Main Menu

Álmok

Started by Meske, 2004-08-30, 13:46:43

Previous topic - Next topic

Renia

SolidSnakeGH: Mármint hogy itt a topicban volt-e róla szó... :)
De köszi a linket...érdekes...bár engem leginkább a jövőlátásos része érdekel, ebben pedig nem sok szó volt róla... :(

Member

Quote from: Renia on 2007-03-16, 15:14:21
De arról volt szó, hogy mi is az álom?
Az álom az egyén olyan védekező folyamata a valósággal szemben, ahol lefojtott vágyai és agresszív motivációi a cenzor által olyan formában öltenek testet, hogy az ne okozzon szorongást vagy bűntudatot az álmodónak. (Freud definíciója :))

Renia

És szerintetek meglehet álmodni a jövőt? És ha igen akkor csak metafórákkal, vagy esetleg látni lehet rendesen a jövőt? :)

Eberinu

De rühellek álmomban futni :D Mindig lassítva futok...fárasztó XD

Solid Snake

#904
Quote from: Renia on 2007-03-17, 11:53:57
És szerintetek meglehet álmodni a jövőt? És ha igen akkor csak metafórákkal, vagy esetleg látni lehet rendesen a jövőt? :)

A jövőt magad alkotod, nincs előre megírva.

Ha álmodsz egy feltételes jövőről, és szentimentálisan hiszel benne, akkor nagy eséllyel be fog következni. Ez kb. olyan, mint az időutazásos filmekben, amikor próbálják megváltoztatni a jövőt, azonban nagy erőlködésükkel pontosan azt a jövőképet alkotják meg, amit a kaland elején láttak (lásd pl. Különvélemény).

A jövő nem egy folyamat, hanem a múlt tapasztalatainak és a jelenből adódó következtetéseknek előre levezetett kalkulációja (anime téren a kedvencem, a Death Note pont ilyen. A szereplők mindig töprengenek, hogy "ha ezt tenném, akkor ez történne, ha azt tenném, akkor ennek a folyamatnak az alternatívája sülne el, stb.). Vagy bekövetkezik, vagy nem. De ahhoz, hogy megtörténjen, tenni is kell érte. Huhh, de belemelegedtem, a témától teljesen elkanyarodtam.  :D

A lényeg: a jövőt szerintem nem lehet megálmodni. Legalábbis velem ilyesmi még nem történt.

Meske

Quote from: Eberinu on 2007-03-17, 12:53:10
De rühellek álmomban futni :D Mindig lassítva futok...fárasztó XD
Jé, érdekes! Ez valahogy velem is így van! :) És én sem szeretek így futni! XD

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-17, 14:20:25
A jövőt magad alkotod, nincs előre megírva.
A lényeg: a jövőt szerintem nem lehet megálmodni.
Egyetértek! :tezsvir:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Solid Snake

Quote from: Meske on 2007-03-17, 23:52:01
Quote from: Eberinu on 2007-03-17, 12:53:10
De rühellek álmomban futni :D Mindig lassítva futok...fárasztó XD
Jé, érdekes! Ez valahogy velem is így van! :) És én sem szeretek így futni! XD

Furcsa, én repülni szoktam.  :hehe: :D

Bár az is igaz, hogy egyszer Spider-Man is voltam. Jó érzés volt a barcikai négyemeletes házsorok között web-swingelni.  :lol:

Próféta

Quote from: White SeeD on 2007-03-18, 23:39:27De hogy on is legyek: én már megálmodtam a jövőt többsör is. A legemlékezetesebb számomra, mikor a szóbeli angol és a történelem érettségi tételt megálmodtam :D
Jaj de jó, Te vagy az én emberem! Pont ilyen megálmodós embereketől akartam ezt mindig megkérdezni!

Az ilyen alkalmakkor álmodból felkelve azonnal a tudatában vagy, hogy azt álmodtad, hogy ez-meg-ez fog történni, akár le is írhatnád egy papírra, vagy elmondhatnád másnak, borítékolhatnád? Vagy felkelés után még nem vagy a tudatában a dolognak, és pl. csak az érettségi tételek készhezvételekor jut eszedbe, hogy ezt álmodtad, és eddig is tudtad?

kikuchiyo

Nem tudom, hogy WS-nél ez hogy van, de az anyukám már többször álmodott bizarr dolgokat, amik később meglepően hasonlítottak megtörtént eseményekre.

Egyszer reggel mesélte nekünk, hogy milyen furcsát álmodott: hogy elmentünk autóval a nagypapámhoz, és aztán ott kézzel kellett nagyon sokáig tolnia az autót egy emelkedőn felfelé. Terveztük is, hogy aznap meglátogatjuk a papámat és viccelődtünk is, hogy biztos valami nehézség lesz útközben, lerobbanunk vagy mittomén.
Aztán útközben megállított minket a rendőr, és kiderült, hogy apukám elfelejtette magával vinni a jogosítványát. Így ott kellett hagynunk az autót és mehettünk haza busszal. Persze lehet egybeesés.

Aztán az anyukám testvére említett még egy hasonlót: két éve volt, hogy eltemettük a nagybátyámat, nagyon rossz idő volt, esett és térdig érő csúnya barna sár volt a temetőben. Azt már csak utána mondta a nagynéném, hogy még előtte több hónappal álmodott egy különöset, az álomban is esett és mindent elborított a barna sár, és ő az álomban érezte, tudta, hogy valami nagyon rossz történt, de csak utólag kapcsolta össze a temetéssel.

Persze ezek lehetnek egybeesések, de hasonló zavarba ejtő eseteket mindenki tud szerintem mondani.
Failure is the default option

Renia

#909
Quote from: White SeeD on 2007-03-18, 23:39:27
De hogy on is legyek: én már megálmodtam a jövőt többsör is. A legemlékezetesebb számomra, mikor a szóbeli angol és a történelem érettségi tételt megálmodtam :D

Épp ilyenek miatt kérdeztem én is...Bár én nem ilyen egyértelmű dolgokat álmodtam, mindig metafórikusan látom. Csak az emberek stimmeltek idáig, a többi nem :) (Bár az embereket sem látom sosem :( Csak tudom, hogy ő az és kész ^^' )

Quote from: kikuchiyo on 2007-03-19, 00:33:57
Persze ezek lehetnek egybeesések, de hasonló zavarba ejtő eseteket mindenki tud szerintem mondani.

A kérdés az, hogy ki mennyire hisz a véletlenekben...Az én "jövős álmaim" eléggé meggyőztek arról, hogy ez nem véletlen...Persze ettől még lehet véletlen :)

Member

Csak a végére emlékszem... Valami kiránduláson voltunk az ált. isk. és gimnazista osztályommal vegyesen, aztán végig a vecsei sportcsarnokban voltunk a Bényei tanár úrral, és a labdajáték után elkezdtünk "nemtudommilyennevű" krémest csinálni, amit a nagymamám is szokott. Aztán a buszont valami igénytelen metált dübörögtetve ültem a hátsó ülléseken egyedül, majd át kellett ülnöm a másik oldalra, mert felette a tető elkezdett beázni. Aztán az egyik ált. isk. osztálytársam, Reni ("a" nélkül :)), telefonon beszélt a Müllerről (gimnázium ot.), aztán amikor a Müllerről volt egy jelenet, hirtelen megfagyott a kép (mi a fenének néztem VLC-ben? :D), aztán pár sec fagyás után felébredtem.

Meske

Quote from: Solid Snake on 2007-03-18, 15:29:31
Quote from: Meske on 2007-03-17, 23:52:01
Quote from: Eberinu on 2007-03-17, 12:53:10
De rühellek álmomban futni :D Mindig lassítva futok...fárasztó XD
Jé, érdekes! Ez valahogy velem is így van! :) És én sem szeretek így futni! XD

Furcsa, én repülni szoktam.  :hehe: :D
A kettő nem zárja ki egymást... :hehe: Ugyanis én is szoktam repülni, s általában üldöznek is amiatt, hogy ilyen különleges képességem van. Bár az elrugaszkodás a taljtól mindig nehézkesen megy, ráadásulk ritkán tudok elég magasra kerülni ahhoz, hogy már ne is lássanak, valahogy mindig túl alacsonyan maradok, s a lábamat majdnem elkapják, de valahogy mindig megszabadulok.
Ja, és egyszer régebben megnéztem egy álmoskönyvben csak úgy hülyeségből, hogy mit jelent, ha valaki folyton azt álmodja, hogy repül, és az volt írva, hogy olyan vágyai vannak, amiket sosem lehet elérni... Bár nem nagyon hiszek az ilyen álmoskönyveknek, de beismerem tényleg volt akkoriban egy olyan vágyam, amit tudom, hogy sosem sikerülhet: kiutazni Afrikába, s ott meggátolni a sivatag terjedését, azáltal, hogy a szavanna mentén különböző növényeket ültetek, s ugyanígy járnék el az esőerdők körében is... :P Tudom, hülyéség, de akkoriban, ami olyan rég volt, hogy már azt se tudom, hogy hány éves lehettem, hogy ilyen hülyeségeken elmélkedtem...  :redface: És érdekes módon, miután ezt elolvastam, s beláttam, hogy ez egy elérhetetlen dolog, egy időre meg is szüntek a repülős álmaim, de nemrégiben ismét előjöttek, de most nem tudom, hogy mi lehetne, ami sohasem sikerülhet... De lehet, hogy csak azért álmodok ilyeneket, mert olyan jó repülni! :D

Quote from: White SeeD on 2007-03-18, 23:39:27
De hogy on is legyek: én már megálmodtam a jövőt többsör is. A legemlékezetesebb számomra, mikor a szóbeli angol és a történelem érettségi tételt megálmodtam :D
Én pedig annak idején azt álmodtam meg hónapokkal előtte, hogy a 8.-os töri kisérettségin melyik tételt fogom kihúzni, csak nem hittem az álmomnak, így mintha mi se történt volna az összes tételt tanultam, s eléggé meglepődtem, mikor kihúztam, csak sajna mivel nem hittem álmomnak, nem tanultam ezt e tétel jobban (amúgy ha valakit érdekel Károly Róberttet húztam), ezért csak 4-re sikerült...  :redface:
Bezzeg a rendes érettségi előtt semmi ilyesmit nem álmodtam...  :mad:

Ettől függetlenül én nem hiszek abban, hogy a jövőnk változtathatatlan lenne.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

kikuchiyo

Au.
A leküzdhetetlen álmosság okán délután ledőltem egy kicsit aludni, és amit ennek hatására álmodtam...
Mindenki szerepelt benne. A japántanáromtól kezdve Kádár Jánoson és a Monty Pythonon át Ramizig, mint a film fiatal, munkás-paraszt származású főszereplőjéig.
Eleve valami film lehetett, amit álmodtam, én éltem át FPS nézőpontból. Volt benne hosszas, ideges sétálás az esti Hungária körúton, futás éjszaka egy nagyon sötét fasorban, titkos szoba valahol egy épületben, egy Monty Python film felvétele, és még valamilyen egyetemi milliő, ahol 50-es évekbeli lódenkabátokat viseltünk. Kádár János úgy jött be a képbe, hogy a titkos szoba valamiképpen az ő megfigyelésével volt kapcsolatos, amiben én is meg Ramiz is benne voltunk, aztán nekem valahogy besúgói jelentést kellett írnom Ramizról. Mivel hiányos volt (konkrétan nem írtam bele semmi lényegeset), Kádár odaült hozzám és kijavította pirossal.

OMG. Vajon minden éjjel ilyeneket szoktam álmodni, csak aztán elfelejtem reggelre?
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-26, 19:22:30
Au.
A leküzdhetetlen álmosság okán délután ledőltem egy kicsit aludni, és amit ennek hatására álmodtam...
Mindenki szerepelt benne. A japántanáromtól kezdve Kádár Jánoson és a Monty Pythonon át Ramizig, mint a film fiatal, munkás-paraszt származású főszereplőjéig.

Tele volt a fejed mindenféle gondolattal? Sokat tanultál? Nekem általában ilyen eseteknél szoktak agyament álmaim lenni.

Egyik legdurvább: Eljutottam Silent Hillbe (szintén FPS-mode), majd bementem egy hatalmas téglaépületbe (valami gyárféleség lehetett). Az egyik ajtót kinyitva szembe találtam magam Pyramid Head-del, majd őrült tempóban elkezdtem menekülni, de ő csak egyre közelebb és közelebb ért hozzám, hatalmas pallosát maga után húzva. Amikor zsákutcába kerültem, és ő már előttem állt, hirtelen megkérdezte tőlem: "Van gumimacid?" Én ledöbbentem, mire ő hirtelen letette a pallost, levette a sisakját, és szembetaláltam magam a legjobb barátommal. Széles vigyort ejtett, és elkezdett ilyen Freddy Krueger-esen integetni a kezével.  :muhahah:

Member

3 részlet maradt meg, a többi hosszú töltelék:

-Az L. Mole által készített figurák darabokra törtek (főleg a Nana), és sehogy sem tudtam összerakni őket.
-Csomókban hullani kezdett a hajam, de mint az állat.
-Valami piacon láttunk Galaxy Angel-es zoknikat, de irtó nyomik voltak.

Member

Ma meg mi a fenéért álmodtam Gaara-val?! Homokszorított össze-vissza, pedig azt sem tudom, hogy az hogyan néz ki.

Member

Álmomban, ami ismét nagy kavarás volt, felcsendült egy Tokio Hotel szám, csak a Shrei szóra emlékszem belőle, mert annyit tudok, hogy ez az album címe, viszont érdekes volt, mert "zenét" tőlük még hallottam. :)

kisvirag

az enyém meg nagyon mesés volt :)
pegazusoik, griffek és hasonlóak voltak benne.
nem emlékszem minden részletre, de a pegazus, meg a griff meg ilyenek veszélyben voltak, mert már csak egy kislány emlékezett rájuk, és ha ő is elfelejti, akkor megszűnnek létezni.
a griff (aki a nővérétől láthatatlansági skillt kapott szülinapjára) épp kedvenc várából próbálta meg elüldözni az oda betelepült emberkéket, és majdnem sikerült is, amikor láthatatlanul ledöntötte az egyik oszlopot/falat, de az egyik emberke szöget talált az egyik falban, (amin egyébként már nem tudom miből kirakva volt egy robert felirat)és mégis maradtak. a griff, meg a pegazus egyébként nem szerették egymást (a pegazusnak volt egy kölyke, tök édi volt, az anyja a hátán hordta mikor repült míg kicsi volt, egyékbént fekete-fehérek voltak), de összefogtak, hogy mégis elüldözzék őket. a griff közelében a láthatatlansági skill kiterjedt a pegazusra is, csak amikor épp támadásba lendültek, képváltás, 10éves forma kislány sétál a repülőtéren, valami plüss állatot szorongatva, no, a kislány épp ekkor megfeledkezett a pegazusról. a griff láthatatlansági skillje szertefoszlott, a pegazus meg eltűnt.
tudtam hogy majd a kislánynak még eszébe fog jutni és a pega fel fog támadni, de azt már nem értem meg, mert felébredtem :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

Titeket már akart megenni egy 3 méteres punk?! :eek:

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-06-11, 17:16:56
Titeket már akart megenni egy 3 méteres punk?! :eek:

Nem, de kannibálok az esőerdő közepén igen. Akkor fogadtam meg, hogy többé nem nézem meg a Cannibal Holocaustot.

minuszmiki

Tegnap-tegnapelőtt megint néztem pár rész Black Lagoont, ma éjjel meg megálmodtam egy teljesen új epizódot. Sajnos arra nem emlékszem, hogy mi volt benne, csak arra, hogy marha jó volt.

Quote from: Member on 2007-06-11, 17:16:56
Titeket már akart megenni egy 3 méteres punk?! :eek:
Engem még semmi nem akart megenni álmomban, inkább én szoktam mindenféle cuccokat kajálni.

Selmo

Quote from: Member on 2007-06-11, 17:16:56
Titeket már akart megenni egy 3 méteres punk?! :eek:
Nem, de úgy 25 éve azt álmodtam, hogy Süsü megette az öcsémet. :P

A tökéletesség unalmas.

Solid Snake

Quote from: Selmo on 2007-06-11, 18:21:46
Quote from: Member on 2007-06-11, 17:16:56
Titeket már akart megenni egy 3 méteres punk?! :eek:
Nem, de úgy 25 éve azt álmodtam, hogy Süsü megette az öcsémet. :P

"Gyilkos, emberevő Süsü"-álom 4 évesen? Uhh.  :angyali:

Selmo

Aha és volt vagy 3 méteres én meg megkérdeztem, hogy hová tűnt az öcsém, mire ő azt mondta, hogy nézzem meg, de valahogy nem akaródzott belemásznom a szájába. :lul:

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Quote from: Selmo on 2007-06-11, 18:27:17
Aha és volt vagy 3 méteres én meg megkérdeztem, hogy hová tűnt az öcsém, mire ő azt mondta, hogy nézzem meg, de valahogy nem akaródzott belemásznom a szájába. :lul:
:haha:

Sose akart megenni semmi álmomban. Csak gyakran üldöznek :)

Member

És ez még semmi, halhatatlan öltönyös faszik meg le akartak szúrni (volt egy enyhe alone in the dark érzésem at daylight with many friends változatban). A punk elől menekülve meg meghalt az egyik ismerősöm. (Hiába kaptam el a kezét, már nem tudtam megtartani és lezúgott a csigalépcső üres közepén)

Süsüvel még nem álmodtam, elég komoly dolgok maradtak ki az életemből. :D Ha sört iszom lefekvés előtt, mindig vadat álmodom, hátha ma is. :hopp:

Zanador

Én meg tegnap marine voltam amikor rohamoztak a zerg-ek.. :eek: (uutálom a terrant) Ez most annak a jele, hogy tegyem félre a Starcraftot pár napra, vagy annak, hogy csak protossal menjek?
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Member

Protoss/Zerg Hybrid. :>

Baggio

én azt álmodtam egyszer hogy az országot atomtámadás éri és a gimis osztályom a mi balatoni nyaralónkba menekül. mindenki húzta maga után azt a kis kocsit, amit a homlessek szoktak  :D
viszont ami durva volt: vagy 2 szer volt olyan, hogy álmomban tudtam, hogy álmodok. és amikor álmomban mondtam hogy fel akarok ébredni, fel is ébredtem, és mindenre emlékeztem

Én

Az a baj, ha álmodok és rájövök, hogy álmodok, azonnal felébredek (pedig szívesen maradnék kicsit egy olyan világban ahhol nincsenek következmények :D )