Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

sirtomi

#750
Quote from: Darkstar on 2007-06-25, 13:47:44
http://www.apple.com/iphone/usingiphone/guidedtour_large.html
A link sztem eléggé beszédes
Egy újabb számomra fölösleges kütyü. Tudásának 10edét sem használnám :)

Szerk: Az érintés érzékelős képernyője viszont nagyon jól működik.

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-06-25, 14:37:44
Egy újabb számomra fölösleges kütyü. Tudásának 10edét sem használnám :)
Ebben nem a tudás a lényeg, hanem a kezelőfelület. :)

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-06-25, 14:39:33
Ebben nem a tudás a lényeg, hanem a kezelőfelület. :)
Jah. Ha az ember megnézi, semmi különösen extra tudása nincs, de a screen meg ahogy az egészet tálalják (nameg az alma és az i ^^) kihagyhatatlanná teszi számomra. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Quote from: Darkstar on 2007-06-25, 14:42:58
de a screen meg ahogy az egészet tálalják (nameg az alma és az i ^^) kihagyhatatlanná teszi számomra. :D

Macfag

:D
Failure is the default option

.Attila

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-25, 14:43:51
Quote from: Darkstar on 2007-06-25, 14:42:58
de a screen meg ahogy az egészet tálalják (nameg az alma és az i ^^) kihagyhatatlanná teszi számomra. :D

Macfag

:D

A tökéletes, lojális apple vásárló.
Az a baj, hogy a márkáért az ára is (egyébként más szempontból indokolatlanul) magas.


Dreamcleaver

Ooooh, touchscreenes mobil, hát ez tényleg forradalmi. lol

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sirtomi

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-25, 17:18:37
Ooooh, touchscreenes mobil, hát ez tényleg forradalmi. lol
Ez a touchscreen azért egész jól működik, sőt! :)

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-25, 17:18:37
Ooooh, touchscreenes mobil, hát ez tényleg forradalmi. lol
Ooooh, megnézted a videót, troll? ::)
Gyors touchscreen-es mobil? Stylus nélkül is normálisan használható touchscreen-es mobil? Multitouch? ::)

Dreamcleaver

Quote from: Zsiga on 2007-06-25, 17:21:37
Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-25, 17:18:37
Ooooh, touchscreenes mobil, hát ez tényleg forradalmi. lol
Ooooh, megnézted a videót, troll? ::)
Gyors touchscreen-es mobil? Stylus nélkül is normálisan használható touchscreen-es mobil? Multitouch? ::)

Nem, uncsi volt. Biztos az első 2 perc után vannak az izgi dolgok. :D Multitouch? Oh gotta have it!!!!!!11!!oneoneon3

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-25, 17:18:37
Ooooh, touchscreenes mobil, hát ez tényleg forradalmi. lol
Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-25, 17:23:10
Nem, uncsi volt. Biztos az első 2 perc után vannak az izgi dolgok. :D Multitouch? Oh gotta have it!!!!!!11!!oneoneon3
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-25, 17:23:10
Nem, uncsi volt. Biztos az első 2 perc után vannak az izgi dolgok. :D Multitouch? Oh gotta have it!!!!!!11!!oneoneon3
Tehát azt se tudod mi ez és mit tud, de lendületből lefikázod mert apple meg i meg csakazértis, ugye? És még mi vagyunk az elfogultak... ::) lol

Próféta

Hááát.. én most túlvagyok a video felén, és tényleg nem tűnik túl nagy számnak. Ha a kezembe nyomnák, persze elfogadnám, mert látványos, és a Siemens M35-ösöm olyan öreg, hogy lassan iskolásba járhatna, de azt se volt nehezebb használni, mint emezt (illetve ennek a telefon részét), szóval az innovatív kezelőfelület a video alapján nem ér sokat. A maradékot meg jó eséllyel úgyse használnám ki, bár ott tényleg jól ki van találva a kezelése.

.Attila

hwsw.hu-n megjelent egy cikk a Firefox finom hangolásáról. Mivel ehhez én nem értek, gondoltam, kipróbálom. Az ötletek innen jöttek egyébként:

http://howto.helpero.com/howto/Speed-Up-Firefox_31.html

Hát bazz, mennyivel gyorsabban jönnek be az oldalak, a legnagyobb javulás egyébként a 4chan-nál érezhető :D

sirtomi

Quote from: .Attila on 2007-06-27, 14:01:46
hwsw.hu-n megjelent egy cikk a Firefox finom hangolásáról. Mivel ehhez én nem értek, gondoltam, kipróbálom. Az ötletek innen jöttek egyébként:

http://howto.helpero.com/howto/Speed-Up-Firefox_31.html

Hát bazz, mennyivel gyorsabban jönnek be az oldalak, a legnagyobb javulás egyébként a 4chan-nál érezhető :D
Csak a pipeline-t kapcsoltam be és máris gyorsabb lett. Minden oldal érezhetően gyorsabban jön be amiket szoktam látogatni :)

sirtomi

Mi hiányzik az iPhone-ból
Ez tényleg csak a kütyümániásoknak, vagy a fanatikus Apple rajongóknak éri meg :)

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-06-27, 15:52:58
Mi hiányzik az iPhone-ból
Ez tényleg csak a kütyümániásoknak, vagy a fanatikus Apple rajongóknak éri meg :)
Melyik "hiányzó" funkciót szoktad használni a mostani telefonodon? Én egyiket se...
8GB memória mellé feleslegesnek érzem a bővíthetőséget (valószínűleg csak microSD férne bele, abból meg talán 1GB a legnagyobb...).
3G-re a jelenlegi mobilnet-árak mellett még 1-2 évig biztos nem lesz szükségem, wifi meg van itthon is meg az egyetemen is de még a kedvenc kocsmáimban/éttermeimben is.
Játszani sose játszom a telefonomon, pedig fut rajta a Worms Armageddon meg a Doom is, meg még ezernyi más játék amik nagyságrendekkel jobbak az átlag java-s hulladékoknál.
Nem cserélhető akksi az iPodomnál se zavart, a jelenlegi telefonomról is csak akkor került le az akksi ha simkártyát cseréltem benne vagy ha lefagyott.
MMS-t kb. senki nem használ, így én se. Összesen egyet küldtem életemben, még vagy 5 éve amikor megjelentek az első kamerás mobilok. Videofelvétel főleg nem érdekel (mint ahogy a kamera hiánya se zavarna).
"nem lehet rá zenét letölteni mobilhálózatról, csak a PC-n keresztül"
Mutass nekem egy embert aki egy kicsit is ért a számítógéphez meg a telefonjához és a mobiljára közvetlenül a mobilhálózatról (emeltdíjas sms-ért...) tölt le zenét...

"a letöltött zenéket nem lehet csengőhangként beállítani"
Ez valóban nem jó húzás, bár engem ez se zavar, mióta rezegnek a telefonok azóta soha nem volt hangos csengésre állítva egyik mobilom se.

Hangvezérlést és hangtárcsázást szintén felesleges funkciónak tartom (a jelenlegi fejlettségi szintjén kb. semmire nem jó, meg mondjuk mobilnál úgy általában is marhaság imo, valahogy nem tudom elképzelni hogy sétálok az utcán és bemondom a headsetbe hogy kit hívjon fel), sose használtam.

Az utolsó bekezdés meg igazi mintapélda a bulvár-bullshit nagykönyvéből. Aki nem akar előfizetési díjat fizetni az talán vegye meg függetlenül valamelyik Apple Store-ban... ::)

Nem, nem kapok fizetést az Apple-től... xD

Nakedape

Mac or pc?

[spoiler]tudom h a lol ba kellett volna de nem volt kedvem[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Liquid Snake

Hy mindenkinek! Nagyon nagy problémám van. Vettem régen egy winyót, elromlott, akitől vettem küldött garanciásan egy olyan, winyót amin már nincs garancia... Sztem ez itt már hibázik de ez még nem is lenne akkora baj. Ahogy felraktam a windowst, drivereket, codeceket azt vettem észre h amit letöltök fájlokat mondjuk divx.exe mind corrupted vagy CRC-ssé válik. Vagy a bátyám gépéről átrakott cuccoknak a nagy részével is ez történt. Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a gond mert én nagyon erősen a winyóra gyanakszom...

Fazék

Quote from: Liquid Snake on 2007-06-27, 21:28:21
Hy mindenkinek! Nagyon nagy problémám van. Vettem régen egy winyót, elromlott, akitől vettem küldött garanciásan egy olyan, winyót amin már nincs garancia... Sztem ez itt már hibázik de ez még nem is lenne akkora baj. Ahogy felraktam a windowst, drivereket, codeceket azt vettem észre h amit letöltök fájlokat mondjuk divx.exe mind corrupted vagy CRC-ssé válik. Vagy a bátyám gépéről átrakott cuccoknak a nagy részével is ez történt. Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a gond mert én nagyon erősen a winyóra gyanakszom...
csak hogy "vígasztaljalak" memóriahiba is lehet :)

chkdsk vagy ilyesmit tessék lefuttatni, azzal jó eséllyel kiderül ha a vinyó a hibás

illetve nemtom, talán a Zsiga által régebben említett vmi HD Sentinel vagy hasonló nevű program is esetleg segíthet annyiban, hogy meg tudja mondani a vinyód "egészségi állapotát" úgy megközelítőleg :)

Zsiga

Quote from: Liquid Snake on 2007-06-27, 21:28:21
Hy mindenkinek! Nagyon nagy problémám van. Vettem régen egy winyót, elromlott, akitől vettem küldött garanciásan egy olyan, winyót amin már nincs garancia... Sztem ez itt már hibázik de ez még nem is lenne akkora baj. Ahogy felraktam a windowst, drivereket, codeceket azt vettem észre h amit letöltök fájlokat mondjuk divx.exe mind corrupted vagy CRC-ssé válik. Vagy a bátyám gépéről átrakott cuccoknak a nagy részével is ez történt. Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a gond mert én nagyon erősen a winyóra gyanakszom...
Kellenének a vinyó S.M.A.R.T. adatai.

Manitu

Ha már szóba kerültek a vinyók, mennyi azoknak az egészséges üzemi hőmérséklete? Hány foknál kéne elkezdenem gondolkodni, hogy valami hűtést aplikáljak rájuk?


Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-06-27, 22:17:26
Ha már szóba kerültek a vinyók, mennyi azoknak az egészséges üzemi hőmérséklete? Hány foknál kéne elkezdenem gondolkodni, hogy valami hűtést aplikáljak rájuk?
Gyártók szerint 5-55°C (van ahol 50, meg kell nézni a konkrét típus adatlapját a neten), gyakorlatban a statisztikák szerint a 35-45°C az ideális, de inkbb legyen stabilan 50°C mint hogy mondjuk 25-45 között ingadozzon, a gyors változás árt a legtöbbet.

Szerk.: Ezek hőmérővel mért értékek, a beépített hőmérő szinte soha nem a valós értéket mutatja, van hogy 20°C-kal is eltér a valódi értéktől...

Manitu

Hm... akkor kezdhetek gondolkodni, a letöltő vinyó hőmérője 65°-okat mér ebben a kánikulában, ami mostanában van :frown:


Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-06-28, 01:45:01
Hm... akkor kezdhetek gondolkodni, a letöltő vinyó hőmérője 65°-okat mér ebben a kánikulában, ami mostanában van :frown:
Csak most esett le hogy eddig nem volt hűtve. :eek: Tegyél elé egy halk 92-es ventit, az bőven elég.
Nálam két NorthQ 3703 hűti a vinyókat. Kicsit hangosak 12V-on (bár még bőven elviselhetőek, simán tudok mellettük aludni), de legalább ebben a hőségben is 35-40°C körül tartják a lemezeket.
A 65°C meg lehet hogy csak mérési hiba (bár akár reális érték is lehet), tedd rá a kezed, ha csak forró de nem éget (hosszabb ideig is kényelmesen rajta tudod tartani a kezed) akkor még nincs gáz.

Manitu

Azt természetesen tudtam, hogy nincs külön hűtésük, nagyjából úgy vannak pakolva, hogy az előről beszívott levegő egy kicsit hűtse őket. Nem is volt velük gondom soka, az egyik öt éve, a másik másfél éve kifogástalanul megy, csak hogy szóbakerült a vinyó, hirtelen eszembe jutott, és megnéztem az adatokat :)
Aztán azért kérdeztem, hogy mennyi az egészséges. Azt tudom, hogy 80°-90° környékit is kibírják akár napokon keresztül, anno régen melóztam az IBM gyár tesztrészlegén, ott volt olyan tipus, amelyik kapott ilyen "kezelést" is :D De ott ugye az extrémségekre mentek a tesztek.

Na, majd holnap lekapom az oldalát, aztán meglátom kell-e valamit csinálni vele.


Kuroi Tenshi

Tudtommal itt az IBM inkább szervervinyókat gyártott, és azoknak
kicsit tágabb a tűréshatáruk :) Nálam a letöltő vinyó saját kis
halkított dobozában van és egy pár zenerrel lassított venti hűti;
a hőmérsékletéről viszont fogalmam sincs :o

Zsiga, ha 12V-on hangos (és mivel northq, ennél lesz még rosszabb
is  :__devil: ), akkor 1-2 zenerrel lehet finoman csökkenteni a feszt
és a sebességet.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-28, 02:46:58
Zsiga, ha 12V-on hangos (és mivel northq, ennél lesz még rosszabb
is  :__devil: ), akkor 1-2 zenerrel lehet finoman csökkenteni a feszt
és a sebességet.
Direkt használom őket 12V-on, ha lejjebb veszem nem hűtenek eléggé. 6 vinyó közvetlenül egymás tetején egy gyakorlatilag zárt térben, ráadásul olyan felfüggesztéssel hogy nem érnek hozzá a ház fémrészeihez, elég rendesen be tudnak fűteni...
Szerk.: Nameg felesleges lene leszabályozni őket, mert akkor meg a vinyókat hallanám, próbáltam. :)

sirtomi

HD Sentinel -ről jut eszembe. Leszedtem a legújabb verziót és ez is meghal a Samsung vinyómmal. Legalábbis 5 perc elteltével sem tudok csinálni semmit a gépen. Egérkurzor mozog, de hiába kattintgatok, nem reagál semmi.
HD Sentinel vagy a vinyóm a hibás? Nem örülnék ha hirtelen megadná magát, rendeteg minden van rajta.

Liquid Snake

#779
Quote from: Zsiga on 2007-06-27, 21:56:58
Quote from: Liquid Snake on 2007-06-27, 21:28:21
Hy mindenkinek! Nagyon nagy problémám van. Vettem régen egy winyót, elromlott, akitől vettem küldött garanciásan egy olyan, winyót amin már nincs garancia... Sztem ez itt már hibázik de ez még nem is lenne akkora baj. Ahogy felraktam a windowst, drivereket, codeceket azt vettem észre h amit letöltök fájlokat mondjuk divx.exe mind corrupted vagy CRC-ssé válik. Vagy a bátyám gépéről átrakott cuccoknak a nagy részével is ez történt. Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a gond mert én nagyon erősen a winyóra gyanakszom...
Kellenének a vinyó S.M.A.R.T. adatai.

:) Nemtom mi az vagy hogy kell megnézni... De ha a memória a rossz felkötöm magam, már kb a 4ik memóriám az utóbbi 2 évben :(

Szerk.: Csak mostmár az a baj h nemtok semmit csinálni, újraraktam a windowst és ( kékhalál :) )