Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Nálam is négyéves a rendszerből az alaplap, a proci és a mem, mégis mennek
még játékok is rajta :) Az ilyesféle nem bootol, CPU hibás sebességbeállítása
képernyő, stb, kimerülő bios-elem miatt is szokott lenni.

120k?
Elég sokfélét. Ha nem igazán játékra, akkor jóval kevesebből is.

Költésghatékony megoldás: AMD X2 3800+ (15k), AM2-es nF570U vagy AMD/ATi
690G alaplap (15-18k), 2×1GB 800-as RAM (2×9k), rendes táp (10k), ház (10k),
és ha tényleg csak "1-2 évvel ezelőtti cuccok", akkor egy 7600GT (20k) vagy
egy 8600GT (25k) is elég.
Tuningpotenciál: 3800+ 2G-ről könnyedén 2.5-re húzható.

Erősebb, jobb tuningpotenciálú megoldás: Intel E2160 (18k) vagy erősebb,
P35-ös alaplap (23-27k), innentől ugyanaz.
Tuning: 1.8G -> 2.7G akár még alapfeszen is.

zsozso

#991
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-12, 21:39:20
Nálam is négyéves a rendszerből az alaplap, a proci és a mem, mégis mennek
még játékok is rajta :) Az ilyesféle nem bootol, CPU hibás sebességbeállítása
képernyő, stb, kimerülő bios-elem miatt is szokott lenni.

120k?
Elég sokfélét. Ha nem igazán játékra, akkor jóval kevesebből is.

Költésghatékony megoldás: AMD X2 3800+ (15k), AM2-es nF570U vagy AMD/ATi
690G alaplap (15-18k), 2×1GB 800-as RAM (2×9k), rendes táp (10k), ház (10k),
és ha tényleg csak "1-2 évvel ezelőtti cuccok", akkor egy 7600GT (20k) vagy
egy 8600GT (25k) is elég.
Tuningpotenciál: 3800+ 2G-ről könnyedén 2.5-re húzható.

Erősebb, jobb tuningpotenciálú megoldás: Intel E2160 (18k) vagy erősebb,
P35-ös alaplap (23-27k), innentől ugyanaz.
Tuning: 1.8G -> 2.7G akár még alapfeszen is.

Vagy vesz egy asrock 1333 as lapot 15k ert meg e2140/e2160 at. Tuningra sem teljesen remenytelen, es az egesz brutto 30kbol megvan(Ha asrock vmi miatt nem bejovos akkor 965 os giga 20kert). Vgabol meg 7900gs mind a 7600 at mind a 8600 at konnyesre veri brutto 30k ert.
Death is the only redemption

Kuroi Tenshi

#992
Asrockról nem sok jót hallottam megbízhatóság terén...
Az alap 1333-as asrockok pedig csak tuningolt 945-ösök.

P35 alig drágább, mint 965, de kicsivel jobb a teljesítménye, támogatja
a négymagos, 1333-as és 45nm-es procikat is, későbbi upgradelésnél.

7900GS-t csak azért nem ajánlottam, mert régebbi játékokhoz szvsz
egy 7600GT is elég. Bár egy 8600GT-hez képest már nem akkor plusz-
kiadás.

zsozso

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-12, 23:03:28
Asrockról nem sok jót hallottam megbízhatóság terén...
Az alap 1333-as asrockok pedig csak tuningolt 945-ösök.

P35 alig drágább, mint 965, de kicsivel jobb a teljesítménye, támogatja
a négymagos, 1333-as és 45nm-es procikat is, későbbi upgradelésnél.

7900GS-t csak azért nem ajánlottam, mert régebbi játékokhoz szvsz
egy 7600GT is elég. Bár egy 8600GT-hez képest már nem akkor plusz-
kiadás.
Az lehet hogy csak tuningolt 945os de viszi a 333 as fsbt akkor az mar 3ghz. En most valtottam 965rol p35re es kb 0 kulonbseget vettem eszre. Arban pedig 4k a differencia, budget kategoriaban pedig az sok.
Death is the only redemption

kikuchiyo

Linuxfaggotry continued: az itthoni gépre is sikerült feltolni - éppen csak a hang, a monitor és a wireless hálózat nem működik megfelelően...
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-13, 01:02:27
Linuxfaggotry continued: az itthoni gépre is sikerült feltolni - éppen csak a hang, a monitor és a wireless hálózat nem működik megfelelően...
hogy egyes embereknek semmi sem elég jó... :rolleyes:

Kuroi Tenshi

Nem megfelelően = ?
Drivereiket letöltötted és felraktad?

kikuchiyo

#997
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-13, 11:34:27
Nem megfelelően = ?
Drivereiket letöltötted és felraktad?

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-13, 01:02:27
Linuxfaggotry continued: az itthoni gépre is sikerült feltolni - éppen csak a hang, a monitor és a wireless hálózat nem működik megfelelően...

A nem megfelelően azt jelenti, hogy nincs hang, nincs hálózat, és nem ismerte fel a monitort, és nem hajlandó 1024×768-nál nagyobb felbontást beállítani.
A hanggal még nem volt időm foglalkozni, a wirelesshez leszedtem a drivert, és az ubuntu fórumon talált leírás alapján megpróbáltam lefordítani és telepíteni, eddig sikertelenül, a monitorhoz meg átszerkesztettem a /etc/X11/xorg.conf-ot, de nem hatott, valahol máshol tárolhatja a rendszer az engedélyezett felbontásokat, de nem tudom, hol.

Szerk: A gond az, hogy nincs wired hálózat :)
Failure is the default option

Cobra

Talán használd a wired hálózatot, az csak működik  :smile:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

azt hiszem a gépvásárlás még egy hónappal eltolódik... ez már csak így megy manapság...
vennem kell ugyanis egy biztonságos legjobb Ft/GB arányú winchester-t, amire fölírom a dvd-im javát, ugyanis 2 napon belül a 2. hibákat tartalmazó dvd-t vettem le a polcomról... az egy dolog, hogy az image file tönkremenetelével, immár teljes az ösztönzés egy X-Wing Alliance játék megvételére, de egyelőre ki se merem próbálni, hogy vajon a többi dvd-m közül hány lehet még ilyen állapotú...
vinyóból mi a legmegbízhatóbb archiválásra? nem lesz folyamatos használatban, nem kell hogy gyors legyen, csak néha, amikor el akarok érni rajta valamit, akkor rákötöm usb-n a gépre.
esetleg amint lesz új gépem, abba talán belerakom, de akkor se fogom folyamatosan használni, csak ha valami kell róla.
(sajnos jelenleg csak IDE-s vinyót tudok a notebook-ra kötni, gond lehet ebből az új gépnél?)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-09-13, 22:42:15
azt hiszem a gépvásárlás még egy hónappal eltolódik... ez már csak így megy manapság...
vennem kell ugyanis egy biztonságos legjobb Ft/GB arányú winchester-t, amire fölírom a dvd-im javát, ugyanis 2 napon belül a 2. hibákat tartalmazó dvd-t vettem le a polcomról... az egy dolog, hogy az image file tönkremenetelével, immár teljes az ösztönzés egy X-Wing Alliance játék megvételére, de egyelőre ki se merem próbálni, hogy vajon a többi dvd-m közül hány lehet még ilyen állapotú...
vinyóból mi a legmegbízhatóbb archiválásra? nem lesz folyamatos használatban, nem kell hogy gyors legyen, csak néha, amikor el akarok érni rajta valamit, akkor rákötöm usb-n a gépre.
esetleg amint lesz új gépem, abba talán belerakom, de akkor se fogom folyamatosan használni, csak ha valami kell róla.
(sajnos jelenleg csak IDE-s vinyót tudok a notebook-ra kötni, gond lehet ebből az új gépnél?)
Western Digital Raid Edition (de a sima SE is jó) vinyókat tudom ajánlani, a legöregebb 527 napja megy (gyakorlatilag 24/7 üzemben járnak) és hibátlan mind a hat.
Az új gépben (ha inteles lesz) jó eséllyel csak két IDE egységnek lesz hely, de ha ez elég akkor nem lehet probléma.

zsozso

Quote from: Zsiga on 2007-09-13, 22:58:21
Quote from: Fazék on 2007-09-13, 22:42:15
azt hiszem a gépvásárlás még egy hónappal eltolódik... ez már csak így megy manapság...
vennem kell ugyanis egy biztonságos legjobb Ft/GB arányú winchester-t, amire fölírom a dvd-im javát, ugyanis 2 napon belül a 2. hibákat tartalmazó dvd-t vettem le a polcomról... az egy dolog, hogy az image file tönkremenetelével, immár teljes az ösztönzés egy X-Wing Alliance játék megvételére, de egyelőre ki se merem próbálni, hogy vajon a többi dvd-m közül hány lehet még ilyen állapotú...
vinyóból mi a legmegbízhatóbb archiválásra? nem lesz folyamatos használatban, nem kell hogy gyors legyen, csak néha, amikor el akarok érni rajta valamit, akkor rákötöm usb-n a gépre.
esetleg amint lesz új gépem, abba talán belerakom, de akkor se fogom folyamatosan használni, csak ha valami kell róla.
(sajnos jelenleg csak IDE-s vinyót tudok a notebook-ra kötni, gond lehet ebből az új gépnél?)
Western Digital Raid Edition (de a sima SE is jó) vinyókat tudom ajánlani, a legöregebb 527 napja megy (gyakorlatilag 24/7 üzemben járnak) és hibátlan mind a hat.
Az új gépben (ha inteles lesz) jó eséllyel csak két IDE egységnek lesz hely, de ha ez elég akkor nem lehet probléma.

Legutobbi diskprobelmat egy wd500re2 okozta televan badsectorral. Szoval ki kell fogni :\
Death is the only redemption

Fazék

#1002
Quote from: Zsiga on 2007-09-13, 22:58:21
Western Digital Raid Edition (de a sima SE is jó) vinyókat tudom ajánlani, a legöregebb 527 napja megy (gyakorlatilag 24/7 üzemben járnak) és hibátlan mind a hat.
Az új gépben (ha inteles lesz) jó eséllyel csak két IDE egységnek lesz hely, de ha ez elég akkor nem lehet probléma.
max dvd-író és ez a vinyó lesz benne IDE, szóval akkor ez ezek szerint nem gond.
próbálom nézegetni az árlistákat, de egyelőre se gyűjtőhelyeken, se külön árlistákban nem találok nagy méretű IDE-s WD RE vinyót :(
Oops wrong button lol.

zsozso

#1003
Quote from: Fazék on 2007-09-13, 23:16:55
Quote from: Zsiga on 2007-09-13, 22:58:21
Western Digital Raid Edition (de a sima SE is jó) vinyókat tudom ajánlani, a legöregebb 527 napja megy (gyakorlatilag 24/7 üzemben járnak) és hibátlan mind a hat.
Az új gépben (ha inteles lesz) jó eséllyel csak két IDE egységnek lesz hely, de ha ez elég akkor nem lehet probléma.
max dvd-író és ez a vinyó lesz benne IDE, szóval akkor ez ezek szerint nem gond.
próbálom nézegetni az árlistákat, de egyelőre se gyűjtőhelyeken, se külön árlistákban nem találok nagy méretű IDE-s WD RE vinyót :(
Oops wrong button lol.

Nem csoda, satat nyomjak orrba szajba, es nemis erdemes mar venni pata disket.
Death is the only redemption

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-09-13, 23:16:55
max dvd-író és ez a vinyó lesz benne IDE, szóval akkor ez ezek szerint nem gond.
próbálom nézegetni az árlistákat, de egyelőre se gyűjtőhelyeken, se külön árlistákban nem találok nagy méretű IDE-s WD RE vinyót :(
Oops wrong button lol.
Hát igen, ahogy zsozso mondja, SATA folyik a csapból is (mondjuk én már vagy 5 éve csak SATA vinyókat használok szóval engem nem zavar), nem is igazán adják már ki az újabb fejlesztésű vinyókat SATA csatolóval. Mekkorára gondolsz egyébként konkrétan?

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-09-13, 22:42:15
(sajnos jelenleg csak IDE-s vinyót tudok a notebook-ra kötni, gond lehet ebből az új gépnél?)
SATA-USB külső vinyódoboz párezer. Ha gépben viszont csak ritkán használnád,
akkor elfér Doovd mellett, de lassú lesz és felára is van már a patának. Szvsz
400GB-nál a legjobb a GB/Ft arány, márkát viszont nem mondok, mert bármiből
lehet rosszat és jót is kifogni.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-09-13, 23:23:53Hát igen, ahogy zsozso mondja, SATA folyik a csapból is (mondjuk én már vagy 5 éve csak SATA vinyókat használok szóval engem nem zavar), nem is igazán adják már ki az újabb fejlesztésű vinyókat SATA csatolóval. Mekkorára gondolsz egyébként konkrétan?
ahogy K_T is írta, a legjobb Ft/GB arányú vinyót szeretném megvenni :)

nézegettem WD oldalán ezeket a GT vinyókat. hozzánk bejöttek már? hol vannak kb árban?

Zsiga

#1007
Quote from: Fazék on 2007-09-13, 23:53:39
Quote from: Zsiga on 2007-09-13, 23:23:53Hát igen, ahogy zsozso mondja, SATA folyik a csapból is (mondjuk én már vagy 5 éve csak SATA vinyókat használok szóval engem nem zavar), nem is igazán adják már ki az újabb fejlesztésű vinyókat SATA csatolóval. Mekkorára gondolsz egyébként konkrétan?
ahogy K_T is írta, a legjobb Ft/GB arányú vinyót szeretném megvenni :)

nézegettem WD oldalán ezeket a GT vinyókat. hozzánk bejöttek már? hol vannak kb árban?
Még nem, én is azokra várok. :)
Ha a legolcsóbb kell akkor 500-as Samsung huszonpárezerért PH-n.


Szerk.:
Quote from: zsozso on 2007-09-13, 23:10:59
Legutobbi diskprobelmat egy wd500re2 okozta televan badsectorral. Szoval ki kell fogni :\
Észre se vettem ezt a postot, sry. :redface:
Egyszer én is "megöltem" egy 250-est amikor véletlenül rádugtam a sima 4-pin tápcsati mellé a SATA-tápot is, egyből lett rajta vagy 50 badsector. Még szerencse hogy előző nap vettem egy új 320-ast, minden adatot átdobtam rá, a vinyót meg eladtam olcsón a PH-n. :) A szép az hogy a mai napig megy a srácnál gond nélkül.  :eek:
Hűtéssel meg táppal hogy állnak a vinyók? Nem lehet hogy valamelyik kevés és amiatt halnak ilyen gyakran? Tudom hogy sok vinyó van a szerverekben, és a sok vinyó statisztikailag sok halott vinyót jelent, de azért nem ennyire. :confused: Bár mondjuk nem tudom hogy a folyamatos terhelés mennyire gyilkolja őket, nálam életük 99%-át idle-ben töltik.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-09-14, 00:15:06
Quote from: Fazék on 2007-09-13, 23:53:39
Quote from: Zsiga on 2007-09-13, 23:23:53Hát igen, ahogy zsozso mondja, SATA folyik a csapból is (mondjuk én már vagy 5 éve csak SATA vinyókat használok szóval engem nem zavar), nem is igazán adják már ki az újabb fejlesztésű vinyókat SATA csatolóval. Mekkorára gondolsz egyébként konkrétan?
ahogy K_T is írta, a legjobb Ft/GB arányú vinyót szeretném megvenni :)

nézegettem WD oldalán ezeket a GT vinyókat. hozzánk bejöttek már? hol vannak kb árban?
Még nem, én is azokra várok. :)
Ha a legolcsóbb kell akkor 500-as Samsung huszonpárezerért PH-n.
hát a megbízhatóság is lényeg lenne, szóval eredeti kérdésem úgy hangzott, hogy nem kell gyors legyen, csak megbízható típus legyen és azon a típuson belül megveszem a legjobb Ft/GB arányút :)
de amennyiben ezen vinyóknál megállapíthatatlan a dolog, illetve túl kicsi az eltérés megbízhatóságban, akkor nem is érdemes több szót vesztegetni a témára :)

majd ha bejönnek ezek a GT vinyók, és vennél egyet, szóljál és véleményezd is ám :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-09-14, 00:28:04
majd ha bejönnek ezek a GT vinyók, és vennél egyet, szóljál és véleményezd is ám :D
Megbízhatósági adatra hiába vársz ilyen gyorsan :hehe: :haha:
Megbízhatóság? RAID1. Talán..  :__devil:

Selmo

"Megjelent az MSN újabb verziója, a szolgáltatás használatához frissítenie kell a programot." :grrr: :uzi: :comp: És még a jelszavamat is elírta, így szerencsétlen user meg a szívéhez kap, hogy törölték... :morci:

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Quote from: Selmo on 2007-09-14, 15:24:19
"Megjelent az MSN újabb verziója, a szolgáltatás használatához frissítenie kell a programot." :grrr: :uzi: :comp: És még a jelszavamat is elírta, így szerencsétlen user meg a szívéhez kap, hogy törölték... :morci:
Nem hajlandó felmenni és leszedni a frissítést ez a nyomorult. Így nem tudok feljelentkezni  :comp:

És nem is emlékszem a jelszavamra, szóval nehogy elkérje tőlem :D

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Gregory

Nekem perpill a 8.5 béta van fenn a gépen, (gondolom ezért) nem is volt gondom a beloggolással.
Mondjuk ha lenne is, az se lenne baj, vagy 1 hónapig nem akart felengedni(for the lolz), azóta pedig a gép előtt eltöltött időm 99%-ában rejtve vagyok fenn, hha meg kell beszélni valami találkozót, csak akkor lépek fel, de az meg megvan 5 perc alatt...

Darkstar

Quote from: Selmo on 2007-09-14, 15:24:19
"Megjelent az MSN újabb verziója, a szolgáltatás használatához frissítenie kell a programot." :grrr: :uzi: :comp:
És mi ezzel a gond? Ha használni akarod a szolgáltatást (tök ingyen egyébként) ez egy igen minimális apróság. Miért kell rajta idegeskedni?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Resident M$-fag on 2007-09-14, 16:37:59
STFU n00b
fix'd

Talán az a baja, hogy a régebbi is jó/elég volt, miért kötelező a legújabbat felrakni?

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-14, 16:56:29
Talán az a baja, hogy a régebbi is jó/elég volt, miért kötelező a legújabbat felrakni?
Lehet hogy változtattak valamit a kommunikációs protokollon, és a régi nem kompatibilis az újjal. Meg lehet ezer más oka amiért a régi rendszer nem működik együtt az újjal. És nem kötelező felrakni, lehet mást is használni egész nyugodtan, ott az ICQ, ott a Yahoo Messenger, ott az AIM, és vannak az MSN-hálózatot használó alternatív kliensek is, senki nem nyom pisztolyt a fejedhez hogy a MS-terméket használd.

Darkstar

#1017
Quote from: Elitist user on 2007-09-14, 16:56:29
Quote from: Resident M$-fag on 2007-09-14, 16:37:59
STFU n00b
fix'd
GB2/linsux/, fag ^^

És azért kötelező, mert azt mondták. Nyeld le, vagy ha nem, használj mást, ahogy Zsiga is mondta. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Én nem is használom, Selmo panaszát fordítottam :hehe:

Darkstar

Én meg éltalánosságban mondtam. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん