Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Stardust film tie-in wtf vs Stardust
Jol latom, hogy az elso valami filmhez kozelibb, mig a masodik az eredeti kiadas, vagy mi ez?!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2008-10-16, 22:36:16
Stardust film tie-in wtf vs Stardust
Jol latom, hogy az elso valami filmhez kozelibb, mig a masodik az eredeti kiadas, vagy mi ez?!
http://en.wikipedia.org/wiki/Movie_tie-in
Szerintem vedd meg nyugodtan a Review Books Headline kiadást, tippre nem rosszabb.

Fazék

Quote from: Próféta on 2008-10-16, 22:42:08
Quote from: Kvikveg on 2008-10-16, 22:36:16
Stardust film tie-in wtf vs Stardust
Jol latom, hogy az elso valami filmhez kozelibb, mig a masodik az eredeti kiadas, vagy mi ez?!
http://en.wikipedia.org/wiki/Movie_tie-in
Szerintem vedd meg nyugodtan a Review Books kiadást, tippre nem rosszabb.
nékem ebben a kiadásban van meg

Kvikveg

A Harper Collins olcsobb es jobban tetszik a boritoja.
Viszont nem ertem, hogy akkor mitol film tie-in a Headline, amikor a boriton semmi a filmre utalo kep nincs, es nem lattam a konyvbe belelapozva se semmit. WTF?
Es mitol 1504 2308 2966 az aruk? 1504 2000es kiadas... pffhh... Ja es a Harper 352 oldal, a masik meg 196??! Tuti elirtak.
Fazék: a te konyved milyen minosegu?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2008-10-16, 23:06:28
Fazék: a te konyved milyen minosegu?
sztem szép és jó minőségű :)
nekem valahogy a többi kiadás borítója kevésbé tetszik, de ezt is csak mázliból kaptam, szóltam a pendragon-nak hogy szeretnék egy Neil Gaiman - Stardust-ot és ezt a változatot hozták be nekem, mint legolcsóbbat anno :)

Kvikveg

Es mennyire van osszenyomoritva a szoveg? Sok angol nyelvu konyvnel azt tapasztalom, hogy a betuk es a sorkozok kisebbek, es ez nagyon faraszto olvasaskor. A Headline kiadassal ez volt az erzesem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2008-10-16, 23:26:53
Es mennyire van osszenyomoritva a szoveg? Sok angol nyelvu konyvnel azt tapasztalom, hogy a betuk es a sorkozok kisebbek, es ez nagyon faraszto olvasaskor. A Headline kiadassal ez volt az erzesem.
sztem teljesen korrekt a sorköz és betűméret, de azért csináltam két pocsék képet mobillal így hirtelen.
kép1
kép2

Kvikveg

Ez teljesen jo. :)
Amit en lattam az tok suru bolhaize volt.
Koszi!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

Philip K. Dick - A halál útvesztője

Egy csoport összezárva egy elszigetelt bolygón. Nem ismerik egymást. Gyilkosság történik. S mindeközben mintha folyamatosan megfigyelné őket valaki. Vagy valami.

Paranoia. Bizalmatlanság. Hatalmas  :wtf: csavarok, melyeket a befejezés a feje tetejére állít.

Hivatalosan is PKD rajongó lettem.  :hai: :borul: :w00t:

Randal

Solid Snake: Üdvlet a klubban:)


Douglas Adams: Galaxis Útikalauz Stopposoknak

A könyvek jó nagy része marhaságról szólt, szinte már a ponyvaregény szintjéig süllyedt le, de mindig voltak olyan párbeszédek, olyan leírások, cselekmények, amelyek viszont a csillagokig emelték a könyv értékét. Véleményem szerint D.A. szórakozik velünk olvasókkal, ugyanis ebből a könyvből, ha kicsit "komolyabban" lenne megírva, olyan sci-fi regény születne, amelytől minden ember csorgatná a nyálát, lassan már felérne a Dűnéig.  Mivel nem egyetlen regényről volt szó, ezért érezhetőek voltak a színvonalbeli ingadozások, de ez sosem rontotta el a kedvem a folytatástól. A regény vége viszont olyan mintha DIREKT lenne összecsapva, mert bennem olyan érzést keltett. Vagy talán csak a lezárás volt szokatlan, legalábbis a könyv születésének korát nézve. Talán ez is egy fricska volt Adamstől felénk olvasók felé, ettől függetlenül a vége legondolkodtató. Nem tudtam eldönteni, hogy ez most jó vagy rossz vég-e.

Az értékelés nem teljes, egy 8-9-10/10-et adnék rá. Nem tudok dönteni, hogy mennyire volt jó regény, nem érzem magam elég műveltnek illetve érzékenynek a kultúra iránt, hogy eldönthessem, hol áll a sorban. Talán ez volt a cél?:)

Ramiz

Quote from: Randal on 2008-10-22, 23:28:58
Douglas Adams: Galaxis Útikalauz Stopposoknak

A könyvek jó nagy része marhaságról szólt, szinte már a ponyvaregény szintjéig süllyedt le (...) ugyanis ebből a könyvből, ha kicsit "komolyabban" lenne megírva, olyan sci-fi regény születne, amelytől minden ember csorgatná a nyálát (...)

NOOOO!!!

Quote from: Randal on 2008-10-22, 23:28:58Vagy talán csak a lezárás volt szokatlan, legalábbis a könyv születésének korát nézve. Talán ez is egy fricska volt Adamstől felénk olvasók felé, ettől függetlenül a vége legondolkodtató. Nem tudtam eldönteni, hogy ez most jó vagy rossz vég-e.

Melyik lezárásra gondolsz? Az ötödik kötetbelire?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Randal on 2008-10-22, 23:28:58
ugyanis ebből a könyvből, ha kicsit "komolyabban" lenne megírva, olyan sci-fi regény születne, amelytől minden ember csorgatná a nyálát
facepalm

Nakedape

Quote from: Próféta on 2008-10-23, 00:13:39
Quote from: Randal on 2008-10-22, 23:28:58
ugyanis ebből a könyvből, ha kicsit "komolyabban" lenne megírva, olyan sci-fi regény születne, amelytől minden ember csorgatná a nyálát
facepalm

http://brokershandsontheirfacesblog.tumblr.com/
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Randal

Oké, oké emberek, my apologies.

http://blogol.hu/pikz/csizza/Shrek_cica.jpg

Pontosítok. Nem az egész regényből lehetne jó sci-fit írni, de rengeteg olyan momentum van benne, ÉNSZERINTEM, amik egy jó űrhajós sci-fiben is simán megállná a helyét.

Ramiz: Igen, a legutolsó könyv befejezezésére.

Ramiz

Quote from: Randal on 2008-10-23, 14:01:51
Ramiz: Igen, a legutolsó könyv befejezezésére.

Azzal kapcsolatban érdemes elolvasni a Kétség lazacát. Douglas Adams elárulja, azért így zárta le a történetet, hogy biztosan ne kelljen több folytatást írni a trilógiához, amit addigra már rég megunt. Mondjuk tény, hogy a 4-5. kötet nem ér fel az első három tömény zsenialitásához, de azért azok is alapművek. :) (Mi történt Elvissel?)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Randal on 2008-10-23, 14:01:51
Pontosítok. Nem az egész regényből lehetne jó sci-fit írni, de rengeteg olyan momentum van benne, ÉNSZERINTEM, amik egy jó űrhajós sci-fiben is simán megállná a helyét.
Szerintem teljesen félreértetted a felháborodásunk okát :)
Persze, hogy megállnák a helyüket egy jó űrhajós scifiben. Például a Galaxis Útikalauz című jó űrhajós scifiben is :)

Randal

Óóó, látom már a felháborodás okát. Ehh, rosszul fogalmaztam. Természetes, hogy az Útikalauz nagyon jó könyv, de én úgy éreztem, hogy néhány helyen túl nagy az üresjárat vagy lassú a regény, esetleg ponyvaregény stílusban van írva. Lehet, hogy én értelmeztem ezt félre, de ezt szándékos írói választásnak gondoltam.

A marhaság dolgot a komolytalanságra értettem, miszerint az író így mutat be dolgokat.
Pl.: A kriketti háborúk és összefüggések. Ez önmagában viccesen van leírva, mármint a játék és a történelem közötti összefüggés, de ha magát a kriketti háborút mint témát kiragadnánk és egy kicsit komolyabban, sötétebben lenne megírva akkor nagyon-nagyon jó regény születhetne belőle.

Összegezve, hogy mit is akarok kifejezni:
Az író fantasztikusan kitalált momentumokat helyez olyan környezetbe és ír le olyan írói eszközökkel, amelyek ezeket a történéseket paródiaszerűen mutatja be, mindazonáltal önmagukban, más stílusban írva IS nagyszerű regény/novella alapok lehetnének.

Ramiz

Quote from: Randal on 2008-10-23, 16:07:24Pl.: A kriketti háborúk és összefüggések. Ez önmagában viccesen van leírva, mármint a játék és a történelem közötti összefüggés, de ha magát a kriketti háborút mint témát kiragadnánk és egy kicsit komolyabban, sötétebben lenne megírva akkor nagyon-nagyon jó regény születhetne belőle.

Ízlés dolga. Ugyanezek a témák komolyan engem már nem is érdekelnének annyira, mert akkor elsikkad az egész univerzális (haha), ironikus, filozófikus íze (ugyanúgy, ahogy a végigdebilkedett Monty Python filmek és sorozatok is pontosabbak kifejezik pl a halálról vagy vallásról alkotott véleményem, mint akármilyen komoly(kodó) fejtegetés, dráma vagy regény). Arról nem is beszélve, hogy milyen eszméletlenül hosszú kellene legyen, ha nem ilyen csapongó és epizódikus történetvezetéssel rendelkezne.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Randal

Ramiz: Hosszúnak hosszú lenne maga a regény, de nem is kellene az egészet komolyan megírni. Én csak bizonyos részekre írtam, hogy marhajó alapok lennének egy "komolyabb" regényhez. Pl. simá el tudnám némelyik mozzanatot képzelni, ahogy Clarke, Lem vagy Herbert leírná:)

Ramiz

Quote from: Randal on 2008-10-23, 17:45:15
Ramiz: Hosszúnak hosszú lenne maga a regény, de nem is kellene az egészet komolyan megírni. Én csak bizonyos részekre írtam, hogy marhajó alapok lennének egy "komolyabb" regényhez. Pl. simá el tudnám némelyik mozzanatot képzelni, ahogy Clarke, Lem vagy Herbert leírná:)

Hmm... Clarke, Lem vagy Herbert... Lassan kidumálod magad. De legközelebb vigyázz, miket mondasz akut Douglas Adams-mániás közösségünkben. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Randal

Ok, majd legközelebb jobban fogalmazok, úgy, hogy másnak is érthető legyen:D

Valaki valamit tud az új Dűne regényekről? Érdemes elolvasni? Hozzáteszem, én az első 3 előzménykötetet olvastam és tetszettek. Igaz, inkább különálló részként tekintettem rájuk, mint szervesen az eredeti Dűne regényekhez kapcsolódóakra.

És esetleg valami emelkedettebb sci-fi regény, űrhajós, stb. Asimovot még nem olvastam kellene, említett íróktól is szinte mindent ami magyarul megjelent (Clarke-tól még a Randevú a Rámával van még hátra, meg a játék belőle).

Vélemény még valakinek Alfred Bester: Tigris! Tigris! illetve William C. Dietz: A Testőr című könyvéről? Én anno olvastam mindkettőt és örök élmény maradt.

Próféta

Quote from: Randal on 2008-10-23, 18:33:18
Asimovot még nem olvastam kellene, említett íróktól is szinte mindent ami magyarul megjelent
Bocsáss meg, ezt a mondatot nem értem.  :confused:

Randal

Asimovot még nem olvastam,pedig kellene. Említett íróktól (Lem, Herbert, Clarke) is szinte mindent ami magyarul megjelent. <--- Utalás egy korábbi postra.

Solid Snake

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Philip K. Dick - VALIS című regényét szeretném nagyon megszerezni. A gond csak az, hogy szinte beszerezhetetlen. 2004-ben adta ki az Agave.

Numero7.com-ról próbáltam meg megrendelni, de az alábbi választ kaptam:

[spoiler]
Kedves Nagy Ferenc,

sajnos ez a tétel elfogyott raktárról.
Előjegyezhető, ami azt jelenti,
hogy a rendelést a kiadó előjegyzi,
és amennyiben újra lesz, akkor küldi.
A szállítási időt nem tudjuk megmondani.
Kérjük jelezze, ha ilyen körülmények között
is fenn kívánja tartani a rendelést!

Üdvözlettel:
vevőszolgálat

Numero7.com Zenebolt és Könyvesbolt
http://www.numero7.com[/spoiler]

Ha valaki esetleg tud egy könyvesboltot/antikváriumot/online webshop-ot, ahol beszerezhetném, azt hálásan megköszönném.  :smile:

kikuchiyo

Bár alapelvem, hogy könyvet kölcsön nem adok, veled mégis kivételt tehetek, főleg, hogy már a neved is tudom... :D
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2008-11-02, 20:44:04
Bár alapelvem, hogy könyvet kölcsön nem adok
Admiral Adama, is that you?

Irigyellek, kikuchiyo. Van tizenvalahány Dick-könyvem, de (néhány egyéb mellett) pont a Valis hiányzik, pedig nem kicsit szeretem...

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2008-11-02, 20:44:04
Bár alapelvem, hogy könyvet kölcsön nem adok, veled mégis kivételt tehetek, főleg, hogy már a neved is tudom... :D

Köszönöm szépen a lehetőséget ( :hai:), de sajnos vidéki vagyok.

Kvikveg

Quote from: Solid Snake on 2008-11-02, 23:23:16
Quote from: kikuchiyo on 2008-11-02, 20:44:04
Bár alapelvem, hogy könyvet kölcsön nem adok, veled mégis kivételt tehetek, főleg, hogy már a neved is tudom... :D

Köszönöm szépen a lehetőséget ( :hai:), de sajnos vidéki vagyok.
Akkor a kozponti antikvariumot es a kornyeket is hiaba ajanlom...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta


Ramiz

Nekem van kettő is (megvettem + ajándékba is megkaptam), az egyiket szívesen odaadom, ha tényleg annyira kell, mondjuk egy-két ezer forintos baráti áron. :)

Ez a kiadás van meg.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!