Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Mosomedve jott, latott, aztan felmenekult a villanypoznara, kesobb lemenekult rola es tavozott. Mi meg rohogtunk. A kutyak meg jol szorakoztak.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Makos

Jóllátom hogy fejjellefelé "menekült"? :D

Kvikveg

Quote from: Makos on 2011-02-24, 01:58:26
Jóllátom hogy fejjellefelé "menekült"? :D
Jaja. :D
Es eleg gyorsan leert, kozben persze kaparaszo hangokat lehetett hallani ahogy kapaszkodott a karmaival, szoval nem egy ninja.
Gondolom a felmenoi elo fakon csinaltak ugyanezt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Európai carpooling tapasztalata van valakinek? Budapest - Párizs: doable? Egyedül érdemes vagy akár hárman is? (Egyedülálló sofőr, aki üzleti utakat tesz meg, és beszállunk a benzinbe...?)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2011-04-12, 13:09:47
Európai carpooling tapasztalata van valakinek? Budapest - Párizs: doable? Egyedül érdemes vagy akár hárman is? (Egyedülálló sofőr, aki üzleti utakat tesz meg, és beszállunk a benzinbe...?)
Ez most nem igazán fog segíteni rajtad, de hátha mégis. Szóval nekem ezt ajánlották amikor Franciaországon belül stoppal akartam utazni: http://www.covoiturage.fr/
Túl későn kerestem, és akkor már lecsaptak az összesre, szóval konkrét tapasztalatokról nem tudok beszámolni.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2011-04-15, 01:19:22
Quote from: Ramiz on 2011-04-12, 13:09:47
Európai carpooling tapasztalata van valakinek? Budapest - Párizs: doable? Egyedül érdemes vagy akár hárman is? (Egyedülálló sofőr, aki üzleti utakat tesz meg, és beszállunk a benzinbe...?)
Ez most nem igazán fog segíteni rajtad, de hátha mégis. Szóval nekem ezt ajánlották amikor Franciaországon belül stoppal akartam utazni: http://www.covoiturage.fr/
Túl későn kerestem, és akkor már lecsaptak az összesre, szóval konkrét tapasztalatokról nem tudok beszámolni.
Köszi, megnézem!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

#486
Quote from: kikuchiyo on 2011-05-11, 01:00:52
Visszajöttem Olaszországból (nem mintha ez bárkit is érdekelne). Beszámoló esetleg később.

Az elmúlt két hétben én voltam a világ legkevésbé menő embere. Egyébként is benne vagyok a minősített lúzerek elit klubjában, de néhány körülmény a lista élére repített.
Először is egy buszos társasutazáson voltam Olaszországban. Az ilyen társasutazás ugyebár maga a kreatív agyhalál, megmondják, mikor hova kell menni, mit kell látni, az idegenvezető többes szám első személyben beszél az emberekhez, percek vannak megnézni olyan dolgokat, amikre napok is kevesek lennének, a legdrágább és legbóvlibb turistacsapda-helyeken lehet drágán enni és vásárolni, na és az sem elhanyagolható mértékben emelte az elidegenedettség-érzésemet, hogy legalább három szórással a csoport átlagéletkora alatt voltam (az már a vég, amikor az ember olyanokat fontolgat, hogy "az a nő egész jól nézhetett ki harminc évvel ezelőtt").
Emellett magammal vittem a laptopomat, hogy a sürgős melót a buszon befejezhessem (persze nem fejeztem be) - miféle sztahanovista idióta visz magával munkát nyaralásra?!

Azt azért el kell ismernem, hogy olyan helyekre (köztük néhány tényleg nagyon szép helyre) is eljutottam, ahova egyébként aligha lett volna lehetőségem. Összességében nem volt rossz végül is.

Pár ömlesztett megjegyzés:

Amikor a wikipédia azt mondja, hogy a fali dugaszolóaljzatokat a legtöbb helyen már az Európa többi részén használtra cserélték, de a régi (három lyuk függőlegesen egymás alatt) típusú is kompatibilis a mi dugóinkkal, akkor nem szabad elhinni neki. A Lenovo kockatápjának a csatlakozója konkrétan nem ment bele az ottani aljzatokba. Szerencsére a szállodában volt adapterük egy kosárral, és szó nélkül adtak. De aki magánúton / ócska szállodába / couch surfinggel megy, annak érdemes vinni magával adaptert.

Az olaszok egészen rémisztően vezetnek. Az a minimum, hogy lazán tehénkedik az ülésben, egy kézzel vezet, a másikban a telefon, a szájában a cigi, esetleg elé bekötve a vezetőülésben a gyerek, de emellett vadul tolakodnak is, és a szűk, kanyargós hegyi utakon is fénysebességgel mennek. A busz néha előre dudált a kanyar előtt, hogy figyelmeztesse a szembejövőket, de ez egyáltalán nem hatotta meg őket: változatlan sebességgel jöttek le, legfeljebb ők is dudáltak. A motorok pedig látszólag alagúteffektussal jutottak át a busz és a szomszéd autók közötti 3 centiméteren. Ehhez képest viszont nincs sok súlyos baleset. Igaz, minden autó nyomott egy kicsit, de nem nagyon.

Az olasz szállodákban nem szokás ingyen internetet biztosítani. 1 órát 3 euró 50-ért adtak a mocsok kapitalista vérszívó tetvei. Sajnos a szokásos usernevem (Robert' OR 1=1; --) nem működött, kifinomultabb hackelésre pedig nem volt energiám. Így kénytelen voltam nélkülözni az internetet. El voltam vágva a világtól!!!!11  :zomg:

Buszon ülni szar.

Quote from: Ramiz on 2011-05-11, 11:17:29
főleg a Vespák, a nők, a zene meg a kaják érdekelnek.

Quote from: Ramiz on 2011-05-11, 11:17:29
Vespák

Talán kettőt láttam, de nem figyeltem oda rájuk.

Quote from: Ramiz on 2011-05-11, 11:17:29
a nők

Nagy az orruk és nagyon agresszíven sminkelik magukat (ami nekem nem jön be).
De amúgy is el voltam szigetelve a helyi populációtól, nem igazán volt lehetőségem felmérni a felhozatalt. Üdítő kivételt talán csak a mindenhol jelenlévő középiskolás csoportok alulöltözött lánytagjai jelentettek.

Quote from: Ramiz on 2011-05-11, 11:17:29
a zene

A buszban a legborzalmasabb, leggiccsesebb olasz "slágereket" hallgattuk állandóan. Még jó, hogy amikor annyit buszoztunk egyhuzamban, hogy az idegenvezető (olyan erotikus hangja volt egyébként (baszta a fülemet)) ezeket tette be, akkor be volt kapcsolva a laptopom, így nem kellett odafigyelnem rájuk.

Quote from: Ramiz on 2011-05-11, 11:17:29
kaják

A szállodai vacsorák színvonala változó volt, néhol kitűnő volt a kaja, néhol felejthető. A benzinkutaknál és tourist trap vendéglátóhelyeken magunkba tömött vackokat inkább hagyjuk. Ugyebár a tészta ott előétel, ennek annyi előnye is van számukra, hogy a főételből nem kell akkora adagot készíteniük, mert a vendég már félig jóllakik. Az pedig közhely, hogy sokkal jobban értenek a tészták elkészítéséhez, eleve a mi 'tészta' szavunknak legalább húszféle megfelelője van, attól függően, hogy milyen alakú, méretű és elkészítési módú tésztáról van szó. Ezt tudtam, de az viszont kellemes meglepetésként ért, hogy az egyszerű paradicsomszószt is milyen jóra tudják csinálni. Eleve igazi paradicsomból készül, és a fűszerezéssel és egyéb adalékokkal (cukkini, kevés darált hús, sonka stb.) meg is tudják bolondítani.
Finom és laktató a tésztájuk.

Egy-két szállodának megvolt az a jó szokása, hogy az egyenként kiosztott adagok elfogyasztása után körbehordták a tálat, és lehetett repetát kérni - nem csak a tésztából, hanem a főételből is.
Utóbbi sajnos kevéssé volt változatos, úgy látszik, úgy gondolták, hogy a magyarok a sertéshúson és a sült krumplin kívül mást nem hajlandóak megenni. Legalábbis a legtöbb szállodában csak egy éjszakát voltunk, és a séf nem mert kísérletezni. Az egyik helyen aztán kaptunk egy fantasztikus citromos-pirított zsemlekockás halat: az volt a legjobb kaja az egész út alatt.

A sütijeik finomak, főleg a szicíliai mandulás bigyók, de egyben nagyon drágák is. Ez utóbbi minden élelmiszer-félére igaz.

Quote from: Próféta on 2011-05-12, 00:18:39
Múltkori milánói tapasztalatom alapján a rendes éttermi kaja (tehát nem pizza vagy bolognai) nem különösebben érdekes: darab hús plusz köret nagyjából itthoni ízesítéssel. A pasta a bolognai kivételével általában nem főétel; inkább egy kis tálkán pl. pestós gnocchi vagy ilyesmi előételnek, amíg elkészítik a marhaszeletet. Milánói makaróni nem létezik, ilyen nevű tésztát nem ismernek, Milánóban sem.

A főételek terén nem szereztem szerteágazó tapasztalatokat, de úgy képzelem, hogy azért ismernek az itthonitól jelentősen különböző fűszerezéseket, továbbá több halat esznek, mint mi. A tészta valóban előétel náluk, de nem feltétlenül kis adag. A leves ritka, gyakran ahelyett eszik a tésztát.

Quote
Na a pizza, az valóban érdekes; nagyon sokféle tészta és feltét van, némelyik teljesen más ízvilág mint a nálunk megszokott margherita-szerűek.

Szerintem meg pont, hogy ott visszafogottabb és hagyományosabb a pizzafeltét-választék - a turisták kedvéért persze csinálnak sokfélét, de az ilyen Hawaii meg tejfölös-tyúkbeles pizzák láttán alighanem magukhoz nyúlnának.

Amiket viszont csinálnak, azok az itthoninál finomabbak (már ahol), köszönhetően nem kis részben a már említett valódi paradicsomból készült szósznak.

Továbbá a Margherita pizza ott szigorúan körülhatárolt jelentéssel rendelkezik, története van. A friss, piros paradicsom, a fehér mozzarella és a zöld bazsalikom elvileg az ország nemzeti színeit jelképezik, és azért hívják úgy, mert az aktuális királynő egy látogatása alkalmából készítették először. Valahogy úgy viszonyulhat az ottani Margherita pizza az itthon ilyen néven az árlista legolcsóbbjaként árult, ipari paradicsomhelyettesítős, reszelt trappistás pizzához, mint a valódi borjúból az eredeti recept alapján készült Cordon Bleu a siófoki nyaralásokból ismert pulykamell húspogácsás-sajtkrémes Gordon Blue-hoz.

szerk:
Quote from: Próféta on 2011-05-12, 00:18:39
Én is megyek valamikor június elején Rómába. Esetleg ha jártál ott is és vannak tuti tippeid :)

Ott még az év elején voltam, de semmire sem volt időm az előadások látogatásán kívül, így tippjeim sincsenek. :(

szerk2:
Csináltam vagy 1000 képet, de még nem volt erőm átválogatni és rendezni őket.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2011-05-12, 23:18:27
(az már a vég, amikor az ember olyanokat fontolgat, hogy "az a nő egész jól nézhetett ki harminc évvel ezelőtt")
Igen, az bizonyos szempontból a vég - de más szempontból csak a kezdet! :__devil:

Quote from: kikuSajnos a szokásos usernevem (Robert' OR 1=1; --) nem működött, kifinomultabb hackelésre pedig nem volt energiám. Így kénytelen voltam nélkülözni az internetet. El voltam vágva a világtól!!!!11  :zomg:
Ez WTF, ilyen van? Ez ilyen droptablets-es xkcd-s poén?

Quote from: kiku(olyan erotikus hangja volt egyébként (baszta a fülemet))
gonna steal dat joke, gonna pimpin' with it

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2011-05-19, 18:13:26
Quote from: kikuSajnos a szokásos usernevem (Robert' OR 1=1; --) nem működött, kifinomultabb hackelésre pedig nem volt energiám. Így kénytelen voltam nélkülözni az internetet. El voltam vágva a világtól!!!!11  :zomg:
Ez WTF, ilyen van? Ez ilyen droptablets-es xkcd-s poén?
sajnos nem poén

kikuchiyo

Visszatértem a távoli és egzotikus Szlovéniából. Amilyen messze van ez az ország, nem csoda, hogy még a rendelkezésre álló legmodernebb közlekedési eszköznek ("gyorsvonat") is 9,5 órára van szüksége a félelmetes távolság leküzdéséhez.

Azt szokták róla mondani, hogy "Ausztria kicsiben", és tényleg van benne valami, már amennyire a vonatablakból és néhány rövid ljubljanai séta alapján meg lehet ítélni. A házak takarosak és rendezettek, az utcák tiszták, az emberek pedig jól öltözöttek. Nem utolsósorban pedig jó drága hely, már ami az éttermeket és hasonló, gyorsturistákat érintő helyeket illeti.

Maga Ljubljana elég kis város, a folyónak nevezett patak partján hangulatos korzó van ódon épületekkel és drága vendéglőkkel, kilátással a középkori várra, de elég kétszáz métert menni bármilyen irányba, és az ember máris egy jellegtelen és modern városrészben találja magát. Rengeteg a bicikliút és a biciklis is, de utóbbiak feltalálási valószínűsége nem nagyobb az előbbin, mint azon kívül (vagyis nem igazán törődnek azzal, hol kéne menniük).

A szálloda elég jó volt, kitűnő reggelivel és jó kiszolgálással (már ha a jó szálloda definíciójának azt tekintjük, hogy minden észrevétlenül a helyén van, hogy a vendégnek ne kelljen semmin se bosszankodnia). Igaz, ez csak egy adatpont, tehát a szlovén szállodákról általában nem nyilatkozhatom, továbbá ennyi pénzért el is várható a színvonal. (volt ingyen vezetékes internet, kábelt is adtak, de az usteam nem jött be onnan.)

A kajáról megint csak nem tudok általánosan véleményt formálni, mert főleg éttermi jellegű kaját ettem, de amit ettem, az finom volt. A fűszerezésük mintha nagyon hasonló lenne a miénkhez, de a húsok mellett többször is találkoztam vargányával, ami nálunk ritkaság, és többször előkerült a štruklji is, ami afféle nemzeti étel lehet: ez túróval (vagy mással) töltött vékony tésztaféléből készült tekercs (vagy gombóc), amit kifőznek (vagy megsütnek). Tengeri eredetű kaját is többet esznek, mint mi, ez annak a fényében érdekes, hogy Szlovéniának amúgy csak jelképes tengerpartja van.

Magáról a konferenciáról, ill. az azon tartott előadásról pedig, ami az utazásnak tulajdonképpeni célja volt, ismételten átadnám a szót tapasztalt kollégámnak, Szociálisan Kínos Pingvinnek:
[spoiler]

[/spoiler]

Talán érdemes még két eseményt megemlíteni: az már bizonyos szempontból a vég kezdete, ha az ember már a konferencia-wifin is animut torrentezik. Nem látta senki, de akkor is. (Az ilyen konferenciák különben érdekes terepet kínálnak a kutatók számítógéphasználatát vizsgáló szociológusoknak. Egyrészt a nap első előadása előtt mindig vérre menő küzdelem folyik a kisszámú konnektor megkaparintásáért. Másrészt ha van wifi, akkor senki se figyel az előadásra, hanem a sajátját szerkeszti, levelezik, vagy csak simán a híreket nézegeti (vagy torrentezik, el ó el). Továbbá azt is meg lehet figyelni, hogy a kutatók között felülreprezentált a macfag-ek aránya, és tipikusan mindig ők azok, akik nem képesek reggel feltölteni az előadásukat a kijelölt számítógépre, hanem a fagbookkal a kezükben botorkálnak ki a pódiumra, hogy aztán öt percig dugdossák a vga-kábelt és állítgassák a felbontást.)

(a másik említésre érdemes esemény:) Egy másik szempontból ugyan, de szintén a vég kezdete, amikor egy szép lány láttán az embernek egy fikciós karakter jut eszébe. Konkrétan az egyik folyóparti étterem vendégcsalogatásért felelős pincérnőjéről Denna jutott eszembe a Name of the Wind-ből. Röviddel az első asszociáció alapján az is eszembe jutott, hogy most már igazán ideje a folyóba vetni magam, aztán az is, hogy a könyvbeli szereplő tulajdonképpen ellenszenves volt nekem, tehát ez alapján a 3D lány is kevésbé kellene, hogy tetsszen. De ugyanúgy tetszett továbbra is.
Failure is the default option

Darkstar

#490
Quote from: kikuchiyo on 2011-05-21, 21:32:22
macfag (...)  fagbook
:3x3:

Mit volt ilyen sürgős letölteni? :D

De amig nem pont akkor veszed észre, hogy egy különösen perverz fanfic másik oldalára nyomtattad a beadandó rövid összefoglalást, amikor nyújtod a profnak és/vagy nem az utolsó utáni pillanatban (küldés utáni) cancel-el rántassz vissza "hivatalos" maileket, mert nem az volt a vágólapon, aminek lennie kellett volna, nem kell aggódnod. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

Quote from: Próféta on 2011-05-19, 23:44:14
Quote from: Ramiz on 2011-05-19, 18:13:26
Quote from: kikuSajnos a szokásos usernevem (Robert' OR 1=1; --) nem működött, kifinomultabb hackelésre pedig nem volt energiám. Így kénytelen voltam nélkülözni az internetet. El voltam vágva a világtól!!!!11  :zomg:
Ez WTF, ilyen van? Ez ilyen droptablets-es xkcd-s poén?
sajnos nem poén

Tehát ha pont ezt a usernevet (Robert' OR 1=1; --) ütöm be egy védett wifi hálózaton, van rá esélyem, hogy bejutok? Vagy ennyire nem egyszerű?


Szlovénia az egyik esélyes a nyári önkéntes tábor helyszínéül, a másik Horvátország. (Utána kocsival utazgatunk majd, herflis unokaöcsémmel, a hátsó ülésen egy gitárral és 15 liter pálinkával, a csomagtartóban meg két stoppos csajjal. :D) Szlovéniát azért, mert közel van, de szégyenletes módon gyakorlatilag SEMMIT sem tudok róla (csak azt, hogy drága...), és ott vidrának kell lakhelyet építeni a táborban, lutra lutra!, imádom őket. :D Horvátországban meg horvát kis krampóknak kell majd tanítanunk valamit (ha tehetem, zenét tanítanék, ahhoz még annyira horvátul sem kell talán tudni... vagy esetleg a 16 éves csajoknak biztonságos szexet :__devil: ) egy kis szigeten a Földközi-tengeren, meg felügyelni a strandon. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2011-05-21, 23:46:57
Tehát ha pont ezt a usernevet (Robert' OR 1=1; --) ütöm be egy védett wifi hálózaton, van rá esélyem, hogy bejutok? Vagy ennyire nem egyszerű?
A wifi authentikációhoz nem szoktak SQL háttéradatbázist használni, szóval nem valószínű (ha van captive portal, ott esetleg). De inkább weboldalakon, azon belül is jellemzően a szomszéd tizenéves által igénytelenül összelapátolt és tíz éve karbantartás nélkül üzemelő php tákolmányoknál lehet ilyesmire számítani; meg természetesen nagy profilú, nemzetbiztonsági köröknek dolgozó IT biztonság cégeknél. De ma már egyébként is gyakorlatilag közhely ez a támadási módszer, minden valamire való modern webes keretrendszer megvéd az óvatlan webfejlesztőtől, és minden programozós tanszék faliújságján kint van a vonatkozó xkcd :) Ha pedig találsz ilyen biztonsági rést valahol, akkor vigyázz, mert v& is lehet a vége; inkább legyél jó kisfiú és jelentsd be a webmesternek!

Ramiz

Valakinek van first-, esetleg second-hand tapasztalata Szerbiával, Bosznia-Hercegovinával kapcsolatban? Ellenséges hangulat, magyarok utálata stb. Még alakulgat a nyári utazás terve, de nem szeretnék olyan helyre menni, ahol rendszeresen gyűlöltnek érezném magam (még ha a bunyót el is kerülnénk).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2011-05-28, 17:25:34
Valakinek van first-, esetleg second-hand tapasztalata Szerbiával, Bosznia-Hercegovinával kapcsolatban? Ellenséges hangulat, magyarok utálata stb. Még alakulgat a nyári utazás terve, de nem szeretnék olyan helyre menni, ahol rendszeresen gyűlöltnek érezném magam (még ha a bunyót el is kerülnénk).
Engem is érdekelne. Mi ugyan Horvátországba mennénk, de fontolgatjuk, hogy a legsarkából akár a fent említett országokon keresztül is vissza lehet jönni. 

Zsiga

#495
Átutazóban voltam csak Boszniában, Horvátország legdélebbi vége felé menet, meg haza. Semmi probléma nem volt. Pár órára meg is álltunk Mostarban meg Sarajevoban nézelődni, kajálni, teljesen pozitív élmény volt. Szép hely, normális emberek, nagyonjó kaja.  :smile: Arra viszont figyelni kell hogy vidéken a mai napig elég sok a taposóakna. Betonútról én nem biztos hogy lemennék.

Szerbiát azért inkább elkerültük... Aztán lehet hogy én jobban utálom őket mint ők engem, a fene tudja.

Szerk.: Azért viszont nem éri meg Bosznián át menni hogy gyorsabban hazaérj. Egyrészt szarok az utak, meg kanyargósak a hegyek közt, így sokkal lassabban lehet haladni mint a horvát autópályán; másrészt úgyis megálltok nézelődni mert szép, amivel megintcsak az idő megy. Mondjuk szerintem megéri.

Ramiz

Hmm, lehet, hogy Boszniába, Szarajevóba benézünk akkor.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2011-05-28, 22:09:20
másrészt úgyis megálltok nézelődni mert szép, amivel megintcsak az idő megy. Mondjuk szerintem megéri.

Mostarról én is azt hallottam, hogy nagyon szép, valamikor
tervezem megnézni. Szóval Próféta, szerintem ne azt számoljátok,
hogy mennyi időt spórolhattok, hanem inkább erre is tartogassatok
még egy kis időt ;)

Próféta


Kvikveg

Ma voltam a Niagaranal!!!1  :cool:
Es a kutyak tetszettek tobbek kozott egy japan turistacsoportnak, akik egy kukkot sem beszeltek angolul, szoval amikor a neni mosolyogva nezett a kutyara mikozben simogatta, aztan nekem mondott valamit mosolyogva es bologatva, akkor en is mosolyogtam es bologattam, es felteteleztem, hogy a kutyat dicseri, es nem azt mondja 20 tanu elott, hogy "ugye on most nekem adja minden ingo es ingatlan vagyonat?". XD

edit: az eletben nem gondoltam volna, hogy eljutok oda. Vannak meg csodak...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Csináltál képeket?   Nagy álmom hogy eljussak oda egyszer.  ^^

Kvikveg

Jaja, remelem holnap eljutok odaig, hogy feltegyem. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Makos

Quote from: Kvikveg on 2011-06-05, 06:46:29
Jaja, remelem holnap eljutok odaig, hogy feltegyem. XD
Mi is :)

Kvikveg

#503
Jelentem, megszultem a Niagara-1 postot.
http://london-on.blogspot.com/2011/06/niagara-vizesesek.html
Jo kepnezegetest. :)

O is volt ott, es jobban tud irni. :)
http://toronto.blog.hu/2011/04/20/mennydorgo_niagara
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2011-06-15, 10:26:26
Jelentem, megszultem a Niagara-1 postot.
:merci:
Láttam magasabb, talán még szebb vízesést is, de ennek nagyon impozáns a vízhozama :)

Kéne lassan írnom két szót Rómáról... majd.

Nakedape

hmm dilemma , izland: westfjords ami a busz ritkasága miatt kétségesebb, stoppal kéne bejutni, vagy izland közepe még egyszer.. hm hm hm
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Darkstar

Török minibusz, török taxi és éjszaka egy eléggé lepukkant városrészben léve, de amúgy kellemesen berendezett (viszont angolwct nélkülöző) lakásban. És még élek.
Bővebben kb 10 nap múlva. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

A Fertő-Hanság szép hely!  :jee:

Ramiz

Ha már mindenki rövidben tolja:

Stoppal utazni tök jól lehet itthon! És mindig legyen nálatok sodrós papír! :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Imádom az időjárást. Egy hétig, míg nyaralni voltunk az asszonnyal, szinte egyfolytában esett. Hazajöttünk, most meg jön a nyár.  :Eztneked:

Bár legalább nem kellett a klímát használni és azért tudtunk kirándulni erre-arra.