Játékok - PC-n és konzolon

Started by Dreamcleaver, 2006-12-10, 00:18:44

Previous topic - Next topic

Raggie

Sztem a konzolnak hihetetlenül nagy hátránya, hogy csak az a gagyi szar joystick-szerű beviteli egysége van(tudom kiadtak pisztolyt meg minden xart, de pl egeres vagy billentyűzetes konzol nincs).

És itt már meghalnak a stratégiai játékok, pont & click szerű RPG-k + más játékok és az FPS-ek(ha nincs pisztolya az embernek, de még úgy is xar, mert mozogni nemtom hogy lehet ilyenkor normálisan mivel nem tudsz a kamerán forgatni vagy pedig oldalazni nem tudsz).

Szóval a legjobb játékok kiesnek, maradnak az autóversenyzős, a verekedős és a 3rd person kaland játékok, amik meg nem érdekelnek annyira... ezért én mindíg is PC párti leszek.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Dreamcleaver

Heh, mikor láttál te utoljára jó stratégiai játékot PC-re? Ismétlem önmagamat.  :D Hiába rugalmas a PC, ha egyszerűen nem adnak ki rá minőségi játékokat. Egy konzolos akció játék általában hozza a tőle elvárt hangulatot, egy PC-s stratégia vagy FPS az esetek 70-80%-ban bukta.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Raggie on 2006-12-10, 20:05:04
Sztem a konzolnak hihetetlenül nagy hátránya, hogy csak az a gagyi szar joystick-szerű beviteli egysége van(tudom kiadtak pisztolyt meg minden xart, de pl egeres vagy billentyűzetes konzol nincs).

És itt már meghalnak a stratégiai játékok, pont & click szerű RPG-k + más játékok és az FPS-ek(ha nincs pisztolya az embernek, de még úgy is xar, mert mozogni nemtom hogy lehet ilyenkor normálisan mivel nem tudsz a kamerán forgatni vagy pedig oldalazni nem tudsz).

Szóval a legjobb játékok kiesnek, maradnak az autóversenyzős, a verekedős és a 3rd person kaland játékok, amik meg nem érdekelnek annyira... ezért én mindíg is PC párti leszek.
Nem is a kontroller a leggázabb, ahhoz állítólag hozzá lehet szokni, meg meg lehet csinálni egy FPS vezérlését is játszhatóra. Erre a Halo-t szokták felhozni jó példaként, sajnos konzolon még nem próbáltam így nem tudom, de pl. egy NFS-t egész korrektül el tudtam irányítgatni 5 perc "gyakorlás" után.
Az igazi baj az, hogy az említett játékok nem is igazán jönnek ki konzolra, mert az átlaggamernek nem egy kalandjátékra vagy egy stratégiára van igénye, hanem inkább valami gyorsan és egyszerűen tanulható arcade gagyiságra (tisztelet a kivételnek). A konzolos játékosok nagyrésze azért vesz konzolt, mert akármikor le tud ülni elé, bedobja a lemezt és már megy is valami játék ami kikapcsolja az agyat és pumpálja az adrenalint.

Fazék: Igaz, nem láttam még semmilyen PS3 játékot élőben, csak a videókban látottakhoz tudok hasonlítani, nameg már tíz éve hallgatom hogy jajj vége a PC-s játékoknak, mert kijött a legújabb csúcsszuper konzol aminek hűdenagyonüberalles grafikája van. Ja, egy évig, amíg be nem éri a PC, aztán 3-4 évig várhatod a következőt és csorgathatod a nyálad hogy a PC-seknek milyen gyönyörű nagyfelbontású textúráik vannak (ez az amiben pl. a PS2 anno már a megjelenésekor is bajban volt, nemhogy most...), milyen nagy poligonszámú modelleik vannak, milyen gyönyörű új effektekkel vannak tele a játékaik, stb.

Fazék

#33
Quote from: Zsiga on 2006-12-10, 20:41:51Az igazi baj az, hogy az említett játékok nem is igazán jönnek ki konzolra, mert az átlaggamernek nem egy kalandjátékra vagy egy stratégiára van igénye, hanem inkább valami gyorsan és egyszerűen tanulható arcade gagyiságra (tisztelet a kivételnek). A konzolos játékosok nagyrésze azért vesz konzolt, mert akármikor le tud ülni elé, bedobja a lemezt és már megy is valami játék ami kikapcsolja az agyat és pumpálja az adrenalint.
és ez annyira megvetendő szted? :)
se RTS, se FPS-ek nem érdekelnek különösebben. vagy gyors akcióra vágyom a barátokkal és ekkor átkozottul hiányolom, hogy nincs konzolom, vagy leülök és órákig tolom a Civ4-et, vagy a Heroes akármelyik részét, vagy éppen valami logikai, rpg vagy kalandjátékot és erre tény hogy a PC való, de gyanítom, hogy a PS3 már úgy lett megalkotva, hogy ezek sincsenek kizárva a platformról, élvezetes formában.
Quote from: Zsiga on 2006-12-10, 20:41:51Fazék: Igaz, nem láttam még semmilyen PS3 játékot élőben, csak a videókban látottakhoz tudok hasonlítani, nameg már tíz éve hallgatom hogy jajj vége a PC-s játékoknak, mert kijött a legújabb csúcsszuper konzol aminek hűdenagyonüberalles grafikája van. Ja, egy évig, amíg be nem éri a PC, aztán 3-4 évig várhatod a következőt és csorgathatod a nyálad hogy a PC-seknek milyen gyönyörű nagyfelbontású textúráik vannak (ez az amiben pl. a PS2 anno már a megjelenésekor is bajban volt, nemhogy most...), milyen nagy poligonszámú modelleik vannak, milyen gyönyörű új effektekkel vannak tele a játékaik, stb.
én sosem mondtam, hogy vége a PC-s játékoknak. és most se erről beszéltünk. :) kicsit PC-fanboy vagy :haha: nevezhetsz vaknak, de én még ma is "csorgatom a nyálam" a PS2-es ill. xbox játékok kinézetére és gyors, folyamatos játékmenetére. :)

szerk: ennek a topic-nak meg valami más nevet kéne adni, vagy nemtom, de folyton itt folynak erről a viták és eléggé gyanús, hogy nem illik a topiccímbe...
szerk2: lehet hogy a hardware-be kellett volna már a legelején átmenni talán? (de oda se illik tökéletesen... ez leginkább már offtopic stílusú)

Liquid Snake

Hali mindenkinek! Ha lehet beszállok ebbe a vitába. Remélem nem baj. Na szóval én csak azt akarom  mondani h nekem van konzolom és pc-m is és mind2-n játszok is. Ugye a konzolt nem lehet bővíteni grafikailag de a PC-t igen. Csak ez olyan h a PC-n ha nincs olyan videókáryád akkor szétszakad míg PS-en elfut minden jól mert arra van optimalizálva. Az a lényeg h konzol nincs PC nélkül mert PC-n írják az összes konzolos programot\játékot. A játékok is olyanok hogy sztem míg egy stratégiai meg FPS játékkal konzolon bűn játszani addig PC-n mindennel lehet játszani. Van joystick is PC-re ha valakinek kéne. Tehát a PC-n nagyobb a lehetőség de ennek ára is van. Ugye nézz egy 8800GTX-et. Az ára meghaladja a PS3-ét és akkor még nincs proci, memória stb. A játékok HA boltban veszed akkor sztem a PS3 játékok lesznek vagy 20000 Ft körül, míg PC-n olcsóbbak általában. Nézzük a másik beszerzési lehetőséget: A LÉTÖLTÉS. PC-re minden játékot letölthetsz míg PS3-ra nem. Egy norma PS3-as játék 10GB felett van. És ugye arról se feledkezzünk meg hogy már BluRay Discen vannak. Egy BluRay író pedig vagy 200 000 Ft-ba fog kerülni. Nekem nincs bajom a konzollal mert nekem is van és okozott feledhetetlen 100 órákat már, ugyanúgy mint a PC. Egy a lényeg: Ha PS3-at akarsz ha Izombrutál PC-t akkor kell h legyen pénzed. És az a baj h egyikhez se kell kevés. Nagyon drága a PS3 is és a PC is. Persze ezt én mondom akinek nem lenne pénze ilyesmikre (pedig nagyon szeretném). Akik megengedhetik maguknak azok nagyon jó helyzetben vannak.   Egyelőre rüviden ennyi :D

Zsiga

#35
Quote from: Fazék on 2006-12-10, 21:20:39
Quote from: Zsiga on 2006-12-10, 20:41:51Az igazi baj az, hogy az említett játékok nem is igazán jönnek ki konzolra, mert az átlaggamernek nem egy kalandjátékra vagy egy stratégiára van igénye, hanem inkább valami gyorsan és egyszerűen tanulható arcade gagyiságra (tisztelet a kivételnek). A konzolos játékosok nagyrésze azért vesz konzolt, mert akármikor le tud ülni elé, bedobja a lemezt és már megy is valami játék ami kikapcsolja az agyat és pumpálja az adrenalint.
és ez annyira megvetendő szted? :)
se RTS, se FPS-ek nem érdekelnek különösebben. vagy gyors akcióra vágyom a barátokkal és ekkor átkozottul hiányolom, hogy nincs konzolom, vagy leülök és órákig tolom a Civ4-et, vagy a Heroes akármelyik részét, vagy éppen valami logikai, rpg vagy kalandjátékot és erre tény hogy a PC való, de gyanítom, hogy a PS3 már úgy lett megalkotva, hogy ezek sincsenek kizárva a platformról, élvezetes formában.
Dehogy megvetendő, én is gyakran vagyok így. :) A különbség az hogy az én gépemen mindig van valami pörgős hentelős FPS. :D


Quote from: Fazék on 2006-12-10, 21:20:39
Quote from: Zsiga on 2006-12-10, 20:41:51Fazék: Igaz, nem láttam még semmilyen PS3 játékot élőben, csak a videókban látottakhoz tudok hasonlítani, nameg már tíz éve hallgatom hogy jajj vége a PC-s játékoknak, mert kijött a legújabb csúcsszuper konzol aminek hűdenagyonüberalles grafikája van. Ja, egy évig, amíg be nem éri a PC, aztán 3-4 évig várhatod a következőt és csorgathatod a nyálad hogy a PC-seknek milyen gyönyörű nagyfelbontású textúráik vannak (ez az amiben pl. a PS2 anno már a megjelenésekor is bajban volt, nemhogy most...), milyen nagy poligonszámú modelleik vannak, milyen gyönyörű új effektekkel vannak tele a játékaik, stb.
én sosem mondtam, hogy vége a PC-s játékoknak. és most se erről beszéltünk. :) kicsit PC-fanboy vagy :haha: nevezhetsz vaknak, de én még ma is "csorgatom a nyálam" a PS2-es ill. xbox játékok kinézetére és gyors, folyamatos játékmenetére. :)

szerk: ennek a topic-nak meg valami más nevet kéne adni, vagy nemtom, de folyton itt folynak erről a viták és eléggé gyanús, hogy nem illik a topiccímbe...
szerk2: lehet hogy a hardware-be kellett volna már a legelején átmenni talán? (de oda se illik tökéletesen... ez leginkább már offtopic stílusú)
Tény, PC-fanboy vagyok, mert PC-re jön ki a számomra értékelhető játékok 90%-a, annyi pénzem meg nincs hogy azért a pár névért vegyek konzolt, főleg úgy hogy mindháromra van olyan játék ami tetszik. Nameg TV-m sincs. :)
Vaknak nem nevezlek, mert általában nekem is megfelel az a grafikai színvonal amit egy előző generációs konzol tud nyújtani, nem is én hoztam szóba a témát. ;) Viszont ne mondd hogy nem veszed észre hogy mennyire gyengék a PS2 textúrái (de a Box se sokkal jobb...), vagy mennyire poligonszegények ezeken a konzolokon a játékok. Az már egy másik kérdés hogy nem zavar, engem se zavarna, eljátszogatok rondább játékokkal is. :)

Liquid Snake: Mindenki beveszi ezt a konzolos marketing-bullshitet, miszerint a PC azért szar mert akadnak rajta az új játékok? Ja, persze, maximális részletességgel, nagy felbontásban, élsimítással, anizo-szűréssel és egyéb effektekkel tényleg, csak úgy ezerszer szebben is néz ki... Ha lebutítasz egy mai PC-s játékot annyira hogy úgy nézzen ki mint pl. egy XBox-os, akkor egy XBox-nál nem sokkal erősebb konfig ugyanúgy játszhatóan vinni fogja. Persze a PC-re vannak szarul megírt, optimalizálatlan programok (úgy általában az összes konzol-átirat ilyen, de van más is, pl. Oblivion és F.E.A.R. ami manapság ismertebb), de konzolra is. A különbség az, hogy míg PC-n ilyenkor megvan a lehetőséged hgoy lejjebb veszed a grafikát vagy veszel erősebb vasat, addig egy konzolnál maximum hangosan szidhatod a programozók jó édes anyukáját.

Na mostmár nem rakom át, sorry, jövök egy ingyen áthelyezéssel a Help boardon Gmer. :D

Liquid Snake

#36
QuoteLiquid Snake: Mindenki beveszi ezt a konzolos marketing-bullshitet, miszerint a PC azért szar mert akadnak rajta az új játékok? Ja, persze, maximális részletességgel, nagy felbontásban, élsimítással, anizo-szűréssel és egyéb effektekkel tényleg, csak úgy ezerszer szebben is néz ki... Ha lebutítasz egy mai PC-s játékot annyira hogy úgy nézzen ki mint pl. egy XBox-os, akkor egy XBox-nál nem sokkal erősebb konfig ugyanúgy játszhatóan vinni fogja. Persze a PC-re vannak szarul megírt, optimalizálatlan programok (úgy általában az összes konzol-átirat ilyen, de van más is, pl. Oblivion és F.E.A.R. ami manapság ismertebb), de konzolra is. A különbség az, hogy míg PC-n ilyenkor megvan a lehetőséged hgoy lejjebb veszed a grafikát vagy veszel erősebb vasat, addig egy konzolnál maximum hangosan szidhatod a programozók jó édes anyukáját.

Hát igen az optimalizálatlanságról ne beszéljünk mikor a Gothic 3 1,5 Giga Rammal töltöget... Én se maxon játszok mert nem tehetem meg. Ezért mondtam h sok pénz kell ha úgy akarsz játszani.

Lythis

Quote from: Raggie on 2006-12-10, 20:05:04
Sztem a konzolnak hihetetlenül nagy hátránya, hogy csak az a gagyi szar joystick-szerű beviteli egysége van(tudom kiadtak pisztolyt meg minden xart, de pl egeres vagy billentyűzetes konzol nincs).

És itt már meghalnak a stratégiai játékok, pont & click szerű RPG-k + más játékok és az FPS-ek(ha nincs pisztolya az embernek, de még úgy is xar, mert mozogni nemtom hogy lehet ilyenkor normálisan mivel nem tudsz a kamerán forgatni vagy pedig oldalazni nem tudsz).

Szóval a legjobb játékok kiesnek, maradnak az autóversenyzős, a verekedős és a 3rd person kaland játékok, amik meg nem érdekelnek annyira... ezért én mindíg is PC párti leszek.
ummm... http://xbox360.ign.com/articles/747/747585p1.html
Quote from: Zsiga on 2006-12-10, 20:41:51

Nem is a kontroller a leggázabb, ahhoz állítólag hozzá lehet szokni, meg meg lehet csinálni egy FPS vezérlését is játszhatóra. Erre a Halo-t szokták felhozni jó példaként, sajnos konzolon még nem próbáltam így nem tudom, de pl.
amíg átállsz rá addig elég agyf*sz, viszont ha egyszer megszoktad, onnan abszolút fel sem tűnik szerintem. Igaz FPS-t csak a Halo személyében volt szerencsém konzolon próbálni eddig.

Ramiz

Quote from: Dreamcleaver on 2006-12-10, 20:38:41Heh, mikor láttál te utoljára jó stratégiai játékot PC-re?
És te mikor láttál bármilyen konzolra jó stratégiai játékot valaha?

Quote from: Dreamcleaver on 2006-12-10, 20:38:41Hiába rugalmas a PC, ha egyszerűen nem adnak ki rá minőségi játékokat. Egy konzolos akció játék általában hozza a tőle elvárt hangulatot, egy PC-s stratégia vagy FPS az esetek 70-80%-ban bukta.
Igen, mert egy konzolos akció játéktól nem várnak el semmit a játékosok, csak a hangulatot: leülsz, lősz, felállsz. Mint a játékteremben. Az meg nem igaz, hogy PC-re nem készülnek jó játékok, mint ahogy az sem, hogy konzolra nem jönnek ki vackok. A sarkításoktól nem lesz jobban igazad.

Egyébként én azért játszok PC-n, mert dolgozok és internetezek és zenét hallgatok és videót nézek stb. rajta, és ha már játszok, akkor ezen is játszok. De azért néha jól esne csak simán leülni egy konzol elé és játszani, amikor már tele van a tököm a vírusokkal, a kevés hellyel a vincsin, a Windows-zal stb. stb. stb. :) Viszont a kalandjátékok, a klasszikus rpg-k (nem a konzolos rpg-k, hanem Fallout és társai) és a stratégiai játékok (a körökre osztott Nagy Öregektől a Starcraftig) nagyon hiányoznának, ha csak konzolom lenne...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

jól veszem észre, h az x360 core pack-hez nincs HDD? Vagy ennek is van alap beépített, mint a sima xboxnak is volt, és a bónusz HDD csak extra?

Necrid^

Quote from: Lythis on 2006-12-11, 01:29:02
jól veszem észre, h az x360 core pack-hez nincs HDD? Vagy ennek is van alap beépített, mint a sima xboxnak is volt, és a bónusz HDD csak extra?
Nem nincs beépített HDD, az külőn kell venni azé olcsóbb mint a Premium pack. mé akarsz venni x360-t?:)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

smash++

Quote from: Raggie on 2006-12-10, 20:05:04
Sztem a konzolnak hihetetlenül nagy hátránya, hogy csak az a gagyi szar joystick-szerű beviteli egysége van(tudom kiadtak pisztolyt meg minden xart, de pl egeres vagy billentyűzetes konzol nincs).

Javítson már vki ki.De én úgy tudom van bill+egér a ps2-höz is :confused:.Nem mintha nekem lenne bármelyik is.De akkor ez mi a bánat lenne?Ha miden igaz ezzel nyomhatod az FPS kedved szerint konzolon...
SmartJoy Frag (PS2)
http://www.konzolstudio.hu/index.php?action=1&product_akt_pt_id=77

sirtomi

Persze hogy van bill+egér konzolhoz is, de nem alapból, hanem vedd meg jópénzért :)

RE@L

Én úgy tudom bármilyen USB egér ill billentyúzet működik vele. Nekem nincs progim ami támogatná ezért nem próbáltam még.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

smash++

Quote from: sirtomi on 2006-12-14, 17:21:40
Persze hogy van bill+egér konzolhoz is, de nem alapból, hanem vedd meg jópénzért :)
Miért jó pénzért?7000Ft az az átalakitó vagy dokkoló vagy mi(nem értek hozzá).Bill+egér Ps/2-s kell hozzá szóval az nem pénz mennyi most egy ps2-es bill 3000FT +2000 egér
Szóval 12.000 és élvezheted a pc-s irányítást vagy nem?Nem tudom mivel komp mivel nem.

Rounin

Quote from: smash++ on 2006-12-14, 22:46:38
Szóval 12.000 és élvezheted a pc-s irányítást vagy nem?Nem tudom mivel komp mivel nem.

12ezer forint neked nem pénz? Nem akarsz befogadni? Kis helyigényű vagyok :__devil:

Lythis

lényeg a lényeg, meg lehet oldani, h legyen hozzá, csak jóval többe fog fájni, mintha PC-hez kéne ugyanez a konfig.

Zsiga

Quote from: Lythis on 2006-12-15, 09:23:26
lényeg a lényeg, meg lehet oldani, h legyen hozzá, csak jóval többe fog fájni, mintha PC-hez kéne ugyanez a konfig.
És azt se felejtsük el hogy valószínűleg jóval kényelmetlenebb (már ha egyáltalán lehetséges) a billentyűzetkiosztás és az egérgombok átkonfigurálása mint PC-n, itt ugyanis nem erre tervezik a játékokat, tehát tuti nincs bennük Keyboard Options rész...

Lythis

jó, szal ezeket alapból a default wasd cuccra osztják ki szerintem, a többség meg amúgysem állítgat azon sokat. (crouch-ot szoktam áttenni ha valami galád gyík c-re vagy x-re teszi be defaultnak, mert az idegesítő...)
Viszont tény, hogy töbett kell vele macerálni valszeg (még sosem csináltam - nemmintha hiányozna mondjuk), bár aminek utánaolvastam, annak f gombokra be voltak rakva népszerűbb kiosztások, hogy gyorsabban tudj váltani.

sirtomi

Quote from: smash++ on 2006-12-14, 22:46:38
Miért jó pénzért?7000Ft az az átalakitó vagy dokkoló vagy mi(nem értek hozzá).Bill+egér Ps/2-s kell hozzá szóval az nem pénz mennyi most egy ps2-es bill 3000FT +2000 egér
Szóval 12.000 és élvezheted a pc-s irányítást vagy nem?Nem tudom mivel komp mivel nem.
Nekem az a 12k igenis pénz :)
PC-hez is 1200Ft-os billentyűzetem és 900Ft-os egerem van  :haha:

smash++

Akkor csak 7+2=9 ezer.Én csak annyit mondok,hogy nem megfizethetetlen és még így is olcsóbban jössz ki ha csak játszani akarsz,na de ezt már kifejtettem...Meg csak arról volt szó,hogy lehet vagy nem.
Bezzeg ha játszani akarnék pl: a Fear-el vagy doom3 vehetek szinte egy új gépet(hacsak nem elviselem a 640*480 vagy max800*600 ultra low-ban).Háát inkább vennék 10-ért átalakitó+egér+bill a ps-hez.

Zsiga

Quote from: smash++ on 2006-12-15, 16:07:15
Akkor csak 7+2=9 ezer.Én csak annyit mondok,hogy nem megfizethetetlen és még így is olcsóbban jössz ki ha csak játszani akarsz,na de ezt már kifejtettem...Meg csak arról volt szó,hogy lehet vagy nem.
Bezzeg ha játszani akarnék pl: a Fear-el vagy doom3 vehetek szinte egy új gépet(hacsak nem elviselem a 640*480 vagy max800*600 ultra low-ban).Háát inkább vennék 10-ért átalakitó+egér+bill a ps-hez.
Jól értem, tényleg azt hozod fel érvként a PS2 mellett hogy ha a PC-det nem fejleszted akkor csak "640*480 ultra low"-ban fog menni a dúmhárom? Ugyan áruld már el, milyen felbontást tud a PS2-d, meg a TV-d, és mennyivel szebb rajta egy FPS mint a PC-s D3 ultralow-ban? ;)

Soldier

Quote from: Zsiga on 2006-12-15, 16:42:58
Quote from: smash++ on 2006-12-15, 16:07:15
Akkor csak 7+2=9 ezer.Én csak annyit mondok,hogy nem megfizethetetlen és még így is olcsóbban jössz ki ha csak játszani akarsz,na de ezt már kifejtettem...Meg csak arról volt szó,hogy lehet vagy nem.
Bezzeg ha játszani akarnék pl: a Fear-el vagy doom3 vehetek szinte egy új gépet(hacsak nem elviselem a 640*480 vagy max800*600 ultra low-ban).Háát inkább vennék 10-ért átalakitó+egér+bill a ps-hez.
Jól értem, tényleg azt hozod fel érvként a PS2 mellett hogy ha a PC-det nem fejleszted akkor csak "640*480 ultra low"-ban fog menni a dúmhárom? Ugyan áruld már el, milyen felbontást tud a PS2-d, meg a TV-d, és mennyivel szebb rajta egy FPS mint a PC-s D3 ultralow-ban? ;)
idd erre en is kivancsi vagyoK:O ?

smash++

Sajnos nem sok példát tudok felhozni :D,mert én magam is PC-s vagyok,de azért a Black-et volt lehetőségem látni és nem csúnya darab.Meg ha jól tudom azzal a bizonyos S-video (VHS) kábellel elég szép grafot lehet kihozni a ps2-ből,habár még nem volt hozzá szerencsém.
Nem vagyok se pc szakember se ps(ez meg főleg nem).Saját tapasztalat,mert régen elég sokat játszottam...
Én csak arról beszélek,hogy van egy kis árkülönbség a között hogy veszel a ps2-höz bill+egeret+csatlakozóz(10-ért ami ugyebár úgy tűnik megfizethetetlenül dráge) vagy hogy akadás mentesen akarsz játszani egy új gameval(ami után jön megint egy új) FPS(de másnál is) és veheted a gépbe az új meg az új dolgokat.Azt aláirom,hogy marha jók ezek a gamek

Pc-m:AMD 2200+ XP,1G ram,GF TI4200 video kari.Nekem sajna se a DOOM3 se a Fear nem megy jó sebességgel elfogadható garfon.Oké vehetnék egy új video akrit GF6600GT vagy 6800 25-30ért,de ugyebár AGP-et kell venem mert csak az megy bele a gépbe...pedig a PCI-os lenne ajánlott ha már veszek,de akkor már új alaplap...

DE ha ezzel a konfiggal szerinted élvezhetően megy akkor én kérek elnézést és máris teszem fel őket.. :D
Nem kell nekem azzal jönnni,hogy a pc-s mennyivel szebb...Nem állítom,hogy szebb a ps2 egy szóval sem.Láttam haveromnál mind2-őt[doom&fear] (picit felhúzva,de még nem max) és csak annyit tudok mondani.Bazz ez nekem is kell én is akarom nyomni!!! :jee:
Szerncsére a Far Cry megy ami szerintem nagyon szép és jó is.Habár haveromnál még szebb amikor felvan húzva a realitás rajta.
Ez olyan értelmetlen vita...Ha vki nem látja be mi a különbség egy 3-4 éves ps2 és egy 3-4 éves pc között.Nem az a lényeg csak melyik mennyire,hova alázza a másikat.Az a lényeg hogy mennyiből...
Már most jön a ps3 le lesz alázva dolog mire kijön...Csak az a nem mind1,hogy mennyiből...és igazuk van a konzolosoknak abban,hogy mire veri a pc-s a mellét.Játszhat a Carbonnal gyönyörű grafon csakhát vett hozzá nem túl olcsón egy új gépet avgy új alkatrészeket...ő meg nem költött szinte semmit a ps2-jére és jé játszhat vele.Én még a Most Wanted-el sem tudok játszani...
Én azt hiszem itt be is fejezem...

deaththief

Most a Gears Of War-al játszok,de nagyon megfogott.Grafikailag gyönyörű,és bár a single rész csak 9 óra,a coop mód és a multi mindent kárpótol(xbox360)
 


TurboK

Quote from: Ramiz on 2006-12-11, 00:56:15
Quote from: Dreamcleaver on 2006-12-10, 20:38:41Heh, mikor láttál te utoljára jó stratégiai játékot PC-re?
És te mikor láttál bármilyen konzolra jó stratégiai játékot valaha?
Command & Conquer, Sega Saturn.
Sőt, Dune 1 a Sega CDn. Mondjuk az félig kaland volt.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Randal

Azért van még különbség a PC és a konzolok között. Az egyik pl. a Morrowind: konzolon mikor fogod moddolni? VAgy ott vannak a régebbi játékok amikkel az ember imád játszani, de konzolra át kellene írni. Mindkettőnek meg van az előnye és a hátránya is.

thrall

szerintetek melyiket érdemesebb megvenni (ártól föggetlenül): egy PS3-at, vagy a Wii-t. vagyis melyiken lesznek értelmesebb játékok, mert eddig mindkét platformon 1-1 játék van, ami érdekel ( a Zelda, és a Final Fantasy XIII )

smash++

#58
Quote from: thrall on 2007-03-27, 19:01:12
szerintetek melyiket érdemesebb megvenni (ártól föggetlenül): egy PS3-at, vagy a Wii-t. vagyis melyiken lesznek értelmesebb játékok, mert eddig mindkét platformon 1-1 játék van, ami érdekel ( a Zelda, és a Final Fantasy XIII )

Személyes vélemény.Ha az ár nem számít akkor PS3.Talán azt mondják,hogy az a verzió fog elterjedni azoknál akiknek a pénz ezek szerint annyira nem számít,hogy PS3&Wii vagy XBOX360&Wii otthon.De én pusztán már a final fnatasy(XIV  :rotfl:) miatt is megvenném a ps3-at és a tekken meg a hasonló cool gamek miatt.Tudásilag akár honnan nézem a ps3 jobb.Na jó a wii egyedi irányítással rendelkezik,de engem nem érdekel olyan sport játék amit a szobában űzök <-ez nevetséges :ejj:!!! Kamu marketing...
De most még tuti nem vennék,majd ha lefut az első széria és szép lassan kiderülnek a hibák,a javított változat majd jöhet.
Mondjuk talán abban van a legnagyobb igazság,hogy - Mivel akarsz játszani?!Ezt te tudod.
Pl a Wii-re van 5game ,de a PS3-ra 7 akkor ps3

Vegyél most egy Wii-t később pedig egy PS3-at :D!

Modify: De ha csak egy közül lehet választani akkor szerintem PS3.Tudásilag megéri a pénzét,szerintem több kiváló game jön rá.Mondjuk nekem még így is drága,de talán lassan én is jobban körülnézek majd :D
Az én szememben csak a Zelda az egyedüli értékes játék a Wii-nél eddig.De ezért nem éri meg...

thrall

kösz a tippet :D Az ár csak azért nem számít, mert nemsokára ballagás, és az ígért bejövetelből úgy számltam, hogy kb megtudnám venni valameiket (jó mondjuk Wii majdnem feleakkora, mint egy PS3 :D)