Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

Ramiz

A cím magáért beszél!
Ne pazaroljuk az offtopicra a tuti linkeket és sörözõ-tippeket, ahol a gyorsan hulló postok maguk alá temetik és méltatlanul elfeledésre ítélik õket!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Budapest egyik legjobb kocsmája: Óbester Borozó(Keletitõl a Blaha felé a második utcában, jobb oldalon)
Lehet zenét kérni(persze nem valami szar zenegépbõl, hanem hifibe teszik be és csomó CD-jük van, és ingyen!), mindkét csapos naggyon jó arc, általában(azért nem mindíg :D )nincsenek nagyon csövesek(ezek tényleg ritkák) meg zûrösebb társaságok.
Nem utolsó sorban: baráti ár!!!: 150,- a pohár 250,- a korsó!(elvileg bajor sör... sztem nem az, de szvsz finom!)

Ezt csak így elsõre!(hagyom érvényesülni a többi alkeszt is a forumon! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Feldin

Antimatéria teaház! :zen:
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Hát igen, a Keleti az tényleg egy nagy utazás... :rolleyes:
Na mindegy, kezdésnek jó.
Majd nyáron ideírunk mindent, ami hasznosat csak látunk.
Én nem sokat utazgattam (még), Németországban voltam még csak egyedül (nem szervezett és nem szülõkkel), de nagyon élveztem, egész más, ha az ember a maga ura. Remélem olyan munkám/keresetem lesz majd, hogy megengedhetek magamnak utazgatást. (Ha "csak" Európában is. Persze a végsõ cél Japán. ;) )
Ezek a munkatáborok jó lehetõséget adnak a turistaszerep levetkezésére. Nekem speciel szerencsém is volt, mert minden héten legalább 2 városba elvittek minket a szervezõk pénzén.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizHát igen, a Keleti az tényleg egy nagy utazás... :rolleyes:
Fiatalember! Minden attól függ, hogy honnan hova és milyen állapotban! :D

Pirula

#5
Quote from: RamizA cím magáért beszél!
Ne pazaroljuk az offtopicra a tuti linkeket és sörözõ-tippeket, ahol a gyorsan hulló postok maguk alá temetik és méltatlanul elfeledésre ítélik õket!
Egy rugóra jár az agyunk nagyon, épp gondoltam hogy ma délután nyitok egy ilyen témát. :)
Ha már egyszer belecsaptunk akkor pár tipp:
Gyõrben tudom ajánlani a Rómer Ház klubhelyiségét, tea, sör, nyugis hangulat, néha kisebb koncertek vannak ebben a nagyon igényesre pofozott pincében. Plusz mûvészmozi, alkalmanként elõadások. Most épp a Mediawave zajlik ott, tehát a szokásosnál élénkebb a hely. Hétfõn pölö egy ujgur-kínai flamenco zenekar koncertjén voltam ott és nagyon király. Életem meghatározó élményeként marad meg hogy rokiztam egy igazi szibériai sámánasszonnyal. :D Az árak egész normálisak.
Aztán Debrecenben jó a Kikötõ, bár diákzsebnek kicsit drága, de mindig van valami akció. Amúgy a Nagyerdõben van a csónakázótó mellett, innen a neve is. A csapost Janinak hívják ha jól emléxem :) Rokkereknek a cívis városban merem ajánlani még a Fácánt, most ugyan nem tudom elmondani merre van, de még így sok-sok hónap kihagyásával is simán odatalálnék. Faborítás, olcsóság, csocsó, biliárd és zenegép. Nagyon király kis - jó, inkább nagy - itató.
Sopronban a Tûztorony közvetlen szomszédságában egy pincében fekszik a Gyógygödör nevezetû pincekocsma. Isteni soproni borok, normális árak, jófej pincérek ûzik messze a klausztofóbiát - már akinek van. Ha valaki megy Volt fesztre, mindenképp kukkantson be ide, megéri.
Mosonmagyaróváron a Márti borozó a legjobb vendéglátóipari egység és punktum. Másodikas gimnazista korom óta rontom ott a levegõt - sajnos mostanában nagyon ritkán. Az echte lambériás kocsma archetípusa, tõsgyökeres öregekkel és fiatalokkal. A helyi diákság is leköltözött ide, szóval a hangulat hétvégente inkább egy fiataloknak szánt szórakozóhelyre hajaz. Van játékautomata, DVD-lejátszó, sakkasztal, kerthelyiség, fénykép a falon néhány vendégrõl - szerény személyem is szerepel - az árak nagyon barátságosak. Ne énekeljetek ha betértek bulizni, mert azt nem szereti a tulaj. A honlapot már 1000 éve nem frissítették, viszont a képek és a fórum meg a ti írtátok rovat magáért beszél.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Majd azért még írok ám!

Ramiz

Quote from: PirulaEgy rugóra jár az agyunk nagyon, épp gondoltam hogy ma délután nyitok egy ilyen témát. :)

Éreztem én, de hát tudod, hogy mennyire szeretek topicot nyitni... :lazza: :hopp:
Az ajánlók jó helyre kerültek! :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

#7
Néhány kép Karlovy Vary-i kirándulásomról. (Elõzmények az Offtopicban :)) Az elsõn a Vörös Berlin kapuja elõtt pózolunk, ez már azután volt hogy az elõzõ éjszak jól megismertük a helyet. A másodikon a Becherovka-múzeum elõtt odaugrott hozzánk ez a nagy zöld üveg, hogy szeretne velünk fényképezkedni. Nagy duzzogva megengedtük.
A harmadik pedig egy kis cseh falu patakjának partán készült, ahol éppen megtaláltam a lelki békémet, de a babám közli velem hogy mindenki rám vár már a kocsiban és megyünk tovább.

Elsõ
Második
Harmadik

Ramiz

Az a Becherovka-szobor nagyon ott van! :cool:
Nekünk miért nincs Unicumos? :bruhuhu:
(Megj.: újra és újra megdöbbent, hogy mennyire hasonlít egymásra Pirula és az avatarja. :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

#9
Quote from: PirulaShiroi, vagy más moderátorok, ha nem lehet így csatolni képeket akkor bocs, mehet a post a húsdarálóba, majd megoldom máshogy.
Lehetni lehet, neked is sikerült, nem? Legfeljebb nem szabad! :) Akkor már inkább rakd a képgalériába, és onnan linkeld. És nem kell húsdaráló, ott van az "Edit" gomb.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Raggie

Quote from: RamizAz a Becherovka-szobor nagyon ott van! :cool:
Assziszem megyünk Karlovy Vary-ba is! :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Raggie

Én egyenlõre( :D ) inkább csak Bp-i helyeket ismerek, de itt van egy pár jó:
-Löwenbräu sörözõ-ez elvileg egy kávézó, de tekintve, hogy a Kálvin téri aluljárónak a kevésbé frekventált részében van és kb 1,5 x 4,5 méter a mérete, én nem nevezném annak :) . Falat támasztó betintázott arcokból mindíg van egy-kettõ, de kevesebb a vártnál! A legfontosabb: JÓ SÖRT mérnek, Löwenbräu-t és barna Leffe-t!!! Az ár a hely hangulatához van igazítva: alacsony(160,- és 280,-). :jee:
-Óbester borozó- errõl már szóltam elõzõekben, és csak annyit még, hogy ismét megtapasztaltam(péntek este :D ), hogy nincs nála jobb hely Bp-en! :whoah:  :cool:
-Világ Sörház Budapest- Ez a szép(!) és kultúrált(!) hely a váci utca végén található, ezért az árai is(sajnos) ehez vannak méretezve(de mondjuk a választék is!---> több, mint 50 féle üveges sör!!!)! Elég burzsuj egy hely, de néha van egy elég jó akció! Mégpedig az, hogy 2,5 liter sör 1000 forint!(200/korsó!) Ráadásul egy oszlop alakú edényben(ott úgy hívják magas alakja miatt, hogy "zsiráf") hozzák ki az egészet az asztalhoz, + hoznak poharakat, és ti csapoljátok magatoknak a sörötöket!!! :kiraly:
hirtelen megint csak( :) ) ennyit tudtam összehozni... Ja! meg van egy jópofa kis sörözõ tõlünk két sarokra(szerencsére :D ), ahol csak 330,- a nagy Unicum! :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Hát igen... és ki mutatta meg e három hely közül hármat? :kiraly:  :gevumezs:  :angyali:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizHát igen... és ki mutatta meg e három hely közül hármat? :kiraly:  :gevumezs:  :angyali:
Csak kettõt! Egyébként te soha nem jársz oda! Te pecs! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Hármat!
Kettõbe járok, harmadik burzsuj hely! :hehe: Meg nincs rá pénzem (mert én nem szoktam a haverjaimat lumpolni! :hehe: Csak téged! :hehe: :hehe: :hehe: )
De ne menjünk off-ba. Inkább írj valamit Párizsról, ahol én sohasem voltam. Viszont a Vaszary tök jó regényeket írt róla.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Párizyban csak egyszer kb négy éve jártam, és szülõkkel, úgyhogy nem emlékszem sok kocsmára! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

.Attila

Utazik vki máshova is, mint sörözõbe vagy borozóba? :D

Raggie

:lul: Nna! Megszólalt az antialkoholista ellenzék! :D
Egyébként szvsz nem sokan! De miért is tennék, hiszen a jó sörözõkben/borozókban minden megvan egy jó kis mulatozáshoz! :__devil:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: BonciUtazik vki máshova is, mint sörözõbe vagy borozóba? :D

Igen, Angliában pl pubba mennék. :D
Japánban meg hinataba, persze. :lazza: (De olyanba, ahol nem védi annyi berendezés a nõi részt, mint a Full Metal Panic 2 legjobb epizódjában... :haha:  :__devil: )
Bonci, ha Japánban leszel, akkor aztán mindenrõl írnod kell! (Sõt, a kedvünkért még a japán söröket is megkóstolod egy igazi japán ivóban, ugye? :) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Onse-ba el is mennék (ugye erre gondoltál?), és van koedukált egyékbént, csak oda nem olyanok járnak valszeg, akiket szívesen nézegetnék :rolleyes:

Raggie

#20
Quote from: RamizBonci, ha Japánban leszel, akkor aztán mindenrõl írnod kell! (Sõt, a kedvünkért még a japán söröket is megkóstolod egy igazi japán ivóban, ugye? :) )
Nna az erre jövõ válaszra kíváncsi vagyok!! :D
edit: :eeek:   bazz, már meg is elõzött Bonci kolléga!(bár a kérdésre diplomatikusan kitérõ választ adott! :D )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Necrid^

Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!


Moha

Ej-ha! Szép helyek! :jee: Ahogy látom, jó kis családi nyaralás volt. :) Én is szívesen megnézném Hollandiát... annál is inkább, hogy eddig legmesszebb Olaszország északi részén jártam.

Ramiz

Quote from: Raggie Gordona miénknél egy "kicsivel" nagyobb hajó(nincs tíz centi a két oldalon!!) , lakóhajó!!
Ezek ugyanoda mutatnak, baa-ka! :hehe: Amúgy meg szövegelést kérünk!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizEzek ugyanoda mutatnak, baa-ka! :hehe: Amúgy meg szövegelést kérünk!
Kijavítva, a szövegelést még egy darabig mellõzöm, mert naggyon kevés az idõm és szarakszik a netem is... :( Egyébként tényleg hihetetlen hely, és még sokkszor vissza fogok menni oda, ha tehetem!! (persze szülõk nélkül! ;) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonKijavítva, a szövegelést még egy darabig mellõzöm, mert nagyon kevés az idõm és szarakszik a netem is... :( Egyébként tényleg hihetetlen hely, és még sokszor vissza fogok menni oda, ha tehetem!! (persze szülõk nélkül! ;) )
:ejnye:
Netet pedig javítsd meg! :comp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tutegal

Kínai cégnél dolgozom, egy munka miatt 11 nap alatt végigrohantunk Kína keleti partján az észak-koreai határtól Sanghai-ig. A Nagy fal, ahol a turisták szerint Kína kezdõdik , Mao még mindig sláger Várakozók a Tienannen téren, a képre csak a sor fele fért rá :), Az ellentétek földjén: Szálloda portája , ahol laktunk és vele szemben az utca másik oldala . Egy, a pekingiek szemében jelentéktelen határváros a koreai határon, még saját repülõtere sincs: Dandong amúgy alig nagyobb, mint Budapest, 2,5 milliósan lakják :rolleyes: Monszun hegyek, esõk, viaduktok, fél nap autózás Dalienbe . Szerintem ez az egyik legszebb fekvésû kínai város. A Sárga tenger Daliennél sziklás partok. Pagoda és szentély Jó magasra építették, nem igazán volt kedvünk felmászni rá 38 fokban, de a kisérõnk nagy trükkje az volt, hogy az elátkozott vizikígyó helyi legendájának a végét csak a tetõn volt hajlandó elmondani :) Buddhista füstgép :haha:  Császári kondér Eredetileg arnyozott volt, de a mongol hadak és a turisták levakarták...A tea útja Egyetlen fatuskóból faragták, dohányzóasztal a szálloda recepcióján. lótusz Kagyló emlékmû Nekem ebbõl a kagylóból egy arasznyi példány van a fiókomban, ez egy kicsit nagyobb...

Damnatus

Nagyon szép lehetett ez a "végigrohanás" is. Legalábbis a képek ezt mutatják.