Animációs filmek/sorozatok (minden, ami nem japán)

Started by Fazék, 2007-06-25, 21:23:22

Previous topic - Next topic

Zen

Quote from: Bruce on 2010-02-04, 13:26:24
Nincs kizárva természetesen, de úgy tűnik, nem.
A védelem egyes számú bizonyítéka:
A versenyt (melynek győztese eme filmecske) hirdető honlap interjúja a készítővel
A kettes számú pedig:
A készítő honlapja
Természetesen ezek nem perdöntőek, de nekem elég volt, hogy elhiggyem.
Hááááát, végülis lehet ebből film még az évben.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Nakedape

Sita Sings the Blues

QuoteThe Greatest Break-Up Story Ever Told.

QuoteAn animated version of the epic Indian tale of Ramayana set to the 1920's jazz vocals of Annette Hanshaw.

több különböző stílusú rajzos magánprojectnek nézem, egy része tán flash? animáció csak, az idézeteknek megfelelően régi zenével. mondjuk sztem segített az élvezésében a ráma történet ismerete.
szóval egészébe teljesen szórakoztató, néhol én röhögtem, narrátorokat kedveltem!

http://www.sitasingstheblues.com/watch.html
ja és innen leszedhetető by free
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2010-02-08, 09:03:33
Sita Sings the Blues

jól láttad, nagyon magánproject, egy nő rajzolta az egészet, és a való világban játszódó sztori megtörtént vele (elhagyta a férje)

a beszélgető hangok (az egész film messze legviccesebb része, ami azért kicsit gonosz poénja az életnek - és kritikája a rendezőnőnek) pedig három indiai fiatal, akiket megkért, hogy beszélgessenek, és a nagy része improvizált.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2010-02-08, 15:45:29
Quote from: Nakedape on 2010-02-08, 09:03:33
Sita Sings the Blues

jól láttad, nagyon magánproject, egy nő rajzolta az egészet, és a való világban játszódó sztori megtörtént vele (elhagyta a férje)

a beszélgető hangok (az egész film messze legviccesebb része, ami azért kicsit gonosz poénja az életnek - és kritikája a rendezőnőnek) pedig három indiai fiatal, akiket megkért, hogy beszélgessenek, és a nagy része improvizált.

jaja, erre gondoltam én is, ,  mármint átjött, hogy egy nő és az ő szakítása, és  ehhezképest mindenképp remek:)
és  a 3 indiaira gondoltam, mint narrátor, imádtam őket (improval pláne cool)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Biztos az a kívánságteljesítős ugrálós csillaglövős játék tette, de valahogy megjött végre a kedvem egy régi klasszikus pótlására.

The Last Unicorn (1982)
imdb

Az egyszarvúak egy-egy erdőt őriznek, széppé és érinthetetlenné téve azt. Az emberek nem láthatják őket, csak egészen ártatlan szűz lányoknak mutatkoznak meg néha. Örök életűek, és - legalábbis a saját erdőjükben, ahonnan amúgy sem mozdulnak ki - elpusztíthatatlanok. Ám egy titokzatos erő mégis képes volt megritkítani az egyszarvúakat, míg csupán egy maradt közülük. Ő pedig útra kel, hogy kiderítse, mi lett fajtájának végzete. A road movie szabályai szerint aztán az utazás során sokat tanul, találkozik mantikórral és hárpiával, boszorkánnyal és herceggel, de sejtelme sincs még róla, miféle képtelen csapdába esik és az út végén micsoda őrület vár rá.

Gyönyörű mese. Szépek a rajzok, meglepő stílusú de jól eltalált a zene (pl. Man's Road), parádés szinkronstáb, megható (15 évvel ezelőtt biztos sírtam volna rajta) és tanulságos (tényleg!) a történet. És kövezzetek meg, de nem találtam giccsesnek. Bár az elején természetszerűleg giccsből indul, később már nem lehet diabéteszt kapni a filmtől. Aztán egy bizonyos ponton már látszik, hogy ennek jó vége nem lesz... és nem is. Persze meséről van szó, így egy keserédes diadalt azért kihoznak belőle.

Megvan egyébként az eredeti regény és a forgatókönyv írójának egy novelláskötete, abban benne van a folytatás, olvasása folyamatban.

Fazék

Quote from: Próféta on 2010-03-10, 01:06:14The Last Unicorn (1982)
kíváncsivá tettél. szombatra el tudod hozni pendrive-on mondjuk?

Próféta

Quote from: Fazék on 2010-03-10, 09:49:14
Quote from: Próféta on 2010-03-10, 01:06:14The Last Unicorn (1982)
kíváncsivá tettél. szombatra el tudod hozni pendrive-on mondjuk?
El, de akkor ne felejts n[ote|et]bookot hozni, mert nem szeretném kölcsönbe adni.

Fazék

Quote from: Próféta on 2010-03-11, 00:27:24
Quote from: Fazék on 2010-03-10, 09:49:14
Quote from: Próféta on 2010-03-10, 01:06:14The Last Unicorn (1982)
kíváncsivá tettél. szombatra el tudod hozni pendrive-on mondjuk?
El, de akkor ne felejts n[ote|et]bookot hozni, mert nem szeretném kölcsönbe adni.
én arra gondoltam, hogy noriko-éknál úgyis kell legyen vmi számítógép és noriko engedélyével felhasználnánk másolási segédeszközként  :angyali:
[spoiler](legalábbis egyszer réges-régről emlékszem, hogy pofátlanul összejövetel közben licitáltam onnan egy ebay aukcióra :D)[/spoiler]

Próféta

Nekem valahogy az ugrik be, hogy szilveszterkor Zsigának kellett hoznia a gépét.

Fazék

Quote from: Próféta on 2010-03-11, 00:31:12
Nekem valahogy az ugrik be, hogy szilveszterkor Zsigának kellett hoznia a gépét.
Budán volt ez a szilveszteri találkozó, vagy Pesten?

kezdünk off lenni itt, azt hiszem megkérdezem egyszerűen norikot, mert most csak ezért gépet nem igazán van kedvem odavinni és aggódni az én drágaszágomért

Zsiga

<off>
Budán volt, és valóban vittem gépet (meg TV-t, meg 5.1-et ^^"), de volt gép egyébként, még valamit varázsoltunk is rajta ha jól emlékszem. :)
</off>

kikuchiyo

#585
Quote from: Próféta on 2010-03-10, 01:06:14
The Last Unicorn (1982)

Nevezz érzéketlen bunkónak, de ez nekem nem tetszett.

Leginkább az zavart, hogy - ismét csak érzéketlenségemről tanúságot tevő kifejezést használva - nem volt sok értelme. Úgy éreztem, hogy a karakterek és a történet nem jutottak el sehova az eleje és a vége között (bár valójában azért igen).
És igen, giccses volt, és nem tetszett az egyszarvú szinkronhangja.
(Vagy csak az a változat, amit adtál, volt nagyon hamis hanggal felszerelve?)
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2010-03-15, 21:39:29
Nevezz érzéketlen bunkónak
Vagy csak én hülyültem meg. Vagy mindkettő, hogy kvittek legyünk.
Viszont a mese lelkes ajánlásával és terjesztésével legalább elcsesztem az életedből másfél órát, szóval vehetjük úgy, hogy segítettem a rendes hétvégi tevékenységedben  :angyali:

Quote from: kikuchiyo on 2010-03-15, 21:39:29
Leginkább az zavart, hogy - ismét csak érzéketlenségemről tanúságot tevő kifejezést használva - nem volt sok értelme. Úgy éreztem, hogy a karakterek és a történet nem jutottak el sehova az eleje és a vége között (bár valójában azért igen).
Ejj. Ha ilyen ügyesen fogalmazol, nem tudok belekötni  :ejnye:

Quote from: kikuchiyo on 2010-03-15, 21:39:29
(Vagy csak az a változat, amit adtál, volt nagyon hamis hanggal felszerelve?)
Nincs összehasonlítási alapom.

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2010-03-15, 23:12:34
Ejj. Ha ilyen ügyesen fogalmazol, nem tudok belekötni  :ejnye:


Azért próbáld meg, mert tényleg kíváncsi vagyok, hogy te mit láttál benne. Én a történet alakulását is bakugrás-szerűnek találtam, miközben néztem: mintha ötpercenként elfelejtették volna, hogy mit miért kezdtek csinálni.

A zenéje viszont tényleg szép, de ezt már az OST youtube-os hallgatása után mondom, a film közben még az is disszonánsnak hangzott.

Biztos bal lábbal ültem le ma a gép elé...
Failure is the default option

Flaser

Quote from: kikuchiyo on 2010-03-15, 23:30:21
Quote from: Próféta on 2010-03-15, 23:12:34
Ejj. Ha ilyen ügyesen fogalmazol, nem tudok belekötni  :ejnye:


Azért próbáld meg, mert tényleg kíváncsi vagyok, hogy te mit láttál benne. Én a történet alakulását is bakugrás-szerűnek találtam, miközben néztem: mintha ötpercenként elfelejtették volna, hogy mit miért kezdtek csinálni.

A zenéje viszont tényleg szép, de ezt már az OST youtube-os hallgatása után mondom, a film közben még az is disszonánsnak hangzott.

Biztos bal lábbal ültem le ma a gép elé...

A történet igazából nem egy megszokott tündérmese, az-az nincs klasszikus mondanivalója. (Csináld ezt, légy jó, tiszteld az öreget stb). Helyette sokkal inkább arra kell figyelni, hogy hogyan alakul az egyes szereplők jelleme, mert itt ez sokkal fontosabb.

Van egy konfliktus - eltűntek az egyszarvúk, eltűnik a varázs a világból - és ez meg is oldódik valahogy, de ahelyett, hogy ez kiemelné vagy bemutatná a követendő utat inkább valami sokkal mélyebbet mond a szereplőkről. Mind többek és jobbak lesznek a történet végére (a herceg, a varázsló, maga az egyszarvú is), de ez mindig lemondással és áldozattal jár. Ez nem egy szokványos mese, itt ára van minden fajta boldogságnak így a befejezés csak keserédes lehet.

Én könyvben is olvastam a történetet és ott sokkal jobban átjön az egész.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Próféta

Én nem olvastam a könyvet, és nem is tudok olyan szépeket mondani, mint Flaser, de nagyjából én is így gondolom.
Ami igazán tetszett, az pár momentum, egy-egy elejtett megjegyzés vagy gondolat. Most nem arra utalok, hogy a távozó udvari varázsló ajánlólevelet kap a hercegtől :)
[spoiler=jócuccok]

  • A boszi életfilozófiája, ahogy - a maga rafinált módján - mindenképpen valami maradandó nyomot akar hagyni a világban halála után. Erről eszembe jutott az Up in the Air c. film vonatkozó párbeszéde.
  • Az egyszarvú, ahogy gyűlöli a kölcsöntestét, mert szétrohad és meghal. Könnyű volt úgy kecsesnek lennie, hogy örökéletű!
  • A csontváz és a bor :)
  • Haggard, amikor már rég tudja, ki a vendége, mégse tesz ellene semmit. Érzi, hogy szabadon szebb, kár lenne őt is elfogni.
  • Megint Haggard... ki hallott már arról, hogy a mesebeli gonosznak annyi legyen csak a bűne, hogy a természet szépségét össze akarta gyűjteni, hogy gyönyörködhessen benne?
  • Meg a "tanulság" vagy mi. Hogy az összes fajtársával ellentétben a mi egyszarvúnk szembe mert szállni a bikával, mert saját végtelen életét sem féltette veszélybe sodorni a herceg megmentéséért. Pedig a herceg egy véges, törékeny valami, pár száz év múlva híre se marad. Mi az egy egyszarvúnak? Ez a szemlélete változott meg az emberi testben, és bármekkora giccs, ez nekem igenis tetszett.
[/spoiler]
Szóval engem valahogy megragadtak ezek a részletek. Az ön gépjárművének fogyasztása ingadozhat.

LiaLia

Szörnyek az idegenek ellen, amerikai, DreamWorks film

Idilli, romantikusnak ható kezdetként egy ifjú pár készül az esküvőjére, ám váratlanul az űrből egy különleges meteorit zuhan a Földre, pont az esküvő helyszínére, és ez igencsak NAGY hatással lesz a menyasszonyra. Ekkor a különleges szolgálat is megjelenik és elszállítják a megváltozott külsejű hölgyet. Innentől kezdetét veszi az akció, a szupertitkos objektumok, az űrlények fenyegetése, és a Nagy Küzdelem a szörnyek és űrlények között.

Ez a poénhalmozással szórakoztatni akaró film egyszer nézhető volt számomra. Nagyon sok régebbi filmes utalás, paródia volt benne: E.T., Harmadik típusú találkozások, Rambo, a tipikus amerikai elnök, King Kong, Godzilla, emlegették az 51-es körzetet. A poénokon jót szórakoztam, viszont a történet erőltetettnek, időnként zavarosnak tűnt, nagyon az akcióra és a látványra koncentráltak. A látvány jó lett, egy-egy szereplő is érdekes volt, de annyira kapkodtak az eseményekkel, hogy szinte csak összeömlesztettek mindent és a végére nem sok maradt meg a filmből.

Egy délutáni könnyű családi mozizásra alkalmas lehet, nagyobbacska gyerekek és felnőttek is találhatnak benne szórakozást, bár ez inkább röhögős kategória.  :smile:

Cloud


LiaLia

Quote from: Cloud on 2010-03-18, 23:11:52
A zselé azért nagy arc benne. :D
Az igen, csak valahogy többet is kihozhattak volna belőle. Jó poén volt, amikor
[spoiler]elkezdett udvarolni egy gyümölcskocsonyának, vagy a végén jól kiosztotta Susan vőlegényét.[/spoiler]

Cloud

Quote from: LiaLia on 2010-03-19, 22:33:51
Quote from: Cloud on 2010-03-18, 23:11:52
A zselé azért nagy arc benne. :D
Az igen, csak valahogy többet is kihozhattak volna belőle. Jó poén volt, amikor
[spoiler]elkezdett udvarolni egy gyümölcskocsonyának, vagy a végén jól kiosztotta Susan vőlegényét.[/spoiler]
Vagy[spoiler] amikor "elkapta" a robotot. [/spoiler] :rotfl: :lul:


Moha

Quote from: teraflare on 2010-04-08, 12:54:19
Il était une fois... la vie (Once upon a time... The Life):
http://www.youtube.com/watch?v=KSGQaLOPhQ8&feature=related (ezt néztem egész hétvégén  :D)
Erről jut eszembe: nincs meg valakinek ebből a sorozatból pár rész (valahol a szekrény mélyén, VHS-en :D ) az eredeti szinkronnal?
Terveim közt szerepel egy "felújított változat" készítése a sorozatból, de a régi szinkronnal szeretném. Kiadták itthon DVD-n a sorozatot... a Minimaxos szinkronnal, a régi viszont ezerszer jobb volt. Nekem is van pár rész, kazettán, amit majd bedigizek, de a huszonix részből csak vagy 5-6 van meg.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

teraflare

Quote from: Moha on 2010-04-08, 23:55:44
Erről jut eszembe: nincs meg valakinek ebből a sorozatból pár rész (valahol a szekrény mélyén, VHS-en :D ) az eredeti szinkronnal?
Kolis szobatársamnak volt valami képileg nem túl jó digitalizált változata. Megkérdem tőle hogy ez vajon a régi-e. (Bár ha szar a hang akkor süthetem)

Fazék

Apocalyptic Uzbek Animation - "There Will Come Soft Rains" (Будет Ласковый Доджь)
http://www.youtube.com/watch?v=gcCKXVkGCGM

Próféta

Quote from: Fazék on 2010-04-25, 23:05:25
Apocalyptic Uzbek Animation - "There Will Come Soft Rains" (Будет Ласковый Доджь)
http://www.youtube.com/watch?v=gcCKXVkGCGM
Ez full illogikus a hamuval, meg nem is így volt a novellában. Mindenesetre Marsbéli Krónikák FTW.