Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-10-14, 18:55:20Nem rossz ötlet, viszont a garancia problémás lesz. HDD-szervíz nem létezik, soha sehol nem javítanak vinyókat, ha garis probléma van akkor csak bevizsgálják hogy tényleg döglött-e, aztán megy a kukába. Itthoni nagykerek/kiskerek/disztribútor nem fog foglalkozni a külföldről származó vinyóval, küldheted vissza postán a WD-nek ha baja lesz. Viszont abból érdemes kiindulni hogy nem lesz (ne legyen) baja, ha megdöglik akkor megy vele a teljes rajtalévő adatállomány, ami úgyis sokkal többet ér mint maga a meghajtó, de a kiküldés postaköltségénél mindenképp.
akkor érdemes lehet megvárni míg bejön hozzánk, ránézni az árra, hangosan fölnevetni és utána megrendelni mondjuk egyet-egyet kintről :)
mert néhány online boltban igen barátságos 280$-os áron lehet hozzájutni, ami alapból 50 Ft/GB, szóval ha rájön a postaköltség, akkor is totál megéri :D
(mondjuk nem árt ránézni, hogy esetleg nem azért adják-e olcsóbban, mert mondjuk csak 1 év garit vállalnak rá, vagy nemtom... vagy ilyenkor nyugodtan küldheti az ember a hivatalos WD szervízbe és ott úgyis az eredeti 3 év vonatkozik rá?)

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-10-14, 18:57:33
Hmm, nem is rossz ár: http://www.depo.hu/hitachi/deskstar_7k500_hds725050klat80
100GB-s tányérméret, 5 tányér, ha fizetnének érte akkorse kéne... Tetűlassú, hangos, fűt mint egy Prescott.

Fazék : Igen, könnyen lehet hogy érdemes külföldről rendelni. :) A gyári garancia meg természetesen mindig az a 3(/5) év amit a WD vállal rá, ha regisztrálod a vinyót a wd weboldalán akkor pontosan meg is mondja hogy meddig érvényes még.

Kvikveg

Hahhaha, beszivtam, nincs az az alaplapjuk. Leven, hogy tegnap ota annyira azert nem muvelodtem ki, otletek esetleg?

[spoiler]processzor
AMD Athlon64 X2 4600 2x512kb AM2 Box 1év
AMD AM2, Athlon64 X2 Dual-Core, 4,6xx GHz, 2400MHz/2000MHz, 512kb x 2

alaplap NINCS
Gigabyte MA69G-S3H AMD690G Socket AM2 mATX
Socket AM2, AMD, AMD 690G+SB600, DDRII, PCI-E x16, ATX,
Integrált VGA, Firewire, Gigabit LAN, Raid, HDMI port

memoria (Kingmax olcsobb lett volna, de nincs, de tokmindegy, ez viszont van)
Kingston DDR-II
1GB/667MHz DDR-II Kingston PC2-5300
1GB, 667MHz/PC2-5300, DDR-II, Kingston

Ház táppal: (es jeee, tavasz ota beszereztek)
Asus 350W ATX ASUS TA-881 Fekete-Ezüst + FSP 350PNF
[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

#1293
Másik cég esetleg? Ha jól tudom te budapesti vagy, szóval nem jelent gondot máshova elmenni.
Esetleg Asus M2A-VM vagy MSI K9AG Neo2 (vagy ennek a Digital verziója HDMI kimenettel).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

elég gyanús jelenleg, hogy már csak ígérgetnek a boltok nekem HD2900Pro 512 MB-os kártyát, de már egy darab sem lesz, vagy legalábbis nekem nem fog jutni... szóval amennyiben ez történne, a gép többi része már akkor is meglesz ezen a héten, kéne vennem mellé vmilyen videókártyát. nem kell a csúcsnak lennie, majd lecserélem pár hónap múlva ha újból mondjátok hogy van kihagyhatatlan ajánlat. inkább vmi olyan kéne, ami nem zuhan már sokat az elkövetkezendő hónapok alatt, de még azért tűrhető teljesítményt nyújt frissebb játékoknál is. köszi a segítséget ismét.

Kuroi Tenshi

Ennyire rövid időre átmeneti videókártya = kidobott pénz.
Nem azért, mert zuhanni fog az ára, hanem azért, mert amint
megveszed, használtan már csak a 67-80%-áért tudod
továbbadni. Főleg avval, hogy "tűrhető teljesítményt nyújt
frissebb játékoknál is", még ha használtan is veszed,
boritékolható a 2-15k-s veszteség már másfél hónap alatt is.
Én a helyedben inkább várnék még egy kicsit, és ha nincs
2900Pro, se 2900GT, akkor november elején jelenik meg a
8800GT és november közepén a 2950Pro.

Fazék

#1296
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-15, 21:33:36
Ennyire rövid időre átmeneti videókártya = kidobott pénz.
Nem azért, mert zuhanni fog az ára, hanem azért, mert amint
megveszed, használtan már csak a 67-80%-áért tudod
továbbadni. Főleg avval, hogy "tűrhető teljesítményt nyújt
frissebb játékoknál is", még ha használtan is veszed,
boritékolható a 2-15k-s veszteség már másfél hónap alatt is.
Én a helyedben inkább várnék még egy kicsit, és ha nincs
2900Pro, se 2900GT, akkor november elején jelenik meg a
8800GT és november közepén a 2950Pro.
aztán még várjak, mert most ezért nem jó, aztán még egy kicsit, mert most meg azért, aztán még még még...
ezt már ismerem.
tudom hogy jószándékkal adod a tanácsot, de nem fogok tovább várni. még ezt a hetet végigvárom, hátha tudják végre szállítani a 2900 pro-t, ha nem, akkor is megveszem a gépet, de kell mellé, valami 10-30k-s kártya, akár használt is (tudom ilyennel nem fognak szaladgálni a legfrissebb játékok, de valahogy túl fogom élni), amiből 2-15k-s veszteséget el tudok tűrni, míg majd használtan eladom pár hónap / fél év múlva.
bocsi, csak egyszerűen már a tököm televan, hogy folyamatosan halasztódik a gépvételem egyszer pénzügyi okokból, máskor raktárhiány, stb, stb miatt... :(

szerk: persze könnyen lehet, hogy csak szokásosan korán sírok és jut 2900 pro, csak a mostani szerencsémet ismerve kevés bizalommal vagyok a dolog iránt...

Kuroi Tenshi

Te pénzed, te tudod.
Ezesetben keresnék használtan 8600GT-t (újabb driverekkel
javult a teljesítményük) vagy inkább a csak-dx9-es,-de-kicsit-
erősebb 7900GS-t vagy 1950Pro-t. Használtan épp beleférnek
a 30k-s határba, és még egy legalább fél-1 évig jól fognak
rajtuk futni a játékok, csak-dx10 addig még nem lesz.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-15, 21:57:44
Te pénzed, te tudod.
pontosan! saját magával mindenki úgy bas*ik ki, ahogy akar :D
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-15, 21:57:44Ezesetben keresnék használtan 8600GT-t (újabb driverekkel
javult a teljesítményük) vagy inkább a csak-dx9-es,-de-kicsit-
erősebb 7900GS-t vagy 1950Pro-t. Használtan épp beleférnek
a 30k-s határba, és még egy legalább fél-1 évig jól fognak
rajtuk futni a játékok, csak-dx10 addig még nem lesz.
köszi :)

Cobra

1950pro-t nem nagyn találni használtan, én is keresgéltem. 1950GT van pár darab, az még olcsóbb is (amennyivel lassab is a pro-nál). Én inkább már egy DX10-eset ajánlanék átmenetnek is, mert valószínűleg könnyebb lesz eladni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#1300
na rendesen rámjár a rúd... szóval corsair vx450 sincs a hazai nagykerben se, szóval legközelebb 1-2 hét múlva lenne
megéri ennyit arra a tápra várni, vagy van elfogadható alternatíva?

tök jó lesz, hogy holnaptól lesz házam, alaplapom, processzorom, memóriám, de tápra meg várjak vele 2 hetet...

pl ezeket ajánlották helyette:
Seasonic S12II-430
Cooler Master iGreen Power 430W
FSP Blue Storm II 500

vélemény? sajnos nem tudok most utánuk nézni, már így is csúnyán néznek rám a munkatársak...

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

zsozso

Quote from: Fazék on 2007-10-16, 12:49:28
na rendesen rámjár a rúd... szóval corsair vx450 sincs a hazai nagykerben se, szóval legközelebb 1-2 hét múlva lenne
megéri ennyit arra a tápra várni, vagy van elfogadható alternatíva?

tök jó lesz, hogy holnaptól lesz házam, alaplapom, processzorom, memóriám, de tápra meg várjak vele 2 hetet...

pl ezeket ajánlották helyette:
Seasonic S12II-430
Cooler Master iGreen Power 430W
FSP Blue Storm II 500

vélemény? sajnos nem tudok most utánuk nézni, már így is csúnyán néznek rám a munkatársak...

Ezek kozul barmikor az fsp a legjobb valasztas.
Death is the only redemption

Fazék

#1303
Quote from: zsozso on 2007-10-16, 13:28:24
Quote from: Fazék on 2007-10-16, 12:49:28
na rendesen rámjár a rúd... szóval corsair vx450 sincs a hazai nagykerben se, szóval legközelebb 1-2 hét múlva lenne
megéri ennyit arra a tápra várni, vagy van elfogadható alternatíva?

tök jó lesz, hogy holnaptól lesz házam, alaplapom, processzorom, memóriám, de tápra meg várjak vele 2 hetet...

pl ezeket ajánlották helyette:
Seasonic S12II-430
Cooler Master iGreen Power 430W
FSP Blue Storm II 500

vélemény? sajnos nem tudok most utánuk nézni, már így is csúnyán néznek rám a munkatársak...

Ezek kozul barmikor az fsp a legjobb valasztas.
16 nettóért nagyon sok? szerk: hmm úgy látom nagyon sok... szóval 14 nettóért már jobb?
itten találtam: http://depo.hu/index.php?pn=product&c_main=68&c_parentid=97&c_id=168&p_id=123181
legjobb választást úgy értsem, hogy hát ha csak ezeket lehet, akkor talán azt, vagy úgy, hogy ez akár egy szinten is van a corsair-rel vagy legalábbis csak nagyon kicsivel alatta és azért még minőségi táp? vagy esetleg a4team árlistából mit válasszak inkább?
és tényleg nagyon köszi a segítséget, csak tényleg nem tudok most sokat olvasgatni, 800 hulladék leszínterezett spot lámpát kell összeraknunk péntekig, szívunk, hüvelykujjpótlásra is vszleg szükségem lesz...

Zsiga

Quote from: zsozso on 2007-10-16, 13:28:24
Ezek kozul barmikor a Seasonic a legjobb valasztas.
FiXED :)

http://prohardver.hu/teszt/csendes_seasonic_tapok/
Ez majdnem egy szinten van a Corsairrel, ugyanis az ennek a továbbfejlesztett változata (A Seasonic a Corsair beszállítója.)

A Bluestorm (II) egy zörgős hangos fos.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-10-16, 13:39:37
Quote from: zsozso on 2007-10-16, 13:28:24
Ezek kozul barmikor a Seasonic a legjobb valasztas.
FiXED :)

http://prohardver.hu/teszt/csendes_seasonic_tapok/
Ez majdnem egy szinten van a Corsairrel, ugyanis az ennek a továbbfejlesztett változata (A Seasonic a Corsair beszállítója.)
17+fáért sok?
hajlandó vagyok már akár ennyit is rááldozni, csak legyen jó...

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-10-16, 13:47:58
17+fáért sok?
hajlandó vagyok már akár ennyit is rááldozni, csak legyen jó...
Hát, én nem adnék érte annyit (amikor elvileg 17 fával a VX450), de jó táp, nem fogsz benne csalódni. Ha nagyon nem bírsz várni, esetleg vegyél egy olcsó ideiglenes tápot amit majd szépen eladsz mondjuk 1k veszteséggel ha megjött a Corsair. Pl. a 300W körüli FSP-k fával 7k körüli árban szoktak lenni emlékeim szerint (pl. http://www.argep.hu/product_617861.html), és ideiglenesen bőven jó lehet, nem hiszem hogy egy C2D+2900Pro többet enne 200W-nál terhelve.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-10-16, 13:58:04
Quote from: Fazék on 2007-10-16, 13:47:58
17+fáért sok?
hajlandó vagyok már akár ennyit is rááldozni, csak legyen jó...
Hát, én nem adnék érte annyit (amikor elvileg 17 fával a VX450), de jó táp, nem fogsz benne csalódni. Ha nagyon nem bírsz várni, esetleg vegyél egy olcsó ideiglenes tápot amit majd szépen eladsz mondjuk 1k veszteséggel ha megjött a Corsair. Pl. a 300W körüli FSP-k fával 7k körüli árban szoktak lenni emlékeim szerint (pl. http://www.argep.hu/product_617861.html), és ideiglenesen bőven jó lehet, nem hiszem hogy egy C2D+2900Pro többet enne 200W-nál terhelve.
2900 pro-t már buktam... ahol előrendeltem, ma azt mondták, hogy egy darabot sem kaptak a nagykertől és már nem is fognak, és a többi bolt akiket fölhívtam is ugyanezt mondták. :( rohadtgyorsan elfogyott az a kevés, amit behoztak...

vx450 árát nem tudom honnan veszed, de a legolcsóbb helyen is 14700 nettóért adták, de inkább jellemző a 15500 nettó illetve ahol esetleg még csütörtökön érdeklődjek, mert lehet, hogy addigra lesz neki, ott 16 nettót kérnek érte...

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-10-16, 14:07:28
2900 pro-t már buktam... ahol előrendeltem, ma azt mondták, hogy egy darabot sem kaptak a nagykertől és már nem is fognak, és a többi bolt akiket fölhívtam is ugyanezt mondták. :( rohadtgyorsan elfogyott az a kevés, amit behoztak...

vx450 árát nem tudom honnan veszed, de a legolcsóbb helyen is 14700 nettóért adták, de inkább jellemző a 15500 nettó illetve ahol esetleg még csütörtökön érdeklődjek, mert lehet, hogy addigra lesz neki, ott 16 nettót kérnek érte...
Más kártyával meg pláne nem lesz gond, jelenleg az R600-ra épülő kártyák (2900 sorozat) fogyasztják a legtöbbet.
Azt az árat lehet hogy benéztem, de mintha ilyet olvastam volna valahol. :) De azonos árban is jobb egy kicsit a Corsair.

Fazék

#1309
kezd elegem lenne a hazai számtechboltokból. direkt telefonon érdeklődök, hogy gyorsabb legyen. mindenhol mondom mi kell, mondják az árakat, mondják, hogy másnapra ott lesz minden. aztán 1-2 órára rá hívnak, hogy hát sajnos ez nincsen, ez se és ez meg ekkor lesz... anyátokat.

szóval most meg azért szóltak, hogy Chieftec BH02 B-B-B házat nem tudnak adni táp nélkül... táppal meg +7-9k* bruttó a csak ház árhoz képest, amit mondtak... ér annyit az a táp, jó lesz nekem?

tudtok boltot, ahol adnak táp nélküli chieftec bh02 b-b-b-t? én egyszerűen nem találok... argep.hu-s és depo.hu-s boltokban nincsen, hiába írják...

*ár javítva

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-10-16, 13:39:37
Quote from: zsozso on 2007-10-16, 13:28:24
Ezek kozul barmikor a Seasonic a legjobb valasztas.
FiXED :)

Helyes.
Alkatrészekre, összeszerelésre és főleg hangra is vezet a Seasonic.
Pl nálam egy S-II-600 szolgál, eddig még nem sikerült addig terhelnem, hogy
a venti az alapjárati 4.8V-jánál többre kapcsoljon. Amikor rendszert töltöttem
fel, közel kellett hozzá hajolnom, hogy halljam, be van-e egyáltalán kapcsolva,
olyan halk.

Quote from: Zsiga on 2007-10-16, 13:58:04
nem hiszem hogy egy C2D+2900Pro többet enne 200W-nál terhelve.

Helytelen.
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2988&p=30
A Pro valamivel kevesebbet fogyaszt, de az XT egy X6800+i975 összeállításon
348W-os csúcsfogyasztással bírt.
Nem, nem CrossFire. Egy 2900XT. Nem dísznek van rajta 2db PCI-e csati.

Valamint mindenkinek javaslom, hogy a minimális méretű tápok ajánlgatásáról
szokjon le.
1.) Néhány gyártó a táp maximális terhelését épp a tényleges maximális
terhelése alatt határozza meg - rossz esetben még rá is kozmetikáz.
2.) A tesztpadon mért értékeket nem mindig hozzák a tápok valós körülmények
között, amikor egy proci és egy vidkari is fűt alatta, pár tíz fokkal megemelve
a hőmérsékletet
3.) A hő hatására a kondenzátorok tejlesítménye romlik (az, hogy sok gyártó
az olcsóbb kínai 85C-osakat használja, tovább ront a helyzeten), így a táp
által leadható maximális teljesítmény is csökken
4.) Csúcsra járatva a venti is jobban pörög
5.) Egy 50W-tal nagyobb táp nem kerül sokkal többe.

Egy ilyen géphez egy 430-450W-os táp minimum ajánlott.
Ha most nem is kerül 2900Pro bele, még kerülhet nagy fogyasztású vidkari
és/vagy négymagos proci.

Fazék

újból föltenném a fontos kérdést: 7-9k-t megér ahhoz a chieftec házhoz a benne lévő alap 400-as táp, és ideiglenesen megfelelne nekem, illetve eladható-e később vagy inkább hagyjam a fenébe a bh02-es házat és keressek másikat? köszi.

Kuroi Tenshi

Én a helyedben nem ragaszkodnék a Csúftec házhoz :)
*felveszi az azbesztruhát*
http://prohardver.hu/teszt/cooler_master_olcso_elit/kulso.html

Fazék

#1313
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-16, 16:03:22
Én a helyedben nem ragaszkodnék a Csúftec házhoz :)
*felveszi az azbesztruhát*
http://prohardver.hu/teszt/cooler_master_olcso_elit/kulso.html
az eddig felhívott helyeken mindenhol csak a 331-es kapható és már az se, mert elfogyott...

gigabyte poseidon és triton házak milyenek minőségre?

és még van pofája mindenkinek panaszkodni, hogy nincs pénzünk, mikor minden rohadt minőségi alkatrész ilyen gyorsan elfogy a boltokból...

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-16, 15:45:35

WOW, ez a fogyasztás meglepett. :eek:

A 350-es tápot csak ideiglenes megoldásnak javasoltam, két hétig ki lehet bírni, az én konfigom is kényelmesen elszaladgál egy 330-as Taganról úgy hogy szintén nem szokása felpörögni alapjárat fölé, pedig ebben is van sokminden ami szépen tud ampert zabálni (X2 90nm, 7800GT, 6 vinyó, meg az a nyomorult nForce...).

Btw, "Csúftec" témához: "Don't forget, kids... The bigger and stronger your PC case, the longer and harder your penis is." :D

Fazék : Én a helyedben megvenném azt a házhoz járó Chieftec tápot, aztán később eladnám és lecserélném a Corsairre.

Fazék

ebben a pillanatban hívtak vissza az a4-től, hogy odaadják 14k-ért táp nélkül. mondjuk sajnos örömömben elfelejtettem rákérdezni, hogy ez most nettó vagy bruttó, de vszleg az előbbi... mindegy túlélem :)
táppal még várok csütörtökig, addig utánanézek én is pár dolognak, videókártyát még úgyse választottam, de legalább a gépem fele már meglesz holnap :haha:

és ismét tényleg köszi a segítséget, tartozom egy-egy sörrel néktek :merci:

még videókártyát próbálok majd ma este kinézni, hogy hogyan bukom a legkevesebbet... mik is voltak a kerülendő márkák?
nagyon lame kérdés következik: tinybga memória belemegy egy gigabyte p35-ds3 alaplapba? csak mert fogalmam sincs az SDRAM utáni memóriákról, és legutóbb tinybga kifejezés nekem a notebook memóriavételnél rémlik... :redface:

Kuroi Tenshi

Inno3D-re mondják néhányan, hogy kerülendő/gyorsabban romlik;
meg néhány asusnak gyárilag alacsonyabb az órajele;
bár ez attól is függ, hogy mit veszel. Ha pl 8600 vagy afölött,
akkor szinte mindegy, mert a standard verzióknál mindenki
ugyanazt az átmatricázott kártyát árulja ;)
Kingmax tinybga=márkanév, tökmindegy, jó ideje vannak már
ball grid array-tokozású chipek ramon (meg vidkarikon)

ultimecia

#1317
Közben én is megrendeltem a gépem. Végűl ez lett belőle:
1 darab AMD Athlon 64 X2 4800+ AM2 BOX
   - Nettó ár: 18.600 Ft
1 darab GIGABYTE GA-MA69G-S3H
   - Nettó ár: 14.390 Ft
2 darab KINGMAX TinyBGA 1024Mb DDR2 800Mhz
   - Nettó ár: 5.120 Ft
Házhozszállítás: 2.000 Ft

Összesen fizetendő:
    - Nettó: 45.230 Ft
    - Bruttó: 54.276 Ft

A ház egy ideig elmarad, majd karácsonyra meglepem magam vele. Tápból végűl corsair VX450 let volna.. már ha nem fogyott volna el. Vártam 1 hetet, hogy legyen. nem volt, gondoltam addig a gaba tápom alatt elszágúldozik.
Persze most hogy megrendeltem a cuccokat, nyomban kapható újra. :Eztneked: Így most vagy megrendelem míg lehet kapni és megint fizetek rá 2K postaköltséget vagy megvárom a karácsonyt és házzal meg videókártyával együtt veszem meg.
Bár már idegesítően hangos/poros és néha kattog a jelenlegi táp. Igaz már 1 éves és 3K volt anno :smile: Lehet előbb kéne megvenni azt a tápot. A ház meg ráér, a mostaninak úgy is 100% os a szellőzése, mivel csak 1 oldala van felrakva :D

Éppen most olvastam valahol (Engem is zavart hogy nem tudom, és utánanéztem mielőtt megvettem :D) hogy valami olcsó gyártási technológia, és nem kell külön hűtés a memmodúlnak.
De van laptoba is, persze azon látszik hogy feleolyan hosszú mint a rendes ram :smile:


Viszont most én jövök noob kérdéssel: Ugye ha már ilyen tetvesüldrága tápot veszek, abban van rendes szabályzó és mindíg csak annyi áramot vesz fel mint amennyi szükséges?

Meg erről a tápról valami vélemény? Elvileg ez is elég halk. És 5K val olcsóbb mint a másik. Persze ez csak 400W-os.
http://www.fsp-group.com.tw/english/1_product/2_detail.asp?mainid=1&fid=52&proid=131

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-10-16, 17:32:23
ebben a pillanatban hívtak vissza az a4-től, hogy odaadják 14k-ért táp nélkül.
Ez a Boráros téri A4? Mert ha igen akkor elvileg "ismerem" az egyik ottani jómunkásembert, a PH anime-topicjában segítettem neki sokmindent. :)

Kuroi Tenshi

no-name tápot sürgősen felejtsd el!
FSP jó minőségű tápokat készít, csak hangjuk is van. A Corsair/Seasonic
jobb hatásfokú, jobb alkatrészekből és jóval halkabb. Az FSP-t is ki lehet
bírni, a vidkari lehet, hogy hangosabb lesz nála.