Kérdések, megjegyzések, javaslatok a moderátorok felé

Started by zsozso, 2006-12-10, 17:58:26

Previous topic - Next topic

Pirula

Most néztem be ebbe a topicba cirka másodszor és szívmelengető érzéssel tölt el hogy nem rendőrörs, hanem nyugdíjas buddhista bonsaikertészek hangulat uralkodik itt.  :Kiraly:

Ramiz

Quote from: Pirula on 2006-12-15, 00:44:49Most néztem be ebbe a topicba cirka másodszor és szívmelengető érzéssel tölt el hogy nem rendőrörs, hanem nyugdíjas buddhista bonsaikertészek hangulat uralkodik itt.  :Kiraly:
Hehe, jó megfogalmazás... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Pirula on 2006-12-15, 00:44:49
Most néztem be ebbe a topicba cirka másodszor és szívmelengető érzéssel tölt el hogy nem rendőrörs, hanem nyugdíjas buddhista bonsaikertészek hangulat uralkodik itt.  :Kiraly:
Was haben Sie Uns Genamt?  :grrr:
Dafür kriegen Sie ein sofortiges ban!  :__devil:


ugyan már, mire számítottál?  :szemuveges:

Selmo

Szerintem a problems és Need some help! topickokat össze kéne vonni, mert nagyjából ugyanarról szólnak és valami magyar nevet adni neki. :)

EDIT: És lehetne egy FTP FAQ is moha linkjével stickyzve és zárva, akkor talán kevesebben teszik majd fel a miért nem megy kérdést.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Repost:
Quote from: Selmo on 2006-12-15, 15:30:24
Szerintem a problems és Need some help! topickokat össze kéne vonni, mert nagyjából ugyanarról szólnak és valami magyar nevet adni neki. :)
A need some helpben takarítani is lehet kicsit. :P Majd ha végigolvasom mindkettőt, kitalálok vmi nevet, és mergelem. sztem még ma sort kerítek rá. :)
Quote from: Selmo on 2006-12-15, 15:30:24EDIT: És lehetne egy FTP FAQ is moha linkjével stickyzve és zárva, akkor talán kevesebben teszik majd fel a miért nem megy kérdést.
Na ebben nem vagyok biztos, de meglátjuk. :D

Ed.: Egy részét elolvastam a két említett topikban, és gondban vagyok. Az a probléma, hogy mindkettő televan már rég aktualitását vesztett kérdésekkel, hosszú offokkal stb., ellenben viszont mindkettőben találhatóak hasznos információk is. Uh várom a javaslatokat, hogy mi legyen velük:
1: Legyenek mergelve, offokat, nem aktuális dolgokat kiszedve (ezt pls ne :D) és maradjon nyitva
2: az előző, annyi különbséggel, hogy legyenek archiválva, és legyen(?) egy új kérdéses topik, avagy
3: legyenek archiválva így, ahogy vannak (azaz sem takarítás, sem merge)
4: maradjanak így (se takarítás, se merge, se archiválás)
5: egyéb ötlet.
A másik, hogy valószínűleg holnap összeütök ide egy FAQ threadet letöltéssel, lejátszással, stb kapcsolatban (ergo amivel állandóan zaklatva vagyunk :)), lezárom és kiteszem stickyvel. Ha valakinek hibajavítási, kiegészítési ötlete lesz, az úgyis megtalál valahogy, és szóljon. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

[spoiler=önfényezés]Hát igen, és nekem köszönhetitek ezt a kiváló moderátort  :muhahah: [/spoiler]

Szép munka Darkstar, csak így tovább  :tezsvir:

szerk: akkor az 5-ös opciót támogatnám :) vagyis egybe, majd archiválni és nem is kell új topic helyette, sztem van bőven mindenféle kérdés témakörre megfelelő topic ezek nélkül is :)

Darkstar

Köszi. :)
A 3. opciót nem teljesen úgy gondoltam (csak majdnem ->no merge), ugyhogy módosítottam a kérdéseket, hogy egyértelmű legyen. :)

Bónuszkérdés: Naruto idézetes topicnak nem lenne szerintetek jobb helye az OT boardon?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: Fazék on 2006-12-16, 00:14:16
szerk: akkor az 5-ös opciót támogatnám :) vagyis egybe, majd archiválni és nem is kell új topic helyette, sztem van bőven mindenféle kérdés témakörre megfelelő topic ezek nélkül is :)
Egyetértek, Yakumo annakidején szépen összerendezgette a random help topikokat témák szerint, azok minden lényeges kérdést lefednek, ami meg nem megy bele egyikbe sem, arra ott az általános kérdések. Merge, lock, aztán el lehet felejteni. Gyomlálni felesleges, úgysem lesz rajtad kívül még egy olyan idióta (meg ne sértődj), aki végigolvassa az egészet :D úgyhogy egy kis régi off senkit nem fog zavarni benne.


noriko

én is Fazék-féle 5.ös opsönt támogatom: merge, archiválás, nem kell új.
szerintem takarítani sem kell, search kidobja a hasznos részeit. :)

Naruto maradjon az Anime részben. sztem.
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

Sztem:
- egy kibővített, részletes fakjú faq lockolva, stickyzve
- egyetlen új thread
- régiek, mivel jórészt ugyanoda visszavezető egyedi problémák, amik
úgyis benne lesznek faqban, törölhetőek. A sok lamer n00b úgyis mind
egyesével felteszi majd a kérdését, nem pedig azokat olvasná; az
értelmesebbek pedig a faqt olvasnák el

Quote from: Darkstar on 2006-12-16, 01:19:04
Bónuszkérdés: Naruto idézetes topicnak nem lenne szerintetek jobb helye az OT boardon?
Sztem meg a lomtárban :)
De az anime-boardon biztos, hogy nem sok keresnivalója van.

noriko

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-16, 02:15:07
Quote from: Darkstar on 2006-12-16, 01:19:04
Bónuszkérdés: Naruto idézetes topicnak nem lenne szerintetek jobb helye az OT boardon?
De az anime-boardon biztos, hogy nem sok keresnivalója van.
Miért ne lenne  :confused: Attól, hogy játék, még abszolút ontopic, egy konkrét anime köré épül. Vagy van valami korlát Anime boardon, hogy csak megbeszéni lehet benne animéket?
(viszont így első belepillantás után, én is az általad javasolt helyet szánnám neki leginkább :D )
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

Quote from: noriko on 2006-12-16, 02:29:47
(viszont így első belepillantás után, én is az általad javasolt helyet szánnám neki leginkább :D )
Na akkor most már látod is ;)
Az, hogy oldalak mennek el avval, hogy "Passz..." vagy hogy "Nem talált",
sztem még az OT-ra is felesleges. Vmi olyan kéne, hogy automatikusan 48
óra után megsemmisülnek a postok. Gyakorlati értéke semmi, nem hinném,
hogy bármi visszakeresendő van benne. A konkrét idézetekre meg ott van
az anime. Részemről ennyi.

noriko

Bár nem éri meg az egész topic, hogy ennyit foglalkozzunk vele, azért pár megjegyzés mégis:
attól, hogy nincs semmi információtartalom benne, még nem lesz off-topic.
nem is kell, hogy hasznos legyen, mert a célja a játék.
a Narutó-hoz kapcsolódik, ezért anime board.
Offtopic board nem= felesleges, értelmetelen topikok szemetesládája. (bár tény, hogy ott több ilyen van  :haha: )
összegezve: animéből átteni nem megoldás, mert ami miatt az anime boardon nem látod szívesen, ugyanazért máshova sem fog illeni.

megoldás 1: törölni
ellenérv: van akinek kell...

megoldás2: hagyni ott ahol van, mint Anime boardon belüli "játszótér"
ellenérv: van akinek nem kell...  :D

end of logika.
jóéjt!
:muhahah:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-16, 02:34:29
sztem még az OT-ra is felesleges.
...and yes, i'm blind. de csak mert álmos vagyok!  :redface:
(de tök jól elvitáztam magammal :D )

szerk.:
vagyis akkor mégsem csak magammal! fenti érvek redirected. new target: Darkstar  :D
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

Én pl sehol nem látom szívesen, de az OTban szívesebben látnám, mint az inkább kiemeltnek számító Anime boardon.  :szemuveges:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Részemről 2. opció. A Narutos meg menjen az offba, ha így már nem érdekli az embereket, akkor majd lehet törölni.

A tökéletesség unalmas.

Lythis

a naruto anime-hez kapcsolódik, ezért elvben tényleg ott a helye, és ahogy noriko is mondta, nem tér el attól a téma. Megoldás: ki kell ölni - aka valaki egy gigapostban bequote-olja az egész eddigi szövegkönyvet, és akkor nekik már nem lesz mit.
Viccet félretéve: sajna tényleg nem offtopic. Lehetne csinálni neki egy külön Games boardot, de egy topic miatt ez felesleges, és szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki nem kíváncsi egy inuyasha/pokemon/slayers/másegyéba+ostinikkedvence idézetek topicra.

KeLa

Nem igazán értem mi a gond vele, akinek nem tetszik az ne nézzen bele... :wtf:
Igaz h csak pár ember játszik, de csak pár embert zavar... ennyi erővel törölni lehetne az összes olyan topicot ami nem tetszik valakinek...  :ejj:
Ja és sztem áthelyezni sem kéne hiszen az anime-ről szól semmi off nincs benne, de tudom h ezt úgysem én döntöm el.
Csak annyit kérnék h hagyjátok meg pár ember szórakozását, nem hiszem, hogy ez olyan nagy nehézség lenne :smile:

Fazék

úgy látom eléggé elkerülhetetlen a topicáthelyezés indoklása egy újabb postcount vita kirobbanása nélkül... :)

* Fazék jó előre fedezékbe vonul

Selmo

Quote from: KeLa on 2006-12-16, 13:13:04
Nem igazán értem mi a gond vele, akinek nem tetszik az ne nézzen bele... :wtf:
Majd nyitok egy Linának miért van tűzvörös haja? topicot, meg egy mennyire untad Shinji depijét? topicot is, aztán a 23. ilyen topicnál talán már te is felfogod, hogy miért van az offban a helye a ti kis játékotoknak. A postcountra meg magasról teszek, de ha keresek valamit az anime boardon, akkor ne kelljen már 246 passz üzenetet is átnéznie a motornak. Igen, tudom, hogy ez semmi, de fél év múlva már 2000+ ilyen post lesz, ha megéri...

A tökéletesség unalmas.

KeLa

Quote from: Selmo on 2006-12-16, 14:39:38
Majd nyitok egy Linának miért van tűzvörös haja? topicot, meg egy mennyire untad Shinji depijét? topicot is, aztán a 23. ilyen topicnál talán már te is felfogod, hogy miért van az offban a helye a ti kis játékotoknak. A postcountra meg magasról teszek, de ha keresek valamit az anime boardon, akkor ne kelljen már 246 passz üzenetet is átnéznie a motornak. Igen, tudom, hogy ez semmi, de fél év múlva már 2000+ ilyen post lesz, ha megéri...
Engem pl az nem zavarna ha csak az utolsó 2 oldal marad meg, a többit lehetne hetente vagy havonta törölni.
Én nem akarok senkinek sem rosszat, csak annyit szeretnék h a topic maradjon meg, ez minden :angyali:

Darkstar

Quote from: KeLa on 2006-12-16, 14:46:28
Engem pl az nem zavarna ha csak az utolsó 2 oldal marad meg, a többit lehetne hetente vagy havonta törölni.
Én nem akarok senkinek sem rosszat, csak annyit szeretnék h a topic maradjon meg, ez minden :angyali:
Ez pl megoldható. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん


Kuroi Tenshi

Quote from: KeLa on 2006-12-16, 14:46:28
Engem pl az nem zavarna ha csak az utolsó 2 oldal marad meg, a többit lehetne hetente vagy havonta törölni.
x posttal ezelőtt nagyjából ezt mondtam (egy idő után törlődnek a postok)...

Amúgy: ezt nyomhatnátok chatben is :hehe:

Selmo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-16, 15:04:01
Amúgy: ezt nyomhatnátok chatben is :hehe:
[off]Igen, de hagyjuk meg az esélyt, hogy okulhassanak a később jövők. :)[/off]

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Általános Faq thread megvan, várom a kiegészítéseket, akát az új témákat, hogy mik menjenek bele, mit módosítsak. :)
A másik két topic addig is lezárva, amíg el nem dől, mi lesz velük.
A Naruto kérdéses topicból meg akkor este lahsítom az utsó két oldalt meg a szabályokat, a többit kiszedem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

Azt meg lehet oldani, hogy valamiféle "Search & Replace" dologgal a régi [color="lemonchiffon"] és [/color] szövegeket kicseréljük [ spoiler] és [ /spoiler] szövegekre?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-12-16, 16:00:29
Általános Faq thread megvan, várom a kiegészítéseket, akát az új témákat, hogy mik menjenek bele, mit módosítsak. :)
A másik két topic addig is lezárva, amíg el nem dől, mi lesz velük.
A Naruto kérdéses topicból meg akkor este lahsítom az utsó két oldalt meg a szabályokat, a többit kiszedem.
A Torrenthez rakd be a torrentz.com-ot is szerintem, illetve a Boxtorrents-hez ezt: http://squito.uw.hu/box/
Az IRC részhez meg írd oda (ez ha jól látom kimaradt az aoi-s leírásból), hogy a @find parancsot érdemes hanyagolni mert sok helyen ban jár érte.
Szerk.: IRC-ről egy kicsit hosszabb összefoglaló: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=11683&start=2006&len=1

Manitu

Bele lehetne írni azokat az animéket is, amik felkerülésére zsozso egyértelmű nemet mondott, de mégis párhetente jön valaki, akinek pont az hiányzik (Shaman King, Spiral, Nanoha, Ghiblik stb...)


Darkstar

@Ramiz: ha megmutatod azt a funkciót, megcsinálom, de egyesével valahogy igazán nincs kedvem nekiállni, és az sztem érthető. :D
@Zsiga: beírtam azokat is

Ha valaki összeszedi nekem a tiltólistás sorozatokat ill. subbercsapatokat, beteszem azt is. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Talán még annyit érdemes megjegyezni, hogy az mplayer és vlc kódek nélkül is megy, nehogy belekeveredjen valaki, hogy miért nincs vsfilter mplayer alatt. :) Meg az mkv/ogm mizériát is érdemes leírni, hogy ne keressenek rá kódeket.

A tökéletesség unalmas.