Kérdések, megjegyzések, javaslatok a moderátorok felé

Started by zsozso, 2006-12-10, 17:58:26

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Darkstar on 2006-12-16, 16:46:15
@Ramiz: ha megmutatod azt a funkciót, megcsinálom, de egyesével valahogy igazán nincs kedvem nekiállni, és az sztem érthető. :D
@Zsiga: beírtam azokat is

Ha valaki összeszedi nekem a tiltólistás sorozatokat ill. subbercsapatokat, beteszem azt is. :)
Én nem t'om, hogy van-e ilyen funkció, azért kérdeztem. :) Biztos valahol el van tárolva az egész fórum szövegesen... vagy nem? Nem tudom. Igazából nem égető probléma, de régi topikok spoileresek lettek.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Ezt zsozsonak kéne megcsinálnia, nem tudom, hogy az SQL adatbázisban van-e ilyen lehetőség. :redface:

A tökéletesség unalmas.

Próféta

A FAQ nagyon jó kezdeményezés, végre valaki nekiállt összeszedni. Darkstar a nap hőse!  :cool:

Javaslat: sokszor kérdeznek animével kapcsolatban, például hány részes ez, ki rendeztem emezt, milyen sorrendben nézzem amazt, van-e másféle fansub release ebből, stb. Ezért javaslok egy ehhez hasonló szekciót:

Animékkel kapcsolatos kérdések


Darkstar

Na, miután átaludtam a délutánt (is), szembesültem vele, hogy elfogyott a tejszín a teámhoz, betettem a Faq-ba az adatbázisos linkeket, a megjegyzést a VLChez meg az mplayerhez, és leszedtem az utolsó két oldalt a Naruto topicból. Selmo az mkv/ogm-ről mit kéne beleírni? (Bár sejtem, de azért valaki megírhatná helyettem, hogy elég legyen becopy-znom - lustaság powa  :hehe:).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Annyi még kimaradt a faqból, hogy magyar feliratok/ismertetők animeaddicts ill. aoianime oldalakon találhatók.

Lustaság fél egészség: :D
Az MKV/OGM kiterjesztések nem kódolásra utalnak, ezek konténerfájlok, ugyanaz a DivX/Xvid/WMV/H264 stb. kódolású film van benne, de mellette több hangsáv és - általában - több feliratsáv is található. Így eldöntheted, hogy milyen nyelven, milyen feliratozással akarod nézni az adott filmet. A tipikus anime választék a japán és angol hang, ill. az angol formázott és formázatlan felirat. Ha tehát nem megy a kép/hang ne OGM/MKV codecet keress - úgysem fogsz találni - hanem nézd meg a videó/audió kódolását és annak megfelelő codec kell.
Az OGM kiveszőben van, mivel a fejlesztésével leálltak, ezért a legújabb formátumokat nem támogatja. Az MKV viszont folyamatos fejlesztés alatt van, tehát ebben tárold az animéidet. ;) Bővebben itt tájékozódhatsz.
MKV műveletekre - konvertálás/beillesztés/szétszedés stb. - itt találsz programokat.
Ha asztali DivX-es AVI formátumba akarod konvertálni az MKV/OGM fájlt, nézz be ebbe a topicba.
Általános videószerkesztési segédletek itt találhatóak.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

A letöltésbe még írd bele a max. 2 szálat is. :smile:

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Esetleg a "kérdések animékkel kapcsolatban" fejezethez hozzá lehetne írni:
"ITT találhatsz információt a Japánban most induló/futó sorozatokról, illatve arról, hogy melyik csapat feliratozza őket."
Failure is the default option

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Picit takarítottam a Help-ben, így pont kifér az egész egy oldalra. :)
(A korábban már említett WinXP admin account-os és a Latex-es topic bekerült a Hardver/Szoftverbe, a .h264-es meg a nagy kodekesbe.)

Szerk.: Hogy lehet topicot átnevezni?  :redface:

Yakumo

Quote from: Zsiga on 2006-12-19, 23:40:06

Szerk.: Hogy lehet topicot átnevezni?  :redface:
A szóbanforgó topic első postjának subject-jét átírod Modify-jal. ;)
(erre én se jöttem rá egyből. :D )

Darkstar

Quote from: Yakumo on 2006-12-20, 10:06:38
A szóbanforgó topic első postjának subject-jét átírod Modify-jal. ;)
(erre én se jöttem rá egyből. :D )
:merci:, ez nekem is új. :D

Hopp, úgy is lehet, hogy a topiklistában duplakatt a topik neve mellé. o.O
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Lenne egy javaslatom.
A Liquid Snake Incidensként elhíresült esethez hasonló skandallumok megelőzése érdekében nem lehetne valahogy rendesen kodifikálni a spoiler használatról alkotott háziszabályainkat? Vagy csak én nem látom itt?

Zsiga

Quote from: Próféta on 2006-12-27, 01:09:15
Lenne egy javaslatom.
A Liquid Snake Incidensként elhíresült esethez hasonló skandallumok megelőzése érdekében nem lehetne valahogy rendesen kodifikálni a spoiler használatról alkotott háziszabályainkat? Vagy csak én nem látom itt?
Asszem én ígértem hogy összeírom szépen megfogalmazva az ilyen íratlan szabályokat, és amint lesz egy kis szabadidőm meg is fogom tenni. :)

Zen

Quote from: Próféta on 2006-12-27, 01:09:15
Lenne egy javaslatom.
A Liquid Snake Incidensként elhíresült esethez hasonló skandallumok megelőzése érdekében nem lehetne valahogy rendesen kodifikálni a spoiler használatról alkotott háziszabályainkat? Vagy csak én nem látom itt?

Bocs, hogy -off-, de milyen incidens?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kuroi Tenshi

Quote from: Zen on 2006-12-27, 13:38:20
Bocs, hogy -off-, de milyen incidens?
Masszív poéngyilkolászás spoiler-gomb használata nélkül ;)

Zen

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-27, 17:01:15
Quote from: Zen on 2006-12-27, 13:38:20
Bocs, hogy -off-, de milyen incidens?
Masszív poéngyilkolászás spoiler-gomb használata nélkül ;)

Insta :lol:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

danime

Figyu mindenki! Imádom az aláírásokba beszúrt képeket, de a nagy méretük miatt alig birom kiszűrni a kommenteket, meg amikor betölti az oldalt szétesik az egész. Szóval segítek magamon és kikapcsolom őket (más fórumokon is így szoktam).  :redface:
"Looks like someone is gonna have to show you the ropes."

Selmo

Ok, de ez mit keres itt? :eek: A saját beállításaidhoz semmi közünk. :rolleyes:

A tökéletesség unalmas.

danime

Quote from: Selmo on 2007-01-04, 23:24:29
Ok, de ez mit keres itt? :eek: A saját beállításaidhoz semmi közünk. :rolleyes:
Ez egy megjegyzés volt, hogy nagyok az aláírások (még így is hogy nagy felbontáson vagyok). A javaslatom kimaradt, mert kinek jó az, ha korlátozva vannak a belinkelt képek méretei..
"Looks like someone is gonna have to show you the ropes."

Darkstar

Most sztem épp senkinél sem olyan nagyok az aláírások. Milyen felbontáson tolod?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Quote from: danime on 2007-01-05, 01:02:44
Ez egy megjegyzés volt, hogy nagyok az aláírások (még így is hogy nagy felbontáson vagyok). A javaslatom kimaradt, mert kinek jó az, ha korlátozva vannak a belinkelt képek méretei..
Amúgy korlátozva vannak. :rolleyes:

A tökéletesség unalmas.

Member

A totális agyhalál elkerülése végett nem lehetne ide:

írni, hogy:

"Megjegyz.: Az eltűnt fájlok akkor kerülnek vissza, amikor vki visszatölti őket. Nem kell minden második bereggelőnek rákérdeznie..."

Kicsit fansubber szöveg, de talán hatásos. :)

Cobra

Gondolod feltűnne azoknak, akik most összeszemeteltek pár topicot? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

"Aki még 1X rá mer kérdezni, hogy hová lettek a file-ok, azt 1 hétre bannoljuk ftpről!"

Ez jobb? :) Szerintem a legtöbb rá sem jönne, hogy létezik dinamikus ip. :haha:

Licht

Mivel rendszeresen elojonnek olyan requestek, amiket nem tudunk/fogunk/akarunk teljesiteni, jo lenne  csinalni egy gyujtemenyt arrol, amit biztosan nem fogunk feltenni.

most gondolok itt a dragon ball, conan, pokemon, digimon, miyazaki muvek(ezt jogi okok miatt) etc...

Member

Nem fogják elolvasni, ahogyan a "Miért üresek a mappák?" sem érdekelte őket.

Lythis

Fórumszolga! mod-boy! abba editálj, amivel egyidős vagy, kösz :D

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん