Main Menu

Naruto manga

Started by csacsa, 2006-10-21, 22:30:20

Previous topic - Next topic

Zen

Quote from: smash++ on 2008-05-18, 12:55:46
Csak most akkor Chakrat veszített vagy techet is?
Újra el kéne olvasni adott ch-t, de így fejből sztem legfeljebb a pecsétjét vesztette el. Vagy azt se.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Venom

Szerintem egyedül az Orochimarutól lenyúlt chakrát (és személyiséget) vesztette el. A techek és a Cursed Seal megmaradt. De konkrét infót nem láttam sehol, ergo meg kell várni, amíg legközelebb egyiket vagy másikat használja.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Liquid Snake

Max a Cursed Sealt vesztette el, ha nem akkor az azt jelenti, hogy Oro még életben van  :hopp:

Dreamcleaver

Erm, de Oro snake/hydra techjei azok nem ilyen bloodline cuccnak számítanak, amiket nem tud lekopizni a sharingan? Hiszen maga Oro is kísérletezett magán és gyak kígyóvá vált, hogy használhassa őket. Sztem ezek a kígyós techkek elvesztek most.
Viszont a Cursed Seal sztem simán megmaradt. Én legalábbis nem emlékszem rá, hogy az átaádson kívül kéne hozzá Oro. Sőt, gondolom abban a laborban ahova a Hebi Team ment, azt a sok degeneráltat nem mind Oro alkotta. Szal Cursed Seal tech sztem megy Oro nélkül is.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

#1444
sztem chakrát se vesztett :D ha jobban elolvastátok azt a részt, azt mondja hogy azért szabadult ki oro mert annyira legyengült sasuke, hogy nem volt elég chakrája elnyomni oro-t http://www.onemanga.com/Naruto/392/08-09/

ed.: ezt most vettem észre: http://www.onemanga.com/Naruto/394/03/ oro kígyója eléget az amaterasuban :D ha nem 2 kígyóval menekült, neki vége

Dreamcleaver

#1445
Btw Chilip nyomán végigolvastam a fightot és azt nézem, hogy ezen az oldalon második sor jobb szélső képen, ott egy kígyó elkúszik. Az lehet Oro?

Btw nekem Itachi "szem" éhsége még mindig gyanús. Sztem Madara sztorija "enyhén" ferdít, és Sasuke-t tényleg csak a szemei miatt hagyta életben Itachi. Ettől még a kémkedés dolog, meg az Uchiha zendülés igaz lehet.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

később meghal az a kígyó :D nézd meg a linket az előző postomba

Dreamcleaver

#1447
Nem, amit én linkeltem az későbbi, közvetlen azután, hogy Itachi átszúrja Oro-t a Susano'o-val.

Edit: Jah vágom. Igen ott elégnek a kígyók bár picit fura, nem tudni mind elég e.  :D

Amúgy:
http://www.onemanga.com/Naruto/393/13/

Itachi uccsó lehelete és aztán elmosolyodik. Sztem itt a lényeg. Rájött, hogy neki annyi, akkor vigye tovább Sasuke az örökséget. De egészen eddig sztem tényleg akarta Sasuke szemeit.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

KeLa

Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-18, 14:12:02
Erm, de Oro snake/hydra techjei azok nem ilyen bloodline cuccnak számítanak, amiket nem tud lekopizni a sharingan? Hiszen maga Oro is kísérletezett magán és gyak kígyóvá vált, hogy használhassa őket. Sztem ezek a kígyós techkek elvesztek most.
Anko is tud kígyós techeket, szal nem biztos bloodline cucc, az viszont lehetséges h ő is csak vmiféle kísérletek miatt képes rá.

Zen

Quote from: KeLa on 2008-05-18, 16:30:05
Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-18, 14:12:02
Erm, de Oro snake/hydra techjei azok nem ilyen bloodline cuccnak számítanak, amiket nem tud lekopizni a sharingan? Hiszen maga Oro is kísérletezett magán és gyak kígyóvá vált, hogy használhassa őket. Sztem ezek a kígyós techkek elvesztek most.
Anko is tud kígyós techeket, szal nem biztos bloodline cucc, az viszont lehetséges h ő is csak vmiféle kísérletek miatt képes rá.
Lehet rosszul emlékszek, de mintha Oro cukkolta volna őt h "lám-lám, még használod", v ilyesmi.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

A kígyós tech sztem sima summon ami boostolva van cursed sealel így képes Oron kivül mások is testüket átalakítani. A cursed sealt biztos elvesztette sztem, ahogy Oro chakrajat is. Oro viszont lehet túlélte lásd. Soul Eater Medusa :D

chilip

sztem erősebb lett emiatt, mivel oro chakráját nem kell elnyomnia már többet és a Cursed Seal meg nem orochimaru-tól ered, azt se veszítette el sztem.

Dreamcleaver

Quote from: chilip on 2008-05-18, 16:39:45
sztem erősebb lett emiatt, mivel oro chakráját nem kell elnyomnia már többet és a Cursed Seal meg nem orochimaru-tól ered, azt se veszítette el sztem.

jah ezt mondtam én is...kb.  :D A cursed seal attól a nagy skizó meláktól ered, aki a Hebi Team tagja is.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Chronus

Snake-techeket akkor kezde el használni miután abszorbálta Oro-t. Szvsz bloodline cucc volt, azt meg nem copyzza a Sharigan. Kakshi se tudott mit csinálni a jégtükrös ninjával még az elején. Úgy emlékszem bloodline cuccok is dupla-style chakrásak, mint a víz-levelő csajnak anno a jégtükrös stuff, vagy Yamato-nak a föld-víz cuccos dendrofil balfasságai. Hogy Oro snake technje milyen kategóriába tartozik, szvsz ugyanúgy bloodline mint a csont-manipulálós ürgéé (nevekkel hadilábon). Azokat nem lehe tanítani, se copízni, születni kell rá. Valószínűleg Sasuke is csak azért tudta őket használni mert "részben Orochimaru volt".

Venom

Quote from: Chronus on 2008-05-18, 19:00:17
Azokat nem lehe tanítani, se copízni, születni kell rá. Valószínűleg Sasuke is csak azért tudta őket használni mert "részben Orochimaru volt".

Igen, születni kell rá. Ez az, amiért valami nem stimmel azzal az elképzeléssel, hogy Orochimaru Bloodline Limites volt. Gondolom csak mutatták volna azt a Konoha klánt, ahonnan származott, mert azért ezek nem egyszerű techek, hogy egy ilyen speckó Bloodline klán a háttérben maradjon. Orochimaru azért volt olyan erős, mert minden létező technikát megtanult és ezeket ügyesen alkalmazta. Ahogy azt az összes Bloodline tulajnál láthattuk, rohadtul nem használnak a saját cuccaikon kívül szinte semmit. Miért? Mert általában a Bloodline képesség annyira erős, hogy az egyszerű techekre nem is érdemes pazarolni a chakrát. A másik dolog, hogy ha tényleg születni kell rá, konkrétan a vérében van a Bloodline használónak a dolog, akkor nem fog tudni úgy testet váltani, mint Orochimaru. Ugyanis Orochimaru mindig az adott test Bloodline techjeit tudta extrában használni, de ezeket sose tudta tovább vinni az új testekbe. Plusz úgy tudom, hogy a Bloodline Limiteket nem lehet mixelni, tehát nem rendelkezhet valaki egyszerre a Sharingannal, a Byakugannal meg a Doton-techekkel.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Chronus

Quote from: Venom on 2008-05-18, 20:40:31
Quote from: Chronus on 2008-05-18, 19:00:17
Azokat nem lehe tanítani, se copízni, születni kell rá. Valószínűleg Sasuke is csak azért tudta őket használni mert "részben Orochimaru volt".

Igen, születni kell rá. Ez az, amiért valami nem stimmel azzal az elképzeléssel, hogy Orochimaru Bloodline Limites volt. Gondolom csak mutatták volna azt a Konoha klánt, ahonnan származott, mert azért ezek nem egyszerű techek, hogy egy ilyen speckó Bloodline klán a háttérben maradjon. Orochimaru azért volt olyan erős, mert minden létező technikát megtanult és ezeket ügyesen alkalmazta. Ahogy azt az összes Bloodline tulajnál láthattuk, rohadtul nem használnak a saját cuccaikon kívül szinte semmit. Miért? Mert általában a Bloodline képesség annyira erős, hogy az egyszerű techekre nem is érdemes pazarolni a chakrát. A másik dolog, hogy ha tényleg születni kell rá, konkrétan a vérében van a Bloodline használónak a dolog, akkor nem fog tudni úgy testet váltani, mint Orochimaru. Ugyanis Orochimaru mindig az adott test Bloodline techjeit tudta extrában használni, de ezeket sose tudta tovább vinni az új testekbe. Plusz úgy tudom, hogy a Bloodline Limiteket nem lehet mixelni, tehát nem rendelkezhet valaki egyszerre a Sharingannal, a Byakugannal meg a Doton-techekkel.

Unhh. Ebben igazad van. Lehet, hogy más áll a háttérben ezzel kapcsolatban, de ettől függetlenül sehol máshol nem láttunk ilyen techet Orochimarun kívül. Ha nem is valami személyes szellemi/spirituális/mentális vagy bármi más kisfaszom képessége, hanem mondjuk ő találta fel, akkor se hiszem, hogy Sasuke képes lenne használni Orochimaru jelenléte nélkül, vagy hogy tanítható tech lenne egyáltalán. Lehet a summonjának is a speckója, elvégre a kígyókkal kötött vérszerződést, vagy bármi más, amihez szükséges az ő jelenléte. Ha tanítható/tanulható tech lenne akkor Sharigan is simán copyzhatná, és sok értelme nem lenne a specialitásának.

Persze lehet, hogy csak én próbálok veszettük kapaszkodni a lehetőségbe, hogy Sasuke képességeit lecserélték Ororól Itachiéra, nem pedig összeadták a kettőt... akkor fejbelőném Kishit.

Dreamcleaver

Oro snake techje nem bloodline limit, de a sharingan szempontjából hasonlóan viselkedik, sztem. Ergo nem lehet lekopizni. Azért, mert ugyan nem vele született cuccos, de nem is normális jutsu. Oro mindenféle tiltott kísérleteket és változtatásokat hajtott végre magán (meg talán Kabuto-n), hogy használni tudja. A végén ugye, már nem is volt ember. Lehet Anko-val is csinált valamit, hogy használni tudja.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Venom

Két dolgot fűznék hozzá a fentiekhez.
1) A kígyókkal kötött vérszerződés valószínűleg a legfontosabb motívuma a kígyós technikáknak. És az a vérszerződés szerintem inkább a lélekkel köttetik, mint a testtel, ezért tudta magával vinni azokat a speckó techeket másik testekbe Orochimaru.
2) Tényleg kísérletezett a saját testén Orochimaru, de már egy ideje nem a saját testét használja. Ha csak nem hajtja végre az összes műtétet (ami nem lehet kevés) minden új testen, akkor valószínűleg már nem ezek a műtéti extrák hajtják.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Bishop

Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-18, 16:53:25
Quote from: chilip on 2008-05-18, 16:39:45
sztem erősebb lett emiatt, mivel oro chakráját nem kell elnyomnia már többet és a Cursed Seal meg nem orochimaru-tól ered, azt se veszítette el sztem.

jah ezt mondtam én is...kb.  :D A cursed seal attól a nagy skizó meláktól ered, aki a Hebi Team tagja is.
Az erő nem Oro-tól származik de a seal igen ami az összekötettést létrehozza. Nem hiszem hogy Oro egy ilyen erőt majd valami skizo elmebeteg irányítása alatt hagy.

A kigyótechet még mindig úgyhiszem hogy sima summon, amit Oro egy speciális "forbiden" packtal idéz elő. De mivel rajta kivűl mások nem tudják ezt megcsinálni jön képbe a CS alakváltó ereje. Ergo a kígyós techek amiket Sasuke használt az egy másolt verzió,de mivel Oro egy ideig része volt képes volt teljes erejét használni.

smash++

Ugyebár a kígyókat a summon lények közé soroljuk, tehát Oro szerződött velük és Sasuke szerződése sem kizárt, hiszen ahogy Jiraiya is átadta Naruto-nak úgy Sasuke is szerződhetett Oro által. A bazi nagy kígyó király (Manda vagy Monda  :P ) is elég jól ismerte Sasuke-t hiszen néven szólította ergo nem először találkoztak és kétlem, hogy Oro csak úgy megidézte Sasukenek, hogy bemutassa. Tehét tegyük fel azt, hogy Sasuke tudja a snake summont ami nem bloodline hanem egyszerű summon.
A snake techek vizont érdekesek, mert picit hasonlítanak a summonra, de nem igyényelik a summon feltételeit. Anko tudta használni ami kizárja azt, hogy Sasuke csak azért tudja,mert Oro megszállta. Szóval tényleg lehetséges, hogy vmi summon+más kverék ami megmagyarázza azt, hogy nem lehet copyzni. A cursed sealhez sem lehet kötni teljesen, mert Sasuke csak Oro edzései után tudta használni, de ettől lehet, hogy az kell hozzá.
Az átváltozás meg nem biztos, hogy eltünt igaz a cursed seal volt a kapocs, de leht azóta már beivódott Sasuke testébe és már úgy tudja használni mint az original.
Az tuti, hogy Sasuke plusz chakrat nem haszált Itachi ellen és inkább az elnyomással még veszített is, szóval chakra szempontjából azon a szinten van vagy kicsit erősebb.

Az a lényeg, hogy meg kell várni a kövi Sasuke harcot, ami nem tudom mikor lesz, mert 2-3 volt neki most sorban.

Venom

Quote from: smash++ on 2008-05-19, 13:47:41A cursed sealhez sem lehet kötni teljesen, mert Sasuke csak Oro edzései után tudta használni, de ettől lehet, hogy az kell hozzá.
Az átváltozás meg nem biztos, hogy eltünt igaz a cursed seal volt a kapocs, de leht azóta már beivódott Sasuke testébe és már úgy tudja használni mint az original.

A Cursed Sealt Sasuke tudta használni Orochimaru edzése nélküle is, ugyanis a nagy Naruto vs Sasuke harcnál teljesen átváltozott, pedig akkor még semmi specifikus edzésben nem volt része.

A Cursed Seal dolognál érdemes figyelembe venni, hogy a Seal technikák megmaradnak azután is, hogy a létrehozójuk meghalt. Erre a legjobb példa a Narutoba zárt Kyuubi. Az is egy Seal technika, a létrehozója legjobb tudomásunk szerint halott, viszont a Seal nem tört meg Naruton. Szerintem a Cursed Seal is ugyan ezen az elven működik, tehát addig van fenn, amíg az eredeti felhelyező (vagy valaki, aki elég erős) le nem töri. A Cursed Seal megtöréséhez pl. Kakashi nem volt elég erős, csak ideiglenesen tudta hátráltatni a dolgot. Naruto Sealjét pedig Orochimaru csak részben tudta kinyitni, de Jiraiya vissza tudta zárni.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

chilip

Quote from: Venom on 2008-05-19, 15:11:37
Quote from: smash++ on 2008-05-19, 13:47:41A cursed sealhez sem lehet kötni teljesen, mert Sasuke csak Oro edzései után tudta használni, de ettől lehet, hogy az kell hozzá.
Az átváltozás meg nem biztos, hogy eltünt igaz a cursed seal volt a kapocs, de leht azóta már beivódott Sasuke testébe és már úgy tudja használni mint az original.

A Cursed Sealt Sasuke tudta használni Orochimaru edzése nélküle is, ugyanis a nagy Naruto vs Sasuke harcnál teljesen átváltozott, pedig akkor még semmi specifikus edzésben nem volt része.

A Cursed Seal dolognál érdemes figyelembe venni, hogy a Seal technikák megmaradnak azután is, hogy a létrehozójuk meghalt. Erre a legjobb példa a Narutoba zárt Kyuubi. Az is egy Seal technika, a létrehozója legjobb tudomásunk szerint halott, viszont a Seal nem tört meg Naruton. Szerintem a Cursed Seal is ugyan ezen az elven működik, tehát addig van fenn, amíg az eredeti felhelyező (vagy valaki, aki elég erős) le nem töri. A Cursed Seal megtöréséhez pl. Kakashi nem volt elég erős, csak ideiglenesen tudta hátráltatni a dolgot. Naruto Sealjét pedig Orochimaru csak részben tudta bezárni, de Jiraiya ki tudta nyitni újra.

fix'd  :lazza:

smash++

Quote from: Venom on 2008-05-19, 15:11:37
Quote from: smash++ on 2008-05-19, 13:47:41A cursed sealhez sem lehet kötni teljesen, mert Sasuke csak Oro edzései után tudta használni, de ettől lehet, hogy az kell hozzá.
Az átváltozás meg nem biztos, hogy eltünt igaz a cursed seal volt a kapocs, de leht azóta már beivódott Sasuke testébe és már úgy tudja használni mint az original.

A Cursed Sealt Sasuke tudta használni Orochimaru edzése nélküle is, ugyanis a nagy Naruto vs Sasuke harcnál teljesen átváltozott, pedig akkor még semmi specifikus edzésben nem volt része.
Amit kijelöltél két különböző gondolat menet.
Az első rész a snake techre vonatkozott. Magyarul hiába volt seal a snake techeket nem tudta használni, tehát tanulni kellett neki vagy nem tom.

A másodiknál pedig tény és való, hogy a cursed seal valamiféle kapocs vagy inditó az átváltozáshoz. Szóval most, hogy eltűnt kíváncsi vagyok mi a helyzet.

Csak most esett le, hogy Itachi, hogy adta át a techet ha jól vettem le. Nem értettem, hogy egy sima koppintás azért kevés ilyesmihez. Gondolom az, hogy Itachi vére Sasuke szemébe folyt volt a tech átadás módja vagy nem?

Venom



The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

chilip

azért látok még naruto elött lehetséges nagy jövőt normálisan, mivel Jiraya is mekkora loser volt már :D kikötözték a póznához, mert minden csapdán fennakadt. remélem naruto elmegy majd a valley of the frog-ba (prófécia+tréning).  ^^

ez csak úgy jött most, don't mind me :D

Kraivan

A kígyótechnikák szerintem nem vérhez kötődnek. Egyfajta specelt technika.
Eddig ugyebár a sharingan, bííízsákuggan, meg egy-két haverral találkoztunk.

Ott van viszont egy köteg klántech: Abaramu a bogarakkal (talán ezt lehet legjobban párhuzamba vonni a fenti vitában csak a kígyó nem él a személyekben -vagy mégis?-), Shikamaruék árnyékja, Inoék mentáltechjei, meg Choijuék testaránymódosításai...

Fura módon ezeket se nagyon másolgatta a Sharingan.

Az meg más dolog h mi volt a sorozat elején.
Ugyebár a kis metroszexuális kissrácnak bloodline-ja volt, majd a Naruto edzése Kakashi-val szériában ledegradálták víz-szél technikává...

Mint ahogy a sharingan egy igen rare dolog, a mangek meg epic skill...
Nem nagyon emlékszem arra h Itachin, Sasuken, meg az egyéb ismertebb nagy szereplőkön kívül mutattak volna Uchihákat akiknek volt Sharinganja.

Bár javítom...
http://www.onemanga.com/Naruto/398/18/
Ezen a képen meg már úgy tűnik, hgy szinte midnen jöttment Uchiha 3-as sharingannal kolbászolt...

Sztem a történetíró már maga is elveszett a saját történelemvilágában. XD

chilip

onnantól hogy egy uchiha aktiválta a sharingant (ami nem is volt akkora ujdonság a klánba), az fejlődött a személyel. 1 pont, mikor aktiválódott, utána 2 pont mikor fejlődött szellemileg, és 3 mikor felnőtt (és sztem igen nagy nyomás alatt is lehet fejleszteni egy szintet a sharingant), tehát a 3 pontos sharingan nem jelent semmit, tudni kell kihasználni az adottságait. most ne itachi-t meg sasuke-t vedd alapul, hogy felmérd egy sima uchiha erejét. sasuke ugye egy "zseni", itachi meg még erősebb sasukénél. Egy sima uchiha sztem sokkal gyengéb volt, nem tudta kihasználni teljesen a bloodline limitet (pl másolni egy techet csak sokadszori látás után tudta, nem tudta úgy követi más mozgását stb.).

ez valahol az elején-közepén asszem volt magyarázva a mangának (mármint a fejlődés).

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2008-05-19, 16:46:31
(és sztem igen nagy nyomás alatt is lehet fejleszteni egy szintet a sharingant), tehát a 3 pontos sharingan nem jelent semmit,
Ha nagy nyomás alatt fejlődik szintet a Sharingan, akkor Oro alatt /köhöm/ már befeketedett volna sasuke szeme a sok ponttól, ami a "nyomás" alatt kifejlődött  :Kiraly:

chilip

gondolom 3 a max  :lazza:

Bishop

Ami a Cursed Sealt illeti, az hogy Yondaime ultramegahipershinigamiomgpwnz sealje nem kopik egykönnyen még nem álapíthatjuk hogy minden seal megmarad a seal létrehozójának halála után is. Yondaime a lelkével fizetett vele. Oro nem hiszem hogy Sasukek edvéért feláldozta volna a lelke egy darabját. Nameg a Shiki fuujint is amikor Sandaime elszakította Oro lelkének a kezét és magába zárta, elvileg nem javúlhat fel ebből Oro. Viszont az új testbe lazán használta a kezét,pedig Sandaime nem testét sealelte el hanem a lelkét szal test ide vagy oda nem kéne használnia, ő mégs megoldotta valahogy.

Az a kép az Uchiakrók egy erősen túlzott kép. De akár lehettek a klán elitjei is. Ettől még a legtöbb Uchianak nem volt sharinganja vagy nem elég erős volt.

A klán teknikák sokkal összetettebbek mint azt egy Sharingan fel tudja fogni. Azok akik a klánba születtek a testüket erre edzették lásd Shino Chouji, mint amikor Sasuke le akarta Copyzni Lee-t de Sasuke teste nem volt képes a secondary lotus megcsinálására ezért találta fel a Lion combo-t. Ami Ino-t és Shikamarut illeti, lehet hogy letudja másolni de ott meg nem a teste nem képes használni hanem a chakraja nem jó. A Bloodline ennek egy még magasabb foka amit még ha a gólya abba a klánba pottyant le akkor se tudod megtanulni mert nem olyan vér folyik a testedbe.

Van még valami megcáfolni  :angyali: :lazza: