Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Liquid Snake on 2007-06-28, 12:10:42
:) Nemtom mi az vagy hogy kell megnézni... De ha a memória a rossz felkötöm magam, már kb a 4ik memóriám az utóbbi 2 évben :(

Szerk.: Csak mostmár az a baj h nemtok semmit csinálni, újraraktam a windowst és ( kékhalál :) )
Pl. az említett HD Sentinellel lehet megnézni, de szinte az összes rendszerinformációs program (Everest pl.) meg tudja mutatni.

Memóriára meg egy Memtest kéne. (Ennek még windows se kell, csak egy floppy vagy CD, arról bootol.) Kérd meg valamelyik ismerősöd hogy töltse le ezt: http://www.ultimatebootcd.com/, aztán írjátok ki egy CD-re vagy rakjátok fel egy pendrive-ra ha tud USB-ről bootolni a géped, ezen van Memtest.

sirtomi: Valószínűleg a te gépeddel van probléma. Esetleg ki tudod próbálni a vinyót egy másik gépbe átrakva?
Írj egy email-t az info@hdsentinel.hu címre, szívesen segítenek (az ő érdekük is az hogy minél több gépen gond nélkül menjen a programjuk).

Cobra

#781
Én WD-m most, hogy volt 28-29 fok a szobámban 60 fokon ment úgy, hogy van mellette egy 8cm-es ventillátor. Hűvösebb időben is 56 fok körül van, idáig még működik. Saját hőmérője mutat ennyit, de kb jó az érték, mert fél óra után melegebb, mint a processzor bordája :) Ráadásul nem is túl halk, szóval vagy egy kifogtam egy hibás darabot (bár ha csapágyas lenne, akkor már meghalt volna szerintem) , vagy a 120-as Sata-s széria ennyire rosszul sikerült.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-06-28, 13:21:48
Én WD-m most, hogy volt 28-29 fok a szobámban 60 fokon ment úgy, hogy van mellette egy 8cm-es ventillátor. Hűvösebb időben is 56 fok körül van, idáig még működik. Saját hőmérője mutat ennyit, de kb jó az érték, mert fél óra után melegebb, mint a processzor bordája :) Ráadásul nem is túl halk, szóval vagy egy kifogtam egy hibás darabot (bár ha csapágyas lenne, akkor már meghalt volna szerintem) , vagy a 120-as Sata-s széria ennyire rosszul sikerült.
WD-k a leghűvösebbek szoktak lenni, viszont a legszarabbul kalibrált hőmérők vannak bennük általában. :) Van olyan széria amelyiknél 20°C-kal többet mutat mint ami a valós adat...

Cobra

Ha nem felejtem el, majd lehőmérőzöm, van egy infrás hőmérőm, amihez van egy fém érintkező is, talán az ad majd pontos adatot (a ház hőfokáról).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-06-28, 03:18:16
ráadásul olyan felfüggesztéssel hogy nem érnek hozzá a ház fémrészeihez, elég rendesen be tudnak fűteni...
Csak nem te is futárgumin lógatod őket, hogy ne rezonáljanak kicsit se? :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2007-06-28, 12:37:31
sirtomi: Valószínűleg a te gépeddel van probléma. Esetleg ki tudod próbálni a vinyót egy másik gépbe átrakva?
Írj egy email-t az info@hdsentinel.hu címre, szívesen segítenek (az ő érdekük is az hogy minél több gépen gond nélkül menjen a programjuk).
Most nincs lehetőségem máshol kipróbálni, talán jövő héten.
Kiderítem pontos típusát a vinyonak aztán írok azért egy mailt erre a címre, hátha tudnak mondani valamit. Köszi!

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-06-28, 14:04:44
Quote from: Zsiga on 2007-06-28, 03:18:16
ráadásul olyan felfüggesztéssel hogy nem érnek hozzá a ház fémrészeihez, elég rendesen be tudnak fűteni...
Csak nem te is futárgumin lógatod őket, hogy ne rezonáljanak kicsit se? :D
Nem, még a ház műanyag felfüggesztősínein vannak. :) 6 vinyót egy 8 vinyónak tervezett rekeszbe nem egyszerű beépíteni ha nem a gyári megoldást használom, és még lusta voltam szórakozni vele. Szerencsére nem azok a rezonálós fajták, a ház oldallapját meg körberagasztottam öntapadós szivaccsal (amit ablakkeretekbe szoktak rakni szigetelésnek), így egész elviselhető. :)

Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-06-28, 13:23:29WD-k a leghűvösebbek szoktak lenni, viszont a legszarabbul kalibrált hőmérők vannak bennük általában. :) Van olyan széria amelyiknél 20°C-kal többet mutat mint ami a valós adat...
Megnyugodtam. WD a kicsike, és olyan jó kézmeleg :) Ehhez képest a hőmérője 60°-ot mutat :eek: Na mindegy, ez legyen a legnagyobb baja :D


Selmo

Az én Maxtorom általában 37-39 fokos szokott lenni, ha erősen használva van, akkor 42, most a kánikulában +2-3 fokot nőtt. Mondjuk rackben tartom, így jól levegőzik.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Hmm, most megmértem az érintős hűmérővel és 32 fokot mutatott. Az lehet, hogy ennyire mást mutat a hőmérő, vagy ennyivel melegebb van ott, ahol a szenzor van?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

A szenzor az alján van, a nyákon; az oldalát mérted? A teteje hűvösebb.
Mennyi ideje ment már? A 32°C szinte túl szép, vagy tényleg nagyon jó
hűtése van :)

kikuchiyo

Az alján mérd meg, az IC-ket. Azok szoktak leginkább felmelegedni, és azoknak a kipukkadása tud kellemetlen lenni.
Nálam is az a része volt a legmelegebb a 80-as maxtornak, amíg használtam.
Failure is the default option

Cobra

A nyákot fogó csavarra most 34 fokot mértem. Közvetlenül mellette van a házban kialaktott helyen egy 8cm-es Glacialtech venti. Kicsit vicces, hogy ilyenkor 60 fokot mutatnak a programok rá.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga


Liquid Snake

Na a memóriámnak sincs baja merta memtest nem mutatott semmi hibát és a HD Sentinel sem jelzett semmit. Arr gondoltam h nkem SATA 2-es vinyóm van és mikor raknám a windowst akkor mindig egy más gyártóltól származó programot kell felraknom és emiatt azt írja  telepítésnél h ezek nem mentek át a Windows Logo tesztelésen ezért a rendser instabillá válhat... Nem lehet h ez az oka???

sirtomi

Használj SP2-es XP-t, akkor nem kell semmi külön driver a vinyóhoz.

Manitu

Az a Windows Logo tesztelés egy kamu. A Microsoft azért találta ki, hogy ezzel majd jópénzért igazolja, hogy igen, ez a program/driver fut XP alatt. Csak nem jött be, mert a kutya sem fizet nekik egy hülye matricáért. Őszintén szólva én akkor szoktam meglepődni, ha egy nem Microsoft cuccnak megvan ez a tesztelése. Ha jól számolom egyetlen egy ilyen programot láttam eddig életemben :D


Liquid Snake

#797
Hát akkor tényleg nemtom mi baja lehet. Most is van itt egy image file, bemountolom Daemon Tools-al és telepítésnél CRC hibát ír ki, bátyám gépén meg simán felmegy :(  Meg a letöltött exe-k egyfolytában corrupted-ek lesznek. 2ségbe vagyok esve :(  :bruhuhu:


sirtomi: EREDETI SP2-es XP-t próbálom felrakni és nem ismeri fel a SATAII-es Samsung winyóm csak floppy-val (amin driver van) ÁÁÁ már megőrülök akkora káosz van itt...

Selmo

Quote from: Liquid Snake on 2007-06-29, 15:33:47
sirtomi: EREDETI SP2-es XP-t próbálom felrakni és nem ismeri fel a SATAII-es Samsung winyóm csak floppy-val (amin driver van) ÁÁÁ már megőrülök akkora káosz van itt...
Ennek így is kell lennie, az XP telepítője szánalmas mennyiségű SATA drivert tartalmaz.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

kérdés: még érdemes várni a gépvásárlással, várhatóak jó kis áresések a már korábban is többször emlegetett konfiggal kapcsolatban? (ugyebár vmilyen közepesen tápos gép lenne, dual core, 2gb ram, 8600GTS, stb) vagy most már változatatni is kell a tartalmán? :D thx.

Gregory

#800
Elvileg a memória árak hamarosan[vagy már most is] emelkedni fognak/emelkednek.

Quote from: prohardver
Rövidesen eljön az, amire mindenki számított, de senki sem várta. Nagykereskedelmi visszajelzés alapján úgy tűnik, pár héten belül áremelkedés várható a memóriamoduloknál, sőt egyes termékek ára már most emelkedni kezdett. A barátságos áruk miatt közkedvelt Kingmax moduloknál a héten még nem láttunk emelkedést, sőt az 1 GB-os DDR2-1066-os példányért már csak 11 000 forintot kell fizetni, szóval tessék gyorsan a boltokba rohanni. Az 1 GB-os DDR2-800-as modul valamivel 8000 Ft fölött, a DDR2-667-es valamivel 8000 Ft alatt kapható, de már nem sokáig. Egyelőre a Corsairnél és a Kingstonnál sem láttunk változást, de könnyen lehet, hogy az új szállítmányokkal érkező termékek árcéduláján már sokkal – akár 20%-kal – nagyobb szám lesz.
a cikk június 23.-án készült, és itt tekinthető meg teljes egésszében.


A többihez nem nagyon tudok hozzászólni

Kuroi Tenshi

Pontosan, a ramok most már emelkedni fognak.
A 8600GTS pedig szvsz pénzkidobás, ha ragaszkodsz a dx10-es kártyákhoz,
akkor egy tuningolt 8600GT-vel 1/3-át megspórolhatod, vagy ha már ennyit
ráköltenél, akkor egy 8800GTS már nem sokkal több.
Sajnos a 2900 és a 2600 gyengébb lett a vártnál, ezért áresés nem várható.
A hírek szerint az nvidia novemberben fog csak kidobni egy rendes közép-
kategóriás kártyát, aminek legalább már 256betes membusza lesz.

Fazék

#802
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-29, 18:53:23
Pontosan, a ramok most már emelkedni fognak.
A 8600GTS pedig szvsz pénzkidobás, ha ragaszkodsz a dx10-es kártyákhoz,
akkor egy tuningolt 8600GT-vel 1/3-át megspórolhatod, vagy ha már ennyit
ráköltenél, akkor egy 8800GTS már nem sokkal több.
Sajnos a 2900 és a 2600 gyengébb lett a vártnál, ezért áresés nem várható.
A hírek szerint az nvidia novemberben fog csak kidobni egy rendes közép-
kategóriás kártyát, aminek legalább már 256betes membusza lesz.
áhám, oké, apró megjegyzés: síkhülye vagyok a mostani típusszámokat illetően, természetesen 8800GTS-re gondoltam* :D

*legalábbis azt hiszem :haha:

szerk:

akkor viszont tudnátok gyorsan tippet mondani, hogy milyen memóriát vegyek? tudom ez így magában nevetséges kérdésnek tűnik, de szóval vszleg egy friss mostani alaplapom lesz, mittoménhányas ddr-rel :haha:
szóval milyen márkát érdemes, ha jót akarok 2GB-nyit? érdemes 2x1GB-ot venni, vagy 1x2 inkább? mit érek ilyen twinduoikerakármikkel? danke :D

én lenni nem tud ember számítógép vásárol, adni olcón cirkét hála :D

Cobra

#803
8800 viszont nem lesz olcsóbb az idén szerintem. Memória most mélyponton van, azt érdemes most megvenni. Processzornál kérdéses, hogy lesz-e áresés, bár már most is elég nyomott áron mennek a C2D-k. Alaplap meg 100%, hogy nem lesz olcsóbb.
Memóriából 2x1Gb DDRII800 vagy ha akarsz tuningolni, akkor 1066. Márkák: Kingmax,PQI, Geil, magasabb árkategóriában Corsair (de ez nem jobb annyival, mint amennyivel drágább. Kingston szintén jóval drágább, mint amit nyújt. Esetleg még A-Data, de ez nem tudom mennyire jó.
És épp most látok egy érdekes árlistát: 1Gb DDRII1066 Kingmax bruttó 10800,- , 1Gb DDR400 szintén Kingmax bruttó 15300,- :D (bár ez mégse annyira vicces)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

#804
DDR2-ből most a Kingston Value, A-Data és Geil van jó áron a jobbak közül.

Cobra: AMD július második hetében csökkent árat, Intel meg júli 22.-én,
bár ez utóbbi főleg az új procikat és a négymagosakat érinti.
Alaplapok közül a most még bevezető áron lévő P35-ösök csökkennek még

kikuchiyo

Bootolás után néztem a cfosspeed console-t, hogy kivel is kommunikál ilyenkor a gép, és csodálkozva tapasztaltam, hogy az svchost.exe jól elbeszélget a  65.55.184.157 címmel.

Ez mi?

Hazaszól a Microsoftnak?

Szerk: úgy tűnik, igen:
QuoteOrgName:    Microsoft Corp
OrgID:      MSFT
Address:    One Microsoft Way
City:       Redmond
StateProv:  WA
PostalCode: 98052
Country:    US

Kérdés, hogy ilyenkor mit küld el?
Failure is the default option

Darkstar

Nem a frissítésekre keres rá?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

"CP found, V& initiated..."  :haha:
Failure is the default option

Selmo

Úgy tűnik a torrent harvester bemondta az unalmast, már az oldala is megszűnt. Mit tudtok ajánlani helyette? Lehetőleg hasonlóan apró progit.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Hmm, ki akart itt iPhone-t?
Akkucsere = $79 + $6.95 szállítás, 3 nap, és az összes adatot is törlik
közben a készülékről. Ha az odaforrasztott akkut pedig a kedves vásárló
saját maga próbálná kicserélni, bukik a garanciája.
Ez azért nem semmi :appl:
http://news.yahoo.com/s/ap/20070705/ap_on_hi_te/apple_iphone