Main Menu

Naruto manga

Started by csacsa, 2006-10-21, 22:30:20

Previous topic - Next topic

smash++

Quote from: Bishop on 2008-05-19, 20:47:50
Az a kép az Uchiakrók egy erősen túlzott kép. De akár lehettek a klán elitjei is. Ettől még a legtöbb Uchianak nem volt sharinganja vagy nem elég erős volt.

amikor Sasuke le akarta Copyzni Lee-t de Sasuke teste nem volt képes a secondary lotus megcsinálására ezért találta fel a Lion combo-t.
Van még valami megcáfolni  :angyali: :lazza:
ööö ;)
Az első teljesen jó, szerintem mint a másik klán képénél úgy az Uciha képnél valszeg a legdurvábbakat rajzlták oda, hiszen a másikon két Hokage is volt :)

Viszont a másodikkal valahogy nehezen értek egyet. Sasuke azért marhára nem pont abban az állapotban volt egészségileg és lehet nem volt több bandage káznél :P .De komolyra fordítva kizárt, hogy Lee secound lotusát ne tudná megtanulni Sasuke vagy Itachi, hiszen már Kakashi is tudja :D .Végülis már csak a min edzettség kell hozzá, a move már rögzült a sharingan álltal.

Bishop

Ezzel csak azt akartam érzékeltetni hogy miért nem tudja Shino Chouji vagy Shikamaru teknikáját lemásolni. Akkor ép nem volt képes megtanulni a lényegen nem soakt változtatt. Lehet most sikerülne neki de sztem Primaryt még mdinig nem azért ne becsüljük alá Lee edzését.

smash++

Primaryt persze nem. Nem becsülöm le se Lee se Gay-> :) edzését. Egyébként a primary-ra teljesen nem emlékszek, de ugye előfeltétele a kapu nyitás? Mert arról nincs info, hogy azt tudgya-e vagy sem Sasuke. Kakashi tud kaput nyitni, szóval lehet a primary-t is megtudja csinálni.
Érdekes, hogy csak Lee, Gay és Kakashi csinált eddig kapu nyitást. Pedig ezt valszeg nem csak ők tudják megcsinálni és Kakashi is "csak" "hegymászás" közben

chilip

van már szinezett oldal a 1st vs madara oldalról?  :angyali:


KeLa

Itt van még kettő  :whoah:

- 01 -
- 02 -




smash++

Quote from: KeLa on 2008-05-21, 13:20:27
Itt van még kettő  :whoah:
- 01 -
- 02 -

Én is akartam itt keresni csak már nem volt időm és a mangahelpersen nehezen közlekedek :)
Az első nagyon jó
Köszi


LuckyDingo

Van köztük pár igen szép? :D
Mivel Shade letisztította, így jó sok verzió készült:D lehet én is csinálok egy középszerűt :XD Persze ha meglelem a tiszta verziót, de MHn úgyis ott van :D

smash++

Anime topicban felmerült témára. Mi kell Narutonak.

Ész, alap.

Szerintem a rasengan még mindig egy jó tech és jó lenne ha Naruto okosabban használná, meg kéne tanulnia KB nélkül csinálni, sok idő még megcsinálja és messziről támad, amit egy jó ninja kikerül. Természetesen lehet úgy használni mint Tobi ellen, hiszen az jó volt, csak benézte.

Naruto tényleg lassú és ezen kéne javítani. Én abban látok megoldást, hogy az első Kyuubi-s állapotot, amikor még csak a szeme vörös, irányítani tudja és nem veszíti el a fejét. Picit úgy használni, mint a sharingan-t például. De lehet még az egy farkas előtt is van egy szint, azt is megtanulhatná irányítani.

A szél techet kell tanulnia és egy fegyver is kéne neki, plusz megtanulni a szél elementet rendesen használni.

Szokjon le a sok KB csinálásról az elején, mert hülyén néz ki. Csináljon 5-10-et és azzal gazdálkodjon az infoszerzéshez.

A summon-nak alapnak kéne lennie, hiszen chakra van bőven és a bazi sok KB helyett inkább békákat summonolna, Jiraiya is mutatott már párat, amik jók def-re és atack-ra.
Kb-ts és a henget többször kombinálhatná, mert mégis csak az erőssége. Mint a 3. és Oro harcnál... shuriken multiple

Ja és mivel közelharc típus vagy vmi ilyesmi, kicsit fejlődhetne a taijutsuja (mert nem sokat látunk belőle) csak annyit, hogy a sok KB-t mindig leverik :D
Most hirtelen más nem jut eszembe.

LuckyDingo

#1480
Ne itt folytassuk XD Minek két topicot teliszemetelni? :Dhess hess offba, vagy anime topicba :XD

Hogy ne legyek teljesen off:
Az új spoilerek nem rosszak, végre vége Sasuke szenvedésének :) Az utolsó oldalon már fel van öltözve és beletörődött, nyugodt feje van.. kicsit mintha idősebb lenne, de nem hiszem, hogy megint timejumpoltak.. inkább csak az utóbbi időben sokat stresszelt és azért :D

Liquid Snake

Jaja itt hagyjuk ezt a témát az anime topicban ígyis van annyi eszetlen hülye baromság írva, már bocsánat  :angyali: ami még találgatásnak is rossz :D

Bishop

Anime-be spoiler, és amugy meg nem tom ebbe mi vita merülhet fel, csak mindenki leírja gondolatát ,de ha nem hát nem, nem erőszak a disznótor. De animebe most úgyis olyan unalmas téma van, fel kéne dobni a topicot

Dreamcleaver

Quote from: smash++ on 2008-05-21, 16:54:53
Anime topicban felmerült témára. Mi kell Narutonak.

Ész, alap.

Szerintem a rasengan még mindig egy jó tech és jó lenne ha Naruto okosabban használná, meg kéne tanulnia KB nélkül csinálni, sok idő még megcsinálja és messziről támad, amit egy jó ninja kikerül. Természetesen lehet úgy használni mint Tobi ellen, hiszen az jó volt, csak benézte.

Naruto tényleg lassú és ezen kéne javítani. Én abban látok megoldást, hogy az első Kyuubi-s állapotot, amikor még csak a szeme vörös, irányítani tudja és nem veszíti el a fejét. Picit úgy használni, mint a sharingan-t például. De lehet még az egy farkas előtt is van egy szint, azt is megtanulhatná irányítani.

A szél techet kell tanulnia és egy fegyver is kéne neki, plusz megtanulni a szél elementet rendesen használni.

Szokjon le a sok KB csinálásról az elején, mert hülyén néz ki. Csináljon 5-10-et és azzal gazdálkodjon az infoszerzéshez.

A summon-nak alapnak kéne lennie, hiszen chakra van bőven és a bazi sok KB helyett inkább békákat summonolna, Jiraiya is mutatott már párat, amik jók def-re és atack-ra.
Kb-ts és a henget többször kombinálhatná, mert mégis csak az erőssége. Mint a 3. és Oro harcnál... shuriken multiple

Ja és mivel közelharc típus vagy vmi ilyesmi, kicsit fejlődhetne a taijutsuja (mert nem sokat látunk belőle) csak annyit, hogy a sok KB-t mindig leverik :D
Most hirtelen más nem jut eszembe.

Ezzel így  :tezsvir:

Azt, hogy Naruto mennyire okos pl egyáltalán nem tudom megítélni, mert néhol zseniális megmozdulásai vannak, máskor meg annyira retardált hogy az már fáj.

Amúgy a taijutsuját azért is kéne fejleszteni, mert akkor a KB-jai is sokat erősödnének.

Azt a nyavajás Fuuton-Shurikent meg tanulja meg dobni, akkor a kezét se b@sszná szét vele.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kraivan

A képek egész jók.

Modnjuk érdekes hogy páran mintha úgy döntöttek hogy a Kyubii-nak is adtak sharingant...

Narutonak meg ha úgy tekintjük a maga módján megvan ami kell.
Gaara ellen egész látványos és jó megmozdulásai voltak.
Sasuke ellen is láttunk jó dolgokat.

A mangának azon részeit nagyon nem olvastam (TJ utánit olvastam csak), de van olyan érzésem h a KB nem hullanak olyan mértékben mint az animeben.

Anno fejtegettem anime topicban h az animeben eléggé retardálták Narutot. A Sai elleni gyakorlás során közel se volt akkora balf@sz mint ahogy az animeben mutatták.

A Kyubbi-t meg használhatná rendesen. Sasuke ellen ugyebár 2farkú szinten volt.
Vörös szemmel nagy erőt kap. Amikor megjelenik a démonróka köpenye, akkor már gyorsaságot is kap.
Csak ezzel harcilázba is kerül, és 3 faroknál meg ugyebár mentálisan instabil lesz. A tech lényege h nyugodt maradjon, de nehéz nyugodtnak maradni berzerker módban...

Én azt mondom h ennek a szerencsétlenné tett karakternek megvan ami kell...
Ami elkelne neki az a komolyság, hogy ellenfélként tekintsen ellenfeleire, mert így csak jól pofonrúgják, és csak a 6. bealázás után veszi komolyan a harcot.

smash++

Quote from: LuckyDingo on 2008-05-21, 17:14:18
Az új spoilerek nem rosszak, végre vége Sasuke szenvedésének :) Az utolsó oldalon már fel van öltözve és beletörődött, nyugodt feje van.. kicsit mintha idősebb lenne, de nem hiszem, hogy megint timejumpoltak.. inkább csak az utóbbi időben sokat stresszelt és azért :D

Szerintem jó hír, hogy nem bolondul meg :).
De most ugyis az fog jönni, hogy megtudják "Jiraiya meghalt"  :bruhuhu:  és Naruto-nak szembesülni kell vele. Mert szerintem ez egy tökéletes alaklom arra, hogy "kivegyék" a történetből és pl elküldjék valahova.

Venom

A Fuuton-Shurikent úgy kéne csinálnia, hogy nem az eredeti kezében jelenik meg a cucc, hanem egy másolat kezében. Persze kérdés, hogy a másolatok mennyire bírják az ilyen jellegű sebzést, mert egyébként egy csúnya nézéstől is kipukkannak.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

smash++

Quote from: Venom on 2008-05-22, 13:47:01
A Fuuton-Shurikent úgy kéne csinálnia, hogy nem az eredeti kezében jelenik meg a cucc, hanem egy másolat kezében. Persze kérdés, hogy a másolatok mennyire bírják az ilyen jellegű sebzést, mert egyébként egy csúnya nézéstől is kipukkannak.

Pont ezt kérdeztem, hogy anno amikor bemutatta, hogy bírta egy KB a kezében tartani?  :confused:
Azért ez egy elég durva tech, hogy egy KB tudja használni vagy a kezében tartani.
De lehet tévedek...

Liquid Snake

#1488
Quote from: smash++ on 2008-05-22, 13:38:07
Quote from: LuckyDingo on 2008-05-21, 17:14:18
Az új spoilerek nem rosszak, végre vége Sasuke szenvedésének :) Az utolsó oldalon már fel van öltözve és beletörődött, nyugodt feje van.. kicsit mintha idősebb lenne, de nem hiszem, hogy megint timejumpoltak.. inkább csak az utóbbi időben sokat stresszelt és azért :D

Szerintem jó hír, hogy nem bolondul meg :).
De most ugyis az fog jönni, hogy megtudják "Jiraiya meghalt"  :bruhuhu:  és Naruto-nak szembesülni kell vele. Mert szerintem ez egy tökéletes alaklom arra, hogy "kivegyék" a történetből és pl elküldjék valahova.

Arra kéne tökéletes alkalomnak lennie, hogy Naruto megkomolyodjon és végre legyen belőle valaki... Ne csak egy Rasengan betyár nagyszájú béna senki... -.-

Quote from: Venom on 2008-05-22, 13:47:01
A Fuuton-Shurikent úgy kéne csinálnia, hogy nem az eredeti kezében jelenik meg a cucc, hanem egy másolat kezében. Persze kérdés, hogy a másolatok mennyire bírják az ilyen jellegű sebzést, mert egyébként egy csúnya nézéstől is kipukkannak.

A klónok minden tapasztalata visszamegy az eredeti gazdához állítólag, ergo akkor nem értem ha szétütnek 6000000 klónt Naruto-nak miért nincs semmi baja... Kicsit érdekes...

edit.: Valaki le tudja fordítani mivan erre a képre írva? :) http://kepfeltolto.hu/i/?107231

Venom

Quote from: Liquid Snake on 2008-05-22, 14:16:11
A klónok minden tapasztalata visszamegy az eredeti gazdához állítólag, ergo akkor nem értem ha szétütnek 6000000 klónt Naruto-nak miért nincs semmi baja... Kicsit érdekes...

Igen, a klónok tapasztalata megy vissza. Az nem jelenti azt, hogy a fizikai sérülések is visszatérnek, DE pl. a sok ütés utáni fájdalom már jogosan térhetne vissza. Mondjuk az mókás lenne MassKB-nál, mert utána Naruto szimplán eldőlne, ugyanis a klónjait rendszeresen leírtják fél perc alatt.  ::)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

smash++

Quote from: Liquid Snake on 2008-05-22, 14:16:11
Quote from: smash++ on 2008-05-22, 13:38:07
megtudják "Jiraiya meghalt" 
Arra kéne tökéletes alkalomnak lennie, hogy Naruto megkomolyodjon és végre legyen belőle valaki

Szerintem ez jelenleg a legjobb alkalom/ok arra, hogy Naruto fejlődjön és ne túlságosan róla szóljon a történet.

Frodítás:Várj még egy napot :)

Liquid Snake

Quote from: Venom on 2008-05-22, 15:13:26
Quote from: Liquid Snake on 2008-05-22, 14:16:11
A klónok minden tapasztalata visszamegy az eredeti gazdához állítólag, ergo akkor nem értem ha szétütnek 6000000 klónt Naruto-nak miért nincs semmi baja... Kicsit érdekes...

Igen, a klónok tapasztalata megy vissza. Az nem jelenti azt, hogy a fizikai sérülések is visszatérnek, DE pl. a sok ütés utáni fájdalom már jogosan térhetne vissza. Mondjuk az mókás lenne MassKB-nál, mert utána Naruto szimplán eldőlne, ugyanis a klónjait rendszeresen leírtják fél perc alatt.  ::)

Én abból gondoltam mivel a fáradtság is visszatér belé ezért minden másnak is vissza kell h menjen, én így vagyok vele...  uhhh eltom képzelni ahogy MassKBban ráizgul egy csajra aztán visszahívja a klónjait xD

smash++

Quote from: Liquid Snake on 2008-05-22, 16:16:22
MassKBban ráizgul egy csajra aztán visszahívja a klónjait xD

Ezt úgy hívják, hogy korai m.... :D

Egyébként szerintem az ütések és sérülések nem tudnak visszakerülni, de annak talán visszakéne, hogy milyen érzése az, amikor lerúgnak :) .De lehet KB fizikai tapasztalatai semmilyen formában nem jutnak vissza az originalhoz. De a fáratság is fizikai valamilyen szinten  :confused:

chilip

csak a tapasztalat jut vissza, Naruto azért feküdt ki az edzés során, mert rengeteg KB aktívan TANULT!!! sokáig és azután fel kellett dolgoznia az agyának a hirtelen információbeáramlást. Meg az is hogy ennyi KB-t soha nem csinált még. nem úgy mint korábban, mint egy csoport ovodás elment birkózni 30ad magával (ergo azokba semmi tanulás, tapasztalat nem volt - azokat mindig golyófogónak, esetleg elterelésnek használta)

LuckyDingo

Lol.. a Jiraiyás rész oké.. épp itt az ideje, hogy elmenjen a Bölcs Békához edzeni :D Aztán visszatér izom frog hermit2-ként :D

smash++

Egyik kedvenc részem... Naruto ki sem fáradhatna a sok tanulástól, mert még egy egyszerű infot se tud megjegyezni és feldolgozni... http://www.onemanga.com/Naruto/315/10/

Kakashi szó szerint említi a tapasztalatot ami az infóra utal és a "mental stress"-t, ami szerintem a koncentrálás, de a sok info feldolgozás is lehet a stressz szóval, ok.
http://www.onemanga.com/Naruto/318/04/

Megint végig olvastam ezt a tanulsó részt... így másodikra siralmas egy kicsit. Na de komolyan...
Naruto egy egyszerű skizo a készítő szerint. Alap dolgokat képtelen felfogni amit mondanak neki, ahoz is Mass KB kéne, hogy felfogja. Az oké, hogy nem érti meg, de szerintem ez azért mond valamit, ha valakinek mondasz valami alapot és nem érti + kérdésben megismétli. ((Saját maga még nem fejlesztett ki semmit, csak így zárójelmben megjegyzem))
Erre jön az, hogy neki megvan a tehetsége és az érzéke arra, hogy továbbfejlessze azt amit még a 4. sem tudott, sőt túlszárnyalja! A 4.-ik!!! Nem tudom, hogy ezt érzékelitek-e?! Ki is volt a 4. Hokage, talán a legjobb szó, hogy egy prodigy, villám sebesség (kunais tech)-saját tech, rasengan-saját tech, ultimate seal és még ki tudja miket tudott. Vagy Kakashi aki már ovis 12-13 évesen junin lett saját tech kifejlesztésével. Erre jön Naruto 0 értelmi képességgel és megtanul A rangú techet, sőt kifejleszt egy S rangút és most nem menjünk bele abba, hogy Mass KB, mert most kicsit sántító magyarázatnak érzem. A Mass KB csak egy gyenge indok arra, hogy legyen egy új hyper jutsuja.

Nem értem, ha tényleg megvan a képessége és az érzéke, szüntesse már meg a készítő ezeket a lejárató dolgokat.

Na mindegy, most így újra olvasás miatt kijött belőlem. Elsőre még nagyon jó volt

Azért még a KB techre kíváncsi lennék...
A KB-nál alapvetően az original dönti el mennyi chakrát nyom egy KB-ba?Neji ugyebár nem tudta felezés miatt megkülönböztetni, de arra azt mondta, hogy Naruto csinálta és Kaakshi említett valami chakra felezést. Akármennyi chakrája van Narutonak egy-kettő mass KB nagyon nagy pazarlás így.

Chronus

401:

Na ez a fejezet most kifejezetten tetszett. Semmi feszültség, csak duma, meg egy rakás elborult WTF arcú sasuke kép, de jó volt. Valahogy átjött a feeelingje az egésznek. Kezdem megkedvelni ezt a Madara arcot.

chilip

szerintetek lehetséges hogy madara denzou-ként konohába rejtőzködött? :D mert pl pont az a szeme van lekötve denzounak amit madara sharingannak használ (lehet a másikkal valami történt), ugyanúgy fekete rövid haj, sztem eléggé lehetséges... ráadásul a teleportálós képességével simán jöhet ki-be észrevétlenül és marha nagy távolságokat is tud utazni vele...

Chronus

Quote from: chilip on 2008-05-23, 12:26:03
szerintetek lehetséges hogy madara denzou-ként konohába rejtőzködött? :D mert pl pont az a szeme van lekötve denzounak amit madara sharingannak használ (lehet a másikkal valami történt), ugyanúgy fekete rövid haj, sztem eléggé lehetséges... ráadásul a teleportálós képességével simán jöhet ki-be észrevétlenül és marha nagy távolságokat is tud utazni vele...
Nem valószínű. Nincs ugyanolyan hajuk, Denzou-é vékonyabb hosszabb és kicsit lefelé konyul. Olyan kopaszódós-fajta. Ráadásul külön beszél Denzou-ról és magáról is a magíarázatban, külön kitér rá hogy Itachi megfenyegette Denzou-t, aztán van egy másik kép ugyanott egy akkor még hoszabb hajú Madarával más maszkal, ott meg már azt mondja hogy egyezséget kötött vele Itachi, hogy ne bántsa a falut. Szvsz nehezen hiszem el, hogy Itachi egyik pillanatban még megfenyegeti/megzsarolja a nagyurat, a másikban meg már szarik tőlle és egyezséget köt, még ha nem is tudja hogy a kettő ugyanaz lenne, ami merő lehetlen, ha Madara szerint Itachi jött rá magától, hogy ő még él.

Meg aztán... ez tipikusan azon barom elméletek egyike amelyekben szegény Madarát azonostítjuk kb az összes létező karakterrel akinek a jobb szemével valami gáz van.
Madara az Madara, majd kiderül, hogy miért takargatja az arcát, lehet hogy sérült, attól még nem kell minden jöttment Obitoval (meg mostmár Danzouval is) összevetni. Amúgy is már egyszer félis leemelte a maszkját, nincs olyan öreg pofája mint danzounak.

Dreamcleaver

#1499
Szerintetek amúgy miért félszemű Madara maszkja? Utalás még nem történt rá, hogy elvesztette volna az egyik szemét. Egyedül arra tudok gondolni, hogy Madara másik szemén valami még a Mangekyo-nál is erősebb sharingan van, amit nem tud rendesen irányítani. Vagy annyira táp, hogy félszemmel is lever mindenkit.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS