Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

Próféta

 :merci:[spoiler] :b+: :grrr: :morci:
A helyedben ezentúl pisztollyal a párnám alatt aludnék ;)[/spoiler]

Zsiga

Quote from: Próféta on 2008-11-03, 00:15:26
[spoiler]A helyedben ezentúl pisztollyal a párnám alatt aludnék ;)[/spoiler]
[spoiler]Első körben szedje ki a lófejet hogy elférjen a pisztoly... :__devil:[/spoiler]

Solid Snake

Quote from: Ramiz on 2008-11-02, 23:54:56
Nekem van kettő is (megvettem + ajándékba is megkaptam), az egyiket szívesen odaadom, ha tényleg annyira kell, mondjuk egy-két ezer forintos baráti áron. :)

Ez a kiadás van meg.

Igen, igényt tartanék rá.  :hopp:

...
...
...

Ha igaz lenne.  ::)

Ramiz

Olvasta valaki Manuel Castelltől Az információ korát? Nagyon érdekel, állítólag nemcsak olvasmányos, de színvonalas is.
Három kötetben adták ki. 2000 oldal, 12 ezer forint. Súlyos... :D Talán karácsonyra összespórolom és megveszem. Foglalkoztat a téma, mint nyilván sokakat itt.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2008-11-04, 19:52:32
Olvasta valaki Manuel Castelltől Az információ korát? Nagyon érdekel, állítólag nemcsak olvasmányos, de színvonalas is.
Három kötetben adták ki. 2000 oldal, 12 ezer forint. Súlyos... :D Talán karácsonyra összespórolom és megveszem. Foglalkoztat a téma, mint nyilván sokakat itt.
2000 ures oldal, kozepso oldalon: "Meg nincs neted"?!
Hol kaphato, beleneznek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

PKD: Várjuk a tavalyi évet

A szerző sok korábbi művének elemeit keveri bele ebbe (bizony jócskán ismételte magát az évek folyamán, így nagyjából 15 könyv után már kijelenthetem), de kivételesen jól sikerült összefűzni a szálakat, és a befejezés is klappol, szóval ilyen szempontból kb. az Alfa hold klánjaihoz tudnám hasonlítani. Viszont hiába ötletes és izgalmas, az igazán maradandó regényeivel ellentétben nincs semmi erős, magávalragadó, maradandóan összekavaró-megrázó benne. Sebaj, már megvan a Divine Invasion, attól sokat várok :)

Két helyesírási hibát kivéve bele se javítok:
Quote from: RE@L on 2006-10-10, 12:04:52
Daniel Keyes: Az 5. Sally

Fantasztikus, lebilincselő, nyomasztó, elgondolkodtató lélektani regény. Daniel Keyes a híres pszichológus és író eme regényében a tudathasadással foglalkozik. Sallynek öt személyisége van egészen kicsi kora óta. A regény ott kezdődik, amikor Sally eljut arra a szintre egy öngyilkossági kísérlet után hogy segítségért kell folyamodjon. A segítséget Dr. Roger Ash kiégett pszichiátertől fogja megkapni. A kétséges kezelés menetét és közben Sally mindennapjait követi a regény. Fantasztikusan jó thriller.


Solid Snake

Ha már PKD: a mai napon megcsörrent a telefonom késő délután, hogy megérkezett másfél hónapnyi rendelés után a könyvesboltba a VALIS:w00t:  :hopp:

Mint az őrült, ki letépte láncát, alig bírta végigvárni tánc(óráj)át, hogy rohanjon a boltba és bezsákolja a CUCCot potom 1880 Ft-ért.  ^^

Van egy olyan érzésem, hogy érdekes vizsgaidőszak elé nézek: jelenleg olvasom Iain M. Banks: A játékmestert (szorít a könyvtári határidő), aztán jön a kölcsönben lévő Rejtő Jenő: A láthatatlan légió, majd PKD-maraton: VALIS, Csordulj könnyem, mondta a rendőr, Figyel az ég, Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?

Plusz még félre ván téve olvasásra gépen: PKD: Palmer Eldritch három stigmája, William Gibson: Neurománc - Számláló nullára - Trendvadász - Virtuálfény, Anne Rice: Interjú a vámpírral

Duh.  :muhahah:

Próféta

Wow, gratula! :w00t:
Valami nagyobb könyvhálózatban találtad meg, esetleg maradt nekem is?
Szépen sorban tök jó könyveket sorolsz fel :) Azért azt továbbra is tartom, hogy a VALIS-t csak a Palmer Eldritch és/vagy az Ubik megemésztése után kéne elolvasni, mert mindjárt kezdésnek szvsz kicsit erős (más is egyetért).
EDIT: a Halál Útvesztőjében-t olvastad, szóval tulajdonképpen mégsem vagy már olyan ártatlan, védtelen :)

Jó olvasgatást a télre!

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2008-11-25, 00:14:54
Wow, gratula! :w00t:
Valami nagyobb könyvhálózatban találtad meg, esetleg maradt nekem is?

A miskolci Alexandra könyvesboltból sikerült beszereznem, szóval szerintem annál a könyvhálózatnál próbálkozz. Mondjuk én már kezdtem feladni a reményt másfél hónapnyi várakozás után, de a tegnapi hívás miatt rendesen megnőtt bennük a bizalmam (mondjuk H.P. Lovecraft novellás gyűjteményét mai napig nem szerezték be, mondjuk azt már lehetetlen is  :lazza:).

Quote from: Próféta on 2008-11-25, 00:14:54
Azért azt továbbra is tartom, hogy a VALIS-t csak a Palmer Eldritch és/vagy az Ubik megemésztése után kéne elolvasni, mert mindjárt kezdésnek szvsz kicsit erős (más is egyetért).

Oké, akkor előbb elkezdem (pontosabban befejezem, mert már 3-4 fejezetet korábban átolvastam) a Palmer Eldritch-t, aztán jöhet a nagy mű.  :morci:

Quote from: Próféta on 2008-11-25, 00:14:54
Jó olvasgatást a télre!

Köszi!  :tezsvir:

Solid Snake

Iain M. Banks - A játékmester

Adva vagyon egy messzi-messzi galaxis, ahol a technológia annyira fejlett, hogy nincsenek betegségek, bárki nemet válthat/drogot termelhet az agyával, hétköznapiak a drónok, az élet szórakozásból és játékokból áll. Főszereplőnk Jernau Gurgeh, a Kultúra legelismertebb játékmestere, aki amolyan anyegini módon életunt, kiégett egyén. Úgy 100 oldalnyi részletes bevezetés után elindul a főcselekmény: Gurgeht felkérik, hogy képviselje a Kultúrát egy távoli galaxisban, a barbárszerű társadalmú Azad Birodalomban 4 évenként megrendezendő bajnokságon, melynek alapja a létező legkomplexebb játék ever. Gurgeh élete legnagyobb kihívását látja a dologban, így belevág. Na innentől válik majdhogynem letehetetlenné a könyv (azért majdhogynem, mert a ZH időszak mégiscsak ZH időszak), ami a végéig nem ereszt, kellően átgondolt végkifejletbe torkollik, amire a frenetikus epilógus rátesz még egy lapáttal.

Jól megírt sci-fi, úgy vélem. Bár a felvezetés talán túlságosan részletes és hosszú, valamint a sztorit számos átvezető, néhol hosszas tájleírás/helyzetleírás szakítgatja meg, azért jó volt olvasni.  :jee:

Makos

Quote from: Solid Snake on 2008-12-03, 23:20:18
Iain M. Banks - A játékmester

Adva vagyon egy messzi-messzi galaxis, ahol a technológia annyira fejlett, hogy nincsenek betegségek, bárki nemet válthat/drogot termelhet az agyával, hétköznapiak a drónok, az élet szórakozásból és játékokból áll. Főszereplőnk Jernau Gurgeh, a Kultúra legelismertebb játékmestere, aki amolyan anyegini módon életunt, kiégett egyén. Úgy 100 oldalnyi részletes bevezetés után elindul a főcselekmény: Gurgeht felkérik, hogy képviselje a Kultúrát egy távoli galaxisban, a barbárszerű társadalmú Azad Birodalomban 4 évenként megrendezendő bajnokságon, melynek alapja a létező legkomplexebb játék ever. Gurgeh élete legnagyobb kihívását látja a dologban, így belevág. Na innentől válik majdhogynem letehetetlenné a könyv (azért majdhogynem, mert a ZH időszak mégiscsak ZH időszak), ami a végéig nem ereszt, kellően átgondolt végkifejletbe torkollik, amire a frenetikus epilógus rátesz még egy lapáttal.

Jól megírt sci-fi, úgy vélem. Bár a felvezetés talán túlságosan részletes és hosszú, valamint a sztorit számos átvezető, néhol hosszas tájleírás/helyzetleírás szakítgatja meg, azért jó volt olvasni.  :jee:

Te most ezzel azt akartad elérni hogy énis megrohamozzam a plázába az Alexandrát?
Mert majdnem sikerült...csak rájöttem hogy no money. Egyelőre.

Próféta

Én nem éreztem uncsinak a felvezetést, sőt, nagyon is erős dilemmának tűnt volt, amikor Gurgeh sarokba szorítva mérlegelte az "arcát" a becsülete ellenében :) A kiscsajt pedig sajnáltam.
Vagy nem erről a részről beszéltél?

Solid Snake

Quote from: Makos on 2008-12-04, 00:11:46
Te most ezzel azt akartad elérni hogy énis megrohamozzam a plázába az Alexandrát?
Mert majdnem sikerült...csak rájöttem hogy no money. Egyelőre.

Kikölcsönözheted az egyetemi könyvtárból is. Éppen ma viszem vissza.

Quote from: Próféta on 2008-12-04, 01:09:09
Én nem éreztem uncsinak a felvezetést, sőt, nagyon is erős dilemmának tűnt volt, amikor Gurgeh sarokba szorítva mérlegelte az "arcát" a becsülete ellenében :) A kiscsajt pedig sajnáltam.
Vagy nem erről a részről beszéltél?

Nem, az Olz Hap elleni játék és Mahrwin-Skel fenyegetése már elkezdte beindítani a sztorit. :)

Ramiz

Baromi érdekes könyvet olvasok, a címe Félkész forradalom - Útban a megszelidített számítógépek felé. Majd írok ajánlót, ha végeztem, és van szakbarbár könyvekre is érdeklődés (vagy e topik maradjon meg fickiós szépirodalomnak és "szűznek"?). Az írója a Massachusetts-i Institute Of Technology-nál (MIT) dolgozik (hogy van ez magyarul?). Kíváncsivá tett a jövő(me)t illetően. Megint élni akarok kicsit tovább. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Zsiga


Én

Shoujo-vampire epic gayness, röviden. Magam nem olvastam, csak ezt hallottam róla (Haverom nekikezdett, de úgy dobta el mintha égne, AIDS etc)
Bővebben: http://encyclopediadramatica.com/Twilight
EDIT: lehet a fenti leírás sértő a shoujo-vampire epic gaynessre, elnézést kérek. :D

Próféta

Quote from: Zsiga on 2008-12-24, 22:57:30
Quote from: Én on 2008-12-24, 22:13:15
I lol'd hysterically on this:
http://www.thetwilightsaga.com/forum/viewtopic.php?id=3741
Btw. mi az a Twilight Saga? Ilyen emo-HarryPotter?
Nem emo, asszem inkább... goth? Nem olvastam, szóval nem szeretnék rosszat mondani róla, de azért gyanús, hogy nem találkoztam még olyan véleménnyel, amely egyszerre nyilatkozna pozitívan és intelligensen  :__devil: Amúgy nemrég készült el a nyitókönyv filmváltozata, amiről itt érdemes olvasni :)

Én

A filmváltozatból (vagyis a poszterekből) ami nekem megmaradt, az a férfi főszereplő aberrált képe. I mean, srsly.

SaiyaGin

A karácsonyfa alatt találtam David Attenborough Élet hidegvérrel című könyvét, amin el is kezdtem átrágni magam. (Nem úgy!) A képek és az ismeretanyag   :jee:, viszont a fordítással kapcsolatban vannak fenntartásaim. A könyvesboltban a gyerekkönyvek polcán volt a kötet, így feltételezem, hogy a fiatalabb korosztálynak (is) szánták, a bolt biztos, a fordító nem feltétlenül.
Az első fejezetben olyan szép kifejezésekre bukkantam, mint pl. "irizáló sáv", "akvatilis faj",  "a pajzsmirigy alulműködik". Viszont ilyen is van: "Anyuka ilyenkor nyílt vizet keres: a legkisebb pocsolya is megteszi." 
Akkor most kinek is szól a könyv?
[spoiler]Azt a mondatot meg sem említem, amit szerintem akár úgy is lehet érteni, hogy egy tarajosgőtének egyszerre több születési helye is lehet/van.[/spoiler]

Zsiga

Quote from: SaiyaGin on 2008-12-25, 12:11:57
Kisgyerekként sok könyvét olvastam, azokra is ugyanez volt jellemző. Legalább hamar megtanultam szótárban keresni. :)

Solid Snake

Néhány napos "családi karácsony" kódnéven futott száműzetésem alatt volt időm némi PKD-re, így...

Philip K. Dick - Figyel az ég

Nyolcszereplős, párhuzamos világelméletet taglaló korai PKD-regény, mely egy Half-Life-os fucked up kísérlet következtében bontakozik ki. Spoilerkedés nélkül bővebben nem lehet írni róla. Annyit talán lelőhetek, hogy ennél a korai alkotásnál még happy end van.  :hehe:

Philip K. Dick - Lenn a sivár Földön

16 novellából álló gyűjtemény, melyek minősége változékony, azonban mindegyik novella érdekes témákat taglal.

Kedvenceim, amik most is beugranak, annyira megmaradtak:


  • A koponya -- a Gilliam-féle 12 majomnak tutira ez lehetett az ihletője
  • Kolónia -- totális No. 1. nálam ebben a kötetben. Semmi spoiler, ezt el kell olvasni
  • Az akasztott idegen -- oh wow, hol van a Testrablók mítosza ehhez mérve...
  • Az aranyember -- és fogom a fejem, hogy Hollywood mekkora sz@rt teremtett a Next képében ennek a novellának a minőségéhez képest...
  • Lenn a sivár Földön -- gyengécske kezdés után erős folytatás
  • Fizetség -- kreatív történetvezetés. Mintha ebből is lenne egy filmadaptáció... jól sejtem?
  • Háború a zidiótákkal -- életemben nem hittem volna, hogy egy PKD alkotás vicces is lehet  :haha:

Fazék

QuoteAuthor Terry Pratchett has been knighted in the New Year Honours list.

Pratchett, 60, who lives near Salisbury in Wiltshire, has sold more than 55 million books worldwide and his works have been translated into 33 languages.

[...]

"There are times when the phrase 'Absolutely, totally, gobsmackingly, mindbogglingly amazed' just doesn't cover it, but I find that in the Queen's New Year Honours list I am now a knight, for services to literature," Sir Terry said.


http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/wiltshire/7804771.stm

Nakedape

Quote from: Fazék on 2009-01-01, 15:14:20
QuoteAuthor Terry Pratchett has been knighted in the New Year Honours list.

Pratchett, 60, who lives near Salisbury in Wiltshire, has sold more than 55 million books worldwide and his works have been translated into 33 languages.

[...]

"There are times when the phrase 'Absolutely, totally, gobsmackingly, mindbogglingly amazed' just doesn't cover it, but I find that in the Queen's New Year Honours list I am now a knight, for services to literature," Sir Terry said.


http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/wiltshire/7804771.stm

all hail :)

mondjuk  pár rész yes minister után most fiurcsa felhangja van :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2009-01-01, 15:14:20
QuoteAuthor Terry Pratchett has been knighted in the New Year Honours list.

Pratchett, 60, who lives near Salisbury in Wiltshire, has sold more than 55 million books worldwide and his works have been translated into 33 languages.

[...]

"There are times when the phrase 'Absolutely, totally, gobsmackingly, mindbogglingly amazed' just doesn't cover it, but I find that in the Queen's New Year Honours list I am now a knight, for services to literature," Sir Terry said.


http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/wiltshire/7804771.stm
:D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

hargharg

rofl