Kérdések, megjegyzések, javaslatok a moderátorok felé

Started by zsozso, 2006-12-10, 17:58:26

Previous topic - Next topic

zsozso

Az uj moderatorok hozzaadva. A local moderatorok csak a megfelelo threadeknel latszanak modoknak ne lepodjetek meg. Zsiga(local), Darkstar(global), Gmer(local), KT(local), Necrid(local) modok hozzaadva. Ramiznal nemtudtam eldonteni mert kulvilag elegge levan fedve, offot meg nemnagyon kell moderalni, ha kell akkor majd szoltok es megoldom en. Ramiz majd szolj, hogy mit szeretnel es megbeszeljuk.
A masik dolog pedig, par szabaly bevezetese lenne. Mielott valami nagyobb dolgot szeretnetek tenni kerlek keressetek meg es megbeszeljuk, mert sajnos ennel a motornal nem nagyon van lehetoseg a veletlen hibak javitasara.
Ha kerdesetek van pmben elerheto vagyok. /x oran belul valaszolok/
Death is the only redemption

Zsiga

Ha már úgyis itt van ez a topic, újrahasznosíthatjuk ezt a moderátori ügyek megbeszélésére.
Pl. valaki linkelhetne egy gyorstalpaló SMF moderátor-tanfolyamot, mert nem biztos hogy jó vége lesz ha magunktól próbálunk rájönni a dolgok működésére...  :redface:

Aztán, meg kéne beszélni a kibővített fórumszabályzatot, mert ha van mit betartania a plebsnek (húb**meg, tényleg egyből felsőbbrendűnek érzem magam... :D) akkor kevesebb esetben kell közbeavatkozni, ami egyrészt jó mert ugye lusták vagyunk, másrészt meg kevesebb a lehetőség a konfliktusra.

És még valami, nyomatékosan szeretnénk kérni minden felhasználót (azt hiszem, mindannyiunk nevében mondhatom), hogy használja aktívan a Report to Moderator funkciót, mindenkinek könnyebb lesz tőle az élete.

Szerk.: Gratulálok Ramiz!  :whoah:

Selmo

Ennyit tudok a modságról. A fórum szabályaiba meg mindenképpen írjuk bele, hogy nincs politika, nincs ftp reklámozás és durvább hentai (a gyilkolászós, szerencsére nem tudom a szakszót).

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2006-12-10, 21:10:16
Ennyit tudok a modságról. A fórum szabályaiba meg mindenképpen írjuk bele, hogy nincs politika, nincs ftp reklámozás és durvább hentai (a gyilkolászós, szerencsére nem tudom a szakszót).
Köszi a linket.  :merci:

Bizony, össze kell írni minden ilyen íratlan szabályt, hogy ne legyen belőle vita. Akinek van egyéb ötlete az ne tartsa magában. :)

Selmo

Meg talán érdemes lenne még ezt a linket is berakni a FAQ-ba, sokaknak segíthet. :)

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Érdemes lenne itt az Offban levenni a sticky-t néhány topicról, mert túl sok helyet foglalnak olyan topicok is amik már régesrég halottak.

Darkstar

Melyikekre gondoltál? Szvsz a kötetlen beszélgetések, leírások, hírek... ilyenek. Mert a többi sztem jó, hogy sticky-s, bár a modos topikot lehet átteszem a hírek, információk részbe.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-12-11, 12:24:40
Melyikekre gondoltál? Szvsz a kötetlen beszélgetések, leírások, hírek... ilyenek. Mert a többi sztem jó, hogy sticky-s, bár a modos topikot lehet átteszem a hírek, információk részbe.
Jajj de szeretem amikor eltűnik amit írtam és egy üres post kerül ki a fórumra...
Kb. ezekre gondoltam, de a két hírmondós topic is feleslegesen van ott szerintem, ha kell úgyis fehozzuk.

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2006-12-11, 13:06:28
Szerintem a "melyik animeot láttad legutóbb hogy tetszettet" kéne visszatenni a megfelelő helyre.
Támogatom. A flémek elültek mostanában.
Bár erről én Zsozso-dono véleményét is kikérném előtte.

Darkstar

Done.

A "Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett?" visszakerült az Anime boardra, amíg nem lesz az, ami miatt régen az OTba került, ott is marad. :)
A redirect topikokat este kigyomlálom.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-11, 13:12:31
Bár erről én Zsozso-dono véleményét is kikérném előtte.
Szvsz ez még nem olyan nagy lélegzetű dolog, ha bármi olyat csinálnék, előtte kérdezni fogok (mint azt már meg is tettem eddig 2* :D)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-12-11, 13:18:37
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-11, 13:12:31
Bár erről én Zsozso-dono véleményét is kikérném előtte.
Szvsz ez még nem olyan nagy lélegzetű dolog, ha bármi olyat csinálnék, előtte kérdezni fogok (mint azt már meg is tettem eddig 2* :D)
Egyetértek, egy áthelyezés nem olyan nagy dolog, mivel akármikor vissza lehet állítani.

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2006-12-11, 13:03:01
Kb. ezekre gondoltam, de a két hírmondós topic is feleslegesen van ott szerintem, ha kell úgyis fehozzuk.
Nyugodtan! Túl sok a sticky-s topik. Hírmondó meg legközelebb úgyis csak szilveszter után lesz, már ha eljön Zsiga. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Sztem a pár hozzászólásos halott topicokat törölni lehetne, hogy gyorsabb legyen keresni a fórumban pl.:
...
stb.
Ezek olyan témák, amik elvesztették az aktualitásukat, vagy soha nem volt nekik.

Vagy zsozso létrehozhatna egy Archívum threadet és a legtöbb (az animeben és ebben vannak olyanok, amik jobb ha maradnak), mondjuk 2004-es utolsó hozzászólással rendelkező topicot át lehetne oda mozgatni és lezárni, hogy átláthatóbb legyen a board. A tetejére meg egy stickyzett olvass el, amiben benne lenne, hogy ha valaki fel akarja éleszteni valamelyik topicot, akkor írjon PM-et a moderátoroknak és megfontolják a kérését. Tudom a topicok átpakolgatása nem kis idő, de üresjáratban párat mindig át lehet mozgatni. :)

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2006-12-11, 14:51:32
Sztem a pár hozzászólásos halott topicokat törölni lehetne, hogy gyorsabb legyen keresni a fórumban pl.:
...
stb.
Ezek olyan témák, amik elvesztették az aktualitásukat, vagy soha nem volt nekik.

Vagy zsozso létrehozhatna egy Archívum threadet és a legtöbb (az animeben és ebben vannak olyanok, amik jobb ha maradnak), mondjuk 2004-es utolsó hozzászólással rendelkező topicot át lehetne oda mozgatni és lezárni, hogy átláthatóbb legyen a board. A tetejére meg egy stickyzett olvass el, amiben benne lenne, hogy ha valaki fel akarja éleszteni valamelyik topicot, akkor írjon PM-et a moderátoroknak és megfontolják a kérését. Tudom a topicok átpakolgatása nem kis idő, de üresjáratban párat mindig át lehet mozgatni. :)
Csak az utolsó tartozik az én hatáskörömbe, úgyhogy annak majd utánanézek, ahhoz túl hosszú így első pillantásra hogy csak úgy töröljük, majd keresek valami topicot amibe be lehetne pakolni.

Fazék

hát igen, van pár értelmetlen topic, többek között például EZ :haha:

szóval én is támogatnám az archiválásukat/törlésüket :)

Darkstar

Quote from: Selmo on 2006-12-11, 14:51:32
Sztem a pár hozzászólásos halott topicokat törölni lehetne, hogy gyorsabb legyen keresni a fórumban pl.:
...
stb.
Ezek olyan témák, amik elvesztették az aktualitásukat, vagy soha nem volt nekik.
No, amik rám maradtak, megnéztem őket, és egy kivételével (HUB-os) valóban törlésre méltóak voltak. :) Valaki utána nézne, él-e még az a hub (nemigen értek a DC-hez  :redface:)? Ha igen, átpakolom valahová a topiknyitó postot, ha nem, akkor törlöm.
Archiválni meg csak zsozso tud. :)

Marked for deletion:
...
Ezek a hírek infok utolsó két oldaláról vannak, és már igen rég nem volt hozzászólás egyikhez sem/nem aktuálisak. Ha valaki szerint valamelyik mégis fontos, szóljon. :) Továbbá megy pm zsozsonak, hogy pucoljuk-e ki az ilyen jellegű threadeket, vagy maradjanak-e. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: Darkstar on 2006-12-11, 18:09:22Valaki utána nézne, él-e még az a hub (nemigen értek a DC-hez  :redface:)? Ha igen, átpakolom valahová a topiknyitó postot, ha nem, akkor törlöm.
Negatív. Halott.


Darkstar

Köszi, akkor törlöm azt is. zsozso azt mondta, hogy végülis az ilyeneket kiszedhetjük, csak vigyázzunk, hogy mit, mert helyreállítani nemigen lehet a már törölt dolgokat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Draconire

Olvasgattam egy kicsit, és találtam egy-két (imho) felesleges topicot:
...

Darkstar

Quote from: Gmer on 2006-12-11, 20:35:19
Olvasgattam egy kicsit, és találtam egy-két (imho) felesleges topicot:
...
Köszi :)
Hát ezek között azért volt pár érdekes.  :eek: Nem tudom pl, hogy a "hogy szerezzünk matricát diákigazolványra okosan, ha már nem vagyunk jogosultak rá" topic eddig hogy nem került törlésre. :)
(Viszont ezeket a felesleges thread reportokot majd meg fogom nyirbálni kicsit, mert sok helyet foglalnak, és törölgetés után értelmük sincs sok :))
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Kicsit variálgattam a Help-ben a sticky-ket, a Leírások/FAQ-k és az Emule FAQ lekerült a normál topicok közé, a Help Topic Hardver/Szoftver, Kérdések anime(k)-ről  és az Általános kérdések meg sticky lett.

Szerk.: A Latex topicot érdeklődés hiányában Yakumo postja alapján merge-elném a Hardver/Szoftver-be, ha nincs ellenvetés.

Yakumo

Quote from: Darkstar on 2006-12-11, 21:44:28
(Viszont ezeket a felesleges thread reportokot majd meg fogom nyirbálni kicsit, mert sok helyet foglalnak, és törölgetés után értelmük sincs sok :))
Törlésnél nem jön létre ilyen report, csak átmozgatásnál, de az átmozgatás előtt azt is ki lehet kapcsolni. Ha tudtad bocs, nem okoskodni akartam. ;)

edit: jó aláírás. :D

Darkstar

Quote from: Yakumo on 2006-12-13, 19:20:08
Törlésnél nem jön létre ilyen report, csak átmozgatásnál, de az átmozgatás előtt azt is ki lehet kapcsolni. Ha tudtad bocs, nem okoskodni akartam. ;)

edit: jó aláírás. :D
Én ebben a topicban a törölendő/törölt threadek linkjeire gondoltam (ahol most "..."-ot látsz, ott egymás alatt 5-6 link volt ami most már úgysem él :)).

És  :merci:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Yakumo

Ja! XD Akkor nem szóltam. ......... Jó az aláírásod, mondtam már? :lol:

Kuroi Tenshi

Igen, jó. Még jó, hogy kikapcsolt aláírásokkal netezek :haha:

Kvikveg

En meg ma melohelyrol neteztem, es nem gyoztem ugy gorgetni, hogy egyik bikinis/bugyis felpucer, magat kelleto noci/leanyzo se latsszon... XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Kérném a topic átnevezését "Moderátor posthunter OFF-chat Topic"-ra. ;)

Kuroi Tenshi

Mit akarsz? Teljesen témába vágó: megjegyzés moderátor felé :haha:

kisvirag

mondjuk a törölt topicoknál a ... helyett legalább szerencsétlen törölt topic cimét meghagyhattátok volna, vagy a számukat, nemmintha bármelyikbe is akartam volna írni, csak okulásként/történelemként/megemlékezésként/akármiként is, hogy volt ilyen.
meg mert én kiváncsi is lettem volna, micsoda topicok voltak itt.
de mosmár ugyis mindegy :)
juj, gyors utánanézek, hogy az én egyetlen, postolás helyett véletlenül nyitott topicom megmaradt-e :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Darkstar

Nem sok értelme lett volna meghagyni belőle címet sem, lévén, hogy jó részük ilyen elszórt ez felkerül-e, amaz miért nem kerül fel topik volt, 2003-as utolsó hozzászólással. És a "..." a direkt linkek helyett került be, amík így néztek ki: "http://usteam.hu/forum/index.php?topic=949.0", tehát sokat az se árult volna el.
Quote from: kisvirag on 2006-12-14, 17:30:18
juj, gyors utánanézek, hogy az én egyetlen, postolás helyett véletlenül nyitott topicom megmaradt-e :)
Link pls. /gg
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん