Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Fazék

ez a Pókember 3 egy vicc :haha:
kár hogy nagyon rossz vicc :)
az első két résznek még elnéztem a bénázásait.
de ez a harmadik már nálam is leverte a lécet.
emo-nazi-peter vmi halálosan rossz

és még 45 perc van hátra a filmből...

Solid Snake


kelvor

Ne is mond, hatalmas csalódás volt a Pókember 3 anno. Idegtépően szar jelenetek tömkelege. Viszont most jövök a moziból és az Iron Man tényleg jó volt, várom a folytatást.  :smile:

Én


Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soldier

Quote from: kelvor on 2008-05-04, 00:31:31
Viszont most jövök a moziból és az Iron Man tényleg jó volt, várom a folytatást.  :smile:

:tezsvir:

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Quote from: Fazék on 2008-05-04, 00:14:35
ez a Pókember 3 egy vicc :haha:
kár hogy nagyon rossz vicc :)
az első két résznek még elnéztem a bénázásait.
de ez a harmadik már nálam is leverte a lécet.
emo-nazi-peter vmi halálosan rossz

és még 45 perc van hátra a filmből...
A végén van a legjobb, a "hősiesen ellibbenek az amerikai zászló előtt". Ott az fél fél moziterem felnyögött szönyülködésében.  :haha:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Solid Snake


Dreamcleaver

#5169
Quote from: Solid Snake on 2008-05-05, 23:12:09
Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-05, 18:36:55
Diary of the Dead

Szar.

Aww.  :ejj:

Bővebben?

Klissé-halmaz kézikamerás "dolumentumfilm" szemszögből. Egész jól indít, de dög unalommá válik. A főszereplő csávó pl teljesen megszálllott lesz, hogy megmutassa az embereknek az igazságot, mert a híreket manipulálják (Fight the powaaa!!!). Ez kb azt jelenti, hogyha egy társát betámadja egy zombi, akkor nem hajlandó neki segíteni, hanem ugrál körülötte a kamerával és beszól, hogy "sry de ezt fel kell vennem"...És persze az emberek hű de gonoszok, egymás farkasai stb stb. Amikor a prof meg elhatározta, hogy egy jó kis magnum (vagy mifene volt) helyett ő inkább az íjjat és nyilat választja a zombivadászatra, na ott kész voltam. Felejtős szvsz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Én

Quote from: Ramiz on 2008-05-07, 10:34:05
A börtönös témához amúgy alapfilm a DAS EXPERIMENT.
Jó film, csak marhára nem úgy történt IRL (nem is baj)

Fazék

Quote from: Én on 2008-05-07, 12:13:45
Quote from: Ramiz on 2008-05-07, 10:34:05
A börtönös témához amúgy alapfilm a DAS EXPERIMENT.
Jó film, csak marhára nem úgy történt IRL (nem is baj)
:wtf:
nem azt írták a filmnél, hogy 100%-ban így történt, hanem hogy valós eseményeken alapszik. ez meg egy elég tág mozgásteret biztosító általánosan használt kifejezés.
de amúgy pedig lazán elhiszem, hogy igen, így is történhetett volna.

Nakedape

Quote from: Fazék on 2008-05-07, 12:17:28
Quote from: Én on 2008-05-07, 12:13:45
Quote from: Ramiz on 2008-05-07, 10:34:05
A börtönös témához amúgy alapfilm a DAS EXPERIMENT.
Jó film, csak marhára nem úgy történt IRL (nem is baj)
:wtf:
nem azt írták a filmnél, hogy 100%-ban így történt, hanem hogy valós eseményeken alapszik. ez meg egy elég tág mozgásteret biztosító általánosan használt kifejezés.
de amúgy pedig lazán elhiszem, hogy igen, így is történhetett volna.

bbc-n ment egy ilyesmi kísérlet sorozat, de azok angolok voltak , túl udvariasak voltak.. :)

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2008-05-07, 12:19:20
Quote from: Fazék on 2008-05-07, 12:17:28
Quote from: Én on 2008-05-07, 12:13:45
Quote from: Ramiz on 2008-05-07, 10:34:05
A börtönös témához amúgy alapfilm a DAS EXPERIMENT.
Jó film, csak marhára nem úgy történt IRL (nem is baj)
:wtf:
nem azt írták a filmnél, hogy 100%-ban így történt, hanem hogy valós eseményeken alapszik. ez meg egy elég tág mozgásteret biztosító általánosan használt kifejezés.
de amúgy pedig lazán elhiszem, hogy igen, így is történhetett volna.

bbc-n ment egy ilyesmi kísérlet sorozat, de azok angolok voltak , túl udvariasak voltak.. :)



654 nappal a kísérlet kezdete után:
"- Uram, kérhetnék több tejet a teámba?
- Sajnálom, miszter rab, de ennyi a fejadagja, kérem bocsásson meg nekem, amiért nem adhatok többet."

Németeknél tudjuk, mi történt (volna).

Magyaroknál, húsz másodperccel a szabályok ismertetése és a szerepek kiosztása után:
"- Lehugyozlak, köcsög! Nyald tisztára a cipőm, kurvaszáááád!"


12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Quote from: Fazék on 2008-05-07, 12:17:28
Quote from: Én on 2008-05-07, 12:13:45
Quote from: Ramiz on 2008-05-07, 10:34:05
A börtönös témához amúgy alapfilm a DAS EXPERIMENT.
Jó film, csak marhára nem úgy történt IRL (nem is baj)
:wtf:
nem azt írták a filmnél, hogy 100%-ban így történt, hanem hogy valós eseményeken alapszik. ez meg egy elég tág mozgásteret biztosító általánosan használt kifejezés.
Tisztában vagyok vele, csak megjegyeztem. BTW én arra számítottam, hogy nem lesz ennyire eldurvítva, de hát így lett látványos meg sokkoló, meg minden, ami köll.

Próféta

Yup, a népnek vér kell :)
Annyira azért nem alapfilm, de jópofa volt. Berus örök élmény  :__devil:

Ramiz

Quote from: Én on 2008-05-07, 16:46:21
Tisztában vagyok vele, csak megjegyeztem. BTW én arra számítottam, hogy nem lesz ennyire eldurvítva, de hát így lett látványos meg sokkoló, meg minden, ami köll.

Nem is volt annyira eldurvítva. Szikár, komor, igazi német film. Bejövősek ezek nekem nagyon is. (Experimenten kívül közelmúlt német terméséből még kötelező a Der Untergang és a Das Leben Der Anderen - kihagyhatatlan művek. De azokat már úgyis látta mindenki.) Egyszer láttam viszont egy Hetedik-szerű (klón?), de nekem annál érdekesebb Tattoo című filmet, csak még nem sikerült leszednem sehonnan.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-05-07, 19:19:07Der Untergang és a Das Leben Der Anderen - kihagyhatatlan művek. De azokat már úgyis látta mindenki.)
Szégyellem magam, nem, csak a Das Experimentet. Majd egyszer.
Ide jön be kikuchiyo észrevétele a halmozódó "feladatokról".

Ramiz

#5178
Quote from: Próféta on 2008-05-07, 19:21:43
Quote from: Ramiz on 2008-05-07, 19:19:07Der Untergang és a Das Leben Der Anderen - kihagyhatatlan művek. De azokat már úgyis látta mindenki.)
Szégyellem magam, nem, csak a Das Experimentet. Majd egyszer.
Ide jön be kikuchiyo észrevétele a halmozódó "feladatokról".

Ne szégyelld magad! Igazából csak azért írtam oda a "látta mindenkit", hogy kikuchiyo, a Blikkes tudósman, ne nácizzon ide rögtön, hogy "azt már rég láttuk, köcsög". :D

De tényleg kiváló filmek amúgy, és pont jól jönnek manapság, amikor (1) az amerikai "történelmi fantasy"-dömping hatására kezdjük elfelejteni, hogy jó történelmi filmeket is lehet készíteni, (2) az európai filmgyártás a béka segge alatt van. És akkor jönnek a fantáziátlan, a vérciki Cobra 11-et szériában ontó németek, és kirukkolnak rögtön két olyan történelmi filmmel, ami lassan már alapműnek számít és oktatási anyag kéne legyen minden filmes egyetemen, plusz olyan gyönyörűen beletenyerelnek a legnagyobb kvázi-tabu témákba, amik - közhely, de muszáj - nálunk profin a szőnyeg alá lettek söpörve, államilag-kultúrelitileg, azóta is. Szóval: ihaj! Ne hagyjátok ki őket. Mindkettő fukkin' zseniális.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-05-07, 19:19:07
Egyszer láttam viszont egy Hetedik-szerű (klón?), de nekem annál érdekesebb Tattoo című filmet, csak még nem sikerült leszednem sehonnan.
http://www.torrentz.com/f38373d39eab97bc44ccff1c7dbd2c4b77e1d06b ?


Ramiz

Quote from: Zsiga on 2008-05-07, 22:16:24
Quote from: Ramiz on 2008-05-07, 19:19:07
Egyszer láttam viszont egy Hetedik-szerű (klón?), de nekem annál érdekesebb Tattoo című filmet, csak még nem sikerült leszednem sehonnan.
http://www.torrentz.com/f38373d39eab97bc44ccff1c7dbd2c4b77e1d06b ?

Most kerestem rá újra (két éve először), amikor leírtam a fentieket. Szóval kösz, megtaláltam. :) Jó lesz majd a sorozatgyilkosos filmmaratonhoz. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

chilip

#5182
ajánlom mindenki figyelmébe a szellem és a sötétség című kalandfilmet 1996ból Val Kilmer-rel a főszerepben. 2 oroszlánról szól, akik munkásokat kezdenek gyilkolni, és jön a vadász és leszedi őket :D rég nem láttam a filmet de úgy emlékszem hogy nagyon jó hangulata volt, úgyhogy lekaparom még1x és megnézem  :jee: régebben kazettáról nemegyszer megnéztem már, csak ne az emlékeim szépítsenek a dolgon :lul:

sirtomi

Quote from: chilip on 2008-05-07, 23:56:55
ajánlom mindenki figyelmébe a szellem és a sötétség című kalandfilmet 1996ból Val Kilmer-rel a főszerepben. 2 oroszlánról szól, akik munkásokat kezdenek gyilkolni, és jön a vadász és leszedi őket :D rég nem láttam a filmet de úgy emlékszem hogy nagyon jó hangulata volt, úgyhogy lekaparom még1x és megnézem  :jee: régebben kazettáról nemegyszer megnéztem már, csak ne az emlékeim szépítsenek a dolgon :lul:
Jé van ilyen film? Bár ilyen sztorikból lehet is csinálni :D

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Fazék

#5185
16 Blocks
vmi nagyon gyengére számítottam és sikerült meglepnie. lekötött, izgultam. egyszer érdemes lehet megnézni, ha valaki még nem unja Bruce Willis-t, a lecsúszott, alkoholista zsaru szerepében :)

szerk:
Ádám almái

meg mernék esküdni, hogy Nakedape nekem ezt fergeteges filmként ajánlotta, vígjátékként. persze vannak kétségeim, mert néha nehéz figyelni rá hosszabban. :__devil: (:redface:)
szóval nem kicsit meglepett ezután a film. mert spec ez sztem egy kőkemény dráma. persze vannak benne tényleg fergeteges jelenetek is, de én inkább az emberi lélekmarcangolós részét tudtam igazán értékelni. a színészek zseniálisak.
nagyon jó film, csak ajánlani tudom.

Ramiz

Speed Racer

Nem tudom, mit mondjak. Holnapra cikk kéne, de fogalmam sincs, hogy mi ez: az ízléstelenségnek állított zseniális, a hollywoodi családi filmeken gúnyolódó oltár (mit oltár: katedrális), vagy egy totálisan félrecsúszott gusztustalan cukros-tejszínhabos rózsaszín zselékupac. Az biztos, hogy ki fog alakulni a maga masszív rajongótábora, egész egyszerűen mert annyira szélsőséges, de pokoli megterhelő volt végignézni. Folyamatosan a szégyenérzet kerülgetett közben, általában az ócska poénok, iszonyú cinkes, kiszámítható fordulatok és a csillogó-villogó, egy öt évvel ezelőtti, gyerekeknek szánt számítógépes játékot idéző látványvilág miatt, olykor pedig amiatt, hogy egy-egy másodpercre mégiscsak működni tudott a recept.

Ízelítő: http://ca.youtube.com/watch?v=yJpGiX-2DIs
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Azt vedd figyelembe, hogy ez a film az azonos című animének akar emléket állítani.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-14, 12:21:05
Azt vedd figyelembe, hogy ez a film az azonos című animének akar emléket állítani.

Figyelembe vettem, azaz nagy ívben lesz.rom. :D A gusztustalan látvány- és színvilágnak, effekteknek és gyökér poénoknak csak a kb 20%-a tudható be az "animés stílusnak", és még az is béna. Sokkal több emészthetetlen mócsingot dobtak bele a mixerbe... Lásd a cikket holnap.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

#5189
The New Guy
Rettenetesen klisés alaphelyzet: a magas vékony lúzer új suliba kerül, ahol azt hiszi ő lesz a fasza gyerek, de_még_sem. Ebből azt gondoltam, hogy egy átlagos szórakoztató amerikai tinivígjáték lesz, de ez a cucc annyira meg van tömve lulzzal, hogy az hihetetlen. A gyereknek eltörik a farkát, börtönbe kerül, ahol kemény csávót a faragnak blőle, az új suliban ő lesz a faszagyerek, a legjobb csajok zúgnak bele etc etc, de végig, és főleg a végén vannak olyan váratlan dolgok, hogy hihetetlen. :D Mivel jól szórakoztam, szerepel benne Eliza Dushku (ráadásul főszereplő, OMG INSTAWIN), és a végén még The Hoff is felbukkan, kap 8/10-et.
in b4 hormonkerge kisiskolás