam kerülni?

.Attila

Ha 6 hónapon belül történt a vásárlás, akkor neki szakemberrel be kell bizonyíttatnia, hogy a hiba, sérülés a felhasználó hibájából származik. Ha másképp tesz, törvényt sért.

ignus

Mycom a neve... Amúgy azt modta hogy egy hónap amig kiderül, nem azt hogytuti nem cserélik/javítják. De hát f*szom egy hónap? Most egy f*stalicska p3-on netezgetek... Végülis jó, de azért 1000-szer csigább mint a jó kis x2-m 1gb rammal... Szóval nemtom mi lesz, de ha nem cserélik, akkor borul az asztal, meg jön a beton! :uzi: :uzi: :uzi:
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Cobra

Bár nekem memóriakezelési gondom volt régebben alaplappal, amit ismerős tőlük hozott, de ott az első lapot 1 hét után kicserélték, a másodikat meg rögtön :) Az más kérdés, hogy feladtam a 3. lapnál és inkább maradtam a 192Mb ramnál, mert a 3. sem ment 256Mb-tal.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ignus

Quote from: Cobra on 2007-04-20, 13:28:57
Bár nekem memóriakezelési gondom volt régebben alaplappal, amit ismerős tőlük hozott, de ott az első lapot 1 hét után kicserélték, a másodikat meg rögtön :) Az más kérdés, hogy feladtam a 3. lapnál és inkább maradtam a 192Mb ramnál, mert a 3. sem ment 256Mb-tal.

Hát edig nekem sem volt bajuk velem... Amúgy PM-ben megadsz egy két nagykert már ha tudsz... Köszi
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Cobra

Sajnos akivel tudtam nagykerből hozatni, az már máshol dolgozik, szóval nem nagyon tudok segíteni ilyen téren.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Aki mostanában tervez tápcserét minőségi, halk, nagyteljesítményű
tápra, annak ajánlom figyelmébe az Észak-pesti Mistrálban akciósan a
SeaSonic S12-600HT-t 21990-ért - máshol 29-3x000 körül van.
Én már gyorsan be is tápoltam egyet :D

silentpcreview: http://www.silentpcreview.com/article247-page1.html
de egy ideje a ph!-n is tesztelték, ott a kiváló minőség mellett csak a
magas (46200) ár miatt kaptak csak "tetszett" minősítést:
http://prohardver.hu/cikkek/2005-11-10/csendes_seasonic_tapok/

De ha jól emlékszem, a kisebb Seasonicok is jó áron voltak

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-24, 19:38:20
Aki mostanában tervez tápcserét minőségi, halk, nagyteljesítményű
tápra, annak ajánlom figyelmébe az Észak-pesti Mistrálban akciósan a
SeaSonic S12-600HT-t 21990-ért - máshol 29-3x000 körül van.
Én már gyorsan be is tápoltam egyet :D

silentpcreview: http://www.silentpcreview.com/article247-page1.html
de egy ideje a ph!-n is tesztelték, ott a kiváló minőség mellett csak a
magas (46200) ár miatt kaptak csak "tetszett" minősítést:
http://prohardver.hu/cikkek/2005-11-10/csendes_seasonic_tapok/

De ha jól emlékszem, a kisebb Seasonicok is jó áron voltak
Kár hogy nincs rájuk garancia... ;)

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-04-24, 19:56:26
Kár hogy nincs rájuk garancia... ;)
? Mit tudsz, amit én nem?
Azon kívűl, hogy a magyar kereskedők jó részet nem szeret garizni.
Remélem azért evvel nem kell gariztatni, ez nem mezei codegány...

Cobra

De ha egy 22k-s táp megy tönkre garanciaidőn belül és nem akarja kicserélni a forgalmazó, akkor az nagyobb érvágás, mint egy 5k-s tápnál.
Azt meg ne mondd KT, hogy nem hallottál még a Mistral pár évvel ezelőtti üzletpolitikájáról (most nem tudom milyen a szervíz részleg, de tavaly a Váci úti üzletben engem normálisan kezeltek, amikor házat néztem).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Pedig nem hallottam róla... Annyira rossz lenne?
Nem hajlandó kicserélni - ott van a garancialevél, a fogyasztóvédelmi
törvény, stb, nem? Vagy náluk ez is kevés?
Na mindegy, már megvettem, tehát ilyen szempontból már mindegy...