Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

.Attila

Két kérdés FireFox ügyben:

1. usteam smileykat nem akarja berakni, ha rájuk kattintok; ez is fórummotor probléma, vagy nálam van vmi gond? (más fórumokon megy rendesen)

2. az index.hu mindenkinél balra van rakva igazítva, vagy csak nálam? ha csak nálam, akkor miért?

Selmo

Smiley ügyben passz, elvileg sima javascript; az index balra van rendezve.

A tökéletesség unalmas.


.Attila

Pedig a javascriptek rendesen engedélyezve vannak.
Mindegyik smiley-ra javascript:void(0); -t ír.

Selmo

Na az a gond, elvileg replacetext lenne ott. :confused:

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Próbálom keresni, mi lehet a baj, de kész rejtély. JavaScript engedélyezve van, NoScript sem akadályozza elvileg.

Draconire

Nem tudom volt-e már a fórumon róla szó, de: http://www.istartedsomething.com/20061029/royale-noir/
Nekem tetszik, ajánlom mindenkinek aki nem akar külön programot használni egy sötét theme-hez.

Gregory

Quote from: Gmer on 2007-06-10, 17:23:07
Nem tudom volt-e már a fórumon róla szó, de: http://www.istartedsomething.com/20061029/royale-noir/
Nekem tetszik, ajánlom mindenkinek aki nem akar külön programot használni egy sötét theme-hez.
:merci:
Mindig is akartam a gépre egy ehhez hasonló sötét theme-t, de mikor progit kellett volna tölteni hozzá, akkor inkább lemondtam róla ^^"

Solid Snake


Próféta

Kijön Windowsra is a Safari (GYK: Apple-féle web browser).
Valaki használt már Safarit? Jó? Érdemes lesz majd kipróbálni?

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Solid Snake

Quote from: Selmo on 2007-06-14, 18:50:51
http://index.hu/tech/net/ngn070613/

"Száz megabites internetelérésen egy időben lehet játszani, tévézni, böngészni, telefonálni és filmeket letölteni, akadozás nélkül."

Nahát, de jó! :rolleyes:
Mégis ki a fene képes egyszerre játszani, tévézni, böngészni és telefonálni?  :haha:

Manitu

Quote from: Solid Snake on 2007-06-14, 19:25:40
"Száz megabites internetelérésen egy időben lehet játszani, tévézni, böngészni, telefonálni és filmeket letölteni, akadozás nélkül."

Nahát, de jó! :rolleyes:
Mégis ki a fene képes egyszerre játszani, tévézni, böngészni és telefonálni?  :haha:
Nem nagy ördöngősség. Kell hozzá négy ember meg négy gép. Senki nem mondta, hogy az a 100Mbit per fő jár :D


sirtomi

Quote from: Solid Snake on 2007-06-14, 19:25:40
Quote from: Selmo on 2007-06-14, 18:50:51
http://index.hu/tech/net/ngn070613/

"Száz megabites internetelérésen egy időben lehet játszani, tévézni, böngészni, telefonálni és filmeket letölteni, akadozás nélkül."

Nahát, de jó! :rolleyes:
Mégis ki a fene képes egyszerre játszani, tévézni, böngészni és telefonálni?  :haha:
TV-zni és játszani vagy böngészni és tv-zni tudok egyszerre :)

.Attila

Quote from: Solid Snake on 2007-06-14, 19:25:40
Quote from: Selmo on 2007-06-14, 18:50:51
http://index.hu/tech/net/ngn070613/

"Száz megabites internetelérésen egy időben lehet játszani, tévézni, böngészni, telefonálni és filmeket letölteni, akadozás nélkül."

Nahát, de jó! :rolleyes:
Mégis ki a fene képes egyszerre játszani, tévézni, böngészni és telefonálni?  :haha:

Böngészés annyira nem igényel nagy forgalmat (bár oldaltól függ), a többi meg simán lehetséges egyszerre:
játszani + telefonálni -> ventri pl. + közben veszek fel adást tv-ről

ultimecia

Quote from: Selmo on 2007-06-14, 18:50:51
http://index.hu/tech/net/ngn070613/

Én nem értem miért erőltetik a TV nézést neten át. Még arra sincsen kapcitásuk hogy a jelenlegi töltési igényeket kielégítsék, nem hogy még TV-t is.

.Attila

Quote from: ultimecia on 2007-06-15, 12:58:44
Quote from: Selmo on 2007-06-14, 18:50:51
http://index.hu/tech/net/ngn070613/

Én nem értem miért erőltetik a TV nézést neten át. Még arra sincsen kapcitásuk hogy a jelenlegi töltési igényeket kielégítsék, nem hogy még TV-t is.

4-8 megabit miért is nem elég töltésre? Ja hogy te a másfél órás filmet 5 perc alatt szeretnéd lehúzni?
Nálam már 1 megabit elég volt ahhoz, hogy sorban tudjam nézni az anime részeket. Most meg van vagy 6 megabit.
Most mondjuk jönnek a nagyfelbontású videók, dehát azok még messze nem terjedtek el, és azért a 6 megabit szerintem még arra is elég.
Nem is a 6 megabit szokott lenni a korlát, sőt, nem az a szűk keresztmetszet, ugyanis ki sem tudom használni a kis feltöltési sávok miatt.

ultimecia

Quote from: .Attila on 2007-06-15, 13:56:14
Quote from: ultimecia on 2007-06-15, 12:58:44
Quote from: Selmo on 2007-06-14, 18:50:51
http://index.hu/tech/net/ngn070613/

Én nem értem miért erőltetik a TV nézést neten át. Még arra sincsen kapcitásuk hogy a jelenlegi töltési igényeket kielégítsék, nem hogy még TV-t is.

4-8 megabit miért is nem elég töltésre? Ja hogy te a másfél órás filmet 5 perc alatt szeretnéd lehúzni?
Nálam már 1 megabit elég volt ahhoz, hogy sorban tudjam nézni az anime részeket. Most meg van vagy 6 megabit.
Most mondjuk jönnek a nagyfelbontású videók, dehát azok még messze nem terjedtek el, és azért a 6 megabit szerintem még arra is elég.
Nem is a 6 megabit szokott lenni a korlát, sőt, nem az a szűk keresztmetszet, ugyanis ki sem tudom használni a kis feltöltési sávok miatt.

Én sehol nem mondtam ilyet hogy ne lenne elég. Én is vígan elvagyok az 1mb-s vonalammal és nem is kéne több. Egyik ismerősömnek van 8mb-se és ő monta hogy még az életbe nem látta, hogy full sebeséggel tusott volna letölteni bárhonnan is (ha több helyről szedte le akkor sem volt összesen meg). Az elméleti korlát 60-70%át látta egyszer teljesülni, azt is hajnali  4-5 óra felé  mikor valamivel kisebb a forgalom.
Csak simán furcsálom hogy már most eröltetik a "nézzen tv-t interneten" mikor nincsenek meg a technikai feltételek, ráadásúl ott van a havonta maxon letölthető gigák száma ami 120 vagy mennyi... Ha rendes minőségben jönne a cuccos, akkor ezt fél hónap alatt el lehetne érni.

Persze az más kérdés, hogy jelenleg egy 4mb-s vonal elég hogy real timeban tudj animet nézni (szokásos 230mb/rész) esetén, mellete ha csak töltesz egy online rpg-t futtatni vagy böngészni.

De én főleg azt furcsálom hogy mindenáron át akarják nyomatni a tv-zést a netre.
Persze lennének előnyei. pl teszem azt a világ bármyle pontjáról elő lehetne fizetni bármely csatornára egyesével. (Persze ez tipikusan az ami nemsűrűn fog megvalósúlni), sokkal nagyobb lehetene a választék, és nem kéne azt a pocsék összeállítást elfogadni amit a helyi társoságok nyújtanak. A tv társoságok valódi pontos nézettségi mutatókat kapnának, így a sok szemetet ami most megy levennék.
De ott a legnagyobb hátánya is, hiszen személyre (gépre) szól. DE ezt majd a jó és találékony nép úgy is rájön hogyan tudja megkerülni :D
Amúgy ha nem lenne ez a "jobb minőséget, noha borzalmas mértékű erőforrást fordítunk rá és alig látszik minőségbeli javulás" szemlélet lenne akkor a közeljövőben bőven elég lenne max 20mb-s vonal.

Manitu

Nem tudom hol olvastad te, hogy erőltetik a netes tévézést. A cikk egy fórumról szólt, ahol sok nagyfejű összeült, és hangzatos betűszavakat dobálva arról elmélkedett, milyen lesz a jövő 5-10 év múlva.
Ki tudja, lehet akkor már a 100Mbit is kevés lesz, emlékezz csak arra, amikor még 56kbites betárcsázós net volt mindenhol, és az sem tünt lassúnak vagy kevésnek. És csak vigyorgott az ember, hogy kinek kell 512-es ADSL, nem is tudnám kihasználni, de titokban azért nem bánta volna, ha hozzá is be lehetne köttetni :) És ez nem volt olyan régen.


ultimecia

Quote from: Manitu on 2007-06-15, 14:51:51
Nem tudom hol olvastad te, hogy erőltetik a netes tévézést.
Nézz meg egy reklámot a t-comtól: Rendelje meg a net tv-t.
Vagy "internet TV telefon egyben"

A cikkből:
Quotewebes cégek és a tévétársaságok ugyanis mind-mind internetes protokollon teszik majd elérhetővé a tartalmaikat és a szolgáltatásaikat

Gregory

Quote from: ultimecia on 2007-06-15, 16:55:44
A cikkből:
Quotewebes cégek és a tévétársaságok ugyanis mind-mind internetes protokollon teszik majd elérhetővé a tartalmaikat és a szolgáltatásaikat
A jövőben elképzelhetőek a nagyobb monitorok, amik nagyobb felbontásban/jobb minőségben képesek a tv-adásokat lejátszani, amihez majd kell 100Mbit/s-es net.

.Attila

Quote from: ultimecia on 2007-06-15, 16:55:44
Quote from: Manitu on 2007-06-15, 14:51:51
Nem tudom hol olvastad te, hogy erőltetik a netes tévézést.
Nézz meg egy reklámot a t-comtól: Rendelje meg a net tv-t.
Vagy "internet TV telefon egyben"

A cikkből:
Quotewebes cégek és a tévétársaságok ugyanis mind-mind internetes protokollon teszik majd elérhetővé a tartalmaikat és a szolgáltatásaikat

Namost szerinted azt a pocsék minőséget, amit a mostani tv szórás ad, azt nem bírja el a 6mbit? Szerintem simán, telefonnal, mindennel együtt. Telefonnál egyébként is inkább a feltöltési sáv az érdekes.

Manitu

#742
Quote from: ultimecia on 2007-06-15, 16:55:44
A cikkből:
Quotewebes cégek és a tévétársaságok ugyanis mind-mind internetes protokollon teszik majd elérhetővé a tartalmaikat és a szolgáltatásaikat
Oké, de így szövegkörnyezetből kiragadva egy kicsit más értelmet kap. A cikkben ez egy előrejelzésként hangzik el a jövő tendenciáit illetően. Jobb lenne, ha az inteligens hűtöszekrénnyel példálóznának, ami tudja mi van benne, és ha elfogy a tojás, akkor rendel a sarki ábécéből? Annak is kell majd sávszélesség, csak szerintem sokkal feleslegesebben hangzik, mint az internetes TV. Ez csak egy trend, egy új technológia, ami már létezik, és valószínűleg el fog terjedni. Szó sincs arról, hogy holnaptól csak interneten keresztül lehet majd tévétnézni.

Quote from: ultimecia on 2007-06-15, 16:55:44
Vagy "internet TV telefon egyben"
Ez ha nem tévedek a UPC új kampánya. Ebből az internet és a TV mindig is megvolt, ugyanazon a kábelen jön a kettő évek óta, itt az újdonság a telefon. Ez egy kicsit más, szó sincs itt interneten keresztül tévézésről.

Quote from: Gregory on 2007-06-15, 17:02:49
A jövőben elképzelhetőek a nagyobb monitorok, amik nagyobb felbontásban/jobb minőségben képesek a tv-adásokat lejátszani, amihez majd kell 100Mbit/s-es net.
A monitoroknak már nagyon régóta sokkal nagyobb a felbontása, mint a tévékészülékeknek, az analóg vagy akár a digitális tévéadásnak.

De egy full digitális tévéadás esetében viszont el tudom képzelni, hogy egy ilyen szolgáltatásnál, mint amit mondjuk a UPC csinál, összevonják a tévé és az internet előfizetést, és mondjuk adatforgalom után fizetsz, akár netezéssel, akár tévézéssel generáltad azt.


kikuchiyo

How do I downloaded from Megasuckload?

Van User Agent Switcher pluginem, azzal ment is régebben, de most megint a f*ssz*pó toolbarját akarja rám erőltetni.
Failure is the default option

Manitu

Nem rég linkeltem egy getlink nevű progit, én azzal szoktam, de tegnap az is bemondta az unalmast, szerintem valamit mahináltak Megauploadon, hogy megnehezítsék a leecherek dolgát. Várni kell az új verziókra :bruhuhu:


.Attila

Volt a problémám a usteam smiley-kkal, sikerült megoldani.
A kiegészítők letiltásával megnéztem, hogy melyiknél kezd el működni a dolog. Mint kiderült, az Adblock volt a bűnös.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga


Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-06-25, 14:11:20
DO WANT NAO
Detto. Tényleg csak 2007 végén kapunk belőle itt Európában?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-06-25, 14:15:13
Quote from: Zsiga on 2007-06-25, 14:11:20
DO WANT NAO
Detto. Tényleg csak 2007 végén kapunk belőle itt Európában?
Sajnos igen. :frown: