Main Menu

MPlayer

Started by zsozso, 2004-01-13, 23:31:20

Previous topic - Next topic

Curry`

Hali. Lenne egy kis gáz.. mikor megnyitok egy linket amin video van, akkro kapok egy hibaüzenetet hogy: "Cannot create DirectShow player" Aki tudja mi a megoldás az válaszoljon léccci, köszi :)

kikuchiyo

Milyen video van azon a linken?

WMV?

Ha igen: Esetleg próbáld meg azt, hogy (miután a teljes kodekcsomagot leszedted az mplayer honlapról és kitömörítetted az (mplayer-gyökér)/codecs könyvtárba) letöltöd azt a bizonyos videót, és parancssorból kiadod az
mplayer -vc wmvdmo video_neve.wmv parancsot.
Failure is the default option

kikuchiyo

Kipróbáltam az innen letölthető legújabb mplayert, és jelentem, windows alatt is működik (félig) az ASS feliratok kezelése!

A színezés és a pozicionálás rendben van, még a karaoke is, de a betűtípusokat sajnos nem jeleníti meg helyesen. Ehhez sajnos fontconfig kéne, amit nem tudom, hogy lehet windows alatt beizzítani.
Failure is the default option

Lythis

#363
jó, szereztem mplayer-t mert volt amit csak ez volt hajlandó lejátszani. Mivel azonban most ismerkedek csak vele, ezért a segítségeteket kérném:
hogy váltok OGM-ben hangsávot vele? Elvben asszem #-vel, de hiába fekszem rá az altgr+x kombinációra, nem reagál semmit.
A másik: hogy adok meg neki paramétereket? pl hangsávváltáshoz, hogy milyen feliratokat használjon.. ilyenek (korábban említett -slang -alang, és hasonló nyalánkságokra gondolok).
Emellett: system32-be csináltam neki m.bat file-t, hogy m paranccsal lehessen indítani totalcommanderből, viszont úgy reagál, mintha natúr az mplayert indítanám el, és ezért kb rögtön be is zár. Mit ronthattam el benne?
Előre is thx.

Próféta

Quote from: Lythis on 2006-08-18, 21:08:47
jó, szereztem mplayer-t mert volt amit csak ez volt hajlandó lejátszani. Mivel azonban most ismerkedek csak vele, ezért a segítségeteket kérném:
hogy váltok OGM-ben hangsávot vele? Elvben asszem #-vel, de hiába fekszem rá az altgr+x kombinációra, nem reagál semmit.
A másik: hogy adok meg neki paramétereket? pl hangsávváltáshoz, hogy milyen feliratokat használjon.. ilyenek (korábban említett -slang -alang, és hasonló nyalánkságokra gondolok).
Én se nagyon értek hozzá, de favágó megoldás: betöltéskor mplayer a konzolra kinyomja az összes video/audio/feliratsávot névvel együtt. Ha nem jó az alapértelmezett, szépen kilépsz, és "-aid 2" "-sid 1" stb. kapcsolókkal tudod változtatni, hogy melyik sáv legyen aktív. A legjobb, hogy a sávok listázásakor rögtön kiírja, melyikhez milyen kapcsoló kell.
QuoteEmellett: system32-be csináltam neki m.bat file-t, hogy m paranccsal lehessen indítani totalcommanderből, viszont úgy reagál, mintha natúr az mplayert indítanám el, és ezért kb rögtön be is zár. Mit ronthattam el benne?
Előre is thx.
1. a bat-ban ez legyen: ...sdfbláblásdfsd\mplayer.exe %1 %2 %3 %4 %5 %6 %7 %8 %9
A százalékok a bat saját parancssori paramétereire hivatkoznak, így szépen átpasszolod őket az mplayernek
2. nem a system32 a legjobb hely erre szvsz. Inkább rakd egy másik könyvtárba, és azt tedd be all users / kedvenc usered PATH körny. változójájába. A másik könyvtár akár lehetne az mplayer saját könyvtára is, vagy egy BATCH gyűjtőkönyvtár.
3. Ha simán az mplayer könyvtáárát teszed PATH-ba, akkor ezzel a bat-tal csak annyit spórolsz, hogy a 'player'-t be kelljen írni...
4. totalcommanderbe speciel toolbar gombot is lehet rakni, hogy az 'm'-et se kelljen beütni...

Egyébként ha gondolod, kipróbálhatsz valamilyen indító felületet is hozzá, pl "Mplayer Starter Frontend" by Deje. Ezt mindjárt asszociálni is lehet az .avi, .ogm, stb. fájlokkal...

Lythis

Quote from: Próféta on 2006-08-18, 21:48:15

Én se nagyon értek hozzá, de favágó megoldás: betöltéskor mplayer a konzolra kinyomja az összes video/audio/feliratsávot névvel együtt. Ha nem jó az alapértelmezett, szépen kilépsz, és "-aid 2" "-sid 1" stb. kapcsolókkal tudod változtatni, hogy melyik sáv legyen aktív. A legjobb, hogy a sávok listázásakor rögtön kiírja, melyikhez milyen kapcsoló kell.
őő.. eddig ok, de ezeket holazistenbe/hogyan írom be neki?
Quote1. a bat-ban ez legyen: ...sdfbláblásdfsd\mplayer.exe %1 %2 %3 %4 %5 %6 %7 %8 %9
A százalékok a bat saját parancssori paramétereire hivatkoznak, így szépen átpasszolod őket az mplayernek
saját parancssori paramétereire? ok, és ez mit takar? írogassak még neki be a bat-ba mindenfélét?
Quote2. nem a system32 a legjobb hely erre szvsz. Inkább rakd egy másik könyvtárba, és azt tedd be all users / kedvenc usered PATH körny. változójájába. A másik könyvtár akár lehetne az mplayer saját könyvtára is, vagy egy BATCH gyűjtőkönyvtár.
nekem mindegy hol van, csak működjön
Quote3. Ha simán az mplayer könyvtáárát teszed PATH-ba, akkor ezzel a bat-tal csak annyit spórolsz, hogy a 'player'-t be kelljen írni...
halálmindegy volt, csak be tudjam írni tc parancssorba kapcsolókkal, és ez az, amit nem hajlandó megvalósítani
Quote4. totalcommanderbe speciel toolbar gombot is lehet rakni, hogy az 'm'-et se kelljen beütni...
már beraktam, viszont nem tudom hol vágjam hozzá a kapcsolókat...

Próféta


C:\Player\MPlayer\mplayer.exe D:\Video\ANIME\TeXhnolyze\[a4e]Texhnolyze_01[divx5.1.1].ogm -aid 1 -sid 0
C:\player\mplayer\mplayer D:\Video\Caché\Caché.avi -sub Cache.FRENCH.DVDRiP.XViD-ChauSSeTTe.srt

Az egyikben az 1. audio csatornával, nulladik felirat csatornával nyitottam meg egy fájlt, a másodikban külső feliratfájllal.
total cmd-ben hasznos tipp: ha a kurzorsor a lejátszandó fájlon áll, akkor Ctrl+Shift+Enter bemásolja a fájl teljes elérési útját a parancssorba (Ctrl+Enter csak a fájlnevet). Szóval kvázi annyit kell beírnod, hogy mplayer, meg egy billentyűnyomás, meg esetleg pár paraméter.
Remélem jól értettem a problémádat.

Viszont továbbra is ajánlok valami frontendet. Ha másra nem, a paraméterezés megtanulására nagyon jó :) De én lustaságból amúgy is használom :)

Quote from: Lythis on 2006-08-18, 23:16:10
Quote4. totalcommanderbe speciel toolbar gombot is lehet rakni, hogy az 'm'-et se kelljen beütni...
már beraktam, viszont nem tudom hol vágjam hozzá a kapcsolókat...
Ezt én se, erről kérdezd azokat, akik használják..

via_mala

Quote from: Lythis on 2006-08-18, 21:08:47
jó, szereztem mplayer-t mert volt amit csak ez volt hajlandó lejátszani. Mivel azonban most ismerkedek csak vele, ezért a segítségeteket kérném:
mPlayer gyorstalpaló

Remélem tudtam segíteni.  :lazza:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Lythis

Quote from: via_mala on 2006-08-18, 23:46:33
Quote from: Lythis on 2006-08-18, 21:08:47
jó, szereztem mplayer-t mert volt amit csak ez volt hajlandó lejátszani. Mivel azonban most ismerkedek csak vele, ezért a segítségeteket kérném:
mPlayer gyorstalpaló

Remélem tudtam segíteni.  :lazza:
jahm, kösz  :merci:

wiggen

Az érekelne tud e valaki olyan paraméterről amivel a többi ablak fölött tudom tartani a lejátszót?
Remélem van ilyen, mert nagyon kéne :)

Fazék

Quote from: wiggen on 2006-09-07, 08:54:59
Az érekelne tud e valaki olyan paraméterről amivel a többi ablak fölött tudom tartani a lejátszót?
Remélem van ilyen, mert nagyon kéne :)
-ontop

Randal

kikuchiyo:

A GITS SAC 1-ben a readme-ben rosszul adtad meg a feliratcsík paramétereit:
vf=expand=0:-80:0:0:1
Legalábbis nekem nem működött, csak a via_mala féle:
-vf expand=0:-50:0:0:

Ez nem lecseszés, csak gondoltam szólok, hogy tudj róla, ha javítani akarod.
Amúgy köszönet a feliratokkal való dolgozásért:)
A 8-13 részek nekem Tachikoma Specialokkal együtt vannak meg:)

via_mala

Quote from: Randal on 2006-09-07, 18:46:18
kikuchiyo:

A GITS SAC 1-ben a readme-ben rosszul adtad meg a feliratcsík paramétereit:
vf=expand=0:-80:0:0:1
Legalábbis nekem nem működött, csak a via_mala féle:
-vf expand=0:-50:0:0:

Ez nem lecseszés, csak gondoltam szólok, hogy tudj róla, ha javítani akarod.
Amúgy köszönet a feliratokkal való dolgozásért:)
A 8-13 részek nekem Tachikoma Specialokkal együtt vannak meg:)
Semmi különbség a hatásban, csak a kikuchiyo-féle megoldás a config-állományba írva működik, az enyém meg futási paraméterként.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Randal

Ja, értem, akkor hülye vagyok :lame:
Ugyanis én azt a futási paraméterbe próbáltam írni, nem a configba :oops:

kikuchiyo

QuoteA 8-13 részek nekem Tachikoma Specialokkal együtt vannak meg:)

Sajnos le kellett vágnom erről az öt (vagy hány) részről őket, mert csak így fért fel 2 DVD-re a cucc. Lehetett volna annyi eszem, hogy az eredeti formájában töltsem fel, de nem volt.

BTW a legújabb mplayerek használatakor már nincs szükség a -vf expand-os cselezésre, ha az alsó fekete sávba akarod tenni a feliratot, megcsinálja magától. Legalábbis teljes képernyőn, vo=gl használatakor.
Failure is the default option

Cloud

van egy kis gondom az mplayer-rrel.Az a gondom hogy, amikor felrakok egy DVD-t a gépre(Video_ts, Audio_ts könyvtár ugye)és onnan akarom elindítani mplayerrel, akkor kb 35 perc után kilép a program. Ez miért van?

via_mala

Quote from: Cloud on 2006-09-08, 14:39:05
van egy kis gondom az mplayer-rrel.Az a gondom hogy, amikor felrakok egy DVD-t a gépre(Video_ts, Audio_ts könyvtár ugye)és onnan akarom elindítani mplayerrel, akkor kb 35 perc után kilép a program. Ez miért van?
Mert te csak valszeg egy chapter-t nézel meg, ha direkt egy állományra indítod el a lejátszást.
DVD-t így kell lejátszni vele:
mplayer dvd://[title | [start_title]−end_title ] [options]

Konkrétan nálam a "J:" drive a DVD, és így tudok DVD-t lejátszani Windows alatt:

mplayer -dvd-device J:\ dvd://
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

wiggen

Még 1 kérdésem lenne: Ki lehet e kapcsolni az ablakot az infókkal, hogy csak a videó ablaka látszódjon?

kikuchiyo

Leviszed a tálcára ;)

(Egyébként meg lehetne csinálni, ha úgy fordították volna...
Alternatívaként használhatod a grafikus kezelőfelületet.)
Failure is the default option

Cloud

Quote from: via_mala on 2006-09-08, 22:16:45
Quote from: Cloud on 2006-09-08, 14:39:05
van egy kis gondom az mplayer-rrel.Az a gondom hogy, amikor felrakok egy DVD-t a gépre(Video_ts, Audio_ts könyvtár ugye)és onnan akarom elindítani mplayerrel, akkor kb 35 perc után kilép a program. Ez miért van?
Mert te csak valszeg egy chapter-t nézel meg, ha direkt egy állományra indítod el a lejátszást.
DVD-t így kell lejátszni vele:
mplayer dvd://[title | [start_title]−end_title ] [options]

Konkrétan nálam a "J:" drive a DVD, és így tudok DVD-t lejátszani Windows alatt:

mplayer -dvd-device J:\ dvd://


Lehetséges....

amúgy miután felmásolom a vinyóra a DVD-t,(csak simán a c:\mplayer könyvtárba bele a VIDEO_TS) beírom ezt:
mplayer -dvd -device /mplayer    .Elindul a film és akkor lép ki kb fél óra után... :Eztneked:

kikuchiyo

Milyen hibaüzenettel lép ki?

Egyébiránt pedig érdemes lenen megnézni, hogy jó-e az a DVD... először másik lejátszóval, aztán valami DVD-szerkesztővel, pl. PGCEdit-tel.
Failure is the default option

via_mala

Quote from: kikuchiyo on 2006-09-18, 23:18:40
Milyen hibaüzenettel lép ki?

Egyébiránt pedig érdemes lenen megnézni, hogy jó-e az a DVD... először másik lejátszóval, aztán valami DVD-szerkesztővel, pl. PGCEdit-tel.
Sajna nekem is ezt csinálja a gyári "Holtsáv" DVD-mmel. 48 perc után lép ki. Egy másik DVD-vel viszont kereken 30 perc után lépett ki. Nincs hibaüzenet, egyszerűen kilép. Illetve lehet, hogy van, de mivel bezáródik a konzol, ezért nem látszik. Lehet, hogy meg kéne próbálkozni az
mplayer -dvd-device J:\ dvd://1-1000
paranccsal, hátha az ráerőlteti, hogy az összes darabot lejátsza.

QuoteKi lehet e kapcsolni az ablakot az infókkal, hogy csak a videó ablaka látszódjon?
Nem találtam ilyen opciót, de nálam az mPlayer ikonja úgy van beállítva, hogy minimalizált ablakban fusson.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Cloud

thx.
Még egy kérdés:

Mekkora az a MINIMUM gép ami kell az mplayer-hez?
Nekem ősrégi P2 celeron 290 mhz(húzva van :lol:) 128 mb ram, Matrox millenium g200 8 mb vram.
Gondolom ezen még nem megy normálisan.

zsozso

Quote from: Cloud on 2006-09-19, 15:28:56
thx.
Még egy kérdés:

Mekkora az a MINIMUM gép ami kell az mplayer-hez?
Nekem ősrégi P2 celeron 290 mhz(húzva van :lol:) 128 mb ram, Matrox millenium g200 8 mb vram.
Gondolom ezen még nem megy normálisan.
Attol fugg mivel matrox vgad van ezert szerintem 800x600 as xvid/divx meg menni fog. h264/x264 nem.
Death is the only redemption

Cloud

 :merci:
Amúgy valamit  át lehet állítani a config fájlban hogy azért valamivel gyorsítsam a lejátszást ha mégis akadozna egy kicsit?(este fogom kipróbálni, szal még nem bizos hogy akadni fog de jobb megijedni mint félni.)

Zsozso

ogm,mkv -------->ezeket is lejátsza majd?

zsozso

Nemart az mga drivert hasznalni, es igen mkv,ogm meg mindig csak container formatum.
Death is the only redemption

Cloud

Nos úgy néz ki nincs nálam szerencsétlenebb ember.....
Ez van nekem:
Pentium Celeron 2 291 Mhz 128ram Matrox Mill.g200 8vram
MPlayer 1.0pre 7-3.4.2.
Winfos ME
TEgnap este kipróbáltam az én "megaerős" gépemen az mplayert.
Több típusu filmel is próbálkoztam.Amikor elindítom az mplayer a film is elindul de iszonyatosan szaggat + kiírja valahol középen:
<vo_directx><ERROR> Your card doesn't support overlay.
Belenézek config fájlba:
vo=directx
#dr=yes
ao=dsound
autosync=100
frtamedrop=yes
quiet=yes
subfont-autoscale=0
subfont-text-scale=16
cache=4096
autoq=6
#vf=pp
sub-fuzzines=1
fs=yes
.
.
Config elejét átírom:
vo=winvidix
kiírja:
No vidix driver name provided probing available ones ( -v option for details)!
[mga] Found MGA G200 AGP
Matrox MGA G200/G400/G450 YUV Video Interface v2. 01 (c)  Aaron Holtzman & A'rpi
[mga] detected RAMSIZE is 8mb
cannot open driver, error = 00000002

ISTENEM VALAKI NORMÁLISAN ÉRTHETŐEN ÉS RÉSZLETESEN MONDJA EL HOGY MIT CSESZTEM EL MERT TUTI HOGY BEKATTANOK HA NEM LEHET SEMMIT SEM CSINÁLNI!!!!!!!!!!!444
THX

Cobra

Nem lehet, hogy a 8Mb vram kevés neki?
Illetve lehet hiányzik a megfelelő driver az Mplayerből.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Egy ismerősöm azt mondta hogy Windows alatt nem is fogom tudni az MPlayerhez a Matrox kártyámat.
Azt javasolta hogy telepítsek Linuxot.(Csakhogy én Linuxot  életemben csak 1x láttam nem is nagyon értek hozzá meg nem is tudom kezelni. :oops:)Lehetséges hogy igaza van?
Mert akkor nekem végem... :bruhuhu: :bruhuhu: :bruhuhu:

zsozso

Quote from: Cloud on 2006-09-20, 13:59:01
Egy ismerősöm azt mondta hogy Windows alatt nem is fogom tudni az MPlayerhez a Matrox kártyámat.
Azt javasolta hogy telepítsek Linuxot.(Csakhogy én Linuxot  életemben csak 1x láttam nem is nagyon értek hozzá meg nem is tudom kezelni. :oops:)Lehetséges hogy igaza van?
Mert akkor nekem végem... :bruhuhu: :bruhuhu: :bruhuhu:

Rakjal fel vmi user friendly linuxot. Az me-nel mindenkeppen jobb, es 1bol fog menni a matrox driver. :p
Death is the only redemption