Main Menu

Naruto manga

Started by csacsa, 2006-10-21, 22:30:20

Previous topic - Next topic

KeLa

Észrevettem ám xDD

A lényeg h te Madarát tartod felelősnek, én meg az összes többi Uchihát.
Te sem tudtál meggyőzni engem meg én sem téged. Ami nem is baj... egyszerűen csak nem egyezik a véleményünk.
:kocc:

Zen

Quote from: KeLa on 2008-05-09, 22:05:02
Észrevettem ám xDD

A lényeg h te Madarát tartod felelősnek, én meg az összes többi Uchihát.
Te sem tudtál meggyőzni engem meg én sem téged. Ami nem is baj... egyszerűen csak nem egyezik a véleményünk.
:kocc:
Ege. :kocc:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Liquid Snake

#1382
Quote from: Zen on 2008-05-09, 21:35:47
Quote from: Liquid Snake on 2008-05-09, 21:32:49
Mit provokált ki? xD Szart sem csinált Madara. Jött a Kyuubi, befostak az Uchiha-któl pedig nem ők voltak, majd kinyiratták az egész klánt. Ennyire nem tudod felfogni, hogy mi történt?
Inkább te.-.- És megkérnélek h vegyél vissza a bunkó stílusból.-.-
De csak a te kedvedért:


Quote from: Kraivan on 2008-05-09, 20:55:19
Jól megcsavarták a dolgot...

Szóval ha jól vettem ki, akkor Madara-nak nem tetszett h nem egy Uchiha lett a vezér. Alapjában véve ha ő nem megy külön akkor nem is lett volna semmi baj. II. Hokage még lehetettvolna egy Uchiha (vagy X-dik). De úgy hogy elment, azzal a paranoiával h talpnyaló lesz a klánból, visszatért egy párbajra. Mondjuk durrogtak azeffektek. Erdő vs Kyubii is volt ott. Madara veszített. A II. Hokage tartva kicsit attól, hogy valaki követni fogja Madara-t, kinevezte az Uchiha-t a Konoha rendőrségnek, amit az Anbuu figyelt. (vagy a gyökértagok - már nem tudom mi volt a nevük)
Erre jöttek a lázadók, akik Madarát követték.

Sztem olvasd el mégegyszer h megértsd mi történt. A saját tesóját ölte meg, hogy nyerni tudjanak a Senju-k ellen, erre mit csinálnak? Békét kötnek és ráadásul még csak a saját klánja sem áll ki mellette. Te mit tettél volna? Csak úgy rájuk hagyod a dolgot? Ennyit jelentene a saját tesód élete? Sztem nem...

Zen

Quote from: Liquid Snake on 2008-05-09, 23:38:36
Sztem olvasd el mégegyszer h megértsd mi történt. A saját tesóját ölte meg, hogy nyerni tudjanak a Senju-k ellen, erre mit csinálnak? Békét kötnek és ráadásul még csak a saját klánja sem áll ki mellette. Te mit tettél volna? Csak úgy rájuk hagyod a dolgot? Ennyit jelentene a saját tesód élete? Sztem nem...
Basszus, szállj már le a témáról..  :ejj:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

Quote from: Liquid Snake on 2008-05-09, 23:38:36
Sztem olvasd el mégegyszer h megértsd mi történt. A saját tesóját ölte meg, hogy nyerni tudjanak a Senju-k ellen, erre mit csinálnak? Békét kötnek és ráadásul még csak a saját klánja sem áll ki mellette. Te mit tettél volna? Csak úgy rájuk hagyod a dolgot? Ennyit jelentene a saját tesód élete? Sztem nem...

ráadásul mikor felemeli a hangját, hogy ez így nem teljesen fair dolog az uchihákra nézve, jól az orra alá dörgölik hogy a +erőért ölte meg a testvérét, és hogy egy hatalommániás... csak azt nem értem ha a 2 klán ennyire kiegyenlített volt erőben, akkor az uchihák többsége mért választotta ezt a "mindenáron béke, mégha a másik seggét is kell nyalni" opciót, mért nem akart magának mondjuk kicsivel több befolyást, ennyit ért a klán büszkesége? simán kiharcolhattak volna mondjuk egy főtanácsosi címet a hokage mögé, úgy hogy a hokagénak mondjuk minden fontos dolgot meg kellett volna beszélni vele, vagy mittomén mit, de ez alapján maga az uchiha klán elég  :lame: társaság volt...

és jah, ideje lenne leszálni  ^^



Liquid Snake

#1385
Quote from: chilip on 2008-05-09, 23:46:06
Quote from: Liquid Snake on 2008-05-09, 23:38:36
Sztem olvasd el mégegyszer h megértsd mi történt. A saját tesóját ölte meg, hogy nyerni tudjanak a Senju-k ellen, erre mit csinálnak? Békét kötnek és ráadásul még csak a saját klánja sem áll ki mellette. Te mit tettél volna? Csak úgy rájuk hagyod a dolgot? Ennyit jelentene a saját tesód élete? Sztem nem...

ráadásul mikor felemeli a hangját, hogy ez így nem teljesen fair dolog az uchihákra nézve, jól az orra alá dörgölik hogy a +erőért ölte meg a testvérét, és hogy egy hatalommániás... csak azt nem értem ha a 2 klán ennyire kiegyenlített volt erőben, akkor az uchihák többsége mért választotta ezt a "mindenáron béke, mégha a másik seggét is kell nyalni" opciót, mért nem akart magának mondjuk kicsivel több befolyást, ennyit ért a klán büszkesége? simán kiharcolhattak volna mondjuk egy főtanácsosi címet a hokage mögé, úgy hogy a hokagénak mondjuk minden fontos dolgot meg kellett volna beszélni vele, vagy mittomén mit, de ez alapján maga az uchiha klán elég  :lame: társaság volt...

és jah, ideje lenne leszálni  ^^




:tezsvir:  Végre mégvki aki megérti h mit próbálok magyarázni. Nem kell velem egyetérteni, csak megérteni amit mondok. Nem leszállni a témáról. Nemtom miért de idegesít ha valaki nem érti amit mondok mégha elmagyarázom 5ször akkor sem. Kövezzetek meg vagy flameljetek nem izgat de én ilyen vagyok és ez van  :morci:

edit.: és oké abbahagytam de ezt még le kellett írnom

Zen

Quote from: chilip on 2008-05-09, 23:46:06
..
Csak azért akkor megkérdem, h az h az Uchihák a békét választották a harc helyett, nem bölcsességre utal?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

nem arra utaltam hogy hülyék mert békét akartak, hanem arra, hogy simán többet kérhettek volna pont amiatt, mert a 2 fő alapító-klán eggyike voltak. egyszerűen semmit nem akartak, totális megadás volt csak azért hogy az addigi legfőbb ellenségük uralkodjon az egész klánon... ezért volt az egész uchiha csapat  :lame: már ha igaz amit madara mond és nem ferdíti az igazságot úgy, hogy sasuke-t a maga oldalára hülyítse :D

Liquid Snake

Figy Zen, sokat harcoltak egymás ellen, a 2 legerősebb klán volt. Jó esélye volt az Uchiha-knak is a nyerésre, ehelyett kötöttek egy "békét" ami teljes megadás volt ahogy chillip is mondta mert csak annyit nyertek vele h nem volt több harc és alapítottak egy olyan falut ahol már alapból féltek/szemmel tartották az Uchiha-kat + az akkori egyik legkeményebb ninja ugye Madara kb annyi szerepet kapott mint egy takarító a falu életében... Sztem ez nem bölcs dolog. De a köv chból úgyis gondolom többminden kiderül addig meg várjunk. Én ha Madara lettem volna és tudom, hogy ez történik nem kötöttem volna meg azt a "békét".

Zen

Quote from: Liquid Snake on 2008-05-10, 00:10:55
...
tl;dr
Mondtam, ejtem a témát. Ha ennek ellenére kéjes örömöt érzel abban h hülyének nézel, írd azt szófosás helyett.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Liquid Snake

Quote from: Zen on 2008-05-10, 00:26:00
Quote from: Liquid Snake on 2008-05-10, 00:10:55
...
tl;dr

Nem néztelek annak addig míg ezt a postot nem írtad. Erről ennyit.

Kraivan

QuoteA saját tesóját ölte meg, hogy nyerni tudjanak a Senju-k ellen, erre mit csinálnak? Békét kötnek és ráadásul még csak a saját klánja sem áll ki mellette. Te mit tettél volna? Csak úgy rájuk hagyod a dolgot? Ennyit jelentene a saját tesód élete? Sztem nem...
A saját tesójától vette el a szemét, h "megvédje" a klánt, amit ugyebár az öccse állítólag önként adott neki.
A klán azt látta h imbásodott vki, ráadásul a saját kisöccsét tette erőteljesen rokkanttá.

Most nem azért, de egy szavazás döntött arról, ki legyen a faluvezér. Nem azt mondták, h "ti mocskok, elmentek uccát söpreni", hanem nem volt semmi. Volt egy faluvezető és kész. És mindenki Senju-t választotta! Két választási lehetőség volt ugyebár. Még az Uchihák is rá szavaztak.
Mondjuk én se szavaztam volna arra, aki a saját öccse szemét kicibálta azért h "megvédje" a klánt. Merzt akárhogy szépíti, csavarja a dolgokat, attól még ha a saját családjával tesz ilyet, ki tudja mit tesz másokkal. De még ha egyet is értek a szemszögével, Madara inkább tűnik harcibeállítottságúnak, mint faluvezetőnek. Háború idején a stratégák uralkodnak, de béke lett, és az I. Hokage-ről hallotunk már híreket, h nem volt rossz faluvezető.

A többi fontos beosztás később született meg. Egyelőre csak egy Hokage volt. Később odatették a rendőrséget (ami azért nem kis befolyást jelent - mert külön vita, h a mai világban mit tekintenek róla, de a rendfentartás és erkölcsszabályozás az igen tiszteletreméltó feladat. de ezt a szálat ne pedzegessük sztem). Megjelent az Anbu meg a Gyökér (télleg eza nevük - Root (lol) ), mint különleges egység. Az Anbuban ugyebár megintcsak nem egy Uchiha volt.

A II. Hakage kicsit tartott a lázadástól, ezért titokban figyeltette az Uchihákat. És mint látszik is h hosszú vita kerekedett ebből az "evidens" kinek-van-igaza dologból, nem is volt alaptalan. :P

De mint a jelenlegi szál mutatja, nem a vezetőkkel volt a fő gond, hanem azzal a 3 trottyal, aki még a Hokage-kat is irányítja. Nem Sarutobi kérte meg Itachit h menjen mészárolni, hanem ők.


Bishop

Lol ebből a témából ekkora flamet csinálni  :lul:

  • Madara-ék és az Uchia szar tárgyalók voltak
  • Hülyék voltak a politikához
  • Uchihak Shodait választották Madara helyett mert még ők is féltek tőle
  • Madara megpróbált lázadni ezzel elintézve hogy véglegesen ne bízzanak az Uchihakba
  • Madara melet állók sem értetek a tárgyaláshoz
  • a két tanács tag meg Danzou igazi "gyökerek" én már régen sem bírtam őket,annyira öregek hogy már semmihez sem értenek csak a szarkavaráshoz, ahelyett hogy nyugdíjba vonulnának mint Chiyoék
Tanulság:az egész történet úgy lett kitalálva hogy elkerülhetetlen legyen a tragédia

Más:mikor lesz már vége emo prince története, Narutot akarok, fejlődést epic harcot

Zen

De amúgy ki mondta h amit Madara most mesél igaz?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

KeLa

Quote from: Zen on 2008-05-10, 11:40:04
De amúgy ki mondta h amit Madara most mesél igaz?
Na igen, ez jó kérdés :D

Lehet h Kishi szándékosan úgy írta meg a történetet h fórumozók essenek egymás torkának, h már pedig neki van igaza nem a másiknak :rotfl:

Am sztem valahol a kettő között lett volna a jó megoldás, pl. 2 hokage, ha már egyszer két klán kötött szövetséget, úgy célszerű h egyik vezetőjét sem hagyják ki az irányításból :smile:

Liquid Snake

Ha már 5ch-n keresztül meséli mi történt régen a klánnal csak nem fogja bevágni a végén, hogy hopsz nem is ezt csak hazudtam. Aki már abban sem hisz, hogy ez igaz amit mond arra már nemtok mit mondani  :falba:

chilip

sztem abban kamuzhat csak hogy természetes megjelenés volt a kyuubi 16 éve, mert akkor hol volt ő???és Itachi mondta hogy madara segített neki kiírtani a klánját és hogy a mentora volt. ::) a többit sztem vehetjük igaznak.

Liquid Snake

Quote from: chilip on 2008-05-10, 13:04:04
sztem abban kamuzhat csak hogy természetes megjelenés volt a kyuubi 16 éve, mert akkor hol volt ő???és Itachi mondta hogy madara segített neki kiírtani a klánját és hogy a mentora volt. ::) a többit sztem vehetjük igaznak.

Arra azt mondta h "natural disaster" volt xD Mondjuk azért érdekes mert egy tornádó vagy árvíz lehet az de egy tomboló Kyuubi :D Remélem megválaszolják a kérdést a köv chban.


Más: LuckyDingo vagy KeLa szokta olyan durván színezni a manga oldalait? (valami érthetetlen okból mindig összekeverem őket -.-) Mert ha esetleg ráér és ő is akarja kiszínezhetné a mostani ch 10-11ik oldalát nagyon szívesen látnám :D Ígyis háttér most de kiszínezve csak odaverne :D

chilip

Quote from: Liquid Snake on 2008-05-10, 13:07:06
Más: LuckyDingo vagy KeLa szokta olyan durván színezni a manga oldalait? (valami érthetetlen okból mindig összekeverem őket -.-) Mert ha esetleg ráér és ő is akarja kiszínezhetné a mostani ch 10-11ik oldalát nagyon szívesen látnám :D Ígyis háttér most de kiszínezve csak odaverne :D

seconded  :szemuveges:

KeLa

LuckyDingo a ti emberetek, nem én :muhahah:

Am én is örülnék neki, mert faxán nézne ki :borul:

Liquid Snake

LuckyDingo jelentkezz :D Privát üzit nem írok neki még hátha benéz ma :D Ha nem akkor muszály leszek :D

smash++

Nem gyengén sokat írtetok  :he:

Miközben olvastam, gondolkodtam azon, hogy na erre írok valamit, erre 3 postal lejebb már valaki leírta :)

Azzal kezdem, hogy Tobi mondókáját igaznak veszem, mert egyébként nem lehet véleményt írni. De ettől még lehet kamuzik, hogy Sasuke társuljon vele...
A lényeg, hogy Itachi kinyírta a klánt és nem egyedül hanem Madara segítségével (ezt talán Itachi mondta). Marha érdekes, hogy sikerült nekik egy olyan Konoha fan-t alkotni aki a saját klánja és családja ellen fordul  :gyagya:

Engem inkább az érdekelne, hogy milyen klán volt a Senju... szerintem ugyanaz a vegyes saláta mint most Konoha. Magyarul tényleg nem voltak gyengék, de azért érdekes, hogy egy ugyanakkora létszámú Uciha ninjaval feltudják venni a versenyt  :confused:. Mondjuk Tobi úgy meséli, mintha alapjában véve csak a 2. legerősebbek lettek volna "We were the only clan who was a match for them". Végülis egy Uciha a harc folyamán hihetetlenül fejlődik, mert egyre több techet szív magába, vagy nem? Na mindegy, énaz Uciha klant erősebbnek tartom, mint bármlyik másikat, mégis egy igazi warrior klán volt, aki bármilyen techet megtanul. Szóval vagy nem volt elég tehetség náluk vagy Hashirama egymagában a Senju felé nyomta a mérleget.

Tobi tesója felajánlotta a szemét neki és elfogatta,szóval ez még ok, sőt félelmetesen hasonlít Sasukere a srác :).  Madaranak igaza volt, állandóan nyírták egymást és most legyünk haverok... Hány szülőt, fiút, lányt öltek meg valakinek. Érdekes lehet,így egy falut felépíteni  :confused:

Alapvetően nem értem Tobinak miért volt gond az első Hokage kérdés, hiszen még ő is felnézett rá. Habár tény és való, elcseszett dolog, hogy nem kapott semilyen pozíciót a fő alapítók egyiker  ::)

Tobi is csak vaalmilyen szinten beakart kerülni a vezetők közé, hogy a klán ne gyengüljön, szóval nem lázadásról volt szó!!!! De ellen fordultak a saját társai. Emlékezzünk vissza, érdekes módon Danzu az a kutya sem halt még meg, pedig ő is az első Hokage "ellen fordult"...

Tobi elment, iagaza volt és visszatért egy revansra, szintén igaza volt. Nem akarta Konohat elpusztítani, szerintem... ^^"
A kilenc farkú pedig szerintem bosszút aakrt állni a falun, hiszen akkor ott ős is veszített és az eddigi természetét ismerve nem volt könnyű neki megemészteni.

Innentől meg megint érthető, hogy az Uciha-k nem akartak egy ketrecben élni. A Harmadikban pedig nem csalódtam, ő legalább mindenki mellett kiállt... és innen látszik hogy Hokagenek lenni kevés, azt a  hármat lekell gyilkolni :)

Itachira most valahogy nem vagyok kíváncsi, ennyire nem szerethette Konohat vagy úgy gondolta ne legyenek két oldalon halottak, így megölte az egész klánt és legalább a kis tesó is garantáltan életben maradt. Habár nőt, gyereket ölni nem lehetett egyszerű...

Mit szeretnék most majd látni?! Sasuke és Team Hebi+Tobi Konoha ellen megy, mondjuk egy egész falu ellen talán ők kevesek és ezért kellhetnek a jinjuriki-k
Majd hősi halált fognak halni az utolsó Ucihak,de legalább a két öreget és Danzot magukkal viszik...

KeLa

Quote from: smash++ on 2008-05-10, 16:21:33
Mit szeretnék most majd látni?! Sasuke és Team Hebi+Tobi Konoha ellen megy, mondjuk egy egész falu ellen talán ők kevesek és ezért kellhetnek a jinjuriki-k
Majd hősi halált fognak halni az utolsó Ucihak,de legalább a két öreget és Danzot magukkal viszik...
Ennek sok értelme nem lenne. A jelenlegi hokage nem tehetett arról a múltban történt, a többi ember szintén nem, az anbu + root páros csak parancsot teljesített -> az más kérdés h ez Danzou parancsa. Szal rengeteg olyan ember járna rosszul akiknek semmi köze nem volt az egészhez. Persze a bosszú az könnyen elvakíthatja Sasuket, és ezt Madara ki tudná használni.
Am ez az egész nagyon jól megvolt szervezve, a 2 öreg nyomást gyakorolt a hokagere, Danzou meg az Anbu-t irányította. Minden az ő kezükben volt, az egyetlen akiktől fosniuk kellett azok az Uchihák voltak. Aztán ez a probléma is megoldódott... nem rossz, grat nekik :smile:

smash++

Quote from: KeLa on 2008-05-10, 16:49:08
Quote from: smash++ on 2008-05-10, 16:21:33
Mit szeretnék most majd látni?! Sasuke és Team Hebi+Tobi Konoha ellen megy, mondjuk egy egész falu ellen talán ők kevesek és ezért kellhetnek a jinjuriki-k
Majd hősi halált fognak halni az utolsó Ucihak,de legalább a két öreget és Danzot magukkal viszik...
Ennek sok értelme nem lenne.
Persze, csak másképpen nehéz elképzelni egy Hebi-Konoha team harcot

Pedig tuti nem az lesz, hogy Tobi lenyeli a múltat és Sasukeval visszatérnek Konohaba, hogy segítsetek újraéleszteni a klánunkat :)
Konohan kívül más nem nagyon van akik ellen fordulhatnak, vagy Tobi nem Konoha ellen megy hanem csak egyszerűen háborút akar :)

LuckyDingo

Quote from: Liquid Snake on 2008-05-10, 15:49:16
LuckyDingo jelentkezz :D Privát üzit nem írok neki még hátha benéz ma :D Ha nem akkor muszály leszek :D
Jelentkezem.
Megnéztem azt az oldalt, ami lovely meg minden, de sok benne a szürke, összevissza és részletes. A másik, hogy nem színezek mostanában Narutot. A harmadik és legnyomósabb oka, hogy csúszik ez a színezés, hogy nem vagyok otthon, szal így necces lenne. Szal majd max, ha vizsgaidőszakban unatkozom, akkor megcsinálom. Egyébként, mivel elég ütős kép. sztem lesz bőven ember aki kiszínezi. Talán jobbak is, mint én :D

Bishop

Azért valamire nem sikerült rájönnöm. Ha Madara az Uchihak javát akarta miért ölte meg a kláját? Mert az ok hogy Itachit irányították,de hogy Madarat mi hajtotta :confused:

A Senju klán lehetett erős mivel elég vegyes volt,köztük  a Hyuugakkal Aburamekkal stb. Egy átlag Uchia meg nem zseni mint Sasuke vagy Itachi és nicns MSe mint Itacshinak vagy Madaranak. Shodai meg benyom egy abszolút sötétséget és legyilkol mindenkit. Vagy elnyomja a chakrajukatm int Yamato a Kyuubiét és akkor tehetetlenek.

Reamélem nem lesz Team Hebi vs Konoha. Elegem van kicsit ebből a csapatos harcokból Konoha részéről. Kisame és(de rég volt már, elfelejtettem :S) a másik kardos srác harca jöhetne vagy Kakashi vs Tobi. Esetleg Sacrifice Sakura :kocc:

chilip

hát sztem Kisame kimaradt, mert ugye mini timejump volt, míg sasuke lábadozott :D sztem a konohai csapat visszaért már konohába

Liquid Snake

#1407
Quote from: Bishop on 2008-05-10, 17:38:43
Azért valamire nem sikerült rájönnöm. Ha Madara az Uchihak javát akarta miért ölte meg a kláját? Mert az ok hogy Itachit irányították,de hogy Madarat mi hajtotta :confused:

A Senju klán lehetett erős mivel elég vegyes volt,köztük  a Hyuugakkal Aburamekkal stb. Egy átlag Uchia meg nem zseni mint Sasuke vagy Itachi és nicns MSe mint Itacshinak vagy Madaranak. Shodai meg benyom egy abszolút sötétséget és legyilkol mindenkit. Vagy elnyomja a chakrajukatm int Yamato a Kyuubiét és akkor tehetetlenek.

Reamélem nem lesz Team Hebi vs Konoha. Elegem van kicsit ebből a csapatos harcokból Konoha részéről. Kisame és(de rég volt már, elfelejtettem :S) a másik kardos srác harca jöhetne vagy Kakashi vs Tobi. Mondjuk énis örülnék egy Kisame vs Suigetsu-nak de ki tudja mi lesz még.

Suigetsu a másik kardos, nagyon bejön a neve ezért jegyeztem meg :D De amúgy sztem 100 h lesz Hebi vs. Konoha, Sasuke Konoha-t fogja okolni mindenért ami történt és sztem egy második Oro lesz belőle akinek a fő célja Konoha-n bosszút állni.

Quote from: Bishop on 2008-05-10, 17:38:43
Esetleg Sacrifice Sakura :kocc:

Sosem javulsz meg :D

Kraivan

Quoteegy Uciha a harc folyamán hihetetlenül fejlődik, mert egyre több techet szív magába, vagy nem?
Azért nem minden Uchihanak lesz egyáltalán Sharinganja.

Legalábbis annak idején a sharingan kivételes Uchihak közt jelent meg.
Bár ez még a naruto sorozat legelején volt így. De ha ezt vesszük alapul, akkor volt eddig 3, aki tudta használni a MS-t, meg mondjuk sok, akinek volt sima sharingan. Annak is ugyebár volt pár fokozata. De nem mindenki. A klán a tűztámadások magasszintű ismeretében volt kiemelkedő. És voltak páran akik meg szivacsként tápcsíterkedtek.

chilip

hehe, lehet sasuke tudott előre, hogy ellene merénylet készül :D

http://www.onemanga.com/Naruto/285/10/

http://www.onemanga.com/Naruto/354/06/

a 2 macska kísértetiesen hasonlít egymásra :D csak egy érdekes észrevétel amit neten találtam, gondoltam megosztom veletek ^^