Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Zsiga

Nem hiszem el, a mai harmadik GET. :)

Quote from: Próféta on 2007-10-02, 21:37:19
Quote from: Fazék on 2007-10-02, 21:32:43
ojjjan lyavaslatot kaptam, hogy két 80-as vinyó raid-ben legyen a rendszervinyó. sztetek is lyó ötlet lenni ez? nékem hangzásra tetszetős lenni. természetesen ezen kívül lenne még 1-2 db 500 GB-os vinyó az adatoknak.
Mármint mirrorban. Raid 1. Nem hüjeség.
Az MTTF feleakkora lesz, de utána megmenthető a másikról az adat, vagy ha van még egy lemezed, akkor rövid lyavítás után megint használható és megint annyi MTTF, stb. Ha elfér a házadban, akkor nyugodtan.
Rendszernek nyugodtan mehet stripe (RAID 0), legalábbis engem nem zavarna ha esetleg adatot vesztenék a rendszerpartíciómról (épp azért van külön rendszerpartíció hogy nyugodt szívvel legyalulhassam bármikor a Windows-t ha épp nem akarna működni :)), a kihasználatlan tárhely és írási sebesség viszont annál inkább.
Egyébként az ötlet ott hibádzik, hogy normális sebességű (tehát mai, újgenerációs) vinyókból jó ha 160-ast találsz, de inkább 250-320 a legkisebb, egy régi "tetűlassú" 80-as nem éri meg a vesződést. Amiből jó rendszert lehet csinálni az két 37-es (esetleg két 74-es) Raptor vagy valami SCSI (ebből pl. a 2,5" Seagate Savvio-k, gyorsak és halkak), viszont ez meg drága. :)

Darkstar

Mostanában nem sokat olvastgattam az iPhone után, de ez azért szíven ütött
QuoteAz Apple magyarországi képviseletének igazgatója azt nyilatkozta, legkorábban 2008 novemberére várható Magyarországon az iPhone
Lol fail
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-10-02, 22:01:57
Mostanában nem sokat olvastgattam az iPhone után, de ez azért szíven ütött
QuoteAz Apple magyarországi képviseletének igazgatója azt nyilatkozta, legkorábban 2008 novemberére várható Magyarországon az iPhone
Lol fail
:ejj:
Na de nem is baj, úgyse lenne rá pénzem. (Btw. az egyik GSM-boltban lehet kapni függetlenítettet valami 250k-ért... :eek:)

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-10-02, 22:03:55
(Btw. az egyik GSM-boltban lehet kapni függetlenítettet valami 250k-ért... :eek:)
Anyjukpicsája...  :fuk-u:

Mellesleg a legújabb fw-el ba*zhatják a függetlenítést. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#1144
Quote from: Zsiga on 2007-10-02, 22:01:44Rendszernek nyugodtan mehet stripe (RAID 0), legalábbis engem nem zavarna ha esetleg adatot vesztenék a rendszerpartíciómról (épp azért van külön rendszerpartíció hogy nyugodt szívvel legyalulhassam bármikor a Windows-t ha épp nem akarna működni :)), a kihasználatlan tárhely és írási sebesség viszont annál inkább.
Egyébként az ötlet ott hibádzik, hogy normális sebességű (tehát mai, újgenerációs) vinyókból jó ha 160-ast találsz, de inkább 250-320 a legkisebb, egy régi "tetűlassú" 80-as nem éri meg a vesződést. Amiből jó rendszert lehet csinálni az két 37-es (esetleg két 74-es) Raptor vagy valami SCSI (ebből pl. a 2,5" Seagate Savvio-k, gyorsak és halkak), viszont ez meg drága. :)
igen, bocsi, lehagytam, szóval én is raid 0-ra gondoltam, nekem is a sebesség lenne a lényeg :)

én is ezen gondolkodtam, hogy ezek a kis vinyók mennyivel maradhatnak el sebességben a mostaniaktól, és igazából ehhez sem értek, szóval inkább titeket kérdeznélek, hogy pl ez: Samsung HD082GJ mennyivel lassabb egy frissebb, nagyobb társánál? :)
másik kérdés: WD RE2 vinyók megérik azt a +10%-ot árban a Caviar-hoz képest?

Zsiga

#1145
Quote from: Fazék on 2007-10-02, 22:11:55
igen, bocsi, lehagytam, szóval én is raid 0-ra gondoltam, nekem is a sebesség lenne a lényeg :)

én is ezen gondolkodtam, hogy ezek a kis vinyók mennyivel maradhatnak el sebességben a mostaniaktól, és igazából ehhez sem értek, szóval inkább titeket kérdeznélek, hogy pl ez: Samsung HD082GJ mennyivel lassabb egy 500 GB-os társánál?
másik kérdés: WD RE2 vinyók megérik azt a +10%-ot árban a Caviar-hoz képest?
:eek: Ez a T166 a Samsung legújabb szériája emlékeim szerint, 330-as tányérmérettel, hogy a fenébe voltak képesek kiadni ebből 80-ast? :D
Ezek után vissza is vonok mindent amit írtam, ezek k*rvagyors kis vinyók. :)
Raid Edition megéri ha 24/7 üzemben használod őket, iletve egy kicsit halkabbak/hűvösebbek általában. De én most az új Green Power szériát várom, abból is az 500-ast. Kicsit ugyan lassú, de pofátlanul halk, és feleannyi áramot fogyaszt mint a többi vinyó (vagyis jóval kevesebbet is fűt, halkabb hűtés is elég neki). Storagereview teszt róla: http://www.storagereview.com/1000.sr?page=0%2C6  :appl:

Manitu

And now something completely unrelated...

Ma végre sikerült pótolnom a még nyár elején jobb létre szenderült fülesemet: legújabb szerzeményem egy Sennheiser RS 110 :hopp:
Még az én botfülemmel is, ez biza marha jól szól, nem is tudom hogy bírtam eddig azokkal a kis dobozhangszórókkal, amik a zajt szolgáltatták nyár óta :) Arról nem is beszélve, hogy nincs kábel, teljes a szabadság, még a budin is düböröghet a kedvenc zeném :D Már csak egy wireless monitor hiányzik, és teljes lenne a boldogságom :D


Fazék

Quote from: Manitu on 2007-10-02, 22:44:16Ma végre sikerült pótolnom a még nyár elején jobb létre szenderült fülesemet: legújabb szerzeményem egy Sennheiser RS 110 :hopp:
Még az én botfülemmel is, ez biza marha jól szól, nem is tudom hogy bírtam eddig azokkal a kis dobozhangszórókkal, amik a zajt szolgáltatták nyár óta :) Arról nem is beszélve, hogy nincs kábel, teljes a szabadság, még a budin is düböröghet a kedvenc zeném :D Már csak egy wireless monitor hiányzik, és teljes lenne a boldogságom :D
úúú köszi a figyelmeztetést, megvan mire szúrom el a köv havi fizetésemet :D 1 éve én is kinéztem egy ilyet, de akkor még inkább halasztottam a vételét :redface:

Kuroi Tenshi

Vezetéknélkülieket én inkább kerülöm.
Az "olcsóbb"-tól a középkategóriáig az elektronika és a füles
is gyenge, egy jó vezetéknélküliért alaposan elkérik a pénzt,
de még az se hozza egy jóval kevesebbe kerülő vezetékes
hangminőségét.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-02, 23:26:36
Vezetéknélkülieket én inkább kerülöm.
Az "olcsóbb"-tól a középkategóriáig az elektronika és a füles
is gyenge, egy jó vezetéknélküliért alaposan elkérik a pénzt,
de még az se hozza egy jóval kevesebbe kerülő vezetékes
hangminőségét.
tapasztalat, vagy irigység beszél magából? :D

(rossz) viccet félretéve :) egy nem audiofil személynek azért egy ilyen sennheiser fülhallgató megfelelő élményt nyújhat, nem? vagy neki sem?

Manitu

Quote from: Fazék on 2007-10-02, 23:29:38
(rossz) viccet félretéve :) egy nem audiofil személynek azért egy ilyen sennheiser fülhallgató megfelelő élményt nyújhat, nem? vagy neki sem?
De még mennyire. A nagyon vájtfülűeknek persze semmi nem lehet elég jó, de mezei usernek szerintem tökéletes.

Az igaz, hogy a vezeték nélküli jóval drágább, de nekem megéri a kényelem miatt. Teljesen fölösleges baromságnak tartottam addíg, amíg nem került a kezembe egy wireless desktop. Egy pillanat alatt hozzászokik az ember, és utánna nem szívesen mondana le róla.


Kuroi Tenshi

Tapasztalat :hehe: (meg nyilvánvaló is)
Egy botfülű személynek megfelelő lehet, amíg egy rendes fülest meg
nem hall :) Nekem nem éri meg a felár és a hangminőségbeli esés a
vezetéknélküliséget.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-10-02, 23:29:38
(rossz) viccet félretéve :) egy nem audiofil személynek azért egy ilyen sennheiser fülhallgató megfelelő élményt nyújhat, nem? vagy neki sem?
Aki megelégszik a 192-es mp3-mal annak ez is tökéletes. :)
Egyébként én se vennék wireless-t ugyanazért amiért K_T, egy ilyen 15-20k-s cucc árából egy nagyságrenddel jobb vezetékest kapok. Illetve kapnék, de nem használok fülest mert hosszútávon (egész nap) az összes kényelmetlen, meg amúgyis megszoktam már nagyon az 5.1-et.

Fazék

újabb kérdés: előfordulhat olyan helyzet, hogy SLI anyagilag is megéri, vagy ez csupán a gazdag teljesítménymániások játéka?

Cobra

Nekem HDR65-öm van (ennek a nagytestvérének az elődje) és igaz, hogy k* drága volt (meg a nyáron bele az új akku is), de lazán hozza szerintem a jobb középkategóriás fejhallgatók teljesítményét, igaz 3x áron. Viszont még a kert közepéig is el tudok vele menni, úgy, hogy nem sistereg be, pedig a ház túlfelén van a szobám. Egyetlen baja, hogy 433Mhz-en megy, így néha bezavarja valami, de szerencsére mostanában nem sistergett.
HDD-hez: nemrég olvastam valahol tesztet (talán a PH-n) és a legújabb (talán) Samsung több tesztben is erősen megközelítette a 150Gb-os Raptor sebességét, sőt defragban gyorsabb is volt.

edit: SLI->anyagilag semmiképpen, csak 2 felsőkategóriás kártyát érdemes egybekötni, mert 2 középkategória lassabb lesz, mint a 2 árából kapható felsőkategória.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-10-03, 00:10:30
újabb kérdés: előfordulhat olyan helyzet, hogy SLI anyagilag is megéri, vagy ez csupán a gazdag teljesítménymániások játéka?
2×8800GTS > 1×8800U. De csak azért, mert az U nálunk ilyen rohadt drága.
SLI, CF csak magas felbontás mellett hasznos, amikor már egy Ultra sem elég
(pl 2560×1600), de anyagilag sztem sohasem éri meg. Akinek pedig ilyen
felbontású monitora van, ahhoz képest a vidkarik olcsóbbak...

izriot

Raid kar ügyben ajánlom mindenki figyelmébe OliverHXT kolegát PH-ról. Szerverkörnyezetben dolgozik és sok minden megfordul a kezében, záros határidőn belül biztos be tud szerezni vmi elfogadhatót. Én tőle vettem anno 8 portos AMCC-3ware karit, viszonylag olcsón. Persze az még csak PATA volt : )

kikuchiyo

Mai rant:

Az Openoffice táblázatkezelője egy bugos, használhatatlan hulladék.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-10-04, 12:54:38
Mai rant:

Az Openoffice táblázatkezelője egy bugos, használhatatlan hulladék.
hehe :D

én azóta is azt az esetemet emlegetem föl openoffice-szal kapcsolatban folyamatosan, amikor a szövegszerkesztőjében írtam meg egy beadandót, de olyan jól sikerült, hogy a 20 oldalból csak az első 4-et volt hajlandó kinyomtatni, akárhol is próbálkoztunk vele. átkonvertálás ilyesmi nem működött, folyton elszállt hibával stb. szerencsére a tanár megértő volt, látta, hogy amúgy minden rendben a beadandóval, nem az én hibám, elfogadta így :)
és ugyan ez kb 3 évvel ezelőtt történt és könnyen lehet hogy azóta sokat javult az openoffice, de részemről nincs az az isten, hogy még egyszer szenvedjek ilyen miatt vele :)

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2007-10-04, 12:54:38
Mai rant:

Az Openoffice táblázatkezelője egy bugos, használhatatlan hulladék.
Ugyanúgy, mint az Office-é, csak azért még fizetni is kell/kéne ;)

Fazék, minek folyamatosan felemlegetni egy 3 éves dolgot, amikor az már rég
meg lett javítva és működik? Az a MS sara, hogy azóta sem adta ki a saját
formátumainak a specifikációit, így az átkonvertálás még mindig nem tökéletes
(pl arrébbcsúsznak szavak, képek; de máskülönben működik); viszont .pdf-be
is lehet menteni, ami viszont cross-platform.

kikuchiyo

Azért az MS Excel nem fagy rám, ha át akarok méretezni egy grafikont...
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Nem emlékszem, hogy a gcalctool/calc rámfagyott volna olyankor...

Kipróbáltam, megy.

Fazék

#1162
rohadt életbe, elegem van már, nyomok egy router reset-et, és beállítok mindent nulláról, mert őrjítő ez a postolási lehetetlenség

sirtomi

Quote from: kikuchiyo on 2007-10-04, 15:06:45
Azért az MS Excel nem fagy rám, ha át akarok méretezni egy grafikont...
Excel többször fagyott rám. Még egy sima cella másolástól is akadt már ki :)

kikuchiyo

Akkor leírom a kalandjaimat az OO táblázatkezelővel. Lehet, hogy csak ez az ubuntuhoz pakolt 2.2 ilyen vacak, vagy i'm doing it wrong.

Elindítom a programot, és megpróbálok beolvastatni vele egy .dat kiterjesztésű szöveges fájlt, amiben adatok vannak tabulátorral elválasztva. Azt várnám, hogy bejön egy párbeszédablak, amiben megtudakolja, hogy hogyan óhajtom átkonvertálni a szöveges fájlt táblázattá - erre elindítja az OO szövegszerkesztőt. wtf?

Keresek a menüben valami import funkciót, File -> Wizards -> Document Converter..., erre kiköp egy "index out of range" hibaüzenetet és egy ablakot teli visual basiccal. wtf?

oké, gnumericcel átkonvertálom .xls-be az adatfájlt, azt már megnyitja az OO - csakhogy minden művelet legalább 5 másodpercig tart neki, pedig nem is nagy fájl, párezer adatsorról van szó. Rákattintok a grafikon gombra az eszköztárban - nem történik semmi. wtf?

insert -> graph, így már csinál grafikont az egyik oszlopból, de amint megpróbálom nagyobbra méretezni, gyak. lefagy, az egeret lehet mozgatni, de semmi másra nem reagál, csak a ctrl-alt-backspace működött. wtf?

fuck this shit, mondtam, és hagytam a fenébe. A gnumeric eddig kiszámíthatóbban működik.
Failure is the default option

Fazék

"Block Hacker Scan" - ezt az opciót kellett kikapcsolnom a router-en és máris tudok rendesen post-olni a fórumra. felemelő érzés :D

szóval végre ezt is el tudom küldeni :haha:
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-04, 14:56:04Fazék, minek folyamatosan felemlegetni egy 3 éves dolgot, amikor az már rég
meg lett javítva és működik? Az a MS sara, hogy azóta sem adta ki a saját
formátumainak a specifikációit, így az átkonvertálás még mindig nem tökéletes
(pl arrébbcsúsznak szavak, képek; de máskülönben működik); viszont .pdf-be
is lehet menteni, ami viszont cross-platform.
így 3 év után a felemlegetés valamennyire tényleg jogtalan, de
konvertálást már csak mint extrát említettem, a saját szerkesztőjében megírt nyomtathatatlanságon volt a hangsúly. ehhez márpedig semmi köze nem volt semmiféle specifikációk nem kiadásának, szimplán ilyen hibáktól hemzsegett, akkor még a program (amit már akkor is nagyon jónak minősítettek). MSO-nál ilyesmi problémával még nem találkoztam, csak olyannal, hogy valamit amit szeretnék nem tudom megcsinálni azért, mert nincs benne vagy nem találom az opciót. egyéb esetekben, nem akadt az office-szal problémám. elhiszem hogy azóta már tényleg sokat fejlődött ismét az OO, de amíg ms-doc formátum az elterjedt, addig nem sok értelmét látom a használatának, pláne irodai használatra kész öngyilkosságnak vélem a már említett konvertálási problémák miatt. az ms-t meg tökéletesen megértem, hogy nem adja ki a specifikációit, én se tenném.

Kuroi Tenshi

Egy ekkora buggal sztem nem adnak ki programot, ha mégis, akkor
pedig nem írnának róla jókat; ott vmi más lehetett a gond.
Öngyilkosság is túlzás, mert a .pdf is elterjedt és használható.
Sztem pont az oowriterrel van a kevesebb gond, a prezentáció-
készítő az, ami a programcsomagból a legrosszabb, powerpointban
szétmegy az egész, és még a használata is kényelmetlenebb.
Azért ingyenes szoftver létére elég jó az oo-csomag, és itt (az
ingyenességen) a lényeg: a mso nem sokkal tud többet (sőt, néha
kevesebbet), fejlesztése jórászt 2-3 évente egy új ablakkerettel kimerül,
kijavítatlan bugok vannak benne, tehát vicc, hogy ezért még pénzt is
elkérnek, csak hát ez az elterjedt...

Próféta

#1167
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-04, 21:25:11
Egy ekkora buggal sztem nem adnak ki programot
Dehogynem :) Mind az MsOffice, mind az OO programcsomaggal láttam már cifra dolgokat. Rosszul összeadott számok a táblázatban, doksi közepéből eltűnő szövegrészek (másik gépen látszik!), WYSI almost WYG, nyomtatási nézet hatására törlődő képaláírások, stb. Egy fagyás már meg se lep, az túl hétköznapi.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-04, 21:25:11a mso nem sokkal tud többet (sőt, néha
kevesebbet),
Nem elsőkézből származik az info, de úgy tudom, az mso sokkal többet tud. Az már egy egész már kérdés, hogy nem nagyon érdekel, milyen képességei vannak COM+ szerverként, projektmenedzser alkalmazásként, vállalati fórum/wiki/cvs-motorként, mert egyszerűen nincs rájuk szükségem. És naívan azt gondolom, hogy a felhasználók jelentős részének szintúgy nem. Akinek meg szüksége van rá, nyilván meg fogja fizetni. Én meg maradok valami átmeneti OO / campusos msoffice kombónál; és ha lejár a campus, valószínűleg nem fizetek majd az mso-ért, pedig tényleg egy kicsit kényelmesebb UI-t terveztek hozzá.

Fazék

#1168
ChipsetHD 2900 XT OEMHD 2900 XTHD 2900 PROHD 2900 PRO
memory options1 GB512 MB1 GB512 MB
Core frequency740740600600
Memory frequency (eff.)1650165018501600

össz-vissz ezen különbségek vannak a Sapphire kártyák között. szóval egy 51k nettó ár esetén nyugodtan döntsek az 512 MB-os 2900 pro mellett, nem érdemes +11k-t rákölteni az 1 GB-os változatra?
csak azért kérdezem, mert most adtam össze az összeállított gép költségeit és kijött, hogy 180 nettónál tartok :haha: (mondjuk ebből még nem jött le a nagyker kedvezmény, ami ismerősön keresztül nem tudom mennyi lesz. - gondolom 2-3%...) szóval innentől akár már el is szórhatnám rá az összes pénzemet :haha:

talált árak az ajánlott konfighoz (még nem szólt vissza a nagykeres srác, hogy mennyiért adnák ők):
chieftec bh02 (b-b-b)12k
chieftec gps50013k
quad q660051k
gigabyte p35 ds3/s3~22k?
2900 pro51k
1 Gb 800 Kingmax7k x 2
samsung hd082gj8k x 2

ha mégis soknak érzem végül, miből érdemes lefaragni? illetve alaplapból pontos típust tudtok mondani? mert én egy picit a bőség zavarában szenvedek a gigabyte honlapján :redface:
illetve gyanús, hogy a nagykernél csak ASUS, Foxconn és MSI lapok vannak. ezen gyártóktól van az ajánlott gigabyte-ot kiváltó, hasonló árú alaplap, vagy inkább ragaszkodjak a gigabyte-hoz?

előre is köszi a segítséget ismét  :merci:

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-10-05, 16:15:08

Én nem vennék Kentsfield-et. Egyrészt pont duplaannyit fűt/fogyaszt mint a sima kétmagos Conroe (mivel a Kentsfield "mag" valójában két egymás mellé rakott Conroe mag), másrészt ha nem kódolsz videót és nem renderelsz akkor nincs túl sok értelme. http://prohardver.hu/teszt/processzorok_a_felsohazbol/bevezeto.html