Kötetlen beszélgetés játékokról

Started by SlEePwAlKeR, 2003-08-03, 19:11:50

Previous topic - Next topic

Soldier

Quote from: Selmo on 2008-07-12, 15:51:11
Pár hónapja megszűnt a központi szerver, amin tudtad tallózni a szervereket, innentől kb. pár klános szerver él csak.

ez azert vicces, es akkor vege nem is lesz mar "semmi", csak az a pár szerver ?

Selmo

Fogalmam sincs, a Lucasarts-ot kéne megkérdezni, de mióta nem lehet beolvasni a szervereket kicsit problémás találni egyet. Tehát feltehetőleg a szerverek ugyanúgy élnek, csak nem látod őket és kicsit problémás IP alapján csatlakozni, ha nem tudod az IP-ket. ::) Nálam is csak pár klános szerver vann fenn favorite-ban és azért tudom, hogy még van élet.

A tökéletesség unalmas.

Soldier

#1352
értem hat mindenesetre ez igy elég gáz szvsz..bar engem nem érint mert mar évek ota nem jatszom de hát akkor is..

Lythis

Nemtudtam eldönteni, hogy ennek hol a helye, úgyhogy ide postolom, hátha valaki tudja, hogy mi a retek van. A következő a problémám:
Elhatároztam, hogy felmegyek battle.net-re Diablo2-zni, de valamiért nem enged fel. Nem nyafog, hogy hibás jelszó, azért sem, hogy nincs accom, egyszerűen közli, hogy nem tud kapcsolódni. EZT a csodás hibaüzenetet kapom.
Igen, fennvan a legújabb patch (alsó sarokban szerintem látszik is), és igen, totál orig a cucc. Modem is be van dugva, máskülönben nem tudnék postolni sem, szóval vakarom a buksimat, és nézek ki a fejemből, hogy mifax.... Tűzfalon ki van engedve, szal még az sem gond.
Gateway-t váltottam, és kipróbáltam úgy is. U.S.East -re például minden gond nélkül felenged, Europe-ra viszont folyamatosan a fent linkelt képet kapom. Próbáltam újraindítani a gépet, kilépni és visszalépni a játékba, és a modemet is kihúztam már, de semmi. Kérdeztem Predát, ő elvben gond nélkül fel tudott menni, úgyhogy tényleg ötletem sincs, hogy mi lehet.
Jah, és igen, elvben ugye lemez nélkül is lehet játszani 1.12 óta... nekem már régóta az a megoldás megy, hogy még anno gyártottam egy image file-t hogy ne a cd-t kelljen folyton rakosgatni, de a patch óta ugyanúgy nem hajlandó lemez nélkül futni.
Valakinek esetleg van valami ötlete, hogy ez mitől lehet?

Fazék

Quote from: Lythis on 2008-07-17, 19:26:16Valakinek esetleg van valami ötlete, hogy ez mitől lehet?[/color]
akkor maradt a barbár megoldás, a játék újratelepítése és úgy ráküldeni a legfrissebb patch-et  :lazza:

Lythis

Quote from: Fazék on 2008-07-17, 19:42:12
Quote from: Lythis on 2008-07-17, 19:26:16Valakinek esetleg van valami ötlete, hogy ez mitől lehet?[/color]
akkor maradt a barbár megoldás, a játék újratelepítése és úgy ráküldeni a legfrissebb patch-et  :lazza:
igen, kb én is erre a konklúzióra jutottam, habár nemtudom, hogy most akarok e evvel vesződni (az igazság az, hogy meg kéne keresnem a cd-ket, és nemtudom, hogy hol vannak, és lusta vagyok nekiállni ^^" ). Buktam egy karaktert, és az Európai realm hozzáférést, ami kicsit zavar mondjuk, szóval majd meglátom :)
For the record: megnéztem a support site-ot is, de semmi használhatót nem sikerült találni rajta...
A single rész viszont gond nélkül megy, szóval nem vágta haza a teljes játékot hálistennek.
Ehh... lehet, hogy tényleg egyszerűbb lenne, ha újragyaknám az egészet....

teraflare

RETRO:
http://www.youtube.com/watch?v=pX0Cm3N_n6k  :whoah: (Egyébként másoknak is beugrott a Gantz-nál hogy mekkora ufo 1?)
http://www.youtube.com/watch?v=LMyPVpogqcM&feature=related Ebből meg nem is tudtam hogy van animált verzió  :eek:

Fazék

Quote from: teraflare on 2008-07-19, 12:00:56
RETRO:
http://www.youtube.com/watch?v=pX0Cm3N_n6k  :whoah: (Egyébként másoknak is beugrott a Gantz-nál hogy mekkora ufo 1?)
http://www.youtube.com/watch?v=LMyPVpogqcM&feature=related Ebből meg nem is tudtam hogy van animált verzió  :eek:
egyértelmően az első rész intro-ja a győztes  :lazza:

teraflare

A diablo II-s battle.netet el lehet érni? Csak mert nekem egyfolytában connecting-et ír de nem történik semmi. :mad:

sirtomi

CoD4-ben hogy kell túlélni az első mesterlövészes pályát? Jön szembe néhány páncélos jármű meg egy csomó katona, de akárhogy lapítok mindig kiszúrnak. Tegnap este 10 próbálkozásnál már kissé felhúztam magam úgyhogy azt hiszem nem csak simán lapítani kellene a fűben :)

Hamsta

Pont ezt teszed: lapítasz, mint szar a gazban. Ha a közeledbe érnek, ne mozdulj. (nagyon) Előtte próbáld meg úgy pozícionálni magad, hogy elsétáljanak melletted.

sirtomi

10-ből 10-szer nem sikerült úgy pozicionálnom magam hogy elsétáljanak mellettem :D
Van valami gomb a még merevebbé válásra vagy elég simán hasalni?

Már arra gondoltam hogy inkább valamelyik pszá elé fekszek inkább :D

Tycho

Quote from: sirtomi on 2008-07-21, 10:32:31
10-ből 10-szer nem sikerült úgy pozicionálnom magam hogy elsétáljanak mellettem :D
Van valami gomb a még merevebbé válásra vagy elég simán hasalni?

Már arra gondoltam hogy inkább valamelyik pszá elé fekszek inkább :D

A BMP-1esek kilapítanak :D és amúgy valóban nincs egy embernyi hely a hasuk alatt ha jól emlékszem ;)

A Legegyszerűbb ha a másik faszi mögött vagy  kicsit a jobb lába felé helyezkedve... akkor jó lesz :jee:

sirtomi

Quote from: Tycho on 2008-07-21, 11:00:13
A Legegyszerűbb ha a másik faszi mögött vagy  kicsit a jobb lába felé helyezkedve... akkor jó lesz :jee:
Ezzel is próbálkoztam, nem jött be, de próbálkozok még. Köszi.

Lythis

Quote from: teraflare on 2008-07-19, 15:07:58
A diablo II-s battle.netet el lehet érni? Csak mert nekem egyfolytában connecting-et ír de nem történik semmi. :mad:
akkor neked még annyira sem megy, mint nekem  :haha:
próbáld meg a többi gateway-t, ha ottsem, akkor elkönyvelheted, hogy tényleg nem lehet és akkor esetleg próbálkozz reinstall-lal.

Dreamcleaver

Quote from: sirtomi on 2008-07-21, 11:04:50
Quote from: Tycho on 2008-07-21, 11:00:13
A Legegyszerűbb ha a másik faszi mögött vagy  kicsit a jobb lába felé helyezkedve... akkor jó lesz :jee:
Ezzel is próbálkoztam, nem jött be, de próbálkozok még. Köszi.

Én egy kicsit előtte balra voltam, és úgy sikerült. Mondjuk az elsőre meglett, szal gondolom szerencsém volt.  :D Nem úgy, mint majd a kövi pálya vége... :ejj:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Draconire on 2008-07-25, 01:50:45
Ennek így kicsit jobban utánaolvasva nem is rossz kis játék lehet ez. :)

Kifejezetten jó játék, lorebuzik egyenesen mennyországban fogják érezni magukat, aki viszont nem szereti a szerepjátékot, az karhatalmilag lesz eltávolítva... ti. minden publikus csatornán in-character _kell_ viselkedni.
Csak azért nem játszok vele, mert:
* iskola mellett nem volt rá idő anno, szóval hanyagoltam és
* mikor újra játszani kezdtem, első karakterem unokájaként (^^'), a játékban eltelt úgy 60 év, átszerveződtek a céhek, valamint a tanoncidő alatt rájöttem, hogy egyik felettesem elviselhetetlenül beképzelt alak (mármint a szerepe) - aztán jött a nagybetűs élet :D

Remek közösség, remek közösségi élet, jóféle játékrendszer és még csak letölteni se kell hozzá semmit. Sok szabadidővel és magas igényekkel rendelkezőknek melegen ajánlom, csak nem árt felkészülni, hogy ez tényleg nem grindfest - rendesen el kell benne mélyedni.
(igazából még csak ki se kell menned terepre ölni, hogy boldogulj. Befuthatsz politikusi pályát is :haha: )

Bishop

Hát én elkadatam a kezdésnél :D Valami csajjal vagyok és nincs ruhám, meg kell néznem inventoryt. Megnézem van benne x robe erre jön hogy, melyiket akarom hordani? (tip: WEAR ROBES @ or WEAR ROBES 12345 ) akármit írok be az a válasza hogy "what do you intend to wear?" vagy valami ilyesmi és aztán nem történik semmi.

Rounin

Quote from: Bishop on 2008-07-25, 11:49:22
Hát én elkadatam a kezdésnél :D Valami csajjal vagyok és nincs ruhám, meg kell néznem inventoryt. Megnézem van benne x robe erre jön hogy, melyiket akarom hordani? (tip: WEAR ROBES @ or WEAR ROBES 12345 ) akármit írok be az a válasza hogy "what do you intend to wear?" vagy valami ilyesmi és aztán nem történik semmi.

Oh, bas...

Reading to learn must one, right?

Az a wear robes12345 PÉLDA. ;)

info inv [enter]
wear robesxxxxx [enter] ahol xxxxx=a látott számmal.

Alapesetben elég lenne a wear robes, mint írja, de itt most a tutorial kedvéért kell beírni mögé az azonosító kódját, ami minden tárgyra egyedi.
Ha ennyit se sikerült érteni, akkor szerintem nem neked való ez a játék (no offense intended).

Bishop

Hát tengap este nem sok komolysággal estem neki az biztos. Majd mengézem megint.

Rounin

Hát szépen ki is emeli a tutorialban, jó szájabrágósan, mit kell beírni, szóval annyira nem kell ám hozzá nagy mentális rákészülés. :haha:

Bishop

Akkor nem tom fáradt voltam már sokszor elovlastam de nem esett le XD  :redface:

Fazék


chilip

#1373
nos ma megvettem a teljes Baldur's Gate saga-t ( BG 1+kieg + BG 2+kieg ) a CD Galaxisban, kemény 3000 Ft-ért vesztegették  :jee: ráadásul DVD-sek, nem CD-sek ;) így már ez az alapmű is megvan rendesen és leszámolok lassan kalóz múltammal :D

ed.: apropó, nemtudja valaki hogy BG 1-et hogy lehet futtatni 800x600-ban? fennvan a kiegje is (már ha lehetséges)

Lythis

Quote from: chilip on 2008-07-28, 21:49:15
nos ma megvettem a teljes Baldur's Gate saga-t ( BG 1+kieg + BG 2+kieg ) a CD Galaxisban, kemény 3000 Ft-ért vesztegették  :jee: ráadásul DVD-sek, nem CD-sek ;) így már ez az alapmű is megvan rendesen és leszámolok lassan kalóz múltammal :D

ed.: apropó, nemtudja valaki hogy BG 1-et hogy lehet futtatni 800x600-ban? fennvan a kiegje is (már ha lehetséges)
afaik nem lehet

Fazék

Quote from: Lythis on 2008-07-28, 23:50:13
Quote from: chilip on 2008-07-28, 21:49:15
nos ma megvettem a teljes Baldur's Gate saga-t ( BG 1+kieg + BG 2+kieg ) a CD Galaxisban, kemény 3000 Ft-ért vesztegették  :jee: ráadásul DVD-sek, nem CD-sek ;) így már ez az alapmű is megvan rendesen és leszámolok lassan kalóz múltammal :D

ed.: apropó, nemtudja valaki hogy BG 1-et hogy lehet futtatni 800x600-ban? fennvan a kiegje is (már ha lehetséges)
afaik nem lehet

éppenséggel simán lehet, csak nem a BG1-en belül :D
két népszerű mod is van, ami áthelyezi a BG1-et a BG2-be. egyik a weidu mod, a másik a mittoménmimod, de vmi gibberling oldalról lehet leszedni. jelenleg túl lusta vagyok, hogy előkaparjam a link-eket, de azt hiszem az infinity engine-es játékok vagy hasonló nevű topic-ban megtalálod chillip az összes ezzel kapcsolatos link-et

Lythis

Quote from: Fazék on 2008-07-28, 23:57:34
Quote from: Lythis on 2008-07-28, 23:50:13
Quote from: chilip on 2008-07-28, 21:49:15
nos ma megvettem a teljes Baldur's Gate saga-t ( BG 1+kieg + BG 2+kieg ) a CD Galaxisban, kemény 3000 Ft-ért vesztegették  :jee: ráadásul DVD-sek, nem CD-sek ;) így már ez az alapmű is megvan rendesen és leszámolok lassan kalóz múltammal :D

ed.: apropó, nemtudja valaki hogy BG 1-et hogy lehet futtatni 800x600-ban? fennvan a kiegje is (már ha lehetséges)
afaik nem lehet

éppenséggel simán lehet :)
két népszerű mod is van, ami áthelyezi a BG1-et a BG2-be. egyik a weidu mod, a másik a mittoménmimod, de vmi gibberling oldalról lehet leszedni. jelenleg túl lusta vagyok, hogy előkaparjam a link-eket, de azt hiszem az infinity engine-es játékok vagy hasonló nevű topic-ban megtalálod chillip az összes ezzel kapcsolatos link-et
Gibberling threee vagy mi az oldal neve, amiről beszélsz, de az már modolás. Azt, hogy a nyamvadék felbontását átpakoljam 800x600-ba, tudtommal nem lehet megoldani.
Egyébk weidu mod van a glibberling oldalon is ha jól emlékszem.

Fazék

#1377
Quote from: Lythis on 2008-07-28, 23:59:13Gibberling threee vagy mi az oldal neve, amiről beszélsz, de az már modolás. Azt, hogy a nyamvadék felbontását átpakoljam 800x600-ba, tudtommal nem lehet megoldani.
Egyébk weidu mod van a glibberling oldalon is ha jól emlékszem.

másfél perccel lekésted a javítást, olvasd újra a hozzászólásomat :p

mellesleg elhiszem, hogy justfuckinggoogleit a hozzáállásod segítség téren, de elég komoly fapofa kell ahhoz, hogy egy ilyennel lerázd chilip-et, hogy csak a kérdésre válaszolsz hajszálpontosan, de véletlenül sem próbálsz neki segíteni (akár csak félig-meddig utalássokal) ténylegesen :)

szerk: miért akarom mindig 2 l-lel írni a chilip-et? ???

Rounin


chilip

kösz srácok, meg google-eztem, de semmi értelmeset nem találtam BG 1-re - ezek szerint mert nem is volt, csak BG 2-es megoldás, majd utánanézek