Main Menu

MPlayer

Started by zsozso, 2004-01-13, 23:31:20

Previous topic - Next topic

Hiei-sama

Quote from: noriko on 2006-04-10, 18:39:13
notórius windows pedia player használó mplayer gyorstalpalóra jelentkezik! ^^
a legelső ultra-lame kérdésem: ha Windows XP-m van, ehhez az ftp-n lévő mplayer zip-csomagocskák közül melyiket tölthetem le bátran? miben különböznek?  :confused:
:merci:


Zsozsot ideznem o leirta egyszer vlhova tomoren:
Letoltod a 7zip tomoritot:
7z432.exe
Ezzel kitudod csomagolni az mplayert
leszeded ezek kozul 1iket(amilyen procid van):
mplayer2006.01.29.Athlon-64.7z
mplayer2006.01.29.Athlon-XP.7z
mplayer2006.01.29.P3.7z
mplayer2006.01.29.P4.7z
mplayer2006.01.29.tbird.7z
kicsomagolod
majd leszeded a kovetkezo ket filet: config subfont.ttf
Ezeket bemasolod az mplayer/mplayer konyvtarba
Es kesz.


noriko

Quote from: Hiei-sama on 2006-04-10, 18:42:49
leszeded ezek kozul 1iket(amilyen procid van):
mplayer2006.01.29.Athlon-64.7z
mplayer2006.01.29.Athlon-XP.7z
aha! így már tudom mi alapján vannak csoportosítva :)
oké. ha nem tudom, hogy azon belül hogy Athlon, mi van, akkor melyiket válasszam? Ha azt tippelem, hogy a második, és kiderül, hogy nem, az nagyon rossz lesz a gépnek? vagy csak nem fut a program?
"I wish I could, but I don't want to."

Hiei-sama

Nagyon nem lesz rossz csak talan vlmelyik video akadozni fog vagy nemtom pontosan en mplayert se hasznalok :D

Cobra

Cpu-Z-vel tudod megnzéni pl, hogy milyen processzorod van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Ha olyan változatot futtatsz, ami a tiednél újabb processzorra készült, akkor maga alá csinálhat, ha olyan utatsítást akar végrehajtani, amit a processzorod nem ismer.
Ha olyan változatot futtatsz, ami a tiednél régebbi processzorra készült, akkor max. nem használod ki a fejlettebb utasításkészlet adta előnyöket.
Failure is the default option

noriko

Quote from: Cobra on 2006-04-10, 19:03:26
Cpu-Z-vel tudod megnzéni pl, hogy milyen processzorod van.
Arigato!!!! a második nyert, jól tippeltem  :smile:

és arigato kikuchiyo a felvilágosításért! az informatika számomra egy nagy űr...

"I wish I could, but I don't want to."

deaththief

Melyik gombbal kell hangsávot és feliratot váltani?
 


Fazék

Quote from: deaththief on 2006-04-20, 14:12:57
Melyik gombbal kell hangsávot és feliratot váltani?
feliratot j gombbal
hangsávváltás pedig nekem általában csak .mkv file-oknál szokott működni és a # -re vált át
(vagyis magyar billentyűzeten 'AltGr+X')

deaththief

Quote from: Fazék on 2006-04-20, 14:28:25
Quote from: deaththief on 2006-04-20, 14:12:57
Melyik gombbal kell hangsávot és feliratot váltani?
feliratot j gombbal
hangsávváltás pedig nekem általában csak .mkv file-oknál szokott működni és a # -re vált át
(vagyis magyar billentyűzeten 'AltGr+X')
ThX
 


Flaser

Quote from: noriko on 2006-04-10, 19:48:22
Quote from: Cobra on 2006-04-10, 19:03:26
Cpu-Z-vel tudod megnzéni pl, hogy milyen processzorod van.
Arigato!!!! a második nyert, jól tippeltem  :smile:
és arigato kikuchiyo a felvilágosításért! az informatika számomra egy nagy űr...

Ezzel még a szakmabeliek is így vannak, csak őket már elnyelte.
Ki milyen frontendet használ Win32 rendszeren? (...vagy nem használ akárcsak én) Megéri ezekkel szórakozni?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

kikuchiyo

Total Commandert ;)
Failure is the default option

Moha


Selmo


A tökéletesség unalmas.

ArchElf

Quote from: Selmo on 2006-04-25, 02:34:31
Quote from: Moha on 2006-04-25, 02:20:36
Quote from: kikuchiyo on 2006-04-24, 23:56:49
Total Commandert ;)
Én szintén. :D
Én is beállok a sorba. :lol:
Total Commander, mint frontend??? Vagy én értettem félre valamit?
Én mint filemanager használom a TC-t : :wtf:

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Fazék

Quote from: ArchElf[HUN] on 2006-04-30, 02:03:15
Total Commander, mint frontend??? Vagy én értettem félre valamit?
hát úgy idézőjelben "frontend", szóval kiraktak a TC-ben a fölső menüsorba egy-két(-három) mplayer parancsikont, különböző paramétersorokkal és azt használják a videó file-ok elindítására mplayer-rel, vagyis nem használnak frontend-et, mert fölöslegesnek tartják :)

via_mala

Quote from: Fazék on 2006-04-30, 03:32:35
Quote from: ArchElf[HUN] on 2006-04-30, 02:03:15
Total Commander, mint frontend??? Vagy én értettem félre valamit?
hát úgy idézőjelben "frontend", szóval kiraktak a TC-ben a fölső menüsorba egy-két(-három) mplayer parancsikont, különböző paramétersorokkal és azt használják a videó file-ok elindítására mplayer-rel, vagyis nem használnak frontend-et, mert fölöslegesnek tartják :)
Pontosan!
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

wiggen

Hello az lenne a kérdésem, hogy wondows alatt rá lehet e bírni az Mplayert fejlettebb feliratok kezelésére, mint pl az ass? Nekem ez az 1 dolog nagyon hiányzik jelen pillanatban. Ha nincs felirat, vagy beégetett, vagy nem formázott tuti ezt használom, de ha már valaki vette a fáradtságot, hogy szépen beformázza a feliratot, akkor jobb szeretem úgy nézni. Örűlnék neki, ha nem kellene 2 lejátszót használnom :)

kikuchiyo

Úgy tudom, alapból nem képes rá.
Állítólag van egy patch, ami megtanítja az mplayert a teljes értékű SSA-kezelésre, de nem tudok róla közelebbit.
Failure is the default option

wiggen

Mielőtt itt járatom a számat én is rákereshettem volna  :G
Valóban folyamatban van 1 patch fejlesztése ami támogatná az ass-t, de még kézzelfogható eredménye nincs sajna.

kikuchiyo

...viszont már egy hete van új hivatalos Mplayer!
Itt!

Failure is the default option

wiggen

Nekem is az van már fent, de túl sok változást még nem érzékeltem, ami engem érintene.  Eddig :cool:

Fazék

Quote from: wiggen on 2006-06-20, 00:45:05
Nekem is az van már fent, de túl sok változást még nem érzékeltem, ami engem érintene.  Eddig :cool:
én úgy vettem észre, hogy nekem immár végre nem késik a kép a wmv file-okban... legalábbis az ftp-ről leszedett P4-esekre optimizált verzióban rendszeresen csúszott a wmv file-okban a kép, de most lecseréltem erre az új verzióra és immár gond nélkül lejátszik mindent.

kikuchiyo

...nálam viszont bugosnak t?nik ez a pre8.

A windowsos el?re lefordított mplayer 1.0pre8-at használom, és vo=gl és gl2 videokimenet használatakor a köv. probléma jelentkezik:
- Ha fs=no van a configban, a video megjelenik egy szép ablakban a képerny? közepe táján (megfelel? méretben és képaránnyal). Teljes képerny?re váltás, majd visszaváltás után visszakapom az ablakot, de most már vagy 50 pixellel magasabb, azaz a képarány eltorzul. Újabb váltás: az ablak újabb 50 pixellel magasabb lesz.
- fs=yes esetén még durvább: teljes képerny?n indul a lejátszás, de megnyomva az f-et kapok egy kis ablakot, aminek 0 a magassága és kb. 100 pixel a szélessége. f újra: teljes képerny?, f még egyszer: visszajön a kis ablak, kb. 50 pixellel magasabban. minden további váltáskor magasabb lesz valamivel.

Kipróbálnátok esetleg, hogy nálatok is így viselkedik-e?
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-21, 20:51:31
Kipróbálnátok esetleg, hogy nálatok is így viselkedik-e?
Nem, nálam directx, gl és gl2 esetén is rendben van.
Viszont semmilyen fs= akármi nincs a konfig fájlomban. Lehet, hogy a defaultja nem yes és nem no, és ezért az van nálam, és csak abban az esetben nincs gond? Mire jó egyáltalán ez az fs?

kikuchiyo

fs: FullScreen.
Failure is the default option

Nevl

ÖÖÖ biztos volt már róla szó, de nem megy a h264-es fileok lejátszása. MPC-t (Media Player Classic) használok, DivX, Xvid AC3 ill. egy matroska pack van fenn, de az MPC nem tudja lejátszani a file-t, csak az audio stream jön be. Próbáltam leszedni codeket hozzá, de egyik se segített.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

kikuchiyo

Akkor ezt miért ide írod?

Ha valóban a topik címében szereplő lejátszót használnád, az vinné a h264-et gond nélkül.
Failure is the default option

Nevl

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-30, 12:58:10
Akkor ezt miért ide írod?

Ha valóban a topik címében szereplő lejátszót használnád, az vinné a h264-et gond nélkül.

Fejvakarás... valóban :D
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

kikuchiyo

Közben lehet örülni, mert az SSA/ASS patch bekerült az SVN repository-ba, tehát aki most fordít friss mplayert linuxon, az már ki is próbálhatja a teljes értékű SSA-kezelést...
A következő hivatalos verzióba is vsz. bekerül ez a feature, de az nem biztos, hogy windows alatt is működni fog.
Failure is the default option

Frenkie

HI!

Vannak olyan fájlok amiket csak az mplayer játszik le. Van valami codec amivel ezeket mondjuk a bsplayer is lejátszaná, vagy ezeket tényleg csak az mplayer tudja lejátszani?

köszi
Frenk
Frenkie@Tóth Tamás
Online Portfolio