Main Menu

Anime 2006

Started by gr33n, 2006-11-01, 14:55:34

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: Ramiz on 2006-12-15, 00:51:37
Esetleg valami tökös sci-fi vagy cyberpunk cucc? Vagy elvont?
Noein. Az jó. Sci-fi is, elvont is, eredeti is.


Alkyra

#31
-DeathNote
-Suzumiya Haruhi no Yuutsu
-Utawarerumono
-Higurashi
edit:-School Rumble!!!!!!XD


Most ezek jutottak eszembe.^^ Majd később még módosítok.

Lythis

Quote from: Alkyra on 2006-12-15, 08:32:43
-Magical Lyrical Girl Nanoha XDXD(csak a látvány miatt.:):) ez nem valós jelölt.^^)
a season 1 az 2004-es, az A's meg 2005 vége....

Alkyra

Quote from: Lythis on 2006-12-15, 09:28:12
Quote from: Alkyra on 2006-12-15, 08:32:43
-Magical Lyrical Girl Nanoha XDXD(csak a látvány miatt.:):) ez nem valós jelölt.^^)
a season 1 az 2004-es, az A's meg 2005 vége....

oh..akkor törlöm.XD azt hittem, hogy amit láttunk 2006ban s tetszett azokat kell ideírni.XD

Dreamcleaver

Quote from: Manitu on 2006-12-15, 03:12:27
Quote from: Ramiz on 2006-12-15, 00:51:37
Esetleg valami tökös sci-fi vagy cyberpunk cucc? Vagy elvont?
Noein. Az jó. Sci-fi is, elvont is, eredeti is.

Támogatom. Nagyon pöpec kis sorozat lett teljesen egyedi látványvilággal.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kikuchiyo

My 2 cents:

A 2006. év legjobb animéje fődíjat a Kemonozume c. sorozat nyerte el nálam.
Innovatív rajzstílus, merész és provokatív előadásmód, dráma és humor pont a megfelelő arányban vegyítve. Egyedi, művészi cucc gondolkodó felnőtteknek.

Említhetném a Mushishit még, mint minden szempontból kiemelkedő sorozatot, bár az tavaly kezdődött.

Az akció kategóriában a Black Lagoon nyert.
Jó karakterek, eszméletlenül jó halivúdias akciójelenetek, és néha meglepően mély karakterfejlődés. Nem váltja meg a világot, de jó nézni.

A szórakoztató kategória különdíját a Haruhi kapja.
Nálam pont a megfelelő gombokat nyomta meg, és egy-két jelenet vagy rész sokáig emlékezetes marad. Lehet rá fújni, de szerintem valamit nagyon eltaláltak ezzel a sorozattal.

És kissé szégyenkezve vallom be, hogy nagyon tetszett/tetszik még az Asatte no houkou is. Az őszi szezon legjobbja nálam. Nem szokásom romantikus(nak  nevezhető) sorozatokat/filmeket nézni, az meg főleg nem, hogy tetszenek is, de ez a visszafogott, de mégis megragadó stílusával - hogy fejezzem be a mondatot, hogy a lehető legközhelyesebb legyen? Á, megvan - belopta magát a szívembe.

A legnagyobb bukásnak járó Arany Kutyagumi-díjat az Ergo Proxy érdemelte ki nálam is.
Failure is the default option

Próféta

Az idei év anime-sorozatai közül csak néggyel kötöttem szorosabb, kábé hattal lazább ismeretséget. Nem is merek ítélkezni az egész évad termése felett. Egyébként mindegyik meg volt már említve ebben a topikban.

Viszont ha jól látom, nincs olyan kritérium, hogy sorozatokat kell mondani. És így az év animéje nálam egyértelműen a Paprika.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2006-12-15, 17:52:29
Az idei év anime-sorozatai közül csak néggyel kötöttem szorosabb, kábé hattal lazább ismeretséget. Nem is merek ítélkezni az egész évad termése felett. Egyébként mindegyik meg volt már említve ebben a topikban.

Viszont ha jól látom, nincs olyan kritérium, hogy sorozatokat kell mondani. És így az év animéje nálam egyértelműen a Paprika.
Vohóó, tényleg... :tezsvir: szemétség, miért nem jutott eszünkbe nekünk is... :grrr: :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lazzaret

Strawberry Panic
Suzumiya Haruhi no Yutsu
Fate/Stay-night
Shuffle!

Ezek voltak a legjobbak azok közül amit láttam.


www.arkangyalok.uw.hu

chilip

Quote from: Próféta on 2006-12-15, 17:52:29
Az idei év anime-sorozatai közül csak néggyel kötöttem szorosabb, kábé hattal lazább ismeretséget. Nem is merek ítélkezni az egész évad termése felett. Egyébként mindegyik meg volt már említve ebben a topikban.

Viszont ha jól látom, nincs olyan kritérium, hogy sorozatokat kell mondani. És így az év animéje nálam egyértelműen a Paprika.

és honnan töltötted le? van hozzá felirat?

kikuchiyo

Nem töltötte le és volt hozzá felirat. ;)
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2006-12-15, 17:52:29
Viszont ha jól látom, nincs olyan kritérium, hogy sorozatokat kell mondani. És így az év animéje nálam egyértelműen a Paprika.

A Paprika tulajdonképpen miről szól? Az előzetesét láttam eddig csupán, de abból nem sokat értettem meg.

Témánál maradva:

Fate/Stay Night

Történet, Saber, elsőrangű animáció és zene (OST-je nálam nagyon előkelő helyen szerepel).

chilip


Darkstar

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-17, 15:00:05
Fate/Stay Night

Történet, Saber, elsőrangű animáció és zene (OST-je nálam nagyon előkelő helyen szerepel).
Rin és Ilya kimaradt.   :szemuveges:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zelda

Amik idén a listámon szerepelnek:

-Naruto (csak idén találtam rá)
-Chrono Crusade
-Wolf's Rain
-Bakuretsu Tensei

Darkstar

Quote from: Zelda on 2006-12-17, 17:17:08
Amik idén a listámon szerepelnek:

-Naruto (csak idén találtam rá)
-Chrono Crusade
-Wolf's Rain
-Bakuretsu Tensei
A topicban a 2006-ban készült animékről van szó (nem arról, hogy miket néztünk meg idén), ebbe a kategóriába max a Naruto illik bele. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Solid Snake

Quote from: chilip on 2006-12-17, 15:19:36
Paprika leírása

Köszönöm szépen, érdekes története van. Már meghozta a kíváncsiságom.  :smile:

Quote from: Darkstar on 2006-12-17, 16:25:28
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-17, 15:00:05
Fate/Stay Night

Történet, Saber, elsőrangű animáció és zene (OST-je nálam nagyon előkelő helyen szerepel).
Rin és Ilya kimaradt.   :szemuveges:

Tohsakától kicsit félek, valahogy unszimpatikus nekem. Akárcsak Ilya. Aranyos, cuki-muki, aztán paff, rád küldi Heracles-t, és... :__devil:

Lythis

Quote from: Darkstar on 2006-12-17, 16:25:28
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-17, 15:00:05
Fate/Stay Night

Történet, Saber, elsőrangű animáció és zene (OST-je nálam nagyon előkelő helyen szerepel).
Rin és Ilya kimaradt.   :szemuveges:
Megelőztél :D (Rider is...)
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-17, 19:13:53
Tohsakától kicsit félek, valahogy unszimpatikus nekem. Akárcsak Ilya. Aranyos, cuki-muki, aztán paff, rád küldi Heracles-t, és... :__devil:
Tohsakának cicafüles hajpántja van, hogy lehet tőle félni? :D
Ilya meg simán csak... őő... egy elkényeztetett vakarcs.

chilip

most néztem végig a The Third-et :  :hail: csak ajánlani tudom

Solid Snake

Quote from: Lythis on 2006-12-18, 09:56:11
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-17, 19:13:53
Tohsakától kicsit félek, valahogy unszimpatikus nekem. Akárcsak Ilya. Aranyos, cuki-muki, aztán paff, rád küldi Heracles-t, és... :__devil:
Tohsakának cicafüles hajpántja van, hogy lehet tőle félni? :D


Nem a kinézete hozza rám a frászt, az nagyon is rendben van.  :jee:
A jelleme kicsit hideg nekem, olyan távolságtartó, titokzatos, sosem lehet tudni, hogy mit tervez.

Darkstar

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-18, 14:27:17
Nem a kinézete hozza rám a frászt, az nagyon is rendben van.  :jee:
A jelleme kicsit hideg nekem, olyan távolságtartó, titokzatos, sosem lehet tudni, hogy mit tervez.
Tipikus tsundere karakter nem? :) És az soha nem probléma. :D

Ed.: a wikipedia megfelelő szócikkénél ott is van a neve. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Solid Snake

Quote from: Darkstar on 2006-12-18, 14:29:28
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-18, 14:27:17
Nem a kinézete hozza rám a frászt, az nagyon is rendben van.  :jee:
A jelleme kicsit hideg nekem, olyan távolságtartó, titokzatos, sosem lehet tudni, hogy mit tervez.
Tipikus tsundere karakter nem? :) És az soha nem probléma. :D

Addig nem, amíg mások életét nem veszélyezteti.  :__devil:
Onnantól már creepy. :morci:

Lythis

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-18, 14:30:33
Quote from: Darkstar on 2006-12-18, 14:29:28
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-18, 14:27:17
Nem a kinézete hozza rám a frászt, az nagyon is rendben van.  :jee:
A jelleme kicsit hideg nekem, olyan távolságtartó, titokzatos, sosem lehet tudni, hogy mit tervez.
Tipikus tsundere karakter nem? :) És az soha nem probléma. :D

Addig nem, amíg mások életét nem veszélyezteti.  :__devil:
Onnantól már creepy. :morci:
hol veszélyezteti mások életét? o.0

Solid Snake

Quote from: Lythis on 2006-12-18, 15:02:27
hol veszélyezteti mások életét? o.0

[spoiler]5.-6. részre gondolok leginkább, amikor megpróbálja Shirou-t eltenni láb alól. Na ott nem lettem volna a srác helyében.[/spoiler]

Darkstar

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-19, 21:40:13
[spoiler]5.-6. részre gondolok leginkább, amikor megpróbálja Shirou-t eltenni láb alól. Na ott nem lettem volna a srác helyében.[/spoiler]
[spoiler]Elhiszed, hogy ha komolyan ki akarja nyírni, simán meg tudta volna tenni? :)[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Solid Snake

Quote from: Darkstar on 2006-12-19, 21:48:19
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-19, 21:40:13
[spoiler]5.-6. részre gondolok leginkább, amikor megpróbálja Shirou-t eltenni láb alól. Na ott nem lettem volna a srác helyében.[/spoiler]
[spoiler]Elhiszed, hogy ha komolyan ki akarja nyírni, simán meg tudta volna tenni? :)[/spoiler]

El.  :D
De há már választanom kellene Tohsaka és Saber között, akkor nyilvánvaló lenne, hogy utóbbit választanám. Tohsakától félek. Brr. Brr.  :lazza:

Zsiga

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-19, 21:53:32
Quote from: Darkstar on 2006-12-19, 21:48:19
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-19, 21:40:13
[spoiler]5.-6. részre gondolok leginkább, amikor megpróbálja Shirou-t eltenni láb alól. Na ott nem lettem volna a srác helyében.[/spoiler]
[spoiler]Elhiszed, hogy ha komolyan ki akarja nyírni, simán meg tudta volna tenni? :)[/spoiler]

El.  :D
De há már választanom kellene Tohsaka és Saber között, akkor nyilvánvaló lenne, hogy utóbbit választanám. Tohsakától félek. Brr. Brr.  :lazza:
Csak erősebben kell megkötözni...  :__devil:

Prof. William

Hát a veszélyeztető résznél...

[spoiler]Engem inkább a röhögés kerülgetet mit összeökörködtek ott az iskolában harc címén. :)  [/spoiler]

Lythis

#58
holy grail war, ergo más masterekre persze h vetélytársként tekint, de ettől még nem lesz általánosságban ijesztő...
másrészről meg amit Darkstar mond abban is van valami. Ha tényleg szemét, akkor olyan simán törli az Emiya kölyköt a sorozatból, mint annak a rendje...

EDIT:asszem lassan át leszünk pakolva ezzel a F/S-N topicba...

gr33n

#59
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-19, 21:53:32
El.  :D
De há már választanom kellene Tohsaka és Saber között, akkor nyilvánvaló lenne, hogy utóbbit választanám. Tohsakától félek. Brr. Brr.  :lazza:

Hát...Én tudnék mondani olyat akitől jobban félnél.  :lazza:

[spoiler]Berserker az nem egy egyszerű karakter. pl. A Emiya-ba mekkorát belevágott már. Csodálkoztam hogy nem szakadt ketté a gyerek.  :eek:
Mondjuk személy szerint kicsit csalódtam Riderben mert hogy Emiya simán túlélte. Jó igaz hogy ő a főszereplő de mégis egy Servent vs tapasztalatlan mágus csatában sztem a Servent-nek kellett volna győznie. Ott lettem volna mikor Rider-el kellett volna küzdeni.  :D
[/spoiler]

Személy szerint már alig vártam a FSN-t. Mivel a Shingetsutan Tsukihime-ből lehagytak egy pár részt és rövid lett, vártam hogy a TYPE-MOON előugorjon valami hosszabb de ugyanilyen jó anime-vel. Remélem 2007-ben majd kiadnak még1 anime-t ami ugyan ilyen jó lesz.

Erről jut eszembe a Devil May Cry. Igaz hogy ez már 2007-s lesz... Tudja valaki hogy mi lesz a story-ja? Szóval a játékot dolgozzák fel animében vagy teljesen új story-ja lesz?

ÉS most nemrég jött ki a .hack//Roots. Szerintetek fog készülni még1 Hack sorozat, vagy a .hack//Roots-al lezárják a témát?

És ki mit gondol az új Negima!-ról?