Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Darkstar

Az a kép egy jódarabig volt a hátterem. Csak az lenne a kérdésem, hogy minek rá szöveg? ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Az elsőn én pl el se tudtam olvasni a szöveget, de a másikon jó lett a szövegrárakás.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

Quote from: Darkstar on 2007-03-18, 21:52:17
Az a kép egy jódarabig volt a hátterem. Csak az lenne a kérdésem, hogy minek rá szöveg? ^^


Csak így hirtelen azt nyitottam meg, csak azért ment arra a szöveg :)

kikuchiyo

OMG. Letöltöttem a Red Garden utolsó részét 1280x720 felbontásban. Nem tudom, hogy a WMV9 ennyire hulladék, vagy maga a jelenet ennyire durva (egy nagyon látványos fly-over New York felett egyébként), de kb. diavetítést képes csak produkálni a gépem.

Megragadnám ezt az alkalmat, hogy népszerűsítsem ezt a sorozatot. Szokatlan a rajzolása, de szerintem szép és a sztori is érdekes.
Failure is the default option

Cobra

Ekkora felbontásban, ha sokminden mozog, akkor a WMV9 is megeszi a gépet rendesen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

#515
A "month of apple bugs"-nak úgy tűnik elég rendes oka volt:
http://it.slashdot.org/it/07/03/21/0040255.shtml
http://blogs.zdnet.com/Ou/?p=451
Ettől se lett szimpatikusabb az apple, sőt, elég alantas húzásaik voltak ::)

oh and while i'm still here:
http://www.youtube.com/watch?v=oVvBEiXurOc&NR :D lol

Kuroi Tenshi

Now watching:
Ghost in the shell - Innocence.

Mi ebben a különleges?
Az anime a routerre kötött merevlemezen van, én pedig a laptopomon
nézem róla :D

Szóval update, akit érdekelt: műxik :)
Most már... hogy mennyit szivatott maga a meghajtó, a windows és
a hálózat is.... ::)
Azért nem fenékig tejfel. Néhány sűrűbb jelenetnél akadozik. Namost
adatátvitelnél 28-30MB/s-os írási sebességet produkált a gépre kötött
usb-sata jmicron átalakító. Most wifire 24Mbps-ot mond a windows,
tehát elvileg nem kéne akadoznia, de mégis (core solo celeron 1.46,
tehát nem a proci nem bírja. Na mindegy, alacsonyabb bitrátájú filmek
talán jobban jönnek majd.

Már csak azt kéne kiderítenem, hogy milyen a vinyó hőmérséklete.
Amikor gépre volt kötve, hdsentinel nem olvasta be. Most ugyan a
dobozának alsó és felső alu-lapja perforált lemezre lett kicserélve, de
az oldala, ami közvetlenül érintkezik vele, még mindig meleg (kézmeleg,
tehát legalább nem 50-60 fokos...)

Majd még jelentkezem.

Cobra

Hát azért az az 1.46Ghz elég kevésnek tűnik egy komolyabb kódolásnál.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Lehet, de ez mkv 704×384@23.976fps, tehát az átlag animénél
nagyobb felbontás, de még így is a proci-használat átlaga 10%
alatt volt. Itt egyértelműen máshol van a szűk keresztmetszet,
és szerintem azt a sata vinyót usb-re alakító jmicron chipek, a
router processzora, valamint a wifi együttesen adják.

Azért a core solot ne becsüld alá. A core solo volt a mostani
top-chip, a core 2 duo előfutára.

Cobra

Igaz csak 640*480 Xvid-es, de AC3-as filmet néztem már wi-fi-n keresztül anyám laptopján (PM725) és egyáltalán nem szaggatott, pedig 20Mbit felé még nem sikerült tornáznom az adatátvitelt és akkor még eléggé instabil is volt a kapcsolat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

#520
Office 2007... :wtf: Mi ez az új ocsmány kinézet? :_piszka: Ki lehet kapcsolni valahol? :bruhuhu:

EDIT: Nem számít, uninstallva... :Eztneked:

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: Cobra on 2007-03-24, 22:10:57
Igaz csak 640*480 Xvid-es, de AC3-as filmet néztem már wi-fi-n keresztül anyám laptopján (PM725) és egyáltalán nem szaggatott, pedig 20Mbit felé még nem sikerült tornáznom az adatátvitelt és akkor még eléggé instabil is volt a kapcsolat.
Videóra a 2000kbit/s kódolás már extrémjónak számít, tegyük fel, hogy a hang is durván van kódolva, 320kbit/s, amivel még nem is találkoztam, mert felesleges neki annyi. Ez eserben erős ráhagyással kell 2,5Mbit/s sávszélesség, hogy szaggatás nélkül tudd nézni a filmet hálózatról. Nem az átviteli sebesség a szűk keresztmetszet.


Cobra

Én is ezt mondom. Vagy gond van a kapcsolattal, vagy a gép nem bírja a dekódolást.
Selmo, használj Openoffice-t.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

::)
Az előbb mondtam: a sata-usb átalakító és a router, amire a
merevlemez van csatolva, okozzák valószínűleg. Ha a gép nem
bírná, akkor a processzor fullon pörögne.
De még rendesebben utánanézek. Lehet, hogy a fájlrendszer
se tetszik neki.

Selmo

Quote from: Cobra on 2007-03-24, 22:51:06
Én is ezt mondom. Vagy gond van a kapcsolattal, vagy a gép nem bírja a dekódolást.
Selmo, használj Openoffice-t.
Nem kösz, már megszoktam a 2003-ast, addig nem is cserélek, amíg nem lesz égetően muszáj. :)

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Szüleim is így mentek neki az új Office-nak ("wtf is this, where are my buttans?!"), én meg elsőre nem találtam meg az open gombot pl. :D De szerintem jól néz ki.  :redface:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Fogalmazzunk úgy, hogy a silver elviselhető, de ez a lapozgass a fülek között mint a hülye és véletlenül se tehesd le a használt gombokat magadnak marhára felhasználóbarát megoldás lett. :Eztneked:

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Én azon lepődtem, meg, amikor először írtam benne egy elemzést, lementettem, mailben elküldtem, erre jött a válasz, hogy nem tudták megnyitni. Akkor néztem, hogy alapból már nem sima doc-ba ment. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Mai napi ms jótett: msn úgy döntött, hogy márpedig ő nem hajlandó állapotot váltani, ami elég zavaró lévén alapból rejtve kapcsolódok. Ezek után szépen bezártam és újraindítottam, erre állomásleíró fájl hibás, megjavítattam vele, semmi, ugyanaz. Azóta leszedtem, feltettem, letöröltem, registryt tisztítottam, de semmi. Mi a tököm az az állomásleíró fájl és hogy lehet kitörölni? Esetleg valakinek ötlet, hogy lehetne működésre bírni a rohadékot? Igen, windows messenger sem műxik. :(

A tökéletesség unalmas.

Gregory

Nekem is szokott szaraxani az msn. Ilyenkor általában vagy nem csinálok semmit, mert úgyse vagyok olyan fontos ember, vagy pedig ha tényleg fontos akkor fellépek az Ebuddy-ra és akkor ott szenvedek egy sort, amíg meg nem javul...

Selmo

Jelszócsere megoldotta. :|

A tökéletesség unalmas.

.Attila

720p rulz.
VLC nem tudja normálisan játszani, mplayert nem frissítettem (régi nem játsza a hangot), de azt macerás használni (bár most az van alapnak betéve, csak nincs kedvem a frissítésével szórakozni), úgyhogy adtam egy esélyt a WMP-nek. Az viszi rendesen, kép is jó, hang is jó. Csak azt a fránya feliratot, azt nem veszi észre. Hogyan lehetne megetetni vele? Be van kapcsolva, hogy használjon feliratot, ha van, de nem teszi hozzá. VobSub? (régen használtam, frissítették wmp11hez?)

Manitu

Vobsub. De VSfilter néven keresd, mert már egy pár éve úgy hívják.


.Attila

Quote from: Manitu on 2007-04-02, 17:00:02
Vobsub. De VSfilter néven keresd, mert már egy pár éve úgy hívják.

Ok, megvan, de ez hol épül be a WMP11-be? Mert nyoma sincs.

Selmo

Elvileg maga a vobsub kiteszi magát kis zöld nyilacskaként tálcára, ott tudod megjeleníteni/elrejteni/beállítani. De szerintem MPC-t használj inkább. :) http://www.cccp-project.net/

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-04-02, 18:04:58
Quote from: Manitu on 2007-04-02, 17:00:02
Vobsub. De VSfilter néven keresd, mert már egy pár éve úgy hívják.

Ok, megvan, de ez hol épül be a WMP11-be? Mert nyoma sincs.
Nem épül be, ez egy Directshow codec, ha a WMP-nek szüksége van rá akkor automatikusan elindul.

.Attila

Szüksége van rá, de nem indul. Fos ez egész.
Na majd alkalmasabb időben foglalkozok vele.
Zöld nyilacska volt, régen, azt én is tudom, jó is volt. Most nincs.

Cobra

Ha külön van a felirat, akkor ugyanolyan néven kell lennie, mint a fimnek. Vagy beállítod, hogy mindíg induljon el és akkor a lejátszó indítása után betoltod a VobSubba a feliratot.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2007-04-03, 10:32:25
Ha külön van a felirat, akkor ugyanolyan néven kell lennie, mint a fimnek.

Azért ennyire ne nézz noobnak :ejnye:

QuoteVagy beállítod, hogy mindíg induljon el és akkor a lejátszó indítása után betoltod a VobSubba a feliratot.

Ok... mit és hol állítok be? A feliratnál be van állítva, hogy kapcsolja be, ha elérhető. VSfilter legújabb verziójánál viszont semmit nem lehet csinálni. Egyszerűen csak van. Rakjam fel a régi 2.23as (vagy hanyas) verziót, amikor még lehetett állítgatni?

Cobra

Indíts el a egy filmet, ami betölti a Vobsubot (mkv/ogm), majd a megjelenű zöld nyilon az aktív filtereknél ott lesz a DirectVobSub, erre klikk. Ezen belül pedig General fül és alul a load when needed-et kard át always load-ra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !