Main Menu

Álmok

Started by Meske, 2004-08-30, 13:46:43

Previous topic - Next topic

Meske

Mivel a "Kinek honnan származik a neve?"-threadben Zanador névleírásából kiindulva néhány post az álom körül forgott, s elég érdekes dolgok hangzottak el, úgy gondoltam, hogy ha ilyen sok embert érdekli ez a téma, inditok egy threadet, s ezen belül lehet róla beszélni.
Nephilim: ide is válaszolhatsz a "Kinek honnan származik a neve?" threadben írt postomra.
Nagyon jó lenne, ha esetlek valamelyik moderátor áttudná pakolni ide az álommal kapcsolatos postokat, így legalább ott nem lennének  :_off: -ok, hanem itt -ok.  ;)

Nephilim: Egyébként azt, úgy értettem, hogy "kívülröl" látom magamat, hogy kitalálom, hogy mit szeretnék tovább álmodni, de sajna nem sikerül annyira beleélni magam, hogy én legyek az, hanem olyan, mintha egy filmet néznék, aminek az alakulását én döntöm el.

Hát igen, milyen érdekes is tud lenni az emberi agy...  :rolleyes:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Sephiroth

Szóval akaratos álmodás:
Nékem elméletileg errõl van még valahol egy szép kis könyvem. Megtanít arra, hogyan kell tudatosan álmodni. Könyvbõl + saját tapasztalat alapján nem csak az akaraterõ számit, hanem az is, hogy az illetõ fel tudja-e ismerni azt, hogy álmodik-e vagy nem.
Ezt úgy lehet gyakorolni, hogy miközben ébren vagyunk, keresünk olyan pillanatokat, amiken el lehet gondolkodni, hogy valóság-e. Ez nap közben annyira rögzül az emberben (persze huzamosabb gyakorlás után), hogy álmában is el fog gondolkodni. És persze megint egy kis idõ eltelte után, nem is kell majd elgondolkodnia.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Meske

Quote from: SephirothSzóval akaratos álmodás:
Nékem elméletileg errõl van még valahol egy szép kis könyvem. Megtanít arra, hogyan kell tudatosan álmodni. Könyvbõl + saját tapasztalat alapján nem csak az akaraterõ számit, hanem az is, hogy az illetõ fel tudja-e ismerni azt, hogy álmodik-e vagy nem.
Ezt úgy lehet gyakorolni, hogy miközben ébren vagyunk, keresünk olyan pillanatokat, amiken el lehet gondolkodni, hogy valóság-e. Ez nap közben annyira rögzül az emberben (persze huzamosabb gyakorlás után), hogy álmában is el fog gondolkodni. És persze megint egy kis idõ eltelte után, nem is kell majd elgondolkodnia.
:eek: Az akaratos álmodásról könyv? Nem rossz...
Elég érdekes, amit írtál, de nem tudom, hogy most én vagyok ilyen profi, vagy mi? Ugyanis én mindig tudom, hogy álmodok, és nem a valóságban vagyok, kivéve, ha a valóságban vagyok, mert akkor tudom, hogy nem álmodok. :p
Egyik osztálytársam mondta régebben, hogy õ is simán megtudja különböztetni az álmot a valóságtól mert neki az álmai szürkébbek a valóságnál, értsd úgy, hogy nem olyan élénkek a színek... Ez amúgy akkor merült fel benne, amikor egyszer elkezdem azzal hülyéskedni, hogy mi van, ha a az, amit mi valóságnak hiszünk nem is valóság, hanem csak valakinek az álmában vagyunk, vagy pedig ezt az egész életet csak álmodjuk, s mindenki mást is. És erre volt az elõbb leírt megnyilvánulása az osztálytársamnak.

Igaz, ez nem az álommal kapcsolatos, de azért szerintem egy kicsit ide tartozik, hogy én kissebb koromban úgy képzeltem el az életet, mint egy film, s mindenki csak egy szerepet játszik. A film pedig az én életemrõl szól, csak az operatõröket nem látni, el vannak bújtatva a kamerák... (Mint a valóság showkban :p ) De persze ekkor még nagyon kicsi voltam... :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Zanador

Szerintem csak gyakorlás kérdése az egész. Én például elég rég óta tudom irányitani az álmaimat, visszamenni valamelyikbe, amelyik tetszett, vagy leállitani egy olyat, ami nem. Meske: ne aggódj, ha kicsit foglalkozol vele, akkor neked is menni fog. :)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Meske

Quote from: ZanadorSzerintem csak gyakorlás kérdése az egész. Én például elég rég óta tudom irányitani az álmaimat, visszamenni valamelyikbe, amelyik tetszett, vagy leállitani egy olyat, ami nem. Meske: ne aggódj, ha kicsit foglalkozol vele, akkor neked is menni fog. :)
Nekem is hasonlóan megy az álmodás, csak nekem általában csak olyan álmaim vannak, ami tetszik. Nagyon ritka az olyan, ami nem tetszik, vagy rémálom vagy ilyesmi. Mondjuk lehet, hogy ami másnak rémálom, nekem egy tökéletes álmocska, ahol én vagyok a vesztes. De azt is én akarom így. Nem csak a totál heppí álmok kellenek, mint a mesékben, kell valmi, ahol a gonosz is gyõz, nemde? :p

Igazábol csak ennyi a ogndom, hogy nem mindig sikerül úgy folytatnom, hogy én legyek a szereplõ, hanem csak külsõ megfigyelõ ként.

Viszont eléfordult már, hogy legalább egy órát tovább voltam az ágyban, mert nagyon megtetszett az éppen aktuális álmom, s addig nem akartam felkelni, amíg végig nem álmodom. De akkor már elég nehéz volt, ugyanis félig fent voltam.
Igazábol az ilyet is csak akkor tudom megcsinálni, ha le van húzva a redõny, mert különben a nap belesüt a szemembe, s álom helyett fényt látok még lehunyt szemmel is.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

kisvirag

hm, akaratos álom :)
néha én is szeretem, ha irányíthatom az álmomat...de gondoljatok bele... lényegében amit álmodunk, is mi irányítjuk... ugye elméletileg mindennek megvan a mögöttes jelentése, néha nem is annyira bujtatott, mint hisszük... (pl legutóbb éjjel azt álmodtam, hogy nagyon kell pisilnem, ezért álmomban mellékhelíséget kerestem... az álom vége felé felébredtem, és rájöttem, hogy tényleg nagyon ki kell mennem.... vagy amikor az óracsörgés beépül az álomba, és csak késõbb eszmél az ember, hogy az a csörgés valójában "kintrõl" jön.
Idõvel leszoktam arról, hogy én irányítgassam azt, hogy mi történjen, bár mindig tudom, hogy álmodom. Igazából azért nem én akarom irányítani, mert így a lényeg nem tud feltörni. a legtöbb ötletem, bizonyos problémákban iránymutatás,  ihlet, és hasonló egyébb bizony bizony nagy számban az álmaimból születik. és ha azt én irányítom a tudatos felemmel, a tudattalanom nem képes elmondani nekem azt, amit akar. én legalábbis így fogom fel.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kisvirag

ja, és Meske, erre az álom az élet, és más álmodik ,vagy hasonló elképzelésre....
csak olvassátok el a aláírásomat... néha komolyan hiszek benne...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Meske

kisvirag: igazad lehet. Néha bizony én is elgondolkoztam azon, hogy végülis akármit mondok, csinálok én irányítom az álmomat, csak éppen nem tudatosan.
Végülis, amit írok regényben azt is annak idején álmodtam. És akkor nem szoltam bele egy szót sem a tudatos felemmel. És amikor másnap felébredtem, eltökéltem, hogy én bizony ezt leírom egy regényben. Bár igaz, hogy az álom részénél még nem tartok, de úgy gondoltam, hogy egy kis elõzményt is írok hozzá, hiszen úgy lesz teljes egész. A llegérdekesebb az volt, hogy abban az álomban a "fõhõs" szemével láttam a világot, aki viszont elég erõteljesen fiú. De, volt amikor csak egy külsõ megfigyelõ voltam, akkor valószínüleg azért, mert nem volt jelen a "fõhõs", csak, aki a gonoszt személyesítette meg, s kívülröl láttam, hogy éppen mit tesz. Ezt az álmot pedig teljes egészében ráhagytam "magamra", vagyis a tudatalattimra, s hagytam, hogy sodorjanak az események.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Shadowolf

Quote from: MeskeNagyon jó lenne, ha esetlek valamelyik moderátor áttudná pakolni ide az álommal kapcsolatos postokat, így legalább ott nem lennének  :_off: -ok, hanem itt -ok.  ;)

No can do. Ha erre képesek lennénk akkor nem törölgetnénk az offokat, hanem átpakolnánk öket. :)

Meske

Quote from: ShadowolfNo can do. Ha erre képesek lennénk akkor nem törölgetnénk az offokat, hanem átpakolnánk öket. :)
Én csak megemlítettem... Bocs.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Rounin

Érrrdekes.

Olyan már volt  velem, hogy ébredés után folytatni tudtam az álmom visszaaludva, de ha irányítani próbáltam, mindig felébredtem. Mintha a tudatosság megsemmísíteni az álmot. :)

Kvikveg

En nem szeretnek tudatosan almodni. Nekem az alom megmarad az utolso korlatok nelkuli dolognak. Ahol a tudatalattimmal gatlasok nelkul bulizhatok :)
Nem emlekszem, hogy - hacsak nem volt kulon jelentosege - szinesek lettek volna az almaim. Tobbnyire a targyak es emberek viszonya es a cselekves a fontos benne, ill az erzesek, nem a szin. Tudom pl, hogy a fa zold, de nem latom kifejezetten. Ami furcsa, mert szeretem a szep kepeket nappal.

Repulni szeretek. Tobbszor is elofordult, es mindig nagyon elveztem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Quote from: KvikvegRepulni szeretek. Tobbszor is elofordult, es mindig nagyon elveztem.

A repülés tényleg fantasztikus álomélmény. Felülmúlja még az úszásálmot is. De az igazi az, amikor szárnyaid vannak és _érzed_ is õket...

Zanador

Quote from: KvikvegRepulni szeretek. Tobbszor is elofordult, es mindig nagyon elveztem.
Én se szoktam mindig variálni a dolgokat, csak akkor, ha tényleg szükségesnek érzem. Alapból sokkal viccesebbnek tartom, ha megy magától, de az se jó, ha a téma miatt fáradtabb leszek reggel, mint lefekvéskor. :) Egyébként meg a módositás arra is jó, ha repülni szeretnék egy kört, mielõtt felébrednék.  :rolleyes:
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Moha

Hát, én meg nem mondom, mikor álmodtam utoljára olyat, amire emlékeztem is reggel, de az tuti, hogy b@romi régen. Ritkán szoktam emélkezni az álmaimra, de akkor általában mélyen megmaradnak bennem.
Én speciel csak nagyon kevéssé tutam irányítani az álmaimat, akkor is olyan "mû" hatása volt.

Nekem a repülésálmok olyanok voltak, hogy egyszerûen csak elrugaszkodtam és már lebegtem is, de sosem úgy voltam, mintha úsznék, hanem mindíg függõlegesen. És szárnyam sem volt sosem.

Nektek mi volt a legfurcsább vagy legvalóságosabb álmotok?

Tiaro

Quote from: SephirothEzt úgy lehet gyakorolni, hogy miközben ébren vagyunk, keresünk olyan pillanatokat, amiken el lehet gondolkodni, hogy valóság-e.

Jaja, frankón mondod, tesó... csak passzold má ide is a spanglit, porzik a tüdõm...
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Sephiroth

Quote from: TiaroJaja, frankón mondod, tesó... csak passzold má ide is a spanglit, porzik a tüdõm...

Hmmm.... :rolleyes:  Olyan dézsavíz érzésem van. Mintha Nephilim is ilyen dolgokat mondogatna nekem, mikor az álmokról beszélek.

És a tudatos álmokra visszatérve:
Én csak annyiban szeretek tudatosan álmodni, hogy a saját személyemet én személyesitem meg. Tehát a történetet nem úgy élem meg mintha filmet néznék, vagy regényt olvasnék, hanem mintha egy jó kis szerepjáték partyba keverednék. Ha tetszik a mese beszálok.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

lynx655

Hehe, akármi történik álmomban, ha én én vagyok, úgy viselkedek ahogy én viselkednék, már nyugodtan álmodok...  :rotflol: Csak mostanában aludni is nehezen alszok... allergia, mandulagyulladás stbstb... :beken:

lynx655

Quote from: RouninA repülés tényleg fantasztikus álomélmény. Felülmúlja még az úszásálmot is.

nem tudom sose álmodtam úszást, talán mert nem tanultam sokáig, és azt is elfelejtettem (amúgy se szeretem a strandot, tengerparton meg nem voltam...) :D repülni meg... hmm inkább földhöz ragadt vagyok, álmomban nem emlékszek, hogy repültem volna egyszer is, pedig repülni meg szeretek (fõleg szívesen kipróbálnék egy kétüléses F-14est és megkérni a pilótát, hogy ne tartsa vissza magát) :hehe: arra viszont emlékszek, hogy álmodtam már zuhanás álmot, de csak az álom végén pár másodpercig, és felébredtem

Meske

Quote from: lynx655arra viszont emlékszek, hogy álmodtam már zuhanás álmot, de csak az álom végén pár másodpercig, és felébredtem
És a földön találtad magad? :hehe:

Úszás álmot még én sem álmodtam, de repülést annál inkább, de azt is régebben. Nekem sem volt szárnyam, hanem a kezemmel tettem úgy, mintha az szárny lenne, s régen ez elég gyakran fordult elõ. És azt olvastam egy álmoskönyvben, hogy a repülés az álomban olyan vágyakat jelenít meg, amik nagyon kicsi valószínüséggel, vagy pedig soha sem teljesülhetnek. Bár én nem nagyon hiszek az álmoskönyvekben, mert általában elég nagy abszurdumokat szoktak írni, de ez kivételesen szerintem is igaz, mivel akkoriban tényleg volt egy olyan vágyam, amit tudtam, hogy nagyon kicsi valószínüséggel teljesülhet...

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Sephiroth

Quote from: MeskeÉs azt olvastam egy álmoskönyvben, hogy a repülés az álomban olyan vágyakat jelenít meg, amik nagyon kicsi valószínüséggel, vagy pedig soha sem teljesülhetnek.

Azt nem írták véletlenül, hogy az mit jelenthet, ha valaki direkt tanul meg az álmában repülni? Ugyanis velem úgy zajlott le az egész, hogy elöszõr csak valami levitációra hasonlító dolgot mûveltem. Aztán jött az, ami inkább valami óriási ugrásokra emlékeztettet. Mintha félúton kifogyott volna az energy. Aztán utána jött a teljeskörû. Nekem nem volt szárnyam, s csapkodni sem kellett a kezemmel. Csak elrugaszkodtam és repkedtem.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Meske

Quote from: SephirothAzt nem írták véletlenül, hogy az mit jelenthet, ha valaki direkt tanul meg az álmában repülni?
Nem nagyon olvastam benne ilyenrõl, szerintem nem is nagyon írtak arról, amikor az ember azt tanulja álmában, hogy hogyan kell repülni. De ha akarod utána nézhetek.  :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Sephiroth

Quote from: MeskeNem nagyon olvastam benne ilyenrõl, szerintem nem is nagyon írtak arról, amikor az ember azt tanulja álmában, hogy hogyan kell repülni. De ha akarod utána nézhetek.  :)

Szerintem nem igen lesz erre utaló dolog a könyvben, mível a tanulás egy tudatos dolog. Ezek a könyvek pedig, legjobb tudomásom szerint, azzal foglalkoznak, hogy a nap közben befolyt információ+esemény+érzés a tudatalatiban egyesül és egyfajta irreális képi világban ábrázolva megmutatják nekünk a jövõt (ami persze a saját következtetésünk letisztult formában). Vagy nem?
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Kvikveg

Úszásálmom volt. Nem emlékszem, hogy konkrétam hogyan úsztam. Emberként vagy halként. Túl régen volt. Egyszer elúsztam egy szakadékig belenéztem, de aztán úgy döntöttem, nem tudom mi van lent...
1x meg 1 nagy barlangban úsztam a víz színén és tudtam, hogy a mélyben óiási nagy állatok mozognak, de tulképp rám nem veszélyesek, ha békénhagyom õket...

Repülés: volt már a kitárom a karomat és repülök - csapkodás nélkül - az éjszakai város felett illetve a ragadozó madár vagyok szárnyakkal és nem tudok a szabad ég felé menni a sok troli és villamoskábel miatt  verzió is. Az utóbbiban voltak szárnyaim és csapkodtam is. :rotflol:  Klasszikus szabaduláskísérlet  :rotflol:

De a legjobb az volt, amikor vámpírként repültem. Huss, és a nyárfák felett voltam... Ott sem kellett csapkodni... Kár, hogy késõbb kiderült, hogy éppen hajnalodik és valami kaszákkal felszerelkezett paraszttömeg üldöz a közeli erdõ felé...  :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Stairan

Én kicsit utánanéztem itt a neten az álmoknak talátam is egy oldalt, ahol érdekes cikkek vannak.
Meg itt is vannak az álmok jelentésérõl dolgok.
Itt van például a repülés, amirõl már sokat beszéltetek:
QuoteHa repülünk álmunkban, azt jelenti, hogy szeretnénk elmenekülni a valóság elõl. Minden vágyunk kiszakadni a hétköznapok rutinjából, kibújni a kényszerû kötelességek alól. Ha vízszintesen repülünk, miközben üldöznek bennünket, fenyegetve érezzük magunkat. Ha függõleges irányban, szellemi, lelki életünk emelkedettségére utal.

Moha

Quote from: StairanHa repülünk álmunkban, azt jelenti, hogy szeretnénk elmenekülni a valóság elõl. Minden vágyunk kiszakadni a hétköznapok rutinjából, kibújni a kényszerû kötelességek alól.
Na ez egy érdekes dolog.... Akkor mostanában hogyhogy nem szoktam repkedni álmomban? (vagy nagyon elfelejtem reggelre) Mert mostanság iszonyatos idõhiányban szenvedek és néha tényleg nagyon szeretnék kitörni a mókuskerékbõl.
QuoteHa függõleges irányban, szellemi, lelki életünk emelkedettségére utal.
Ezt meg most pozitív vagy negatív értelemben kell venni? Mert én ha álmomban repültem, mindig függõlegesen tettem.

kisvirag

Nohát.... mennyi minden történt itt, mig nem tudtam erre járni...
repülésélményre én nem emlékszem, de az egyik "legjobb" legemlékezetesebb, és legfélelmetesebb álmom az volt (érdekes, hogy még a sötét és félelmetes álmokat sem élem meg soha rémálomként, ennyiben talán tudatos az egész) amikor egy kés a fülemen keresztül egészen a számig szaladt. akik járatosak az írások threadben, és emlékeznek az isttenek játéka címü novellámra, akkor talán erre a jelenetre is emlékeznek, mert azt a novelát ebbõl az álomélményembõl írtam. ennek oka külõnbeen az volt az oka, hogy napok óta erõs fülfájás gyötört. az a típusú, mintha tõrt forgatnának benne.
Vagy mikor nyílt kéztörést álmodtam. akkor mikor felébredtem, majdnem sikerült is eltörni a kezem, ugyanis annyira elfeküdtem, hogy teljesen érzéketlen volt, hiába adtam ki a parancsot, hogy mozduljon meg, nem mozdult... i
nah, de még mesélhetnék halálig. bár mindig tudom, hogy álmodom, azok mindig élesek, plasztikusak, színesek, és teljesen valósághüek.
hirtelen ennyi. Jó álmokat ;)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Meske

QuoteHa repülünk álmunkban, azt jelenti, hogy szeretnénk elmenekülni a valóság elõl. Minden vágyunk kiszakadni a hétköznapok rutinjából, kibújni a kényszerû kötelességek alól. Ha vízszintesen repülünk, miközben üldöznek bennünket, fenyegetve érezzük magunkat. Ha függõleges irányban, szellemi, lelki életünk emelkedettségére utal.
Nah, ez érdekes, mivel én teljesen mást olvastam annak idején egy álomkönyvben, bár nem is nagyon érdekel, mert itt a példa, hogy miért nem hiszek bennük: mert mindegyik mást mond ugyanazon dologról!
Egyébként én vízszintesen repültem, de nem nagyon kergettek engem... Vagy talán egyszer volt rá példa. Inkább csak olyan volt, hogy a kábelbe gabalyodtam bele, legalábbis féltem, hogy nehogy megrázzon az áram, ha alacsonyabban voltam, akkor túl alacsonyan voltam, ha pedig magasabban, akkor pedig nehéz volt tartani a magasságot, általában azzal szembesültem, hogy egy idõ után már nem nagyon megy a repülés és egyre inkább süllyedek.

Mondjuk szvsz azért van, hogy különbözõ helyeken különbözõ magyarázatokat írnak egyazon dolgokról, mert igazából mindenkinek mást jelent. Úgyhogy, ha értelmezni akarod az álmaidat, ne ilyesmi helyeken keress utánna, hanem inkább gondolkozz el magad, hogy mit is jelenthet. Mert az álmoknál egy apró kis dolog is fontos tényezõ lehet, és az álmoskönyvek pedig csak az átlaggal foglalkoznak.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Damnatus

Hali!

Általában jókat álmodok, ezért is szeretek aludni, mert álmodok, s így "nem vész kárba az alvással töltött idõ". Amikor hullámvölgyben voltam, akkor az álmok is teljesen megváltoztak ridegek voltak és akkor nem akartam álmodni, mert csupa nyomasztó dolog történt velem, és csak sodródtam. De ennek vége, újra visszajöttek a normális álmok.
Ezekben pedig ált. tudatlanul tevékenykedem, kivéve, ha vmi rossz elõérzet kerít hatalmába. Ilyenkor a tudatos felem átveszi az irányítást, és megoldja a vészhelyzetet. Pl. azt álmodtam, hogy állok a buszmegállóban, s odajön hozzám három fickó. Ajjaj, ebbõl baj lesz - mondja a tudatlanal felem. De hisz ez csak egy álom, az én álmom! Azt csinálok benne amit akarok! - mondja erre a tudatos felem. Aztán bekövetkezett a jó kis bunyó, aminek a tudatlan állapotomban azzal kellett volna végzõdnie, hogy elvernek, így azonban én oszthattam az áldást.
Szóval így mûködik a tudatosság az én álmaimban, s ezért van az, hogy hat évig egyszer sem kellett azért felébrednem mert rosszat álmodtam ill. meghaltam volna. Sajnos a hullámvölgy alatt ez kétszer is elõfordult, s pont az álmaim ezirányú változásai jelezték számomra, hogy vmi nem stimmel egészen.
De most már minden rendben, így éjszakánkéntújra megmenthetem a világot ;)!

Zanador

Nekem amikor valamilyen veszélyérzetem van az álmomban, akkor akár tudatosan, akár nem "cheat szerüen beállitok" magamnak pár képességet: repülés, láthatatlanság, stb, és igy nem nehéz a legtöbb helyzetbõl kikeveredni.  :rolleyes:  Például egyszerûen a falon átrepülve meglógok az épületbõl vagy láthatatlanul elsétálok....
Volt viszont pár olyan álmom, amiben semmi ilyet nem tudtam csinálni, hiába próbáltam. Ilyen volt másnak is?
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...